Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2301) Cathfaern válasza cousin333 (#2300) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

msi féle telepítő támogat olyat, hogy nem simán rátelepíti az előző verziójú operára, hanem csak frissíti azt. A dolog lényege a jobb .dll és fájlkezelés, kvázi közelítés a linux féle csomagkezeléshez. Összeségében: ha minden program msi telepítőt használna, stabilabb tudna maradni az oprendszer (és maga a program is), és kevesebb lenne a szemét.

(#2302) cousin333 válasza Cathfaern (#2301) üzenetére


cousin333
addikt

Köszönöm az infót! És mitől lesz ilyen böszme nagy?

"We spared no expense"

(#2303) Dictator^ válasza modd3r (#2297) üzenetére


Dictator^
veterán

[link]

itt még erről nem találok semmit, a saját opera.com on se találom meg soha, kurvaidegesitő, az a my.opera.com vagy mi azon is mindig elveszek, linkelnéd kérlek?

én is thx az infót, bár eddig mindig a msi-set szedtem le.

[Szerkesztve]

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2304) cousin333 válasza Dictator^ (#2303) üzenetére


cousin333
addikt

Ott még azért nem találsz semmit, mert nem írtuk meg :). Gondolkodom is rajta, hogy kéne (de ennyiért... ?)

egyszerű az elérése:
A Desktop Team blogja, és a my.opera.com-on van.

Tehát a végeredmény: my.opera.com/desktopteam/blog [L]my.opera.com/desktopteam/blog[/L]
A blog szó nem muszáj a végére...

"We spared no expense"

(#2305) Dictator^ válasza cousin333 (#2304) üzenetére


Dictator^
veterán

nah bookmarksba be is ment az oldal ty, amugy miért ne?

Ehh, képesek voltak 1-et emelni a build számámn. Ahogy olvasom valami bug miatt adták ki az újabbat, ráadásul ez némi visszalépést jelent, mert nem tartalmaz egy javítást

ha jól értem volt vmi bug az 78-ba és azért adták ki az ujjat, hogy azt a bugot javitsa, persze azon kivül semmi mást nem tartalmaz igaz?

de a 9.10ről azért irjatok vmit :))

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2306) cousin333 válasza Dictator^ (#2305) üzenetére


cousin333
addikt

Na, kinnt van a ''cikk'', lehet olvasni... [link] :DDD

Bookmark jó ötlet, én adtam neki egy ''we'' (mint weekly) azonosítót, így csak ezt kell beírnom a címsorba, és már oda is ugrik :).

Igen, volt egy - már korábban javított - bug (azaz regresszió) a 8678-asban, így kiadták ezt, ami nem tartalmaz egy, az előző verzióban debütált javítást (konrétan az Adobe oldalával kapcsolatosat). Tehát gyakorlatilag butább, mit a 78-as...
Remélem érthető voltam :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2307) l@czko


l@czko
tag

Ismét fagy a ''depo'' az operámmal, de nagyon!
Hiába ürítem a gyorsítótárat, hiába indítok újra, csontra fagy és 100%-on tolja a processzort. :( :(
Kezdek nagyon mérges lenni. :O

9.10 8653

(#2308) cousin333 válasza l@czko (#2307) üzenetére


cousin333
addikt

Halkan megjegyzem, hogy egy weekly-t használsz, ami korántsem garancia a stabilitásra...

Ha már weekly, akkor mindig tedd fel a legfrissebbet. A hsz-ed előtt linkeltem éppen. Ha még mindig baj van, akkor ime egy már sokszor megadott [link].

Nekem amúgy semmi bajom a Depo honlapjával...

"We spared no expense"

(#2309) RedAnt


RedAnt
aktív tag

Kijött a 9.1 :)

╚╦╦╦

(#2310) cousin333 válasza RedAnt (#2309) üzenetére


cousin333
addikt

Látom :).

Megjelent a végleges Opera 9.1! (b8679): [link]

"We spared no expense"

(#2311) Dictator^ válasza cousin333 (#2310) üzenetére


Dictator^
veterán

Magyar Opera
Tippek, érdekességek, újdonságok az Opera böngészőről
Sajnos nincs megjeleníthető bejegyzés...

ez jön be a linkedre... mind1 köszi, opera.com ról már lejött :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2312) cousin333 válasza Dictator^ (#2311) üzenetére


cousin333
addikt

Igen, mert egy kicsit bűvészkedtem a linkkel :). Most már jó!

"We spared no expense"

(#2313) Dictator^ válasza cousin333 (#2312) üzenetére


Dictator^
veterán

nézem, köszi szépen a forditást :)

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2314) Dictator^


Dictator^
veterán

gyorskérdés, a billentyüzeten a '' . '' lenyomásával is lehet keresni, '' , '' (veszővel) meg linkben lévő cimre keresni, az lenne a kérdésem , hogy a keresésnél kiadott találokat zöld, ill sárga szinben jeleniti meg, hol lehet ezt a szint átállitani? sehol sem találom..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2315) cousin333 válasza Dictator^ (#2314) üzenetére


cousin333
addikt

Opera 9.1 b8643-as verziótól működik a dolog. [link]

kiválasztott (aktuális) találat színe:
opera:config#Colors|HighlightedBackground

többi találat színe:
opera:config#Colors|HighlightedBackgroundUnfocused

Amint látod, a színt hexadecimális formában kell megadni. Ezt gyorsan és stílusosan kiszámoltathatod az alábbi widgettel: [link]

Mentségedre szóljon, hogy én sem találtam meg, csak miután visszaolvastam. Elég lehetetlen nevet adtak neki...

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2316) l@czko válasza cousin333 (#2315) üzenetére


l@czko
tag

Megoldódott a depo rejtély. :B :B :B
Én voltam a tudatlan és figyelmetlen.

Ma esett le a tantusz, mert egy laptopon használom az Opera usb 9.02-t és - próba cseresznye - irány a depo.Simán szétfagyott.
Ami közös a saját gépem és a laptop között, hogy mindkettőn az Outpost tűzfal dolgozik. :W
Irány a hírdetésblokkolás plugin, kivételekhez beír és lám: Működik a depo!

Köszi az útmutatást!
Az opera.ini cserét automatikusan megteszem,ha valami furcsaságot találok.Eddig talán két esetben kellett.De akkor segített is.
De most nem az volt a hunyó. :)



[Szerkesztve]

(#2317) cousin333 válasza l@czko (#2316) üzenetére


cousin333
addikt

:)

Utólag nekem is könnyű okosnak lenni, de valóban, régebben én is használtam Outpostot, és akkor a PH oldalát cseszte el (mondjuk nekem nem fagyott, csak a layout szállt el). Ki is kapcsoltam a reklámszűrőjét... Mellesleg minek az neked, amikor ott van a Content Blocker beépítve az Operába? :U

Arra gondolni sem merek, hogy azért, mert más böngészőt is használsz... :U ;].

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2318) Viktor0610 válasza Viktor0610 (#2292) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Végül sikerült megoldanom a problémát.
Ügyes vagyok? :B ;]
Közben rájöttem, az volt a baj forrása, h. nem a szokásos helyen van a ''menü'' könyvtár, hanem a ''C:\Documents and Settings\...\profile\menu'' útvonalon...
Miért? :F

Samsung Galaxy A54

(#2319) cousin333 válasza Viktor0610 (#2318) üzenetére


cousin333
addikt

Fogadj el tőlem egy virtuális hátbaveregetést :)

Telepítés közben válaszd az advanced telepítést. Ekkor láthatsz egy olyan kapcsolót, hogy külön profil minden usernek. Ha ez ki van pipálva (márpedig alapból ki van), akkor a nevezett mappába, az adott felhasználó application data mappájába rakja a profil mappát. Így az összes felhasználónak saját Operája lehet. Ha viszont kiveszed a pipát, akkor csak egy profil mappa lesz, mégpedig az Opera telepítési könyvtárában.

"We spared no expense"

(#2320) h_143570 válasza cousin333 (#2319) üzenetére


h_143570
addikt

Ezzen a viselkedesen utolag is lehet segiteni az operadef6.ini file kezi szerkesztesvel pontosabban a ''Multi User=1'' -et kell atirni ''Multi User=0''-ra. Majd a c:\Doc... -ben levo profil konyvtarat bemasolni az opera telepitesi konyvtaraba. Esetleg meg szukseg lehet a profil konnyvtarban levo opera6.ini-ben az eleresi utak korigalasara.

Termeszetesen ez visszafele is eljatszhato.

[Szerkesztve]

(#2321) l@czko válasza cousin333 (#2317) üzenetére


l@czko
tag

:D:D

Neeeeem használok más böngészőt. :D Isten ments!!!!!
Kitartok és nem hagyom magam!Fizikai rosszullét kerülget, ha néha, a cégnél valamelyik kolléga gépét kell piszkálnom és jön az IE ! :O
Fapados, randa, de úgyis tudjátok. :) Szóval a 6-os valamelyik kiadása óta neszeltem meg, hogy ez teccik nekem.Azóta tart ez. :)

Gyorsan ki is kapcsoltam ezt a reklámszűrőt, nehogy megtréfáljon megint.
Amilyen összerakatlan vagyok agyilag manapság, minden megtörténhet. :D

Köszi a hozzámállást! :D

[Szerkesztve]

(#2322) Viktor0610 válasza cousin333 (#2319) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köszönöm... :D
Egyébként azt nem értem, h. a két itthoni gépre u.azt a verziót telepítettem (frissítettem), mégis más helyre tette a profile könyvtárat.
(Lehet, az egyik gépen korábban véletlenül elállítotttam és azóta így frissíti?)

Samsung Galaxy A54

(#2323) Dictator^


Dictator^
veterán

bazz, dvd-zek (powerdvd), vagy bsplayer operával böngészek közbe, és recseg az egyész film meg akadva játsza amig tölt az opera.. ez meg lesz oldva valamikor?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2324) cousin333 válasza Dictator^ (#2323) üzenetére


cousin333
addikt

Már meg van... Éljenek a kétmagos processzorok! :D Egyébként nem tudom

Viktor0610: valószínűleg az lesz. Mindig az adott user Documents... mappájába menti a profilt és később már csak frissíti.

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2325) cousin333 válasza l@czko (#2321) üzenetére


cousin333
addikt

Ha más gép elé kényszerülve saját Operát szeretnél használni, akkor az Opera Portable neked való: [link]

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2326) Cathfaern válasza cousin333 (#2324) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Én mondjuk azt nem értem, hogy filmnézés közben, hogy lehet pl. böngészni :) Bár lehet csak belőlem hiányzik a multitask feature, de én vagy dvd-zek, vagy netezek...vagy ha nem érdekel annyira a film, hogy csak arra figyeljek, akkor inkább nem nézem meg :B

(#2327) cousin333 válasza Cathfaern (#2326) üzenetére


cousin333
addikt

A régi gépemet azért néha valóban indokolatlanul lefogta. Például akkor is, amikor a háttérben ment az Opera (azaz pl filmnézés mellett), és letöltötte a leveleket és a hírcsatornákat...

"We spared no expense"

(#2328) Dictator^ válasza Cathfaern (#2326) üzenetére


Dictator^
veterán

eléggé borzalmas volt a film, de ugy gondoltam végignézem, igy a méretét levettem always on top, és közbe olvastam :DD

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2329) dbius válasza cousin333 (#2324) üzenetére


dbius
veterán

Hát nem tudom.... nekem egy opti 170-esem van, 2750-en megy, és netezés közben opera alatt akadozik pl. a tévézés... (leadtek pvr2000 kártyám van) :F


Videó nézegetése közben viszont nem akad - most néztem meg egy avival -, csak a tévézés szakadozik oldalak töltése közben.

Viszont ami igazán bosszant, az a legújabb opera, ez a 9.10 :W

Mióta felraktam óránként kifagy az opera :((( Előtte a 9.02 volt fent - stabil és nem vmelyik beta build - és nem volt ilyen gondom.

Erre telepítettem rá - frissítéssel - ezt a 9.10-et. Lehet le kellett volna szedni előtte a korábbit? :F - eddig is így frissítettem verziókat, nem volt eddig gond vele -

Más nem tapasztal hasonlót ezzel a legújabb builddel?

(#2330) l@czko válasza cousin333 (#2325) üzenetére


l@czko
tag

Köszönöm, csekkolom. :) :R

(#2331) Dictator^ válasza dbius (#2329) üzenetére


Dictator^
veterán

sztem se stabil ez az uj, de hát én is update-kent raktam fel..most mondom ugy lehal az egész mp3 is közbe...ha az opera tölt, most sztem nyomok egy uninstallt aztán törlök minden szart belőle, és felrakom rendesen, majd irok hogy jó e vagy nem..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2332) cousin333 válasza dbius (#2329) üzenetére


cousin333
addikt

Telepítsd újra! Nekem már korábban is érett egy reinstall, és kihasználtam a végleges 9.10 érkezését. Eddig nem fagyott le egyszer sem...

Leadtek progit meg inkább nem minősítem...

"We spared no expense"

(#2333) Dictator^ válasza cousin333 (#2332) üzenetére


Dictator^
veterán

egy rendes uninstall után nézzek még szét a registry-be?
unstinall után ezt se törölte: C:\Documents and Settings\XY\Application Data\Opera\Opera\
külön kimentettem a wandomat, a bookmarksokat, meg az opera.ini -t...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2334) dbius válasza cousin333 (#2332) üzenetére


dbius
veterán

Nem a leadtek szoftverével akadozik, mivel azt nagyon ritkán használom... Chris-tv 4.99 lite :U

Na, ha lesz kedvem, akkor újratelepítem.

(#2335) cousin333 válasza Dictator^ (#2333) üzenetére


cousin333
addikt

hoppsz... lásd következő hsz-t :B

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2336) cousin333 válasza Dictator^ (#2333) üzenetére


cousin333
addikt

Persze, hogy meghagyja azt a mappát, abban tartja a korábbi beállításokat. Ha elmentetted, amire szükséged van (lásd: [link]), akkor nyugodtan törölheted.

Telepítéskor válaszd az advanced-et. Ha van pipa a Külön profil... mellett, akkor megint ugyanoda másolja a profil mappát, ha nincs, akkor a telepítési mappába.

"We spared no expense"

(#2337) frankie!


frankie!
őstag

Az iwiwen módosítottak valamit, most nem működik a keresés.

(#2338) Dictator^ válasza frankie! (#2337) üzenetére


Dictator^
veterán

jaja iwiw totyikba irtam aztán rájöttem hogy csak operán nem jó..

cousin333: köszi, meglesz, a registry-hez ne nyuljak akkor ?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2339) cousin333 válasza Dictator^ (#2338) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem a registry-t nem kell piszkálni. Mondjuk ha megbuherálod, attól rosszabb nem lesz (feltéve, hogy jó értékeket törölsz ;] ).

"We spared no expense"

(#2340) Dictator^ válasza cousin333 (#2339) üzenetére


Dictator^
veterán

már megoldottam, egyelőre tökéletesen megy, viszont ha fut az utorrent akkor néha fura dolgokat müvel..

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2341) Dictator^


Dictator^
veterán

[link]

a képre kattintva, bejön egy ilyen nem jut eszembe a neve, szóval onnan lentről még mindig hiányzik a csuszka... erre irtatok vmi megoldást..de nem kellett volna már ezt javitani a 9.1-es opiba?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2342) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Hello

aszt hogy tudom megoldani, hogy a win media playerel lejátszott videók megjelenjenek operába? pl ez [link] (tv2 megatánc)

Én vagyok M3nyus!

(#2343) h_143570 válasza M3nyus (#2342) üzenetére


h_143570
addikt

Az opera plugin konyvtarba be kell masolni a windows media player konyvtarabol a kovetkezo filokat:
npds.zip
npdsplay.dll
npwmsdrm.dll
Majd ujrainditani az operat.

[link]

(#2344) h_143570 válasza h_143570 (#2343) üzenetére


h_143570
addikt

Ugy nez ki, hogy a megatancosak nem mennek viszzont a tobbi minden tovabbi nelkul.

(#2345) h_143570 válasza h_143570 (#2344) üzenetére


h_143570
addikt

Flash alapu az oldal, szoval valoszinuleg a flash playerel lesz a gond.

(#2346) M3nyus


M3nyus
aktív tag

Olyan gondom akadt, hogy ezek a fájlok nincsenek gépemen, pedig most telepitettem a 11 es WMP -t :F Keresővel is kerestem és semmi :( Az megoldás lehet, hogy mástól elkérem ezeket a fájlokat? :U

Én vagyok M3nyus!

(#2347) h_143570 válasza M3nyus (#2346) üzenetére


h_143570
addikt

Ezek operacios rendszer vedett filejainak minosulnek igy a windows sima keresoje nem fogja megtalalnim total comandere igen egyebkent a C:\Program Files\Windows Media Player\ konyvtaraban vannak. Termszetesen elkerheted mastol, vagy letoltod a telepitot innet [link].

(#2348) M3nyus válasza h_143570 (#2347) üzenetére


M3nyus
aktív tag

TC-t használok, és manuálisan is megnéztem ott ezeket, de semmi nyoma egyikneksem :U

A telepitőt probáltam, de asztirja telepitsek WMP-t föl.. tiszta bolond :F

Na mind1 megleszek nélküle is :)

Köszi a segitséget! :R

Én vagyok M3nyus!

(#2349) h_143570 válasza M3nyus (#2348) üzenetére


h_143570
addikt

Ez tenyleg erdekes nalam is a wmp11 van fent es megvan minden file.

(#2350) Sil válasza M3nyus (#2348) üzenetére


Sil
senior tag

Pedig kellene lennie, ezek a Netscape-hez való plugin fájljai, mint az az np... kezdetű fájlnévből látható. A Firefox meg a többi alternatív böngésző is ezeket használja.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.