Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4251) kali válasza RaPiDsHaRe (#4249) üzenetére


kali
legenda

szerintem kevésbé valószínű, hogy az adott lemezekkel lenne gond...
szoftveresen minden rendben a rendszerrel? tuning/húzás nincs?

(#4252) RaPiDsHaRe válasza kali (#4251) üzenetére


RaPiDsHaRe
aktív tag

Nem tuningoltam, minden az alapon.
Esetleg kipróbálóm másholis. mert nálam mint Visa és XP-alatt is előfordul ez a hiba.

(#4253) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Van egy Toshiba laptop benne pedig egy Pioneer DVRTD08L dvd iro.
Rendesen olvas es ir kiveve a ketretegu dvdket.

Az iras nehany perc (valtozo) elteltevel leall. Nincs hibauzenet, de a dvd iro nem reagal.
A sajatgepbol is eltunik, az eszkozkezeloben pedig hibas adattarolo eszkozkent jelenik meg. Ujrainditast kovetoen megjelenik es hasznalhato.

Probaltam a Vista64 + Nero 9 kombinaciot.
Eloszor szoftveres problemara gyanakodtam, ezert felraktam a Win7-et plusz az ashampoo 9 iro programot. Ugyanez a jelenseg. (A Nero nem akart feltelepulni Win7 alatt)

Ezek szerint hardveres a gond?
Most lattam hogy van hozza ujabb firmware, ami ezt javitja:
"These FW Update solves the error, that the ODD can not be recognized on SATA AHCI mode."
Lehet ennek koze az altalam tapasztalt jelenseghez?

Barmilyen segitseget szivesen fogadok.

Elore is koszonom.

udv

(#4254) kali válasza tPedro_ (#4253) üzenetére


kali
legenda

a firmware frissítése mindig ajánlott - mindentől függetlenül!
a kétrétegű lemezek írásához főként az újabb szériás imgburn az ajánlott!
én win 7 (32 bit és 64 bit alatt is) használok nero 8.3.6.0 verziót, kétrétegű lemezeket is írok, szóval ezzel és az újabb szériás nero verziókkal mennie kell!
a kétrétegű lemezek írása amúgy kényes dolog, nagyban függ az íráshoz használni kívánt dl lemezek milyenségétől is! verbatim és ricoh (médiakód alapján is) lemezek ajánlottak, a többivel gond lehet; el sem kezdődik az írás, nem írja meg végig az író a lemezt, megtörténik az írás, de olvashatatlan a lemez...stb!
milyen dl lemezt használsz? a gyártó és a médiakód is kellene!

[ Szerkesztve ]

(#4255) tPedro_ válasza kali (#4254) üzenetére


tPedro_
őstag

TDK
DVD+R-DL : RITEK-S04-066

[ Szerkesztve ]

(#4256) kali válasza tPedro_ (#4255) üzenetére


kali
legenda

dl esetén a tdk felejtős lemez, a ritek mid meg főként! nagyon kevés író/firmware írja meg - jól! próbálj ki verbatim vagy ricoh dl lemezt, és ha esetlegesen azok megírásával is gond lesz, csak akkor kezdj el más - szoftveres vagy hardveres - hiba irányában keresgélni! bár a firmware frissítésével még próbálkozhatsz - de az adott lemez attól függetlenül sem ajánlott!

dvd_lemez_tapasztalatok (#3010-3011)

[ Szerkesztve ]

(#4257) tPedro_ válasza kali (#4256) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi a segitseget.

(#4258) SGábor


SGábor
csendes tag

Helló. Adott egy Samsung típusú, külső, USB-s DVD-író egység. Eddig minden rendben volt vele, de most akárhányszor DVD-t próbálok írni vele, elrontja. Az ImgBurn-nel próbálom megírni, 4x-es sebességgel, az írási folyamat lefut, de vissza már az ellenőrzésnél sem tudja olvasni az adatokat a DVD-ről. Tehát tudok valami tenni esetleg, valamit változtatni, vagy annyi az írónak? Köszi.

(#4259) kali válasza SGábor (#4258) üzenetére


kali
legenda

- milyen dvd lemezre próbálsz írni? a gyártó és a médiakód is kellene!
- korábban is ezt a típust használtad - amikor még jól írt?
- más sebesség mellett próbáltál írni?
- más típusú (gyártó, médiakód) lemezre próbáltál írni?
- pontosan milyen típusú az íród?
- melyik firmware verzió van rajta?

(#4260) SGábor válasza kali (#4259) üzenetére


SGábor
csendes tag

Köszi szépen a gyors választ, most próbáltam egy Maxell DVD-R lemezt, és sikeresen megírta. Az előzős valamilyen EMTEC DVD+R-es lemezt volt. Köszi még egyszer.

(#4261) kali válasza SGábor (#4260) üzenetére


kali
legenda

az emtec lemezeknél (is) nagy a szórás médiakód tekintetében, ami a minőség változását is jelenti, valamint azt is, hogy az egyik mid mellett szépen írja adott író/firmware, a másik mid mellett meg hibázik az írás! mondjuk ez valamennyire a maxell és társai lemezekre is igaz...
az emtec lemezek a tesco gazdaságos és fake médiakódtól, egészen a valós mcc (verbatim!) médiakódig bármilyen lehet, köztes lépcsőkben; ricoh, cmc, mbi, philips, optodisc...stb, szóval nagyon változó lehet, hogy melyiket melyik író írja meg jól...
maxell esetén a fake és az alsóbb szint elmarad, így ott valamivel több az esély arra, hogy több író rendesen megírja.
ha pedig igazi minőséget akarsz, akkor a kicsit drágább verbatim, sony és ricoh lemezek ajánlottak!

[ Szerkesztve ]

(#4262) hellboyxtr


hellboyxtr
csendes tag

Sziasztok!olyan problémám van egy fujitsu-nál h Xp lemez be boot-ol felmegy rá szépen win
de amikor drivereket rakom nem ismeri fel a saját lemezét ez egy asztali gép.
Semilyen lemezt nem olvas be legyen az film vagy saját driver lemeze,de a gyári nero6 telepítő lemezt meg beolvassa!Ugy h nem egyértelmű h DVD meghajtó lenne rossz.Ez egy oem-es gép gyári xp-velaz is felmegy rá de ott sem látja ha berakom driver lemezt,

Köszi segítséget.

Üdv Hellboy!

(#4263) IRON STORM válasza hellboyxtr (#4262) üzenetére


IRON STORM
őstag

Milyen dvd meghajtóról van szó?
Miután az xp-t feltelepítetted, tettél-e fel bámilyen íróprogit( a Neron kívül) illetve emulációs szoftvert? Ha igen melyek azok?

Csak a TDi!

(#4264) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok.
Van egy nec ide dvd íróm, hogy típusra milyen, most kapásból nem tudom megmondani. A lényeg, hogy nem tudok vele lemezt írni. Ha berakom a lemezt, felismeri meg minden, a win7 beépített írója kezdésnél kidob egy hibaüzenetet, hogy nem tudja megírni a lemezt, mert nem tud drivert csatlakoztatni hozzá, vagy mi a bánat.
Ha neroval akarok írni, az kezdésnél kivág íráshibával.
Valami ötlet?

(#4265) Dolphine


Dolphine
addikt

Sziasztok!

Az én problémám igazság szerint nem is olyan nagy probléma!
A kérdésem mégis a következő: Hogyan lehet hosszú kötetcímkét adni egy lemeznek? Most fenn van a Nero 8 és az Ashampoo Burning Studio 9 + Pioneer DVD író. Képtelen vagyok 16 karakternél hosszabb nevet adni a lemeznek! Eddig LG DVD-íróm volt és a B's Recoder 7 az simán engedte! Jóval hosszabb neveket is be tudtam írni! Létezik olyan program ami ezt engedi? A B's Recoder Gold 7 sajna nem ismeri fel az új írót!
Előre is köszönöm a választ!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4266) technoboy19


technoboy19
tag

hali

Az Lg Dvd irom nem olvassa, nem irja a Dvd lemezeket, csak a cd-t.

64 bites Xp van a gépen.

valaki találkozott már hasonlo problémával? az xp-t ujratelepitettem és a probléma ugyanugy fennáll, korábban ment a 64 bites xp-vel.

a válaszokat elöre is köszönöm.

Andris

ÉRTÉKELÉS: http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_4/hsz_47415-47415.html http://www.phmegbizhatosag.atw.hu/

(#4267) gg72


gg72
veterán

Egy érdekes problémára lettem figyelmes: DL-lemezek írása és minőségellenőrzése után a NEC 7203S írómmal írt lemezek második rétege a Plextor írómmal és Plextools programmal visszaolvasva elég rosszul néz ki, ugyanez a lemez Liteon íróval és Kprobe programmal, ill. NEC-vel és Opti Drive Control-lal tesztelve viszont már jó. A Pioneer 116-al írt DL-lemezek mindkét tesztelő meghajtóban visszaolvasva jók. Vajon miért nem szereti a Plextor a NEC által megírtg DL lemezek második rétegét? Vagy egyáltalán melyik tesztprogram mutatja a helyesebb értékeket? :U

Néhány kép:
NEC DL-lemez Plextorban:

...ugyanez Liteonban:

... és NEC-ben:

Pio 116-al írt DL-lemez Plextorban:

...és Liteonban:

[ Szerkesztve ]

(#4268) Core2duo6600 válasza technoboy19 (#4266) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Igen, szintén lg drive nekem a cd ket nem látta, csere lett belőle.
Valami ami a DVD kezelésért felelős kipurcant benne.
Az én drive om, dvd ket ma napig is sikeresen kezeli, már nem nálam :)

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4269) IRON STORM válasza gg72 (#4267) üzenetére


IRON STORM
őstag

Plextorral nem is végeztél sum 1 tesztet? (PIF)

Csak a TDi!

(#4270) gg72 válasza IRON STORM (#4269) üzenetére


gg72
veterán

Most csináltam egyet, ez nem lett rossz...:

Miért lehet, hogy a Pio-val írt DL lemezeket mindkét író kb. ugyanolyannak látja, míg a NEC-vel írottakat a Plextor lényegesen rosszabbnak (a második rétegen)?

Szerinted melyik tesztet érdemes futtatni? Plextor-Plextools (azon belül is burst, sum1, sum8, basic) vagy Liteon-KProbe/Nero CD Speed?

(#4271) IRON STORM válasza gg72 (#4270) üzenetére


IRON STORM
őstag

Szerintem sum 1 sum 8 ill jitter tesztek amik lényegesek.
Azt hogy melyik íróval csinálod? Jó kérdés, Plextorom sajna nincs, nem tudom összehasonlítani. Lite-On ill Kprobe plusz jitter és visszaolvasási teszt elégnek kell hogy legyen.

Csak a TDi!

(#4272) gg72 válasza IRON STORM (#4271) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz! ;)

(#4273) tibi666 válasza tibi666 (#4205) üzenetére


tibi666
senior tag

továbbra is fennáll a hiba, ráadásul a gép a behelyezett dvd-ket is üresnek látja, csak total commanderrel tudom megnézni és használni a rajtuk lévő fájlokat.

(#4274) Dolphine


Dolphine
addikt

4265-re válasz valaki?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4275) pckownz válasza pckownz (#4264) üzenetére


pckownz
senior tag

Erre még mindig válasz várnék :U

(#4276) gg72 válasza Dolphine (#4265) üzenetére


gg72
veterán

ImgBurn-nel nem próbáltad?

(#4277) Dolphine válasza gg72 (#4276) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezzel még nem, de lehet, hogy teszek majd vele egy próbát! :)
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4278) ANT válasza Dolphine (#4265) üzenetére


ANT
őstag

"Képtelen vagyok 16 karakternél hosszabb nevet adni a lemeznek!"

Szvsz ez a Joliet fájlrendszer miatt lesz. Írd ki a lemezt UDF - ISO/UDF-ben, az hosszabb nevet is engedélyez.
Szóval a problémád nem íróprogramtól függ.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4279) Vakbogár


Vakbogár
csendes tag

Sziasztok.
Valaki hozzártő segítségét kénem. :R

Adott egy frissen telepitett xp rendszer minden létező frisstésel megspékelve.
A gépben van egy SATA csatolofelülettel elátott ASUS DWR-2014L1T DVD író.
Az a próblémám, hogy az xp rendszer nem látja az írót.
Az eszközkezelőben ugyan felismeri de csak sárgakörben felkiáltójellel.
A tulajdonságainál ezt írja ki:

"A Windows sikeresen betöltötte a hardvereszközhöz az illesztőprogramot, de nem találja a hardvereszközt. (Kód: 41)

Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre. "

A hibaelhárításnál nem tudok vele mit kezdeni, mert érdemben nem tesz semmi normális javaslatot.
( Az író jó, működik mert erről telepitettem az xp rendszert és a másik vinyón lévő vista is tökéletesen használja)

Szívesen várok minden ötletet, tanácsot, hogy mit lehetne vele kezdeni, hogy az xp alatt is működjön a meghajtó.
Köszönöm ;)

Szar az élet. Amikor már azt hiszed, hogy megkaptad életed legnagyobb pofonját akkor hirtelen, Bumm! Kapsz egy még nagyobbat.

(#4280) Dolphine válasza ANT (#4278) üzenetére


Dolphine
addikt

Az Ashampoo 9-es eleve UDF-ben ír, ott nem engedélyezi a hosszabb filenevet! Szakértői beállításoknál is állítottam mindent, nem engedi!
A Nero 8-as sikerült, viszont akkor a filenevet nem tartotta meg, mármint az eredetit, hanem lerövidítette. Mondjuk nem tudom, hogy ez csak nézetben van-e így, vagy a kiírt DVD-nél is, de fura volt látni, alig pár karakteres filenevet az eredeti helyett! :(

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4281) ANT válasza Dolphine (#4280) üzenetére


ANT
őstag

Akkor használd a korábban is ajánlott ImgBurn progit. Én csak ezt használom lemez írásra, és ott működik ez a hosszú fájlnév létrehozás. Balga módon azt gondoltam, más proginak sem okoz problémát, de ezexerint tévedtem.
Íme. Nem ígéret, bizonyíték:
ImgBurn beállítás

És a megírt lemez címkéje

Más egyebet nem tudok elmondani.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#4282) AMD Power


AMD Power
titán

Megírtam Neroval egy DVD RW-t.Hiba nélkül meg is írta. Visszarakom a gépbe.... úgy érzékeli mintha üres lenne. :W

DVD lejátszóm viszont "látja".

[ Szerkesztve ]

(#4283) Dolphine válasza ANT (#4281) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszönöm, majd kipróbálom! :))

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#4284) IRON STORM válasza AMD Power (#4282) üzenetére


IRON STORM
őstag

Nem kérdeztél semmit, de azért hozzáfűzöm, hogy előfordul. Ugyanazon íróval írt, majd beolvasott lemeznél. Főleg a régebbi NEC szériáknál mint amilyen a 7173 is. Gyenge olvasók.

Csak a TDi!

(#4285) dark2


dark2
tag

Tanácsot szeretnék kérni:

Kaptam használtan egy samsung dvd írót (pontos típust nem tudok hirtelen), szeretném dvd olvasónak használni (állítólag rontott pár lemezt anno - de írni nem is akarok vele).

A problémám az, hogy az első pár próbálkozást követően (amikor kipróbáltam) nem tudja kiadni a tálcát. Megnyomom a kiadó gombot, hallok egy kattanást belülről, de a tálca nem jön ki, aztán egy hang, ami szerintem a visszazárás lehet, aztán a tálcakiadó gomb villog, mintha beolvasná a bevett lemezt.

Ha esetleg tudna valaki segíteni, hogy mit lehet tenni ilyenkor - hol lehet, ami megakasztja a tálcakitolást, mit lehet "megzsírozni" - megköszönném.

(#4286) Jazz


Jazz
veterán

Sziasztok!

"Illegális lemez" Ezt írja ki a TDK 16x Dvd-R-lemezekre a NEC ND-2510A-m (minden író progival)
Tudom, nem ismeri fel a "régi" író firmware-je az új lemez azonosítóját, így nem tud megfelelő írási stratégiát választani....firmware-t meg ba*-nak frissíteni a gyártók! De jó ezt is megoldották! Vegyél új írót! A k***kat! Kíyáncsi leszek a monitor mikor nem fog tudni csatlakozni egy alkalmazáshoz! :((( :W

Firmware-ből a legújabb van fennt természetesen 2.19 gyártó honlapjáról. [link]

Ötlet? :( thx

free your mind

(#4287) Mr.Grincs válasza dark2 (#4285) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Lehet a kiadó motorral van valami gebasz. Talán tönkement vagy leégett. vagy az a kis ékszíj ment gajra ami benne van. Más ötletem nincs.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#4288) kali válasza Jazz (#4286) üzenetére


kali
legenda

ha ez az elég régi író amúgy még jól írna, akkor próbálj régebbi médiakódos (8x) lemezt szerezni hozzá...

(#4289) Jazz válasza kali (#4288) üzenetére


Jazz
veterán

Köszi.:) Azt elfelejtettem mondani hogy sok ilyen lemezem van, szóval konkrétan erre kéne megoldás, Tdk és az íróm.

Szóval a probléma továbbra is "illegális lemez" felnemismerés.
Valaki tud segíteni? Hogyan lehet kijátszani a gyártók ezen "összesküvését"? Nehogy már sikerrel kényszerítsék lecserélni a tutijó írómat :D Amúgy DL +- RW, annyira azért nem régi.

thx :R

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4290) kali válasza Jazz (#4289) üzenetére


kali
legenda

de igen, annyira régi, hiszen több, mint 5 éves széria! inkább örülj, hogy még működik egyáltalán... de az is lehet, hogy halódik...
ha rá is kényszerítenéd valahogy az említett lemez megírására, akkor is kétséges lenne az írás minősége! szerintem kár erőltetni, de lelked rajta...

[ Szerkesztve ]

(#4291) prank


prank
csendes tag

Üdv!

Problémám lenne: A napokban feltettem a Win7-t kiválóan működik minden, kivéve a cd/dvd meghajtót. A windows lemezt kiválóan viszi, de azon kívül semmilyen más lemezt nem hajlandó olvasni. Nem tudom mi baja. Tudnátok segíteni? kösz, metaxa

(#4292) Jazz válasza kali (#4290) üzenetére


Jazz
veterán

Tökéletes állapotban van, írtam vele vagy 500 DVD-t, miért kéne tönkremennie? Ezt a felfogást csak a gyártók eröltetik.
Tökéletesen ír DL-t, újraírhatót, karcosat, +-osat, és MINDEN lejátszó beolvassa azt amit megír.
Kell ennél több?:D Miért cserélném le? Azért mert Marketing zsenik dvd lemez-dvd író összejátszása közben kitalálta hogy: "Hozzunk mán ki új lemezeket új azonosító kóddal, a gyártók meg ne frissítsék a firmware-t, nehogy má' beolvassa. Vegyen új Dvd írót a lúzer!" :F :F :F Anyjukat!

[ Szerkesztve ]

free your mind

(#4293) kali válasza Jazz (#4292) üzenetére


kali
legenda

azért, mert eljárt felette az idő, és mert nem minden lemezt fogad (már?) el írásra...
olvasásra és bizonyos lemezek megírására esetlegesen még jó lehet, de archiválást már biztosan nem bíznék rá...

(#4294) fezsoo


fezsoo
aktív tag

Hello.

Egy kis problémám van az optikai meghajtómmal.
Opticarc DVD RW AD-7530B VNX02
Mostanság egyre tovább tart neki megírni a lemezeket.
Most írtam egy zenei DVD-t Mp3-ból.
38 percig tartott az írás.
Ez mitől lehet?
Mindez egy MSI VR 601 -ben van. Kb 1 éves.

Mit tudok vele kezdeni?
Volt már másnak is ilyen ? :F

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4295) kali válasza fezsoo (#4294) üzenetére


kali
legenda

először is azt nézd meg, hogy a rendszer nem dobta-e le a meghajtót (u)dma módból pio módba; link
amúgy mennyi a valós írási sebesség? nem a névleges, hanem a valós!?!?

(#4296) fezsoo válasza kali (#4295) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Megvan. PIO volt és nem DMA !
Mondjuk nekem még ilyen nem volt.
Ez mitől változik ?

Írási sebesség.
DVD-t max 8*
Cd-t 24*

De semmit se szoktam max-on írni.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4297) fezsoo válasza fezsoo (#4296) üzenetére


fezsoo
aktív tag

És amikor írta a lemezt 8* sebességet mutatott. De mégis rengeteg ideig írta azt az egy lemezt.
átlag 8 perc alatt kellene kész lenni.

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4298) kali válasza fezsoo (#4296) üzenetére


kali
legenda

több okból is ledobhatja pio módba a meghajtót a rendszer, néha elég egy karcos/régi lemez kényszerített beolvasása, de illesztős probléma is lehet...stb.
pio módban dvd lemezt 2x sebességnél gyorsabban nem szokott írni az író, ez okozhatta a 38 percet!
a legtöbb íráshoz használt alkalmazás alapban a kiválasztott írási sebességet mutatja, és nem a ténylegeset! nero esetében például a 7-es széria óta szerepel a beállítások között a valós írási sebesség mutatása, csak aktiválni kell! nero 6 esetében csak a registry külön buherálásával volt ez elérhető.

(#4299) fezsoo válasza kali (#4298) üzenetére


fezsoo
aktív tag

Jelenleg a Nero 6 van fent.
De van micro változatban 8-9 is.
Csak ezt a 6-ost szoktam meg.

Köszönöm szépen a segítségedet.
Megint tanultam valamit :))

Samsung Galaxy A70; Hp 8440p; HISENSE 58A7100f

(#4300) kali válasza fezsoo (#4299) üzenetére


kali
legenda

nincs mit!
nero 6 esetén a valós írási sebesség megjelenítése;
start menü -> futtatás -> regedit -> keresd meg ezt; HKEY_CURRENT_USER\Software\Ahead\Nero-Burning Rom\Recorder -> itt készíts egy új DWORD adattípusú bejegyzést, amit nevezz el így; ShowSingleRecorderSpeed -> az értékét állítsd át 0 értékről 1 értékre -> ki- és bejelentkezés, vagy restart és a nero a valós írási sebességet fogja kijelezni írás közben!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.