Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1751) gasztonlaci


gasztonlaci
csendes tag

Bocs 16Gb-ot akartam írni, az enyém volt 8GB :)

(#1752) csmat


csmat
senior tag

Sziasztok!

Van egy 4 Gb pendrirom, ami egyik napról a másikra azt írja ki, hogy írásvédett, pedig én nem tettem azzá.. azt se tudom hol kell :W
Hogy tudnám xp alatt leszedni az írásvédettséget?

Másik
van egy 8 gb is, az korábban elromlott, miután sikeresen visszaszedtem az adatokat, a win 7 nem tudta formázni, majd egy androidos tabbal otg-n keresztül sikerült formázni, sajnos azonban xp nem ismeri fel és nem is tudom formázni..
Valami ötlet? :R

(#1753) csmat válasza csmat (#1752) üzenetére


csmat
senior tag

Közben látom, hogy szinte mindenre az ubuntu lenne a megoldás.
Van valami leírás,(azon kívül, amit korábban linkeltem) amivel a legegyszerűbben fel tudnék tenni egy ubuntut egy 3. pendrivra?

(#1754) gekkoXT válasza david200000 (#1748) üzenetére


gekkoXT
senior tag

röviden emlékeztetőül: Asrock Extreme4M win7 64bit - vs - Kingston data traveller 8gb

Eddig ugye az volt hogy rámásoláskor felpörgött, majd a végén megállt percekig a másolás.
Ezért a jelenségért én már gariban cseréltettem egy ugyan ilyet.

Most már ha feldugom, formázni akarja a pendriveot, hogy használni lehessen, de ez mégsem sikerül hibaüzenettel.

És csak ezzel a típussal csinálja ezt.

[ Szerkesztve ]

(#1755) lehella


lehella
senior tag

Sziasztok! Olvastam korábban hogy furcsán működő, nem működő pendriveot érdemes megsütni 200 fokon :D Ezután mit lehet várni tőle? Gondolkozom ezen a módszeren, adott egy halottnak tűnő Corsair Flash Voyager GT 32GB hordozó. Windows/Android nem tudja kezelni, felismerik, de szellemdriveként látszódik.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1756) lehella válasza lehella (#1755) üzenetére


lehella
senior tag

Formázni nem lehet, mérete nincs, csak az eszközkezelőben látszik hogy a típusa és ennyi

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1757) vadallat88


vadallat88
tag

Sziasztok! Van egy 4gb-os pendrivom. a gondom az lenne hogy van rajta egy bizonyos jelszó védelem. tudom a jelszót is azzal nincs gond. De viszont ha dvd lejátszóra kötöm rá vagy bámi másra akkor ez miatt nem tudom használni. lehet ezt valahogyan törölni? Köszönöm :R

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#1758) stefyY válasza vadallat88 (#1757) üzenetére


stefyY
őstag

Mindjárt felvilágosítanak, de én a BitLockerre saccolnék így elsőre. ( ez ugye benne van a Win7-ben. )

"Ha Istenhez szólunk, az ima; ha Isten szól hozzánk, az skizofrénia." "Mi ez, génkezelt lazac? Nem, csak háromszor visszafagyasztott hekk."

(#1759) vadallat88 válasza stefyY (#1758) üzenetére


vadallat88
tag

nagyon örülnék neki ha valaki ebben tudna segíteni.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#1760) vadallat88 válasza vadallat88 (#1759) üzenetére


vadallat88
tag

am szerintem ez nem BitLocker. logintool van rajta. ha ide beírom a kódot akkot tudok csak hozzáférni a pendrivhoz.

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#1761) david200000 válasza Vismajor01 (#1742) üzenetére


david200000
csendes tag

Sajátgép jobbklikk.
Kezelés.
Lemezkezelés.
Pendriveod particioja nincs meg. Particio letrehozasa. Betujelet kell hozzá adni. Megformazza pontosan amekkora kell.
Kihuzod és visszadugod örulsz annak hogy mukodik pendriveod :D

Soha ne mond. hogy soha

(#1762) CySnick


CySnick
csendes tag

Sziasztok!
Vásároltam egy Kingston DTSE9 32GB-os pendriveot. Asztalin működik hibátlanul (Asus M2N SLI lappal) azonban notebook (Acer TimelineX AS3810TG) nem ismeri fel a kötetet, bármire formázom meg asztali géppel.
A notebook 16GB-s SDHC kártyát simán kezeli, lehet a pendrive mérete a baj?

(#1763) spiritex


spiritex
veterán

Erre valaki tud mondani valamit? Kifogytam az ötletekből.. Köszi előre is!
Egyébként erről a penről van szó. Lehet, hogy valami driver hiányzik az angol op.rendszerekről?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1764) LLD


LLD
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy Kingston datatraveler dti g3 32gb os vadonatúj pendrive.A probléma az vele hogy irdatlanul belassul 10gb adatot 40 perc alatt lehet rá másolni!Ez ennél a terméknél természetes vagy hibás a pendrive??
A válaszotokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#1765) maszat07


maszat07
tag

Sziasztok van egy Maxell 4Gb-os pendrive-om, olyan gondom van hogy nem reagál semmire bedugom gépbe kidobja hogy formázás szükséges el is indítom de kb 10perc lefagy csak villog a led nem történik semmi!
valakinek valami ötlet?? köszi előre is!

Úgy pofonváglak, hogy csokorba szeded a villanyoszlopokat és felköszöntöd vele a trafóházat!

(#1766) lehella válasza LLD (#1764) üzenetére


lehella
senior tag

Kizárt hogy természetes legyen. Dzsungabunga 16gb-s pendrivot is fél óra alatt megtöltöttem teljesen, egy Kingston ennél csak gyorsabb lehet. A 8gigás Kingstonomra 8 megával tudtam írni másodpercenként.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#1767) LLD válasza lehella (#1766) üzenetére


LLD
aktív tag

Köszi!Haveré volt vissza vitte!!De van 1 16 os azzal semmi gond nincs!!Azért merült fel benne a kétely mert az kétszer gyorsabb!! :R

"A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott."

(#1768) Krisinto


Krisinto
őstag

Üdv!
Ma vettem egy Transcend JetFlash 700 16GB-ps pendrive-ot. (USB3.0)
Körülbelül 3-szor választottam le a gépről és már nem ismeri fel a gép..
Se formázni nem lehet, még akkor sem, hogy a kezelések között átírom a betűjelet. Valakinek van valami ötlete? :F

(#1769) ledger


ledger
tag

Sziasztok!

Van egy Kingston DT 16Gb pendrive, egy csomó fontos dologgal, mégis mikor rádugom a gépre egyetlen fájl sem jelenik meg mintha üres lenne, de viszont a lemezkezelő meg azt mutatja hogy szinte tele van adattal.
Próbáltam több szgépen de egyiken sem mutat semmit, csak azt, hogy tele van adattal de közbe mégsem látok semmit.
próbáltam recoveryt használni nevezetesen: EASEUS.Data.Recovery.Wizard.Professionalt
ez sok mindent talált ,sőt túl sok mindent..., hogy akar ez egy 16Gb pendivról visszaállítani 230Gb anygot????
Én csak az utoljára rajt levő adatokat szeretném visszakapni.(amúgy nincs is ennyi hely a merevlemezemen)
Most akkor hogy is van ez?
Valakinek valami ötlet, fontos lenne..
Segítségeket előre is köszönöm.

(#1770) Frod


Frod
addikt

Sziasztok,
Kingston DataTraveler 100 G2-es (16GB) kódjelű pendrive-om megadta magát. Sebességként elvileg usb 2.0-át tud, de pl régóta gyűlöltem, mert alig 1 Gb-os filmeket is képes volt negyed óra fölött másolni.
A hiba viszont amitől gajra ment (?), hogy a tévén elkezdett akadni a róla lejátszott film, majd amikor átraktam pc-re már fel se ismerte egyáltalán. Formázás nem segített.

Esetleg valami tipp, (program, stb) hogy életet leheljek belé, vagy teljesen vége van?

ui: az pedig bónusz kérdés, hogy miért van, hogy néha pedig a többi, máskor teljesen normális sebességgel működő pendrive-om szintén eljátssza azt, hogy két átlagos film másolása 40 percig tart!?

Do you see the white shadow?

(#1771) tomee007007 válasza Frod (#1770) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha van kéznél Ubuntu azzal próbáld, ha nincs akkor valamilyen OTG-t kezelő Nokia, vagy androidos kütyüvel.
Érdekes, hogy mostanában elég sok panasz érkezik, miszerint valahogy a TV vágja haza a pendriveokat...

(#1772) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok

Adott egy Kingston data traveler 102 pendrive 8 gb-os.
Ami eggyik pillanatról a másikra írásvédett lett.
Hogyan tudnám az írásvédelmet megszüntetni rajta windows 7 alatt?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1773) spiritex válasza tomee007007 (#1771) üzenetére


spiritex
veterán

TV és DVB-T BOX is! Nekem az utóbbi.
Az én Hama pen-emre azóta sem érkezett megoldás, még a németországi Hama központ is csak annyit mondott, hogy vigyem vissza. De amikor mondtam, hogy van jó pár PC, amiben hibátlanul teljesít, és ezért nem fogják visszavenni az Edigital-ban, na akkor arra már csak széttárták a karjukat.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1774) jooker82


jooker82
nagyúr

Sziasztok
berakok egy 2 G-os pendrivet a laptopba és azt dobja fel,hogy formázni kell...mikor formáznám kiirja,hogy a lemez irásvédett.
ötlet??

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#1775) Sickboy25


Sickboy25
addikt

sziasztok!

Kaptunk a cégnél egy pár 8 gigás pendrive-ot. Nos egyik el sem indult csak egyszer, a másikat használtam két napot és 3. nap már nem ismerte fel a gép, se kép , se hang...

Mi romolhat el egy pendriveben? Mit kellene megnézni? Mikroszkóppal megnéztük, de semmi hibát nem találtunk a lábaknál...

Köszi

Szerk: Most ránagyítottunk a két szélén lévő forrasztásra és ilyen sószerű lerakódást találtunk a forrasztások tövében...

[ Szerkesztve ]

‎"Az élet olyan, mint az ásás. Néha hátráltat egy- két gyökér, de annak jól odab*szol ásóval, azt’ haladsz tovább!"X360 gamertag: sickboyhun

(#1776) vadallat88


vadallat88
tag

ebben a forumban se sokmindenki jár... :O :(((

ASRock Z77 Extreme4 | Intel Core i5-3570K 3.40 GHz | ASUS HD 7970 DirectCU II | Corsair Vengeance LP 2x4GB DDR3 1600Mhz | OCZ Vertex 3 120 GB SSD | FSP Raider 550W | Zalman Z11 Plus | Samsung Galaxy Note II

(#1777) sutyesz96


sutyesz96
őstag

hát, aki írta hogy ez a formázós-hibája van, nem nagyon jött rá használható válasz...

(Egyébként nekem is set-top-box tette tönkre a Kingston 100 G2 8GB-os penyóm)

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#1778) amisis


amisis
aktív tag

Sziasztok, lenne egykis próblémám a Data Traveller 100 G2 16gb pendrivomat Chrome Os bootnak használtam amikor meg win7 alatt használni akartam kiirta h elötte formázzam, formázztam és hát azt irja ki hogy a kapacitása 0.99gb? Erre van vkinek vmi ötlete, nagyon megköszönném :)

Apple iPhone 8 Plus

(#1779) tomee007007 válasza amisis (#1778) üzenetére


tomee007007
őstag

fájlkezelők is ennyit írnak ki?

(#1780) amisis válasza tomee007007 (#1779) üzenetére


amisis
aktív tag

Igen de egy particio kezelo (Kulso program) segitsegevel sikerult 14.40 GB ra visszavarazsolni :)

Apple iPhone 8 Plus

(#1781) tomee007007 válasza amisis (#1780) üzenetére


tomee007007
őstag

Akkor megoldódott:)

(#1782) spiritex válasza amisis (#1780) üzenetére


spiritex
veterán

Melyik volt az a partíció kezelő? Hátha nekem is segítene!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1783) amisis válasza spiritex (#1782) üzenetére


amisis
aktív tag

Easeus. Szamomra ez a legjobb, ezt hasznalom egy ideje :)

Apple iPhone 8 Plus

(#1784) mirci18


mirci18
addikt

es irasvedett pendrive-ra otlete sincs senkinek?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1785) amisis válasza mirci18 (#1784) üzenetére


amisis
aktív tag

Ha nincs rajta semmi fontos és
mindentől kész vagy "megvállni"
akkor ajánlom hogy formázd újra.
Ezt a következő módon tudod
végrehajtani: Berakod a pendrive-
ot, bemész a sajátgépbe,
rákattintasz JOBB egérgombbal és a
felugró menüben a formázás
menüpontot választod, a felugró
ablakban ne nyúlj semmihez, csak a
lent lévő pipát rakd a
gyorsformázásra, és kattints az
indításra. Ha mindent jól csináltál
akkor szerintem mennie kell.
Szép napot!

Apple iPhone 8 Plus

(#1786) spiritex


spiritex
veterán

És egy olyan pendrive-ra nincs valakinek ötlete, amelyik 10-ből 5 pc-n feljön és tökéletesen működik, a másik 5 pc-n meg kap betűjelet, de nem lehet rákattintani, mert kiírja, hogy No Media?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1787) mirci18 válasza amisis (#1785) üzenetére


mirci18
addikt

Nem engedi.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1788) amisis válasza mirci18 (#1787) üzenetére


amisis
aktív tag

Akkor megpróbáhatnád:
Egy particiós programban formázni vagy a kiterjesztést megváltoztatni NTFS re és hátha akkor engedi :) Ha sikerült akkor meg viszza FAT32 re.

[ Szerkesztve ]

Apple iPhone 8 Plus

(#1789) mirci18 válasza amisis (#1788) üzenetére


mirci18
addikt

Koszi a tippet

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1790) navrancs válasza Scrym (#671) üzenetére


navrancs
csendes tag

Ugyanezzel a problémával küzdök. Köszi a megoldást!!!!!

(#1791) IldiH


IldiH
aktív tag

Sziasztok! Van egy 4GB-os Maxell pendrive-om, vegyesen vannak rajta file-ok (doc, xls, jpg, stb), eddig nem volt vele gond. Tegnap egy másik gép telepítéséhez hurcolásztam át pluszban progikat és rendszerből hiányzó cuccokat vele (felraktam erre, telepítettem/másoltam a gépre, letöröltem innen). Az utolsó két programot már nem engedte törölni, ma már a file-ok egy részét nem tudom megnyitni, pl xls-nél azt írja nem érhető el. Rájöttem, hogy ezeknek a mérete megváltozott (egyformán 4096 lett).
Egy részük a munkámban fontos anyag, jó lenne helyreállítani őket, de eddig nem találtam semmit, ami segítene. Van valakinek ötlete? Előre is kösz

(#1792) IldiH válasza IldiH (#1791) üzenetére


IldiH
aktív tag

Recuva, USBShortcutRecover 1.2, PC Inspector smart recovery - nincs a helyreállíthatóak között a rosszakból egy sem (persze, mert nem törölt és elvileg nem hibás ...)
AVG, Malwarebytes Anti-Malware, Spyware nem talált semmit
Nem töredezett, nincs kötethiba, chkdisk sem talált és javított semmit.
Filerendszer: FAT32, pár hónapja formáztam úgy emlékszem simán XP Intézőjében.
Mindkét gép XP SP3 (csak a nyelvben van eltérés).
Ha ezek számítanak valamit

(#1793) Rico45 válasza maszat07 (#1765) üzenetére


Rico45
őstag

Nekem is pont ilyenem van!Ugyan így jártam vele.Azt mondták kuka.De be tettem a fiókba hátha csoda történik:~)

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1794) deminos


deminos
aktív tag

Üdv,

A következő probléma miatt fordulnék hozzátok: Adott egy pendrive, ami valószínűleg halott, de legalábbis annak látszik. Windows alól ismeretlen eszköznek írja ki, Linux alól pedig nem tudom mountolni, ott a következőt vágja hozzám:

Ilyenkor tudok valamit még csinálni otthoni környezetben vagy irány valamelyik adatmentő cég?
Az adatok elég fontosak, így lemondani nem lehet róla.
Előre is köszönöm a segítséget.

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1795) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok

Tudtok olyan partíció kezelőt amit nem kell telepíteni csak felmásolni pendrivera és megy?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1796) david200000 válasza IldiH (#1792) üzenetére


david200000
csendes tag

Nem számít semmit se :)
Hagyd azt a fos XP-t a pikulába. Térj át az UBUNTU az a tuti vagy OS X-re.
Pendrájvodat ezen nézd meg: UBUNTU
Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1797) G4ga


G4ga
őstag

Sziasztok!

Kérdésem a következö lenne.
Van egy Verbatim pendrivom.
A szamitogép nem látja ( tegnap még másoltam rá, ma rádugom és semmi ) ugyan akkor TV, dvd lejátszó tökéletesen lejátszik rola.
Ilyenkor mit lehet tenni?

(#1798) Körte34


Körte34
csendes tag

Sziasztok!

Van egy Kingston DTR500 16GB pendrive tegnap Vista-val felvértezett laptopban volt, és azóta nem müxik még a nevét is elfelejtette. Az új neve 2238 PRAM USB DEVICE WPD fájl rendszer lett rajta megnyitni nem tudom nem enged semmit. Szíven fogadnék valami megoldást. Előre is köszönöm.
Körte

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#1799) amisis válasza Körte34 (#1798) üzenetére


amisis
aktív tag

Esetleg egy kulso particio kezelovel megprobalhatnad h formazzod es ott ki lehet valasztani milyen fajlrendszer kell (FAT32) erdemes az Easeus progit hasznalni :)

Apple iPhone 8 Plus

(#1800) Körte34 válasza amisis (#1799) üzenetére


Körte34
csendes tag

Köszönöm kipróbálom :R

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.