Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-12 22:14:59

LOGOUT.hu

OLED Televíziók - témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17303) dgyuri0123 válasza Joshi (#17300) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Érdekes amit mondasz, mert én pl. szélesvásznú filmek után soha nem zoomolok, még plazmánál sem tettem soha.
A 910 (papíron) hajlamos a képvisszamaradásra, de nálam soha nem volt ilyen. Illetve hazudok, mert volt a legelején, mikor hangoltam a csatornákat és azt sem tudtam, hogy még a menün belül is lehet különálló fényerőket beállítani, így szerencsétlen tv 80-as oled fény mellett csinálta a hangolást. Mire vége lett, ott is volt az IR. Igaz hogy hamar elmúlt, de akkor ott rájöttem hogy inkább "plazma módban" fogom használni. Szóval, nálam is kb. 120-130 cd lehet, 22-es oled fényerő mellett (nem mértem, csak 10+év tapasztalat után mondom).
Egészen biztosan nem kevesebb, mert az összes eddigi plazmám picit sötétebb volt és azok mérve lettek.
Szóval, személyes véleményem az, hogy az IR vagy a beégés szorosan függ a standard oled fényerőtől. Tehát, ha valaki nem az Rtings által javasolt 17-es (körüli) oled fényerőt használja (esti mozihoz) B7-hez, annál előbb utóbb lesz tartós képvisszamaradás, amennyiben nem zoomolja ki a tarkabarka csatornalogókat, vagy HUD-okat. Abban is biztos vagyok, hogy nem 6-8 hónap kell hozzá, hanem pár év, de szívesen visszatérnék erre a kérdésre pár év múlva és megtudakolnám a tulajoktól, vajon hogy állnak beégés terén ?? Nem téged "bírállak", ezt ne is gondolt, csak neked írtam a válaszomat. :)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  OLED TV topic
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.