Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1351) CBool


CBool
tag

(#1342) erre senkinek semmi ötlet? :(

(#1352) PumpkinSeed


PumpkinSeed
addikt

Olyan kérdésem lenne, hogy miylen formázással kellene megformázni a pendrivét, hogy a Mac OS is tudja olvasni és írni is??? :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1353) sonar válasza PumpkinSeed (#1352) üzenetére


sonar
addikt

Formázd FAT32-re. Azt minden létező OS kezel

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1354) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Van egy maxell 4gb-os pndrive ami be gajdúlt!

Tegnap kezdte amikor beraktam a céges gépbe!

Nem lehetett használni mert azt írta a gép hogy használat előtt formázni kell!
aztán nem engedte formázni. Végül a sajátgép/ kezelés/lemezkezelésben valahogy sikerült megoldani!

de ma megint ez a gondja! mi lett vele vajon?

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1355) PumpkinSeed válasza sonar (#1353) üzenetére


PumpkinSeed
addikt

Akkor lehet valami az én Pen.-emmel van mert FAT32-n van. :(

"Akinek elég bátorsága és türelme van ahhoz, hogy egész életében a sötétségbe nézzen, elsőként fogja meglátni benne a fény felvillanását." - Kán

(#1356) ph2012


ph2012
senior tag

Van egy 2 GB-os Sandisk pendrive, amin elő van telepítve valami U3 Laucher program: kép róla.
Hogy kell törölni? Formázás sem törli.
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1357) szoke12 válasza ph2012 (#1356) üzenetére


szoke12
őstag

Ez nem valami biztonsági mentő progi?
Ennyit találtam: [link]

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1358) King Unique


King Unique
titán

Üdv!

Nekem is részben hasonló problémám van,mint előttem szólónak,tegnap 2 GB-os Maxell pendriveomon (csak nyomtatásra használom),mután rámoltam word.pdf fileokat,az egyik mappa fura karakterű fileokkal,ill eredeti fileok nevei fura kiterjesztést kaptak és kiírta rá,h 147 GB... :Y,ill bizonyos más fileokat nem lehetett olvasni . + FAT on volt,pedig előzőleg emlékszem FAT32-re formáztam...
Gyorsan leformáztam újra FAT32-re,azt azóta elvileg jó...kopp-kopp.
Ezt mi okozta,enyém is "hamis",v sima FAT filerendszer ilyen xar,esetleg vírus :F , híres :D ESET SS van fent ,ami nem jelzett vírust.

(#1359) Skiza07


Skiza07
csendes tag

Sziasztok!
Remélem tudok segíteni páratoknak ezzel a hozzá szólással:
Párnapja hozzám került egy pendrive, bármit próbáltam írásvédettséget jelzett, mígnem az alábbi folyamatot futtattam és így már használható a pendrive:
Csatlakoztasd a Pendrive-ot jegyezd meg a meghajtó betűjelét (ebben a példában D: ) lépj ki a saját gépből, meg minden olyan programból, amiből kezelheted a fájl rendszered.
Start / Futtatás / írd be, hogy: cmd /majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt /Ekkor felugrik a Microsoft parancssor/ ide írd be:
CHKDSK <meghajtóbetűjel kettősponttal> /F /R {pld: CHKDSK D: /F /R} majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt. Várd meg míg lefut ez az ellenőrzés-javítás, ekkor kapsz egy jelentést róla, lépj ki a parancssorból (írd be: exit majd nyomd meg az [ENTER] billentyűt)
majd teszteld hogy tudsz-e fájlt mozgatni a pendriveról/ra.

Bocsánat, ha egyeseknek túl szájba rágós, de nem mindenki ért ugyan annyira a számítógépekhez.
Sok sikert!
Keresést segítő szavak:
javítás
írásvédett
megoldás

[ Szerkesztve ]

Defy+ Pattogott betázson, semmi. Csúszott kijelzővel lefele murván, semmi. 20 perc kettesben egy pendrive-al a zsebemben, megkarcolódott.... -.-'

(#1360) szoke12 válasza Skiza07 (#1359) üzenetére


szoke12
őstag

Kössz. A hsz-ed egyébként win használatot feltételez.
Linux alatt:
fsck "dev alatti neve"

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1361) donguba


donguba
csendes tag

Sziasztok van egy kingston 64 gigas pendrive-om es ha berakom gepbe akkor azt irja ki hogy formazni kell...mondom ok de nem tudja formazni.Probaltam ezzel is de nem ment. HPU_v2.2.3.Otlet?AMugy formazasnal 8mb-nak latja

(#1362) fkosa válasza Skiza07 (#1359) üzenetére


fkosa
tag

Köszönöm az ötletet.
Kipróbáltam:
"A Windows nem tudja futtatni a lemezellenőrzést ezen a köteten, mert a lemez írásvédett"
Sajnos ebben az esetben ez nem windows beállítás / filerendszer probléma (kubuntu alatt is ugyanez az effekt).

(#1363) deathtania


deathtania
senior tag

sziasztok!

adott egy Kingmax SuperStick mini usb 2.0-s pendrive. szépen működött, egészen múlt hétig, de ma, amikor bedugtam a gépembe akkor azt írja ki, hogy "USB MEMORY BAR USB Device" és a sajátgépben sem elérhető, hanem olyan félig átlátszó képe van, és ha rákattintok, akkor kiírja, hogy nincs lemez a meghajtóban. Formázni, stb nem tudom, és lemezellenőrző sem fut, mivel nem fér hozzá a meghajtóhoz.
Korábban mindig kiírta a Kingmax USB Device-ot. Mi lehet a probléma? Lehet, hogy meghalt a pendrive-om?

Mind a 4 USB aljzatban kipróbáltam (2x 2.0, 2x3.0 -s aljzatok)

www.brczart.hu

(#1364) béke


béke
aktív tag

sziasztok egy s.o.s problémám lenne hogy van egy corsair voyager 16GB-os pendrive-om amit véletlenül egy nem észre vett hibás USB-be dugtam be az USB csatiját utólag vettem észre hogy a belsejében a lapka le van törve és csak a fémcsíkok állnak ki én szerintem fordítva dughattam be a pendrive-ot és zárlatot kapott.
Azóta nem érzékeli semmilyen PC,DVD stb...

A kérdésem az lenne hogy (Van rajta 14GB-nyi Fontos családi képek) meg e lehet javítani saját magam vagy van e rá mód valahogyan ?
Magyarul egy pendrive szakit keresnék sürgősen előre is köszönöm nektek. :R

Alá írás :)

(#1365) szoke12 válasza béke (#1364) üzenetére


szoke12
őstag

Szétkapni, új csatit forrasztani rá. Hátha.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1366) béke


béke
aktív tag

esetleg más valami lehetőség? hogy érted hogy új másik csatit a fém usb-részt cseréljem ki rajta?

Alá írás :)

(#1367) uggon


uggon
csendes tag

Sziasztok!

A következő gondom van a pendriveommal: bedugom a gépbe, másolnék rá (total commanderrel), a csík felszalad 100%-ig, másolási sebesség 100MB/s fölött van, aztán megáll 100%-nál és csak áll, a végtelenségig. Közben a led villog rajta, mintha másolna rá. Ha lehúzom megjelenik rajta a felmásolt adat, de nem lehet lejátszani. Kisebb fájloknál viszont műköik, átrakom rá és meg tudom nyitni róla. Formáztam már milliószor, több gépen is. Mi lehet a baja? Kingston DataTraveler G2 4GB

(#1368) szoke12 válasza béke (#1366) üzenetére


szoke12
őstag

igazából látni kéne. hogy a 4 láb milyen állapotban van.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1369) béke


béke
aktív tag

szerintem félre értetted :) a pendrive-nak semmi baja nincs !! a gépem usb csatija tört le és véletlenül oda dugtam be a pendrive-omat és zárlatott kaphatott mert nem reagál semmire sem.

Alá írás :)

(#1370) szoke12 válasza béke (#1369) üzenetére


szoke12
őstag

vagy úgy...
GetDataBack, vagy DiskDigger lehet tud vele kezdeni valamit.

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1371) béke


béke
aktív tag

köszönöm megnézem őket.

Alá írás :)

(#1372) béke


béke
aktív tag

nos a programok nem látták mivel nincs működési jel így szétszedtem és ez látható a pendrive-on Képek

Szereztem elméletileg ugyan ilyen 4gb-os pendrive-ot pár nap múlva nálam lesz donornak esetleg persze ha csak valaki nem tudja így megjavítani.

Melyik chip a memória van rajta 2db nagy méretű és 1db pici.?
Olvastam hogy elméletileg át lehet forrasztani a memóriát a donorra igaz lehet ez?

Alá írás :)

(#1373) szoke12 válasza béke (#1372) üzenetére


szoke12
őstag

a két nagyon van az adat. a kicsi saját magáról tartalmaz infót. (úgy tudom.)
csúnyán elégett szegény...
át lehet rakni, de hogy menni fog-e.... én azt mondanám, egy próbát megér. :K
arra figyelj, vagy akárki is csinálja, hogy lehetőleg, kicsi, smd-hez való heggyel, és minél kisebb hőfokon forrasszák pákával. véletlenül se ess neki pillanatforrasztóval!

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

(#1374) Vaze válasza Skiza07 (#1359) üzenetére


Vaze
őstag

Hali!
Sajnos ez nekem nem jott ossze...ahogy ellkezdene vizsgalni azonnal kiirja hogy nem tudja megnezni mert iras vedett a pendrive...
Valaki tudna nekem ajanlani valami mast?Valaszokat elore is Koszonom :R

Udv...: Zoli

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1375) Vaze válasza donguba (#1361) üzenetére


Vaze
őstag

Masik pendrive-om ugyan ezt csinalja mint a tied (pedig vadonat uj) ahogy megvettem bedugtam a gepbe es kiirta hogy formazni kellene de 8mb-nak latja a 4 giga helyett es formazni sem engedi...
Neked sikerult megoldanod ezt a problemat?

Udv..: Zoli

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1376) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Van egy Adata C906/16gb os pendrivom, az mitől lehet hogyha leformázom exFAT ra win7 alól akkor egyik XP s gép sem ismeri fel, csak win7 esen?

XP alatt is ott van formázásnál is ott van hogy exFAT, hiába indítom el, azt írja ki hogy nem tudta befejezni a formázást.

Ezek mitől lehetnek?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1377) sonar válasza Moonwolf (#1376) üzenetére


sonar
addikt

Talán próbáld meg felrakni ezt a frissitést:[link]
Ha up to date a rendszered akkor nem kéne, hogy gond legyen.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1378) Moonwolf válasza sonar (#1377) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Felraktam, így működik. :) Köszi!

Bár azt nemértem hogy az exFAT os pendrivot win7 en miért nem tudom leválasztani a tálcán lévő kis ikonnal?
Csak úgy lehet hogy start menű és akkor a pendrive és kiadás. Vagy ez így normális?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#1379) david200000 válasza béke (#1364) üzenetére


david200000
csendes tag

Ubuntun próbáltad már nézni a penyót?

Soha ne mond. hogy soha

(#1380) tattoo???


tattoo???
csendes tag

sziasztok
Az lenne a problémám van egy táblapc-m amibe tettem egy 16g kártyát amikor másolok rá akkor /otthon pl nem is tudtam másolni rá semmit/ akkor kiirja hogy hiba a másolás közben nem megfelelő az elérési utvonal.Ezek után le kell választanom a tábla gépet mert nem is látja a számitógép.formáztam de még csak Fat32-re.
köszi

Szaszi

(#1381) david200000 válasza Vaze (#1375) üzenetére


david200000
csendes tag

Próbáld fat 32 alatt megformázni és az alapértelmezett formázást-ra klikkelni.

Ha nem megy így sem akkor UBUNTU 11.10 és az alatt már menni fog. Ott már látnia kell a 4 GB-ot.

Örülök ha segíthettem

Sziasztok

Soha ne mond. hogy soha

(#1382) david200000 válasza béke (#1369) üzenetére


david200000
csendes tag

Próbáld UBUNTU-n megnézni az adatokat. És persze egy másik USB-n.

Örülök ha segíthetek.

Sziasztok

Soha ne mond. hogy soha

(#1383) Vaze válasza david200000 (#1381) üzenetére


Vaze
őstag

Szia
Koszonom Szepen mar nezem is remelem jolesz vele :R

Udv..: Zoli

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1384) david200000 válasza Vaze (#1383) üzenetére


david200000
csendes tag

Oké.

Majd írd meg mi lett a vége.

Üdv Dávid

Soha ne mond. hogy soha

(#1385) david200000 válasza Vaze (#1383) üzenetére


david200000
csendes tag

Ha felismeri akkor mentsd le a dolgaidat és utánna vidd vissza a bolta, ha még garis.

Soha ne mond. hogy soha

(#1386) fireman


fireman
tag

Sziasztok!

Adott egy kb. 1 hónapos Kingstone DT101 G2 "eredetileg 8 GB-os" pendrive, amit egy Invitel Set-Top box-hoz használtam, erre rögzítettem műsorokat....de nem vált be, mivel szaggatva vett fel, állítólag nem elég gyors az írási sebessége.
Ezért gondoltam majd veszek egy nagy sebességűt, és ezt a 8 GB-ost használom normál számítógépes dolgokra.
No itt ért a meglepetés, amint bedugtam a sz.gépbe azt az infót kaptam, hogy használat előtt formázni kell, de csak 1 GB-osként érzékelte.....bármilyen rendszerre is formázom, az eredetileg 8 Gb-os pendrive-om "átváltozott a set-top box"-os használatnál 1 GB-ra!!!! :W

Mit kellene csinálnom, hogy újra 8 GB-ként érzékelje és ismerje a sz.gép????? :F

(#1387) fireman válasza fireman (#1386) üzenetére


fireman
tag

Megoldódott...egy "usb disk storage format tool" progi (sp27213.exe) helyre állította.... :C

(#1388) Vaze válasza fireman (#1387) üzenetére


Vaze
őstag

Hello
Nekem is hasonlo a problemam az egyik 4-gigasomal...Nalam csak 64mb-ot lat a 4 gigabol, en is letoltottem es kiprobaltam az altalad leirt programot de sajna nekem lese formaza :(
Nemtudom mit csinaljak meg vele...

[ Szerkesztve ]

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#1389) marcee


marcee
addikt

Sziasztok,
Egy pár hónapos Adata N005 Pro 16GB-os USB 3.0-ás pendrive-om adta be a kulcsot, remélhetőleg csak átmenetileg. Céges gép gagyi előlapi usb 2.0-ás csatlakozójába dugva másoltam rá, megállt a folyamat, se megszakítani, se eltávolítani nem engedte, mérgemben kihúztam a pendrive-ot, így persze a windows magához tért, a meghajtó meg azóta 0 MB méretűnek látszik, és a próbált particionáló programok (xp, windows 7 lemezkezelés, minitool partition wizard) illetve a hp format tool semmit nem tudnak kezdeni vele.
Van még remény, mivel próbálkozzak?

\m/

(#1390) sonar válasza marcee (#1389) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu -> disk utility
néha csodákra képes

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1391) marcee válasza sonar (#1390) üzenetére


marcee
addikt

Sajnos azzal sem megy. Próbáltam Live CD-vel. Már nem emlékszem pontosan mi volt a nyűgje, de amelyik program látja egyáltalán, az azt írja, hogy az eszköz foglalt.

[ Szerkesztve ]

\m/

(#1392) sonar válasza marcee (#1391) üzenetére


sonar
addikt

Az azért lehetett mert unmountolni kell. (van egy ilyen gombocska a progiban.) Ha le van választva utána tudod formázni etc...

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1393) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Egy rosszul bekötött USB portba dugtam a pendrive-omat és valószínű megsült.
Lehet még kezdeni vele valamit vagy dobjam ki?

(#1394) sonar válasza #54715584 (#1393) üzenetére


sonar
addikt

Szerencse kérdése. Vannak típusok amikben van biztositék. Szóval egy multiméterrel meg egy pákával akár működésre is lehet bírni. Próba szerencse.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1395) dosailord


dosailord
tag

Sziasztok!

Nekem hasonlót csinál, mint ez a pendrive, azonban egy kicsit másképp, a kötet is látszik ami 0MB-s és nincs neve:

Led világít, meg ha új usb-be dugom amiben még nem volt, drivertelepítés közben párszor elkezd villogni, amúgy folyamatosan világít. Cserélhető lemeznek felismeri, betűt is kap, de pontosan úgy viselkedik mint az sd-microsd adapterem kártya nélkül, rákattintok és "helyezze be a lemezt".

Már ezer progit megpróbáltam, a csatlakozó rendben van elvileg (átlátszó a pendrive) de még nem szedtem szét.

Valahogy helyre lehet hozni? Legalább leformázni hogy használható legyen.

(#1396) sonar válasza dosailord (#1395) üzenetére


sonar
addikt

Ubuntu -> disk utility
néha csodákra képes

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1397) dosailord válasza sonar (#1396) üzenetére


dosailord
tag

Üdv.!

12.10-es live pendrive-val próbáltam, de nem sikerült. Ebben a programban csak a formázást találtam de az összes mód ugyanazzal a hibaüzenettel tér vissza... no medium.

(#1398) sonar válasza dosailord (#1397) üzenetére


sonar
addikt

Akkor sanszos, hogy vmi megadta magát fizikailag.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1399) Rico45


Rico45
őstag

Sziasztok!

Céges maxell 4 gb-os pendrive-t nem lehet formázni!

Azt írja hogy Raw fájlrendszer van rajt!

Mit lehetne tennem hogy jó legyen ?

Választ előre is köszönöm!

"Ne dobáld Tasmakkal a Yaskatirt!"

(#1400) Tron13


Tron13
csendes tag

Nekem is van egy nagy problémám. Most vettem egy HyperX 64gb pendrivot. Direkt a sebességre mentem rá. Bedugtam és láss csodát az USB3.0 -ás csatlakozóba ugyan úgy mint a többi sima csatiba 3,5 Mb\se -et értem el. Ez gyalázatos alacsony.

HELP HELP HELP!!!

Mi lehet a gond? Driver telepítve van. A gép egy G73sw laptop.

Aki tud segítsen.

Som

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.