Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2014-02-19 17:17:02

LOGOUT.hu
Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) cousin333 válasza Badb0y (#2032) üzenetére


cousin333
addikt

Változatlanul csak sejtem, mit szeretnél. :)

1. Ha a környezeti menüben akarod a Keresés gombra állítani a Google képkeresőt, akkor Ctrl+F12 -> Keresők fül -> kijelölöd a keresőt -> Szerkesztés-> Részletek és kipipálod, hogy alapértelmezett legyen. Két alapértelmezett kereső nem lehet!

2. Ha a Keresés ezzel menüben szeretnéd a Google alá betenni a képkeresőt, akkor tudnod kell, hogy az Opera sorrendben adja hozzá az új keresőket. Ha tehát kitörlöd az összeset a Google kivételével, és a Képkeresőt veszed fel elsőnek, a kívánt hatást kapod. Ezt egyébként el tudod érni ini fájl módosításával is (sajnos, most nem tudom megnézni melyiket kell, de az opera6.ini-re tippelnék). Ezzel a módszerrel amúgy minden menünek a sorrendjét meg tudod változtatni, ki tudsz törölni dolgokat...stb.

3. Ha az URL sáv melletti Google keresőmező mellé akarsz egy másik saját keresőt, akkor rájöttem a megoldásra. Kicsit nyakatekert, de működik (sajnos a costumize menüben nincsenek benn a saját keresők). A Nézet menüben kapcsold be a Személyes sávot. A megjelenő sávon jobbklikk, majd Keresők megjelenítése (vagy ilyesmi, most angol Operám van, de nehéz eltéveszteni ;)). Hozzáadod a kívánt keresőt, majd megint jobbklikk, és Testreszabás.... Ezután egyszerűen drag&drop módszerrel áthúzod a keresőmezőt a Google kereső mellé, majd kikapcsolod a Személyes sávot. Ennyi (természetesen máshova is húzhatod, ha neked jobban megfelel).


[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2052) frankie! válasza cousin333 (#2047) üzenetére


frankie!
őstag

Volt egy ilyen ügyes kis webrádió widget, amiben ha rákerestél egy előadóra vagy számra, akkor tőle játszott, és fölajánlott még zenéket, amik neked tetszhetnek, meg lehetett közben nézegetni az albumborítókat, meg talán egy rövid leírás is volt hozzájuk. Csak az volt a baj, hogy pár szám után fizetőssé vált, meg a hangminősége is kifogásolható volt.
Én is csak megszokásból használom, meg ide szoktam néha feltölteni dolgokat, hogy mindig kéznél legyenek, igaz nem a legelegánsabb, meg nem is arra való(arra ott a webtárhely). A POP3-nak tényleg vitathatatlan előnyei vannak, de nekem voltak gondjaim vele az operában.

(#2053) DeepDish


DeepDish
őstag

Hi!!

opera.adr nem talalom az miert lehet pedig itt kellene lennie es nincs!? :F

Könyvjelzők
C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.adr

DE ez a konyvtar nem is letezik ,pedig van konyvjelzom es mutatja winfos rejtett fajlokat!!!

Ilyet meg nemlattam!! :F

(#2054) Fori23 válasza DeepDish (#2053) üzenetére


Fori23
őstag

Üsd be a Start->futtatásba, ha ott van:
C:\Documents and Settings\Administrator\Application Data\Opera\Opera\profile

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#2055) Bash válasza DeepDish (#2053) üzenetére


Bash
őstag

Két helyen lehet a bookmark-fájl attól függően, hogy egy- vagy többfelhasználósként telepítetted az Opera-t, de ezt nagyon egyszerűen ki lehet deríteni. Beírod a címsorba, hogy opera:about és a Paths/Bookmarks alatt megtalálod a pontos elérési utat.

http://bashtravel.com/

(#2056) swoody


swoody
senior tag

Hi
Nem tudjátok miert van az hogy ha van egy livestream akkor azt az opera nem hozza be?
Az IE behozza csak össze vissza vannak a szinek meg kockás és hogy ezt hogy lehetne megcsinálni?
thx elöre is

(#2057) Bash válasza swoody (#2056) üzenetére


Bash
őstag

Ha esetleg megosztasz velünk több információt, akkor talán tudunk segíteni. Milyen formátum, milyen lejátszó... esetleg egy példaoldal.

http://bashtravel.com/

(#2058) swoody válasza Bash (#2057) üzenetére


swoody
senior tag

Itt van de itt regelni kell és itt van a stream is.
Ingyen van a reg
http://www.worldcybergames.com/

(#2059) DeepDish válasza Bash (#2055) üzenetére


DeepDish
őstag

Az a durva,h mar vagy 999szer mentettem le de most vmiert eltunt maj egyszercsak meglett!!

Azert thx :Y

(#2060) piqla


piqla
őstag

Valamiert nem mukodnek iwiw oldalon a mozdulatparancsok :(
Illetve nyitni, frissiteni, zarni tudok, csak eppen vissza es elore mozogni nem. Valaki sejti, mi lehet a gubanc?

Szereted az állatokat?

(#2061) LukE válasza piqla (#2060) üzenetére


LukE
veterán

nekem mukodik (v9.02)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#2062) piqla válasza LukE (#2061) üzenetére


piqla
őstag

Most mar nekem is jo :)

Ujabb kerdes: a ''reload every x minutes'' opcio fulekre vonatkozik? Nem lehet megoldani, hogy csak bizonyos oldalaknal mukodjon? Ertsd: forumra beallitom, de ugyazon fulon elmegyek egy masik oldalra megnezni valamit, akkor azt ne frissitse x percenkent.

Szereted az állatokat?

(#2063) cousin333 válasza piqla (#2062) üzenetére


cousin333
addikt

Szerintem nem megoldható. Nyisd meg a megnézni kívánt oldalakat másik fülön....

"We spared no expense"

(#2064) Dictator^


Dictator^
veterán

náltok is csinálja azt az opera ha éppen egy uj oldalt nyitnátok meg és hosszu idő a betöltése, akkor lehall az egész opera? fél óra átváltani ilyenkor egy másik oldalra 9.02

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2065) Senior tag válasza swoody (#2056) üzenetére


Senior tag
aktív tag

Nem codec gond?

Ugorgyunk!

(#2066) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hello,

a torrent-es résszel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:

a sávkorlátot csak a letöltés elején lehet állítani? (próbáltam configból, de azt írta, újra kéne hozzá indítani)
a sebesség kijelzés másnál is megbízhatatlan? (7M/s-et írt és közben alig nőtt a letöltött méret :( )

(#2067) L3zl13 válasza Foglalt név (#2066) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Nem tudok a beépített klienssel kapcsolatban segíteni, csak azt tudom mondani, hogy inkább használj rendes, teljes értékű torrent klienst...

Aki hülye, haljon meg!

(#2068) L3zl13 válasza swoody (#2056) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ezt én is tapasztaltam, így inkább átállítottam, hogy a wmv formátumot a Windows Media Playerrel nyissa meg.

Aki hülye, haljon meg!

(#2069) cousin333 válasza Dictator^ (#2064) üzenetére


cousin333
addikt

De, sajnos már előfordult ilyen, többször is. :(((

"We spared no expense"

(#2070) Dictator^ válasza cousin333 (#2069) üzenetére


Dictator^
veterán

ah szuper, mármint egyáltalán nem szuper, de ilyenkor a gépen lévő többi alkalmazás is belassul igaz? legalábbis program megnyitása, stb?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2072) gyurman válasza Kalandor (#2071) üzenetére


gyurman
tag

De van. Jobb egérgombocskában, asszem a tartalom letiltása. Nem egy nagy durranás. A legnagyobb gondom vele, hogy a chat.hu-nál nem tiltja le az alsó sort. Amúgy piszkosul tetszik a sebessége.

A Firefoxnál megszokott ctrl+f-es kereső megint nincs, ami odaugrik a szövegre.

Meg idegesít, hogy a torrent letöltéseket mindenáron ő akarja kezelni.

Miért nem használ űrlap adatok megőrzőt?

Ezeket hogyan lehet kiküszöböni?

Mit szóltok a 2-es Firefoxhoz. Nagyon ratyi, hogy nem mennek a kiterjesztések, és a web oldalukon már nem lehet úgy keresni, hogy mi megy a 2-es firefoxxal. Ez olyan jó kis üzleti fogás.

Ezért gondoltam, hogy operálok, mert extensions nélkül a Firefox majdnem rosszabb, mint az opera.

(#2073) Viktor0610 válasza gyurman (#2072) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

''A Firefoxnál megszokott ctrl+f-es kereső megint nincs, ami odaugrik a szövegre.'' - Pedig ez van...
Az ürlap adatok megörzését én úgy küszöböltem ki, h. a sűrűbben használtakat bevittem a Személyes adatok közé (Eszközök - Beállítások - Mágus fül), onnan be lehet szúrni, mintha megjegyezte volna.

Samsung Galaxy A54

(#2074) cousin333 válasza gyurman (#2072) üzenetére


cousin333
addikt

''extensions nélkül a Firefox majdnem rosszabb, mint az opera.''
Tévedés, az alap FF sehol sincs az Operához képest :).

''A Firefoxnál megszokott ctrl+f-es kereső megint nincs, ami odaugrik a szövegre.''
Előbb volt, mint maga az FF. Csak itt a ''.'' vagy a ''/'' gombot kell megnyomni, aztán gépelni. F3-al ugrik a következőre.

Bittorrent: másold ezt a címsorba:
opera:config#BitTorrent|Enable
Vedd ki a pipát a legfölső beállítás mellől, majd Mentés, és volt BT, nincs BT ;).

Űrlapokat nem menti, ha nagyon kell, előbb írd jegyzetbe, majd szúrd be.

Egyes valós és vélt hibák megoldásai: [link]
Opera fogások: [link]


[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#2075) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

8.54-et használtam, 5-6 oldal volt megnyitva (origo, photoshop.lap.hu, fórumok stb) és ez történt: [link] A memóriahasználat a végtelenbe felment. Lefagyott minden. 2 órája használtam a teljesen újratelepített rendszert. Felraktam a 9.02-t, egyenlőre nem jelentkezik. NOD32 és Ad-Aware nem talált semmit. Mi lehet ez?

(#2076) karaj válasza VINIKOR (#2075) üzenetére


karaj
csendes tag

Ez hiba az Operában, bizonyos reklámok megjelenése esetén szokott ez előfordulni (de más is okozhatja). Ha még nem tiltottad le a reklámokat, próbálkozz ezzel: [link]

Ismerd meg az Operát! http://magyaropera.blog.hu/

(#2077) dbius válasza Kalandor (#2071) üzenetére


dbius
veterán

Nincs sajnos...:(

Korábbi verziókhoz < 9 találtam plugint erre a célra, de nem teszteltem, hogy használható-e a 9-es verzióval.

Viszont ez a lista nagyon jó, részletes és nekem alapból benne voltak az általam korábban - jobbklikkes módszerrel - kiszűrt címek ezért nem keresgéltem tovább!

Reméljük a 10-ben már lesz vmi kényelmesebben használható! frissítési lehetőség - a firefox adblock plus valóban GREAT extension :R -

dbius

(#2079) dbius válasza Kalandor (#2078) üzenetére


dbius
veterán

Ízlések és pofonok. Nekem ezzel együtt az opera a favorit... Nagyon hozzászoktam már :)

És ezzel az ad server listával már tényleg nagyon jó a tartalomszűrése is :C

(#2080) cousin333 válasza Kalandor (#2078) üzenetére


cousin333
addikt

Az AdBlock tudását (megközelítőleg) tudja az Opera is, mármint reklámok gyors eltávolítását/blokkolását. Amit nem tud, az a tiltólista automatikus frissítése, amit az AdBlock FilterSet Updater kiegészítés csinál az FF-nél.

"We spared no expense"

(#2081) gyurman válasza Kalandor (#2078) üzenetére


gyurman
tag

http://magyaropera.blog.hu/2006/10/10/reklamok_tiltasa_hatekonyan

(#2082) gyurman válasza cousin333 (#2074) üzenetére


gyurman
tag

Köszi, sokat segítettél.

Még azt nem tudom, hogyan imprtálom thunderbirdből a leveleim?
Mert leáll az importálás. Emeletes könyvtáraim vannak.

Hogyan rendezem át a leveleim operában könyvtárastól?

(#2083) nkpolip


nkpolip
tag

Feltettem az operát hogy kipróbálom! Ám van egy dolog ami nagyon bosszant. Belépek egy oldalra, majd rendesem kijelentkezem és mikor legközelebb arra az oldalra lépek azt a képet vágja be ami a kijelentkezés elött volt és nem tudok vele mit csinálni. Van erre valami megoldás? A másik kérdésem pedig az hogy a folyamatsávot be lehet e állítani úgy hogy mikor behozta az oldalt akkor ne tűnjön el a lap aljáról?

(#2084) gyurman válasza nkpolip (#2083) üzenetére


gyurman
tag

Persze! Eszközök, megjalanítés és eszközök. A többire rájösz szerintem.

(#2085) nkpolip válasza gyurman (#2084) üzenetére


nkpolip
tag

Igen itt találtam meg hogy alul legyen a folyamatsáv (itt írja ki az oldal mérete, mennyi kép van mióta töli le az oldalt) de sajna nem találok olyan beállítást hogy mikor letöltötte az oldalt ne tűnjön el. Bár ez a kissebb próbléma. A nagy az a be és kilépések. Pl a metnet.hu-n nem is léptet ki hiába megyek a kilépesre, meg ez természetes hogy ha sikerül is kilépni akkor mikor visszamegyek az oldalra bevágja a kilépés elötti képet? Ez nagyon zavaró. Amúgy a sebességével nagyon megvagyok elégedve.

(#2086) karaj válasza nkpolip (#2085) üzenetére


karaj
csendes tag

A sima folyamatsáv mindig eltűnik, viszont bekapcsolhatod mondjuk az állapotsávot, berakod alulra, és ráteheted a folyamatsáv elemeit (persze akkor az igazi folyamatsávot kapcsold ki). A folyamatsáv elemeit az Eszközök > Megjelenés > Gombok > Állapot alatt találod.

Ismerd meg az Operát! http://magyaropera.blog.hu/

(#2087) gyurman válasza nkpolip (#2085) üzenetére


gyurman
tag

Helló! Hogy menjen a ki és bejelentkezés ahoz egy számot kell atírni. De mit, most nem tudom, majd a többiek biztos.

Még azt kérdezném, hogy nektek megy a forum 5 óra előtt? Én már 2. Napja próbálom felébredés után, de még egyszer sem ment miniről. De most arról írók.

(#2088) kymco válasza karaj (#2076) üzenetére


kymco
veterán

Köszi :)

www.refujvaros.hu

(#2089) Dictator^


Dictator^
veterán

melyik fogja le jobban a gépet, a FF2.0 vagy a 9.02opera?

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2090) karaj válasza Dictator^ (#2089) üzenetére


karaj
csendes tag

A Firefoxnak ismert memóriaproblémái vannak, amit nem javítottak a második verzióban sem, így ha sokáig használod, akkor megemelkedik a memóriaszükséglete. Az Opera alapesetben kb. 10% memóriát használ (1 Gb memória esetén kb 100 Mb-ot), de ezt állíthatod. Az Operában is vannak hibák, bizonyos flash reklámoktól 100%-ra ugrik a processzorhasználat időnként, de elég nehéz reprodukálni, valamint ha szűröd a reklámokat, akkor nem is jön elő.

Próbáld ki mindkettőt, aztán meglátod :)

Ismerd meg az Operát! http://magyaropera.blog.hu/

(#2091) dbius


dbius
veterán

IWIW vs. opera 9.02

Mostanában egyre többször tapasztalom, hogy nem enged be iwiw-ra hiába jelentkeznék be, csupán sokadik próbálkozásra. (wand-ot használok)

Ma asszony is regelt iwiw-ra, wand elmentette az ő adatait.

Viszont innentől kezdve mikor wand-dal belépnék, kis ablakban kéri, hogy melyik azonosítóval szeretnénk megtenni, nos bármelyiket választom, opera meghal... :(

opera hibát észlelt, ezért leáll...

kézzel beírva az azonosítók egyikét beenged, de wand-ot használva akárhányszor próbálom ez történik, mióta két azonosítót tárol a wand.

Kipróbálná más is, hogy nála jelentkezik-e ez esetleg?

dbius

(#2092) Dictator^ válasza dbius (#2091) üzenetére


Dictator^
veterán

én elejétől kezdve nem tudmo használni a wandot iwiwnél...

És különben is... ...megfogadtam, hogy többé nem fogadok!

(#2093) piqla


piqla
őstag

Udv!
Feliratokat szednek le, tegnap estig minden rendben volt. De ma meg nem letolti az *.srt fileokat, hanem egy ablakban megnyitja, mintha notepad lenne. Menteni meg nem tudom, mert index.php-t akar menteni. Valakinek van otlete :F

Szereted az állatokat?

(#2094) Viktor0610 válasza piqla (#2093) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Link?

Samsung Galaxy A54

(#2095) piqla válasza Viktor0610 (#2094) üzenetére


piqla
őstag

feliratokponthu, de ugy nez ki, megoldodott. Masik tukrozesre kellett mennem, ott mar mukodott.

Szereted az állatokat?

(#2096) nkpolip


nkpolip
tag

Annál a tükrözésnél az Opera az FF és az IE is megnyitja a feliratot.

(#2097) deter


deter
aktív tag

Nekem shockwaver-el bajaim vannak. Illetve néhány oldal rendetlenkedik (pl iwiw, nem mintha számítana). Ezektől függetlenül a legjobb (legbiztonságosabb) böngésző SZVSZ.

(#2098) Sil válasza gyurman (#2072) üzenetére


Sil
senior tag


Mit szóltok a 2-es Firefoxhoz. Nagyon ratyi, hogy nem mennek a kiterjesztések, és a web oldalukon már nem lehet úgy keresni, hogy mi megy a 2-es firefoxxal. Ez olyan jó kis üzleti fogás.
Talán ha megkérdezted volna egy Firefoxos topicban, akkor elmondtuk volna, hogy szinte minden kiterjesztés megy 2.0-val is (meg előtte a bétákkal is), még a frissítésüket sem kell megvárni, ha a Mr Tech Local Install segítségével kompatibilissé teszed őket (akkor ugyanis nem ellenőrzi a MaxVersion-t). Nem itt kell sírni.

(#2099) gyurman válasza Sil (#2098) üzenetére


gyurman
tag

Értelek, köszike!

(#2100) gyurman


gyurman
tag

Miért jeleníti meg egyes oldalakat rosszul az opera?
Ezzel lehet valamit tenni?

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Opera böngésző (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.