Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4051) zsoltinnó


zsoltinnó
aktív tag

Nekem nem minden dvd-t szeret írni!

Őrült kell egy őrült ellen!!!

(#4052) kali válasza zsoltinnó (#4051) üzenetére


kali
legenda

sajnos a legtöbb író válogatós, főként a a gyengébb/kétséges minőségű lemezekkel problémázik sok író!

(#4053) Raharin


Raharin
tag

Én verbatim újraírható lemezre írom ki, kemény 4-szeres sebességgel, nem hiszem, hogy ez lenne a probléma.
Tudtommal ennek az asztali lejátszónak firmware frissítése nem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#4054) passatgt


passatgt
aktív tag

Üdv!

Windows XP sp3 + Pioneer dvr-111d DVD író. Olvas, de írót nem lát :(

Másik gépen Plug and Play megy, itt meg nem... Ötletek?

(#4055) csacsu válasza passatgt (#4054) üzenetére


csacsu
tag

azért van mert a 111-d hulladék..vegyél inkább 216-d.6000Ft és dual layer

huh-mit írjak ide? a lányykori nevemet?

(#4056) Sundesz


Sundesz
őstag

Sziasztok!

Vettem pár hónapja egy Pioneer DVR-216D DVD írót és elég gyakran előfordul a következő probléma(?) írás közben, Nero 8 alatt: a "Felhasznált olvasás tároló" gyakran 50% alá is leesik. Ezzel egyidejűleg van hogy a "Tároló Szint" is lecsökken. Amúgy a lemezeket jól megírja (bár egyszer egy DL lemezt nem lehetett másolni, csak olvasni), de így nem nagyon bízom az írómban. Régi NEC írómnál ezek a szintek szinte mindig maximumon voltak.
A kérdésem az lenne, hogy ez komoly gondot jelent, vagy nem szükséges foglalkoznom vele? Egyáltalán mitől függ ez az ingadozás?

Előre is köszi a segítséget! :R

Hörcsög Powa'

(#4057) Sundesz válasza Sundesz (#4056) üzenetére


Sundesz
őstag

Bocsi, de pár fontos információt kihagytam még, pótólnám most: 8x sebességgel szoktam írni, Verbatim, BenQ, Memorex lemezeket használok. Írás közben a CPU használat 1-7 % között van.

Hörcsög Powa'

(#4058) cozmo


cozmo
őstag

Az LG GSA-H42L írót felejtsétek el dual layer korongok írásához!

Történt ugyanis hogy felírtam egy maxel DVD+RDL -es korongra valamit amit az író soha többé nem volt képes olvasni, se írni. Lehet hogy azért mert multisession korongnak szántam ezért nem zártam le, de ez a része már a legkevésbé érdekel.

Szerencsére más (jó 10 éves ASUS) "korongolvasóval" sikerült az adatokat megmenteni.

ui:Vagy a maxel korong gagyi, mert írtam már vele másik márkás DVD+RDL korongra.

Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/cozmo

(#4059) gg72 válasza cozmo (#4058) üzenetére


gg72
veterán

Hát én inkább a Maxell (=Ritek?) lemezre gyanakodnék... DL-lemezek közül biztosan csak a Verbatim, ill. a Ricoh ajánlott.

(#4060) Tomiee


Tomiee
csendes tag

HI!

Az Asus DRW-2014L1-es sata2-es dvd-írómmal van problémám.
Win7 RC-t használok, aminek a telepítése után minden működött, nero is tökéletesen ment.
De teltek, múltak a napok és mivel igen ritkán kell használnom (cserébe olyankor annál fontosabb), észre sem vettem, hogy nem működik. A led villog rajta, biosban megvan, másnál is működik, kábel is oks, így gondoltam egy nagyobb tudásbázishoz fordulok segítségül :)
Ha valaki tud segíteni, annak nagyon örülnék :R
előre is köszönöm

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#4061) Sk8erPeter válasza Tomiee (#4060) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. hozzászólásban szereplő tanácsokat elolvastad?
Alcohol, Daemon Tools és egyéb "démonok" nincsenek fent? :D
Sajátgépben vagy Lemezkezelőben (Start - Futtatás - diskmgmt.msc) látszik a DVD-író?

Sk8erPeter

(#4062) Gabesz357


Gabesz357
csendes tag

Kössz a választ az ügyeletes sráknak :C . Megoldottam egyedül :((( . De jól esett volna egy hozzáértői tanács :F . Eddig itt nem volt ilyen problémám hogy valaki ne válaszolt volna és remélem többet nem is lessz :(( .

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#4063) Sk8erPeter válasza Gabesz357 (#4062) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Elég kihalt a topic, néha fel kell hozni... :)
És mi volt a megoldás a problémádra?

Sk8erPeter

(#4064) Johnyy


Johnyy
tag

Sziasztok!

A kb 3 hetes Asus DRW-2014S1T SATA OEM íróm ezt produkálja:

PHILIPS DVD

ugyanaz a PHILIPS 16x DVD másik íróval, ami IDE-s, és már több mint 1 éves:
PHILIPS DVD

Eddig 1 dvd-t írtam ki vele, de nagyon lassú, 8x osan 13 perc alatt készült el a lemez :W , és már kiderült hogy el is rontotta. A közepe fele van benne 3 kör, mintha oda nem írt volna semmit, amíg addig a részhez el nem ér azt felmásolja, aztán kiakad.

A régi LG íróm, amit már eladtam, 4x esen 15 perc alatt mindig elkészült.

Jah, és az összes lemezt sokkal lassabban másolja, mint a másik író. Max 10 megáig megy fel, a másik 16 megával is szokott másolni.

Csináltam még néhány tesztet régebbi lemezekkel:
RIDATA CD
Verbatim RW

Asus iró:
16x Verbatim
16x TDK
8x RIDISC

másik író:
16x Verbatim
16x TDK
8x RIDISC

Mi lehet a gond? Tudok ezen valahogy segíteni?
Ezt gondolom gariban nem cserélik ki, vagy tévedek?

Kérlek segítsetek. Nagyon idegesítő a dolog :O .

[ Szerkesztve ]

(#4065) degu


degu
senior tag

Hat lehet,hogy nagyon zokni vok,de az IDE csatolos DVD irom jumpereleset nem ertem!
Tipust nem irok,mert nem egy CD/DVD iron/olvason talaltam ugyanezt a keprejtvenyt! :W
Ket hosszu,vizszintes vonal.Egyik vegen egy pici haromszog felul,alatta 1 -2 /szamok/
A masik vegen ket db. ketjegyu szam,szinten egymas alatt.
En ezt sajnos nem tudom ertelmezni./Kepet nem tudok feltenni/
Ennek alapjan hogyan kell masterre.ill. slaverre jumperelni? :F

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4066) Gabesz357 válasza Sk8erPeter (#4063) üzenetére


Gabesz357
csendes tag

Sajnos vennem kellett egy másikat. Az összes cuccom DVD-n van :F . A CD-t még beolvasta de a DVD-vel nem tudott mit kezdeni. Gyári új kora ota csinálgatta azt hogy az XP cd-t se nagyon olvasta be. A frissen írottat 2-3 szor beolvasta azt annyi. Firmware frissítést nem találtam hozzá, akit meg kicsit hozzáértő körbe kérdeztem azt mondta hogy vagy gyárihibás alapbol vagy haldoklik. Így vettem egy olcsó fajtát de az viszont kiválóan müködik. Samsung SH-S223B-t vettem ami eddig kitünően muzsikál mindent pillanatok alatt beolvas meg vagyok vele elégedve. Lehet lett volna más megoldás ha véletlen van akkor a régit max megcsinálom azt eladom. Ennyi volt a gond. És köszi hogy válaszoltál :R ;)

| Corsair CX400W | GIGABYTE MA770-UD3 | AMD Athlon X2 6000+ | Sapphire Radeon HD 6770 1GB GDDR5 | Kingmax 1GB DDR2 + Kingston 2GB DDR2 | 1TB Samsung HD103SJ SATAII | Logitech Z-5500 | 22" LG E2240S-PN LED |

(#4067) Tomiee válasza Sk8erPeter (#4061) üzenetére


Tomiee
csendes tag

MInden tanácsot megfogadtam és a discmgmt sem látja. :F

"Doing nothing is surprisingly difficult ... you never know when you're finished." Leslie Nielsen

(#4068) Sk8erPeter válasza Tomiee (#4067) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ki kellene próbálnod, hogy ugyanebben a gépben, másik oprendszerrel látja-e - legalább egy próba erejéig. Mert ha ott megy rendesen, akkor esetleg még arra is lehetne fogni, hogy a Windows 7 még csak RC-verzió.

(#4066) Gabesz357: lényeg, hogy megoldódott. :D Simán lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot, ha nem szoftveres eredetű volt a hiba (vagy ha korábban hibátlanul működött, akkor már felmondta a szolgálatot valamelyik összetevő). Nehéz ezt így távolról megmondani, mi lehetett az ok, ha valóban nem szoftveres gebasz volt.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4069) Sk8erPeter válasza degu (#4065) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Ez körülbelül annyira értelmes leírás volt, mintha csak annyit írtál volna, hogy van egy matrica a DVD-íród tetején. :U
Azt se értem, miért lett volna mégis olyan nehéz megírni a típusát az írónak, vagy legalább képet feltenni róla, hogy mégis miről beszélsz. Nem feltétlenül ugyanaz a jumperelése két írónak.

Sk8erPeter

(#4070) degu válasza Sk8erPeter (#4069) üzenetére


degu
senior tag

Hat igen!
Ez olyan ertelmes leiras volt,mint a DVD irom jumperelese.Mint irtam,kepet nem tudok feltenni!
Tudom,hogy nem feltetlenul azonos a jumperelese ket ironak,de mint mondtam a legkulonbozobb optikai meghajtokon talalkoztam ugyanezzel a magyarazo abraval! :K
/Egyebkent azert nem irtam tipusokat,mert nincs most idom szetszedni az osszes gepet a csaladban,hogy melyikeken van ez a hieroglifa/
Azt hittem,hogy ez a problema trivialis,csak en nem ertem...
De ha valoban ez keves info,akkor kosznom a figyelmeteket,es ha szetszedtem,es leellenoriztem a tipusokat,akkor ismet kerem a segitsegeteket! :R

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4071) Sk8erPeter válasza degu (#4070) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Miért nem tudsz képet feltenni? Így kell, ha az az akadálya: [link]
Persze nem olyan fontos, csak ennél talán világosabban magyarázd már el, mi van azon az ábrán, vagy mondj egy típust. Vagy linkelj egy képet, pl. így: KÉP1, KÉP2, KÉP3 (legutóbbi mondjuk vinyó)

Sk8erPeter

(#4072) kali válasza Sk8erPeter (#4071) üzenetére


kali
legenda

bizonyos optikai meghajtóknál - aljas módon :DDD - nem a jumper közelében, hanem a meghajtó tetején lévő cimkén tüntetik fel a jumper állásait, és ezt/ott nem mindenki találja ám meg... :)

(#4073) degu válasza Sk8erPeter (#4071) üzenetére


degu
senior tag

Miert nem tudok kepet feltenni? :F
Mert nekem semmi sem ugy mukodik,ahogy leirjatok!
Behivtam a paintot,megnyomtam a print screen gombot,beallitottam a jpeg-formatumot,lementettem,es lett egy *untitled* ures ablak!
Na! Ezert nem tudok en kepet felrakni! :W
/Egyebkent megkerestem a DVD-olvasom gyartojanak honlapjat,de a jumperelesrol egy rohadt szo sem esik :Y /

[ Szerkesztve ]

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4074) Sk8erPeter válasza kali (#4072) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Tudom, és? :D
Amúgy amikor még jópár éve nagyon az elején voltam a CD-olvasókkal (akkor még csak az volt elérhető áron) való ismerkedésnek, akkor is kb. 5 perc után megértettem, hogyan és mit kell csinálni, nem azért, mert én olyan rohadt ügyes vagyok, hanem azért, mert olyan totál egyértelmű a jelzés. :D

(#4073) degu: miért segítsünk, hogyha folyamatosan rejtélyeskedsz? Megnézted a gyártó honlapját...de még véletlenül se írtál volna nevet... Gratulálok! :D Még hány kört fogunk futni, mire végre elkezdesz egyértelműen beszélni? :D

Miután megnyitottad a Paint-et, és lenyomtad a Print Screen gombot, rá is mentél a Beillesztés gombra? :U AZUTÁN kell lementeni a képet jpeg-formátumban.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4075) kali válasza Sk8erPeter (#4074) üzenetére


kali
legenda

csak nem értem, hogy miért várod el mindenkitől, hogy elsőre azonnal átlássa ezt a jumper dolgot - hiszen eszméletlenül bonyolult az egész... :)

(#4076) Sk8erPeter válasza kali (#4075) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

most csak ironizálsz, vagy komolyan is gondolod, amit írsz? :D Eleinte valóban bonyolult, így szívesen segítenék neki, de ha azt mondja, hogy "Ket hosszu,vizszintes vonal", abból igen nehéz kiindulni... :D

Sk8erPeter

(#4077) kali válasza Sk8erPeter (#4076) üzenetére


kali
legenda

ironizálok - és pici dramatizálással is vegyíteném!
ha úgy kér segítséget valaki, hogy még azt sem hajlandó elárulni, hogy milyen típusú optikai meghajtója van, az csak kínlódjon... :U

[ Szerkesztve ]

(#4078) Johnyy válasza Johnyy (#4064) üzenetére


Johnyy
tag

4064
Erre valaki?

[ Szerkesztve ]

(#4079) Sk8erPeter válasza kali (#4077) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Hát igen, én is így gondolom... :D (egyébként elég egyértelműen jeleztem az illetőnek, de ő továbbra is talányokban beszél... a gép szétszedése viszont tényleg óriási probléma. Le kell szedni a ház oldalát egy csavarhúzó segítségével, és bele kell kukkantani, hogy mégis milyen felirat van az írón. Rá kell szánni legalább 5 percet. :Y (ötöt? mi a francnak olyan sok idő? :D)

Sk8erPeter

(#4080) tope


tope
addikt

Egy géppel lenne bajom
A gép látja mint meghajtót a dvd írót (2-vel volt próbálva 1-ik sem jó), olvasni olvas, de se a Nero, se egyéb író progi nem érzékeli íróként a írót, csak image-be tudok írni.
Mit tudnék csinálni újratelepítéssen kivül ?

(#4081) Sk8erPeter válasza tope (#4080) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

1. hsz.-ben szereplő tanácsokat olvastad? Daemon, Alcohol van fent?
Bárcsak ne kéne ezt annyiszor leírni... (hanem pl. már egyből azzal kezdené mindenki, hogy igen, elolvastam (és tényleg meg is tette), nincs fent semmi virtuális meghajtóbuzeráló, vagy ha van fent, akkor melyik...)

Sk8erPeter

(#4082) kali válasza tope (#4080) üzenetére


kali
legenda

nem túl régi verziós a nero..stb alkalmazás? mert akkor is szokott olyan előfordulni, ha újabb szériás az optikai meghajtó, de túl régi verziós az íráshoz használni kívánt alkalmazás. bár én utoljára akkor tapasztaltam ilyet, amikor anno egy akkor újabb szériásnak számító lg notis íróval jártam úgy, hogy a nero 5-ös szériájának utolsó verziója sem látta az írót, de a 6.0 már igen!

[ Szerkesztve ]

(#4083) degu válasza Sk8erPeter (#4074) üzenetére


degu
senior tag

Igazad van!...Benazok... :O
Az olvasom tipusa TSST corp DVD-ROM-SH-D163B.
Azert nem irtam tipust,mert nem emlekezem,hogy ezen volt -e az a fura abra,de ahhoz,hogy megnezzem,tejesen szet kene szedni a gepet!Az iro meg egy masik gepben van,ami most a fiamnal van!
Sorry! :R
P.S. a kep felrakasnak pedig megint nekifutok,mert ezek szerint rossz sorrendben kavartam...

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4084) Sk8erPeter válasza degu (#4083) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Oké, semmi baj!
Na várj, most ez az olvasó milyen csatolófelületű?
Csak mert van egy Toshiba-Samsung gyártmányú, ami SATA-s (nem IDE-s), amihez meg ugye nem kell jumperelés (max. ha SATA1-re szeretnéd visszavenni a sebességét, de itt azt hiszem, nincs ilyen lehetőség)
Konkrétan ez: [link]

Tehát ezek alapján még nem jutottunk előrébb. :) Konkrétan annak az írónak a típusa kellene, ami most a fiadnál van. ;)

Annak érdekében, hogy megtudd az író típusát, nem kell szétszedni a gépet! Használd pl. a Nero InfoTool-t! Ez minden információt megmond az íródról. :K
Mondd meg a fiadnak, hogy ezt a programot töltse le (és bontsa ki, mert ez zip-formátumú), aztán indítsa el az InfoTool.exe fájlt, várja meg, míg a program beolvassa az adatokat (eltarthat egy darabig), majd fölül, a Kilépés gomb melletti legördülő menünél olvassa le az író típusát.

[ Szerkesztve ]

Sk8erPeter

(#4085) Magnum PI


Magnum PI
tag

sziasztok

Nero Discspeed program ezt a hibát írja ki nekem:
Hiba! - COMMAND SEQUENCE ERROR (052C00)

tudja valaki, hogy mit jelent?

Akárhány üres lemezt betettem ez volt a reakció..

Köszi

(#4086) Magnum PI válasza Magnum PI (#4085) üzenetére


Magnum PI
tag

lemez Írásnál pedig azt dobja ki hibának, hogy (devCommandSequenceError) Failure reserving DVD track.
Command Sequence Error 0x052C00

mi lehet a gond? :U

(#4087) tope válasza Sk8erPeter (#4081) üzenetére


tope
addikt

Köszi, addig még nem juttottam :B , (érdekesség, hogy működött, majd mikor írni akart akkor vette észre hogy baj van, emuláló progikat megnézem (emlékeim szerint eddig is volt rajta, de majd leszedem))

(#4088) Johnyy válasza Johnyy (#4064) üzenetére


Johnyy
tag

4064
Erre valaki?

Ha esetleg lenne lehetőségem kicseréltetni az írót, mire cseréljem?

(#4089) SteeWe


SteeWe
aktív tag

NEC 3550A íróm van, rendszer XP sp3, nero 7.5, 8, és a legújabb 9-essel is probálkoztam. A gép többi adatai az adatlapon.
Probléma: elrontja a lemezeket vagy úgy hogy DMA, CRC error-al szál el, vagy megírja ugyan de nem vagy nehezen olvassa. CDCheck-el ellenőrizve adathibát talál a lemezen.
Sztem csak verbatim DVD-R lemezeket írtam eddig vele és ezidáig egyet sem rontott. Most tesztelgettem egy verbatim DVD+RW lemezzel, ezt hol megírja hol nem.
Ha a törölni akarom akkor elkezdi csinálni a nero de egy esetben sem csinálja meg, hanem üzenet nélkül kilép. Nem a nero-bol hanem a gyors törlésből
Leszedtem a daemon tools-t, úgyse lett jó.
Amit észrevettem, hogy elég lassan pörgeti fel a lemezeket és írás közben is akkor szál el error-al, ha leáll a "pörgetés" és ekkor gyorsan kiürül a nero pufferja.
Van ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#4090) SteeWe válasza SteeWe (#4089) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Az eszközkezelőben kicsit furcsa nekem hogy három elsődleges IDE csatorna van. Ez így rendben van? Amennyire értek hozzá, látszik hogy nem PIO módban működik.[link]

[ Szerkesztve ]

(#4091) kali válasza SteeWe (#4090) üzenetére


kali
legenda

a sata csatornákat is ide ként kezeli - látszólag legalább is.
a hibával kapcsolatban én elsőre a régi típusú író lassan elhaló erejére gondolnék...

(#4092) SteeWe válasza kali (#4091) üzenetére


SteeWe
aktív tag

Annyit még elfelejtettem írni, hogy az xp-t is újra raktam hátha jól lesz.
Megpróbálom majd kitakarítani, mert amióta megvan (sztem 4-5 éve) nem volt kitakarítva.
Ha vkinek van még egyéb ötlete akkor ne tartsa magában :DD

(#4093) Zoli bácsi válasza Johnyy (#4088) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Gondolom a SATA vezérlő driverét felraktad.
Amiket kipróbálnék:
- Másik SATA kábel
-Másik SATA csatoló
- BIOS-ban megnézném a beállításokat

Én hosszú évek óta Pioneer-t használok, ismerősöknek is ajánlom, nagyon bevált. Tudtommal az Asus is Pioneer cuccokat használ, csak átcímkézi, és saját firmware-t rak rájuk. Apropó, esetleg egy firmware frissítéssel is megpróbálkozhatsz, ha van frissebb.

(#4094) IRON STORM válasza Zoli bácsi (#4093) üzenetére


IRON STORM
őstag

Már nem Pio belsőt rejtenek az Asus írók. Lite-On belsejük van.

Csak a TDi!

(#4095) degu válasza Sk8erPeter (#4084) üzenetére


degu
senior tag

Megvan! :C
Hitachi-LG
HL-DT-ST DVDRAM GSA-4163B
Ez egy Asus M2V via chipsetes alaplapba van,elvileg /ezt szerettuk volna/ IDE Secon-
dary Master -kulon kabelen.
A vinyok Primary Master es Slaver
Az iron tuti,hogy az a fura magyarazo abra volt,mert ez inditotta el ezt az egeszet! :W
Felmerult ugyanis,hogy az idonkenti kepernyo-remeges,es az idonkenti fagyasok attol vannak,hogy rosszul jumpereltuk! /Most kozepen van a jumper!/ De probaltuk jumper nelkul is,megpedig egy IDE/SATA atalakitoval.De igy meg nem ismerte fel az XP.

A masik gepben levo DVD-olvaso,aminek a tipusat az elozo hsz.-emben irtam,az SATA
Azzal meg az a gond,hogy egy lemezrol futtatott progibol kilepve elkezd *kacsingatni* a kepernyo! :Y /Fekete-kep-fekete-kep...stb/ Netrol,vagy egyeb programbol kilepve...semmi baj! /Mindket gepnel/
Tehat mind a ket gepnel idonkenti kephiba jelentkezik!
Mi a kozos a ket gepben? Mindkettoben AMD X2 5000+ proci van! /De lehet,hogy mar uldozesi maniam van... :U /

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#4096) bobalazs válasza degu (#4095) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem lehet h a monitorral van probléma? Nem ártana megnézetni. Mindkét gépnél monitor probléma, lehet h független az dvdtől.

(#4097) Johnyy válasza Zoli bácsi (#4093) üzenetére


Johnyy
tag

Igen, felraktam a SATA drivert valószínűleg. Leszedtem az alaplapom honlapjáról a drivereket, és azokat raktam fel.

Másik SATA kábelt próbáltam, minden maradt ugyanaz. :W

BIOS-t néztem, nem értek hozzá. Nem tudom mit kellene néznem. Van 2 SATA-val kapcsolatos dolog, de azok le vannak tiltva:
SATA AHCI Mode Disabled
SATA Port0-3 Native Mode Disabled

(#4098) Sk8erPeter válasza degu (#4095) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

A terméktámogatási oldal itt található ehhez a típushoz: [GSA-4163B]
(A kézikönyv olvasásához szükség van a DjVu Readerre, de ez most mellékes)

GSA-4163B Jumper setting

Magyarul tehát ha függőlegesen, a legszélső, jobboldali két tűt "kötöd össze" a jumperrel (az a kis pöcök, amiben található egy fémlap), akkor Master lesz a jumperelés.
Ha a középső kettőt, akkor Slave.
A bal szélső a Cable Select, ebbe most ne menjünk bele.
Általában az a javaslat, hogy a DVD-író legyen Secondary Master. (a rendszer-merevlemez pedig a Primary Master)

Egyébként valószínűtlennek látszik, hogy ez okozza a képremegést, inkább máshol kellene keresni ezt a jellegű hibát...
Az időnkénti fagyások nagyon sok mindentől lehetnek, merevlemez-probléma (töredezettség, hibás szektorok, stb.), memóriahiba (RAM-hiba), procihiba, sőt, tápegység problémája is lehet.
A villódzás oka pedig lehet monitorhiba, kábelérintkezés-hiba, csatlakozóhiba, akár driverhiba, és esetleg még itt is felmerülhet a tápegység gondja...
Milyen tápegységet használtok?

Sk8erPeter

(#4099) Zoli bácsi válasza Johnyy (#4097) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Gondolom Xp-t használsz, azért van letiltva a Biosban a SATA mód. Ha nincs az xp telepítőbe beleintegrálva a SATA driver, vagy flopyn nem adod meg a telepítés elején, akkor nem látja a winyót, vagyis nem lehet telepíteni. De nem lehet gond, az enyém is így van, mégis gyönyörűen működik. Esetleg a vezérlőpult eszközkezelőben nézd meg az IDE vezérlőknél a beállításokat. Nekem UDMA 4 módban megy az író (SATA persze, de a BIOSBAN nekem PATA mód van), neked is ezt kellene látnod.
Szerintem ha végigpróbáltál mindent, nyugodtan vidd vissza gariba az írót. Esetleg valamelyik ismerős gépében próbáld ki, de valószínűleg ott is ilyen lesz.
Ha cserélik, nyugodtan kérd újra ugyanezt a típust. Mindegyik márkánál előfordulhat hiba,

(#4100) Johnyy válasza Zoli bácsi (#4099) üzenetére


Johnyy
tag

Xp-t használok, és SATA winyóra simán lehetett telepíteni. Eszközkezelőben néztem, nekem is UDMA 4 ben megy.

Tegnap beszéltem a boltossal, és azt mondta eszközkezelőben távolítsam el, majd indítsam újra a gépet. Ezt is megcsináltam és semmi változás.

Viszem vissza gariztatni.

Köszi a segítséget. :R

Az az érdekes, és már hót ideg vagyok miatta, hogy Budapest-ről hozták (kb 200 km-re van) a videókártyát és az írót, de a futár rossz címre vitte őket, kb tőlem 50 km-re :Y (hogy nézhette így el, még most se értem), így várnom kellett plusz vagy 3 napot :W .
Szerintem a videókártyával is van valami gubanc :W .
Ennyi gondom, még sose volt géppel.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.