Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#34001) bnss válasza rarri (#33992) üzenetére


bnss
veterán

Főzz egy kávét, viszem a vodkát. ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#34002) venember83 válasza ngabor2 (#34000) üzenetére


venember83
nagyúr

Tudtommal a keresése, mivel minél tovább keresed a kivételeket, annál biztosabb a szabály. De a próba is logikus.

(#34003) rarri válasza bnss (#34001) üzenetére


rarri
senior tag

Főztem! :K Épp most iszom! :D / mindjárt meló :O /

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#34004) fero02


fero02
veterán

Szép estét mindenkinek! :R

(#34005) bnss válasza rarri (#34003) üzenetére


bnss
veterán

Akkor ne is vigyem a vodkát? :U

Szia fero!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#34006) fero02 válasza bnss (#34005) üzenetére


fero02
veterán

Mi a téma mostanság? Kicsit ritkábban voltam online... :B

Verus itt van még vhol aaa zéterben? :U

(#34007) ngabor2 válasza venember83 (#34002) üzenetére


ngabor2
nagyúr

van benne valami...

no mindegy, megyek zuhanyni, aztán laszani. jóccak.

(#34008) NoLF


NoLF
addikt

e?
ez az este nem úgy alakul ahogy terveztem...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#34009) bnss válasza fero02 (#34006) üzenetére


bnss
veterán

Dúl a láv köztük. :DDD

---

Én viszont most megyek és behozom a lemaradásom néhány sorozatban. Jó éjt!

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#34010) fero02 válasza bnss (#34009) üzenetére


fero02
veterán

Kik közt? :U :DDD

Amikor egy ilyen dumát lök a böngésző, akkor mivan? Miért csinálja ezt? Csak ezen az oldalon talákoztam ilyennel.

503 - Service Unavailable
Sajnos kérését pillanatnyilag nem tudjuk teljesíteni. Kérjük próbálja újra egy kicsit később.
Unfortunately your request can not be fulfilled at the moment. Please try again later.

MOD: jóccakát!

[ Szerkesztve ]

(#34011) venember83 válasza fero02 (#34010) üzenetére


venember83
nagyúr

A szerveren munkálkodik Panther, motorfrissítés, bugokat illetve feature-öket épít be a gépezetbe.

(#34012) kételkedem válasza fero02 (#34010) üzenetére


kételkedem
addikt

A PH!-n ez a műsor minden este. A szerver dolgozik, csak most nem tud veled foglalkozni :DDD
A öregek azt mondják ilyenkor javítgatják a PH! motorját :U

Véncsont megelőzött 4mp-el :)

Én is el! Jóéjt ON lakók! :)

[ Szerkesztve ]

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#34013) rarri válasza bnss (#34009) üzenetére


rarri
senior tag

Jó tévézést!
A vodkára valamikor sort kerítünk. :K Nem felejtem el... ;] :D

Mindenkinek jó éjszakát kívánok, sajnos mennem kell gályázni.Sziasztok!

[ Szerkesztve ]

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#34014) fero02 válasza venember83 (#34011) üzenetére


fero02
veterán

Az elmúlt héten igen sokszor futottam bele...

kételkedem: Neked is jóccakát!

rarri: szia! Jó munkát!

[ Szerkesztve ]

(#34015) Racecam válasza venember83 (#34011) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem feltétlenül. Ez csak azt jelenti, hogy valamiért foglalt a szerver.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34016) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó estét !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34017) fero02 válasza Racecam (#34015) üzenetére


fero02
veterán

Túl sok lenne egyszerre a lekérések száma? :U

philoxenia: szépet!

[ Szerkesztve ]

(#34018) venember83 válasza Racecam (#34015) üzenetére


venember83
nagyúr

Aha, szóval valaki ráül s akkor error 503, mert foglalt. Értem. Pedig reménykedtem, hogy ennyi 503 után valami nagy újítást fogok látni, de akkor ezek szerint nem. :(

(#34019) Pisztillus


Pisztillus
senior tag

Sziasztok!

Egy kicsit nem nézek ide - mert ugye jött a sok beteg (némelyik Lipótról :DDD ), és mik történnek itt... Kivi vagyok, mikor lesz patikus rang is... :D

Verus: Gratula a táskához, legyen sok örömed benne!

AMD: Ha most még nincs semmi bajod, akkor már nem is lesz, jó sörözést!

(Amint a mellékelt ábra is mutatja, hazaértem...)

Philoxenia: Gondoltam már rá, azt hiszem, ez hamarosan be is fog következni. Csak egyedül egy kicsit húzós, nincs kizárva, hogy rábeszélem az egyik kollégámat is - ne keressétek, még nincs itt regisztrálva. Szóval tervben van a dolog, még agyalok rajta egy kicsit. Hol lenne érdemes megnyitni?

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34020) philoxenia válasza Pisztillus (#34019) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nyiss egy topikot, ahol rendszeresen látsz el gyógyszerügyben tanáccsal másokat........ :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34021) frame>24 válasza philoxenia (#34020) üzenetére


frame>24
addikt

na mivan, meguntátok őt is a sok szakszöveggel, mint engem, mi?! :DDD :P

mod: still it does not change the point :U

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#34022) philoxenia válasza frame>24 (#34021) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Olvasd el azt is, mire válaszoltam..... :U Segítek kicsit: az új rangokról volt szó....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34023) Pisztillus válasza frame>24 (#34021) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Na, nem lehet engem olyan könnyen elkergetni... ;] Ha lesz is ilyen topic, attól még itt is elő fogok fordulni, s ha kell, szívesen segítek is. ;)

Közben meg kutakodtam egy kicsit a két másik Arcképgyáros után, s meg is találtam Agostino és Jag személyében. Tényleg nem semmi, amit csinálnak mind a négyen, gratula és egyben köszönet a munkájukért!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34024) Racecam válasza Pisztillus (#34019) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Tegnap AMD Xanax-ot akart bevenni, hogy tudjon aludni. :F
Miért nem mondtad neki, hogy inkább Dormicum-ot nyomjon, ha ilyen gondjai vannak? :F

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34025) 1010


1010
őstag

pangas van itt nagyon semmi szaftos tortenet

(#34026) philoxenia válasza Pisztillus (#34023) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt a Gőzben van ez is. Hasznosságát a lekérések száma mutatja.... :K
Ha nyitsz ilyet, akkor elképzelhető az is, hogy a most szakmáról nem író, de a fórumon esetleg jelen lévő kollégáid is besegítenek. :)

Télapó: az álmatlanságnak több oka is lehet, amennyiben például szorongás okozza, akkor a Xanax jobb lehet az altatónál.

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34027) Pisztillus válasza Racecam (#34024) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Mert az ilyen szereknél van egyfajta rangsor. Ezeket a gyógyszereket szedato-hipnotikumoknak (nyugtató-altatóknak) hívják, a két hatás viszonylag könnyen átmegy egymásba, a nyugtató irányából az altató felé - de vissza nem. Annál az embernél, aki még soha nem szedett ilyesmit, az elalváshoz is elég lehet egy nyugtató (pl. a Xanax), így megmarad az esélye annak, hogy később, ha majd kell, a Dormicum (ami viszont kifejezetten altató) hatni fog. Ugyanis ezen gyógyszerekhez nem csak hozzászokás, hanem tolerancia is kialakul. Ez utóbbi azt jelenti, hogy ugyanazon hatás eléréséhez több gyógyszerre van szükség.
Bocsi, ha nagyon tudományosnak hatott, de jobban nem tudtam összefoglalni.

Philo: Ez meg a másik - a kiváltó ok megszüntetése, amire ebben az esetben a Xanax alkalmas, de a Dormicum nem.
Köszi a tippet!

(A személyes véleményem meg az, hogy én a Xanax-ot sem ajánlom feltétlenül első szerként - az orvos lehet, hogy igen. Mindenféleképpen érdemes valamilyen gyógynövény alapú készítménnyel próbálkozni, s annak hatástalansága esetén - vagy igen súlyos problémák esetén - kell orvoshoz fordulni. De ha lehetséges, akkor a lehető legrövidebb idő alatt el is kell hagyni ezt a fajta gyógyszert!)

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34028) Racecam válasza Pisztillus (#34027) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nem tudom, a Dormicum-hoz milyen hozzászokás, vagy tolerancia alakul ki, de ahogy én tudom, pont az a jó benne, hogy ez nem jellemző rá. Ezt mondjuk saját tapasztalattal maximálisan meg tudom erősíteni. :K AMD pedig nem tud aludni, az volt a baja, ha szorongott is, az szerintem attól volt, hogy előre félt, hohy nem fog tudni majd aludni. :)

Na jó, minek szólok bele mindig olyasmibe, amihez nem értek... :U

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34029) philoxenia válasza Pisztillus (#34027) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Álmatlanságnál sokféle kiváltó ok, sokféle hatással, /nehezen elalvás, felszínes alvás, korai ébredés stb. / lehetséges, Általában a tartós álmatlanság esetén jobb szakemberhez fordulni szerintem, bár az országban kevesen foglalkoznak tudtommal kifejezetten alvászavarokkal.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34030) Pisztillus válasza Racecam (#34028) üzenetére


Pisztillus
senior tag

A toleranciát általánosságban értettem, nem kimondottan a Dormicum-ra. Rengeteg példa van arra, amikor a szervezet megpróbál kibújni a gyógyszerrel való beavatkozás alól - ilyenkor más módon ható gyógyszerekre van szükség. Mint korábban említettem, ugyan használjuk a gyógyszereket, sok hatásmechanizmust is ismerünk. Ugyanakkor nagyon sok mindent nem, s van egy pár olyan gyógyszer, amiről tudjuk, hogy egy adott betegségre hatásos, csak azt nem, hogy miért. A szervezetünk működését tekintve rengeteg tanulnivalónk van még. Ehhez nagy lökést adott a teljes géntérkép elkészítése, de még nagyon az elején vagyunk az útnak. De nem filozofálok itt tovább, mert kidől a topic. ;]

De a szorongás attól, hogy nem fogok tudni aludni - egy tipikus ördögi kör. Itt bizony a szorongást kell kiütni, és a másik jön magától. (Mármint az elalvás) Még az is lehet, hogy a placebo (hatóanyag nélküli tabletta) is megoldotta volna a kérdést - amúgy rengeteg esetben elég ennyi is!

És igen, szólj csak bele, mert az így kialakuló beszélgetések, viták, tapasztalatcserék viszik előre a dolgok megértését és elfogadását. Oktatóként is, és most patikavezetőként is mindig az volt a mottóm, hogy inkább kérdezzenek meg valamit tőlem akár háromszor is, minsem egyszer elrontsák.

Ezt miért csinálja? Kijelölöm neki utólag az OFF-ot (mert ugye nem vettem be a Cavinton-t), erre nem teszi bele... Na még 1x... :F

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34031) Pisztillus válasza philoxenia (#34029) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Ez pontosan így van, ahogy írod.

A patikában is az a fő probléma, hogy nagyon sokszor akkor is hozzánk jönnek, hogy adjunk valamit, amikor nyilvánvaló, hogy az orvoshoz kell menni a problémával.

De azt hiszem, most egy kicsit leállok a szakmai résszel, mert olyan messze szaladt innen mindenki... :DDD

AMD: Te jó ég, mire? :F Remélem a déli Mydeton-ra és a jagerre... :DDD Szép álmokat!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34032) AMD Power válasza Pisztillus (#34019) üzenetére


AMD Power
titán

Rátoltam még egy sört. Jól fogok aludni szerintem. :B

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_samsung_watch_active_2_44mm_acel_hazas_okoso/friss.html

(#34033) Racecam válasza Pisztillus (#34030) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Nekem egy időben kurvára bejött a "szer" (nem írom le többet a nevét, mert azt hiszik a gyógyszergyár reklámembere vagyok), hatásában is, zero hozászokás és gyors kiürülés, nem voltam ébrdés után használhatatlan még órákig. :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34034) Pisztillus válasza Racecam (#34033) üzenetére


Pisztillus
senior tag

De ahogy a szavaidból kiveszem, már nem használod, és amikor kellett, akkor is csak rövid ideig. A tolerancia viszont elsősorban az években mérhető adagolás során fejlődik ki, sokféle mechanizmussal (receptorszám és érzékenység változás, lebomlás gyorsulása [enzimindukció], stb.) Rövid ideig tartó kezelés során ettől nem kell tartani, ettől függetlenül én - ebben is - a fokozatosság híve vagyok. Azaz a gyógyszereknél célszerű kerülni az ágyúval verébre effektust - sajnos az antibiotikumoknál nem ez megy. De ez már itt is off...

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34035) frame>24 válasza Pisztillus (#34034) üzenetére


frame>24
addikt

Azért írhatol néha nyugodtan enzimindukciósat is, meg receptorosat is, sőt írhatol penicillinekről, cefalosporinokról, aminoglikozidokról, makrolidekről, tetraciklinekről, szulfonamidokról, stb. Én ugyan nem vagyok gyógyszerész, de a téma érdekel, mert részben kapcsolódik a kutatásainkhoz.

A többiek most nagyon rühellenek engem, lehet, hogy már érik a BAN-om! :DDD

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#34036) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

ehh
Most akkor ki akart itt adót csalni?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#34037) Racecam válasza Pisztillus (#34034) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Azért ezt nem mondanám, alkalomra szoktam. Rendszeresen soha nem használtam, mert nem volt rá szükség. (Tehát napokon keresztül.) Éjszakás műszak után voltak alvászavaraim. Mivel nem vagyok állandó éjszakás, ezért hetente egyszer-kétszer szedtem. Ettől nappal is jól aludtam, mondjuk 6 órát, és este sem volt soha problémám az elalvással.

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#34038) philoxenia válasza frame>24 (#34035) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A makrolid az nem ismerős.... :U

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34039) Tim82 válasza venember83 (#33950) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ja, ja, én ilyen mocsok vagyok. ;]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34040) philoxenia válasza Tim82 (#34039) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Itt mi a szöveg?

Jó éjt Fero !

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34041) fero02


fero02
veterán

Jó éjt ON-olók!

(#34042) Tim82 válasza philoxenia (#34040) üzenetére


Tim82
nagyúr

"Tölts után azonnal... fennáll a kijózanodás veszélye!" - "A sörszint vészesen alacsony!"

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#34043) Pisztillus válasza frame>24 (#34035) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok így elvarázsolva... :D Lesz még folytatás, lehet, tényleg beindul az a topic...

Race: Ez mindent megmagyaráz, alkalomszerű használat esetén nem kell tartani a hozzászokástól.

Philoxenia: Klacid, Dalacin, Meromycin - ezek makrolidok. Hatásspektrumuk a penicillinekéhez hasonló, peniicillinallergia esetén első adandó szerek.

Na mára elég ennyi, mentem aludni - holnap hosszú nap [egésznapozás] lesz. Jó éjt mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#34044) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Jó éjszakát !

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#34045) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

/na kiboritom a vegyszerzabalo bandat:/

agyarok ma neki SEDATIF-ot, oszt ne mergezzetek mindefele szarral:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#34046) fokukac válasza neduddki (#34045) üzenetére


fokukac
nagyúr

...igyál rá még egy kis hipót is, az nyugtatja a gyomrot, és segítik a bélflórát!
sokkal jobb, mint a bifidusz esszenzisz! :))
:P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#34047) frame>24 válasza neduddki (#34045) üzenetére


frame>24
addikt

Ééés tényleg van ilyen, bukkális tabletta (beszedheted a pofádon át, szopogatva :)) )

[ Szerkesztve ]

▏▎▍▋▊▉ "I would never go bungee jumping. A broken rubber brought me into this world, it sure as hell isn't gonna take me out."(DanielDFizzle) // LOAD "*",8,1

(#34048) ngabor2


ngabor2
nagyúr

ébresztő, itt a péntek! holnap meg mihály-napi vásár :C

(#34049) Janoska26 válasza ngabor2 (#34048) üzenetére


Janoska26
addikt

szórakozol? :F Mihály nap szeptember 29-én volt :U de m mondjuk péntek, úgyhogy mindjárt hétfő :C :DD

(#34050) nygma


nygma
addikt

Szép reggelt ON lakók! :)

Közeleg a hétvége,utolsó munkanap... :C

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  ON TOPIC [Mindent bele!] - Archívum I. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.