Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#46901) Verus válasza Pisztillus (#46890) üzenetére


Verus
senior tag

Persze, magadnak felelj meg ne másnak.
Mindennek a kulcsa a rendszeres mozgás. Én ezt vallom. Amióta elvétve sportolok azóta rám is felugrik egy két plusz kiló, bár azok általában nem látszanak, sőőőőt.
Viszont amivel én tartom a súlyom az a stressz. Elég felelősségteljes munkám van, ezért kicsit stresszesek a mindennapok. Megszoktam már így kevésbé azok, de néha még mindig sok. Ezt ott veszem észre, hogy nem tudok elaludni sokszor mert csak pörög az agyam - sokszor keresem a megfelelő megoldást még az ágyban is.

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#46902) Pisztillus válasza Bubu79 (#46900) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ha jól belegondolok, akor egyik sem. Inkább egy kicsit attól féltem, mit fogok csinálni azokban a helyzetekben, ahol régen rágyújtottam. (Pl. film közben a reklám) De megoldottam ezt is. A kávé pl. csak jobb ízű lett - mert az ízérzésem is változott.
Korábban egy előadáson az ott kitöltött teszt kimutatta, hogy nem vagyok nikotinfüggő - nem is voltak elvonási tüneteim. Nem kellett tapasz vagy rágó. S szerencsére a nassolás sem jött be a cigi helyett. (Viszont a fórumok igen. :D )
Az anyagcsere meg szépen hozzászokik a nikotinmentes élethez - és akkor majd a súly is rendeződik.

Verus: A stressztől viszont meg kell szabadulni, hosszú távon nem tesz jót. (Jó, tudom, könnyű ezt mondani - főleg ebben a mai világban.) Ha úgy vesszük, akkor nálam a dohányzás elhagyása mellett a stressz elhagyáa tette lehetővé a plusz kilók érkezését. (Korábban a Társasházunk Intéző Bizottságának az elnöke is voltam, de nyáron ettől megszabadultam.)

Race: :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46903) Racecam válasza Verus (#46901) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Néha én is szoktam keresgélni a megfelelő megoldást az ágyban, de általában hamar megtalálom. :DDD

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46904) Janoska26 válasza Racecam (#46903) üzenetére


Janoska26
addikt

Szerintem Verus is feltalálja magát hamar ;) ;] :DD

(#46905) Bubu79 válasza Pisztillus (#46902) üzenetére


Bubu79
addikt

A fórumokkal vigyázz - arra ugyanis nem létezik tapasz, ha függővé válsz ;] :DDD

Mégis - úgy nagyjából mennyire voltál erős dohányos, hogy nem alakult ki nikotin függőség?
Csak mert sok ismerős állítja, hogy napi egy doboz cigi után ha nincsen meg a betevő cigiadagja egy nap, akkor kéz remegés, hányinger és egyéb tünetek jelzik, hogy valamit hiányol a szervezet :F

Verus: Azért múlik a genetikán is a dolog, aki "tehénnek" született, az lehet, hogy hiába akarna fogyni - ha sikerül is, hamar ugyanott tart, mert így van összerakva ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46907) BlacKSouL válasza Pisztillus (#46896) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ejha. Hát akkor szívószál, tea :) Joghurtot csak kiflivel szeretem, mint a napköziben ;]
Akkor egye fene, korgatom még kicsit, megvárom míg elillan, és megeszem akkor a nagy adag lencsét :)
És miért fáj utána egy napig a helye? Nem tudom rendesen használni az állkapcsom, és a nyelvem is nehezen forog másnap.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46908) Pisztillus válasza Bubu79 (#46905) üzenetére


Pisztillus
senior tag

(Remélem, a modi a duplából nem ezt törli...)

Nos a végére már el-el mentem 1-1,5 dobozig. Viszont sokszor volt olyan, hogy ha a meló, vagy más dolog miatt akár fél napig nem gyújtottam rá, észre sem vettem. Aztán amikor gyorsan elszívtam egy szálat, utána jött a szédülés, kézremegés, stb. Plusz - sok dohányostól eltérően - reggel ébredés után nem a cigi volt az első. Az első szál akár órák múlva jött, soha nem azonnal - ez peig a függőség egyik kritériuma.

Fórum elleni orvosság: villanyóra le, akksi ki a gépből... :DDD

BlackSoul: Akkor menjen a tea! A helye meg azért fáj, mert a bomlástermékeknek még el kell onnan távozniuk - ehhez időre van szükség.
A lencséhez meg jó étvágyat!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46909) Verus válasza Racecam (#46903) üzenetére


Verus
senior tag

Én az állításokat keresem ott ;] :DDD (Énkérekelnézést)

Pisztillus: Igen, tudom. Csak nem olyan egyszerű. Sokszor emberi sorsok, családok élete felett kell döntést hozni ami soha nem egyszerű. Ezt nem lehet jól csinálni, mert mindig lesz olyan akinek nehezebbé teszem ezzel az életét, van akinek könnyebbé, teszem én ezt a biztos bőrszékemből az asztalom mellől egy kósza tollvonással. Sosem fogom megszokni, szívemre veszem a dolgokat.

Bubci: Van aki tehénnek, van aki lónak, van aki sárkánynak, mondjuk kombinálva rosszabb ;]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#46910) ádyz


ádyz
addikt

Ejejejejejjjj... :O

Csak nekem lassú a ph! ? :F

(#46911) BlacKSouL válasza ádyz (#46910) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nekem nem csak a PH! volt lassú, de már jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46912) Bubu79 válasza Pisztillus (#46908) üzenetére


Bubu79
addikt

Akkor ez lehet a kulcs, mert elmondása szerint reggel az az első - kávé és mellé egy cigi :U

A vázolt megoldás nem elég frappáns - könnyen elcsábulhat az ember, hogy visszaállítsa a korábbi állapotot - mondván, hogy csak az időjárásra kíváncsi ;] :DDD

Verus: Hát bizony - megesik, hogy halmozottan hátrányos helyzetű valaki :( :D

Az állításokkal semmi gond nincsen :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46913) Pisztillus válasza Verus (#46909) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Tudom. Ezért írtam azt, hogy könnyű azt mondani. De meg fogod oldani ezt is, afelől nincs kétségem.

A genetika meg érdekes dolog. Sokminden öröklődik (nálam pl. a vérnyomásprobléma), elsősorban nagyszülő - unoka vonalon. Bizonyos keretek között lehet ugyan küzdeni ellene, de mindenhol van egy határ, ahol már felesleges. Abból kell gazdálkodnunk, amit a szüleinktől kaptunk.

Bubu: De a kábelmodemet mégsem zárhaom el minden este a szekrénybe... A melóhelyen meg a UPC gondoskodik róla, hogy ez a probléma ne alakuljon ki... :DDD

Ádyz: Itt is vacakol.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46914) ádyz válasza BlacKSouL (#46911) üzenetére


ádyz
addikt

Nekem hol jó, hol nem. :F

(#46915) Racecam válasza Verus (#46909) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Én meg mostanában az alanyokat. :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#46916) Bubu79 válasza Pisztillus (#46913) üzenetére


Bubu79
addikt

A megoldás a langyos vizes kalapács - ismert mellékhatásai nincsnek, kíméletes és instant megoldás sokfajta problémára - mondhatni a gyógyszeres kezelés Jolly Jokere - igazán tudhatnád gyógyszerészként :U :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46917) Verus válasza Racecam (#46915) üzenetére


Verus
senior tag

Én meg inkább állítok valakit akarom mondani valamit :DDD

Pisztillus: Isten bizony szeretnék kicsit felelősség nélkül dolgozni. De egyrészt kevesen vagyunk, másrészt soha nem adom fel :) Mert aki harcol, veszíthet, de aki nem harcol, máris vesztett. ;)

Bubci: Hm, tudom hogy egyre gondolunk ;] :DDD

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#46918) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Beírom ide is, hátha...
Tapasztalt veteránmotoros szaktársunktól tegnap elloptak egy Zündapp KS 600-as és egy Zündapp KS 750-es katonai motort, mindkettő oldalkocsis. A lopás Pécsen történt.
A gépek elég ritka darabok, mindkettő restaurált, üzemképes. Ha valakinek ilyet kínálnak, vagy látja őket, először lőjön, aztán kérdezzen. Köszönjük.

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#46919) Pisztillus válasza Bubu79 (#46916) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor mi el vagyunk maradva, mi még a forró ecetes ollónál tartunk... :DDD

Verus: Ehhez én már nem tudok mit hozzátenni... :R

Bubu: WTF? :F Most akkor csacsi (az ha jól tudom, csapos2), öreg (az meg venember83) vagy medve? Mert én csak ez utóbbiról tudok... :DDD

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46920) Bubu79 válasza Verus (#46917) üzenetére


Bubu79
addikt

Hogy állunk tejszínhabbal? ;] :DDD

Pisztillus: Látod látod? Csacsi öreg medve is tud hasznos lenni :DDD

Mod: Bakker - most tettem le a hajam :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46921) ádyz


ádyz
addikt

Megyek aludni, sok rossz volt a mai napon. :(

Good night...?

(#46922) Bubu79 válasza ádyz (#46921) üzenetére


Bubu79
addikt

Good Night ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46923) Pisztillus válasza ádyz (#46921) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jó éjt! Aludd ki, a holnap legyen szebb!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46924) Hujikolp


Hujikolp
őstag

Mindegy, hogy egy mikrofont, hogy kötök be, vagy hogyan tudom megállapítani, hogy melyik az anódja? :B

(#46925) Bubu79 válasza Hujikolp (#46924) üzenetére


Bubu79
addikt

Atttól függ milyen mikrofon.

Elektret, dinamikus, kristály, klasszikus szénmikrofon?

Háromkivezetéses elektret mikrofonnál gáz, ha a tápfesz helyére a földet kötöd - a többinél nagyjából mindegy.

Úgyis hidegíteni kell egy soros kondival az erősítő bemenetéhez...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46926) Hujikolp válasza Bubu79 (#46925) üzenetére


Hujikolp
őstag

Van 3-is, mindegyik 2 lábas, egyik mp3-ból, másik mobilból, harmadik ismeretlen, valószínűleg rádióból. Nos? :D
Ráméricskéléssel, van, hogy az egyik össze vissza ugrál 1 - 2 Kohm között, van egy ami 700ohm-os ha megfordítom a polaritást akkor 800 felett kb

(#46927) Verus válasza Pisztillus (#46919) üzenetére


Verus
senior tag

Ezt jelenti az aláírásom :)

Avagy még egy - Leben,eine Reise, die heimwärts führt. Hermann Melville Élet, egy út, a hazafelé vezető. ;)

Bubci: Tegnap boltoltam egyet :)

[ Szerkesztve ]

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#46928) Bubu79 válasza Hujikolp (#46926) üzenetére


Bubu79
addikt

Ha úgyis ott vannak a donor gépek miért nem nézed meg, hogy abban hogy volt kötve? :D

Tapicsúcs egyik vége a testre, másik meg a mikrofon helyének lábaira és már meg is van ;)

Valószínűleg kristály mikrofon - de így látatlanban nem fogom megmondani :)

Verus: Akkor mindent bele :D

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46929) Hujikolp válasza Bubu79 (#46928) üzenetére


Hujikolp
őstag

:C :R :R Köszönöm, jó tippet adtál, sikerült kisípoltatni, nem is jutott így este eszembe :(

(#46930) elmoraan (r)


elmoraan (r)
aktív tag

Na, jó éjt ON népe. Jók legyetek! :U

"Now all the stars have gone / faded into cracks of dawn"

(#46931) Verus


Verus
senior tag

Inkább rá :DDD

Na alvás. Jó éjt! :)

Az angyal olyan, mint a gyémánt. Nem lehet csinálni, csak találni. És nincs két egyforma a világon.

(#46932) Bubu79 válasza Verus (#46931) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem rá - Rád :DD

Jó éjt ;)

És Neked is Elmo ;)

Hujikolp: ;)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#46933) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Verus, Elmo: Jó éjt Nektek!

Sikerült egy kicsit testreszabni a KDE 4.1-t, így valamennyire használható - de még így is fényévekre van a KDE 3.5.10-től. De működik a gép - ez a lényeg.

Ha már számítástechnika: Ezt olvastátok? Ez azért már durva...

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46934) tildy


tildy
nagyúr

Hm ezt a telót elfogadnám:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46935) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#46327) üzenetére


BlacKSouL
addikt

No Comment

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#46936) Pisztillus válasza BlacKSouL (#46935) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Még mindig nem hiszik el, hogy a sínen haladó jármű az erősebb. Amíg ez nem rögzül be az emberek agyába, addig rengeteg ilyen hírt fogunk még látni.

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46937) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Jó éjt mindenkink, holnap hoszzú nap vár rám!

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46938) lakisoft válasza Pisztillus (#46933) üzenetére


lakisoft
veterán

Nagyon komoly a cikk! ... ááá ... libabőrös lettem!!!

(#46939) vágányzár


vágányzár
tag

Halálkoma, geci kis figura, az baszki bárhová besurran, nem is szeretjük. legalább a maradóknak pengetne egy sört.

felsővezeték

(#46940) venember83


venember83
nagyúr

Búzasör illata az orromban, s egy gyönyörű nő szemei az emlékeimben. Nem rossz. :)

kieg. Vagy nagyon rossz, fene tudja. Jobb nem gondolni ilyesmire. Csak élvezni a percet. Ha lehet.

[ Szerkesztve ]

(#46941) tildy válasza venember83 (#46940) üzenetére


tildy
nagyúr

Hm vénember becsajozott? :D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#46942) frame>24 válasza vágányzár (#46939) üzenetére


frame>24
addikt

"Hé halá apa ne jajongj tovább,
Mamához jutsz a padlózaton át"

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#46943) venember83 válasza tildy (#46941) üzenetére


venember83
nagyúr

Nem. De látványnak nem volt rossz, sőt. Azonban jó tudni, hogy kinek hol a helye. Még akkor is, ha ott boldogtalan.

(#46944) frame>24 válasza venember83 (#46943) üzenetére


frame>24
addikt

?

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#46945) venember83 válasza frame>24 (#46944) üzenetére


venember83
nagyúr

!

Röviden: life sucks. A valószínű, de inkább csak lehetséges boldogsághoz olyat kellene tennem, ami egy szembeköpéssel érne fel. Azt pedig nem. Épp elegen megtették helyettem. Inkább még kétszer ennyi év sanyarú magány. Vagy a könnyebb (?) kiút.

kieg.: Ez mégsem volt annyira rövid, bocs.

Jó éjszakát.

[ Szerkesztve ]

(#46946) frame>24 válasza venember83 (#46945) üzenetére


frame>24
addikt

Rendben, thx. (jóéjt)

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#46947) (Kolombusz) válasza venember83 (#46945) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A lényeg hogy te jól érezzed magad, a többi nem számít.

(#46948) ngabor2


ngabor2
nagyúr

jó reggelt kedves fórumtársak. ma reggel nem sietek sehova.

mod: úgy látom, ide se siet senki. biztos még alszotok, rosszabb esetben dolgoztok :U akkor megyek kávézni.

[ Szerkesztve ]

(#46949) Pisztillus válasza ngabor2 (#46948) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Jó reggelt!

Nem tehetünk arról, hogy időzített katapult van az ágyadban... :D
Amúgy meg megyek én is kávézni...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#46950) tildy válasza Pisztillus (#46949) üzenetére


tildy
nagyúr

Pisztillus: hétvége óta kapar és fáj a torkom, le van benne rakódva valami. Mézes tea sem oldja, mit csináljak ??? Fulladozom, köhögök...
(nehogy azt mond, hogy pálinka :D)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.