Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2551) piqla válasza cousin333 (#2550) üzenetére


piqla
őstag

Vuuuuuuuuuu, masodikat nem ertem :B
Kepen nem fog latszani, de egeret a neved fole tartottam, igy ki kellene irnia. [link]

Szereted az állatokat?

(#2552) cousin333 válasza piqla (#2551) üzenetére


cousin333
addikt

Visszavonva, valami nem oké...:(

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2553) battisti válasza cousin333 (#2548) üzenetére


battisti
tag

Most olvastam a feedben erről a webdeveloper toolról. Van vhol leírás, hogy mit tud? Nem akarok keresgélni ;) Ha valami kis ügyesség, akkor lehet, hogy majd a köv. stabil verziónál megint frissítek - egy évben kétszer, az már rekord lesz :DDD

oh, és isten bizony nem csináltam semmit, se új program, se xp frissítés, semmi változás a rendszeremen, és az opera a cache ürítéssel tegnap óta nem irtja ki a content blockingba felvetteket. Lehet, hogy ez a deus ex machina :F de örülök neki!

[Szerkesztve]

batt

(#2554) cousin333 válasza piqla (#2551) üzenetére


cousin333
addikt

Na, talán megvan a megoldás:

1. Jobbclick egy fülön (vagy valahol az UI-n) -> Testreszabás...
2. jelöld ki az Állapotsáv részt (tegyél pipát), Elhelyezés legyen Lent (még ne nyomj OK-t!)
3. most látnod kellene alul az állapotsávot, sárga kerettel kijelölve
4. Válaszd ki a Gombok fület (állapotsáv még mindig látszik, és sárga)
5. Alapértékek csoportban van egy olyan, hogy Állapotmező
6. jobb alsó sarokban kattints az Eszköztár visszaállítása gombra
7. OK gomb
8. most már elvileg a Nézet menüben tudod ki-be kapcsolgatni

"We spared no expense"

(#2555) piqla válasza cousin333 (#2554) üzenetére


piqla
őstag

:Y

Mukodik, itt van, megvan, koszonom.Holnap o fog meleg kakaoval ebreszteni [link]


Amugy a Defaults menu nekem total ures volt. De latom a savot, es engem most csak ez erdekel :) Koszonom meg egyszer!

Szereted az állatokat?

(#2556) battisti válasza battisti (#2553) üzenetére


battisti
tag

nem is kellett sokat várni, ügyesek vagytok:
[link]

batt

(#2557) whiskey


whiskey
tag

Hali...

Van valami használható képnéző plugin az operához?
Például nekem nagyon oké lenne ha acdsee-vel nyitná meg a böngésző a képeket.
Vagy ha ez plugin nélkül is megy lécci segitsetek....
Köccccke mindenkinek....

(#2558) cousin333 válasza battisti (#2556) üzenetére


cousin333
addikt

Ha nem megy saját kútfőből, akkor majd megy bérmunkában :DDD.

whiskey: pontosan mit is akarsz megvalósítani? Azt, hogy letöltés helyett mindjárt nyissa meg ACDSee-vel?

"We spared no expense"

(#2559) whiskey válasza cousin333 (#2558) üzenetére


whiskey
tag

Szia...

Igen ezt szeretném, :)

(#2560) whiskey


whiskey
tag

igy próbálam, de nem volt oké...[link]

(#2561) birno


birno
addikt

Az megoldható, hogy letiltott felugró ablak esetén ne váltson át arra a fülre amelyiken letiltotta?
Mert ugye jön az értesítés s olyankor azt adja be aktívnak vagy pl. írok egy beviteli mezőbe s az értesítés miatt elveszi a fókuszt róla.
Kikapcsolni nem akarom az értesítést, mert néha azért jó tudni, de ha nincs rá más mód akkor maradok annál.

(#2562) cousin333 válasza whiskey (#2560) üzenetére


cousin333
addikt

Próbáld meg az alapértelmezett programmal megnyitni. Ugye, amit megnyitnál, az jpg? Mert lehet akár png is, vagy gif, és akkor azt kell beállítani, a fenti beállítások csak a jpg/jpeg-re vonatkoznak.

"We spared no expense"

(#2563) cousin333 válasza birno (#2561) üzenetére


cousin333
addikt

Be tudod linkelni a konkrét oldalakat? Nem tudom, milyen beállításbeli különbségek vannak nálunk, de nekem nem veszi a el a fókuszt, csak a háttérben értesít..

"We spared no expense"

(#2564) kp78


kp78
addikt

Üdv!

Nektek frissített már 9.2-re az opera? Azt írták kijött, de egyelőre hiába nyitom meg a sugóban az új verzió keresést, azt írja nincs újabb.

Szerk.: most olvastam visszább, hogy még nem annyira tuti. Akkor azért nem jelez frissítést gondolom.

[Szerkesztve]

(#2565) RedAnt válasza kp78 (#2564) üzenetére


RedAnt
aktív tag

Igen, még nincs kinn a végleges.

talán jobb is - kipróbáltam, de kénytelen voltam downgradelni 9.1-re, hihetetlen lassú volt a tabok közötti váltás :F (Linuxos verzió) A véglegesben remélem orvosolják...

[Szerkesztve]

╚╦╦╦

(#2566) h_143570 válasza kp78 (#2564) üzenetére


h_143570
addikt

A 9.2 es ugynevezet weekly build, vagy is meg beta. Ha kell innet leszedheted: [link]

Ha meg a legfrisseb beta kell akkor importald a kovetkezo rss feedet es amint kijon mar szedheted is: [link]

(#2567) cousin333 válasza RedAnt (#2565) üzenetére


cousin333
addikt

Nekem Wines verzió van (használd te is azt :P ), clean install, és semmi gondom nincs vele...

"We spared no expense"

(#2568) Agi70


Agi70
aktív tag

Hello! Tudnátok nekem segíteni? Az Opera böngészőben megkeseríti az életemet egy ''Hibakonzol'' nevü dolog. Mit lehetne vele csinálni, hogy ne kb. öt percenként bejelentkezve az örületbe kergessen. Amugy tetszene az Opera, de emiatt már azon vagyok, hogy újra a Firefoxot használjam. Ja a 9.2 verzió van meg. Ha valaki segítene rém megköszönném. :O De csak finoman a szakszavakkal, mert kezdő vagyok.

"Az idegbaj öröklődő. Én is a gyerekemtől kaptam. :) "

(#2569) kp78


kp78
addikt

Az miért van az operánál, hogy délelőtt megnyitottam a ''google.hu''-t, (napjában akár többször is), aztán egyszer csak egy pár óra múlva nem hozza le magától.
Na kibontom, mert így lehet, hogy nem ehető a téma.
Szóval elkezdem beírni a címsorba, hogy ''goo'', és ugyebár már le is hozza mondjuk a google.hu-t. Ezt megcsinálja jópárszor, de egyszercsak elfelejti. Pedig nem nézek napjában több száz oldalt. :F

(#2570) battisti válasza kp78 (#2569) üzenetére


battisti
tag

namármost, operában alapból kint van a gugli a toolbaron, és a google.com-on a preferences-re kattintva beállíthatod, hogy csak magyar oldalakon keressen. Vagy felveheted a hunguglit a keresők közé. Szóval miért is gépeled be mindig? :DDD

batt

(#2571) MUŁĐER válasza Agi70 (#2568) üzenetére


MUŁĐER
addikt

a 9.2-es az még béta nem? Menj föl az opera.com- ra és szedd le a 9.1-est, nálam az tökéletesen működik.

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#2572) kp78 válasza battisti (#2570) üzenetére


kp78
addikt

Csak azért ezt írtam, mert legutóbb épp ezzel játszotta el a leírtakat.
De írhattam volna nemzetisport.hu-t is, mert más címekkel is eljátsza, hogy délelőtt jártam rajt, délután meg hiába kezdem el a címsorba gépelni, nem gördíti le. :F
Más nem tapasztalt ilyet?

(#2573) battisti válasza kp78 (#2572) üzenetére


battisti
tag

A másik, amit mondtam volna, azt Mulder már leírta. Én igaziból nagyon ritkán gépelek be bármilyen címet kézzel, inkább bookmarkokból indulok (egy mozdulat a panelokból a szörcs ablak), vagy a gugliba írom, aztán onnan go (vagy paste and go). Valahogy nem szeretem, ha elkezdenek gyűlni a címek, és amiatt kell ürítenem a cache-t - bár vhol mintha le is lehetne tiltani, hogy megjegyezze őket.

szóval nem tom.

batt

(#2574) kp78 válasza battisti (#2573) üzenetére


kp78
addikt

Mulder nem nekem válaszolt. Nekem amúgy 9.1 van fennt.

(#2575) cousin333 válasza kp78 (#2574) üzenetére


cousin333
addikt

Ha ez megnyugtat, én is tapasztaltam hasonlót. Okát nem tudom...

"We spared no expense"

(#2576) battisti válasza kp78 (#2574) üzenetére


battisti
tag

á. :B

batt

(#2577) fene_vad


fene_vad
senior tag

hmmmm.... miota frissitettem 9.10-re jonehany cim beirasa utan lelassul illetve soxor teljesen leall a bongeszes, megpedig azert mer allandoan ''sending request to sitecheck.opera.com''...
ez a bekapcsolt phising-vedelem miatt van? mert akkor inkabb kikapcsolom...

(#2578) h_143570 válasza fene_vad (#2577) üzenetére


h_143570
addikt

A kerdeses cim a phsing filterel kapcsolatos, itt van az egyik adatbazis amit hasznal.

(#2579) kp78 válasza fene_vad (#2577) üzenetére


kp78
addikt

Nekem is nagyon sokszor leakad a betöltés, pedig korábban sosem tapasztaltam ilyet.
Általában 3-4 lap van nyitva, és azok között ugrálok, míg az egyik tölt.
Néha már nagyon idegesítő, hogy a böngésző ennyit ''gondolkodik''. :F

(#2580) tibor16


tibor16
csendes tag

sziasztok, nem boldogulok egy számomra megfejthetetlen problémával, - ezzel kapcsolatos az egyik kérdésem.
Résztvevője vagyok egy fotós fórumnak, ahol a képek amelyeket a fórumba a hsz-ekbe beraknak, script segítségével nagyobba, egy külön keretben nyilnak ki. Az utóbbi időben viszont ez a funkció egyes képlinkeknél nem működik, vagyis más pl az IE explorerrel gond nélkül megnyithatóak, tehát nem a lnkeléssel van a hiba. Újra raktam az Operát (9.10) előtte kitöröltem a könyvtárait, tehát elvileg nem maradhatott fent régi beállítás, de nem történt változás. Vagyis van amit meg tudok nyitni, van amit nem. Olyan is előfordult már, hogy egy korábban nem megnyitható képet újraindítás után meg tudtam nyitni. Nagyon bosszantó, már éppen kezdtem megszeretni az Operát. A rendszerem XP SP2. A gyanúm pedig, hogy valéami plugin lehet a hibás, vagy valamelyikj Java alkalmazás, vagy az ördög se tudja. Már több napja kínlódok vele, mert berágtam, hogy azért is megtalálom. Az is lehet, hogy valami rém egyszerű oka van.
A másik kérdésem - hol találom azt a fáljt, mi a neve, ahova a jelszó varázsló beírja a jelszavakat? Nem kéne előről kezdenem az irogatását..
Előre is köszönöm a segítséget...

(#2581) h_143570 válasza tibor16 (#2580) üzenetére


h_143570
addikt

1, jobb gomb az oldalon Edit site prefrences, vagyis alulrol a 2dik es probald meg az utolso fulon atalitani masra jo eselyel csak nem opera barat szkripteles.

2, profil / wand.dat

(#2582) tibor16 válasza h_143570 (#2581) üzenetére


tibor16
csendes tag

köszi a segítséget, - vszínű ez a nem opera barát script dolog lehet a ludas
A beállításokat pedig kicseréltem :) - köszi

(#2583) battisti


battisti
tag

aki megmondja, hogy a fenébe teszem be ezt a szótárat a szörcsökhöz, kap egy piros pontot ;)

[link]

a jobb klikk, create search, ill. a manuális hozzáadás valahogyan nem megy, próbáltam oldalcím/dictionary ill. az egész cím bemásolásával. Megjelenik a toolbaron, de utána nem keres. Talán vmi script? :F

batt

(#2584) RedAnt válasza cousin333 (#2567) üzenetére


RedAnt
aktív tag

emiatt nem fogok oprendszert váltani pláne nem winre, de ezt most nem fejtem ki inkább :)
viszont nem clean install volt, majd megnézem úgy is.

battisti: a kereső beállításainál írd át az url-t erre: http://mw1.merriam-webster.com/dictionary/%s

╚╦╦╦

(#2585) oak


oak
tag

Volt itt már szó asszem ezekről a duplaaláhúzásos reklámizékről. Nem emlékszem a nevére, ezért nem találom, hogyan kell letiltani. Esetleg egy hsz számmal segítsetek. Köszi.

(#2586) karmester


karmester
senior tag

Sziasztok! Segítségeteket kérem..... opera 9.02 8585-öt használok. A letöltéseim rendre megállnak egy idő után, ha folyamatosan nem böngészek mellette, vagy nem állítok be egy oldalt, amit állandóan újra töltsön. Máskülönben rendre megállnak a letöltéseim az operában egy rövid idő után, amiket rendre meg kell állítani manuálisan, majd folyatatni kell, aztán ismét megállnak egy idő után. ADSL-t használok és az alaplapra integrált GbLan csatiba van kötve router közbeiktatásával. Köszi... :)

http://www.andrasvass.com http://www.youtube.com/user/Zakatatralala/videos?view=0&flow=grid +36-30-4920098; +36-20-4498506 Skype: bandika1338

(#2587) Sil válasza oak (#2585) üzenetére


Sil
senior tag

keymedia

(#2588) oak válasza Sil (#2587) üzenetére


oak
tag

köszi

(#2589) cousin333 válasza karmester (#2586) üzenetére


cousin333
addikt

Első lépésként frissíts 9.10-re.

"We spared no expense"

(#2590) battisti válasza RedAnt (#2584) üzenetére


battisti
tag

Isten vagy! :R :))
Elárulod a titkot? :U

batt

(#2591) birno válasza cousin333 (#2563) üzenetére


birno
addikt

Bocs, elfelejtettem, hogy írtam ide.
Pl a freemail: [link].
Ha elkezded beírni az adataid s közben blokkolja a felugrót akkor nekem átvált a címsorra.

Amúgy ez a 9.10-es opera iszonyat mennyiségű ramot megzabál s sokszor a CPU terhelés is magas miatta, régebben nem volt ez ilyen ha jól rémlik.
Ti is tapasztaltátok ezt?

(#2592) kymco válasza cousin333 (#2589) üzenetére


kymco
veterán

Nekem is csinálta a 86xx buildnél is... csak nem foglalkoztam vele...

www.refujvaros.hu

(#2593) akasp


akasp
senior tag

na egy kérdés: ha pl. az alapértelmezett böngészőm a firefox és elindítom az operát, akkor kijön egy ablak, hogy akarjae hogy az opera legyen az alapértelmezett?nos, én beikszeltem, hogy többé nem szeretném ezt látni és rányomtam a ''nem'' feliratra. namost így még mindig a ravaszdi róka az alapértelmezett, de hogy tom ujra előhívni azt az ablakot az operában?

kerestem menüben, de nemtaláltam.

ku**va légy itt röpköd a monitor előtt nagggyon idegesííííttttttttttttttt :((( :(((

(#2594) battisti válasza akasp (#2593) üzenetére


battisti
tag

tools/prefs/advanced/programs, ott lent a default browser check pipa ki/be, de ugyanott editálni is lehet, hogy mit nyisson meg, hm?

magyarul vsz. eszközök/beáll/haladó/programok :)

[Szerkesztve]

batt

(#2595) akasp válasza battisti (#2594) üzenetére


akasp
senior tag

köszi, csak vak vagyok :) :B

(#2596) Ramius


Ramius
őstag

Heló. A keyword reklámokat lehet valahogy tiltani?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#2597) cousin333 válasza battisti (#2590) üzenetére


cousin333
addikt

Egyszerű: használd azt a módszert, amit a régi kereső-hozzáadó alkalmazott. Írj be a szövegmezőbe egy tesztszövegetet, pl. 123test321, majd indítsd el a keresést. Utána nézd meg az URL-t, abban lesz egy csomó karakter paraméterekkel (kivéve POST esetén(?)). A karakterek között lesz a keresett 123test321 sorozat is. Ezután normál módon csinálsz egy keresőt, de rákattintasz a részletek gombra. A megjelenő Cím mezőt átírod a fenti módon kapott URL-re, annyi különbséggel, hogy az 123test321 részt átírod %s -re. És kész :).

"We spared no expense"

(#2598) cousin333 válasza birno (#2591) üzenetére


cousin333
addikt

[link]?

"We spared no expense"

(#2599) cousin333 válasza Ramius (#2596) üzenetére


cousin333
addikt

A tartalomszűrőhöz (jobbclick, Tartalom Letiltása, majd Részletek) add hozzá az alábbi kulcsot:

*keymedia*

Amúgy: #2587 :U

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2600) kymco


kymco
veterán

A Chip magazin böngészőtesztjéről:
A biztonság szemszögéből tesztelték a három nagy böngészőt IE7, FF2.0 és O9.1.
A győztes a teszt alapján az Opera lett.
Volt adathalász teszt, ahol mindhárom böngésző megfelelt.
Utána bevetettek egy trójait (CoolWebSearch), ami hatástalan volt a FF-ra és az Operára, mivel ActiveX nélkül futnak, de az IE7 elvérzett...
A böngészőtárak vizsgálatakor mindhárom böngésző tárhelye könnyen olvasható volt. Itt az döntött, hogy mennyire sokoldalúan kezelhetők a tárhelyen lévő adatok. Az IE7 elég primitívnek bizonyult (tárhelyméret változtatás, teljes törlés), a másik kettőnél a tárolt oldalak külön-külön törölhetők. És hasonló a helyzet a cache esetén is. Itt az Opera bizonyult a leguniverzálisabbnak.
A hibák és foltozások alapján a tesztelők az Operát hozták ki győztesnek. A Secunia adatai alapján a legtöbb ismert hiba az IE-hez (elődei) tartozik (100), a FF 36-tal büszkélkedhet, az Opera 15-tel. összehasonlították a javítási hajlandóságot is.
Az IE átlagosan 9 nap alatt foltozott, a FF 1 napig, z Opera itt 2 napos átlag javítási idővel a második lett (Symantec adatok alapján).
Volt még teszt a memória zabálás tekintetében (Első az IE7, de előnye elolvadt, amint több weboldal volt megnyitva, a FF és az Opera a weblapok nyitogatásával szerényebben hízik), a honlapok betöltésének sebességében (HTML oldal felépítésében az Opera győzőtt kicsivel megelőzve a FF-ot). Nem volt nagy durranás a teszt, de örülök az opera sikerének.

www.refujvaros.hu

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.