Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7501) kbadam4 válasza jamez (#7499) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Én főleg futás miatt vettem, a gyors pontos GPS, és a hosszabb üzemidő miatt. Illetve, hogy
a megszokott androidos futóprogramjaim Runtastic és Strava szépen futnak rajta!

ebay-en vásároltam "fashionsway" eladótól

Vám és ÁFA sarc nélkül megérkezett postával kb. 3 hét alatt.

https://www.ebay.com/itm/Zeblaze-THOR-4-Plus-4G-GPS-1-4-5-0MP-Camera-1G-16G-WIFI-Android-IOS-Smart-Watch/173613255177?hash=item286c280a09:g:ykMAAOSwTbNb1qyM:rk:2:pf:0

Az a Kospet is jónak tűnik egyébként!!

Én ezt írtam.
Szerintem nagyn jó, hogy látja már a GLONASS műholdakat, nagyon könnyen (szinte azonnal) megtalálja a GPS-pozíciót! A legújabb fejlesztésű szoftver van rajta, vannak új lehetőségek, pl. Always ON Display, azaz
mindig / folyamatosan mutatja az órát (mutatós/analóg verzió, fekete háttér, fehér mutatók ill. számok).

Van benne Power Saving Mode, azaz energiatakarékos mód, ilyenkor csak az óra funkció működik, így szerintem minimum 1 hétig elketyeg újratöltés nélkül.
Amúgy az 580 mAh jelentősen tovább tartja életben az órát egy töltéssel, mint a korábbi kisebb akkus óráknál volt tapasztalható!

Van benne multitouch display, azaz, pl. képek, térképek nagyításakor két ujjal megérintve és széthúva lehet nagyítani, mint az okostelefonoknál.

Vannak új skinek, vagy watchfacek. Ismeri a 4G / LTE hálózatokat. B20-at is ismeri.

Nagyon jó a hangminősége, a LEMFOknak szerintem gagyi ehhez képest!

Így is egy nap kb. 20 %-ot merül.

(#7502) #05993472 válasza kbadam4 (#7501) üzenetére


#05993472
törölt tag

A legújabb fejlesztésű szoftver van rajta, vannak új lehetőségek, pl. Always ON Display, azaz
mindig / folyamatosan mutatja az órát (mutatós/analóg verzió, fekete háttér, fehér mutatók ill. számok).

Bocs, ezt melyikre írtad?

A hangminpséget mihez hasinlítottad? Például okostelefon kihangosításhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7503) kbadam4 válasza #05993472 (#7502) üzenetére


kbadam4
csendes tag

A Zeblaze Thor 4 Plus-ra írtam és Lemfo LES1 okosórához képest sokkal jobb a hangszórója!

[ Szerkesztve ]

(#7504) #05993472 válasza kbadam4 (#7503) üzenetére


#05993472
törölt tag

Ezt a hangminőség dolgot, körbe tudnáéd írni egy kicsit jobban? Eddig ugyanis jópárat meghallgattam, de halk, sipárgó, mélyhangokat teljesen mellőző okosóra telefonhangokat hallottam csak. Ehhez képest egy olcsó okostelefon kihangosított hangja sokkal jobb, hangosabb, érthetőbb.

(#7505) jamez válasza kbadam4 (#7501) üzenetére


jamez
senior tag

Gondolom kevesebb összeget irtak rá és igy simán átjött. :K köszi a leírást :R

Rengeteg okosóra van, de igy képek alapján nehéz dönteni.
Ami még nagyon bejön a Ticwatch pro, de az ugye 80e ft körül van. :U

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7506) Hzi


Hzi
aktív tag

Sziasztok!
Látom, előkerült a Kospet márka... :))

Az adatok, kinézet nekem is szimpik, de ez egy újnak tűnő gyártó, kérdés a tényleges minőség, tartósság.

Pár napja kuponnal 60 dollárért hirdették GB-n a Kospet Brave-t, majdnem rá is csaptam, annyiért már nem is rizikós. :N
(ha jól sejtem, pár x db erejéig lehet érvényes a kuponkód, utána már nem).

[ Szerkesztve ]

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#7507) jamez válasza #05993472 (#7500) üzenetére


jamez
senior tag

köszi, most nézem a kospet hope-ot :D
még egy óra ami bonyolítja a választást. :U

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7508) kakuk.tamas válasza Hzi (#7506) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Gondolom én olyan ez, mint a másik millió: valami szitázott belpiacra szánt óra nemzetközi kiadása...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7509) Hzi


Hzi
aktív tag

Nekem nincs bajom vele, főleg a Hope tetszik, bár a Brave sem rossz, annál a 2 baloldali csavar irritál picit.

Viszont okosórára nem tudok/akarok 20k-nál többet kiadni, ezért várólistán vagyok.

És ha netán 30k lenne a budget, akkor nem akarom mellé lőni vagy zsákbamacskát venni.
Ezért érdeklődöm a Kospetek felől.

Hogy vagy te itt? Jóóóól!

(#7510) #05993472 válasza Hzi (#7509) üzenetére


#05993472
törölt tag

A Kospet Hope mindenkit érdekel, de senki sem veszi meg. Így, a valódi használatról itt a fórumon semmi hír sincsen róla. Szerintem is így zsákba macska vétel.

(#7511) Quasi_modo válasza jamez (#7489) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A Thor4 és a 4 plus amoledes, a pro lcd-s de nagyobb a kijelző.

valami

(#7512) kbadam4 válasza #05993472 (#7504) üzenetére


kbadam4
csendes tag

Úgy értettem, hogy tiszta és jól érthető a hang.
Pl. a futóprogramom, a Runtastic szól km-ként, meg mondja az infókat futás közben,
és olyan jól tisztán mondja, hogy olyan mintha mellettem lenne valaki.

A LEMFO LES1-nél ehhez képest alig volt érthető, halk volt, majdnem mint egy olcsó kínai beszélő gyerekjátéknál. És volt kettő LEMFO LES1-esem is.

Ugyanilyen tiszta, világos, jól érthető hang volt egyébként a ZEBLAZE THOR PRO órámnál is!

(#7513) #05993472 válasza kbadam4 (#7512) üzenetére


#05993472
törölt tag

Köszönöm a válaszod!

Te a két óra közül melyiket javasolnád megvételre? És miért azt?

[ Szerkesztve ]

(#7514) kbadam4 válasza #05993472 (#7513) üzenetére


kbadam4
csendes tag

A Zeblaze Thor Pro jóval olcsóbb, de nem olyan szép a kijelzője, viszont nagy előnye, hogy
IPS transzflektív (de csak 320 x 320 felbontás) -> napfényben is, olyan fekete-fehér féle színkompozícióban, de tökéletesen látható minden még alacsony fényerőn is. Viszont csak 5.1-es android van rajta, meg nincs rajta always on display. Meg full energiatakarékos üzemmód sem.

Attól függ mire akarod használni. Szerintem ha csak telefonálásra, akkor mindkettő elégséges. Ha mondjuk futásra mint én, akkor a glonass miatt a plust.

A Zeblaze Thor 4 Plust javaslom inkább, mert ez újabb fejlesztés.Sokkal szebb kijelző normál körülmények között (Super AMOLED, nagyobb felbontású (400 x 400) kijelző).

Akkuja mindkettőnek nagy, de a fejlesztéseknek köszönhetően a plus tovább bírja egy töltéssel, ha használod az energiaspórolási lehetőségeket!

(#7515) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Samsung Gear S3 után most egy Mobvoi Ticwatch Pro órám van.
1.: Azt szeretném kérdezni, hogy Wearnél mitől függ, h van-e hívókép? A gyakori kontaktjaimnál van kép, telefonon szépen mutatja is, jó minőségben (nem pixeles, felnagyított). Órán viszont érdekes módon ezek közül némelyiknek nincs képe, csak a "sima" módon a nevének betűje van helyette. A képeket minden kontaktomnál böngészőből asztali gépen a töltöttem fel, x éve a Contacts gugli felületén (itt adok hozzá mindig új névjegyet is, minden adatával kitöltve).
2.: Másik kérdésem továbbá, hogy miért ilyen kicsi, 7mm-es karika kép van (ahol van), miért nem teljes képernyős, mint pl Gear S3-nál?

Mit rontok el? Waer OS-ben még nem igazán vagyok profi! :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#7516) #05993472 válasza kbadam4 (#7514) üzenetére


#05993472
törölt tag

Köszönöm a részletes beszámolót!

(#7517) AlexDaywalkr


AlexDaywalkr
tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, amit kaptam a kérdésemre. Jelenleg most ezzel az órával szemezek:
[link]
Az egyik hátránya számomra, hogy nem vízálló. Elég kevés infót találtam eddig róla és csak egy helyen árulják jelenleg. Szerintetek megéri az árát?

Alex

(#7518) Freeman007


Freeman007
aktív tag

Sziasztok.

Nem pont ebbe a témába vág, de nem találtam megfelelőbb topikot - amennyiben lenne ne tartsátok magatokban.
Szóval, gömbpanoráma készítéshez keresnék kamerát ami rövid időn belül elkészíti (ajánlott, nem ajánlott, bestbuy, stb.) és ebben szeretnék infót, segítséget kérni. Telefonnal is lehet körbeforgolódva, de az min 5 perc mire a gömbnek minden részét végigfényképezem és összefűzi az app.

Köszi előre is.

"A mai ember azon a pénzen, amellyel nem rendelkezik, megvesz egy sor olyan dolgot, amire nincs szüksége, hogy iriggyé tegyen vele olyan embereket, akiket nem szeret."

(#7519) dbilas


dbilas
tag

Sziasztok!

Szeretném a segítségeteket kérni!

Okosórát keresnék.

Nem vagyok óra guru, eddig nem volt soha órám, de most eljött az ideje, hogy legyen valami.

Az itthoni piacot én kizárnám... 100+-os órák kilőve... Számomra kilőve a Xiaomi vonal is, mert elég rendesen pörög a fórum, hogy ez rossz az rossz, melegszik, merül, nem szinkronizál stb... ezt inkább nem akarom.

Még csak nézelődök, de a Makibes [link]

illetve a Kingwear [link]

vonal tetszett meg.

Youtubeon olyan frankón néz ki minden.... a valóságban is működhet? Valaki használ ilyesmi kínai piacos órát?

Nagy elvárásaim nem lennének. Nem kell nekem 3g/4g, telefonálás stb...

Gps lenne a lényeg ami jó lenne ha picit pontos lenne, alvásmonitorozás számomra érdekes sztori, hívást mutasson, értesítést mutasson, pulzust is mérjen... ezzel kapcsolatban tudom, hogy nem várható el, hogy iszonyat pontos legyen, de egy megközelítő érték jó lenne.

A mindennapokban mint órát használnám és heti 3 alkalommal 1 óra futásra. Az, hogy hány napot bír jó kérdés... örülnék, ha 2-3 napot elmenne. Érintőképernyős csilli-villi dolog annyira nem fontos.

Előre is köszönöm segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

(#7520) kakuk.tamas válasza dbilas (#7519) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ticwatch-okat nem nézegetted?
Ezeknek kicsit jobb a supportjuk, és több frissítés várható rájuk, mint a kínaiakra...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7521) zezoka


zezoka
őstag

Mobvoi gyári oldalára kaptam emailben 10% kedvezményt a TicWatch E2 vagy TicWatch S2 órákra (mert rendeltem tőlük Pro-t nem is tudom mit várnak, veszek a másik kezemre is :) ), 48 órig érvényes, 01.23 17:15-kor kezdve: Lehet h csak a második megy, nem tudom:

YOUR UNIQUE COUPON CODE: TICLOYALES269839e4b
YOUR SHARE-THE-LOVE COUPON CODE: TICLOYALES2a3931ea0

Szerk.: (bocs a nagy betűk miatt, ctrl c-v volt)

[ Szerkesztve ]

(#7522) Quasi_modo válasza kbadam4 (#7514) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Miért ne lenne energiatakarékos mód a Zeblaze Thor Pron? Van. Olyankor mindent lekapcsol, csak egy digi kijelzős óra van.

valami

(#7523) kakuk.tamas válasza zezoka (#7521) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

És milyen a Pro? Nagyon agyalok rajta...
Nekem fontos a WearOS, megszoktam már...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7524) #05993472 válasza AlexDaywalkr (#7517) üzenetére


#05993472
törölt tag

1 GB RAM? Nem vízáélló? Szerintem idén ezek már felejtősek!

(#7525) zezoka válasza kakuk.tamas (#7523) üzenetére


zezoka
őstag

Rendeljkinait.hu FB oldalon írtam róla egy hosszabbat, ha megengeditek, akkor ide is bemásolom Neked (bocs, hosszú lesz):

Napokban jött meg közösen rendelt Mobvoi Ticwatch Pro okosóra, és a mellé akciósan rendelt TicHome Mini okos hangszóró. Az óra itt is megvehető: https://www.banggood.com/XIAOMI-TicWatch-Pro-Smartwatch-Blu…, én a saját oldalukon vettem "szettben" (EU-ba lengyel raktárból jön pár nap alatt).

Közös jellemző:
Csomagolás minőségi eszköz benyomását kelti, masszív, kemény, szép doboza van mindkettőnek, tartozék jellemzően egy leírás, és egy USB kábel, fej nélkül. Technikai adatokra nem térek ki egyik esetben sem, az utánajárható, inkább csak a kicsit (erősen) szubjektíven a személyes tapasztalatokra.

TicHome Min hangszóró:
Szép forma, minőségi anyagok (teteje gumírozott műanyag), minőségi összeszerelés, megfeszegetve sem recseg, nem ropog. Jó fogás, kényelmes használat, gombok jól reagálnak, jó érzés megnyomni, ledek több színűek, de jellemzően kék-zöld.
Párosítás egyszerű, NFC-vel egy pillanat alatt összepárosodott Bluetoothon telefonnal, majd Google Home appban voltak a további beállítások. Google Home-ban hozzáadásnál rögtön megtalálta: Wlan, és a "beállítás varázsló" számos egyéb lépése után üzemkész lett.
Google asszisztens természetesen angolul, de nagyon jól működik, szinte mindent megért, még a szomszéd szobából, 6-8m-re is feléledt a parancsszóra, és meg is értette. Yeelight lámpáimat, és a csatlakoztatott telefon mellett ChromeCast2-n a TuneIn-t, Youtube-ot szépen tudtam szóban vezérelni vele. Ha nincs csatlakoztatva telefon, akkor sajna ki kell választani alapértelmezett zene és videó stream progit (Spotify, Netflix), de én ezeket nem használom, ezért kihagytam, így "önállóan" a hangfal ezeket nem tudta végrehajtani (Pl Play XY on Youtube in Living room). Szépen beszélgetni viszont önállóan is lehet vele, meg okos otthon cuccokat kapcsolgatni! 🙂 A hangerő jó: kellően hangos is lehet felhangosítva.
Hangminőség is bőven "elmegy" kategória, vannak "mélyek" is (ha felületen van, és van honnan visszaverődnie), de a Blitzwolf BW-AS1 hangszóróm szintjét természetesen nem éri el.
A tartozék usb kábel fej nélkül van, aksiról is tud működni, de én pl fixre fogom telepíteni egy központi helyre (úgyh kell vmi adapter fej majd). A kábel egyébként nagyon erősen csatlakozik: bedugni-kihúzni nagyon erősen lehet (konkrétan alig tudtam), határozottan kattan. de olyan érzésem van, h meg is tudnám tartani vízszintesen a csatinál fogva, olyan masszív. Kábel egyébként elég jól elbújik, bedugva majdnem olyan, mintha gyárilag fix kábeles lenne. Egyébként a kábel a bőrszíj alatt jön ki, hátrafelé kulturáltan eltűnik a szíj, és a kábel is egy fixre telepítésnél.

TicWatch Pro:
Ezüst verziót vettem meg, mert a fekete számomra már túl sportos, én meg inkább munkahelyre (farmer-ing felállás) vettem, és egy Samsung Gear S3 Classicot váltott. Kicsit emiatt néha ahhoz fogom hasonlítani. Maga az óratest itt is jó minőségű, és jól összerakott, jó fogásúak az anyagok, bár a króm nekem egy kicsit több, mint ami kéne (fekete sportosság miatt nekem kiesett). Ha a felfelé-lefelé túlnyúlás nem króm lenne, csak a "karika" és a gombok, nálam akkor lenne telitalálat. Ez ügyben a Gear S3 Classic egy kicsit elegánsabbnak hatott, de itt sincs probléma. Egyébként a krómozott részek függőleges és vízszintes felülete + a gombok enyhén szálcsiszolt felületűek, nem teljesen tükörfényes. Tükörfényes csak a nem forgatható korona "sarok-éle".
Töltő itt is fej nélküli, csak a mágnesesen rögzülő, hagyományosan módon érintkező 4 érintkezős bölcső, fix kábeles usb csatival a túlfelén. Mágnes határozottan és erősen odacuppantja az órát, lötyögés, mozdulás itt sincs. Fordítva nem megy bele, mert taszítja a mágnes, de amikor ezt kipróbáltam, ferdén a taszítás ellenében a fém hátlapot neki lehet érinteni az érintkezőknek, zárlatot okozva. De ez nem standard: mechanikai kialakítás és mágnesesség révén ez nem életszerű.
A 22mm-es szíj cserélhető, házilag is (van kis pöcök). A gyári gumi-bőrszíj kombó a Gear sima bőrszíja után kicsit fura volt, hogy ilyen puha és hajlékony, de viselni meglepően kényelmes, és kevésbé törik meg a megfelelő lyuknál.
Egyedül a gombokat tudnám kicsit negatívan jellemezni: azok enyhén "puha" érzésűek, főleg ha nem pont tengelyirányban nyomjuk meg. Habár kicsi-mikrokapcsolós módon halkan és enyhén azért kattannak, de lehetne határozottabb is a nyomáspontjuk. Lötyögés, zörögés, rezgés a gombok felől szerencsére nincs.
Wear OS merőben más, mint az eddig általam megszokott Tizen. Először nagyon idegen volt, erősen szoknom kell, sok dolog idegesített h nem úgy van, ahogy eddig. Csomó minden előnynek hirdetett Wear OS dolog, pl hogy az órán lehet állítani dolgokat (pl órán használatos Play áruház), nekem a kicsit romló szemem miatt inkább hátrány. Megszoktam, h mindent telefonról menedzseltem előtte. Itt meg egy órán indított Play-ből óraszámlapot vadászni kb zsákbamacska, mert a 0,5x0,5cm előképen kb semmi nem látszik a WF-ből, csak ha belemegyek, és ott nézem a képeket kicsit "nagyobb" méretben. Maga az OS természetesen szabvány, mezei Wear OS 2.3 erre sem térnék ki bővebben, beállítások menüponton pár perc alatt végig lehet menni, aztán nem is kell vele foglalkozni, Google cuccok, Wear progik természeten mennek (Pl van órára Yeelight app is). Van saját Mobvoi progi is, amivel csak a fitnessz rész adatai látszanak, meg az óra aksija és kapcsolódása. Minden másra a Wear progi, vagy az óra maga. Kicsit még idegen, de napról napra szokom. Bár a legegyszerűbb óraszámlap felrakásnak még utána kell járnom (mármint egy "sima" WF, tehát ami nem egy óralapon belüli több óralap - pl Facer). Meg pl miért van néhol hívókép, néhol meg nincs (amelyeknél telefonon mindegyik van), továbbá nem teljes óralapon, mint Gear S3-nál, csak egy kb 1cm-es karikában.
Utolsó pontként a kijelző. Legnagyobb extra ebben az órában a dupla kijelző. Ez egy picit csalódás volt nekem, mert azt hittem (egyik videó alapján), h az LCD kijelzőre az aktuális WF-nek az AOD módú (tehát butított, jellemzően monokróm) WF-ét teszi ki. Sajna nem. Az LCD formátuma fix: a hétszegmenses óra, alatta dátum, lépés, 5 jelölős aksi bar. Nem nagy probléma, de az aktuális WF-nek az AOD verzióját szívesebben láttam volna rajta. Örültem, h egykori Pebble Steel szintű óra"képem" lesz kikapcsolt kijelzőnél, de nem, az tényleg csak az AOD bekapcsolásakor jelenik meg Amoled kijelzőn, a szokott módon. Az LCD kijelző az amoled előtt van, így enyhén sötét tónusú. Napon tökéletes, jobb nem is kell, de szobában, félhomályban, vagy nem megfelelő szögben már sötét tónusú, a fekete szöveg kicsit beleolvad az óralapba - de tanulható, megszokható, hogy az ideális. Karlendítéses kijelző ekkor is kapcsolható, de jó fényviszonyok között felesleges, rossz fényviszonyoknál jól jön. Ez ki-ki eldönti, nálam most ki van kapcsolva, csak gomb, vagy érintésre éled az amoled. Maga az amoled szép, tiszta, de (lehet h a dupla layer miatt) kevésbé tűnik amolednek. Persze a fekete az fekete, az nulla, az sötét, de a színek amolednél sokkal élénkebbek, erősebbek szoktak lenni. Itt mintha egy "fakóbb" szűrő lenne (mint egy megvilágított lcd-nél), bár valakinek ez a színvilág jön be jobban. A fényerő rendben van, napon is jól olvasható, de automata fényerő kicsit nekem kevés. Napon feltolja, azzal nincs gondom, de egy jól megvilágított helyiségben is még elmegy, de félhomályban, sötétben kicsit kevésnek tartom. Maga a kijelző felülete Gorilla Glass védelmet kapott. Mivel nem volt egyértelmű (néhol mondták, de általában nem, és leírásokban sem volt), vétel előtt a gyártótól megkérdeztem, és azt mondta a Pro szériától már GG. Nálam ez vízválasztó volt, mert nem szeretem a fóliát, Gear S3-on sem volt, és egy karc sem volt rajta bő egy év után. A képeken a króm nem mikrokarcosos, csak maszatos! 🙂
Üzemidő jelenleg még nincs, tegnap egész nap nyomkodtam, nap végére töltenem kellett (nagyon hamar feltölt még szg-re dugva is), ma már nem annyira nyomkodtam, átlagos használat, néhány értesítés: most reggel 6kor 100%ról levéve most (kb 11h) körül) 90%.

Későbbi tapasztalatok:
Tény, feleannyit (se) megy a kijelző, mert az esetek nagy részében (idő leolvasás) elég az lcd, míg a Samunál karlendítéssel bekapcsolt az oled (sokszor autóban ablakon könyökölve is), itt meg ki van kapcsolva ez a funkció.

Fényerőt kivettem automatából, és fixen maxon (5-ös) használom. Így már látom a kijelzőt minden fényviszonyok között a gyengülő szememmel, visszatértek a színek, megszűnt az a fakó lcd szerű hatás. Sokat emelt a felhasználói élményemen!

Majdnem meglett az 5 munkanap. A fotó másfél órával ezelőtti (4%), most ment át a "csak LCD" módba (mert kicsit még nyomkodtam, különben még ment volna kicsit), de lépésszámlálás és (manuális-gombnyomásos) pulzusmérés ilyenkor is van.

Az óra melóba van csak használva, naponta 6:30kor van általában felvéve a kezemre, akkor kapcsolom be, napközben viselem, 5ből fix 4es fényerőn (mégse maxon), a 24h pulzusmérés eddig nem volt bekapcsolva (ma bekapcsoltam, biztos kevesebb lesz emiatt legközelebb), napközben azért van mit jeleznie, és általában 16h körül veszem le, kikapcsolom, és kikapcsolva áll másnap reggelig. Kezdeti nyomkodás már alámaradt, sokat segít, h óraként elég ránézni lcd-re, így nem fogyaszt a kijelző, mert nem kacpsol be, jóval kevesebbet "világít". Annyi, h tegnap levétel előtt volt egy fél órás gpses biciklizés is.

Az lcd-s képen látszik, mintha tudna mást is a kijelző, de eddig nem láttam, h mit. Na ma gyerekkel oviból hazafelé bekapcsoltam. Ide is írja az edzés jelzéseit is. Tempót ne nézzétek (nem futottunk szintidőt, minden hóbuckánál meg kellett állni).

Képek

(#7526) Cyborg válasza dbilas (#7519) üzenetére


Cyborg
őstag

Azért már vannak már márkás órák 60-tól, Samsung, Huawei.

...ha a xiaomival szerinted ennyi gond van, akkor azt javaslom még ennyi elvárásod se legyen a makibes, és kingwear órák felé.

Szerintem

[ Szerkesztve ]

(#7527) zezoka válasza kakuk.tamas (#7523) üzenetére


zezoka
őstag

Hívóképekről, mint tapasztalt felhasználó tudsz nyilatkozni? :) Miért van néhol, máshol meg nincs (ahol egyébként telefonon van), és miért nem teljes óralapon van kép?

(#7528) kakuk.tamas válasza zezoka (#7527) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én Huawei telefonnal (elsőször P20 Lite, majd Mate 20 Pro) használtam a Huawei Watch 2-t. Nekem minden névjegyhez mutatta a beállított képet. Az, hogy nem teljes képernyőn, szerintem rendszer miatt van így van megírva.
Talán másik alkalmazással működik teljesben.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7529) zezoka válasza kakuk.tamas (#7528) üzenetére


zezoka
őstag

Nekem pl anyum és tesóm képét mutatja, feleségem és apum képet meg nem. Pedig telefonon mindegyiket mutatja, nem pixeles, jó minőségben. Gear S3 nekem is mutatta mindet full óralapon. Itt meg egy 7mm-es kicsi.

Vettem hozzá szintén a gyári oldalukon a barna szíjat is! Jól mutat ezzel is megfelelő színű ingekhez (nem pont ezzel a számlappal, hanem van egy tök jó narancssárgája, csak most nyomkodtam)!

[ Szerkesztve ]

(#7530) CHIPman válasza zezoka (#7521) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Köszi, Ticwatch E2 berendelve, tegnap óta vadászok rá kupont. :D
Szerk:
Az elsőt használtam fel, a második még működik, és szerintem másra is, mert 120€-s korlátot ír.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7531) zezoka válasza CHIPman (#7530) üzenetére


zezoka
őstag

Szívesen! :)

(#7532) jamez válasza zezoka (#7525) üzenetére


jamez
senior tag

Köszi a beszámolót!
Megéri a 2x árát a kínai hasonló tudasuakhoz képest?
Pl. Thor 4.
Garancia a weboldalak hogy történik?

Üdv. Zoli

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7533) pch válasza kakuk.tamas (#7523) üzenetére


pch
aktív tag

Nekem a sima Ticwatch E van de nagyon meg vagyok vele elégedve.
A csúcs mondjuk az lenne, ha visszaraknák a magyar nyelvű diktálást és az asszisztens is tudna végre magyarul.

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#7534) kakuk.tamas válasza zezoka (#7529) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A Gear S3-on Tizen fut, ezen pedig WearOS. :)
Azért más.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#7535) zezoka válasza jamez (#7532) üzenetére


zezoka
őstag

Mivel azokat nem ismerem, nem tudom a minőségüket, így nem tudom. Pro is olyan, hogy tökjó, abszolút nincs rá panaszom, de pl a Gear S3 mintha kicsit prémiumabb (érzésű) lenne, de nem bántam meg ezt az órát sem. Sőt, a Wear idegenségének tudom be, nem az óra hibája. De már "szokom meg" rendesen! :) Szoftver oldalról meg mindegyiknek van Pro és konktra is Wear vs Tizen. Két Waer között elvileg csak az óra maga lehet a különbség.

Egyébként a rendszer sebességgel nincs baj, de nagyritkán megdöccen, van fél mp reakcióidő (pl óralap váltáskor - bár most kipróbáltam, és azonnali, de volt ilyen), de utoljára megvételkor vettem észre, mikor belaktam. Mióta csak használom, azóta nem tapasztalom.

(#7534) kakuk.tamas: Tudom! Épp emiatt nehezebb nekem a váltás, mert Tizen volt az első okosórám (Pebble Steel után), azt szoktam meg, azon tanultam bele az okosórákba, és itt meg minden más (de pl sok minden meg jobb, pár dolog meg ott jobb).

[ Szerkesztve ]

(#7536) CHIPman válasza jamez (#7532) üzenetére


CHIPman
nagyúr

1 éve így volt:
Mobvoi garancia 1 év van, benyújtod az igényt, küldenek egy ingyenes shipping labelt amit a posta nem fog tudni beolvasni, így az ott található címre el kell küldened az órát saját költségen amit majd visszautalnak, és egy bevizsgálás után hongkongból küldik az újat.
Azóta van EU raktáruk, nem tudom, hogy ez a garancián változtat-e bármit.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7537) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok! milyen olyan órát esetleg karkötőt javasolnátok ahol az elsődleges szempont az értesítések kijelzése, ébresztők, időpontok jelzése rezgéssel, esetleg beépített gps. Az edzés, eü funkciók másodlagosak...
árban 10-15e körül.

(#7538) CHIPman válasza beach head (#7537) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Használt vagy kínából új Amazfit Bip + magyar ékezetes betűkészlet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7539) jamez válasza CHIPman (#7536) üzenetére


jamez
senior tag

Nekem UPS visszaküldésem volt más céggel, teljesen rendben zajlott.
köszi

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7540) #05993472


#05993472
törölt tag

Kíváncsi vagyok a tavaszi okosóra felhozatalra. Ha tudtok valamit, dobjátok be ide is.

(#7541) jamez


jamez
senior tag

Engem a Ticwatch E2/S2 érdekel milyen élőben. Akinek megjön legyen szíves írjon róla. :R

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7542) CHIPman válasza jamez (#7541) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Pontosan mire vagy kíváncsi? Én nem számítok sok pluszra az E-hez képest, csak E-t már nem akartam venni a rossz tapasztalatok miatt.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7543) Demizson92


Demizson92
aktív tag

Valaki aki használ apple watch 4-es szériát, tudna róla véleményt mondani?! :)

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy, ha egy privát üzenetet kapsz, akkor válaszolsz is rá! Köszönöm szépen!

(#7544) pch válasza CHIPman (#7542) üzenetére


pch
aktív tag

Milyen rossz tapasztalatok volt vele?

pch

http://sb-soft.hu - "A" számlázó

(#7545) CHIPman válasza pch (#7544) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Használtan vettem, nálam 2 hónap után kifehéredett a kijelző, és gariztatni kellett. Cserélték, és még bontatlanul eladtam. Aki megvette, pár nap utána szintén eladta, és aki megvette annál most (1 év után) kommunikációs gondok akadtak.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#7546) szpeti40 válasza CHIPman (#7545) üzenetére


szpeti40
addikt

Meg az akki idő sem a legjobb.
Bár a bluetooth kapcsolatos problémámban annyi fejlemény történt azóta, hogy másik telefonnal megnézve tökéletesen működik az óra, szóval a telefonommal van valami. :F

De nekem összességében nincs bajom az órával, könnyű volt olyan hogy elfelejtettem, hogy rajtam van, bár a műanyag ház cserébe könnyebben sérül. Egyedül a napi töltögetés ami kellemetlenebb, de nekem nem nagyon volt probléma, max ha nem itthon voltam több ideig akkor.

[ Szerkesztve ]

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#7547) jamez válasza CHIPman (#7542) üzenetére


jamez
senior tag

A fotókon és videón minden olyan szép.
elmentem megnézni személyesen a Xiaomi órákat, megfogtam aztán nem tetszett. Gyenge volt a fényerő, pl.

Szívesen adok többet valamiért ha megéri. Most a Ticwatch pro a befutó, de az kb 80e ft. Vajon megéri ennyit adni érte vagy elég az olcsóbb E/S széria is?
A Samsung watch az tetszett élőben is. De ezeken wear os van. Szerintem jobb lehet.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#7548) Badboys


Badboys
őstag

Alfawise KW88 Pro 3G erről van valakinek tapasztalata? Véleményeket szeretnék hallani róla. Megéri vagy sem. Pro és kontra. Köszönöm

(#7549) bazccka válasza Badboys (#7548) üzenetére


bazccka
tag

25e Ft-ot megér-e?
abszolút
lassan megérkezik az enyém is.

(#7550) kakuk.tamas válasza bazccka (#7549) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Úgy ne mondd, hogy megéri, hogy még ki se próbáltad. Egy origós tech cikkre meg épeszű ember nem ad...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.