Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1301) badmad


badmad
senior tag

Sziasztok!Olyan gondom van hogy van egy 16gb silicon power pendrive feldugom a gépre kék led villágít de a win7 nem látja.Viszont keresgéltem és találtam egy PenDrive recovery progit ha azt elinditom akkor a J meghajtón megjelenik de megnyitni nem tudom.A recovery dolgozik egy ideig de nem csinál semit aztán lefagy.Ha kiakarom adatni a PC-vel akkor az is látja és kiírja a nevét.Valami megoldást tudnátok rá mondani nagyon fontos lenne nekem szinte pótolhatatlan adatok vannak rajta!!!Vagy legalább a pendrivot meglehet menteni valahogy??? :((

(#1302) szoke12


szoke12
őstag

Sziasztok! A 8gb-os Kingston pendriveomra dolgozom. De egy ideje tűnnek el róla az adatok. Nem tudom, hova!
NTFS-re van formázva, tudom nem a legjobb, de már minden rajta van.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1303) Noxy válasza szoke12 (#1302) üzenetére


Noxy
veterán

"NTFS-re van formázva, tudom nem a legjobb"

Ha tudod akkor miért így használod? + még a hibajelenségre is, itt keresed rá a megoldást.
[link]

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#1304) szoke12 válasza Noxy (#1303) üzenetére


szoke12
őstag

Nem figyeltem formzáskor. Siettem. Meg aztán sose volt időm visszatölteni, leformázni, aztán, rátölteni ismét. El is felejtettem.
Utána nem is volt vele gond egy ideig.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1305) sonar válasza Noxy (#1303) üzenetére


sonar
addikt

Ez az NTFS dolog kicsit túl van misztifikálva.
3 éve minden pendrive-om NTFS-es, egy sem döglött meg. Napi szinten használom őket.
És ha számít a sebesség akkor igen is NTFS. Lehet, hogy a naplózás miatt többet ír rá, de legalább nagyobb biztonságban vannak az adatok.
Saját tapasztalat az, hogy FAT32-vel ezerszer több problémám volt...

Egyébként az MS exFAT-ot javasol: [link]
In conclusion, FAT32 is a simple system. The simplicity of FAT32 causes it to lose efficiency at large sizes but allows it to run with less resources. The complexity of NTFS increases features but requires more memory and processing power. exFAT is an improved and more complex system than FAT but is designed for flash drives only.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1306) tmanjunior


tmanjunior
csendes tag

Sziasztok!

Nekem az a problémám hogy a pendrivem szabad területe 7,4Gb ebből, (ha sajátgépből néztem) 5,3Gb foglalt. Mikor beléptem a pendrivebe és kijelöltem az összes mindent benne és megnéztem mekkora akkor 4,5Gb nak írta szóval 800Mb ott volt valahol és nem láttam mikor rádugtam az USB-s DVD lejátszóba akkor elkezdte lejátszani azokat a zene fájlokat amiket nem láttam. Erre én újra formáztam FAT32 be ahogy előtte is volt. Most ott tartok, hogy ha xpbe dugom akkor jó de ha win7 be, akkor azt mondja a gép hogy nincs illesztőprogram. Ilyenkor mit lehet tenni mivel az elődleges haszálat win7-en lenne? Légyszi segítsetek.

(#1307) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Pár hete vettem egy SanDisk Cruzer Edge 4GB pendrive-ot. HDTune és Aida64 szerint is elég érdekes az olvasási sebessége. Ez mennyire normális ?

A másik kérdésem pedig egy régebbi Kingstone 4GB lenne, alig használtam, ezért akkor fel sem tűnt, hogy mennyire lassú. Viszont a neten írt adatokhoz képest fele akkora az olvasás és írási sebessége. Ez mitől lehet ? A grafikon elég szabályos.

(#1308) szoke12 válasza badmad (#1301) üzenetére


szoke12
őstag

A DiskDigger-t próbáld ki. Nekem bevált. Mindent visszahozott. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1309) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Vettem egy USB 3.0-ás Corsair pendrive-ot. USB 2.0-és porton 25Mb/s körül lehet rá másolni.
Alaplapi biosban be van kapcsolva az USB 3, feltelepítettem a megfelelő drivert az USB 3-hoz amit az alaplap gyártó oldaláról szedtem le, átdugtam a pendrive-ot az USB 3 portba és továbbra is 25-26Mb/s-el lehet rá másolni.

Mi lehet a probléma?

Át kellett konvertálni Fat32-ről NTFS-re. Most már 100-120MB/s-el kezd el rámásolni a gép de fél perc után lemegy 30Mb/s-re. Az miért van?

[ Szerkesztve ]

(#1310) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok! Kingmax 8gb-os mini pendrive-om azt hiszem megadta magát.
Egyszer véletlenül kimostam. Problémamentesen lehetett használni utána. Telepítettem róla windows 7-et, aztán néhány nappal később már nem tetszett a rendszernek. Vagy felismerte vagy nem. A HD sentinel nem jelez róla semmit, kondíció kiváló. Szerinte... ch...
Kapott egy fém, nem mágnesen pórázt majd buliba laptopon kellett volna produkálnia.
Laptop abszolút fel sem ismerte, majd próbáltam újból asztalin, na már ott sem.
Fogtam, neodimium mágnesre tettem 3-5 másodpercig. Fél órára rá, ismét néha felismerte. Majd akkor többször is leformáztam, eztán mintha mise történt volna 10-ből tízszer felismerte a rendszer. Néhány nappal később, azaz ma, megint szórakozik.
Lehet bele életet lehelni még?

(#1311) sonar válasza sanyek2 (#1310) üzenetére


sonar
addikt

Szedd szét és nézd át a forrasztásokat. Esetleg fujd át kontakt spray-jel. Lehet, hogy elkezdett oxidálódni.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1312) sanyek2 válasza sonar (#1311) üzenetére


sanyek2
senior tag

Ő lenne a kicsike, csak 8GB-os változatban

(#1313) Krystal_s válasza sonar (#1311) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szia, az enyémre nincs valami ötleted, véleményed ? :U

(#1314) sonar válasza Krystal_s (#1313) üzenetére


sonar
addikt

Milyen filerendszerrel próbáltad? Talán érdemes lenne leformázni exFAT-ra, NTFS-re és úgy megismételni a teszteket.

#1312sanyek2
ááhh volt ilyen kialakítású stickem nekem is, de viszonylag hamar megdöglött.
Az volt a baj, hogy nincs nagyon mechanikai tartása ennek a konstrukciónak.
Ha nem látja semmi akkor szét kell szedni esetleg átépíteni egy másik pendrive-ba
ha elküldöd nekem teszek egy próbát vele

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1315) sanyek2 válasza sonar (#1314) üzenetére


sanyek2
senior tag

Rendeltem egy 32GB-osat. lehet hogy tartalékba jó lenne a 8-as is... Mennyiért vállalod a javítást?

(#1316) sonar válasza sanyek2 (#1315) üzenetére


sonar
addikt

Küldtem privit

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1317) szoke12


szoke12
őstag

Hát, sajna elhalálozott a fentebb említett 8gb-os kingstone pendrive-om.v :O
Mindösze 3 hónap után. Talán 10x használtam..
A Win felkínálja, hogy biztonságosan eltávolítja, de abszolút nem férek hozzá.. linux alatt sem.
Szétszedtem, de semmit nem tudok vele kezdeni.
Lehet az a baja, hogy a reggelifagyokban a táskám legszélibe volt, és eléggé lehűlt? :F

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1318) badmad válasza szoke12 (#1308) üzenetére


badmad
senior tag

Köszi szépen megpróbálom...idökőzben anyi történt hogy linux alatt le lett formázva fat 32 re az feleis ismerte de belemenni nem lehet((((

(#1319) szoke12 válasza badmad (#1318) üzenetére


szoke12
őstag

Leformáztad?
Nem úgy volt, hogy kellenek az adatok róla? Azért írtam a diskdiggert...

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1320) Krystal_s válasza sonar (#1314) üzenetére


Krystal_s
addikt

Mindkettő FAT32. A Kingston volt formázva NTFS-re is, de akkor még egy kicsit lassabb volt. Próbáltam a partíció törlést is...
Lehetséges, hogy ennek gyárilag ilyen a sebessége ? :U Pont a fele, mint ,aminek elvileg lenne kéne. 10Mb/s olvasás 5Mb/s írás helyett, 5Mb/s olvasás és 2-3Mb/s írás.

A SanDisk, pedig a leírás szerint 15/5, azaz a teszt alapján még néha túl teljesít önmagán ?

(#1321) badmad válasza szoke12 (#1319) üzenetére


badmad
senior tag

De igen csak idökőzben kiderült,hogy mielőtt behalt a fiam minden adatot mentett róla nekem elfelejtett szólni.Igy az adatok megvannak hála istennek csak a pendrivot igyekszem megmenteni de nem sok esélyt látok rá szerintem kuka és szerinted????Amúgy nagyon hasznos kis progi amit ajánlottál és köszönet érte igazán!!!

(#1322) szoke12 válasza badmad (#1321) üzenetére


szoke12
őstag

nem tudom, én már semmit nem értek... ezek a pendriveok... Tesómnak ugyanolyan van mint nekem. ő hamarabb vette, olyan 3 éve. mai napig gond nélkül megy. Én meg 3 hónapja vettem, és már elszállt... :O
Ezek ilyen eldobhatósak. úgy néz ki.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1323) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Az előbb másoltam volna a pendrive-omra,de azt írja,hogy írásvédett(eddig érdekes nem volt az),aztán el is tűnt róla minden fájl. Formázni akartam(amit már egyszer kellett régebben is,tehát tényleg nem a legjobbat vettem ),de azt írja nem lehet,mert írásvédett....mit csináljak?

(#1324) AkosAkos válasza AkosAkos (#1323) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Format tool-lal sem megy. :(
BIOS-ból nem lehet formázni?

(#1325) ssandor


ssandor
csendes tag

Hali!

Az lenne a problémám, hogy van egy maxvell 8gb pendrive-om, boot pendrive-ot csináltam belőle, viszont nem lehet visszaformázni az eredeti méretre :\ 4 mb az összes elérhető terület. Mindenféle formázást próbáltam, több programmal, de semmi eredmény, továbbra is 4 mb-ot tudok kifacsarni belőle. Van valakinek valami tippje mi lehet a probléma?

(#1326) jilian


jilian
addikt

Anyámnak szedtem le kis videókat, a gépről kivágás --> pendrive beillesztés. Ok. Leválasztás.
Laptop bekapcsol, bedug "a X meghajtóban lévő lemezt használat előtt formázni kell" :W :W
Kis híján agyvérzést kaptam.
Visszadugom az én gépembe, dettó. :W Húúúdemingyászétveremegykalapáccsal!!

Vissza tudom ilyenkor nyerni valahogy a rajta lévő fájlokat? A többi is fontos lenne ami rajta volt.

Adata N005 Pro USB 3.0 64Gb

(#1327) zyndar


zyndar
tag

Sziasztok!
Nem igazán értek a témához, sorry ha hülye a kérdés. Vettem egy Kingston Data Traveler-t, 8GB-os. Mind az otthoni gépen (MSI 770 C45 alaplap) mind a munkahelyi laptopon (Lenovo T420s) kb 2MB/sec sebességgel tudok csak másolni rá. A régi, 2 gigás Kingstonnal ugyanez 4-5 MB/sec volt. Mit tehetek azért, hogy ne legyen ilyen lassú a másolás?
Előre is köszi.

(#1328) szoke12 válasza jilian (#1326) üzenetére


szoke12
őstag

Minden visszanyerhető, csak ne piszkáld. Disk Diggerrel, vagy Recuvaval menthető.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1329) jilian válasza szoke12 (#1328) üzenetére


jilian
addikt

Köszi, már nézek is utána! :R

(#1330) AkosAkos


AkosAkos
aktív tag

Nem tudom íri a pendriveomat,mert néhány napja azt írja ki,hogy írásvédett(formázni se tudom).
HELP!!! Sürgős!

(#1331) szoke12 válasza AkosAkos (#1330) üzenetére


szoke12
őstag

Most mondanám, hogy fuss neki linux alatt... Ákár live rendszeren is. :K

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1332) AkosAkos válasza szoke12 (#1331) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Hát,ahhoz most nincs kedvem. :D Meg azt sem tudom,hogy kell. :D
De amúgy már próbáltam Format Tool-lal is,hiába,mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#1333) szoke12 válasza AkosAkos (#1332) üzenetére


szoke12
őstag

Hiren's boot CD?

Nekem régen a kártyaolvasóm játszott ilyet, mert a belső kis érzékelője elhajlott.

[ Szerkesztve ]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1334) AkosAkos válasza szoke12 (#1333) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Az is olyan,mint a Format Tool?

(#1335) szoke12 válasza AkosAkos (#1334) üzenetére


szoke12
őstag

A Hiren's Boot CD az egy programgyüjtemény inkább. Egy kifordított xp, ami tele van pakolva mentő, meg tesztelő progikkal.:
itt a link

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1336) AkosAkos válasza szoke12 (#1335) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Szerintem az én pendrive-omnak már annyi,de azért köszi a segítséget! :R

(#1337) szoke12 válasza AkosAkos (#1336) üzenetére


szoke12
őstag

Olvass kicsit vissza. nemrég én is így voltam vele.
mondjuk azóta tényleg meghalt, de először le tudtam menteni mindent.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1338) AkosAkos válasza szoke12 (#1337) üzenetére


AkosAkos
aktív tag

Lementeni én is letudom(tudok másolni róla),csak írni nem tudok rá.

(#1339) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Melyik a legjobb formázás rendszertelepítő pendrivra? :)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1340) sanyek2 válasza PumpkinSeed (#1339) üzenetére


sanyek2
senior tag

Én ezt használom.

(#1341) PumpkinSeed válasza sanyek2 (#1340) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Köszi, kipróbálom. :R

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1342) CBool válasza Cingáriusz (#1309) üzenetére


CBool
tag

Nálam most ugyanez a probléma. Senkinek semmi ötlet? :(

(#1343) beller


beller
aktív tag

Szerintetek ez mit jelenthet és helyre állítható e a 8 GB?

[ Szerkesztve ]

(#1344) PumpkinSeed válasza beller (#1343) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Ezt mi után írta ki?:)

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1345) beller válasza PumpkinSeed (#1344) üzenetére


beller
aktív tag

Formattálás után.

(#1346) socialkiller


socialkiller
tag

Hi all :R
Segítség! Ezt már tényleg nem értem!
Van egy Maxell 4gb-os pendrive-om(Fat32),ami általában magától teleszórja magát random mappákkal,random helyre,random időközönként... már többször is formáztam,mert néha sikerül formázni,de semmit se ér,ugyanúgy max 1 nap múlva megint megjelennek,ezek a dolgok..Aki tudja,mi a baja,az segítsen.Ja és még majdnem mindig amikor valamit akarok vele csinálni: másolni rá,áthelyezni rá,formázni,bitlockert bekapcsolni,akkor mindig ezt írja: I/O eszközhiba miatt a kérést nem lehet végrehajtani.Avastot és nod 32-t is ráküldtem,de a vizsgálat felénél kiírja,hogy I/O eszközhiba miatt a nem lehet végrehajtani,próbáltam több usb-t,sőt több gépet is. Itt egy példa rá tegnap fényképeztem:

Üdv, Patrik

(#1347) beller


beller
aktív tag

Valószínólég hamis a pendrive-od. Az AIDA64 remélhetőleg kideríti. Ajánlom figyelmedbe ezt
http://www.aida64.hu/sysadminday
Annyit tegyél meg, hogy megírod mire jutottál.

(#1348) szoke12 válasza socialkiller (#1346) üzenetére


szoke12
őstag

A drága win 7 nekem a merevlemezre gyárt ilyen új mappákat. :(

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1349) socialkiller válasza szoke12 (#1348) üzenetére


socialkiller
tag

Na az az igazán gáz :( Mert egy HDD azért nem egy kategória egy pendrive-al sem árban,sem másban :W

Üdv, Patrik

(#1350) fkosa válasza szoke12 (#1337) üzenetére


fkosa
tag

Nekem is hasonló problémám:
8GB Maxell pendrive, írásvédett lett.
Formázni semmivel nem tudtam (kipróbáltam azokat a progikat is, amit ajánlottak, mindegyik azt írta ki, hogy írásvédett). Linux alól sem.
Egy külföldi fórumon olvastam, hogy ha a vezérlő írási hibát észlel, írásvédetté teszi a teljes pendrive-ot. Sajnos az ott megjelölt progit nem lehetett letölteni.
Ha esetleg tudsz megoldást, megköszönném ha megosztanád. Nem kár apendrive-ért, de kíváncsi vagyok a megoldásra.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.