Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#99851) Devid_81 válasza ÁdiBá (#99850) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mennyiert sikerult eladni a VGA-t ha nem titok?
Egyebkent pont jokor adtad el, szerencsere Te sem ugrottal bele a kutba amikor a borkabatos mondta, hogy az olcso 3070 megvaltja a vilagot es a 2080Ti egy hasznalhatatlan kacat mostmar ;)

...

(#99852) ÁdiBá válasza Devid_81 (#99851) üzenetére


ÁdiBá
addikt

150 ezeré nem adtam oda, annyiért adtam el mint egy 3070 est, viszont ezen van blokk, és a vevőnek jobban tetszett a 3070 nél nyilván. (+3GB Vram, magas tuning képesség, hűvős mem és gpu)

ÁdiBá

(#99853) Devid_81 válasza ÁdiBá (#99852) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nah az teljesen jo! :R

...

(#99854) VoltanIgor


VoltanIgor
tag

Üdv!

Tervezek majd GPU-t fejleszteni, valszeg majd első negyedévben valamikor, ha kicsit stabilizálódnak a készletek, meg az árak, mert ez valami rémálom.

Addig viszont most erősen szemezek egy 1440-es monitorral LG 27GL850-B. 1080-on tolom egyelőre. A kérdésem az, hogy amíg nincs új gpu, addig nem lenne ez nagyon kompromisszumos a jelenlegi MSI 2080s Gaming X Trio-val? Nagyon sokat nem szeretnék engedni a 60 fps-ből, az az igazság. i7 9700k ketyeg mellette 16 giga rammal. Érdemes meglépni szerintetek?

(#99855) snecy20


snecy20
veterán

Pár perc elég volt rá, hogy alzán az 5db. Gigabyte Gaming 3070-et 260k-ért szétkapkodják.
Véleményes hogy mi lesz a sorsuk...nagyot ezen már így nem lehet nyerészkedni. Látható hogy hardveraprón a 280-300k-s ársávban kirakott 3070-ekkel már nincs az a marha, akit át lehetne verni velük.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99856) Malibutomi válasza ÁdiBá (#99843) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ilyet kellene szerezned:

(#99857) snecy20


snecy20
veterán

Én könnyen lehet hogy minimum egy évvel eltolok minden jellegű hardver vásárlást. :)
Rájöttem, hogy valamilyen szinten felesleges...mert főleg olyanokkal játszom (90%-ban szimulátoros vonalon), amihez a jelenlegi konfig is teljesen, sőt bőven elég.
Azt az éves szinten néhány becsusszanó nagyobb gépigényű AAA-s single player címet meg el lehet viselni 1440p@60 FPS körül is.

A Red Dead 2-t ilyen 40FPS körül játszottam ki 4K TV-n, nem okozott az sem maradandó károsodást.

Igazából mindenem ágáll a 300-350.000ft-os VGA árak ellen.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99858) Devid_81 válasza snecy20 (#99857) üzenetére


Devid_81
nagyúr

A Red Dead 2-t ilyen 40FPS körül játszottam ki 4K TV-n, nem okozott az sem maradandó károsodást.

Az OLED nem szereti az allo kepet / tartalmat, beleeghet. :K
Soha nem tudhatod, hogy a TV-d nem szenvedett-e a 40fps-tol... :N

;] :DDD

...

(#99859) snecy20 válasza Devid_81 (#99858) üzenetére


snecy20
veterán

Nekem - még - nincs OLED-em. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99860) Devid_81 válasza snecy20 (#99859) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Akkor Te ezt meguszhattad kisebb serulesek nelkul IS :DDD

...

(#99861) snecy20 válasza Devid_81 (#99860) üzenetére


snecy20
veterán

Jó pár száz órányi PC-s használat benne van már a TV-ben, több-kevesebb statikus tartalommal, LCD bírja. :) De kellő odafigyelés mellett simán használnék ugyanezen célokra OLED-et is.

Egyébként az utóbbi jó 5-6 évből még mindig ez a bizonyos Sony 65 XF9005 tekinthető a legjobb beruházásomnak, ezt tényleg már csak egy 65'' OLED múlná felül.

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99862) Devid_81 válasza snecy20 (#99861) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Jah en csak vicceltem a 40FPS-es "allokeppel" :D
Az meg viselheto az olyan tipusu jatekoknal, konzolosok is arra eskudtek fel, amig a halal el nem valaszt 30fps powa' :D

[ Szerkesztve ]

...

(#99863) cyberkind válasza snecy20 (#99859) üzenetére


cyberkind
félisten

Én majd QLED-et fogok venni egyszer, ott még a beégéstől se kell tartani elvileg.

Paranormal Cocktivity

(#99864) Raymond válasza VoltanIgor (#99854) üzenetére


Raymond
félisten

Boven eleg az a kartya a 1440p-hez is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#99865) snecy20 válasza cyberkind (#99863) üzenetére


snecy20
veterán

Van már olyan hype-vonat, hogy Samsung QLED 8K...tessék felcsüccsenni rá. ;]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99866) cyberkind válasza snecy20 (#99865) üzenetére


cyberkind
félisten

Majd csücsül az, akinek a Ray meg Tracing is fontosabb mint a normális LoD, Draw Distance és társai, nekem a Full HD is untig elég, ráadásul 60fps-en. :D

Paranormal Cocktivity

(#99867) Devid_81 válasza cyberkind (#99866) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Oregszel Te is, 8K az isten meg minden :K :D

...

(#99868) snecy20 válasza Devid_81 (#99867) üzenetére


snecy20
veterán

Ó, az már nagyon oldschool ember aki beéri az 1080p / 60-nal. :K

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99869) cyberkind válasza Devid_81 (#99867) üzenetére


cyberkind
félisten

Utána meg a 16K, és így tovább, úgyhogy amondó leszek, és mindenkinek ∞K-t ∞fps-sel! :K :P

snecy20
Annyira oldschool, hogy a Max Payne 3-at is így tolom nonstop, bitang nehéz. :DD

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#99870) akoska07 válasza Devid_81 (#99830) üzenetére


akoska07
nagyúr

Gonosz vagy. ;]

---

#99840 VTom :

Az kizart dolog,mert nem tudom. :D

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#99871) VTom válasza cyberkind (#99863) üzenetére


VTom
veterán

Nyilván nem kell, mert az egy túlárazott LCD TV.

Raytracing-re meg: nyilván az LOD és draw distance is nagyon fontos dolgok, és az új konzolok CPU-ja talán végre enged egy jelentős fejlődést ebben is, de a RT a bevilágítások, árnyékok miatt baromi fontos az OW játékok szempontjából is.
Felesleges próbálni meggyőzni mindenkit az ellenkezőjéről, mert Neked elég a FHD is.

Nekem meg a 30fps elég, felskálázott 4K mellett, csak legyen benne RT világítás. Az LOD és draw distance fejlődést nem is említem meg, mert nekem az alap a generációváltásnál.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#99872) snecy20


snecy20
veterán

Egyébként lassan két hét eltelt, és a kiskereknél még mindig nemhogy kielégítő készlet nincs AMD 5000-es CPU-kból, hanem egyenesen hiány van. Ezt a kört nemcsak az nVidia bukta, hanem az AMD is.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99873) Erdei88 válasza VTom (#99871) üzenetére


Erdei88
veterán

OLED-et vegyenek a burzsik :K

(#99874) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Lehet vissza kapom a 2080Ti-t.
Uj tulaj panaszkodik a cicergésére. Én meg nem hallottam fülessel és hangfalrendszerrel játszom.
Szundit még rá egy napot. Legrosszabb esetben vissza rakom az 5900x mellé.

[ Szerkesztve ]

ÁdiBá

(#99875) akoska07


akoska07
nagyúr

6800/6800XT launch campout

Lesz itt katya boven.
Jaa... nem. :D

Az elso 7 ember kap 6800XT-t,a kovetkezo 13 ember kap 6800-at.
Viccccc.... :o

Microcenter az egyik legnagyobb es legkomolyabb bolt,ahova bementel es ami eszedbe jutott,hogy megvenned az ott volt a polcon.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#99876) snecy20 válasza ÁdiBá (#99874) üzenetére


snecy20
veterán

A fene tudja hogy ez elég nyomós ok-e az elállásra / visszaküldésre. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99877) proci985 válasza VoltanIgor (#99854) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

boven eleg mindenre. max 1-2 esetben lehuzol egy-ket effektet ultrarol highra ami ugyse latszik menet kozben

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99878) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ahogy nezem a teszteket jatekfuggoen ott van a 6800XT a 3080 korul.
De 4K-ban erosebb az Ampere, viszont osszetetbeb egesz jo, ahhoz kepest, hogy a 2080Ti-nek vartunk anno Big Navi ellenfelet :DDD

Szerk: most gorgetek lejjebb...SAM-el mar mindjart mas a helyzet :Y :C

Osszegezve: FHD full win az AMD-nek
1440p 3080 szint felett, 3090 alatt
4K 3080 alatt.

SAM-el, FHD full win
1440p win
4K fej fej mellett

Nah est nevezem, ez mar vegre konkurencia! :R

[ Szerkesztve ]

...

(#99879) akoska07 válasza Devid_81 (#99878) üzenetére


akoska07
nagyúr

LTT

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#99880) snecy20 válasza Devid_81 (#99878) üzenetére


snecy20
veterán

Erről a kártyáról szerintem idén ne nagyon álmodjon senki. :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99881) AsakuraDave válasza Devid_81 (#99878) üzenetére


AsakuraDave
őstag

Elvileg nVidia is viritja ezt a SAM-et csak BAR néven. BÁR kérdés, hogy mivel ők ezt évek ota megtehették volna miért csak most.. :U

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#99882) Devid_81 válasza AsakuraDave (#99881) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mert az AMD aludt eddig, pontosan ezert volt az osszes felesleges ero benne hagyva a kartyakban.
Az nVidia, majd most osszeszedik magukat ;)
Bar tolem tobbet penzt nem latnak, Intel sorsra jutottak.

[ Szerkesztve ]

...

(#99883) proci985 válasza Devid_81 (#99878) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

volt nekem arrol egy elmeletem, hogy ezert kellett gyarilag az egekbe OCzni a 3080 es 3090 orajeleit.

egyebkent NVidia lassitott a 3080akon a start utan mert nem minden design birta a magasabb orajeleket, szoval adott esetben erdemes olyan tesztet nezni, ahol ujrateszteltek, mert az a par szazalek azt jelenti, hogy adott esetben borul a sorrend.

plusz cost per framenek sincs sok jelentosege a 30x0 szerianal, mert egyaltalan nem kapni oket MSRP korul.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99884) akoska07 válasza akoska07 (#99879) üzenetére


akoska07
nagyúr

AMD’s RX 6800 XT Is An Overclocking GOD!

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#99885) Devid_81 válasza proci985 (#99883) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Par honap mulva amikor minden kaphato lesz kozel msrp aron akkor is egyertelmu lesz az AMD vga, ha a driverek is jok.
A 3080 egy energiazabalo f*s lett.
De most mar latjuk miert kellett beloluk kitaposni a sz@rt is.

Most legszivesebben bemennek trollkodni a 3080 topikba, remelem minden tulaj boldog aki 450-500-ert vette elethalal harcok kozepette a kartyajat ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#99886) snecy20 válasza proci985 (#99883) üzenetére


snecy20
veterán

Egekbe OC-zva nem voltak amúgy, kb. annyin mentek eredetileg mint a Turingok. Csak voltak kártyák amik még ezt sem bírták...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#99887) akoska07


akoska07
nagyúr

Megjelentek ebay-en is a 6800XT kartyak £1200-1500. :))

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#99888) Malibutomi válasza proci985 (#99883) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A 6800XT viszont kitolt power limittel felboostol 2500 fole

(#99889) Devid_81 válasza akoska07 (#99887) üzenetére


Devid_81
nagyúr

2000 alatt nem veszek, attol kevesebbet egyik sem er ;] :DDD

...

(#99890) cyberkind válasza VTom (#99871) üzenetére


cyberkind
félisten

Nézd meg a Cyberpunk gameplayt, botrányos megint a LoD és a többi, de hálisten' van RT mint opció, amivel nem volna baj, ha ezt PC-n eleresztenék, de megint nem így van, és ez is modolhatatlan lesz ahogy a The Witcher-nél. Én nem a fényeket meg az RT dolgokat nézem, hanem amiket nonstop írok, már a Vice City idejében is megvoltam őrülve a végtelen látótáv miatt, nemhogy most. Nekem igazából azért elég a Fhd, mert nem kér sokat mint hardver, nekem csak ez számít, ahogy a 60fps-nél is.

Paranormal Cocktivity

(#99891) keIdor


keIdor
titán

Gondoltátok volna 2015-2016 körül, amikor még FX-9590 meg Fury (X) / Vega volt, hogy az AMD azt a hatalmas hátrányát így behozza egyszer? Én soha. Kiröhögtem azt, aki ezt gondolta.

Persze ehhez az is kellett, hogy az Intel be aludjon a 10nm-en.
Mert ha lenne most 12-16 magos Tiger Lake-e (avagy Rocket Lake csak 10nm) akkor a Zen 3 nem lenne a leggyorsabb.

Lehet tényleg csak a Kodurit kellett kivágni. Emelem kalapom. :R

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#99892) Devid_81 válasza keIdor (#99891) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Zen 2 launch elott irtam az Intel topikba, hogy az AMD mar elorebb jar technologiaban, szo szerint elkuldtek a bus pitsaba a userek, hogy szedjem be a napi gyogyszerem, mert felrebeszelek. :D
Amikor kijott az Ampere akkor ment a tippelgetes, hogy miert lett ennyire fossa huzva az Ampere, es en is arra tippeltem, hogy lehet az AMD miatt.
De ugye a VGA az egy veszelyes viz az AMD-nel, mert ott lattunk mar nagy igeret utan nagy egest parszor.
Szoval itt azert rezgett a lec. :B :K

Mondanivalom annyi, hogy szepen felepitettek a dolgokat, lepesrol lepesre, es nezd meg mi lett belole.
Intelt lenyomtak most mar evekre ettol a pillanattol kezdve, nvidia-t meg megvicceltek egy olyan feltoressel a "semmibol" ami meg Oket is meglepte. :K

Ezek utan csak az a kerdes ha jon is a 3080Ti akkor pontosan minek?! :F
Mert arra alkalmas rendszerrel a 6800XT picit erosebb is mint a 3080, es picit gyengebb mint a 3090 es mindezt $649-ert (majd ha beall az ara persze)
De ott lesz meg a 6900XT, es ahogy nezem a skalazodassal sincs baj, tehat a 3090 is konnyen meglesz itt a vegen -$500 bol.

...

(#99893) AsakuraDave válasza Devid_81 (#99892) üzenetére


AsakuraDave
őstag

3080Ti tök értelmetlen húzás hisz a tesztekből is látni, hogy amúgy nem oszt-szoroz az a 16GB a Radeonon egyszerűen csak jobb computeba adott játék és felbontáson (1440p-n van hogy veri még a 3090-et is aztán 4K-n meg =3080 vagy kicsit alatta). nVidia most foghatja a fejít. Kérdés még azért a BAR, hogy az az ilyen Valhalla,Dirt5-be betudja e hozni mert így aki most tudott 270k-t 6800XT-t az sokkal jobban járt mint egy 3080-al szerintem. BÁR azért nem egyszerű akinek nem számít annyira a pénz meg azt mondja oké az a többlet a DLSS meg jobb RT teljesítmény de kb játékra kell választani a kártyát, hogy te most mikkel játszanál.

3080TUF 310k aki nagyon szerencsés volt :DDD vs reference 6800XT 270k

Viszont annak a veszélye fenn áll itt is, hogy most kitolták ők is az "FE" modelleket MSRP áron aztán jönnek az AIB-ok 350k+ áron.
Sapphire 6800XT-n nem tudjátok van gari matrica a csavaron vagy bontható? EVGA nem is csinál AMD kártyákat ez így neccccccccccc.

[ Szerkesztve ]

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#99894) proci985 válasza snecy20 (#99886) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

Csak voltak kártyák amik még ezt sem bírták...
Tehat gyarilag hataron ment az OC. Ilyen utoljara a 290X uber modjanal volt. A fogyasztas is stimmel, hogy nem fer be a 300Wba.

AsakuraDave: RTt meglatjuk, mas az implementacio. kerdes, hogy mi lesz azoknal a cimeknel, amiket mar az uj konzolgeneraciora (es AMD architekturara) optimizalnak.

DLSS ugyanez, ugy nez ki eddig nem nagyon foglalkozik vele senki, a minosege meg fugg attol, hogy mennyit treningeltek a rendszert. ami egy adott jateknal az NVdianak meg megerheti, hogy alaadjak a compute farmot demonstralni, hogy mennyire jol tud mukodni, csak eppen ebbol nem szabad messzemeno kovetkeztetest levonni hogy mi van akkor, ha nem vernek el ennyi penzt (szamitasi kapacitast) treningezni.

csodak nincsenek, machine vision draga.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#99895) AsakuraDave válasza proci985 (#99894) üzenetére


AsakuraDave
őstag

RT,DLSS-re azért írtam, hogy aki fanatikus azért lenyeli az ár többletet.
RT meg van a WD Legion-be arról nem láttam RT-s tesztet 6800XT-vel de 4K-n raszterba gyengébb mint a 3080.

There's only one thing that hurts people more than lies. It's saying out loud the truth and facts.

(#99896) Raymond


Raymond
félisten

Jok lettek az uj Radeon-ok! Meg csak a Computerbench tesztet olvastam de ugy nez ki abban minden benne van ami kell [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#99897) VTom válasza cyberkind (#99890) üzenetére


VTom
veterán

Abszolút nem érdekel az a játék valamiért, nem szeretem az fps-t, főleg konzolon, de valahogy egyébként sem fogott meg.

Biztos, hogy óriási butítást kellett eszközölni rajta minden téren a PS4/XB1 miatt. Biztos vagyok benne, hogy az első dolog amiből visszavesznek, az a render felbontás, az LOD és a látótáv.. Ennek a játéknak csak jövőre kellett volna kijönnie, csak next genre. És ha valamelyik játékban van értelme a RT-nek, akkor az ez.

A CDPR már a Witcher 3-ba is rengeteg mindent szeretett volna belepakolni, csak nem volt hozzá hardware. Remélem abból olyan lesz a feljavított változat, amilyennek eredetileg megálmondták, vagy legalább közel lesz hozzá.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#99898) keIdor válasza Devid_81 (#99892) üzenetére


keIdor
titán

RT-ben azért van lemaradás, ahogy gondoltam is.
Első RT gen-jük, csodát nem kell várni.
Xbox Series X kb 2060 Super szint WD: L alatt, így értem, hogy miért.
Én látom az RT-ben a lehetőségeket. Én maradok nV-nél, de most már nem a 3080 érdekel, hanem amiről pletykálnak.

Raszter oldalon ugyanakkor nem tudok belekötni, elég jó lett.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#99899) Devid_81 válasza keIdor (#99898) üzenetére


Devid_81
nagyúr

RT-re az Ampere is gyenge, erosebb az AMD-tol de ez a generacio meg mindig csak arrol szol, hogy van valami ami megfelezi az FPS-st csereben egy kis extra csillogas-villogasert, legyen az arnyek, feny akarmi.
DLSS meg csak egy ugyes trukk arra, hogy a user elhigyje, hogy amit lat az az a felbontas csak gyorsabban fut matol, mert az nVidia ilyen jolelku volt hozza.
Konzolokban most megkapja a nep az RDNA2-ot, ezzel az uj AMD kartya tulajok csak jol jarnak a jovoben, erre fogadni merek.

Szamomra semmi nem maradt az nVidia mellett, a Turingot eladtak egy marek csillogassal konkurencia hianyaban majdnem dupla aron.
Majd az Ampere marketinggel labon lottek magukat+hulyenek neztek a Turing tulajokat stb.
Egy pennyt/centet nem erdemelnek :N

...

(#99900) snecy20 válasza Devid_81 (#99899) üzenetére


snecy20
veterán

Hú de szóról szóra igaz minden az Intel-re is. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.