Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2201) daneel92 válasza Cybertrone (#2200) üzenetére


daneel92
tag

nem igazán merek moddolni meg tuningolni (maximum rivatunerrel), ezért úgy kérdezem inkább, hogy alap beállítások mellett megéri-e az a +10es

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#2202) Cybertrone válasza daneel92 (#2201) üzenetére


Cybertrone
veterán

Rivatuner elég old school már ezekhez a karikhoz afterburnerrel tessék tolni a tuningot! :R Alapbeállítások mellet szerintem ati... több memória, és kicsit erősebb! :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2203) Ari18 válasza szacsee (#2195) üzenetére


Ari18
őstag

Igazad van kicsit több hőt termel a 6950. Utoljára egy 4870-en használtam ac s1-et, azt egy 12cm venitvel is simán lehűtötte.

yakuza.tora

Lehet az enyémmel van valami baj, de a ventinek nem normális hangja van. Nem szélzaj, hanem búg, a 6970-es is ilyen hangot produkál?

(#2204) yakuza.tora válasza Ari18 (#2203) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nem! Semmi gond a ventivel. Alapon halk, csak ugye terhelésnél feljebb kell venni és akkor olyan szélzajt produkál, mint egy porszívó. :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#2205) Shkiz0 válasza daneel92 (#2199) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Szerintem 6950-et vedd, az aprón nem 1 helyen van 70K alatt is már Sapphire, és van amelyik tuti moddolós is. Ami esetleg a 6950 ellen szólhat az az, hogy referencia kártyák nem a legcsendesebbek, mondjuk nem tudom az 560 az mennyire halk vagy hangos.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#2206) szacsee


szacsee
nagyúr

A héten belépek a klubba egy 6950-es Gigabyte-al.
Egyenlőre nem látom értelmét, hogy moddoljam. Sem a biost, sem a hűtést.
Viszont az lenne a kérdésem, hogy milyen program az, amivel monitorozni lehet OSD alatt a hőfokokon kívül a GPU és a VGA memória terheltségét?
Nálam 5770-el sajnos nem monitorozta csak a GPU-t.
CPU is jól jönne, de sajnos a riva már nem látja ezeket a kártyákat, Afterburnerhez meg nem tudom miképp kell hozzácsapni esetlegesen pár modult, ha létezik egyáltalán... :F

(#2207) mpierre válasza szacsee (#2206) üzenetére


mpierre
veterán

Ha nagyon kell, akkor próbáld meg az ATT-t. Talán már támogatja a HD69xx sorozatot... :F Azzal minden vackot ki lehet iratni osd-re.

Az AB nem ismerem.

A Trixxx mellé letölthető egy gadget, ami elég sok adattal szolgál a kártyáról, de ótvar a kinézete. Ezt meg osd-n nem látod.

[ Szerkesztve ]

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2208) ffodi válasza szacsee (#2206) üzenetére


ffodi
veterán

AB-ben megy a gpu kihasználtság monitor, aktuális gpu fesz stb.......vga ram kihasználtságot nem tud(ati esetében legalábbis, mert a gt240-emmel megy :D ). OSD is faszán működik.

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2209) Cybertrone válasza ffodi (#2208) üzenetére


Cybertrone
veterán

Vga ram kihasználtság csak ati esetén nem megy! Minden más müködik vele ez az 1 nem... :U

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2210) ffodi válasza Cybertrone (#2209) üzenetére


ffodi
veterán

Igen, írtam is, hogy valószínű így van, de most megerősítettél benne. :)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2211) rhonin válasza mpierre (#2198) üzenetére


rhonin
senior tag

Közben sikerült megoldani! A trixx semmiképpen nem jó mert feszt szeretnék emelni. De azért köszönöm a gyors segítséget! :R

(#2212) Cybertrone válasza ffodi (#2210) üzenetére


Cybertrone
veterán

:R Nálam sem ment 5870-nél, 580-nál meg pislogtam hogy van ilyen is :DDD Persze annyira nem nagy érvágás...

[ Szerkesztve ]

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2213) daneel92


daneel92
tag

egyik ismerősöm említette, hogy jelenlegi konfigurációmat le kell cserélnem ahhoz, hogy működhessen a 6950, és kíváncsi vagyok, ti mit mondanátok erre: egy gigabyte EP45-UD3LR alaplap, egy INTEL CORE 2 QUAD Q9400 processzor, geforce GTS 250 videokártya, 2x2 giga ram.

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#2214) gbors válasza daneel92 (#2213) üzenetére


gbors
nagyúr

ugyan miért kellene? a tápodról nem írtál, az lehet cserés, de a többi teljesen OK.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#2215) Cybertrone válasza daneel92 (#2213) üzenetére


Cybertrone
veterán

Az ismerősöd semmit sem ért az informatikához... Ezt meg is mondhatod neki! :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2216) yakuza.tora válasza daneel92 (#2213) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Ugyan!
Nekem a 6970-et az Athlon II 240 procim hajtja 3GHz-en. Persze, gyenge hozzá, de attól még működik. Nem is rosszul. (Full HD-ban egy 24colos Samu Kilimanjaro monitoron, minden maxra húzva) - Később jön majd egy négymagos... ;]
A tápodról azért írhatnál valamit. ;)

(Töltsd ki az adatlapodat! - Jobb oldalon az Opciók - adataim fül alatt)

Alléz Olympique de Marseille!

(#2217) daneel92


daneel92
tag

ja, a tápom: jelenleg egy DEER 5 wattos, de napokban fogom lecserélni egy Chieftec 500W CTG-500-80P táp 12cm v.OEM - re

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#2218) szacsee


szacsee
nagyúr

Kösz a választ Urak! :R

Cybertrone: Látod kis radeon lett a vége, remélem elleszek vele egy darabig.
Sajnos ha a nagytesóra futotta volna, akkor könnyen lehet, hogy NV-t veszek, viszont az 580 nálam az árával még mindig kivágja a biztosítékot. :D

(#2219) mpierre válasza daneel92 (#2217) üzenetére


mpierre
veterán

Arra a Deer nevezetű valamire, azért ne bíz egy ilyen rendszert. Lehet elmegy vele 1-2 évig, de rizikós...

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2220) yakuza.tora válasza daneel92 (#2217) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Na a DEER az tényleg kuka!!!
A kiszemelt Chieftec nem rossz, Siertec belsős. Azért a helyedben lehet, hogy elgondolkodnék egy FSP BlueStorm Bronze 500-on. Valamivel drágább - 16K körül van - de jobb a hatásfoka. Tapasztalatból mondom, nagyon finom darab. Kérdezz rá a "tápos srácoknál", ők mit javasolnak! :B

Alléz Olympique de Marseille!

(#2221) daneel92 válasza yakuza.tora (#2220) üzenetére


daneel92
tag

már másik fórumon ajánlották ezt a chieftecet, és idő hiányában meg is rendeltem azt, de köszi a tanácsot :)

Asrock B450 Pro4, AMD Ryzen 7 2700 @3.2GHz, Sapphire Radeon RX 5700 XT Pulse 8GB, Chieftec 600W

(#2222) yakuza.tora válasza daneel92 (#2221) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Nincs mit! Jó lesz az a Chieftec. ;)

Alléz Olympique de Marseille!

(#2223) Cybertrone válasza szacsee (#2218) üzenetére


Cybertrone
veterán

Látom mester... Volt fent aprón pár 580-as 115-be... az már a barátihoz közeledik, de tény, hogy a 6950-es drágább, rányomsz egy moddolt biost ;] és voálá 6970 :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2224) Attici


Attici
őstag

Sziasztok! :R
Csak egy kérdésem lenne: MSI HD4890OC-t érdemes lecserélni egy ASUS HD6950-re?
Most olyan jó ára van, és már majdnem 2 éves a kártyám. Csak azt nem tudom, hogy látható-e a kettő között valami különbség.
Anno amikor az 5870 kijött, kipróbáltam, de semmi különöset nem láttam rajta amiért érdemes lett volna cserélnem. :(
6950-ről viszont jókat hallok és az ára sem elvetemült.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#2225) Cybertrone válasza Attici (#2224) üzenetére


Cybertrone
veterán

Már ne is haragudj, de már az 5870 is fényévekre áll a 4890től... a 6950-es pedig kb 5-10%-al gyorsabb az 5870-től vagy annyival sem... :U

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2226) yakuza.tora válasza Attici (#2224) üzenetére


yakuza.tora
addikt

:DDD
"Csak azt nem tudom, hogy látható-e a kettő között valami különbség."
Milyen felbontáson használod?

Alléz Olympique de Marseille!

(#2227) Mappa


Mappa
addikt

6950 1 gb vagy 4 magos cpu (Qxxxx)? ...előbb vga-t utána procit ha kell ?

nem kötelező megadni

(#2228) mpierre


mpierre
veterán

A cinebench 11.5 opengl tesztje vajh miért nem hajlandó lefutni? Túl sok eltérésre hivatkozva nem teszteli a kártyát... Driver hiba? 10.12-es van fent.

#### A hatalom nem egy jelvény vagy egy pisztoly. A hatalom az a hazugság: minduntalan hazudni, míg lassan az egész világ behódol neked. #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html #### https://youtu.be/CRaOpLyIDpk

(#2229) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Hy!

VTX3D 6970-en hogy müxik a feszemelés? Kell rá Asus BIOS, vagy van konkrétan olyan progi, ami képes erre? Mert az Afterburner -nek nem megy. :N

Don't Tread On Me

(#2230) ZolikaE46 válasza MPowerPH (#2229) üzenetére


ZolikaE46
senior tag

Sapphire trixx vagy MSi afterburner.

(#2231) tka válasza Attici (#2224) üzenetére


tka
tag

Én a 4870 cseréltem le,de most nem cserélném le.Jó nem tudta fullHD max beállításon,de nem vagyok vájtszemü.DX10 11 semmi különbséget nem vettem észre.Azért nem adom el mert legalább 10k buknék.De ez a te döntésed.Ha tudod,nézd meg a különbséget.Jöhetnek a kritikák...

a női hülyeség határtalan

(#2232) tka válasza MPowerPH (#2229) üzenetére


tka
tag

Ha visszaolvasol,akkor ffodi kollega írta az AB cfgben át kell írni egy 0 1re,ha belenézel látni fogod.Meg tudod húzni a magot is 1600-ig ha jól tudom.De ahhoz egy másik 0 kell átírni.Nem nagy kunc csak pontosan nem tom.Én nem használom,de kipróbáltam.Nézz vissza

a női hülyeség határtalan

(#2233) Toninho13 válasza MPowerPH (#2229) üzenetére


Toninho13
aktív tag

Megy azzal is, csak a beállításoknál be kell pipálni az unlock voltage controlt.Egyébként Üdv a klubban. :)

(#2234) MPowerPH válasza tka (#2232) üzenetére


MPowerPH
félisten

Azt a feature -t ismerem, most is úgy használtam(nem használtam, GPUTool jobb volt a 4890CF-re, csak ugye az nem ismeri fel ezt) csak abban a hitben éltem, hogy ezekre is kell az Asus bios... aztán rájöttem, hogy az a 6950-ekre vonatkozik.

Egyébként én az említett CF-t cseréltem le erre, és ha más nem, akkor a villanyszámla kicsit kevesebb lesz. :DDD Egyébként rendben van a kártya, bár a DX11-et még én sem látom.

Toninho13: Nem tom meddig maradok, fura, hogy csak 1db VGA van a lapon. :DDD Meg a Vantage GPU score sem úgy alakul, ahogy annak lennie kellene. :(((

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#2235) Cybertrone válasza MPowerPH (#2234) üzenetére


Cybertrone
veterán

Há vegyé még egyet mester :D Vagy nem jön be az atinak ezen szériája...? :R

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2236) EkSYS


EkSYS
senior tag

hi 69xx tulajok!

Van esetleg olyan akinek megvan a test drive unlimited 2?

Eki - az eredeti

(#2237) szacsee válasza EkSYS (#2236) üzenetére


szacsee
nagyúr

TDU2 tulaj vagyok, csak ma jött meg a kártya... :DDD

Majd közbe benézek mit válaszolsz, úgy 2-3 óránként.

[ Szerkesztve ]

(#2238) EkSYS válasza szacsee (#2237) üzenetére


EkSYS
senior tag

ertem. nekem is megvan. felinstalalom, felmegy szepen, es mikor aktivalna magat a neten akkor osszeszrja magat. crash! konkretan: "A program működése leállt" ahogy elnéztem nem vagyok egyedül ezzel a problémámmal
nem baj holnap az 576 fejehez vagom az tuti

Eki - az eredeti

(#2239) szacsee válasza EkSYS (#2238) üzenetére


szacsee
nagyúr

Win update, Dx Update, 11,1-es driver és nincs problémám.

(#2240) Myth


Myth
aktív tag

Vajon ez a verzió moddolható?: GIGABYTE Videókártya PCI-Ex16x ATI HD 6950 1GB DDR5 OC? Ez ugye nem refhűtéses... Valamint feszültségszabályozás h alakul? Üdv

Battletag: Myth#1775

(#2241) radi8tor válasza Myth (#2240) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

1GB változatok nem moddolhatóak. Elvileg.

⭐ Stella

(#2242) Myth válasza radi8tor (#2241) üzenetére


Myth
aktív tag

Ja persze, bocsi! Észre se vettem, ezt tudtam énis.... :B

Battletag: Myth#1775

(#2243) Cybertrone válasza radi8tor (#2241) üzenetére


Cybertrone
veterán

Gyakorlatilag se... megvan a gpu vágva lézerrel, és ami nincs benne azt nem lehet feloldani! :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2244) kinghaxor válasza radi8tor (#2241) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Na ez az, hogy elvileg. Nem hiszem el, hogy még senki sem vett 1 gigás változatot. A neten se találtam semmit arról, hogy a bios kapcsolóval rendelkezőkön feloldhatóak e a shaderek. Valaki csinálhatna már egy tesztet ez ügyben. Nagyon kíváncsi vagyok.

(#2245) kinghaxor válasza Cybertrone (#2243) üzenetére


kinghaxor
aktív tag

Igen ez a pletyka része a dolognak. Én eddig semmilyen információt nem találtam arról, hogy a későbbiekben megszűnne ez a lehetőség. Valaki kitalálta aztán azóta mindenki ezt mondogatja. Az új rev. b 6950 2 gb-sek is feloldhatók. Ott se szűnt meg ez a lehetőség pedig megtehették volna. Sőt tudtommal a Powecolor 6950 2gb PCS++ változatán is feloldhatóak a shaderek, pedig ott már a hűtésen és a nyák színén is változtattak. De az is lehet, hogy magán a nyákon is.

[ Szerkesztve ]

(#2246) Cybertrone válasza kinghaxor (#2245) üzenetére


Cybertrone
veterán

Ki kell próbálni... :K

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2247) Whit3Rav3n válasza kinghaxor (#2245) üzenetére


Whit3Rav3n
senior tag

A PCS+-ban ráadásul gyárilag benne van az unlock bios.

(#2248) ffodi


ffodi
veterán

Catalyst 11.2(még nem próbáltam)

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

(#2249) Cybertrone válasza ffodi (#2248) üzenetére


Cybertrone
veterán

:DDD Azért az lol hogy a leírásban a
Performance Improvements alatt az van hogy a HD5k-s széria gyorsul számottevően :DDD

"Pisztolycsővel a szájában az ember magánhangzókban beszél" ~Harcosok klubja! Origin: Cybertrone, Steam:nLali85 * HTC One X white...

(#2250) ffodi válasza Cybertrone (#2249) üzenetére


ffodi
veterán

Főleg most, hogy lecserélted. :D

"A minőséget régen gyártották, ma már csak biztosítják." Magassy I. axiómája

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  AMD Radeon HD 6950 / 6970 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.