Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-11-03 08:23:58

LOGOUT.hu

Modst3R fórumtársunk részletes cikke: [link]
2016 májusában az nVidia bemutatta a(z) GeForce GTX-1080 és GTX-1070-es újgenerációs termékét, ami már a Pascal architektúrára épül. A GP104-es maggal van dolgunk, ami fölfogható a GP102 kistestvérének, erre épül majd a Quadro P5000-es termékük is.
A teljes GP104 2560 CUDA maggal rendelkezik, azonban ennyi csak a GTX-1080-ban aktív, a GTX-1070-nek 1920 aktív egységgel kell gazdálkodnia. A lapka mérete: 314 mm², TSMC gyártja 16nm FF+ -on.
Figyelem! Ezek az órajelek csak a Founder's Edition-re vonatkoznak, ettől a különböző gyártói, ún. custom kártyák eltérnek, a fogyasztás szintén eltérhet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7651) deicide


deicide
veterán

Az EVGA 1070 SC és 1080 FTW is megérkezett a hét végére, azokat is lehet kapkodni, talán javul kicsit az ellátás.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7652) emmm válasza deicide (#7651) üzenetére


emmm
senior tag

Azért 1-1,5 hónap után illene is :D Amúgy látni valami javulást az árakban?

Van valami statisztikátok arról, kb. mennyi 1080/1070 fogyott eddig el? Ez igazából csak úgy érdekelne.

(#7653) GRTH


GRTH
csendes tag

Sziasztok,

GTX 1070-es MSI GAMING és ASUS STRIX GAMING között vacilálok, bár még nem sok helyen kaphatóak. Vajon megéri a majd 20 ezres árkülönbséget az ASUS (187K vs 171K)? Csöndesebbre szavaznék, az, ha jól látom az MSI.

Köszönöm!

(#7654) Solesz84


Solesz84
aktív tag

En is ma rendeltem egy Palit SJS-et remelem minden rendben lesz vele reg volt mar Nvidiam de Palit meg egyaltalan nem 😊 Szerintetek kihajtja egy i5 3570K 4,2-re huzva?Holnap meg is erkezik ha minden igaz majd rakok fel teszteket 😊

Asrock X570 Taichi, Ryzen 9 5900X , NZXT Kraken X72, Gskill TridentZ RGB 32GB DDR4 3600Mhz Cl16, Kfa2 RTX 4090SG, Samsung 860 EVO 1 TB, 850 EVO 500GB SSD, WD 3TB HDD, NZXT H710i, LG Oled C2 42" , MSI MPG A1000GW, Fanatec DD1, CS V3 Pedal, Fanatec V1.5 Shifter, Fanatec V1.5 Handbrake

(#7655) KAMELOT válasza GRTH (#7653) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem ér meg annyit. MSI angyon jó választás azért az árért!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#7656) deicide válasza emmm (#7652) üzenetére


deicide
veterán

A hivatalos árak értelemszerűen nemigen változnak, maximum az USD/HUF függvényében, látványos esés majd a már kitárgyalt szürkeimport beindulásával várható. Így, hogy javul az ellátás, elképzehlhető, hogy akár 2-3 héten belül csökkenni fognak.

szerk: ~250db mindösszesen

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7657) emmm válasza deicide (#7656) üzenetére


emmm
senior tag

Köszi a választ :)

(#7658) Szinyák válasza Sonja (#7646) üzenetére


Szinyák
őstag

Thx :R :W nagyot koppant :)

Szinyák

(#7659) Hmmm1 válasza deicide (#7651) üzenetére


Hmmm1
aktív tag

1070-est látni valahol belőle? 1080-t dobott ki ipon, meg másik is előbb

(#7660) cyberkind


cyberkind
félisten

Gondoltam szólok hogy a PCX-en talán még van az MSI palettájából minden, 1070-esről van szó.

Paranormal Cocktivity

(#7661) deicide válasza Hmmm1 (#7659) üzenetére


deicide
veterán

Még friss a beérkezés, biztos kell 1-2 óra, mire az automata rendszerek észreveszik a dolgot.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#7662) delta1017


delta1017
aktív tag

Tessék már elérhető 29db

[link]

(#7663) Szinyák


Szinyák
őstag

PCX .-ben a PALIT 1070 Game .-re 3 év garit adnak :Y :R akkor lehet palit lesz nem Gainward

Szinyák

(#7664) palfitom


palfitom
félisten

Ha valaki érintett, akkor FTW 1080-asért ez elég jó árnak tűnik: [link]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#7665) Dyingsoul válasza daveoff (#7650) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Rendben köszi a tanácsot! Ma este a Fallout 4-gyel megpörgetem a kártyát! ;]

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#7666) Dareius


Dareius
tag

EVGA GeForce GTX 1070 FTW GAMING ACX 3.0 -ról valami vélemény? Megér 170k-t? (Vizes blokk lesz rajta)
Csak azért kérdem mindenki a a GeForce GTX 1070 GAMING X-et veszi többnyire ennek az is az oka gondolom, hogy Európába ebből van a legnagyobb készlet. Mellette egy jó kártya Kb. egy szinten lesznek?

(#7667) Lidl válasza M^xx (#7613) üzenetére


Lidl
senior tag

Szia,

van már valami tapasztalatod a hangjával kapcsolatban?
Én is szeretnék rendelni egy Gigabyte GTX1070 G1 Gaming-et, és érdekelne, hogy milyen hangja van terhelés mellett?
És milyen hőfokokat érsz el vele, mi az átlag?

Előre is köszi!
Lidl

(#7668) GRTH válasza KAMELOT (#7655) üzenetére


GRTH
csendes tag

Köszi, akkor MSI lesz, csak várok még egy kicsit...

(#7669) blaca83 válasza Lidl (#7667) üzenetére


blaca83
őstag

Egyenlőre a Giga ami nem nagyon van itthon és szerintem hűtésben illetve hangban is jobban jársz az MSI Gaming-el vagy akár az EVGA-val! ;)

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#7670) Lidl válasza blaca83 (#7669) üzenetére


Lidl
senior tag

Köszi a tippet.
Figyelem azokat is, de most elég jó áron tudnék G1 Gaming-et szerezni, azért érdekelne pont az a típus.

Köszi
Lidl

[ Szerkesztve ]

(#7671) Runner_fxr válasza GRTH (#7668) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Tegnap vettem egy ilyen MSI 1070-et, nem egy túl jól szellőző házam van, Wolfenstein new orderrel játszottam 1 órát, 62 fokig ment fel és ha jól emlékszem 30%-ig pörögtek fel a ventik, hangja semmi. Megnéztem pár tesztet is, furmark alatt 72 fokig ment fel, 2 perc alatt elérte ezt az értéket, utána stabilan tartotta, 10 percig néztem. Furmark azért jobban terhel mint a játékok általában. Előtte egy R9 390X vga-ma volt, szintén MSI gaming kiadásban. Na hát az egy kazán volt ehhez képest. Játékok alatt is ugrált az fps. MSI afterburnert kellett össze vissza mókolni, hogy valamennyire stabil legyen az fps. Itt ilyen gondok sincsenek. Egyelőre se egy ventiprofil, se tuning nincs rajta, csak a drivert feltelepítettem és gyönyörűen működik. Wolfenstein amúgy is egy szarul optimalizált játék, de meg sem kottyant neki. Igaz én csak Fullhd-ben játszom. Gyorsban ennyi a tapasztalatom, még azért a tartósabb tesztek hátra vannak. :)

(#7672) Szinyák válasza Runner_fxr (#7671) üzenetére


Szinyák
őstag

Gaming x ? Én is nagyon szemezgetek vagy Gainward Phoenix lesz vagy MSI az tuti ..
De inkább Gainward ,várok vele augusztusig addig gyűjtögetek+ hátha alakulna az ára is egy picit ...

Szinyák

(#7673) VoltanIgor válasza Runner_fxr (#7671) üzenetére


VoltanIgor
tag

Lehet egy nagyon nagyon láma kérdésem? :)
A 6 tűs és a 8 tűs tápcsatlakozót is csatlakoztatni kell hozzá, ugye?

(#7674) DjDanee87 válasza VoltanIgor (#7673) üzenetére


DjDanee87
addikt

Igen, mind a kettő szükséges - ha másképp nem megy átalakítózni lehet molexből.

(#7675) nubyy válasza DjDanee87 (#7674) üzenetére


nubyy
aktív tag

Mennyire biztonsagos ez a molexbol atalakitozas? 1070-em jovo heten jon (elvileg :DDD ), es a mostani 770 menne egy olyan gepbe, ahol csak 1x8pin van, de 770-nek 1x8 es 1x6 kell.
Koszi!

(#7676) SSJPeter válasza daveoff (#7650) üzenetére


SSJPeter
őstag

Ez igaz az ún. Firestrike Stress test-re is?
Én nagyobb throttlingot, meg hőtermelést még sehol nem láttam, csak ezért kédem. Igaz, csak 20 kört enged.

Let’s go Brandon!

(#7677) Ribi válasza nubyy (#7675) üzenetére


Ribi
nagyúr

Milyen tápról van szó?

(#7678) daveoff válasza SSJPeter (#7676) üzenetére


daveoff
veterán

Na látod azt még nem próbáltam, lehet az tényleg jó erre. De én mégis azért mondom a játékokat, mert úgyis az a mérvadó. Ott kapja meg a valós terhelést kártya.

[ Szerkesztve ]

LG 27GL83A 27'' UltraGear™ QHD IPS 1ms Gaming Monitor with G-Sync®

(#7679) Runner_fxr válasza Szinyák (#7672) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Ez a típus van nekem. Biztos mérséklődik az ára még, pláne ha felkerül több az apróra is. Én nem bántam meg az MSI-t, gyönyörű darab, és baromi jó, eddig nagyon tetszik.

VoltanIgor: Én ilyen szintű kártyánál nem kísérletezgetnék ilyenekkel. Nyilván nem viccből van rajta. :)

(#7680) VoltanIgor válasza Runner_fxr (#7679) üzenetére


VoltanIgor
tag

Igaz. Megnéztem, a mostani 770-esem is kettővel megy, szóval nincs gond. Csak a gépet nem én raktam össze, szóval most itt lámázok, elnézést :)

(#7681) Hubba12


Hubba12
senior tag

Van egy problémám a mis gaming gtx 1070-el hogy mikor rád dugom display portra akkor vilog a kép szemcsés el megy. De HDMI-n eddig müködöt néha ment azért mostmár egyáltalán, kezdetnek azt csinálta display porton nem akart be kapcsolni a monitor bios alatt. Hanem no signal mostmár windows közben is villog dobálja a képet recés és villog. :W

Csak az ASUS!

(#7682) pokers válasza M^xx (#7638) üzenetére


pokers
senior tag

Proci is 60% körül megy, akárcsak a kártya. Szóval lenne még mit számolnia mindkettőnek, mert az fps 30 körüli. Felbontásom 2560x1080.
Próbáltam alap órajelen, húzott órajelen, ugyan az az eredmény, hogy nem akarja növelni az fps-t, se a kihasználtságot :W

(#7683) bélanéni válasza Hubba12 (#7681) üzenetére


bélanéni
őstag

Szerintem azonnal cseréltesd!

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7684) Hubba12 válasza bélanéni (#7683) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ja a monitort ivga-n is ez a probléma... :W :W :W :W

Csak az ASUS!

(#7685) Bird válasza Hubba12 (#7684) üzenetére


Bird
addikt

Húztad vagy csak alap órajelen ment?

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#7686) bélanéni válasza Hubba12 (#7684) üzenetére


bélanéni
őstag

Akkor monitor gond :DDD Illetve: :(

[ Szerkesztve ]

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7687) dombi81


dombi81
senior tag

EVGA GAMING FTW 1080-ról vélemény? Valakinek van ilyen? Én amellett döntöttem, de csak keddre szállítja ki az Ipon.. :Y

(#7688) salvation válasza dombi81 (#7687) üzenetére


salvation
aktív tag

Akkor te vitted el :DDD Én is már szemeztem vele csak lemaradtam --mondjuk Palit mellöl nehezen tágítok de ez is megfogott ;] :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#7689) norti válasza delta1017 (#7662) üzenetére


norti
addikt

Mind a 29 darabot elvitték? Ejha!

(#7690) dombi81 válasza salvation (#7688) üzenetére


dombi81
senior tag

Egyébként vicc, hogy csak 1db volt. Erre költ a fél világ?

(#7691) warcat


warcat
veterán

Amcsiknál gyakorlatilag nincs kártya,mivel kiemelten fontos piac szerintem nem kaptak kevesebbet mint EU(inkább többet),megvették mindet
NVIDIA GTX 1080 Tracker

[ Szerkesztve ]

EA: It's in the crate!

(#7692) bélanéni


bélanéni
őstag

Kíváncsi lennék az eddigi eladási adatokra. Nem lehet gyenge (1070/1080 összesen). :DDD

Ha mindig igazat mondasz, semmire sem kell emlékezned.

(#7693) s4hu|SyD^ válasza bélanéni (#7692) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Én arra lennék kíváncsi, hogy tényleg gyártási problémák vannak vagy direkt van visszatartva az árukészlet, hogy szépen el lehessen adni magas áron. Lehet mindkettő játszik valamennyire.
Azért én is megnézném az eladási adatokat.

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

(#7694) Sonja


Sonja
veterán

EVGA HB SLI híd Merlinnél (2 fajta)!

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#7695) nubyy válasza Ribi (#7677) üzenetére


nubyy
aktív tag

Ez ide nagyon off lenne, ment privat.
Koszi a helpet!

[ Szerkesztve ]

(#7696) rambustibi


rambustibi
őstag

Sziasztok!
Van valakinek infója arról, hogy Asusnál mikor lesz elérhető ilyen vízblokkos VGA: [link] ?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#7697) Venyera7 válasza Sonja (#7694) üzenetére


Venyera7
senior tag

Egyébként minek ez? az AMD már rég elhagyta... ;]

(#7698) Anubris


Anubris
őstag

Az MSI Gaming Z és az X között mi a különbség a hátlapon szereplő sárkány és magasabb órajelen kívül?

Hűtés vagy anyaghasználat tekintetében van eltérés?

(#7699) SSJPeter


SSJPeter
őstag

Na tessék, vizes boltba most érkezett egy csomó MSI 1070 Gaming X.
Három üzletükben is azonnal átvehetőek.
Ha tudtam volna, hogy csak +4 napot kell rá várnom én is tuti vennék most egyet, de hétfőn már megvettem a 980 Ti-t...most meg esz a méreg, mert bár minden jogom meglenne rá, hogy elálljak a vételtől, de mivel semmi gondom nincs a 980Ti-vel, ezt nem fogom meglépni.
Francba, így jár aki türelmetlen. :(

Let’s go Brandon!

(#7700) s4hu|SyD^ válasza SSJPeter (#7699) üzenetére


s4hu|SyD^
addikt

Ha a 980Ti kb ugyanannyi, mint az 1070 vagy nem nagy a különbség szerintem állj el a 980Ti vételétől.

Persze ha még nincs nálad a kártya, ha már a gépben van én sem állnék el. :D

[ Szerkesztve ]

"Tedd, amit tudsz, azzal, amid van, ott, ahol vagy!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.