Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#45551) kételkedem válasza Bubu79 (#45550) üzenetére


kételkedem
addikt

Ma nem dolgozom, nem kellett korán kelnem. A gyerekeim is úgy játszanak egymással mint a kismacskák. Egy órája gyűrik, csiklandozzák, bokszolják egymást. :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45552) ngabor2 válasza Bubu79 (#45550) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem lehet sikeres ember, aki nem sikeres ember.

felkeltem, de megyek visszafexeni.

(#45553) Bubu79 válasza ngabor2 (#45552) üzenetére


Bubu79
addikt

Bölcs vagy ó Kékszarvas :D

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45554) kételkedem válasza Bubu79 (#45553) üzenetére


kételkedem
addikt

A medve bölcsnek találta a szarvast, s ezzel ki is nyírta a topicot :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45555) nike_


nike_
addikt

Reggelt.

(#45556) ngabor2 válasza kételkedem (#45554) üzenetére


ngabor2
nagyúr

ez a medve tud valamit... érdemes vele vigyázni :U ;]

no, megyek fórumozni, itt nyílt a sarkon.

(#45557) kételkedem válasza ngabor2 (#45556) üzenetére


kételkedem
addikt

Irány a piac?

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45558) 7


7
addikt

Reggelt!

Útvonalat kerestem a házunktól valahova máshova Google Mapsen, erre ez a látvány fogadott, amikor kiléptem az utcára:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45559) Pisztillus válasza kételkedem (#45554) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Még mindig jobb, mintha kinyírta volna a Kékszarvast, miután bölcsnek találta a topicot! :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45560) Bubu79 válasza 7 (#45558) üzenetére


Bubu79
addikt

Csak hogy tudd: megérkeztél ;] :DDD

Pisztillus: Szia :) Ritkán vagyok vérszomjas, reggel pedig szinte sosem - viszont van némi rutinom a topikgyilokban ;]

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45561) kételkedem válasza kételkedem (#45557) üzenetére


kételkedem
addikt

Megreggeliztünk.

A kenyérre kentem az alábbi anyagok elegyét:
ivóvíz, gyártási szalonna, szeparált sertéshúspép, búzaliszt, sertésbőrke, részlegesen zsírtalanított zsírszövet, szójaliszt, vöröshagyma, sertésfejhús, konyhasó, sertés hemoglobin por, színezék, szőlőcukor, fűszeraroma és végül 25% sertésmáj :DDD

Egészségünkre!

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45562) Pisztillus válasza Bubu79 (#45560) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ahhoz már kezdek én is érteni... :DDD (mármint a topicgyilokhoz)

Kételkedem: Ez májkrémnek vagy májasnak volt álcázva?

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45563) tildy válasza venember83 (#45442) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem ne üssék el.
Autós gondolkodjon, ha zebrához közelít.
Fura módon tőlünk nyugatabbra ez működik. (gyk. szét sem kell nézni ha át akarsz menni a zebrán...)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#45564) Bubu79 válasza Pisztillus (#45562) üzenetére


Bubu79
addikt

Hiába no - nem lehet útját állni a fejlődésnek :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45565) kételkedem válasza Pisztillus (#45562) üzenetére


kételkedem
addikt

GLOBUS Sertésmájkrém, 65g-os kiszerelés, plehe dobozba zárva :DDD

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45566) Pisztillus válasza kételkedem (#45565) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor majdnem eltaláltam... Amikor a feleségem mondja, hogy vegyem már el előle, hogy ne egyen annyit, akkor szoktam vele ezt elolvastatni... :DDD

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45567) bnss


bnss
veterán

Sziasztok!

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#45568) Bubu79 válasza Pisztillus (#45566) üzenetére


Bubu79
addikt

Pedig teljesen light terméknek tűnik ezzel a részlegesen zsírtalanított zsírszövettel - szalonna is létezik ilyen kivitelben? ;] :DDD

Szia Bon3ss :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45569) Pisztillus válasza bnss (#45567) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Szia, Bon!

Bubu: Ami a fogyókúráztatott sertésből készül... (Vagy a tepertőt nevezték el így?) :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45570) Bubu79 válasza Pisztillus (#45569) üzenetére


Bubu79
addikt

Azt hívják sovány húsnak? ;] :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45571) kételkedem válasza Bubu79 (#45570) üzenetére


kételkedem
addikt

Érdekes olvasmány a Magyar Élelmiszerkönyv:

"A.8.3.6. Részlegesen zsírtalanított zsírszövet (Laval-rost)
Nyers, sertés olvasztási anyagból a nedves zsírolvasztási eljárás során kitermelődő melléktermék.
Zsírtartalma legfeljebb 22% (m/m). Meghatározóan kötőszövetet tartalmaz"

LOL egészen megnyugodtam. Már azt hittem selejtes tepertő...

Ugyan onnan:
"A.8.6. Hulladékok
Emberi fogyasztásra alkalmatlan, de egyéb célra felhasználható, a húsiparban keletkező hulladék-
anyagok, pl. pata, szőr stb"

Ennek ellensúlyozására betoltam a sütőbe egy kacsát 180 C°-on :D

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45572) máyköl


máyköl
veterán

Üdv mindenkinek!

(#45573) Pisztillus válasza máyköl (#45572) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Üdv Neked is!

Kételkedem: Valaki mondta anno, hogy csak addig evett meg ilyeneket, amíg nem látta, hogyan készül... :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45574) ngabor2 válasza kételkedem (#45557) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nem a piac (pontosabban ott is szétnéztem, de nem volt semmi érdekes), hanem a fórum. debrecen legújabb betonhodálya.

(#45575) kételkedem válasza ngabor2 (#45574) üzenetére


kételkedem
addikt

Két hete voltam Debrecenben, de én csak a Malompark nevű szentélyben voltam. Örülök, hogy újabb szentély nyílt nálatok.
Sőt nem csak én örülök: "Biró Viktória és Lukácsi Lilla úgy véli, szüksége volt Derecennek az újításra, mert így már ők sem fognak Budapestre járni vásárolni" :DD
El nem tudom képzelni, mi az a cucc, amit Debrecenben eddig nem kaptak meg :U

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45576) ngabor2 válasza kételkedem (#45575) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig szaporodnak a nagyobbnál nagyobb pénznyelő helyek. ahogy olvasom, nem ez lesz mostanában az utolsó belvárosi cucc. igaz, bicajjal még nem tudok biztonságosan és szabályosan eljutni egyik végéből a másikba a városnak... de evvan. nem kezdek el politizálni, úgy sincs értelme itt. meg amúgy se.

(#45577) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

No, most lépek haza, majd jövök.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#45578) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Dögunalom :o

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#45579) kételkedem válasza ngabor2 (#45576) üzenetére


kételkedem
addikt

Tényleg nem a poltopik, én sem megyek bele.
Olykor én is elmegyek hipermarketbe, plázába. Az viszont még sosem fordult elő, hogy egy álló napot ott töltsek. A közösségi élet színterei lettek a plázák, hiszen rend, tisztaság van és még az időjárás sem számít, hiszen fedett, fűtött épületről van szó. A gond az, hogy rendezett közparkokból kevés van. Az egy másik kérdés, hogy nálunk mindenki csak eladásból akar megélni. Termelő vállalat alig akad, üzlet annál inkább.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45580) ngabor2 válasza kételkedem (#45579) üzenetére


ngabor2
nagyúr

no ehez adj hozzá kettőt: én rendszeresen vásárolok a plázában :DDD gyúrás után arra szoktam menni, és a maccsban bevásárolok másnapra reggelit. régebben sört is vettem, mert szép nagy volt a választék, mostanában már nem. az árak belvároshoz és plázához képest ott nem annyira elszálltak. vagy én vagyok burzsuly :U ;]

(#45581) kételkedem válasza ngabor2 (#45580) üzenetére


kételkedem
addikt

Ha a szomszédomban pláza lenne, én is gyakrabban vásárolnék ott :U
Nekem 50-100 km-t kell utaznom egy plázáig :D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45582) kételkedem válasza BITBOYS (#45578) üzenetére


kételkedem
addikt

Hozz létre egy új partíciót a merevlemezen, telepíts rá ubuntut, vagy ha linuxos vagy, akkor wint. Mire mindent beállítasz elmegy a délután, dögunalomnak lőttek :D

----------

A kacsának jót tett a 180C°, szépen átsült. Most pedig ebéd :)

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45583) BITBOYS válasza kételkedem (#45582) üzenetére


BITBOYS
addikt

Dolgozom! :DDD
Jóétvágy :K

Eladó DDR5 2x8GB memória: https://hardverapro.hu/apro/crucial_16gb_kit_2x8gb_ddr5-4800mhz/hsz_1-50.html

(#45584) Bubu79 válasza Pisztillus (#45573) üzenetére


Bubu79
addikt

Hentes ismerős elkezdte mesélni, hogy amikor az egyik nagy hazai szalámigyártónál dolgozott miket tapasztalt a gyártás során.

Két szó után leállítottam, tekintve, hogy nincs lehetőségem csakis és kizárólag megbízható forrásból származó, házi készítésű termékeket venni ;] :DDD

Esetenként jobb nem tudni mit is eszik az ember :U :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45585) ngabor2 válasza kételkedem (#45581) üzenetére


ngabor2
nagyúr

nekem most már 2 pláza is van a szomszédomban... bátyám jelenlegi lakásától 3 van egyenlő távolságban. és még mindig debrecenről beszélek.

bubu: félsz a kihívásoktól és az egzotikus kalandoktól? ;]

[ Szerkesztve ]

(#45586) Bubu79 válasza ngabor2 (#45585) üzenetére


Bubu79
addikt

Khm - fogalmazzunk úgy, hogy nem vagyok kifejezetten híve az extrém konyhának :DDD

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45587) ngabor2 válasza Bubu79 (#45586) üzenetére


ngabor2
nagyúr

pedig jóóó az :D

no, én kajálok egy nem túl extrémet, aztán húzok a dolgomra. este leszek, ha túlélem a mai napot.

[ Szerkesztve ]

(#45588) Wallz


Wallz
tag

Másnak se megy a letöltés data.hu-ról? :( :(

(#45589) Ramius


Ramius
őstag

Üdvözlégy.
Jóóó káposztás tészta után alig tudok mozogni :)

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#45590) Wallz válasza Ramius (#45589) üzenetére


Wallz
tag

Hello

(#45591) kételkedem válasza Ramius (#45589) üzenetére


kételkedem
addikt

Ne mozogj! :D

A kacsa sültre én is rápihentem egy kicsit :U

Most pedig a dézsás növényeket fogom lecipelni a pincébe. Persze olyan nehezek, hogy megmozdítani alig lehet őket. :(((

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45592) FehérHolló


FehérHolló
veterán

A fene vigye el, rászoktam a hardcore és az industrial technora... :O

Skynet is real. It's called Google.

(#45593) ngabor2 válasza FehérHolló (#45592) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hilti feat. makita: when steel meets concrete? :D

(#45594) FehérHolló válasza ngabor2 (#45593) üzenetére


FehérHolló
veterán

Olyasmi, csak kicsit több hangszerrel és "előadóval". :)
Egyébként anyáék azt hitték, hogy takarítok, amikor elmentek a szobám előtt. (Most Pécsen vagyok.) Ez van.

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#45595) Csyppa


Csyppa
senior tag

hm

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#45596) Bubu79 válasza Csyppa (#45595) üzenetére


Bubu79
addikt

Hm?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45597) Csyppa válasza Bubu79 (#45596) üzenetére


Csyppa
senior tag

hmm...

"Basically, a computer is a very fast moron."

(#45598) Bubu79 válasza Csyppa (#45597) üzenetére


Bubu79
addikt

És az jó?

Bár Hans Zimmer egészen fülbemászó dallamokat szokott csiholni :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#45599) kételkedem válasza Bubu79 (#45598) üzenetére


kételkedem
addikt

-"És az jó?"
-"hm"

:D

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#45600) Csyppa válasza Bubu79 (#45598) üzenetére


Csyppa
senior tag

Jó bizony.
Mondjuk Hans Zimmer-től ezt gyakrabban hallgatom:

"Basically, a computer is a very fast moron."

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.