Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#4351) hyperspace69


hyperspace69
csendes tag

Sziasztok!

MSI gx600px notiban az író elég érdekes dolgot csinál. Szerettem volna megnézni egy filmet, de nem akarja beolvasni a lemezt, kipróbáltam másik lemezekkel is de csak azt a hangot hallom mint amit kiadás elött szokott 1x, csak most folyamatosan fél percig.

Dvd-kel biztosan nincs hiba, eddig tökéletesen vitte őket.

Köszi előre is a segítséget!

(#4352) ALI_G


ALI_G
veterán

A pioneer 112D íróm nem akarja felismerni a CD-ket.
Bármi ötlet, hogy miért?

(#4353) plaschil válasza plaschil (#4350) üzenetére


plaschil
aktív tag

4350? :R

Creative G500 vezérlő panelt keresek// Hol vagy helyileg? - A kisszobába. // Szilvásbuktát, mert azt szeretem!

(#4354) Kicsirics77 válasza plaschil (#4353) üzenetére


Kicsirics77
veterán

dobd ki és vegyél egy rendes dvd írót

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4355) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Sziasztok.
2 éves Pioneer 112d írómnak gondjai támadtak az írással és egyszer csak kiírta írás előtt hogy lézerbeállítási hiba történt ,ezért nem lehet írni.Gondoltam szoftveres a hiba ,és cseréltem az 1.24-es firmware verziómat 1.28-ra.
Csináltam egy Reboot-ot,minden jobbra fordult,látszólag.kezdtem írni.
Ez már nem volt számára gond.Meg is írta a lemezeket.-dvd lemezeket használok általában,most is így tettem.Igenám, de amikor betettem a lemezt a házimozimba és meg akartam nézni a filmet amit írtam,már nem volt olyan tökéletes.Meg-megált a kép 5-6 percenként,a hang még ment egy darabig,és megált a film is.Az összes film ezt csinálta a lemezen.
Megismételtem az írást más-más filmekkel is(divx) több lemezzel is.Az eredmény ugyanaz,és hogy teljes legyen a gyanúm alapja kipróbáltam több dvd lejátszóban is ,és ugyanazt produkálták a filmek.mást nem próbáltam írni,nem tudom zenénél is csinálná-e.
Most tanácstalan vagyok.Lehet a lézerfej beállítási hibát megoldotta volna egy tisztítólemez,de mivel nem találtam meg,így fanyalodtam a firmware cserére.
Nem lehetne valahogyan visszatenni a régi firmware-t?
Ha valakinek van valami ötlete,kérem írjon.Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#4356) IRON STORM válasza Ateszzero (#4355) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha visszateszed a régi firmware-t biztosan nem fogja megoldani a problémád. Főleg azért mert, ha a lézerdióda gyengül, akkor az okozza az írási problémákat.
Ha kipróbáltál több lemeztípust és mindegyikkel ezt csinálja akkor valószínű a fentebb említett hiba.

Csak a TDi!

(#4357) ALI_G


ALI_G
veterán

A pioneer 112D íróm nem akarja felismerni a CD-ket.
Bármi ötlet, hogy miért?

(#4358) IRON STORM válasza ALI_G (#4357) üzenetére


IRON STORM
őstag

Külön dióda olvassa, írja a cd-t , ill a dvd-t is. Nincs kizárva hogy elhalálozott.

[ Szerkesztve ]

Csak a TDi!

(#4359) ALI_G válasza IRON STORM (#4358) üzenetére


ALI_G
veterán

aha, az frankó. Alig használtam.
Egy CD-t se írtam vele :) de lehet mióta megvan CD se volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#4360) IRON STORM válasza ALI_G (#4359) üzenetére


IRON STORM
őstag

Az szép. DVD lemezekkel nincs problémája?

Csak a TDi!

(#4361) ALI_G válasza IRON STORM (#4360) üzenetére


ALI_G
veterán

Azzal semmi. Bár DVD-t se sűrűn írok / olvasok.
Esetleg ha nem a dióda akkor mi?

[ Szerkesztve ]

(#4362) IRON STORM válasza ALI_G (#4361) üzenetére


IRON STORM
őstag

Hát ha az első hozzászólásban levő problémák nincsenek, csak arra tudok gondolni.

Csak a TDi!

(#4363) ALI_G válasza IRON STORM (#4362) üzenetére


ALI_G
veterán

hmm. csak most olvastam el (a topic címében nincs benne, így nem is feltételeztem, hogy van 1. hsz), de nem tűnnek valószínűnek ezek az okok. DVD-t se kellene írjon ha szoftveres a probléma :F és igen, akkor hardveres kell legyen :W

(#4364) Hardtech


Hardtech
tag

Valaki erre esetleg :F

(#4365) Ateszzero válasza IRON STORM (#4356) üzenetére


Ateszzero
őstag

Ha a lézerdióda a hibás,mit tudok rajta csinálni hogy megjavuljon?

(#4366) IRON STORM válasza Ateszzero (#4365) üzenetére


IRON STORM
őstag

Ha valóban az akkor semmit nem tudsz csinálni.
Azt nem írtad milyen lemezre próbálkoztál, hányszoros írással?

Csak a TDi!

(#4367) Ateszzero válasza IRON STORM (#4366) üzenetére


Ateszzero
őstag

Sztem az már nem számít milyen a lemez,és hányszoros az írási sebesség, ha eddig jó volt ugyanezekkel a lemezekkel(TDK- os),és ugyanilyen(6×) sebességű írással.Vagy igen?

(#4368) IRON STORM válasza Ateszzero (#4367) üzenetére


IRON STORM
őstag

TDK -R lemez egy rakás sza.. Ha van otthon normális lemezed mondkuk Verbatim, és azzal sem jó akkor kuka.

Csak a TDi!

(#4369) Ateszzero válasza IRON STORM (#4368) üzenetére


Ateszzero
őstag

Egy pár hete használok csak Tdk-t,és már nem sok van belőle,de ha eddig jó volt akkor most miért lenne rossz?
Lehet hogy igazad van.Megnézem más lemezzel is,nem biztos hogy találok Verbatimot.

(#4370) Ateszzero válasza IRON STORM (#4368) üzenetére


Ateszzero
őstag

Egy kicsit elnéztem.Eddig is verbatimra írtam. :W
Most elővettem egy másikat, és DVD filmet írtam ki.Az jó lett.
Vagy megjavult,vagy dvd filmet képes írni, vagy jót tett neki a hardver eltávolítás.Még újra megnézem a divx írást, de most meg elfogyott a lemezem.

(#4371) tremor


tremor
tag

Sziasztok már a második OEM LG-íróm megy tönkre félig-meddig,cd-t ír-olvas.,dvd-t nem hajlandó még olvasni sem van erre valami megoldási lehetőség,vagy röptessem,(firmware frissítést csináltam)

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#4372) tremor


tremor
tag

Még az lenne a hozzáfűzni valóm hogy a régebben vásárolt írókkal pedig azóta sincs semmi baj,kb 3-éve vettekkel!!!

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#4373) tremor válasza Hardtech (#4364) üzenetére


tremor
tag

Szerintem hagyd nyitva a tálcát,húzd ki a 220-bol a gépet 2percre utánna na kapcsold be,
vagy firmware frissítés

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#4374) tremor


tremor
tag

Erre senki nem tud gyógyírt? #4371)

Debuggolást vállalok,,házhoz megyek,,,

(#4375) daveoff


daveoff
veterán

Sziasztok! Olyan problémám van a dvd-írómmal (asus drw2014lt1), hogy egyrészt nem tudok vele dvd-t írni (lézerbeállítás hibával leáll az írás), másrészt windowst se tudok telepíteni, mert ott is meghal az író, pedig beolvassa a lemezeket! A memóriáim jók a memtest szerint, a legfrissebb bios és firmware van fent, nincs húzva a gép! Az a durva, hogy másik íróval is ugyanezt csinálja! Mi lehet a baj, kérlek segítsetek!

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4376) Kicsirics77 válasza daveoff (#4375) üzenetére


Kicsirics77
veterán

kábelek rendben vannak?

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4377) daveoff válasza Kicsirics77 (#4376) üzenetére


daveoff
veterán

kábelt már cseréltem, meg foglalatot is ( sata író)

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4378) Kicsirics77 válasza daveoff (#4377) üzenetére


Kicsirics77
veterán

tudom milyen író mert nekem is volt csak eladtam
lehet nem ártana egy tisztító lemez neki és utánna van rá esetleg 1 pici esély hogy működjön,ha nem akkor megált atudomány,bár még esetleg egyéb emuétor programok bekavarhatnak neked (daemon tools, alcohol)

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4379) daveoff válasza Kicsirics77 (#4378) üzenetére


daveoff
veterán

de windows telepítésnél is elszáll, nem lehet hogy alaplap, vagy táp a gondja?

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#4380) VictorMartin


VictorMartin
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem.Van egy LG GSA-4167B DVD íróm ami a SONY dvd lemezeket mostanában nem igazán szereti.(Igaz, más lemezzel nem igen próbáltam, ezekhez a lemezekhez tudok könnyen hozzá jutni.)Gyakorlatilag hibátlanul megírja a lemezeket amit a gépen le is tudok játszani, de semmilyen más DVD lejátszó nem hajlandó ezeket kezelni.Próbáltam firmware-t frissíteni, de sajnos ez sem segített.Ugyan az író 3 éves de elég kevés lemezt írtam meg ahoz vele, hogy felmondja a szolgálatot.A lemezek írását több NERO-val is próbáltam és próbálkoztam a DVD Shrinkel is, de egyikel sem jutottam sikerre.Cserés lett az íróm?

Zsolti

(#4381) uzsz


uzsz
senior tag

Adott egy PIO 111D DVD író, az utóbbi időben nem tudko DL lemezeketirni velem indig fej kalibrációs hibára panaszkodik.
Ötlet?
Vagy kuka?
A sima lemezeket gond nélkül írja csak DL gondjai vannak

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4382) uzsz válasza uzsz (#4381) üzenetére


uzsz
senior tag

Valamint Unable to recower TOC is kiirodik

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4383) Kicsirics77 válasza daveoff (#4379) üzenetére


Kicsirics77
veterán

táp lehet de ezt szinte kizártnak tartanám,meg kellene nézni másik gépben mit művel hogyan viselkedik.mondjuk én kerülöm a sata dvd írókat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#4384) Mr Potter


Mr Potter
tag

Sziasztok !

Lenne egy kérdésem Felétek, mert egy ismeretlen problémával találkoztam.
DVD-ről szeretnék föltelepíteni játékot és az autorun gomb lenyomása után egy piros nagy X megjelenik és közli, hogy : "Függvénykönyvtár nincs regisztrálva". Fogalmam sincs mi lehet ez. Laptopon is próbálkoztam ott szintén ez a probléma. Eddig sose volt ilyen jellegű fennakadás. Sörtés fejtisztító DVD-t lejátssza, de nagyon mást nem. Egészen idáig tökéletesen működött.
Eredeti játékról van szó, melynek a lemezét kicseréltettem, de a helyzet nem változott. Régebben másolva volt meg nekem. Azt sikerült föltelepíteni. Ma már azt sem engedi.

Előre is köszi !

Üdv

(#4385) Mr Potter


Mr Potter
tag

Windows 7 operációs rendszerem van ezt elfelejtettem említeni.

(#4386) uzsz válasza uzsz (#4382) üzenetére


uzsz
senior tag

Igaz, hogy senki nem valaszolt d emindegy is vettem egy ujat.

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred. (Guga kérésére javítva) Az élet az egy nagy cukor, csak meg kell tanulni szopni.

(#4387) cheatergs


cheatergs
senior tag

Hellósztok! A Pioneer DVR-216D DVD-meghajtóm nem olvas be semmit. Beteszem a lemezt, egy ideig gondolkodik, aztán nem történik semmi. Az ikonjára kattintva kiírja, hogy nincs lemez a meghajtóban. Régebben elég volt lehúzni a kábeleket róla, utána rendbe jött, de most ez sem segít. Tudnátok segíteni?

Mindig minden mindegy

(#4388) gg72 válasza cheatergs (#4387) üzenetére


gg72
veterán

Próbáld megtisztítani a lézerfejet, hátha...

(#4389) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok! Eddig szépen ment a windows 7 de most történt vele olyan,hogy eltűnt a dvd írok a sajtgépből az eszközkezelőben látom de felkiáltójelesen jelenek meg a dvd írók.Hiába tiltom le és utána újra engedélyezem akkor kiírja,hogy nem tudja telepíteni az eszközt kód:39.Egy másik winyón OS X van fent ott megy a dvd-írók,itt újra raktam a biost a drivereket is.Mit tehetnék újra még?

(#4390) qwertly


qwertly
addikt

Valaki tudna segíteni mert nagyon idegesít,hogy mit tudnék csinálni?

(#4391) kali válasza qwertly (#4389) üzenetére


kali
legenda

a win 7 oprendszert... :U

(#4392) qwertly válasza kali (#4391) üzenetére


qwertly
addikt

Szia! Igen mint írtam a windows 7 van fent.

(#4393) kali válasza qwertly (#4392) üzenetére


kali
legenda

az utolsó mondatodra/kérdésedre válaszoltam; Mit tehetnék újra még? -> a win 7 oprendszert... :U

[ Szerkesztve ]

(#4394) qwertly válasza kali (#4393) üzenetére


qwertly
addikt

Ja igy már világos :DD,de szeretném elkerülni még akkor is ha le van ghostolva a win7 mert mégis csak érdekes lenne ha egy ilyen hiba miatt az egész rendszert újra kellene rakni.De ha nem lesz másik akkor csak az lesz de mint írtam előtte még egy kicsit próbálkozom mással is.

(#4395) VaMik


VaMik
tag

Srácok, az "természetes" dolog egy LG DVD írónál hogy a lemez visszaolvasási tesztben kb félidőben a sebesség függvény görbéje szépen "letörik" és nem gyorsul tovább az olvasási sebesség hanem inkább lassulást mutat?

(#4396) kali válasza VaMik (#4395) üzenetére


kali
legenda

nem, de ez a lemez hibájából (gyenge minőség, rosszul lett megírva...stb) is adódhat...
vagy minden dvd lemeznél olyan? tehetnél be képet a visszaolvasási görbéről.

(#4397) VaMik válasza kali (#4396) üzenetére


VaMik
tag

Minden lemeznél ezt csinálja kortól és írási sebbességtől függetlenül. Ráadásul mindkét LG íróm hasonló dolgokat produkál visszaolvasásnál.

(#4398) kali válasza VaMik (#4397) üzenetére


kali
legenda

alapvető - átviteli - problémák lehetnek a rendszerrel, ha mind a két író ilyen olvasást produkál minden lemezzel! az emelkedő részben is csúnyák azok az esések!

(#4399) VaMik válasza kali (#4398) üzenetére


VaMik
tag

Igen, látom hogy olyan mint az ökörhugyozás. Tanácsot szeretnék kérni valamelyiktektől a problémára.

(#4400) VaMik válasza VaMik (#4399) üzenetére


VaMik
tag

Az alábbi függvénygörbén jól látható hogy a lemez felénél következik be az adatátvitel csökkenése. Ekkor következik be, hogy az olvasási stratégia átvált CAV módról P-CAV (Partial) módra és így is fejezi be a korong olvasását. Az lenne akérdésem mi lehet annak az oka hogy nem olvassa végig az egész korongot CAV (Constant angular velocity) módban?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Probléma DVD/CD íróval (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.