Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma

Hozzászólások

(#1151) sonar válasza shteer (#1150) üzenetére


sonar
addikt

Just in case. Néha nekem se jutnak eszembe a legtriviálisabb dolgok.
Ránts le egy linux-ot és ha arról bootolsz akkor nézd meg, hogy mit mutat. Kicsit több filerendszerrel birkózik meg, illetve bővebb infót nyújt az esetleges hibakereséshez.

ubuntu-nál system -> Administration -> Disk utility meg mutatja ha van vmi.
lehet, hogy a TV szétturta a filerendszert? :F
vagy sudo fdisk -l parancsot ird be a terminálba és nézd meg mit mutat, ha nem megy az értelmezés akkor másold be ide

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1152) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok!

Van egy 4 GB-os Toshiba U3 smart-os pendrive-om. A minap csatlakoztatás után ezt az üzenetet kaptam. 3 különböző gépen próbáltam, de mindegyiken ezt produkálta. Ez a cucc 2 meghajtót hoz létre, de jelenleg az nem jelenik meg, ahol az adataim vannak tárolva.

Milyen lehetőségeim vannak? Formázni egyelőre nem akarom, mert kellenének róla a file-aim...

Köszi!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1153) Anubis_9 válasza Anubis_9 (#1152) üzenetére


Anubis_9
őstag

Bár a win nem látta az adatokat tartalmazó meghajtót, a GetData Recover My Files nevű program sikeresen visszaállította az összes elveszettnek hitt állományom. :C Ajánlom másoknak is!

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#1154) dbius


dbius
veterán

Üdv!

Corsair RMA - gyártói garancia - érvényesítésében van valakinek tapasztalata?

Van egy 128 gigás Flashvoyager GTR pendriveom, ami megadta magát, így ki kellene cseréltetnem.

Azonban külföldről van, származást igazoló papírom, számlám nincs. A termék eredeti, nem hamisított - sajnos sok hamis került forgalomba, de aránylag könnyen meg lehet különböztetni őket -

Ami engem érdekelne az az, hogy számlát, vásárlást igazoló papírokat kérnek-e az RMA ügyintézés során. Corsair oldalán a webform kitöltésénél kérnek dátumot és helyet vásárlásra vonatkozóan, de mást nem. Kérdés, hogy az ügyintézés későbbi részében kérnek-e erről papírt, vagy sem.

Ha valakinek van ebben tapasztalata kérem válaszoljon. :R

(#1155) Rainman05


Rainman05
tag

Az lenne a problémám hogy van egy Kingstone DT108 16GB pendrive és elkezdek másolni rá 7mb indul ami jó is lenne de lemegy 3mb re ra és úgy másol tovább mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#1156) sonar válasza Rainman05 (#1155) üzenetére


sonar
addikt

Mire van formázva?
Próbáld meg NTFS-re formázni 4kb -s szektor mérettel ;)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1157) dbius válasza dbius (#1154) üzenetére


dbius
veterán

Úgy tűnik mostanában nem volt senkinek tapasztalata a Corsair RMA ügyintézéssel, így amennyire tudtam körbejártam - ill. próbáltam - a témát, végül tegnap este kitöltöttem a netes formanyomtatványt anélkül, hogy megjelöltem volna, hogy hol és mikor vettem a terméket (ez is a formanyomtatvány része, de üresen hagytam).

Egy órán belül kaptam választ, hogy (be)elfogadták a kérésemet és le volt írva, hogy hová küldjem és hogy csomagoljam.

Ma reggel fel is adtam az utasításoknak remélhetőleg megfelelő csomagot.

Származási iratokat (számlamásolat, ilyesmi) egyáltalán nem kértek, meg sem említették, hogy miért nem töltöttem ki a formanyomtatvány ezen részét :K

Most várakozó álláspontra helyezkedem, ha lesz fejlemény, akkor jelzem, hátha valakinek még hasznos lehet az infó későbbiekben.

(#1158) barbilla


barbilla
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő lenne: Rendelkezem egy Verbatim-Micro pendriveval, eddig kitűnően működött. De egyik napról a másikira elromlott. Nem ismeri fel a gép, egyáltalán nem reagál semmire. Rendeltetésszerűen volt használva. Mi lehet a baja? Valaki tudna segíteni? Én nem értem hogy romolhat el így valami.

pontosan ilyenem van:
http://www.preisbewertung.de/wp-content/uploads//2009/08/Verbatim-Micro.jpg

(#1159) dbius válasza barbilla (#1158) üzenetére


dbius
veterán

Ha több gép sem ismeri fel, akkor a Tied is feladta a küzdelmeket. Ha még van rá érvényes jótállás, akkor vidd vissza a boltba, ahol vetted, ki fogják cserélni - de lehet nem azonnal -.

(#1160) vacs


vacs
veterán

Van egy ilyen Verbatim pendrive-om.
Csak az autóban volt használva egy ilyen fejegységben.
Jelenleg már a második példány ment tönkre.
Az első 8 hónapig bírta, majd garanciában cseréltettem.
A második 11 hónapig bírta, pár hete adta meg magát. Még érvényes a garancia, a csere folyamatban van.
Kérdésem: mitől mehet tönkre már a második ??
Csak zene volt rajta, és csak az autóban volt használva. Soha nem esett le, nincs rajta sérülés.

(^)(>.<)(^)

(#1161) Mittu88


Mittu88
senior tag

sziasztok!
valaki tudja, hogy az miért lehet, hogy zsírúj 8gigás Kingston pendrive xp alatt nem formázható át exFAT-ra (NTFS-t fel se ajánlja) FAT32-ről. Azt írja ki azt hiszem, hogy A windows nem tudja megformázni. Azért írom, hogy azt hiszem, mert az egyik haverom "nevében" kérdezem és nem pontosan jegyeztem meg :D hopsz.
Na mind1, a lényeg, hogy a kérdés: valami beállítás hiba lehet, vagy esetleg garanciálisan kell cseréltetni?
Ja még valami, simán FAT32-re meg tudja formázni és fájlokat is lehet másolni/törölni rá/róla.

[ Szerkesztve ]

(#1162) sonar válasza Mittu88 (#1161) üzenetére


sonar
addikt

XP nem igen támogatja az exFAT formázást. A filerendszert is csak SP3 tól tudja kezelni.
NTFS-re nem tud formázni az XP, ahhoz Vista vagy Win7 illetve Linux kell.
Ez van az új featureok kezeléséhez újabb OS kell.

#1160 - első blikkre azt mondom, hogy a fejegység túl sokszor nyitogatja meg a fileokat és az nyirja ki. Esetleg vmi temp file-t is csinálgat. Érdemes lenne egy full formázást csinálni majd egy két file-t felmásolni és lejátszani. Aztán megnézni egy recoveryzős progival, hogy keletkeztek e temp file-ok. Ha nem akkor lehet, hogy csak szimplán peches a haverod.

[ Szerkesztve ]

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1163) Mittu88 válasza sonar (#1162) üzenetére


Mittu88
senior tag

Köszi szépen, éreztem, hogy nem kell visszavinni a boltba :) :R

(#1164) vacs válasza sonar (#1162) üzenetére


vacs
veterán

Én is gondoltam rá, hogy lehet a fejegység nyírja ki.
Olvasgattam a fórumon és az UFD Recovery tool progit írták többen, de a google most nem a barátom, mert nem találom. Honnét tudnám leszedni, vagy milyen már Recovery-t ajánlatok ?

(^)(>.<)(^)

(#1165) sonar válasza vacs (#1164) üzenetére


sonar
addikt

Lentebb ajánlottak egy másik progit: #1153

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1166) vacs válasza sonar (#1165) üzenetére


vacs
veterán

És ezzel hogy nyomozom ki, ha esetleg a fejegység a hibás ?
Nem a rajta lévő zenéket akarom visszanyerni.

(^)(>.<)(^)

(#1167) sonar válasza vacs (#1166) üzenetére


sonar
addikt

Időrendbe rakod és megnézed, hogy mennyi temp file keletkezett.
De ez csak tipp.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1168) Thumas


Thumas
tag

Sziasztok! Olyan gondom lenne hogy van egy 8 gigás kingston datatraveler 3g pendrivom!
Felmásoltam rá a dolgokat elég lassan csinálta majd amikor használni akartam őket akkor kiderült hogy hibásan rakta fel mikor gondoltam hogy leformatálom NTFS-re de ez formatálás nem ment végig és azóta azt írja hogy formatáljam a pendrivot de sehogy sem sikerül mindig az a vége hogy a windows nem tudta befejezni az egyéb programoknál meg általában azt írja hogy írás védett! Valaki tud esetleg valami megoldást vagy kikukázhatom?
Üdv

Xiaomi Redmi note 10 Pro 6/128

(#1169) Schleppel


Schleppel
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy Kingstone 32 GB-os pendrive-ot.
Viszont méretnek 29,2 GB-ot ír formázás után.

Miért kisebb?
Biztonságos helyről vettem, gyári csomagolással.

(#1170) sonar válasza Schleppel (#1169) üzenetére


sonar
addikt

Te 32 Gb -set vettél ami formázás után ~ 29,2 GB lesz.
Informatikában 1024 a váltószám ez okozza a keveredést. Vagy az, hogy egyik másik gyártó a Gigát az SI mértékegység szerint 1.000.000.000 val számol, de az informatikában nem ez a váltószám. Sajnos a marketing áldozata lettél.
De megnyugtatlak egyik pendrive se lesz 32GB-os formázás után

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1171) Schleppel válasza sonar (#1170) üzenetére


Schleppel
csendes tag

Köszönöm a választ! Bár nem mondanám, hogy értem...
Elég bosszantó. Írnák rá azt, hogy 29 GB-os pendrive.

(#1172) Kezdő vagyok


Kezdő vagyok
őstag

Sziasztok!
Sok topicban jártam már eddig,sajnos nem volt eredménye.
Hibajelenség:a 16GB-os pendrive-ok fagynak a gépen.
A kisebbekkel semmi gond.
Az alaplapi driverek fel vannak telepítve,az eszközkezelőben nincs sárga jel.
Sőt,már más Windows 7-es gépen is találkoztam ezzel a jelenséggel,neki Ultimate 32 bitje van,nekem meg Windows 7 Professional 64 bit.
Mellékelem a képeket.[L:/dl/upc/2012-07/18/266163_kem9tjerifvrh3qm_hiba_3.png](IMG:/dl/upc/2012-07/18/266163_kem9tjerifvrh3qm_hiba_3.thumb.png)(/IMG)[/L]

Az eseménynaplóba szokta írni a hibákat,és rejtélyes módon NEM MINDIG jelentkezik a hiba.
Van USB 3-as külső HDD-m is,az gond nélkül működik ugyanezen az USB 2-es porton(egy WD My Passport).
Ez amolyan pendrive átka jelenség.
Előre is várom és köszönöm a javaslatokat/ötleteket.

A jelenség fennáll Verbatim Store'n Go,Kingston több fajtájával,illetve ADATA C802-vel is.

[ Szerkesztve ]

(#1173) sonar válasza Kezdő vagyok (#1172) üzenetére


sonar
addikt

Ha van esély arra, hogy használj másik OS-t (linux) akkor próbáld ki. Ha másik OS-sel is csinálja akkor HW. Ha nem akkor megnézném még egyszer, hogy minden driverből a legutolsó van-e felrakva.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1174) Kezdő vagyok válasza sonar (#1173) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Az ADATA C802-nél próbáltam ki más op.rsz.-en(Windows 7 Ultimate 32 bit),NÉHA ott is csinálja.
A drivereket most nézem.
Köszi a választ!

(#1175) whabaky válasza Kezdő vagyok (#1172) üzenetére


whabaky
tag

Jártam már jó néhányszor hasonlóan külső winchesterrel és pendrive-al is.
Végül rájöttem, hogy nálam az volt a "hiba", hogy amikor előlapi kivezetésre csatlakoztattam az eszközt kb 10ből 1-2x csinálta ezt. Mióta rászoktam a hátlapi (közvetlen alaplapra) csatlakozással, azóta nem történt ilyen velem. (USB hosszíbbítóval, ami hátlapra van csatlakoztatva azzal sem jelentkezett újra).

Hirdetéseim: hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=whabaky

(#1176) Kezdő vagyok válasza whabaky (#1175) üzenetére


Kezdő vagyok
őstag

Érdekes,hogy 32 GB-os ADATÁ-val gond nélkül működik,nem fagy,egyszóval oké.
USB 3-as pen,de USB 2-n használtam.

(#1177) mirra1


mirra1
tag

Sziasztok.
Egy 256 gigás kinai hamisitványról hogy tudom meg hogy mekkora, és azt hogy lehet használhatóvá tenni?
Köszi.

(#1178) sonar válasza mirra1 (#1177) üzenetére


sonar
addikt

Sokat nem kellett volna visszaolvasni vagy használni a keresőt
#1056

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1179) mirra1 válasza sonar (#1178) üzenetére


mirra1
tag

Nekem ezt irta ki.
writing
44032 MByte
35:51 min
20.51 MByte/s

Error creating file 'E:\44.h2w'.
(A fájl vagy a könyvtár sérült vagy nem olvasható. Code 1392)
Warning: Only 255990 of 255991 MByte tested.
Writing speed: 20.5 MByte/s
H2testw v1.4

Akkor ez most mekkora, és hogyan tudnám használhatóvá tenni?

(#1180) bbtomi válasza Thumas (#1168) üzenetére


bbtomi
csendes tag

Nekem kb. ugyanez a gondom.

Pár napja vettem 2 db Kingston DataTraveler G3 8GB-os pendrive-ot, és mind a kettő meghalt.
Linuxos live CD-ket tettem rájuk, az elsővel még 4 különbözöt ki tudtam próbálni, aztán elszállt az egész géppel együtt.
A másik már elsőre megadta magát.

Próbáltam helyrehozni többféle progival, Windows alól is, Linux alól is, de se kép, se hang. Windows esetében többször írt nekem is olyan hibaüzenetet, hogy "write protected", holott ennek a típusnak nincs is írásvédelmi funkciója.

Lehet hogy ez az egész szállítmány selejt.

Én az xxldvd-n rendeltem, most próbálom kideríteni hogyan lehet garanciát érvényesíteni. Szívás, mert elvileg szlovákiában van a központ, oda pedig még visszapostázni sem éri meg...

(#1181) fodor0410


fodor0410
tag

Sziasztok!
Ez a pendrive-om egyik mappája. Hirtelen ez lett belőle. Mi ez?
Mit lehetne kezdeni vele? Fontos dolgok voltak benne...

Válaszaitokat előre is köszönöm!

(#1182) sonar válasza fodor0410 (#1181) üzenetére


sonar
addikt

FAT32-es pendrive-nál szokott ilyen lenni mikor a file nevek vmi hülye formátumban lettek gépelve - ékezet + spéci karakterek.

Rajtad már csak a data recovery segithet. (get data back progi pl)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1183) fodor0410 válasza sonar (#1182) üzenetére


fodor0410
tag

igen, közben már találtam egy progit (Disk Digger) sikerült megmentenem a fájlokat, de akkor most mit jelent, ha ez történik? bedöglött? vigyem vissza a penyót vagy mit csináljak vele?

(#1184) sonar válasza fodor0410 (#1183) üzenetére


sonar
addikt

Formázd le

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1185) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Udv!

Van egy 4 GB-os Emtec pendrive FAT32-vel, amivel gondjaim vannak. Win7 csak 3.6 GB-osnak latja, es egy csomo fajlt nem mutat. Linux alatt lathato az osszes fajl es mappa, viszont masolni rola semelyik OS-en nem tudtam rola. Probaltam javitani chkdisk-el, dosfsck-val, gparted-el, de egyik sem vezetett eredmenyre (gparted hibat jelzett, dosfsck vegigfut, de semmi eredmeny, chkdisc kilep magatol futas kozben). A kerdesem, hogy milyen programmal tudnam lementeni rola az adatokat?

sweetlou6.wordpress.com

(#1186) sonar válasza Sweet Lou 6 (#1185) üzenetére


sonar
addikt

Kettővel lentebb irtak egy progit vagy get data back
(google: usb data recovery)

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#1187) Sweet Lou 6 válasza sonar (#1186) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

ja tényleg, köszönöm :R

sweetlou6.wordpress.com

(#1188) Laybee


Laybee
őstag

Sziasztok! Van egy Kingstone DT Slim 2gb pendrive. Egyik pillanatról a másikra nem lehetett olvasni, se formázni. Linux fel se mountlja. Win7-en nem is a nevét hanem valami más márkát ír ki. Na most ez a pendrive 3 éves. Elvileg 5 év a garancia, de a csomagolása nincs meg már. Edigital honnan fogja tudni, hogy én ott vettem? Számlán csak a neve látható. Köszi előre is.

(#1189) fodor0410 válasza Laybee (#1188) üzenetére


fodor0410
tag

a számlán nincs rajta a neved?
ha rajta van, akkor elvileg visszaveszik, bár ha nincs meg a csomagolás, akkor neccesebb
én ennyit tudtam segíteni, az okosabbak lehet, h tudnak vmi más megoldást is

remélem rendbe jön a penyód :)

(#1190) Laybee válasza fodor0410 (#1189) üzenetére


Laybee
őstag

Persze, rajta van. Csak azt nem tudom, hogy honnan fogják tudni, hogy onnan vettem. Na majd kiderül.

(#1191) Laybee válasza Laybee (#1190) üzenetére


Laybee
őstag

Megoldottam. Skymedi tools segítségével visszahoztam az agyhalott Kingston-t.

(#1192) fodor0410 válasza Laybee (#1191) üzenetére


fodor0410
tag

szuper, örülök, hogy sikerült :)

(#1193) FIU


FIU
csendes tag

hy

van 1 E-100-as maxell pendriever-em és kértem rá jelszót és sikerült és minden memória férőhelyet arra másoltam és most amit meg tudok nyitni azon va 1mb a 8gb helyet :( :( :W
nem tom mit tegyek kérlek segítsetek pls.

kérlek mondjátok meg hogy lehet fel oldani pls

elörre is kösz

(#1194) dokee78


dokee78
félisten

Van egy 8GB-os PQI pendrivom és halott,de néha él.
Lehet javítani a hibáit?

Screenshot róla:

(#1195) dokee78 válasza dokee78 (#1194) üzenetére


dokee78
félisten

Előfordulhat,hogy formázás után megszűnt a hiba? :F

(#1196) Laybee válasza dokee78 (#1195) üzenetére


Laybee
őstag

Próbáld ki másik gépen is, pakold tele, teszteld. :B

(#1197) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok van egy 4 GB os pendrivom és az írja hogy írás védet és nem tudom formázni.

De nincs rajta kis pöcök amivel ki be kapcsolható ez a funkció, de szeretném formázni fat32 ben windows 7 ben hogyan lehet?

(#1198) rob83


rob83
aktív tag

Sziasztok!

Ma vettem egy Adata N005 16 Gb-os pendrivet! Usb 3.0

Olyan gondom van vele,hogy Usb 2.0-án tökéletesen megyen 25000-27000 kb/s sebességgel! Kb 3x gyorsabb mint az Usb 2.0 Pendrive-m!

Usb 3.0-ra dugva viszont a kezdeti sebesség 27000 kb/s és aztán folyamatosan esik vissza!

CrystalDiskMark 2.0-ra dugva:

Usb 3.0-án nem fut végig a teszt,hiba üzenet után megáll! :F

Etron Usb 3.0 vezérlő van a lapomon!

"Bízok Istenben,mindenki mást megfigyelek!"

(#1199) Marton90 válasza rob83 (#1198) üzenetére


Marton90
csendes tag

Sziasztok vettem egy 16gb-os Kingston g3 datatravellert kibontottam rádugtam a gépre (win 7) lefagyott újraindítottam feldugtam eszközök és nyomtatóknál kiírja h datarveller stb stb de nem látom a sajátgépbe ergo nem tudom használni próbáltam formatálni mini tool-al azzal se ismeri fel a legnagyobb vicc az egészben hogy a ps3-am sőt még a tv-m is beolvassa és ott tudok rá másolgatni... :W valaki tudna vmi tippet ötletet programot vagy drivert linkelni hogy működjön a kicsike :)) mert már az őrület kerget :W :W :W előre is köszönöm a segítséget

(#1200) dbius válasza Marton90 (#1199) üzenetére


dbius
veterán

Vezérlőpult - felügyeleti eszközök - lemezkezelő. Itt nézd meg, amikor a gépre van dugva a pendrive, hogy benne van-e a listában. (ha van az asztalon sajátgép ikon, akkor azon jobb klikk, kezelés vagy mi a neve, de ugyanoda jutsz)

Elképzelhető, hogy nem kapott betűjelet a pendrive, ezért nem látod és semmi más baj nincs.

Aztán megnézheted a start menü - eszközök részben is. Nekem külső vinyóval volt olyan problémám, hogy rádugtam a gépre, elvileg minden oké volt, de mégsem tudtam használni. Ekkor az eszközök menüben felkiáltójeles volt, jobb klikkre adott hibakeresés és javítási lehetőséget, amivel gyakorlatilag semmi mást nem csinált, mint újratelepítette a drivert hozzá, de utána jó lett.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Pendrive probléma
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.