Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7651) #05993472 válasza #05993472 (#7650) üzenetére


#05993472
törölt tag

Nekem most jött, hogy elfogyott. Megrendelem másik eladónál. Vagy nem. Lehet inkább megvárom a 19-es újdonságokat. Hamarosan itt kell már legyenek.

(#7652) -Bagira- válasza jamez (#7649) üzenetére


-Bagira-
tag

Round android órák (ez alatt ezeket a kicsontozott "teljes" android-ot futtató órákat értem amivel jelenleg én is rendelkezem)
Ami jól működik rajta:
- Hívás jelzés,
- Értesítések amik egyenként választhatóak,
- Média vezérlés,
- Kamera vezérlés,
- Zenelejátszás bt-n
- Gyönyörű watchface-ek.
- stb..
Ezek a funkciók még sokkal jobban működnek watchdroid app-al.
Saját rendszerén belül a fitnesz opció is megy.
A pulzusmérés sportoláshoz megfelelően méricskél (+/- 1-2 bpm eltéréssel)
Minden más apk körülményes. pl navi, közösségi app-ok stb..
Ha azt gondolod kivált egy telefont, ki kell ábrándítsalak.. nem fogja.
Valamilyen szinten működik önállóan is, de nem teljes értékűen!
A legtöbbjük jó kidolgozású, általában stabil bt és wifi kapcsolattal.
LCD-set én már nem vennék, hiába IPS ..(tudom, volt olyanom is, többet nem lesz)
Az amoled nek nyomába sem léphetnek színtelítettségben, kontrasztban, fényerőben vagyis olvashatóságban sem. (ráadásul egy sötét hátteret használva jócskán tudod a készenléti időt növelni)

Tökéletesen használható telefon kiegészítésként megfelelő beállításokkal és programokkal.

A választásában sokat segít ha olyannak a véleményét ignorálod akinek nincs az adott típus, és nincs első kézből lévő tapasztalata. :DDD

(#7653) jamez válasza #05993472 (#7650) üzenetére


jamez
senior tag

Igen, most azt nézegetem. Ráadásul van benne magyar nyelv is. :K

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7654) jamez válasza -Bagira- (#7652) üzenetére


jamez
senior tag

köszi a segítséget :R

Nem is hiszem, hogy egy óra kiválthatna egy telefont 6'-os kijelzővel. Sokakat izgat ez az okosóra dolog, engem is mint kütyübuzit. :D De ha jól belegondolok a telefon mindig nálam kell, hogy legyen. Tehát ez csak egy + kijelző.

[ Szerkesztve ]

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7655) -Bagira- válasza jamez (#7654) üzenetére


-Bagira-
tag

Leginkább egy kiegészítésnek jó. Kevesebbszer kell a telót elővenni.
Értesítésnél/email-nél látod, hogy fontos vagy sem.
Lehet a telefont sokkal diszkrétebben használni akár némán is.
Rezgést sokkal könnyebb csuklón észrevenni mint egy télikabát vagy egy táska rejtekében.

(#7656) Quasi_modo válasza jamez (#7649) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem nyugodtan megveheted a Thor 4-et.

valami

(#7657) Quasi_modo válasza -Bagira- (#7652) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Annyira azért ne húzd le az lcd-s órákat. Transzflektiv kijelző csak lcd-vel van, az meg napfényben még mindig jobban látható.

valami

(#7658) Hzi válasza #05993472 (#7650) üzenetére


Hzi
aktív tag

Te már vettél?

Közben olvasom a várakozó álláspontot. :)

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#7659) #05993472 válasza Hzi (#7658) üzenetére


#05993472
törölt tag

Pedig nem szeretek várakozni, különösen, ha még meg sem kapom. Ezeknél a kis-kínai fickóknál csak az egy hét, hogy rájöjjön, hogy amit hirdet az már nincs is neki.

(#7660) -Bagira- válasza Quasi_modo (#7657) üzenetére


-Bagira-
tag

- Thor Pro-t sajnos még nem próbáltam.
- Bip kilőve a formája miatt. Meg sem nézem.
- Amazit space és startos
Kimondottan az a kijelző miatt nincs Stratos-om.
Volt szerencsém a kezemen tartani és próbálgatni egymás mellett a saját órámmal.
Tapasztalat.:
Simán nézve a kijelzőt vagy lilásan homályos vagy eszméletlen pasztel színű.
Egy dekával sem tűnt jobbnak mint a régebbi sony órák.
Fényt rákapcsolva is gyenge. Belementem a menübe felnyomtam max-ra ( ha jól emlékszem az a 5 ös állás volt) még úgy sem érte el a ledes fényét ahogy használom ( középállásban.)
És akkor még nem is egy galaxy watch-hoz viszonyítottam ami kijelzőben még jobb mint mostanim.
Egyetlen jó tulajdonsága az energiatakarékosság. Ráadásul az a "laposgumi" kör.. pff...
Nagy kár , hogy nem a verge kijelzőjét kapta rögtön venném. Így viszont egy másik lesz.
A mostani is megmarad de szeretnék egy Wear OS-t is kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#7661) jamez


jamez
senior tag

hasznos táblázat az órákról: [link] és egyebekről

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7662) tipuka


tipuka
addikt

Sziasztok!

Okosóra/okoskarkötőt akarnék vásárolni, max 20k körüli összegig, szeretnék segítséget kérni.
Első ilyen eszközöm lenne, nem akarnék egyből Samsung Watchot venni, félek, hogy összeb@szom és ennyi volt.
Beszerzés mindegy honnan, csak legyen legalább egy angol, jobb esetben magyar felület.
Jó lenne, ha valami mozdulattal felébredne és mutatná az időt, pl kar fordítás, rázás akármire, mert biciklizés közben is jó lenne, ha nem kellene mutatványoznom.
Alvás figyelés és intelligens ébresztést tudjon.
Üzeneteket jelenítse meg, ha írt valaki pl. messengeren írt, illetve, ha valaki hív lássam ki hív, hogy felvegyem-e a telefonon vagy ráér.
Lehessen rá kapni fóliát vagy üveget, hogy védjem a kijelzőt, illetve szíjakat is többféle színben fajtában, hogy mindig testre tudjam szabni az órámat a nekem tetszően (Bip-nél pl rengeteg óralapot lehet rá rakni, az tök jó)
Honor Band 4-re gondoltam a Huami Amazfit Bip -re, előbbi olcsóbb persze, de nem tudom mindent tudnak-e ,amire nekem kellene, hiába olvastam meg néztem róla videókat, bizonytalan vagyok, meg lehet van más is, ami óra/karkötő még eszembe se jutott.
Köszönöm előre is a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#7663) .Farkas.


.Farkas.
tag

Sziasztok!

Valaki akinek Ticwatch Pro-ja van mondja mar meg, hogy tudta a kontaktok kepeit atimportalni az orara?

Eskuszom mar mindent kiprobaltam.

Mi8-on vagy 4 fajta ROM mindenfele engely megadva a wear os appban es mobvoi-ban. Bluetoothon is hozzaferes adva.

Az a legrosszabb hogy egyszer az asszony kepet athozta, tobbet soha.

Mar kezzel ujra irtam az osszes kontaktot de semmi...

Az orat ne is mondjam hanyszor ujrahuztam.. custom romot is raktam ra..

[ Szerkesztve ]

(#7664) TOZ válasza .Farkas. (#7663) üzenetére


TOZ
addikt

Fura, hogy neked nem mutatja.
Nekem a telefonom (Galaxy S9+) a kepeket a google és/vagy FB fiokbol szopja ki a kontaktjaimnak.
Ezek a kepek mindig meg is jelennek az oran. Akinek van kepe a telefon nevjegyzekeben, annak van kepe bejovo hivas eseten az oran is.
Semmi mokolast nem kovettem el.

Kicsit mas:
A custom rommal mik a tapasztalatok az oran?

[ Szerkesztve ]

(#7665) .Farkas. válasza TOZ (#7664) üzenetére


.Farkas.
tag

Nekem is ugyan ez van. Telon belepek es egybol leszedi a kepeket. Oran pedig nem..
Kirpobalom egy teljesen uj emaillel amiben csinalok 2 kontaktot amihez leszedek 2 kepet. Ha igyse megy akkor feladom.

[link] ezt raktam fel.

Erezhetobben gordulekenyebb az ora. Amikor megjott kicsit meg is lepodtem hogy a menuben neha neha beakad. Na ezzel meg nem fordult elo. Viszont aksi idot nem tudok viszonyitani mert 1 napig volt fenn a stock.

[ Szerkesztve ]

(#7666) TOZ válasza .Farkas. (#7665) üzenetére


TOZ
addikt

Köszi.
Akksi idore annyit mondok, hogy nekem a stock is olyan, hogy nagyon max ket nap. De inkabb minden nap radobom egy fel orara a toltore, ugy a tutti.

(#7667) .Farkas. válasza TOZ (#7666) üzenetére


.Farkas.
tag

Ha vegre abbahagyom az egesz napos mokolast rajta akkor tudok nyilatkozni :D

Egy ujrahuzas lazan levesz 5-10% ot..

Forumon lattam 4 napot is. De ki tudja mik voltak be-ki kapcsolva...

[ Szerkesztve ]

(#7668) TOZ válasza .Farkas. (#7667) üzenetére


TOZ
addikt

Nekem minden BE van kapcsolva. Azert van. Telefonnal is így vagyok már jó ideje. Azért okos, hogy használjuk. Letiltok mindent akkor lehetne a Seiko Sumom is a kezemen. Az is egy igen jó cucc. :C

(#7669) zkosaras válasza .Farkas. (#7667) üzenetére


zkosaras
aktív tag

A gyári óralapok nem lettek esetleg "kimókolva" valahogy? (ha már külön ROM is van rá).

(#7670) .Farkas. válasza zkosaras (#7669) üzenetére


.Farkas.
tag

Marmint torolve?

(#7671) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Keresek 20e ft-ig oled kijelzős, pulzusmérős órát. Melyek az ajánlott típusok, esetleg hamarosan érkező darab, amire érdemes lehet várni?

Köszi & üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7672) keszo válasza looser (#7671) üzenetére


keszo
őstag

Órát nem fogsz kapni, max. aktivitásmérőt.
Huawei Honor Band 4

Attila

(#7673) looser válasza keszo (#7672) üzenetére


looser
addikt

Ezek szerint ez az eszköz nem mutatja az időt? Durva, hogy ilyenen spórolnak... :-(

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7674) keszo válasza looser (#7673) üzenetére


keszo
őstag

Bocsánat félre érthető voltam.
Ebben is van óra, de ezeket a készülékeket nem órának nevezik hanem aktivitásmérőnek.

Attila

(#7675) looser válasza keszo (#7674) üzenetére


looser
addikt

Hú, az szuper, igazából az nekem megfelelne. Tudni az aktuális pulzust edzés közben és az időt, mindezt egy egyszerű, letisztult, egy feltöltéssel hosszú ideig üzemelő, karon viselhető eszközben. Nekem elég vastag a csuklóm és ezen adatok alapján megfelelőnek tűnik a szíj hossza is. Tetszik, hogy egy síkban van a kütyü a szíjjal. Köszönöm a javaslatot!

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7676) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

biztos nagyon láma a kérdés, de el tudná nekem valaki magyarázni megnyugtatóan hogy mi a valós használatbeli különbség a color band a2 és a honor band 4 között.

a specifikációban annyit látok hogy nincs gyro a color bandben, ha a különbségekre keresek akkor csak olyan videókat dob föl (a kamu összehasonlítós oldalakon kívül) ahol indopakisztáni jutuberek ordibálnak hogy szábszkájbá csánela és közben hadonásznak az órával.

különösebb felhasználási mód specifikáció nincs, ajándékba adnám nőneműnek, pulzus és alvástracking biztos lenne, a jövőben talán sport (futás) is.

azt látom hogy a color band a2 régebbi modell de kíváncsi lennék mi a gyakorlati különbség a kettő között ami indokolja a másfélszeres árdifit.

nem értek hozzá most láttam életemben először okoskarkötőt.

(#7677) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok.

Nekem szükségem lenne, egy olyan alap okosórára, amelyen több ébresztőt lehet beállítani?

Ezek az órákon az ébresztő, csak rezeg, vagy jelez hanggal is?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7678) -Bagira- válasza cellpeti (#7677) üzenetére


-Bagira-
tag

Kivételek vannak de a fitneszpántok többnyire csak rezgéssel jeleznek, az óra szerű kütyükre sokkal jellemzőbb, hogy hanggal is.
Ez esetben választható, hogy hang, rezgés vagy mindkettő.
Az általam próbált órákban beleértve a full gagyikat is, mind tudott több időpontot kezelni.
A jobbak hétköznap / hétvége bontásban, heti rendszeresség stb...
Alváshoz/ébresztéshez inkább javaslok egy fitnesz karkötőt (valamilyen band-ot) a kényelem miatt.

(#7679) .Farkas.


.Farkas.
tag

Na kozben megoldodott a kontakt importalas. Ha telon becsillagozom a kontaktot atviszi a kepet...

(#7680) cellpeti válasza -Bagira- (#7678) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm. Melo miatt kellene, nem ebreszteshez.

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7681) Quasi_modo válasza cellpeti (#7677) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Szerintem ezt az összes Thor modell tudja. Hang is van természetesen. Annyira, hogy simán felébfedek a hangjára.

valami

(#7682) cellpeti válasza Quasi_modo (#7681) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszi

Tigris, tigris, csóvafény...

(#7683) zkosaras válasza .Farkas. (#7670) üzenetére


zkosaras
aktív tag

Nem, kimentve (exportálva), mint ezek.

Szívesen látnám őket a Ticwatch E-men :B :K

[ Szerkesztve ]

(#7684) looser


looser
addikt

Megvan a választottam: Intelligens Dinamikus Pulzusméretű Színes Karkötő :-D

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7685) jamez válasza looser (#7684) üzenetére


jamez
senior tag

mielőtt ott megrendeled: [link]
ott van olcsóbban

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7686) looser válasza jamez (#7685) üzenetére


looser
addikt

Rendes vagy, köszönöm :R
Csak viccből írtam be, mert tetszett benne az elírás, de egyébként tényleg jól néz ki. Nincs keret és viszonylag vékony az óratest, ezek tetszenek benne.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#7687) nutfile


nutfile
aktív tag

hello,
ticwatch pro-n próbálom életre kelteni a g-pay -t. a pay enabler nem működik.
mintha azt olvastam volna, hogy geo location alapján tiltja a wear.
van valamilyen 5let, hogy hogyan lehet életre kelteni?
t.

(#7688) Badboys válasza nutfile (#7687) üzenetére


Badboys
őstag

Valószínű,hogy itthon sehogy .Többen próbálkoztak vele nem megoldható. Akinek sikerült az külföldi bank kártyával oldotta meg.

(#7689) jamez válasza looser (#7686) üzenetére


jamez
senior tag

Fotón nem rossz az óra, megnézném élőben.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7690) nutfile válasza Badboys (#7688) üzenetére


nutfile
aktív tag

az nem gond, mert van van használható kártyám.

(#7691) jamez válasza Badboys (#7688) üzenetére


jamez
senior tag

Ha nagyon akarjátok, kb. 5 perc alatt nyitható UK bankszámla tök ingyenesen mobilon keresztül. 0 eur kölstésggel, ingyenes bankkártyával. Revolut.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7692) nutfile válasza jamez (#7691) üzenetére


nutfile
aktív tag

mondjuk az pont semmit nem ér g-pay tekintetében, mert csak néhány random kiválasztott ember tesztelheti...
(monese a megoldás)

[ Szerkesztve ]

(#7693) nutfile válasza nutfile (#7687) üzenetére


nutfile
aktív tag

a telón vpn-nel Londonba repitettem magam, így megy az órán a g-pay

(#7694) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Sziasztok! Látom van ilyen topik is, bár a kérdésem nem tudom itt mennyire ON. Máshol nem tom hol lehetne feltenni, szal: nem tudjátok melyik a jelenleg kapható legolcsóbb gps-es sportóra amihez jár pulzusmérő mellkaspánt? Esetleg ha ilyen nem létezik occóért, akkor melyik a legolcsóbb óra ami tud kezelni ANT+ eszközöket?

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7695) anrb válasza jjeahh (#7694) üzenetére


anrb
aktív tag

Szia! A jelenleg piacon forgalmazott eszközök közül a Garminon kívül kizárólag a Coros gyárt ANT+ kompatibilis órákat (a tendencia évek óta változatlan). A Coros árszintje a prémium Garminokhoz van belőve, annak ellenére, hogy új kínai brand. Ha csak mellkaspánt támogatás kell, akkor Garmin Forerunner 25-öt (Amazon.de: 95 EUR, Mo: ~30e), Forerunner 35-öt (Amazon.de: 120 EUR, Mo: ~48e) javasolnám. Esetleg a Vivoactive 3-at (Amazon.de: 200 EUR, Mo: ~70e). A Decathlonnál van 30e alatt is BT mellkaspántot támogató óra.

(#7696) TOZ válasza nutfile (#7692) üzenetére


TOZ
addikt

Akkor nekem szerencsém van...

(#7697) jjeahh válasza anrb (#7695) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Nézegettem még a Lezyne Micro GPS-t meg Lezyne Micro C GPS-t, azok elvileg tudnak ANT+-t is, de iszonyat rondák :DDD , így asszem marad valamelyik Garmin + egy bluetooth-os szenzor. Az ANT+ nem kötelező, csak hát van már itthon egy ANT+-os Garmin mellkaspánt, ezért előny, ha azzal is kompatibilis.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#7698) DamianB


DamianB
őstag

Hali
Mi band 3 és Honor band 4 en gondolkodok kinából venném mi a véleményetek szabad onnan venni meg vagytok elégedve velük eddig mi band 2 van .
Okosórát nem vennék mert vettem egyet még anno írtam is ide a csoportba de hatalmas csalódás használhatatlan számomra rendes androidot futattó óra .
Ticwatchok tetszennek még de inkább várok velük , 70-80 fölé meg nem szeretnék még menni .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#7699) ArthurShelby válasza DamianB (#7698) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A honor Band 4-ből ott a kínai fw-s lesz, amivel nyelv problémáid lesznek. Ha olyan nyelvre van állítva van állítva a telefonod, amit az óra nem ismer (pl magyar), akkor az óra kínai nyelvre állítódik. Ezt azzal lehet orvosolni, hogy a telefonod angol nyelvre állítod.
Ez az itthoni magyar forgalmazóknál (pl extreme digital) nem így van (ott magyar nyelvnél is angol lesz az óra), viszont drágább is az óra.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#7700) DamianB válasza ArthurShelby (#7699) üzenetére


DamianB
őstag

De nem úgy van hogy letölti a magyar nyelvi csomagot ?
Nekem az is jó amúgy ha angol lesz a karkötő.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.