Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja

Hozzászólások

(#87351) akoska07


akoska07
nagyúr

Lehet regisztrálni a Ghost Recon Breakpoint beta tesztre.

Uplay megnyit és ott lesz a hírek között.

---

#87350 keldorpapa88 :

És mivel volt hűtve ? ;)

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87352) snecy20 válasza akoska07 (#87351) üzenetére


snecy20
veterán

Elnézve azt az alacsony feszültséget, amit a proci kapott, szinte bármilyen jobb hétköznapi hűtés elég lehetett.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87353) akoska07 válasza snecy20 (#87352) üzenetére


akoska07
nagyúr

A víz 20-20°C volt a poci meg 60°C+,az semmiképp sem hétköznapi.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87354) snecy20 válasza akoska07 (#87353) üzenetére


snecy20
veterán

Na azt pont nem figyeltem, csak a feszültséget, ami azért nem olyan magas :) 1.20V vagy nagyon max. 1.25V-ig a léghűtés/AIO is elbír a 9900K-val, bár prime-olni már így sem egészséges.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87355) akoska07 válasza snecy20 (#87354) üzenetére


akoska07
nagyúr

Persze,a fesz nem magas.
Viszont a proci hőfok is csak azért annyi amennyi,mert a víz nagyon hideg.

---

Hamarosan tele lesz a piac olcsó Huawei készülékekkel.
Ma reggel hallottam a rádióban,hogy Google is odab@sz nekik,az azért nem kis ér vágás. :Y

Az új telójuk óriás kijelzős reklámjai is vszinű el fognak tünni,este kiedrűűűű.

[ Szerkesztve ]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87356) Devid_81 válasza snecy20 (#87354) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Annyit meg talan el kell birjon egy jobb leghutesnek is.
Durvan alacsony azert amit ez a proci ker :Y

Erdekessegkeppen neztem delid videokat a 9xxx szeriahoz es konkretan nem hittem a szememnek. :Y
Sracok siman delidelik hidegen a forrasztott kupakot...es semmi nem serul meg, sott egy sima bankartyahoz hasonlo cuccal le is takaritja a maradek forrasz anyagot a CPU-rol :U :Y
Mivel vannak ezek forrasztva?!Kb az olom ilyen puha fem, de az meg nincs ezekben a forrasz anyagokban sztem...vagy igen?!
Nehogy lekapjam a 9700K-rol a sapkat hetvegen...legalabb a 12fokos kulonbseg eltunne a magok kozul :)

...

(#87357) snecy20 válasza Devid_81 (#87356) üzenetére


snecy20
veterán

Én már ezzel nem szenvedek, mert már 2x is megtapasztaltam hogy mennyire nem lehet később árában eladni a delidelt procit. (belföldön)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87358) Devid_81 válasza snecy20 (#87357) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Angliaban annyira nem sz@rakodnak vele.
Megveszik, foleg ha raksz melle egy kis infot, hogy mennyit javult stb.
Bar most az en delidelt 8700k-m is fenn van a piacon, aztan lehet soha nem adom el :D
Viszont nezem az ebayt es viszik ezerrel a tesztelt delidelt procikat.
Amugy meg kis kezugyeseggel kozel 99%osra ossze lehet rakni delid utan a procit ha az ember turelmes es figyelmes de tudom, hogy ez sokakat zavar ha mar volt piszkalva.
Pedig nagyon megeri akar hozhat 20 fokot is, ami nagyon nem mindegy :N

...

(#87359) snecy20 válasza Devid_81 (#87358) üzenetére


snecy20
veterán

Mondjuk az is igaz hogy 2-3 év múlva annyira mindegy lesz hogy elmegy-e árában vagy sem. :) Az a 2-3 év pont elég lehet arra hogy megnézzük, vagy kivárjuk hogy az Intel mire jut az új csíkszélességgel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87360) ScomComputer


ScomComputer
veterán

Még csak alaplapot sem kell venned ha PCI-E 4.0-t akarsz....
:K

(#87361) Raymond válasza keIdor (#87349) üzenetére


Raymond
félisten

Annyi tortent hogy rakerult az US tiltolistara a Huawei ami nem csak azt jelenti hogy importalni nem tudnak toluk hanem azt is hogy US cegek nem folytathatjak veluk a business-t. A Google volt az elso aki reagalt, de itt a tobbi is most mar:

"Chipmakers including Intel Corp., Qualcomm Inc., Xilinx Inc. and Broadcom Inc. have told their employees they will not supply Huawei till further notice, according to people familiar with their actions."

Top U.S. Tech Companies Begin to Cut Off Vital Huawei Supplies

A Google igy a legkisebb problemajuk mert az annyit jelentett volna "csak" hogy egy rakat penzt bele kellett volna olniuk a sajat store-ba vagy mondjuk komolyabban szponzoralni egy olyat mont az F-Droid, de igy most mar gyakorlatilag az van hogy nem tudnak gyartani se mert nincs alkatresz/licensz.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87362) TTomax válasza Raymond (#87361) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az 5Gt is elbukták UKban...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#87363) Devid_81


Devid_81
nagyúr

AMD Radeon Navi GPUs ‘731F: C1 & 7310:00’ With 1 GHz Clock Speed and 8 GB Memory Spotted in 3DMark and AOTS Benchmarks

Now if we compare the scores to the competition, we will note that the Manhattan benchmark hits a 60 FPS limit on all cards and even the older GTX 960 which the AMD Navi variant is unable to do so making it seem like a low-end part

Remelem ez meg nem a vegleges es egyben a legerosebb Navi, mert akkor eleg nagy bajban leszunk ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

...

(#87364) Devid_81 válasza ScomComputer (#87360) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Azert durva, hogy az X370/470 is PCI-e 4.0-as lesz egy bios frissites utan. :Y
Most nezem, hogy volt update a cikkben, tulajdonkeppen csak az alaplapgyartokon mulik majd, hogy lesz 4.0 a regi lapokon.
Azt kell, hogy mondjam ez mar tenyleg egeszen jo kompatibilitas amit AMD kinal. Remelem, hogy a Zen2-vel vegre helyre razodnak :) :K

...

(#87365) akoska07 válasza Devid_81 (#87364) üzenetére


akoska07
nagyúr

Azert durva, hogy az X370/470 is PCI-e 4.0-as lesz egy bios frissites utan. :Y

Tényleg az.

Kérdés,lesz-e vele gyorsulás.
Mert ha nem akkor kb mindegy,hogy 3 vagy 4.

---

Abu erről miért nem szóltál nekünk ? :D
Mármint,hogy így etetik a népet a pci-e dolgokkal.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87366) cyberkind


cyberkind
félisten

Olvassátok a Hüvely topikot, wan baly a felyekben. :D

Paranormal Cocktivity

(#87367) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

navi leak, avagy lehet megiscsak az a kb 280 euros sapphire pulse vega56 a legertelmesebb megoldas.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#87368) Raymond válasza proci985 (#87367) üzenetére


Raymond
félisten

"lehet megiscsak az a kb 280 euros sapphire pulse vega56 a legertelmesebb megoldas"

Szerintem az :) Ahogy a 185EUR-os RX580 8GB vagy a 115-130EUR-os RX570 4GB is :) Nehez ezeken a szinteken konkuralni az AMD-vel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87369) stratova válasza proci985 (#87367) üzenetére


stratova
veterán

Ezt nevezik készletsöprésnek :) Navi révén taláb egyszer GCN 1.0 óta ismét versenyképes lehet mobil vonalon. Vidám lesz ha kb. egyszerre zárkózik fel Intel+NV-hez a mobil szegmensben.

(#87370) cyberkind


cyberkind
félisten

Ingyé' The Sims 4 az Origin-en. :)

Paranormal Cocktivity

(#87371) cyberkind válasza cyberkind (#87370) üzenetére


cyberkind
félisten

És Grid 2 Steam-re. :D

Paranormal Cocktivity

(#87372) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Elvileg kint van a Win10 Majusi update...sok sikert mindenkinek hozza, amen!
;] :D

[ Szerkesztve ]

...

(#87373) Raymond


Raymond
félisten

"This is a short showcase of the ALPHA version of Marty McFly's aka (Pascal Gilcher) RayTraced Global Illumination shader for Reshade."

[link]

Szep munka. Mar nem neztem regen de most megint racsodalkoztam mennyire minosegi a grafika es az art direction a jatekban. Az a sok apro reszlet. A javitott vilagitas sokat dob rajta. Persze a plusz realisztikus kamera DOF is segit amit a ReShade-nel meg raraktak :)

Bonusz: normalis felbontasban toltotte fel YT-a igy a 21:9-es monitoron fullscreen-re rakva rendesen kitolti a kepet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87374) keIdor válasza Devid_81 (#87372) üzenetére


keIdor
titán

Nekem felment, szokás szerint semmi bajom, anomáliám belőle.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87375) snecy20 válasza keIdor (#87374) üzenetére


snecy20
veterán

Ez a májusi már rábas*za a gépre az újabb Intel lassító patch-et?

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87376) keIdor válasza cyberkind (#87366) üzenetére


keIdor
titán

snecy20: Futtattam gyors egy CB R20-at, nem vettem észre változást. De lehet ez nem fogja kimutatni?

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87377) Raymond válasza snecy20 (#87375) üzenetére


Raymond
félisten

ZombieLoad Impact Testing

Egyelore ugy nez ki jobb a HT-t bekapcsolva hagyni.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87378) Devid_81 válasza Raymond (#87377) üzenetére


Devid_81
nagyúr

De ezek a nevek he'...mindig ezeken mosolygok, most eppen a zombiekkal van baj :D
Remelem lesz majd valami specifikusabb nev is erre, pl HT-KillahMaddaFakka stb :DDD

...

(#87379) snecy20 válasza keIdor (#87376) üzenetére


snecy20
veterán

+ Raymond

Igen, esélyes hogy a Cinebench nem mutatja meg a valóságot... rebesgetik már amúgy hogy az Intel igencsak elvesztette az előnyét a nyers CPU erőt tekintve, pl 8700K vs 2600X vagy 9900K vs 2700X.... Tehát most úgy nézünk ki, hogy már sem az ár, sem a teljesítmény nincs az Intel oldalán.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87380) keIdor válasza snecy20 (#87379) üzenetére


keIdor
titán

Végén ott leszünk, hogy a 9900K és 2700X ipc-je azonos lesz, és már csak az órajel különbség marad Intelnél.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87381) Raymond válasza snecy20 (#87379) üzenetére


Raymond
félisten

Nem csak Cinebench van a videoban.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#87382) FollowTheORI válasza keIdor (#87380) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez szerintem eddig is így volt... :)

Az intel előnye eddig is órajel és kisebb késleltetés (cache/memória alrendszer, stb) volt... ipc-ben nagyon egyformák már most is.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#87383) keIdor


keIdor
titán

Apropó... én 100€-t adok a P30-ak darabjáért, P30 Pro-t átveszek 130€-ért.

Mate 20 (Pro) illetve újabb Honor készülékek is érdekelnek.
Privibe jöhet ajánlat!

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#87384) Devid_81 válasza keIdor (#87383) üzenetére


Devid_81
nagyúr

P30 Prot 130 Euroert? :Y
£688-ert van, ennek elegge neki kell majd szaladni, hogy odaadjak 130 euroert :D
Vagy gondolod, hogy ekkorat fog esni most a Huvely erteke a TrampAtya akcioja utan?

...

(#87385) FollowTheORI válasza Devid_81 (#87384) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Majd akkor fog ekkorát esni amikor kénytelenek átállni a saját szolgáltatásaikra. :D

Vityának most kéne lobbizni, hogy jegyezzék be a Huawei-t magyar cégnek és akkor nincs kínai probléma egyből. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#87386) snecy20


snecy20
veterán

Fat Dude Simulator :DD :DD :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87387) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#87388) FollowTheORI válasza Devid_81 (#87387) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Túl szép ez az 5GHz mind a 12 magra hogy úgyis legyen... kíváncsi leszek mi lesz ebből a valóság. :)

Ettől független ha már a fele igaz, azis nagy előrelépés lesz.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#87389) snecy20 válasza FollowTheORI (#87388) üzenetére


snecy20
veterán

"Ettől független ha már a fele igaz, azis nagy előrelépés lesz."

2.5 Ghz? :DD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#87390) Devid_81 válasza snecy20 (#87389) üzenetére


Devid_81
nagyúr

2.5GHz meg lesz ott tutira :DDD

...

(#87391) ScomComputer válasza snecy20 (#87386) üzenetére


ScomComputer
veterán

Pls...download link.... :R

(#87392) Devid_81 válasza FollowTheORI (#87388) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nagyon kivancsi leszek erre, ha 4.2GHz-en az AMD annyit tud mint az Intel 4.8GHz-en akkor inteleknek lesz bajuk rendesen. :U
Egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy ennyire jo is lehetne a Zen2 :U Ez egyszeruen tul szep, hogy igaz legyen.
Es ha a 12 magos valoban 5GHz-et fog menni ...abba meg meg rosszabb belegondolni :D
Ha valoban igazak a hirek akkor 1 evet adok piacnak es 60% AMD vs 40% Intel is lehet a helyzet a userek kozott... :U

[ Szerkesztve ]

...

(#87393) akoska07 válasza Devid_81 (#87387) üzenetére


akoska07
nagyúr

Mire a polcokra kerül többe fog kerülni és nem fog annyit menni.

A szokásos amd séma.

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87394) Habugi


Habugi
addikt

Annyiszor kerül szóba h nincs igazi IPC előny az Intelnél, plusz belassult, nem ér sokat az órajel, valaki mérjen már nekem Ryzennel, Meltdown & Spectre védelmem is van! :D

Legyen mondjuk egy maxOC 2600as, jó fej leszek és 8magot csak 5Ghz-en fogom járatni..

Egyedül én tudom előre a végeredményt?
Számít egyáltalán bármit? Abbamarad miatta az ömlengő hülyeség vagy reménytelen és ne is fáradjak? :DDD

Szerk.:
Extra fun factornak egy SMT Offos kopp OC 2700 is megfelel, csak hogy a végeredmény után majd a Holdig hallatszódjon a röhögés..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#87395) stratova válasza Devid_81 (#87392) üzenetére


stratova
veterán

Ümm.. ez egyrészt még mindig CB Multi volt, másrészt i9-7960X még Skylake-X.
Harmadrészt ilyen táblázatokat bármelyikünk tud fabrikálni... :U :((( 3600G meg CES komolyan...

[ Szerkesztve ]

(#87396) Devid_81 válasza stratova (#87395) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Nahjo de az AMD procik azok Cinebench Approved/Ready cuccok, ez tudjuk mind ;] :DDD
De soha nem tudni, lehet hogy ettol is jobb lesz (wccftech) vagy ettol akar szarabb (barmi mas oldal) :D

[ Szerkesztve ]

...

(#87397) Devid_81


Devid_81
nagyúr

NVIDIA GeForce claims something ‘SUPER’ is coming

Gondolom itt nem az arazasra gondoltak ;] :DDD

...

(#87398) Puma K


Puma K
veterán

:D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#87399) akoska07 válasza Devid_81 (#87397) üzenetére


akoska07
nagyúr

De pont arra,úgyhogy árulhatod a szomszédok veséit is. ;]

Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

(#87400) Puma K


Puma K
veterán

Vicc, hogy EU-n belül 4-5 nap is lehet amíg egy banki átutalás végbemegy...

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Lokál  »  nVidia tulajok OFF topikja
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.