Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80504) Matt89


Matt89
junior tag

Sziasztok,
Vettünk egy Sony 55 A83J-t mert verhetetlen áron volt (400 e).
Később érkezik a 77 A80K is.

Amit csak tudtam 2 terás HDD-ről kiteszteltem rajta mindenféle 50 gb plusszos DV és HDR mp4/mkv/ts file-okkal. A youtube-on Vincent-ék által ajánlott 'Custom' beállításokat raktam rá. (dolby vision-ben pedig 'Dolby Vision birght'-ra vált automatikusan, nekem ez ok)
Nem kell mondanom "álleesős" az egész. 9 éves 42-es Samsung lcd-t cserélt. Ami külön meglepő, hogy a térhang is "pattan" minden irányba mögötte a falról.

Arra voltam első körben kíváncsi, hogy mit hogy játszik le a belső lejátszó stb... Hát az van, hogy randomra vagy lejátszotta az adott fie-t akadás nélkül, vagy kiírta, hogy "file nem lejátszható". Ezért gyorsan le is szedtem rá a Just Playert - ami konkrétan mindent akadásmentesen visz (értsd: megy a 120 gigás Gyűrűk Ura is).
Talán az az egyetlen, amit észrevettem, hogy a .ts file-oknál nem a DV, "csak" a HDR van meg.

HDR vs DV tesztelésre én ezt a kettőt próbálgattam:
The.Dark.Knight.2008.2160p.IMAX.READNFO.UHD-BD.Remux.HDR.DTS-HD.MA.5.1.HEVC-HUN-UFO971
The.Dark.Knight.2008.2160p.IMAX.UHD.BluRay.REMUX.Dolby.Vision.SL.DDP.5.1.HEVC-HUN-UFO971
Utóbbi 57 giga, előbbi 61.
Hááát, direkt beültem 1 méterre a tv-től, ugyanazokat a részeket néztem belőle, kb össz negyed órát, megmondom őszintén baromi nehéz bármi különbséget találni. Nálam is a DV verzió nyert, nagyon-nagyon minimálisan azt lehet érezni, hogy "színesebb". Az valóban igaz, hogy ez csak ekkora file-okkal jön ki.
Ettől függetlenül megnéztük 1080p-ben az Állj, vagy lő a mamám-at (12 gb). Valamit nagyon tud a TV felskálázásban, mert kifogástalan volt egyszerűen. Ez a méret (55) még nem elég arra, hogy a 1080ra azt mondjam, hogy "gyenge".

Egy kérdésben kérném a segítségeteket/véleményeteket: mindenképpen szükséges-e SDR-hez custom képmódban a fényerőt lejjebb vennem?
Kb ez az 1 dolog lenne, amit "kapcsolgatni" kellene (HDR vs SDR), de sok értelmet különbséget nem látok benne ránézésre.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.