Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6501) Quasi_modo válasza seger (#6499) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nekem is van egy DZ09 klónom. Azon mértem fel, hogy kell e komolyabb. Kellett.

valami

(#6502) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6501) üzenetére


gjoco1
addikt

Szintén zenész.Csak Én még ugrottam egy NO1 S9-re.De utána is ugranom kellett. :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6503) gjoco1 válasza gjoco1 (#6502) üzenetére


gjoco1
addikt

A felhozatal...... :DDD

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6504) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6503) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A harmadik az egy Thor 1?

valami

(#6505) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6504) üzenetére


gjoco1
addikt

Az,amit most használok.Egy Diggro DI06-os vekker.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6506) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6505) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Hát ránézésre nem volt nehéz összekeverni. :). Nem tudnám megmondani, hogy kívülről miben különböznek.

[ Szerkesztve ]

valami

(#6507) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6506) üzenetére


gjoco1
addikt

Igen,amióta ezt a típust elkezdték gyártani elég sok óra kinézete hasonló.Egy-két pici eltérés van........

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6508) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6507) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Az is elképzelhető, hogy ugyanaz jön ki többféle név alatt, ráadásul ugyanarról a gyártósorrol. És ez nem csak Kínában van így.

valami

(#6509) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6508) üzenetére


gjoco1
addikt

Azért egy-két pici eltérések vannak.

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6510) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6509) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Nyilván. Gondolom főleg szoftveresen.

valami

(#6511) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6510) üzenetére


gjoco1
addikt

Inkább kinézetre,mert ezek a Kínai órák szoftveresen igen csak egyformák.....

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6512) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6511) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Lehet. Ezt csak a tapasztalat mondatta velem. Kis kinézetbeli és kis szoftveres eltérés, azonos gyártósor egy bérgyártónál...

valami

(#6513) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6512) üzenetére


gjoco1
addikt

Lehet,hogy az elméleted és a levezetésed jó........,de lehet,hogy Minket is levezetnek,hogy itt töltjük ki az üresjáratot. Úgy járunk,mint Palika. :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6514) Quasi_modo válasza gjoco1 (#6513) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Ez egy fórum ahol társalogni szoktak.
De most engedjünk teret mások érvényesülésének.
(egyébként nem elmélet, látom)

[ Szerkesztve ]

valami

(#6515) kakuk.tamas válasza gjoco1 (#6511) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mivel MTK proci van rajta, és MTK szoftver (vagy android alapú, vagy nem), amit csak csinosítgatnak. Ugyanúgy, mint régen az MTK-s telefonoknál. A szoftver minden telefonon ugyanaz volt, mivel a chip gyártó nem adta ki a drivereket, ezért maguk írtak félévente egyszer egy rendszert. (Kína, mit várunk...)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#6516) seger válasza gjoco1 (#6500) üzenetére


seger
addikt

Ohhh! Tényleg!! :C :DD

(#6517) gjoco1 válasza Quasi_modo (#6514) üzenetére


gjoco1
addikt

Tök igazad van Barátom,csak nehogy mások megunják...... :DDD

Igen,így van....

Látod-látod. :D

"A gyakorlat a legjobb tanitó mester" /Publius Syrus/

(#6518) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok,

családtagnak keresek egy okosórát ezekkel a kritériumokkal:

1. Van szívmonitorozás és ha kell tud szólni ha úgy érzi baj van (ez lenne az óra legfőbb célja, minden más ezután).
2. Nem úgy néz ki, mint egy sport karperec, hanem óraként is viselhető (hogy most kerek, négyzet, téglalap alakja van mindegy, csak kinézzen valahogy, esetleg ha egy bőrszíj vagy NATO szíj rátehető külön pluszpont).
3. Vízálló (legalább kézmosás, zuhanyzás szintjéig)
4. Sport monitorozás (futás, kerékpár), beépített GPS nem követelmény, de ha a nevesebb appoknak tud HR adatokat szolgáltatni (pl: Endomondo, Runtastic, Strava, stb), az jól jöhet
4. Nem kerül annyiba, mint az Apple Watch és van normális Android kompatibilitása.

Szóval ja, az Apple Watch amúgy tök jó lenne, de iszonyú drága. Egy idősebb (okoskütyükhöz azért legalább felhasználói szinten értő) családtagnak menne. Többször volt már gondja a szívével és amikor hallott arról, hogy az Apple Watch tud figyelni és figyelmeztetni ritmus zavarok esetén, akkor nagyon elkezdett érdeklődni, hogy kapható-e ilyen más gyártótól.

Persze a kérdés arra is vonatkozik, hogy létezik-e egyáltalán ilyen funkció konkurens modellek esetén vagy a HR szenzor csak a napi aktivitás monitorozására jó? Ha vannak ilyen okosórák, azok hol kezdődnek árban?

(#6519) Apooca válasza Stauffenberg (#6518) üzenetére


Apooca
tag

Amazfit Pace vagy Stratos.... ha 20.000,- környékén akkor Amazfit Bip.
Szerintem... A Bipet nem tudom, hogy jelez-e....

[ Szerkesztve ]

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#6520) Stauffenberg válasza Apooca (#6519) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Öcsémnek van Bip, majd megkérdezem. Arra mondjuk többen mondják, hogy nem vízálló (hiába a bizonyos szintű IP védettség), de ez egy elengedhető funkció.

A Bip-ről olvastam tesztekben, hogy sport közben is egészen jól mér, nem sokban tér el a mért eredmény a Polar H10 mellkas pánttól (ami szintén nem egy atomprofi eszköz, amatőr szintű sportolóknak ajánlott, de ennél többre most sem lenne szükség).

A másik kettő (Pace és Stratos) tud jelezni szívprobléma esetén? Az a baj, hogy az okosórákat még akkor sem nagyon reklámozzák ezzel a funkcióval, mikor képesek rá. Talán az Apple hatására már ez is változni fog (de ők is inkább csak meglovagolják a híreket, hogy a harmadik generációs Watch mentett már életeket, mert előre jelzett szívproblémákat, így a negyedik generációnál már eleve kiemelik ezt a funkciót ahol csak tudják).

(#6521) Apooca válasza Stauffenberg (#6520) üzenetére


Apooca
tag

Barátomnak van Pace, ő is pont ezért vette, mert felment váratlanul a pulzusszáma, de ő nem vette észre, viszont azt mondta, hogy ez az óra jelzi. Ha ebben van, a Stratosban is tuti van...

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#6522) Black_Raven válasza Stauffenberg (#6520) üzenetére


Black_Raven
veterán

Pedig az értesitést egy sima perec is tudja. (tudom hogy órát akarsz) az órák nagy eséllyel..

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#6523) Stauffenberg válasza Black_Raven (#6522) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

A felső kapcsolóra gondolsz? Ez az amit keresek, tehát egész nap figyel és ha baj van szól?

Mert az alsón látom, hogy pulzus zóna beállítások edzéshez (ez nekem nem ismeretlen, mert van mellkas pántos sport karórám). De ha a felső is csak edzés közben óbégat, az nem elég.

A perec azért nem jó, mert akinek kell egyébként is karórát hord (fogaskerekekkel meg mutatókkal, mint a dinoszauruszok), így ha már lecseréli egy okosórára, akkor az ne úgy nézzen ki, mint egy karkötő.

(#6524) Jabby válasza Stauffenberg (#6518) üzenetére


Jabby
őstag

Amennyiben a családtagodnak krónikus szívbetegsége van, akkor az életét ne egy ilyen kütyüre bízza, mert ezek csak játékra használhatók!

Az új Apple Watch (gen. 4) kivételével "csak" optikailag mért pulzusszám mérést tudnak, aminek köze a valósághoz vicc kategória.

Az Apple állítólag már EKG képességgel rendelkezik, "a viselő ujját bő 30 másodpercig a Crown felületére téve készíthet elektrokardiogramot, amely bár nem kórházi pontosságú mérés, az optikai szenzornál jóval pontosabb eredményeket produkál, még az Egyesült Államok Élelmiszerbiztonsági és Gyógyszerészeti Hivatala, az FDA is zöld utat adott a készüléknek."
Idézőjelben a marketingesek kommunikációja, amivel próbálják eladni az órát.

(#6525) Black_Raven válasza Stauffenberg (#6523) üzenetére


Black_Raven
veterán

Igen, nekem nem edzést mér, hanem egésznap automatikusan, 9percenként méri a pulzust. Nem tudom mennyire játék, de 2 hete beteg voltam, és a háziorvos is megnézte a statisztikát mert minden vérnyomás/pulzus mérésnél 2-t tévedett a perecem csak. Mindenesetre én használom. De ha az úgy van, ahogy Jabby fórumtárs írja, akkor ruházz be egy Apple Watchra, ha az tuti. Az életemet nem bíznám a perecemre, de irányadónak nálam bevált. Amúgy itt egy nap.(éjszaka nem használom)
(Huawei Band 2 Pro)

[ Szerkesztve ]

.Someone I never forget..Cs&E..nice trip my dears.

(#6526) Apooca


Apooca
tag

Valaki letudja írni, hogy mi a trükk a H1 és Funfit párosításánál ? Tegnap egyszer sikerült, minden rendben volt, de most megint nem megy... A videót százszor megnéztem.
köszönöm...

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#6527) Apooca válasza Apooca (#6526) üzenetére


Apooca
tag

Újraindítottam az órát és megjavult... Viszont vagy elnyomtam valamit, vagy nem tudom, de nem jön át az órára az értesítés, minden más megy most :(

Iphone 7 32 GB, Apple Watch 2, Space Gray, Ipad Air 16G Wi-Fi, Samsung UE32ES6560S, UE40H6400, Dell Latitude E5430

(#6528) barna73


barna73
csendes tag

Uraim!

Nézegetem a Finow X5 plus és a Lemfo lem 5 pro készülékeket. Sajnálatos módon minkét terméknél az akku időre panaszkodnak a legtöbben. Van valakinek erről tapasztalata, Vagy esetleg ötlet egy harmadik variációra?

(#6529) csubuka


csubuka
addikt

Sziasztok!

Szerintetek mi mostanság a legolcsóbb használható okosóra?

Sajnos nagymamám hallotta a szomszédtól :D , hogy ez milyen jó és lehetetlen lebeszélni, akkor meg már illene nem egy totális ipari hulladékot venni, ami haszna zéró és csak szennyezte a Földet a gyártása. :N

Köszönöm tippeiteket! :)

(#6530) HKorn válasza csubuka (#6529) üzenetére


HKorn
addikt

Mire szeretné használni?

Run&Ride

(#6531) csubuka válasza HKorn (#6530) üzenetére


csubuka
addikt

Ezt ő sem tudja :DD Sajnos. De valamit venni kell, mert különben elégedetlenség lesz. Tényleg a legolcsóbb semmi extra, ami még nem totálisan ipari selejt. Ilyen vérnyomás meg alvás adatok érdeklik őt amúgy, de a Mi Band 2 az nem elég neki véleményem szerint.

[ Szerkesztve ]

(#6532) Stauffenberg válasza Jabby (#6524) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Amennyiben a családtagodnak krónikus szívbetegsége van, akkor az életét ne egy ilyen kütyüre bízza, mert ezek csak játékra használhatók!"

A kérdésem részben erre is irányult amúgy, hogy használható-e ez a funkció, ad-e fals riasztásokat, ilyesmi. Amúgy rendszeresen jár kontrollra és van a táskájában rendes orvosi minőségű vérnyomásmérő. Csak egyre több hírt olvas arról, hogy ezek az órák életeket mentettek, mert bejeleztek baj esetén már akkor, mikor a tünetek még nem olyan súlyosak, hogy emberünk eszméletlenül terüljön el a villamosmegállóban. Nyilván most csak rá van pörögve a témára a hírek miatt, ha azt mondom neki, hogy amúgy nem sokat ér, akkor nem fog kelleni neki okosóra, mert egyébként nem szereti a műfajt, csak kissé túlaggódik mindent. :)

(#6533) StarDeLuxe válasza barna73 (#6528) üzenetére


StarDeLuxe
tag

Nekem Lem5 van arról tudok nyilatkozni, de a pro és a plus is ugyanez csak dupla rammal és rommal. Universal launcherel használom, Sim nélkül Bt-vel összekötve a telóval, sms, viber, hívás értesítésekkel. Simán kibir egy napot, 8-kor bekapcs, 17-körül ki, 40-50% között érek haza vele, de otthon nem használom, kikapcsolom ha hazaértem. Többnyire DIM módban használom, gondolom ez is növeli az üzemidőt. Egy óra alatt feltölt, nekem ez így megfelel. Ebben a kategóriában szerintem egyik sem bírja tovább jelenleg ami kapható.

Oneplus 3 / Oneplus 7T Pro / Amazfit GTR 2e

(#6534) Jabby válasza Stauffenberg (#6532) üzenetére


Jabby
őstag

Itt van az utóbbi két nap pulzus "eredményeim", a pulzus grafikon alatt az aktivitást láthatod:

Nekem eléggé zagyvaságnak tűnik, nem látok semmi tendenciát.

(#6535) barna73 válasza StarDeLuxe (#6533) üzenetére


barna73
csendes tag

Köszönöm a választ!

(#6536) RocknRoller válasza barna73 (#6535) üzenetére


RocknRoller
aktív tag

sziasztok

50 és 100 ezer között milyen androidos okosórát tudnátok ajánlani? Ami mondjuk iwatch szinten van legalább..

ÁjfÓn 13 | "A szép nők vetetik a sört, a csúnya nők pedig itatják a sört" - Al Bundy

(#6537) Shader válasza Apooca (#6527) üzenetére


Shader
aktív tag

Üdv!
Nekem is mindig újra kellett indítanom a H1-et a bluetooth kapcsolathoz. De utána tökéletes volt.
Nem tudom mi ez a feature. :D

--- Sent from mobile device ---

(#6538) Shader válasza Jabby (#6524) üzenetére


Shader
aktív tag

Akkor a kis kínaiak beelőztek. :D
Még tavaly vettem 2 karperecet (E29 és Lemado CD01) ECG/PPG méréssel 24$-ért. Az ujjbegyet a fém érzékelőre kell tenni, alul van még 2 fém ECG lapka +a villanófényes LED. Egy darabig méricskéltem vele..egész szép görbéket rajzoltak.
Hogy aztán tényleg egzakt mérés, vagy great kamu...
nem tudom. :)

[ Szerkesztve ]

--- Sent from mobile device ---

(#6539) karika760120 válasza -Bagira- (#6477) üzenetére


karika760120
újonc

Szia.
Köszönöm a válaszod.

Időközben megszületett az eredmény.
Találtam egy Gear S2-t, így tudok telefonálást indítani az óráról, BT headsetre, úgy hogy ne kelljen elővenni a telefont.
Összeszinkronizálás után naponta töltögettem, mert folyamatosan figyelt az óra.
Targoncázás közben kerékpározást észlelt.
De rendes volt, mert még bíztatott is.
-Csak így tovább!
-Ez remek menet volt!
Nem győztünk röhögni a dohányzóban.

Volt egy kis időm, megtaláltam a menüben hogy lehet kikapcsolni minden felesleges figyelést rajta.
Emailek, facebook, messenger, és hívás értesítés aktív.
Most jön a melegzuhany!

Reggel fél10-kor vettem le töltőről, este 11-kor 90%-os töltöttségű volt a karomon az óra.
Volt napközben pár hívás, jöttek üzenetek.
Egy 250Mah akksitól kevesebbet vártam.
Pozitív csalódás.
Ma reggel is még 81%-on az akku.
Very nice.

Köszönöm a segítséget! :DD

(#6540) szpeti40 válasza karika760120 (#6539) üzenetére


szpeti40
addikt

Samsung telefonnal használod?

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6541) szpeti40 válasza szpeti40 (#6540) üzenetére


szpeti40
addikt

Kicsúsztam a szerkesztésből, bocsi.

Most elgondolkodtam, hogy lecserélem a mostani Ticwatch E órámat egy Gear S2 classic-ra, nagyon megtetszett.

Swift 1.3 GLX, Garmin Fēnix 6s, EOS R, Dell T110 II, iPad Pro, iPhone 15 Pro, Unifi

(#6542) -Bagira- válasza karika760120 (#6539) üzenetére


-Bagira-
tag

Nagyszerű. Ugyan így használom a sajátom. zgpax s99c
Minap néztem meg a Pólusban a Samu Galaxy Watch-ot.
Nagyon tetszik ( 46 mm es) csak az ára nem.

(#6543) DCI_market


DCI_market
tag

Sziasztok!

Ezidáig egy No.1 F6-ot használtam, teszt szintjén hogy akarok-e én ilyen cuccot. azt kell mondjam bejött, bár kissé pontatlan. Szeretnék váltani. nincs kiélezett felhasználási kör, edzem is, meg értesitést is olvasnék. Jó lenne pontosabb HR .

Amazfit Stratos, Ticwatch E, vagy valami hasonló szintben gondolkoznék, lehetőség szerint azért 50 alatt, merre érdemes kutakodnom?

egy BT zenelejátszás jól jönne még a futáshoz, GPS-t mindenképp szeretnék.

próbáltam visszaolvasni, de nehezen igazodom el az információ áradatban.

Aki játszik, tanul. Aki tanul, fejlődik. Aki fejlődik, sikeres.

(#6544) karika760120 válasza szpeti40 (#6540) üzenetére


karika760120
újonc

Igen. Egy S6 Edge-vel van párosítva.
Ha eltávolodunk egymástól, rezgéssel jelzi hogy BT kapcsolat megszakadt.
De közel érnek visszatalál.
Már jó pár napja tudja ezt ügyesen.
Nem kell párosítgatni.
Teljesen jó választás volt, nem kerget az őrületbe, teszi a dolgát.
:C

(#6545) Roxkex


Roxkex
senior tag

Sziasztok!

Nemrég kaptam meglepetésként egy "G4 Pro okosórát". (Ennyi van a dobozra írva.)
Valaki használ ilyet közületek ?
Ezeknek mi a brand nevük egyébként ? :P

Illetve most felraktam tölteni a gépre és feldobja,hogy "háttértár" vagy "com port" módon szeretném használni.
Kíváncsi voltam, mit tud ez a "háttértár" tekintve a nagy helyet benne :D - És az eszközkezelőben egy "product" nevű item jelent meg :D Mondom az szép :) Pláne, hogy a windows semmit nem mondott rá, ami jogos mivel driver mentes a készülék (egyelőre). De az óra az folyamat ledobálta magát, nem tudott tölteni. A másik módszerrel nincs gond :)
Egyébként lehet valami értelme ennek a háttértárát elérni ? :D
Valaki más is töltötte már gépen ? - Mi tagadás kicsit paranoid vagyok az ismeretlen deviceokkal, most már késő, hiszen már ott töltöm egy 10-20 perce.

Ha "COM port" opciót választom akkor persze nincs az említett "product" a listán és tökéletesen tölti a készüléket.

[ Szerkesztve ]

Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

(#6546) seger


seger
addikt

Megjött a V8. Tudja ami nekem fontos. Elvileg van benne motion és azon belül wake up gesture, de nem jöttem rá hogyan ébreszthető fel...

(#6547) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Sziasztok!

10 éves lányomnak szeretnék okosórát venni. Igazából csak a futás, biciklizés és lépés mérésére kellene. Szeretném ha ötleteket adnátok. Az is probléma, hogy egy elég régi iPhone 4 van neki. Nem tudom így mi módon tudná az adatokat megnézni.

Előre is köszi! :)

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#6548) varázsgömb válasza seger (#6546) üzenetére


varázsgömb
aktív tag

Sokszor igen hülye neveket adnak ezekre. Nálam pl. a wake up gesture funkció úgy szerepel a menüben, hogy "fényes kijelző". Nem is jöttem rá először hogy mi ez, egy itteni kolléga világosított fel, aki véletlenül jött rá, hogy mire is való.
Keresgélj a menüben, hátha találsz valami elsőre értelmetlennek tűnő funkciót, kapcsold be, azután reménykedj hogy ezt kerested... 😃

Minden ember színes bőrű.Különben nem látszana...

(#6549) seger válasza varázsgömb (#6548) üzenetére


seger
addikt

Milyen órád van?

Itt Konkrétan van a watch setup menübe egy motion almenü. Azon belül van a wake up gesture. On vagy off álásba rakható. De sehogy nem csinál semmit:(

[ Szerkesztve ]

(#6550) seger


seger
addikt

Firmware-t kellene frissíteni. 4pda.ru oldalon meg is találtam amit kell, de mivel oroszul nem tudok, nem tudok regisztrálni:(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.