Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1951) jocc522


jocc522
újonc

Sziasztok azt szeretném kérdezni hogy tudtok e megoldást erre a problémára:

"A pendrive-omat tegnap még felismerte a gépem, de ma már csak úgy, ha leformázom. KB 4GB- nyi adat van rajta amit nem szeretnék elveszíteni. Lehetséges lenne valahogy leszedni a dokumentumokat a pendrive
- ról?
"

Előre is köszi a segítséget!!!

[ Szerkesztve ]

(#1952) N.Szil


N.Szil
tag

Sziasztok.
Van egy [Kingston DataTraveler 2.0] pendrive, csatlakoztatom a számítógéphez, minden adatot látok rajta de törölni vagy formázni nem tudom mert azt írja ki, hogy írásvédett és ''Szüntesse meg az írásvédettséget'' de hiába veszem le róla az írásvédettséget, nem segít. A pendrive-n levő képeket meg lehet nyitni, át lehet másolni a merevlemezre de törölni nem lehet. [ Hard Disk Sentinel-el végig futtattam egy felületi tesztet].
Tud valaki segíteni?

(#1953) Beldar válasza vacs (#1950) üzenetére


Beldar
tag

Nálam mindegyik pendrive ezt csinálja TC alatti másoláskor (de Intézőben is).
Elkezd az állapotsáv irreálisan gyorsan felmenni, vagyis 40-60 MB/s sebességet ír, aztán megáll 99-100%-nál és ott áll 2-3 percig, míg befejezi a másolást! Ha lemérem az átviteli időt, akkor 12-13 MB/s átvitel jön ki.

(#1954) Joeker67


Joeker67
aktív tag

Üdv!

Erre tud valaki valami megoldást, mert nekem is ez a gondom!
Minden pendrájvval ezt csinálja a gép, mit kell átállítani? :W

(#1955) spiritex válasza jocc522 (#1951) üzenetére


spiritex
veterán

[link]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1956) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Vettem egy Adata S102 Pro 16 GB-ot és Win 8.1 alatt Usb 3-ra dugva nem akar működni. Próbál telepíteni valami Adata drivert, látszólag fel is megy, de utána sem működik sajnos. Usb 2-vel igen.

Mit lehet ezzel csinálni?

(#1957) rayoliviero válasza rayoliviero (#1956) üzenetére


rayoliviero
veterán

A laptopomon is Win 8.1 van és ott tökéletesen működik usb 3-al is.

Asztali gépemnél nem, pl. próbálok Usb 3-on egy fájlt másolni a pendrive-ról a gápre és kiírja, hogy az elem nem található, de hát ott van a pendrive-on. De pl. egy másik fájlt már rámásol rendesen. És csak usb 3-al vannak ezek a hibák és csak az asztali gépemen. :F

Ezt írja ki:

[ Szerkesztve ]

(#1958) rayoliviero válasza rayoliviero (#1957) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rájöttem mi a baja. A számítógépházam előlapi usb 3 csatlakozójában lazábban áll ez az Adata pendrive, nem elég szoros. Valami érintkezési probléma lehet, mert ha megmozgatom benne a pendrive-ot, akkor rögtön elkezdi telepíteni az Adata drivert és utána másolni is lehet rá. De az érdekes az, hogy megmozgatás előtt is már lehet látni a pendrive-ot a meghajtók között, de akkor még másolni nem lehet rá, azt csak akkor, ha megmozgatom, ilyenkor olyan mintha lecsatlakozna és újból fel és még drivert is telepít minden alkalommal. De ha ezt megcsinálta, akkor már akárhogy mozgatom vagy ha hozzá sem nyúlok, már nem lesz hiba másolás közben.

A baj akkor van, ha eltávolítom, kihúzom, majd újra bedugom. Ilyenkor a gép felismeri, megjeleneik az eszközök között, csak még nem használható, nem lehet rá másolni. Ilyenkor kell megmozgatnom és eltűnik az eszközök közül egy pillanatra, majd megjelenik rögtön és drivert is telepít. Ezek után stabilian lehet használni, ha mozgatom, ha nem. Szóval furcsa ez az egész.

(#1959) Jester01 válasza Beldar (#1953) üzenetére


Jester01
veterán

Igen, ez a memória pufferelés (write cache) miatt van, ami alapvetően jó dolog.
Az eszközkezelőben ki lehet kapcsolni bár azt nem tudom, hogy megjegyzi-e ezt a beállítást.

Jester

(#1960) rayoliviero válasza rayoliviero (#1958) üzenetére


rayoliviero
veterán

Vettem egy Kingston usb 3 pendrive-ot is és ezzel működik rendesen. Ez szorosabban áll az előlapi usb csatiban. Nem tudom az Adata miért úgy csinálta meg, hogy lötyögjön, ne érintkezzen rendesen. :W

(#1961) Jester01 válasza rayoliviero (#1960) üzenetére


Jester01
veterán

Gyári hibás lehetett, legalábbis az enyém nem lötyög egy gépben sem amibe eddig beledugtam.

Jester

(#1962) rayoliviero válasza Jester01 (#1961) üzenetére


rayoliviero
veterán

A gépházam előlapi usb 3 csatija nem valami szoros.

A pendrive amúgy csak ott nem jó. Hátulra dugva mind a 4 usb csatiban működik és a laptopomon is működik mindkét usb 3 csatlakozón. Szóval csak nem gyári hibás, bár már nem mondok semmit, mert idáig még az összes pendrive-al szívtam csak, kivéve egy Sandisk Cruzer Blade-el. Az előlapi usb 2-es csatlakozók szorosabbak és ott is jó.

De az új Kingstonom és a régi Sandiskem is működik amúgy az előlapi usb 3 csatlakozóban.

[ Szerkesztve ]

(#1963) rayoliviero válasza rayoliviero (#1962) üzenetére


rayoliviero
veterán

Érdekes, hogy csináltam egy bootpendrive-ot és simán fel tudtam telepíteni a Windows-t róla az usb 3 csatlakozón keresztül, ahol nem akar működni amúgy. Akkor Win alatt nem tudom miért nem működik.

[ Szerkesztve ]

(#1964) Redbull941 válasza rob83 (#1927) üzenetére


Redbull941
tag

Nekem is ez jelent meg most, azaz kihúztam a settoboxból (vagy hogy írják lényegtelen) be helyeztem a laptopba, simán felismerte, át húztam a filmeket a gépre,minden ok. A Saját gépemnél viszont már formázás jött ki, meg üres pen... akkor jött a rohangálás a 2gép közt, hogy melyik ismeri fel, és formázza le, pechemre egyik sem mind üres pen-t mutatott ugyan így. Formázásnál rá kapcsoltam az eszköz alapértelmezéseinek vissza állítására, majd elindítottam a formázást, bezzeg a winf.s nem engedte leformázni, hibával kidobta, akkor ki-be húzogadtam az usb csatlakozóból a pen-t, és csodával határos módon vissza tért bele a lélek, és meg volt minden adat, és formázni is tudtam. Már kezdtem megijedni, hogy vehetek egy újat :D

(#1965) Dulai


Dulai
csendes tag

Sziasztok.

Egy kis segítségre lenne szükségem.
Nemrégiben vásároltam egy Hama 32Gb-os pendrive-ot és az a gondom vele,hogy egy nagyobb esetlegesen 18Gb-os filmet nem tudok rátenni mert mindig azt irja ki pár másodperc után,hogy megtelt a lemez.
Állítólag mint megtudtam a 32Gb-os teljes memóriája több 4Gb-os részre van felosztva ezért ez a probléma.
Viszont ,hogy tudom ezt a felosztást megszüntetni? :W

Előre is köszönöm a segítséget!

Üdv: Éva

(#1966) Borisz76 válasza Dulai (#1965) üzenetére


Borisz76
veterán

Könnyen lehet, hogy FAT32 fájlrendszerre van formázva aminél a maximális fájlméret 4GB lehet.

Formázd le NTSF-re !

Kersd meg a pent majd jobb klikk, Formázás...

Kis ablakban látod felsorolva a következőket :
Kapacitás,Fájlrendszer,Lemezfoglalási egység,Kötet cimke...stb.

Fájlrendszert NTSF-re majd bepipálatod a gyorsformázást és indítás.

Ennyi...és ezután rámennek a 4 gb-nál nagyobb cuccok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1967) tomee007007 válasza Dulai (#1965) üzenetére


tomee007007
őstag

Ha engedi az intéző, az exFAT is jó lehet formázás tekinetetében.....

(#1968) asuspc96 válasza asuspc96 (#1948) üzenetére


asuspc96
senior tag

:F :F :F :F :F

(#1969) Ton-ton válasza rayoliviero (#1963) üzenetére


Ton-ton
tag

Alapvetően vagy kontakt hiba, vagy driver probléma lehet. Egyébként ha "lötyögős", akkor azért látja mert elég az alap adatok beolvasásához az a rövid idő amíg rendesen érintkezik amikor bedugod.
A gépház csatlakozójában kellene megigazítani a csatlakozókat (kikapcsolt és áramtalanított) gépnél két műszerész csavarhúzóval megoldható. Az eggyikkel kicsit feszíted felfelé a lemez közepét, a másikkal pedig a feléd eső végét lenyomva tartod nehogy kijöjjön...
Egyébként a pent ne oldalra mozgasd, hanem egy kicsit visszafelé húzdd. Akkor is érintkezni fog, és kíméletesebb mindkét résztvevőnek.

http://qtp.hu

(#1970) Ton-ton válasza Joeker67 (#1954) üzenetére


Ton-ton
tag

Lehet vírus is. Bár első körben driver problémára gyanakodnék, egyszerűen az fordul elő gyakrabban. Tehát driver frissítés, vagy másik (esetleg régebbi verziójú) driver.

http://qtp.hu

(#1971) Ton-ton válasza asuspc96 (#1948) üzenetére


Ton-ton
tag

Akkor mégiscsak mutat életjelt... :-)
Kicsit olvass vissza (bocs most fáradt vagyok hozzá), Linux a barátod. Valószínűleg megsérült a fat tábla. (Bár előfordulhat hogy a Win-ben is van rá valami parancssoros eszköz, 9x alatt Fdisk/mbr, Xp alatt chkdisk volt valami kapcsolóval ami javította)

http://qtp.hu

(#1972) Dulai válasza Borisz76 (#1966) üzenetére


Dulai
csendes tag

Szia!

Viszont az a gond,hogy van két gépünk és NTSF -re egyik sem engedi formázni illetve az egyik engedné exFAT-ra de az közben behalt a másik viszont csak FAT32-re.
Ebben az esetben mit csináljak?

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Üdv: Éva

(#1973) Borisz76 válasza Dulai (#1972) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha nem tudod a pent NTFS-re formázni akkor a filmet kell darabolni 4 GB-os szeletekre.

Mivel 18 GB-os fájlméretet írtál gondolom Full HD anyagról van szó ami általában .mkv kiterjesztésű.

mkvtoolnix letöltése.

Ezzel tudod - többek között - darabolni is a cuccot.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1974) Dulai válasza Borisz76 (#1973) üzenetére


Dulai
csendes tag

Letöltöttem a programot.
Segítenél hogy hogyan tudom feldarabolni vele a filmet?

Előre is köszi

(#1975) Borisz76 válasza Dulai (#1974) üzenetére


Borisz76
veterán

mkvmerge GUI v6.5.0

Film darabolása :

A program indítása utáni lépések :
1, Input fülön / add gomb megnyomása után betallózod a darabolni kívánt anyagot.

Ha ez megtörtént akkor az Input files: ablakban megjelenik a film elérési útvonala.
Tracks,chapters and tags: ablakban láthatóvá válik a videó , hangsáv(ok) és felirat-ok.

2, Darabolás végett katt a GLOBAL fülre !

3, Split mód - azaz a darabolás módja.
Több fajta is van, nekünk a: split after size kell.

4, Ezután alatta a SIZE-nál kell kiválasztani , hogy mekkora darabokat szeretnél.
( 650MB,700MB,1000MB,4483MB stb...)
Ha FAT32-es fájlrendszerű merevlemezre , pendrivera akarsz másolni akkor a 4483MB vagy kissebre kell állítani.

Ha ez megvan akkor az ablak alján található :

5, Output filename - mentés helye és neve.
Értelem szerűen a BROWSE-ra kattinta megadhatjuk, hogy hová és milyen néven mentse le a fájlokat !

6, Ha ez megvan akkor alul a gomb : Start muxing

Próbáld ki 1000MB-os darabolással. Az a biztos.
Illetve még egy fontos dolog.

HA a mentés ugyanarra a HDD-re történik akkor lassú lesz.
Próbáld meg - ha van több vinyó a gépedben - , hogy másik vinyóra mentesz.
Így gyorsabban végez !
Eredményül pedig :
Példa-001.mkv
Példa-002.mkv
Példa-003.mkv fájlokat fogsz kapni.
Ha 18GB-os filmet darabolsz 1000 MB-osokra akkor 18 darabot :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1976) Dulai válasza Borisz76 (#1975) üzenetére


Dulai
csendes tag

Köszönöm a segítséget.
Sikerült feldarabolnom a filmet és sikerült ráraknom a pendrive-ra.
Viszont nincs rajta hang :(
Ez mitől lehet?

Üdv: Éva

(#1977) Borisz76 válasza Dulai (#1976) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Input fülnél miután betallózod a fájlt a Track,chapters and tags ablakban megjelennek a "sávok" :

- V mint videósáv
- A mint audió sáv(ok) - több is lehet
- S mint Subtitle azaz feliratsáv(ok) - több is lehet

Véletlenül nem vetted ki a pipát a hangsáv elől ?
Mert akkor azt nem menti le.....

PL így lehet eltávolítani 2-3 hangsáv esetén azt amelyikre nincs szükség.
Egyszerűen kiveszed a pipát ( megszünteted a kijelölést )

Más tippem nincs....esetleg próbáld meg 4483 MB-os darabokra bontani.

Másik kérdés ?

Mivel akarod a filmet nézni ?
PC, TV, Médialejátszó ?

Ha a gépen megvan egyben akkor csak rá kell kötni egy TV-re és mehet is osztott képernyőn.
Ha a pendrive-ról nézed ( bedugod a tv-be ) akkor pedig a TV belső lejátszója lehet a ludas.
De ez érvényes a médialejátszókra is !

Ha ez utóbbi eset áll fent akkor lehet, hogy a TV/Médiaplayer nem támogatja a hangsávot !
Ez a hangsáv lehet
- Dolby sztereó azaz 2.0
- Dolby Digital 5.1 ( Ac3 )
- DTS
- DTS-HD
és még van pár fajta.....

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1978) Dulai válasza Borisz76 (#1977) üzenetére


Dulai
csendes tag

Szia!

Közben helyrejött,végre van hang :)
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Üdv: Éva

(#1979) Borisz76 válasza Dulai (#1978) üzenetére


Borisz76
veterán

Szia.

Igazán nincs mit !
Jó filmezést :)

Üdv.: József

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#1980) medica


medica
senior tag

:DDD [link]

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#1981) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok,
az mitől lehet szerintetek, h ma már másodjára csinálja meg azt a Transcend pendrive-om, h leválasztom rendesen a gépemről, kihúzom, majd bedugom később, és azt írja , h "Formázza most...", majd mini tool partition wizard-al megnézve pedig NTFS fájlrendszer helyett Unallocated-nek jelzi, tehát mintha nem lenne fájlrendszere?!
Elég bosszantó, mert ma suliba is megcsinálta, amikor rajta volt pár beadandóm, és így nem tudtam megnyitni róla, ezzel bemutatni se azokat. :((( :W

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#1982) Panthera


Panthera
őstag

Sziasztok!

Van egy memóriakártya, amit nem lát az xp (nagysokára kap betűjelet, de nem olvasható). Viszont van rajta valami ami kellene. Arra gondoltam, egy gyorsformázás után visszaállítható lenne-e?
Hiren's boot cd-n van valami amivel érdemes próbálkozni?

(#1983) jilian


jilian
addikt

Helló!

Adott egy Sandisk Extreme 3.0 64 Gb.
A pennel minden rendben, de szeretnék róla windows-t telepíteni és egyszerűen nem hajlandó egyik tool sem "meglátni". :F

Tehát ha bedugom a gépbe a sajátgép látja, és ír/olvas is, de az USB tool nem látja mégsem.
Ilyenkor mi van? :U

(#1984) edhelharn


edhelharn
csendes tag

Üdv!

Van egy újonnan vett pendrive-om, amit több más gép rendesen felismer, operációs rendszertől függetlenül (XP, Vista, Win7), kivéve az otthoni gépemet (amin Win7 van). Amikor rádugom a gépre, általában négyféle dolog történhet. Leggyakrabban abszolúte nem látja a gép, bár jelzőhang (új eszköz, ill. eszköz eltávolítása) még ilyenkor is van. Ha történetesen felismeri, akkor viszont őrült lassan kezdi el beolvasni ha ráklikkelek a meghajtóra, olyan lassan, hogy előbb fogy el a türelmem, és kinyomom. (Talán egyszer vártam eddig végig, de akkor sem működött rendesen.) A harmadik opció, hogy kiírja, hogy formáznom kéne. A negyedik, ez a legritkább (kb. 50 ki-bedugdosásból ha egyszer, és akkor már sokat mondok), hogy minden gond nélkül felismeri a gép, és simán működik. Próbáltam már más betűjelet rendelni hozzá, de nem segített a dolgon. Még annyit, hogy más pendrive-okat simán kezel ez a gép, csak ezt nem.

Esetleg valami ötlet, hogy mit lehetne kezdeni?

Előre is köszi!

(#1985) Toma


Toma
tag

16Gb-ospendrive-omból 1.9 Gb-os lett egy HDD regeneratoros ellenőrzés után.Tudna valaki degíteni, hogy mitől lett kisebb a pendrive?:-)

(#1986) Ton-ton válasza edhelharn (#1984) üzenetére


Ton-ton
tag

Próbáld meg másik portba dugni. Úgy tűnik nem érintkezik rendesen. Esetleg driver probléma lehet még.

http://qtp.hu

(#1987) Ton-ton válasza Panthera (#1982) üzenetére


Ton-ton
tag

Ne töröld. Azzal csak tovább rontod a helyzetet.
Próbáld mással megnyitni, esetleg másik gépen lementeni az adatokat. Illetve próbálhatod másik porton, és másik olvasóval is.

http://qtp.hu

(#1988) Panthera válasza Ton-ton (#1987) üzenetére


Panthera
őstag

Ennek már annyi mindent csináltam, hogy csak valami radikálisan új dolog segíthetne szerintem. De köszi!

(#1989) selender96


selender96
tag

skacok ha valakinek a pendrivnál ki adja hibaként hogy formázza meg és azt irja hogy nem tudja meg formázni akkor le irom mia teendő teszteltem nálam müködött

sajátgép>kezelés>lemezkezelés>ott a pindriv-re jobb klikk és ott hozz létre egy uj kötete kb 2 megával kisebb legyen mint a eredeti méret és utána lépéseket csináld végig várj amig meg formázza és kész :) nekem bejött :)

ha kérdése van valakinek privibe elérhetö vagyok :)

Szerintem "nincs lehetetlen csak tehetetlen"

(#1990) brigi079


brigi079
újonc

Üdv!

Új gépet vásároltam, minden rendben működik rajta, win 7 -es 64 bites rendszer, de az usb eszközöket nem ismeri fel, bármilyent próbálok (volt már több féle pendrive és mobil is).
A portokat néztem a lemezkezelőben is, ott szintén nem jeleníti meg.
Amikor nincs eszköz csatlakoztatva akkor is kiírkálja, hogy az USB eszközt nem lehet felismerni.
Alaplapom: ASrock FM2A55MDGS r. 2.0
Friss drivert telepítettem hozzá.

(#1991) Gianni1


Gianni1
csendes tag

Üdv!
Egy Kington HyperX pendrive-val lenne problémám.
A gép egyszerűen nem engedi NTFS-re formázni, csak az exfat-ra sikerül(több gépben is kipróbáltam). NTFS formázásnál nem tudja befejezni, aztán raw lesz, csak az exfatra formázás hozza vissza(tv miatt lenne szükségem az ntfs-re)
Már próbálkoztam a Kingston Format Utility-vel is, de abban nem is látszik a pendrive, Device-nál nincs semmi.

Másrészt a sebességgel lenne problémám. Elméletileg 30megát is tudna USB 2-n az adatok szerint, de nekem maximum 4-5 megával megy az írás és kb 12vel az olvasás.
A csatlakoztatásnál is csak mass storage-ként jelzi, itt elméletileg ki kellene írnia a nevét, nem?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#1992) almi


almi
senior tag

Sziasztok!
Van egy Kingston DataTraveler 100 G2-es 8GB-os pendrive-om. Több mint egy éve használom gond nélkül, de tegnap egy másik gépre másoltam cuccot, és egyszer csak nem lehetett megnyitni. Azóta sehol sem lehet megnyitni és formázni sem tudom. A Win azt írja ki, hogy nem bírta befejezni a formázást, az összes többi pedig, hogy nem fér hozzá, nincs ilyen meghajtó stb. Ilyenkor mi a teendő?
Köszönöm.
Üdv.
almi

(#1993) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DataTraveler 111 8GB-s pendrive. Ma szerettem volna másolni rá, de kidobta, hogy nincs ilyen fájl..
Eltávolítottam biztonságosan, bedugtam és ezek a képek fogadtak:


Formázni sem engedi, mert ez fogad:
A pen-t 06.18-án vettem.
Gondolom "kuka", vagy esetleg van rá mód, hogy újra használható legyen?

Szerk.: Amikor bedugom a windows javítani akarja, rámegyek, de itt is előjön, hogy írásvédett..

[ Szerkesztve ]

(#1994) Donn85


Donn85
csendes tag

Üdv!
Segítségre lenne szükségem.
Olyan problémával szembesültem amivel még soha...
Szóval, adott 5db pendrive Toshiba 16giga, Maxell 2db 8gigás ez a 3 mind USB 3.0
Aztán van egy Kingstone 8gigás és még egy maxell 4gigás.
Win7 64 bitem van és az lenne a problémám, hogy bármit elkezdek másolni ezekre az első 3-7% olyan 38MB/sec sebességgel szépen megy aztán hírtelen mintha megfagyna egy pillanatra minden és max 3-4.5 mb/sec el másol.
Egy 9.18 gigás mkv filmet 39 perc alatt másolt fel a 16 gigásra.
Próbáltam formázni fat32 re ntfs-re, töredezetség mentesítés, de semmi.
Sőt, tegnapi nap telepítettem ujra a windowst.
Előre is köszönöm a segítséget!

Védd a fákat, egyél hódot!

(#1995) robi222


robi222
senior tag

Tudtok egy olyan programot mondani ,ami le tudja tesztelni, vagy lemérni a rá dugott adathordozó sebességét?Mivel nekem is az egyik usb lassabb mint a másik, ezért ki szeretném tapasztalni ,hogy melyiket kéne javítgatni.

(#1996) spiritex válasza robi222 (#1995) üzenetére


spiritex
veterán

A Total Commander is méri a írás/olvasás sebességét.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1997) bugylee


bugylee
tag

A laptopomon win 8 volt eddig bitlocker titkosítással, ami úgy nézett ki, hogy egy aprócska 1 centis USB 2.0 pendrive volt a kulcs azért, hogy otthoni használatkor ne kelljen mindig jelszót beírnom. USB pendrive hiányában jelszóval lehetett csak indítani a gépet. A laptopon csak USB 3.0 és Thunderbolt csatik vannak.

Aztán feltettem a win 8.1-t, átállítottam a portot teljesítmény fülre ami megbolondított mindent. A probléma a következő; rádugott pendrive-nál hideg boot után minden a régi, de reset vagy újraindítás után a gép nem látja a 2.0 pendrive-ot. Eszközkezelőben ott van, csak épp intézőben nem látni. Viszont ha kiveszem és újra rádugom már okés. Kipróbáltam másik három penemmel is és rájöttem, hogy nem csak ez a pendrive a gond hanem az összes USB 2.0 ezt produkálja.

Fel sem tűnt volna, ha nem akarom újra feltenni a titkosítást. Ugye a win lecsekkolná a drive-ot ezért újraindul a gép. De mikor betöltődik a 3.0 drivere már nem látja, ezért nem is titkosít hisz nem tudja kiolvasni a kulcsot. Próbálgattam pár dolgot, hogy megoldjam de belefáradtam. Lehet, hogy vmi energiaellátási beállítási izé kavar be, bár ezt is néztem. Szóval legegyszerűbbnek az látszik, hogy veszek egy aprócska 3.0 driveot kulcsnak. A mérete a fontos nekem, h ne lógjon ki.

A lényeg..., win 8.1 alatt valamit buheráltak és változott az USB kezelés. A többszöri ki-be dugdosásnál ki is írta a win, hogy nem kompatibilis a 3.0 szabvánnyal a nevezett drive. Gondoltam megosztom, esetleg vki tudna rá más megoldást mint az új vétel.

(#1998) Dugen


Dugen
csendes tag

Sziasztok!
Van egy aranyos KINGSTON DataTraveler (DT101 G02) 8GB-os pendrive-om, amit egy éve vásároltam a tecskóban. Most hogy be kellene vinnem rajta egy beadandót úgy gondolta, hogy feladja a harcot, nem mintha kb. 10-nél többször lett volna használva az elmúlt egy évben.
A probléma abban nyilvánul meg, hogy ha másolni szeretnék rá, kiírja, hogy a másolandó fájl már létezik 0 KB-os terjedelemben a cserélhető lemezen. Ekkor ha a másolás és cserére kattintok kb. 10 perc másolás után kiírja, hogy nem sikerült végrehajtani a dolgot. Próbálkoztam már gyors formázással alapértelmezettben, FAT32 és NTFS rendszerrel is, normál formázással, de semmi, mindegyik után ez a vége. Most már ott tartunk, hogy egyszerűen kiírta formázás után, hogy nincs fájlrendszer a meghajtón, formázásra szorul.
Kérdésem, hogy holnapig hogyan bírom működésre ezt a remek számítástechnikai eszközt?
Bocsi ha egy kicsit hosszúra sikerült, próbáltam minél pontosabban leírni problémámat.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Látom másnak is akadt vele problémája, ezért ha van megoldás, akkor feltétlen írjátok meg!
Még egyszer köszi!

Ja és van hibakód is:

[ Szerkesztve ]

(#1999) spiritex válasza Dugen (#1998) üzenetére


spiritex
veterán

Nincs egy üred cd-d, ahogy a kolléga javasolta a másik topic-ban?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#2000) Matiax90


Matiax90
csendes tag

Hali. Olyan problémával kűzdök, hogy a gépem beolvassa a pendriveot, de viszont nem jelzi ki, hogy hány GB-s, és képtelenség formázni is. Ötletek? -> link :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/ Matiax90 felhasználónak 6 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.