Hirdetés
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Hieronymus: Hogyan parkolj hátramenetben profi módon
- NvidiaRTX: Xiaomi Electric Scooter 6 Max: Az első rollerem
- Luck Dragon: MárkaLánc
- Wiz Khalifa: Grand Theft Auto V - Látványosságok és érdekességek tárháza egy helyen!
- sziku69: Szólánc.
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- eBay-es kütyük kis pénzért
-
LOGOUT
OLED Televíziók - témaösszefoglaló
Új hozzászólás Aktív témák
-
HeZ_
csendes tag
Megvártam az utolsó darabos leárazást MM-ben és 3 napja nézem a kalibrált 65CX3LA-t, mely 14 éves, 50"-os full HD-s plazmát váltott.
A két kalibrált képüzemmód az ISF világos szoba és az ISF sötét szoba névre hallgat és az OLED fényerő a különbségük (meg sem néztem részletesebben). Az SDR adások (főleg HDR után) mintha vékony ködön, felhőn át, kissé homályosak, pont mint a plazmán - ami analógos, mozis kép, ilyen a plazma, ezt kedvelem a rajzfilmhatású LCD-hez képest. A mad'am szerint én fekete-fehérben nézem a filmeket, szerintem ő meg a rikítóan vöröslő, napégetett bőrszínt kedveli
. A menü gyors, testre szabható, a távirányító 2,4 GHz-es, könnyen kezelhető.
A HDR pazar, kisüti a szemet, ahogy írták itt: "áll-leejtős", mintha egy vakítóan napfényes napon felhúzod a napszemüveget mert sok a fény és borotvaélesen, kontrasztosan, élénk színekben csodálod a világot vagy a vakító napsütésben bámulod a millió színű korallzátonyt és lakóit 15 méter mélyen a Vörös tengerben... A hang sokkal jobb a plazmánál, Bluetooth fejhallgatóval (Sennheiser HD4.50 BTNC) meg minimum kétszer több hallatszik, mint a hangszórón.
Sötétben nézem 2 méterről, ahonnan nem látszik hol a képernyő széle, hol kezdődik a háttér feketéje. A plazmán 21:9 képaránynál látszott az alsó-felső sötét csík, mert sötétszürke volt a fekete, OLED-en nem látszik.Hónapokig gondolkodtam, olvasgattam teszteket, fórumokat, kérdezgettem tulajokat, tapasztalatokat, melyiket válasszam: minőség vagy méret: OLED vagy 85Q60, 85Q70.
A lényeget már leírták előttem: a méret igenis számít ÉS az OLED a legjobb kijelző ma.
2 méterről sem nagy a 65"-os képernyő netezni, játszani. 4 méterről vagy nappali fényben meg úgysem látszanak a részletek, az SDR TV adásra jó - amit egyre kevesebbet nézek.Tinting, blur, nit, tükröződés, pixelhiba, menü sebesség, hang - ezekről a régi hajzselé reklámos vicc jut eszembe:
Tökéletes haj: London, szitáló eső, de a hajam tökéletes. Párizs, szikrázó napsütés, de a hajam még mindig tökéletes.65"-os OLED TV-t 2 méterről nézve HDR-ben Netflixet, Youtube-t, Londont, Párizst, Dubai-t nézve szarok rá milyen a hajam
Új hozzászólás Aktív témák
- GAMER PC! i5-14500T / RTX 4070 / 16GB DDR5 / 512GB NVMe / 650w Gold!
- szinteÚJ, dobozos Dell Pro 14 Ultra 7 255U 16GB DDR5 512GB AI PC FHD+ 1 év garancia
- AKCIÓ! 4TB Corsair MP600 Pro XT NVMe SSD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- Ultimate előfizetés akár 3856 Ft/hó áron! Azonnali, automatizált aktiválással, csak Nálam!
- Gaming PC! Ryzen 5700X / RTX 3070 / B550 / 32GB 2666Mhz / 512GB NVMe / 850w Gold! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
. A menü gyors, testre szabható, a távirányító 2,4 GHz-es, könnyen kezelhető.
Vhiktor