Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2201) doeme_A64 válasza karaj (#2200) üzenetére


doeme_A64
csendes tag

Köszi szépen!
Bár így, hogy cookie-ként kezeli, és elküldi a szervernek is mindig, oda kell rá figyelni hogy miket ír be az ember.

(#2202) Dictator^


Dictator^
veterán

megint help, Opera Version 9.02 Build 8585.
egy oldal betöltése közbe egy uj oldalt se tudok megnyitni annyira behuzza a gépet, miközbe tölt a ph- egy new page-t nem tudok megnyitni annyira beakad az egész rendeszer...?!.wtf? :F

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2203) Dictator^


Dictator^
veterán

na ne.. ph töltése közbe 95%os proci használat és 300mbos memória használat..vmi góré segitsen mi a fene...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2204) Dictator^


Dictator^
veterán

Windows build 8653 - Ezt kiprobálta már vki ? Vmi tapasztalat? Youtube már megy rendesen?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2205) cousin333 válasza Dictator^ (#2204) üzenetére


cousin333
addikt

Jelen :).

Nincs vele gond. Youtube-al sincs. Konkrétan mire gondoltál?

"We spared no expense"

(#2206) Dictator^ válasza cousin333 (#2205) üzenetére


Dictator^
veterán

talán linkeltem róla nem biztos, de nekem a youtube szétesett az ez előtti release-vel, szóval akkor kiprobálom, arról mit tudsz mondani, h a ph-n töltés közbe 95%os proci használat?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2207) cousin333 válasza Dictator^ (#2206) üzenetére


cousin333
addikt

Ezzel a verzióval nálam nincs baj, de most mondjuk kicsit lassú az oldal (Youtube)

Ami a lassulást illeti, nem tudok semmi pontos okot mondani, de esélyes, hogy valamilyen reklám miatt lehet. Vagy programhiba, akkor viszont a legjobb amit tehetsz, hogy felteszed a legfrissebb verziót. Esetleg kissé ''szemetes'' az Opera installod, ekkor pedig: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2208) kymco válasza cousin333 (#2207) üzenetére


kymco
veterán

No megvan a megoldás az én kis memóriafaló problémámra is :)... Azért kezelhetné a telepítő egy kicsit elegánsabban is ezt az ini file-t.

www.refujvaros.hu

(#2209) Senior tag


Senior tag
aktív tag

Valaki használ Operát Vista RC2 alatt? Nálam néha beáll, és félig megeszi az X2-met, ki kell nyomnom a szemét. Jelentősen javult a helyzet, mióta nem kiirtottam a hírcsatorna üzeneteket és a widgeteket.
Valami network overload lehet, mert mindig egy másik netre menő progival akad össze (IE, uTorrent, stb).

Ugorgyunk!

(#2210) Dictator^ válasza Senior tag (#2209) üzenetére


Dictator^
veterán

hóhó, nekem xp32bit van még, de most hogy mondod utorrent közbe megy a háttérbe és 95%os procihasználatot nyom le az opera kb minden oldalnál töltéskor...és a memót is rendesen zabálja..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2211) kymco válasza Senior tag (#2209) üzenetére


kymco
veterán

Nekem egy hete gond nélkül megy vista-n az opera 9 legfrissebb buildje. Igaz nem torrentezek, nem widgetezek....

www.refujvaros.hu

(#2212) Dictator^ válasza kymco (#2211) üzenetére


Dictator^
veterán

sztem nyilvánvaló, hogy pl az utorrenttől lehet ez hiba, hisz én is ezt irtam le pár hsz-szel előbb, de ott még nem irtam, hogy közbe megy az utorrentem...akkor itt nem a vistáddal van a baj hanem az opera+utorrent kombóval.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2213) Senior tag válasza Dictator^ (#2210) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Tegyél fel egy O&O CleverCache-t, nálam megoldotta az ilyen memóriaelfolyásos problémákat XP és Vista alatt is.

Ugorgyunk!

(#2214) Senior tag válasza Senior tag (#2209) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Izé, szóval mióta kiirtottam. :B Benne maradt egy fölösleges ''nem''.

Ugorgyunk!

(#2215) kymco válasza Dictator^ (#2212) üzenetére


kymco
veterán

Én csak a kérdésre válaszoltam :B

www.refujvaros.hu

(#2216) Dictator^


Dictator^
veterán

mp3-akat szedek le, és állandóan minden egyes mentése utan odaugrik a transfers-ra , ezt hogy is lehet kiküszöbölni...? mert még van vagy 400db amit le akarok és igy igen csak huzza az időm..

Version
9.02
Build
8585

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2217) cousin333 válasza Dictator^ (#2216) üzenetére


cousin333
addikt

A Letöltések ablakban a Nézet gombot nyomd meg, és állítsd be a neked megfelelő viselkedést.

"We spared no expense"

(#2218) Dictator^ válasza cousin333 (#2217) üzenetére


Dictator^
veterán

ilyenkor utálom magamat, h ezt nem tudtam megtalálni...
régen vmi bug volt ami állandoan behozta és nem lehetett állitani, erre emlékeztem...

köszi szépen

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2219) Dictator^


Dictator^
veterán

egy olyan dolog érdekelne még, hogy letöltök sok egy fajta formátumu cuccot és néha már belezavarodok melyiket szedtem le és melyiket nem, nem lehet vmit csinálni hogy jelölje másképpen a letöltötteket? legalább azt amire már 1x kattintottam..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2220) cousin333 válasza Dictator^ (#2219) üzenetére


cousin333
addikt

A letöltés listában benne van, hogy mit töltöttél már le :).

Egy oldalon vannak a letöltésre mutató linkek, vagy minden link megnyit egy popupot, ahonnan csak azt az egy dolgot tudod letölteni? Ha az előbbi eset áll fenn, akkor kapcsold be a Hivatkozások panelt. Keresd meg a hivatkozáslistában a letöltést eredményező linket, és jelöld ki mindet, amit akarsz (gyorskereséssel szűrni is tudod őket), jobbclick az egyiken, majd Shift nyomvatartása mellett kattintgatsz a többin, ami kell, majd jobbclick, és mentés a letöltések mappába. Így egyszerre sokat le tudsz tölteni :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2221) Dictator^ válasza cousin333 (#2220) üzenetére


Dictator^
veterán

huh ezt fel kéne fogni, tehát [link] erről az oldalról akarom leszedni az mp3akat de néha már nem tudom melyiket töltöm /az összes megaman zenéje fent van több 1000 file/ és néha már nemtom hol tartok, hogy lehetne az egészet egyszerre?

MOD: kezdek rájönni. tehát megnyitom az oldalt, link ablakot megnyitom és onnan az összeset ki tudom jelölni és már tölteni is... remélem jól csinálom

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2222) Dictator^ válasza cousin333 (#2220) üzenetére


Dictator^
veterán

annyit kell mondanom , hogy isten vagy..! igy nagyon gyorsan megleszek és nem kell állandóan itt ülnöm és inditanom a 2mbos letöltéseket, köszi szépen , ez nagy dolog volt most! megyek és folytatom...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2223) cousin333 válasza Dictator^ (#2222) üzenetére


cousin333
addikt

Ez a tanács nem jöhetett volna létre, ha nincs az OPERA! :D

Ha a gyorskeresőbe beírod, hogy ''.mp3'', akkor még könnyebb megtalálni a számodra fontos dolgokat ;).

"We spared no expense"

(#2224) frankie! válasza cousin333 (#2173) üzenetére


frankie!
őstag

Ezzel hogyan lehet sima html oldalon lévő stream jellegű videokat letölteni (avi?)? Vagy csak a YoueTube-al működik?

(#2225) Dictator^ válasza frankie! (#2224) üzenetére


Dictator^
veterán

[link] ezt probáltad már ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2226) cousin333


cousin333
addikt

Új Opera előzetes - b8660: [link]

"We spared no expense"

(#2227) Senior tag válasza cousin333 (#2226) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Érdemes figyelni a frissítéssel, mert a jelszótárolásban (Wand) jelentős változtatásokat eszközöltek. Éppen ezért nem javasolt fontos jelszókat is tartalmazó Opera változatot frissíteni vele, illetve érdemes elmenteni a wand.dat fájlt. Visszafelé változtatni emiatt nem praktikus, ugyanis a régebbi buildek nem ismerik az új titkosítási módot.

Ugorgyunk!

(#2228) cousin333 válasza Senior tag (#2227) üzenetére


cousin333
addikt

Ez így van, de ez le van írva a linkelt cikkben :U.

"We spared no expense"

(#2229) Dictator^ válasza Senior tag (#2227) üzenetére


Dictator^
veterán

őő.hülye kérdés, de ha felrakom ezt az updatet, ugy hogy van most egy wand fileom, akkor ő átszerkeszti picit, és ha netalán nem tetszene az update vagy vmi miatt, vissza akarnám rakni a mostanimat akkor valszeg nem fog menni a wand?

ui: metacafe-s oldalak már jók vele ? [ [link] ]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2230) Senior tag válasza cousin333 (#2228) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Persze, azok miatt írtam le, akik nem tudják, vagy nem akarják átrágni az angol szöveget. ;)

Ugorgyunk!

(#2231) Senior tag válasza Dictator^ (#2229) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Úgy fog működni a visszafelé ''frissítés'', hogy lemented a mostani wand.dat fájlodat, és ha visszatérsz a 9.02-re, akkor felülírod a lementettel az újat.

Ez a metacafe oldal nekem a 9.02 Portable változattal is majdnem jó, a Search gomb felirata van 2 sorban, amit rögtön kiszúrtam hibának.
A weekly build oldalán leírták, hogy mit javítottak. Ha később az asztali gépem elé kerülök, megnézem neked a 8660-as builddel is.

Ugorgyunk!

(#2232) Dictator^ válasza Senior tag (#2231) üzenetére


Dictator^
veterán

sokat szivtam ezzel az ide oda telepitéssel...de ezt irták
a Windows Media Player beépülője már megfelelően működik
ez most a matecafe-ra nem tudom mennyire terjed ki, csak gázos hogy mindig inditani kell egy IE-t ha meg akarom nézni..

ja és egy másik kérdés, opera nincs nyitva, msnen jön mondjuk egy link amit szeretnék megnézni, és nekem ugy van beállitva opera hogy kérdezzen rá mit akarok, az előző oldalat hozza be, uj lappal nyisson vagy az opera honlapra ugrjon, asszem igy van alapból, én azt szeretném ha egy link jön akkor automata nyiljon megy.. tökmind1 hogy hogy ő lesz az egyedüli uj lap, vagy a ''elmentett'' lapok mellett ezt is megnyitja...

sztem aki operát használ érti mit irtam le, mert ha nem használnék én se értemném :DD
azért aki tud válaszoljon rá köcc :P

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2233) Senior tag válasza Dictator^ (#2232) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nálam a böngészés folytatása van beállítva, és ha az alapértelmezett böngésző az Opera, akkor a korábbiak mellett azonnal megnyitja a kattintott linket.

Ugorgyunk!

(#2234) LukE


LukE
veterán

umm, komoly, hogy opera nem tud tiff-et megjeleniteni?
Vagy csak a jollekodolt oldal [link] miatt nyavajog?

(umm, IE6 alatt sem akar latszani...)

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2235) cousin333 válasza Senior tag (#2230) üzenetére


cousin333
addikt

Most lebuktál, hogy nem olvastad el (nézted meg) a linkemet... ;]

"We spared no expense"

(#2236) cousin333 válasza Dictator^ (#2232) üzenetére


cousin333
addikt

''a Windows Media Player beépülője már megfelelően működik''

Ezt én írtam :). Már pontosítottam erre: ''a Windows Media Player beépülője már megfelelően működik akkor is, ha a Java le van tiltva''. Eredeti: ''Windows media plugin now works even if java is disabled''. Ez, ugye annyit tesz, hogy jól működik (even if ~= akkor is, ha).

A problémádra: nekem az Opera az alapértelmezett, és előző böngészés folytatása módban van. Így pontosan azt csinálja amit szeretnél (ha jól sikerült dekódolnom az írásodat :P ).

"We spared no expense"

(#2237) gyurman válasza LukE (#2234) üzenetére


gyurman
tag

quick time-t kell telepítened, és máris látszik.

(#2238) frankie! válasza Dictator^ (#2225) üzenetére


frankie!
őstag

Nekem ez nem működött pl. ennél [link]
De lehet, hogy csak hülye vagyok hozzá...

(#2239) Senior tag válasza cousin333 (#2235) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Tényleg, automatikusan feltételeztem, hogy a Desktop Teamre linkeltél. :)

Ugorgyunk!

(#2240) Dictator^ válasza frankie! (#2238) üzenetére


Dictator^
veterán

ebből könnyen ki lehet másolni mi is ez.

\\\ mms://stream.publishing.hu/ringier/nsport/1126/ronaldinho.wmv ///

linkelés nem ment, ezt másold be vhova és max megnyitja a wmplayered vagy amit használsz és mentsd le, vagy alapbol megkérdi hogy menteni-e akarod.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2241) frankie! válasza Dictator^ (#2240) üzenetére


frankie!
őstag

Köszi! Meg is tudtam nyitni, de hogy mentsem le, mert streamként kezeli a lejátszó is? Nem kérdez rá nekem... És ezt a címet hogy szedted ki abból a linkből amit küldtem?

(#2242) Dictator^ válasza frankie! (#2241) üzenetére


Dictator^
veterán

amikor játsza le a videót akkor jobb gomb rá, properties és ott van alul a cime ahonnan játsza.

előszőr azthittem ilyen youtubeos videó lesz, abból igy nem igazán lehet kiszedni, legalábbis csak a górék tudják max :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2243) Dictator^ válasza Senior tag (#2231) üzenetére


Dictator^
veterán

8660ról mit mondasz? irtad hogy irsz ha otthonról kiprobáltad?
nálam még mindig van töltési problémák, pl egy ph-s oldal frissitése közbe alig tudok megnyitni egy uj oldalt , vagy akár a winampot...ezt a hibát orvosolhatnák már.

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2244) frankie! válasza Dictator^ (#2242) üzenetére


frankie!
őstag

Értem, már csak az érdekelne, hogy is lehet kiszedni WM Playerből, vagy egyébből az éppen lejátszott streamet? Ez már nem Operás téma, de látod milyen képzett vagyok a témában!

(#2245) Dictator^ válasza frankie! (#2244) üzenetére


Dictator^
veterán

látod most megfogtál nem igazán vágtam le mit akarsz..

pl azzal a linkel amit adtál aminek ilyen wmplayeres lejtászófelülete van (elég érthetetlen leszek és nem biztos hogy helyesen mondom), abból inditás után egy jobb gomb , tulajdonságok, és alul irja hogy honnan jön a stream, megnyitod, és a wmplayerrel a 100%os lejátszott cuccot, el tudod menteni ha jól tudom.

cousin333 légy itt kérlek! neked az uj update bevállt? nálam frissitések után lévő résznél zabálja a procit még mindig...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2246) cousin333 válasza frankie! (#2244) üzenetére


cousin333
addikt

Ez valóban nem ide tartozik, azért is tesszük OFF-ba ;].

Erre elvileg vannak megfelelő progik, az MPlayer (nem azonos a WMP-el!) például tud ilyet (bár nincs személyes tapasztalatom). Youtube videók flv formátumban történő leszedéséhez pedig korábban linkelve lett egy widget.

"We spared no expense"

(#2247) cousin333 válasza Dictator^ (#2245) üzenetére


cousin333
addikt

Itt vagyok :). Nem egészen tiszta, mi nem működik neked... :F.

Én ugyanazt a profilt használom Vista és XP alól is. Amikor a frisstíést feltettem Vista alatt, semmi gondom nem volt vele. Amikor XP alatt NEM tettem fel, akkor - gondolom az új wand.dat miatt nem akart elindulni, ellenben megevett isonyat sok memóriát, meg processzort. Azóta XP-n is frissítettem, és semmi szokatlant nem tapasztalok. Illetve Vista alatt néha kiakad és sok procit eszik, de ilyet korábban is csinált :).

"We spared no expense"

(#2248) Dictator^ válasza cousin333 (#2247) üzenetére


Dictator^
veterán

a wanddal nincs probléma a lényeg annyi hogy egy oldal frissitése / betöltése közben még mindig nagyon zabálja a procit, ezt nem tudod mikor javitják ki?
mellesleg az uj frissitésbe már rendesen betöltödik a youtube neked? ha nem végod miről van szó, majd küldök egy képet..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2249) Senior tag válasza Dictator^ (#2243) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nem látok kirívó hibát azon az oldalon.

Valóban felugrik a CPU-használat nagyobb oldalak betöltésekor, de én nem nagyon veszem észre a kétmagos procimmal. A netem is elég gyors, úgyhogy max. pár másodpercről van szó.

Ugorgyunk!

(#2250) morzsika


morzsika
tag

hali

meg tudná valaki mondani, miért fagy le mostanában rendszeresen az Opera-m??

a helyzet: megnyitok két-három oldalt, van, mikor csak egyet..és első böngészések alkalmával jön a hibaüzenet, és lefagy. :O

Ha újraindítom, már nagyon ritkán fordul elő, sőt eddig még sosem csinált ilyet, nagyon szeretem ezt a böngészőt, de kezd feldühíteni...az okát sem tudom, mert a munkahelyemen is ugyanezt csinálja.

esetleg valakinek tapasztalat??

(9.01-es verzió, eddig egyik verzióval sem csinálta)

Ha arra a pillanatra vársz, amikor minden kész, akkor soha nem fogsz semmit elkezdeni.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.