Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7505) CoolMan


CoolMan
MODERÁTOR

A topicot kitakarítottam. Valamint felhívom mindenki figyelmét, hogy az offolást veszekedést ne folytassátok mert ezek után szankciót vonz maga után.

[ Szerkesztve ]

(#7506) FollowTheORI válasza dombi81 (#7454) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Továbbra is az MSI Gaming és a Palit Jetstream/Gamerock változatok a legajánlottabbak.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#7507) zola09 válasza FollowTheORI (#7506) üzenetére


zola09
aktív tag

Meg a Gainward Phoenix, ami ugyan az mint a Palit.

[ Szerkesztve ]

(#7508) Erdei88 válasza FollowTheORI (#7506) üzenetére


Erdei88
veterán

Nagyon ígéretes lett a Palit, nekem a design is tetszik

(#7509) salvation válasza Erdei88 (#7508) üzenetére


salvation
aktív tag

Nekem is a Super Jetstream csak nem tudom itthon miért nincs még sehol :W :B

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7510) Bandi79 válasza salvation (#7509) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Gainward Phoenix ugyanaz, mint a Palit Jetstream / Gamerock.
Ha nem nézegetni veszed, akkor ugyanazt a teljesítményt tudja és ráadásul kapható is, 2 helyett 3 év garanciával, ami szintén nem mindegy :)

(#7511) bélanéni válasza Bandi79 (#7510) üzenetére


bélanéni
őstag

Egyik teszben olvastam, hogy némileg hangosabb mint a Palit. Ha megfigyeled, a venti sem ugyanaz rajta. Szerintem nagyjából ez a sorrend zajszint tekintetében: Palit / MSI / Gainward / ASUS / Gigabyte / FE. A Zotac fogalmam sincs hol helyezkedik el, abból is van 2 és 3 ventilátoros változat.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7512) balika55


balika55
csendes tag

MSI GTX 1070/1080 Gaming Z :)
http://www.guru3d.com/news-story/msi-announced-geforce-gtx-1070-and-1080-gaming-z.html

(#7513) Bandi79 válasza bélanéni (#7511) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Hmmm, megnéztem a képeket, és igazad van, a venti lapátok tényleg különbözőek. :R
Hogy ez mennyiben hat a zajszintre... Ki tudja.

Nagyon melléfogni ezzel sem lehet, az a hűtőborda nem vicc :DDD

(#7514) vitko

Ne, le kell adnom pár kilót, ilyen képeket kéretik mellőzni ! :C

[ Szerkesztve ]

(#7514) Dyingsoul válasza balika55 (#7512) üzenetére


Dyingsoul
veterán

WoW! Erre nem tudom ki számolt, én biztosan nem. :DDD Azt hittem, hogy a Gaming X az ilyen ászok ásza kategória. Cikket olvasván: vajon érkezik az X és Z közé egy Y? :)) (szerintem amúgy nem)

(#7511) bélanéni: Ha esetleg szembe jön veled ez a teszt ismét, linkeld már be pls. :R Én kíváncsi lennék rá, nekem a Jetstream, GameRock és Phoenix karik közül a Gainward jön be leginkább. Tudom, hogy ez csak csicsa kérdése, mert a hűtőcső és a borda ugyanaz csak a körítés illetve a ventik másak, de így neten lógva képeket nézve mégis csak a szemünk az egyetlen érzékszervünk amire hagyatkozunk. (no meg a tesztek eredményei)

(#7513) Bandi79: Nekem ránézésre egy ilyen hambi jut eszembe róla :DDD

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#7515) bélanéni válasza Dyingsoul (#7514) üzenetére


bélanéni
őstag

GAINWARD 1080 TESZT ----> jobb katt -----> Fordításmagyar nyelvre (ha nem tudsz hollandul :DDD )

"A Gainward GeForce GTX 1080 Phoenix a legjobb teljesítményt nyújtó 1080 GTX kártya, amit eddig tesztelt, és úgy tűnik, hogy csendes és hatékony hűtést. Csak a korábban tesztelt MSI 1080 GTX Gaming X egy kicsit csendesebb, de a Gainward tehát sokkal magasabb órajelű. "

Nekem a Palit JetStream jön be a legjobban, baromi jó design-t kapott. Majd egyszer lehet cserélem az 1070-esemet olyan 1080-ra :DDD Egyszerűen elegáns és komoly a megjelenése. Egyedül az a 2 év gari nem annyira jön be, de azon felül lehet emelkedni.

SZERK: bocsi, az MSI 1080-hoz hasonlítva kicsit hangosabb, de az100%, hogy a Palit 1 hajszállal az MSI-nél is csendesebb.

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7516) salvation válasza Dyingsoul (#7514) üzenetére


salvation
aktív tag

Max leszedem a Gainwardról a piros részt ugy már tetszik --akkor ugrik a garancia? --valaki linkelte leszedve a kártyáról és úgy nem rossz --azért tetszik a Palit mert az fekete meg szürke csak az a legszebb :DDD :B :R

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7517) Bandi79 válasza bélanéni (#7515) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Nem tudok hollandul, de angolul és németül igen, szóval nem nagy gond (holland = részeg német tengerészek angolul beszélnek ;] )

Ebből a tesztből pont a Palit hiányzik, így nem tudni, hogyan viszonyul a Gainwardhoz.
Annyi látszik viszont, hogy halk és gyors. Más (számomra) nem is fontos :D (ja, meg az ár...)

GTX 980-ból is majdnem Palit lett, meg is rendeltem vizes boltból, aztán írtak, hogy mégsem van...
Evga addigra pont akciós lett, meg 3 év gari (5 kis felárért), így végül az lett

(#7518) bélanéni

Igaz, német, pár angol szóval + kavicsokkal a szájban, kissé megfázva / hányingerrel küzködve

[ Szerkesztve ]

(#7518) bélanéni válasza Bandi79 (#7517) üzenetére


bélanéni
őstag

Én meg csak angolul, az kevés hozzá. Németre mintha jobban hasonlítana :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7519) Bandi79 válasza salvation (#7516) üzenetére


Bandi79
aktív tag

Szerintem fóliázd be a gépházon az ablakot : problem solved ;]

(#7520) salvation válasza Bandi79 (#7519) üzenetére


salvation
aktív tag

Azzal nincs megoldva a tudat bennem marad :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7521) WaterWawe válasza Bandi79 (#7513) üzenetére


WaterWawe
őstag

A Ti-re majd elkél ez a méretű borda. :)

(#7522) #24650752 válasza Reggie0 (#7463) üzenetére


#24650752
törölt tag

Bocsánat, azt kihagytam, hogy maximum, úgymond kompromisszummentes grafikai beállítások mellett is?

Más kérdés: van több PCI-E x16 slot az alaplapon, csak még 2.0-s verzió. A multiadapter mód feltétele a 3.0, vagy elég a Win 10, DX12, megfelelő driverek kombó ezeknél a kártyáknál?

(#7523) .LnB válasza balika55 (#7512) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Nem meglepetés, hogy jön a Z, erről már itt is volt szó. Igazából az órajeleken kívül nem tér el az X-től szóval nem lett nedves a bugyim tőle. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#7524) Jacek válasza bélanéni (#7515) üzenetére


Jacek
veterán

Elvileg holnap megjön az Palit SJS 1070 majd tesztelek:)

(#7525) Dyingsoul válasza bélanéni (#7515) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Köszi!
Én ezt a német videót nézegettem, szerintem volt már a topikban de nem tudom, hogy Te/Ti láttátok-e már.

1080 GameRock vs. Phoenix GLH

Kár, hogy a videót kb végig kell nézni mert táblázatot nem nagyon készítettek, de egyébként nagyon korrekt teszt, kb mindent megmutatnak a ventik is jól látszanak egymás mellett.

Ez pedig egy másik hűtés és LED vagy nem is tudom milyen teszt, de látszanak szépen közelről a kártyák. (ez még tuti nem volt a topikban linkelve)

[ Szerkesztve ]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#7526) Lotus_Omega


Lotus_Omega
tag

Megjött végre az ikertesó:

Gaming mode-ban ennyit produkál:
[3DMark]

Azt vettem észre hogy sajnos az alsó slot-ban levő kártya ventijei valamiért 2000 felett pörögnek terhelés alatt.
Ezzel szemben a másik kártya max. 1300-ig pörgeti a ventiket.

Meglepetésemre GTA5 minimal AA-al 4k-ban (minden más maxon) ~75FPS.
Forza Motorsport 6: Apex 4k ultra fix 60FPS.

[ Szerkesztve ]

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#7527) Forestgreen válasza Lotus_Omega (#7526) üzenetére


Forestgreen
aktív tag

Szia!

Nekem is G1 Gaming lesz... Hangra milyen(ek) ?

MSI Z690 Torpedo + Core i5-12600K+Noctua NH-D15S, EVGA RTX 2070 XC Gaming, 1 TB SSD, ADATA 2x 16GB DDR5 Corsair Crystal 680X RGB

(#7528) Lotus_Omega válasza Forestgreen (#7527) üzenetére


Lotus_Omega
tag

Amig egyedül volt az első addig nem volt vészes.
Nem volt néma, de még nekem is vállalható volt aki a csendet szereti.
Sajnos a második kártya valamiért 2000 felett tekeri a ventiket.
Így nem maradhat, mert ez már nagyon hangos.
"nagyon" = játék közben a TV hangja mellett hallod.
Lehet hogy az RM-1000 ráfűt vagy a franc tudja, bár szerintem 2 kártyával + a 6700k-val már a 40% felett vagyok fogyasztásban (400W), ahol bekapcsol a ventije a tápnak.
Ma este lesz kicsit több időm, majd tesztelgetem még.

//Z390 AORUS MASTER//9900k@4.8//2x16GB BALLISTIX@3.5//RTX 4070TI//

(#7529) tome.jr válasza Lotus_Omega (#7528) üzenetére


tome.jr
addikt

Mennyire melegszenek SLi-ben? Pontos hőfok érdekelne

(#7530) TTomax válasza Lotus_Omega (#7526) üzenetére


TTomax
nagyúr

Az a 31K GS nem valami acélos,A 980SLIm ment 30K-t [link]a TitanX SLIm meg 38K-t [link]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#7531) conqver


conqver
aktív tag

Szevasztok!
Tud esetleg valaki infót arról, hogy a GTX 1080-hoz lehet külön kapni High Flow Bracket-et?
Mint az EVGA vga-hoz régebben.

[ Szerkesztve ]

Shadow&Dust.....

(#7550) Szinyák


Szinyák
őstag

Nálam a Gainward gtx 1070 GLH vagy az MSI gaming lesz a befutó a tesztek alapján hőfok/ OC
illetve a 3év gari . Palit is tetszik csak a 2év gar nem :)

[ Szerkesztve ]

Szinyák

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.