Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1801) oldsaman válasza drr (#1707) üzenetére


oldsaman
tag

Nem érzékeli a pendrájvot .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#1802) mirci18 válasza amisis (#1799) üzenetére


mirci18
addikt

Ez se működött mást resetleg? Pendrive problémára?

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#1803) Körte34 válasza oldsaman (#1801) üzenetére


Körte34
csendes tag

Nem látja egy progi sem. Az eszközök és nyomtatóknál megjelenik, de semmit nem lehet kezdeni vele

A bugyi nem a legjobb dolog a világon. De közel áll hozzá.

(#1804) G4ga válasza G4ga (#1797) üzenetére


G4ga
őstag

Erre estleg valami ötlet?

Probáltam Ubuntu linux alat elérni, ott meglepö modon müködik. Letudtam rola törölni az adatot és másolni is tudtam rá.
A dvd lejátszó még mindig látja. de windows alatt semmi. még csak be se csipog, hogy csalakoztattam volna a géphez.

(#1805) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Sziasztok!

Kaptam ma egy Sandisk Cruzer Ultra 16GB pendrive-ot, viszont szerintem elég érdekesen viselkedik. FAT32-re formázva alapértelmezett foglalási egységgel 6-7 és 2-3 MB/s között ugrál az írási sebessége [kép], míg az előző Kingmax U-Drive PD07 8GB pendrive-om végig képes 6-7 MB/s sebességgel másolni [kép], igaz általában az egyik fájlt olyan ~1MB/-s-mal lassabban szokta másolni, hol az elsőt, hol a másodikat.

Szerintetek ez normális. Lehet a méretbeli különbség miatt nem képes állandó sebességgel írni?

[ Szerkesztve ]

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#1806) spiritex válasza G4ga (#1804) üzenetére


spiritex
veterán

Nem járt a pen valami settopbox-ban? Mert az enyémet egy mindigtv-s box tette "tönkre". Mert ugyanez van vele. Windows alatt semmi, linux alatt, meg a settopbox-ban tökéletes. Jó lenne valami általános megoldás az így elrontott pendrive-okra, de még nem találtam az egész neten... Pedig már újraformáztam mindenféle módon Linux alatt, partíciót is töröltem, de nem lett jó.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1807) david200000 válasza G4ga (#1804) üzenetére


david200000
csendes tag

Törörld ki a particiót linux alatt és hozz létre újat FAT32-vel.
Ezek után winfos láthatja :)

Soha ne mond. hogy soha

(#1808) deminos válasza deminos (#1794) üzenetére


deminos
aktív tag

Erre esetleg valakinek ötlet?

Xiaomi 11 Lite 5G NE

(#1809) G4ga válasza david200000 (#1807) üzenetére


G4ga
őstag

és hogy törlöm a particiot linux alatt?
Pendrivos Ubuntum van.
Ott is lehet ilyet csinalni? mert a formázást se találtam meg rajta!

(#1810) spiritex válasza G4ga (#1809) üzenetére


spiritex
veterán

Keresd meg a GParted programot a Linux-ban, avval lehet ilyeneket csinálni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1811) G4ga válasza spiritex (#1810) üzenetére


G4ga
őstag

megtörtént, Disk Utilitynel megatalaltam.
Töröltem majd uj particiot hoztam létre amit fatra formaztam.
Linux alatt megy, windows alatt semmi!

Ez szamomra furcsa.
a pen jo, de windows alatt megse :(

egyebb otlet esetleg?

Koszi a segitseget!

(#1812) amisis válasza G4ga (#1811) üzenetére


amisis
aktív tag

Fatra vagy Fat32 re formaztad le?

Apple iPhone 8 Plus

(#1813) spiritex válasza G4ga (#1811) üzenetére


spiritex
veterán

Na akkor most az következik, hogy próbáld ki még vagy 4-5 windows-os gépben, lehetőleg vegyes op.rendszerekkel, xp, w7 32bit, 64bit, angol, magyar, mert ha jól sejtem egy pár gépben szintén tökéletesen fog működni...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1814) AndrewJZ


AndrewJZ
csendes tag

Sziasztok.Nekem az lenne a problémám egy Generic 128gigás pendrive-al,hogyha 1GB-nál többet másolok rá,akkor meghal.Ujracsatlakozásnál formázni akarja.Ha viszont 1GB alatt maradok akkor semmi gond.Valaki esetleg tudna segíteni?Ja és NTFS-be nem enged formázni a win7 csak exfat-ra. :W

(#1815) G4ga válasza amisis (#1812) üzenetére


G4ga
őstag

Fat32re.

spiritex : bent akkor a cegnel megprobalom masik gepben.
Probaltam amugy itthon 3ban. egyikben sem ment. mondjukmindegyik win 7 volt. az egyiken friss is raadasul.
Holnap jelzem mi tortent!

Köszi a tippeket!

(#1816) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Van itt nálam egy 16GB-os hama (nx216) pendrive, amit tévébe dugva használtak. A windows 0 foglalt, 0 szabad RAW fájlrendszert lát.
Leformázni sem windows, sem live rendszerről nem lehet. Live lemezzel a wondershare termékével próbálkoztam. Az lát 10GB unallokált, és egy 4,3GB-os nem formázott partíciót rajta. De semmit sem enged elvégezni (még egy cimke cserét sem). (hardveres kapcsolót nem láttam a pendriveon).
Próbálkoztam egy-két letöltött, gyors kis toollal, de egyik sem segített.
Mit lehetne ezzel kezdeni azon kívül, hogy kidobom az emeletről?

(#1817) spiritex válasza ro_bert17 (#1816) üzenetére


spiritex
veterán

Be kell tenni ugyanabba a tv-be és leformázni ott. Utána néhány pc-n jó lesz. Ugyanilyen penem van, csak 8GB-os, és csak így lehetett valamennyire használhatóvá tenni. Én egyszerűen egy mindigtv-s settopbox-ban használom műsör rögzítésre és visszajátszásra, pc-re nem viszem át. Persze nem tökéletes megoldás, de jobb mint a semmi...
Ezek a linux-os masinák, mint a mai modern tv-k és settopbox-ok valamiért sajnos elxarják a peneket... Én arra jutottam, hogy amíg nem formázza le az ember őket egyszer sem bennük, addig jól működnek pc-s környezetben is, de utána meghalnak a pc-k számára, és már csak a gazdagépben hajlandók működni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1818) ro_bert17 válasza spiritex (#1817) üzenetére


ro_bert17
őstag

Én is ezt sejtettem, vagyis valami hasonlót tippeltem. Mondtam is a tulajnak, hogy tegye vissza a tévébe, és ott kezdjen vele valamit. Állítólag, szerinte a tévé nem is látja a pendriveot. Még akkor lehet annyit megpróbálok, hogy haza viszem én, és bedugom az én settopboxomba, hátha...
Köszi a választ! :R

(#1819) spiritex válasza ro_bert17 (#1818) üzenetére


spiritex
veterán

Megnézheted még esetleg egy live ubuntu gparted-al, nekem az a mai napig látja.

(#1820) ro_bert17
Micsoda telepátia kérem! ;)

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1820) ro_bert17 válasza spiritex (#1819) üzenetére


ro_bert17
őstag

Épp most töltöm le. :DDD

(#1821) G4ga válasza G4ga (#1815) üzenetére


G4ga
őstag

Megprobaltam bent. Ugyan csak win7es es win8as geppel tudtam probalni, de egyik se latta.
Linux alatt tegnap is jo volt!
Temethetem? Vagy van meg otlet?

(#1822) ro_bert17 válasza spiritex (#1819) üzenetére


ro_bert17
őstag

Sajnos hiába, mert nem nem segített. Közben itthon is rádugtam az én settopboxomra, de még csak nem is látja.
Még garanciális, ezért hátha kicserélik majd a tulajnak. Ez van. Köszi mégegyszer a válaszokat! :R

(#1823) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Most vettem egy Transcend JetFlash 770 32 GB-os USB 3 pendrive--ot és az a problémám vele, hogy ha rámásolok valamit, akkor azt nem biztos, hogy hibátlanul másolja rá, pl. zene akadt, vagy pár perc után le sem játszotta, programnál, amikor installálni akartam kiírta, hogy crc hiba.
Így hogy használjam a pendrive-ot? Mert így nem tudom előre, hogy amit rámásoltam, annak tényleg minden része rá van-e a másolva. BIOS-t pedig ilyen pendrive-al nem is mernék frissíteni.

(#1824) rayoliviero válasza rayoliviero (#1823) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát most már nem is tudok rá másolni, max pár megát enged, de azt sem mindig. Már a Crystal Disk Mark sem tudja lemérni a sebességét, kiírja, hogy preapering és nem jut tovább.

Itt a ph-n vettem a pendrive-ot, a srác külföldről szerezte. Így rögtön arra tippelnék, hogy hamisítvány, de mivel engedte beregisztálni a rajta lévő serialt és kiírta a Transcend honlapján, hogy lifetime warranty és a típust is, így gondolom mégsem lehet hamisítvány.

(#1825) amisis válasza rayoliviero (#1824) üzenetére


amisis
aktív tag

Ha van ra gari akkor erdemes visszavinni mert szerintem belul van a gond :(

Apple iPhone 8 Plus

(#1826) spiritex válasza rayoliviero (#1824) üzenetére


spiritex
veterán

Nem raktad valami hosszabbítóba? Direkt van a gép hátuljában?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1827) rayoliviero válasza spiritex (#1826) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem raktam semmi hosszabbítóra. És amikor még vette aznap úgy ahogy még működött is, akadt néha a zene, de legalább működött. Már írni sem lehet rá.

Próbáltam usb 2-re dugva is, a laptopomon is, egyiken sem volt jó.

[ Szerkesztve ]

(#1828) david200000 válasza rayoliviero (#1827) üzenetére


david200000
csendes tag

Vidd vissza a srácnak, hogy cseréltesse ki.

Soha ne mond. hogy soha

(#1829) aveos


aveos
tag

Sziasztok!
Volna egy olyan problémám hogy a 16GB-os pendrive-om NTFS fájlrendszere megváltozott RAW fájlrendszere, és azóta nem tudom használni. Formázni sem tudja a windows, próbáltam bootolás közben letörölni-formázni de akkor pedig nem ismerte fel, azaz nem látta a telepítő.
Tud valaki valamilyen megoldást?
Előre is köszönöm a segítséget!

06302081105

(#1830) tomee007007 válasza aveos (#1829) üzenetére


tomee007007
őstag

Hogyan lett RAW?

(#1831) aveos válasza tomee007007 (#1830) üzenetére


aveos
tag

Kölcsön adtam és így került vissza.

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#1832) tomee007007 válasza aveos (#1831) üzenetére


tomee007007
őstag

Esetleg jó lenne megtudni, mihez lett csatlakoztatva.....

(#1833) aveos válasza tomee007007 (#1832) üzenetére


aveos
tag

Laptophoz, Németországban, filmet akartak áthúzni a másik gépre!

[ Szerkesztve ]

06302081105

(#1834) spiritex válasza aveos (#1833) üzenetére


spiritex
veterán

Nem volt dvb-t tuner a laptopba dugva?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1835) aveos válasza spiritex (#1834) üzenetére


aveos
tag

Nem tudom, de miért?

06302081105

(#1836) spiritex válasza aveos (#1835) üzenetére


spiritex
veterán

Mert a tapasztalataim alapján azok és a mai modern tv-k vágják gallyra a peneket a linux-szerű filerendszerükkel és lesznek Raw-ok a pc-k számára. Bennük meg működnek szépen tovább...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1837) rob83


rob83
aktív tag

Hali!

Pendrivot szeretnék 2 részre particionálni!

Win7 alatt.

Hogyan csináljam kell hozzá valami progi?

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1838) amisis válasza rob83 (#1837) üzenetére


amisis
aktív tag

Hello!
Két féle variáció van:
1.megcsinálod cmd ben (elég bonyolult)
2. külső particionáló program (ez sokkal könnyebb)

Apple iPhone 8 Plus

(#1839) rob83 válasza amisis (#1838) üzenetére


rob83
aktív tag

Programot próbáltam már kettőt is,de leválasztható lemezt nem tud particionálni!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1840) amisis válasza rob83 (#1839) üzenetére


amisis
aktív tag

Easeus partition managert probaltad?

Apple iPhone 8 Plus

(#1841) iha2


iha2
csendes tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segítségre:

Van egy Kingston 8GB pendrive-om, ami tele van adattal, és egyik napról a másikra nem működik.
A hibajelenség: ha meg akarom nyitni, a köv. hibaüzenetet küldi:

Please insert a disk into drive G:.
próbáltam már másik számítógépen is, sajnos mindenhol ugyanez a hibaüzenet.

Lehet ezzel kezdeni valamit?
Vagy legalább az adatokat lementeni róla?

Köszi.

(#1842) david200000 válasza iha2 (#1841) üzenetére


david200000
csendes tag

Szia!

Igen le lehet menteni róla az adatokat.
Próbáld meg az UBUNTU-t, ha van még egy pendriveod, akkor csinálj egy USB-s kulcsot.
Linkelem is a programot amivel tudsz csinálni ilyen USB-t.
A program linkje: LINUXLIVE CREATOR

Sok sikert a pendriveodhoz.

Üdv

UI: majd írd meg h mi lett a végeredmény. :)))

Soha ne mond. hogy soha

(#1843) Troy.


Troy.
addikt

Sziasztok!

Adott egy pendrive rajta fotók, word dokumentumok stb. vannak de nem lehet sem megnyitni, sem átmásolni. Sérültnek érzékeli.
Mit tudnék tenni a javítás érdekében? Egyszerű formázás nem játszik, mivel kellenek az adatok.
üdv

szerk: hiba1 , hiba2

[ Szerkesztve ]

.

(#1844) artid


artid
aktív tag

Sziasztok,

Volna egy érdekes (számomra legalábbis) kérdésem.
Pár hónapja vásároltam egy 32GBs micro SD karit.
USBs átalakítóval használom.

Mostanában azt csinálja, hogy teszek rá pár file-t, majd nem használom. Utána beteszem a gépbe és extra file-ok jelennek meg rajta, amiket nem tudok törölni. A tároló kapacitásból nem vesznek el, de ott vannak:

Formáztam már a karit, de ugyanez. Cseréltem már adaptert is, de ugyanez történt.
Felmásoltam rá egy filmet. Áttettem egy másik gépbe,s ott vannak az extra file-ok.

Alapból persze semmi gond:

Nem hiszem,hogy vírus, mert kölünböző felmásolt file-oknál is csinálja. Kerestettem 3 féle vírusírtóval is, de semmi. Gépeket is átnéztem, de semmi.

Lehet, hogy kezd meghalni az SD kártya?
Vélemény?

Köszi.

Samsung S23+, Galaxy Watch 6 Classic

(#1845) david200000 válasza Troy. (#1843) üzenetére


david200000
csendes tag

UBUNTU alatt szedd ke az adatokat.

Soha ne mond. hogy soha

(#1846) kyd


kyd
tag

Üdv!
Lenne, egy nagy gondom. Van egy pednrive amit leformáztam NFTS-re működött is rendesen, semmilyen gondom nem volt, de ma amikor másoltam fel rá képeket, egy percről a másikra kiírta hogy a lemez írásvédett, és most semmit sem tudok csinálni rajta, se törlöni, se felmásolni rá, sőt még formázni sem lehet... Szerintetek mit lehet vele csinálni?

(#1847) Troy. válasza david200000 (#1845) üzenetére


Troy.
addikt

Szerinted Ubuntu alatt látszódna?

.

(#1848) david200000 válasza Troy. (#1847) üzenetére


david200000
csendes tag

Igen látszódna az adat. Csak ki kell másolni valamire a dokumentumokat és utána megnyitvi winfos alól.

Soha ne mond. hogy soha

(#1849) csabai72


csabai72
csendes tag

sziasztok. Azt szeretném megtudni, hogyan tudnék pendrivet csatlakoztatni Alcatel ot-985-höz. Az usb otg helper nem ismeri fel,ha csatolom. Kösz.

(#1850) bigyo108 válasza csabai72 (#1849) üzenetére


bigyo108
aktív tag

Lehet NTFS-ben van , próbáld meg FAT32-n

A PC visszafelé MINDIG kompatibilis lesz,.... MINDENRE!! :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.