Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1651) tomee007007 válasza bb0t (#1650) üzenetére


tomee007007
őstag

háát te tudod...de ha magyar garis, akkor nyilván egyszerűbb oda küldeni ahonnan rendelted (meg költséghatékonyabb is).....

(#1652) bb0t válasza tomee007007 (#1651) üzenetére


bb0t
senior tag

Magyar garis elvileg csak nem tudom mennyit fognak rajta ülni még azok is akiktől vettem... de még nem tudom - meg azt se, hogy milyen lenne helyette, mert nekem R3 nem kell. :/ (Tudom, hogy ugyanolyan értékeket hoz kb mint az Elite, de ahhoz sokkal olcsóbban hozzá tudtam volna jutni mint ehhez.)

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1653) tomee007007 válasza bb0t (#1652) üzenetére


tomee007007
őstag

Kb 1 hónap, bárhová adod be garanciában...
Elitet már nem kapsz sehol, a DT R3 pedig 6800 körül van, de ilyen áron nincs más pen, ami tudja a 40-45 MB/s-os írási sebességet....

(#1654) oszy válasza tomee007007 (#1653) üzenetére


oszy
veterán

én 2 db R3-at vettem :)

bb0t:
TUTI sokáig fognak rajta ülni!!! egyszer elküldtem egy crosair-t. legalább egy hónapig volt náluk.

[ Szerkesztve ]

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#1655) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok!

Vettünk egy s102 pro 16gb-os pendrive-ot, tökéletesen működött is, viszont nemrég a gép lefagyott miközben másoltunk rá, és azóta nem látszik a gépben a lemez kezelésnél, az eszközkezelőben pedig ha beteszem ezt írja:

Az eszköz nem indítható el. (Kód: 10)
Az eszköz hibaelhárításához kattintson a Hibaelhárítás lehetőségre.

chlkFlsh-t leszedtem, de nem látja a pendrive-ot így nem tud vele mit kezdeni.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#1656) bb0t válasza Dolby (#1655) üzenetére


bb0t
senior tag

És ha letörlöd az eszközt és aztán hardverváltozások keresése? Akkor se?

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1657) david200000 válasza Dolby (#1655) üzenetére


david200000
csendes tag

A szaros WInfosok.
Mindig hibát látnak mindenben.
Szégyellem hogy winfost használok.

Am a kérdésedre.
Eszközkezelőben nem lehet megjavítani. Kell egy viszaállításb csinálni lehet hogy megoldja a problémát. Ha nem olda meg a problémát akkor. winfos újrarak.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1658) tomee007007 válasza Dolby (#1655) üzenetére


tomee007007
őstag

Távolítsd el a pen driverét, és előtte egy másik gépen formázd le a pendrive-ot

(#1659) rico94


rico94
csendes tag

Sziasztok!

Egy problémára okán szeretnék tőletek segítséget kérni.
Kb. 2 hónapja vásároltam egy Kingston DT Mini Slim tipusú 8 Gb-os pedrive-ot.
Nos a probléma a következő lenne.
A minap filmet akartam nézni(mivel eredetileg ezért vásároltam) és az elején jól is ment minden, aztán a film 6.ik percénél a TV kiírta hogy az eszköz lecsatlakozott.
Először arra gyanakodtam, hogy rosszul helyeztem bele a TV USB csatlakozójába, de miután ezt többször is megcsinálta, másra kezdtem el gyanakodni. Első gondolatom egy vírus volt amit az AVG észlelt is, próbáltam eltávolítani, ami sikerült is. Persze nem teljesen, ahogy én azt gondoltam. mikor ujra megvizsgáltam a pendrive-ot, a vírusírtó megint jelzett. Ugyanazt játszottam el mint elsőre. Ugyanúgy rajtamaradt. Jött a B terv.
Megkerestem a fertőzött fájlt, és megpróbáltam manuálisan eltávolítani, de a következő hibaüzenet fogadott:
"Hiba a fájl vagy mappa törlése közben.
A fájl nem törölhető: A forrásfájlt vagy -lemezt nem lehet olvasni."

Gondolkoztam egy csöppet hogy ugyan mit is tehetnék, aztán az a gondolatom támadt, hogy leformázom.
el is indult fainul a formázás, de ismét egy gondba ütköztem.
A formázás végén kiírta a következőt: A Windows nem tudta befejezni a formázást.
Gyorsan rágugliztam a problémára, rátaláltam erre a fórumra, és egy pár módszert kipróbáltam, az itt leirtakban.
Pontosítok: különböző programokkal próbáltam leformázni, próbáltam NTFS fájlrendszerűre formázni, aztán XP telepítésével formázni, de egyiksem működött.

Ezért kérem a ti segítségeteket, mert az olvasottak alapján jobban értetek hozzá, mint én.
(Informatika szakon vagyok de bezzeg ilyen feladatokra nem készítik fel az embert..)

Segítségeteket, tanácsaitokat előre is köszönöm.

(#1660) tomee007007 válasza rico94 (#1659) üzenetére


tomee007007
őstag

Szia!
Próbáld meg, hogy rákötöd egy telefonra/tabletre otg-n keresztül, de csak olyanon, amin van vírusírtó, és azon formázod.

(#1661) Richter36


Richter36
őstag

Sziasztok!
Van egy maxell 4GB-os pendrive-om ami egyik napról a másikra csak 2.21 MB lett. Windows és Linux is csak ennyinek látja. Próbáltam formázás, checkdisk, de semmi nem változik. Lehet ilyenkor valamit tenni?

(#1662) david200000 válasza rico94 (#1659) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU megtudja oldani :)

Kiírod DVD-re vagy lehet hogy CD-re is ki tudod írni.
Nekem sikerült formáznom az ilyen peneket.
Neked ezt ajánlom.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1663) david200000 válasza Richter36 (#1661) üzenetére


david200000
csendes tag

Vidd vissza a boltba ahol vetted, ha van rá még gari.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1664) bb0t


bb0t
senior tag

sziasztok!

adott egy 16 gigás pendrive mely egy régi gépen lefagyott ki lett húzva a gépből mert menni kellett és úgy néz ki összeomlott a fájrendszere látja a gép de az adatok nyomokban sem emlékeztetnek a dolgokra. Van valami program amivel helyre lehet állítani a fájrnedszert vagy ki lehet nyerni az adatokat?
getdataback nem működött

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1665) david200000 válasza bb0t (#1664) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU a tuti.
Szinte mindent meg tudsz vele csinálni.
ÜDv

Soha ne mond. hogy soha

(#1666) vitezfeher válasza mirra1 (#1177) üzenetére


vitezfeher
tag

Nekem most került a kezembe egy 512 Gb-os fém házas, elegáns pendrive. De az elegancián kívül nem jön ki belőle semmi. Első használatkor mutatta is magát, hogy mekkora, FAT fájrendszerrel volt gyárilag formázva. Rámásoltam egy 1 Gb-os filmet. Na itt kezdett gyanús lenni a mérhetetlen lassúság. Másolás kb 20 perc után végzett, látszott is a tartalom. Ezután a filmet nem sikerült megnyitni. Windows gyorsformázás - a film ottmaradt. Fájlrendszer átkonvertálása NTFS-re, utána csatlakoztattam egy MK808 mini pc-hez., ami rá sem hederített, onnantól semmi nem ismeri fel. a windows kiírja hogy csatlakozott valami, de rákattintva nincs lemez a hibaüzenet. A mini tool partition wizard sem látja, pedig az a EXT4 formátumot is írja-olvassa win alatt. Ubuntu alatt ugyanaz a helyzet. Okos kínai mérnökök megint kitalálták hogy húzzák le a népet.
További ötlet van-e, vagy kuka?

(#1667) sonar válasza vitezfeher (#1666) üzenetére


sonar
addikt

Ajánlom figyelmedbe a Fake pendriveokra vonatkozó blog bejegyzésemet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1668) RoYaL8


RoYaL8
csendes tag

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogyha csatlakoztatom a pendriveot, akkor a fájlok eltünnek és csak annyit ír ki, hogy "removable disk" és létrehoz egy 1kb-os parancsikont. Valahogy működésre lehetne bírni?! Mert elég fontos adatokat tárolok rajta, és éppenséggel kellenének is. Segítségeteket előre is köszönöm.

(#1669) vitezfeher válasza sonar (#1667) üzenetére


vitezfeher
tag

Köszönöm a választ. Javasoltam barátomnak, hogy adja vissza annak a kis vágottszeműnek, akitől vette és kérje vissza árának legalább a kétszeresét.

(#1670) david200000 válasza RoYaL8 (#1668) üzenetére


david200000
csendes tag

Szia!

UBUNTU alatt nézd meg a pendrájvodat.
Ha ott látod akkor mentsd le és formázd a pendrájvodat.
Mentsd vissza rá az adatokat, ha jó lesz akkor örülhetsz :DDD
Ha nem lesz jó akkor dobd ki a fenébe a pendrájvodat és vegyél valamit helyette.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1671) bb0t válasza david200000 (#1665) üzenetére


bb0t
senior tag

Konkrétan? :)

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#1672) #01682176


#01682176
törölt tag

Sziasztok!

Adott egy Kingston DataTraveler 100G2-es pendrive.
A történet a következő: Bedugtam, windows jelzett, hogy nem ismeri fel az eszközt. Biztonságosan eltávolítás, visszadug. Felismeri, de a mappák fele hiányzik. Megint ki-be. Formázni akarja, mondom, oké (nem volt rajta fontos adat). Windows nem tudja befejezni a formázást!.
Most meg, ha formázni akarom a kapacitásnál: "Ismeretlen kapacitás" szerepel.
Gondolom kuka.
Van rá garancia, hétfőn viszem vissza, de tuti, hogy ilyet nem kérek..

(#1673) tlac


tlac
nagyúr

van egy garanciás pendrive-om, az az érzésem, hogy hibás, most legutóbb kaptam egy i/o error-t amikor beléptem egy könyvtárba

mivel tudnám bizonyítani, hogy tényleg rossz?

(#1674) david200000 válasza #01682176 (#1672) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU alatt próbáld meg formázni.
Ha nem sikerül ott se a formázás ki kell dobni a pendriveodat :(

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1675) david200000 válasza tlac (#1673) üzenetére


david200000
csendes tag

Vidd be a szervizbe és mond el nekik hogy mit csinált a pendriveod.

Üdv

Soha ne mond. hogy soha

(#1676) sonar válasza tlac (#1673) üzenetére


sonar
addikt

Például a check flash progival le tudod ellenőrizni

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1677) #01682176 válasza david200000 (#1674) üzenetére


#01682176
törölt tag

Pont nincs ubuntum, van rá gari, viszem vissza..:)

(#1678) tlac válasza sonar (#1676) üzenetére


tlac
nagyúr

végigment, nem talált hibát
valami agresszívebb kellene
ebben a pendrive-ban van statikus wear leveling, lehet, hogy bizonyos szinten javítani tudja magát

(#1675) david200000:

igen, csak ha nem találnak semmit, akkor visszaadják, hogy ez jó

(#1679) sonar válasza tlac (#1678) üzenetére


sonar
addikt

Igazából előfordulhat, hogy a géped rosszalkodott és nem a pendrive.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1680) tlac válasza sonar (#1679) üzenetére


tlac
nagyúr

már régebb óta gyanakszok rá
routeren használom a pendrive-ot és előfordulnak hibás letöltések, fájlrendszerhibák

(#1681) sonar válasza tlac (#1680) üzenetére


sonar
addikt

Milyen filerendszered van?

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1682) tlac válasza sonar (#1681) üzenetére


tlac
nagyúr

ext4
(amikor a check flash-t futtattam, akkor persze nem az volt)

(#1683) david200000 válasza tlac (#1678) üzenetére


david200000
csendes tag

Igen benne van a pakliban, hogy visszaadják, hogy teljesen jó. Lehet hogy tényleg a gépedben van a hiba. Nézd meg másik gépben, hogy jó e vagy sem, ha nem jó dobd oda a szervizeshez, ha nem akarnak segíteni, akkor kérd el a vendégkönyvet. Na mind1 további szép napot mindenkinek.

Üdv Dàvid

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1684) sonar válasza david200000 (#1683) üzenetére


sonar
addikt

Azért ez nem egészen így működik. Fölöslegesen nem kell feszültséget kelteni.
tlac
Még azt tudom javasolni, hogy csinálj egy nagy file-t másold fel és vissza majd CRC (v MD5) ellenőrzés.
Ha akkor is ok akkor nagy talány de a pendrive-ot én is jónak minősiteném

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1685) csoszogi


csoszogi
tag

Csak úgy érdekességként kérdezném, figyelve az itt leírtakat, hogy esetleg valaki tud arra választ adni, hogy a mostani illetve pár éves pendrivok, miért szinte csak egy kalap sz*rt érnek. Míg a régebbi őskövület 128-256-512-1gigás pendrivok elnyűhetetlenek? Ezt tapasztalatból (nem csak saját hanem másik 10-15 ember) vontam le. Nekem is kellett itt olvasnom sajnos, aztán vagy találtam megoldást vagy jött a kalapács :D És csak sima adatpendrivokról beszélek semmi extra...

[ Szerkesztve ]

(#1686) tomee007007 válasza csoszogi (#1685) üzenetére


tomee007007
őstag

Nagy igazság, nekem is van jó pár régi 1-4 Gb-os kingstonom, sandiscem, azokkal soha nem volt semmi baj, de pl. kingstonból 1 hónap alatt 2 db 16 Gb-os ment tönkre nálam...még jó hogy van rájuk 5 év gari:)

(#1687) david200000 válasza csoszogi (#1685) üzenetére


david200000
csendes tag

A régieket jól megcsinálták.

A mostanit meg átvették a szaros kínaiak :(((

Soha ne mond. hogy soha

(#1688) csoszogi válasza david200000 (#1687) üzenetére


csoszogi
tag

oké megértem átvették a kínaiak (szinte minden ott készül amúgy), és a brand amit megfizetettnek? 2-10 szeres ár és semmi sincs mögötte. Mert mit gondolsz: hú ez jó márka-régen legalábbis jó volt, drága de nem gagyi. Aztán mégsem :(
Vége az offolásomnak, ezt csak úgy leírtam mert baromira zavart :((( gari az jó (kapsz egy másik sz*art), de az adatok amik rajta vannak sokszor pótolhatatlanok.. :((

[ Szerkesztve ]

(#1689) sonar válasza csoszogi (#1688) üzenetére


sonar
addikt

A kinai hamisítás már olyan mértéket ölt, hogy pfff...
Meg nem mindig a pendrive a hibás. Főleg az USB 3 megjelenésével szaporodtak meg ezek a furcsaságok.
Havernál egy f0s driver miatt egyszerre csak 1 port ment... számtalan ilyen megmagyarázhatatlan esemény van. Másiknál ha nem választottad le a pendrive-ot akkor 10-ből 1x-er lecsóba ment a pendrive.
Tömeg gyártás és a sok visszafele kompatibilitás átka.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1690) basaharc502


basaharc502
aktív tag

Sziasztok!

A problémám a következő: Adott egy nem mai (már vagy 4 éves) 2 GB-os kingston pendrive, ami idáig tette a dolgát rendesen, egészen ma délig. Gyakorlatilag egyik percben jó volt a másikban pedig már nem birtam rá menteni. Mondom wtf...A következőt produkálja asztali gépen és laptopon is. Bedugom, fevillan, gép felismeri viszont innentől kezdve nem tudok csinálni semmit sem vele...Ha rámegyek jobb gomb tulajdonságokkal, akkor 0 byte-nak írja ki, leformázni sem lehet és természetesen a rajta lévő adatokat sem tudom megnézni.
Szerencsére nem élet-halál kérdés, mert egyszer már megszívtam pendrive miatt, és azóta szinte minden héten mentem a gépre a penrive teljes tartalmát, így szerencsére "csak" 1-2 napnyi munkám veszett oda.
Ettől függetlenül megkérdem valahogyan életre tudom lehelni a rajta lévő adatokat vagy végleg kuka? Annyit olvastam a neten, hogy ha a gép felismeri és világít akkor még van valamennyi remény...

[ Szerkesztve ]

(#1691) sonar válasza basaharc502 (#1690) üzenetére


sonar
addikt

Én arra tippelnék, hogy a forrasztás elpattant valahol.
Szét kellene szedni és átforrasztani vagy a sütős módszert kipróbálni (leszedni a műanyag házat, előmelegített sütőbe 200 fok-ra berakni 10 percre - csak saját felelőségre)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1692) basaharc502 válasza sonar (#1691) üzenetére


basaharc502
aktív tag

Hát 200 fokos sütőbe azért lehet nem tenném be...még a végén felrobbantom a fél konyhát is vele. Most kipróbáltam a GetDataBack-et. Látja, hogy 2gb-os a kapacitása, viszont csupa error 23-at ír ki, amikor lefuttatom a keresést :(

(#1693) sonar válasza basaharc502 (#1692) üzenetére


sonar
addikt

Nem lesz semmi baja. 260 fokig bírnia kell mindent.
Csak a készülékházat kell lebontani róla, nehogy ráolvadjon

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1694) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Adott egy Adata N005 usb3.0 16 GB-os pendrive!

Ma még használtam,de azóta nem látja egy gép sem! :F

Próbáltam 3 gépen 1 tv-n,de olyan mintha rá sem dugtam volna!

Mit lehet vele kezdeni?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1695) tomee007007 válasza rob83 (#1694) üzenetére


tomee007007
őstag

Próbáld meg tableten/mobilon ami támogatja az otg-t (nekem ez már segített párszor)...ha így sem jó, akkor ubuntu.....

(#1696) rob83 válasza tomee007007 (#1695) üzenetére


rob83
aktív tag

Kipróbáltam Ubuntu-n!

Semmit sem csinál!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1697) david200000 válasza rob83 (#1696) üzenetére


david200000
csendes tag

Hát akkor garival vidd vissza a penyót. És kérj ujjat. Adat mentést kérj ha lehetséhes, lehet hogy te otthon nem tudsz semmit csinalni a penyódon. A szervizben sokkal jobban értenek hozzá, vagy lehet hogy ők is amatőrök mint mi mezei felhasználók :DDD
De persze nem sértésként mondom :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne mond. hogy soha

(#1698) snoblive


snoblive
csendes tag

Sziasztok!

Adott egy Kingstone DT 3.0 64 Gb-os pendrive. A probléma következő lenne, hogy amikor csatlakoztatom a géphez akkor felismeri, hogy rádugtam, de nem jeleníti meg. Majd jobb klikk tulajdonságok\eszközkezelő és ott a Lemezmeghajtó menüpont alatt ott van. Aztán beállítottam, hogy a rejtett mappákat is mutassa a gép. Láss csodát megjelent a mint meghajtó, de dupla katt és kiírja, hogy helyezzek be egy lemezt a meghajtóba. Aztán jobb klikk megint formázás és ugyan ez az üzenet fogad. a tulajdonságok menü pont alatt sem enged semmit sem csinálni ugyan ezzel az ürüggyel.
Mit lehetne a pendrive-al kezdeni? Kuka vagy még menthető? Ha igen akkor mit\hogyan?

A válaszokat előre is köszönöm!

Üdv.:snoblive

"Az élet egy játék aminek kurva jó a grafikája..."--->"It's not just a game"

(#1699) tomee007007 válasza snoblive (#1698) üzenetére


tomee007007
őstag

Másik gépen próbáltad már?

(#1700) david200000 válasza snoblive (#1698) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU alatt nézd meg a pendrájvodat.
Utánna mentsd le a pendról a dolgaidat.
Formázd meg UBUNTU alatt.
Indítsd újra a gépedet.
Nézd meg hogy mit csináltál a pendrivel.

Üdv Dávid

Soha ne mond. hogy soha

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.