Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) Teaway válasza szimi57 (#6700) üzenetére


Teaway
veterán

A negyedik a túlsó oldal felé megy.

Nincs itthon csokid??

(#6702) hundai válasza szimi57 (#6700) üzenetére


hundai
aktív tag


Kicsit elbújt a 4. :D kegyetlen jól sikerült a hűtése szerintem :) 62fok a max furmark-kal

-Wake up Neo!

(#6703) Departed válasza hundai (#6702) üzenetére


Departed
őstag

És az miért jó?

(#6704) hundai


hundai
aktív tag

Kérlek ne kezdjük el, hogy miért jobb egy normális hűtés, mint egy egyventis alutömbös kaka(spóroljunk meg egy oldal offot)

-Wake up Neo!

(#6705) PeL válasza hundai (#6704) üzenetére


PeL
addikt

Egyventis alutömbös kakám van, CS:GO-ba mégsem megy 60-62 fok fölé a kártyám, pedig feltettem a max fps-t 600-ig hogy véletlen se legyen korlátozva

[ Szerkesztve ]

(#6706) hundai válasza PeL (#6705) üzenetére


hundai
aktív tag

Nem hiszem hogy pont egy cs go izzasztaná meg úgy a kártyát hogy azzal kell példálozni. nem megy 62 fölé? Mi csoda!Megyek tesztelni Terep 2-vel! Szerintem furmark meg egy cs között van kis különbség nem?

[ Szerkesztve ]

-Wake up Neo!

(#6707) PeL válasza hundai (#6706) üzenetére


PeL
addikt

Azt mi értelme van Furmark-al szétégetni a GPU-t? Mondj egy olyan játékot ami úgy megterheli a GPU-t mint az a szutyok :DDD

(#6708) hundai válasza PeL (#6707) üzenetére


hundai
aktív tag

Gratulálok hogy sikerült felfognod a #6700-as hozzászólásomat!Minek jó hűtés? Hogyha játszok egy AC-val ne olvadjon le a gépház oldaláról a plexi!Részemről itt befejeztem ezt a minek témát!

-Wake up Neo!

(#6709) gameresboy


gameresboy
aktív tag

Sziasztok!

A 2 verzió közül melyiket javasoljátok?

[link]
[link]

Üdv,
GBoy

(#6710) Puma K válasza PeL (#6707) üzenetére


Puma K
veterán

Az a program arra jó, hogy megtudd mi a kártyád hűtésének a határa és stabil-e a kártyád adott órajeleken-feszültségen.

Igazán akkor van értelme futtatni, ha tuningol az ember és n+1 programban is tesztelni akarja, hogy ott is stabil marad-e a belőtt órajeleken (és módosított feszültségen).

Hasonló mint amiket a prociknál használnak szintén tuning során tesztelésre: Linx, Prime95 stb. Csak az egyik a GPU-t terheli a másik meg a CPU-t.

Ha elindítod bármelyik programot és bármiféle rendellenességet tapasztalsz akkor valamelyik módosított érték nem megfelelő. Viszont 100%-osan ezekkel a programokkal sem lehet tesztelni a gépet, mert lehet olyan, hogy fél év után f*ssa össze magát a gép az addig stabilnak hitt értékek mellett.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6711) PeL válasza hundai (#6708) üzenetére


PeL
addikt

Hidd el ezzel sem olvadna le a plexi a házad oldaláról, te drámázod csak ezt ennyire túl, meg szaroztad le lazán az aluhűtős kártyákat. Ezt szerintem is befejezheted :K Am a 6700-as hsz-t nem is te írtad.

(#6710) Puma K

Tudom én hogy mire való az a progi, csak részemről nincs értelme használni, meg pont azt hozni fel példának sincs értelme, mert mint írtam nem igen van olyan játék ami akkora terhelésnek teszi ki a VGA-t mint az a program. Nem véletlen voltak olyan esetek hogy megfőtt a kártya Furmark alatt.

[ Szerkesztve ]

(#6712) , válasza hundai (#6708) üzenetére


,
addikt

1060-nál garantáltan nem lesz semmiféle olvadás egyik hűtővel sem, ez nem az a kártya, ahol bármiféle melegedési problémától kéne tartani.

(#6713) Puma K válasza PeL (#6711) üzenetére


Puma K
veterán

Ha tuningolsz CPU-t, RAM-ot vagy VGA-t, akkor a gyártó által megadott értékeken módosítasz.

Azaz ilyenkor a gyártó által nem garantált, hogy azt amit te beszeretnél állítani és használni órajel (és akár feszültség) fogja tudni az adott hardverkomponens problémamentesen tartani és működni megfelelő hőmérséklet mellett.

Ezt le kell valahogy ellenőrizni.

Erre vannak ezek a programok amik maximumra járatják az adott alkatrészeket.

VGA: Furmark, 3Dmark, Heaven, Valley, Catzilla és játékok beépített tesztje stb
CPU: Linx, Cinebench R15, IntelBurnTest stb
RAM: MemTest86 stb

Ha maximumon tekernek az alkatrészek és gond nélkül lefutnak a tesztek akkor 99% esélyed van rá, hogy meg van ami azaz érték amit tud az adott birtokodban lévő hardver és hogy kisebb terhelésnél sem lesz probléma a használat során.

Mert ha a napi használat közben egyszer csak elkezd túlmelegedni a tuningolt hardver vagy kifagy, kék halálozik, újraindul esetleg egyéb rendellenességet tapasztalsz akkor az kellemetlen.
Ezért kell a módosítások után terhelni a gépet, hogy jó-e a belőtt érték és kitesztelni.

Amit említesz, hogy problémás volt adott kártyáknál:
Konkrétan az EVGA valamilyen okból kifolyólag kihagyott egy filléres tételt adott kártyáinak a hűtésénél (amit utólag le is ismertek) és nem a legmegfelelőbb ventilátor profilt alkalmazta. Aztán a Furmar-nál előjött ez a hiányosság.

EVGA 10-es szériájú kártyáinál volt probléma

Ezt a hibát javította az EVGA: VGA BIOS frissítés + thermal pad

Sőt ha jól emlékszem november 11-től csak olyan új EVGA kártyák kerültek a boltokba amelyeknél ezt a hibát orvosolták és nincs semmi teendő utólag a kártyával megvételt követően. Persze lehet még akad olyan ami az első eresztésből maradt, de ezt lehet ellenőrizni a gyártó oldalán.

Amúgy én ezt a Furmark-ot utoljára 2010 előtti években láttam, hogy tesztelik vele a kártyákat. Azt hittem kikopott a köztudatból és elfelejtődött. De látod más is használja a kártyájának a tesztelésére még manapság is :D

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6714) Pubszon válasza Puma K (#6710) üzenetére


Pubszon
veterán

Jó jó, de én speciel inkább BF1-ezek, az is megrángatja rendesen.
Max 78 fokos a GPU, de még ez is 15 fokkal alatta van az nVidia áltam megszabott max hőmérsékletnek és mindezalatt ~2050MHz-en megy a GPU.
Jó a furmark hűtést tesztelni, megnézni a max hőmérsékletet, de tuningnál jobb olyan ami rángatja nem pedig folyamatosan maxon járatja, mivel így nem változik sem a fesz, sem az órajel.
Nekem annó a proci volt úgy, hogy prime95, linx és minden létező szintetikus teszt alatt stabil volt, de BF3 alatt meg elhasalt, mert egy picit kevés volt a CPU fesz. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6715) szimi57 válasza hundai (#6702) üzenetére


szimi57
őstag

Nagyon szuper a 62 fok. Nekem a két höcsövest felnyomta 70 fokra. Viszont 5 csövéget látok csak, max a hatodikat tudom odaképzelni. Inkábbb három höcsövesnek tünik. Ha jobban megnézem kissé látszik még plusz két csövég. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6716) schawo válasza PeL (#6711) üzenetére


schawo
titán

Furmark alatt évek óta visszavesz minden gpu. Az új generációk meg rátesznek egy lapáttal, és egyszerűen tdp limiten megfogják a fánkot is. Furmarkkal max a kártya biztonsági funkciójának működését lehet tesztelni, másra már nem jó. Ma már nem főzi meg a kártyákat, mint régen, amikor a 120W-ra tervezett kártyából kihajtott 300-at. Ma a 120W-os kártyánkat 120W-on használja, oszt jónapot. Naná, hogy jól bírja az összes hűtés.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6717) EVL2 válasza hundai (#6704) üzenetére


EVL2
aktív tag

A kaka tényleg erős jelzőnek sikerült, de ha ők is Extreme kártyával rendelkeznének most senki sem bántana! :)

Egyértelmű hogy aki alutömbös kártyát vesz nem az a célja hogy agyonra húzza. Aki egy Giga G1-et vesz az szereti kicsit feszegetni a határokat. Aki meg szénné fogja húzni a kártyát annak tényleg van értelme a Extremere beruházni. Mindenképpen jobb hűtése van a wf-nél. Csak az a kérdés hogy kinek van erre szüksége. Pel-nek nincs, de attól még másnak lehet!

Szerk: "Remek értékek ezek a hőfokok decemberben!" Remélem sejtitek hogy pl: panelba nyáron ez csak álom érték lesz.

[ Szerkesztve ]

(#6718) jcs válasza szimi57 (#6715) üzenetére


jcs
tag

Giga extreme hőcsövek

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6719) Departed válasza EVL2 (#6717) üzenetére


Departed
őstag

És milyen folyamatosan tartott max boost-os értékekkel sikerült "feszegetni a határokat" a g1-gyel?

(#6720) szimi57 válasza jcs (#6718) üzenetére


szimi57
őstag

Itt már egyértelmüen beazonositható a négy höcsö. A réz talppal brutális együttes hütés szempontjából. :)

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6721) dewil666 válasza szimi57 (#6720) üzenetére


dewil666
őstag

Na én is ezt gondoltam és ezért cseréltem le a strixet.
Hőfok kb ugyan az csak itt a vrm is hűtve van és halkabb is a hűtő.
Nem bántam meg!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6722) jcs válasza dewil666 (#6721) üzenetére


jcs
tag

A Strix vrm-je nem hűtött?

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6723) EVL2 válasza dewil666 (#6721) üzenetére


EVL2
aktív tag

Én még mái napig nagyon szemezek vele de a G1-re sem lehet egy rossz szavam sem. Kicsit luxus lenne lecserélnem egy Extreme-re. Két héttel ezelőtt még olyan jó áron volt hogy majdnem ....
Most már maradok a G1-nél de az biztos hogy szerintem a legjobb hűtéssel bíró 1060-as azaz Extreme.

(#6724) dewil666 válasza jcs (#6722) üzenetére


dewil666
őstag

Ha hazaérekmajd bejelölöm a képen mire is gondoltam. Elírtam bocsi. Viszont alaposan megnéztem mikor a kezemben volt és 1-2 memóriára igen satnyán sikerült a hűtést rászabni.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6725) hundai


hundai
aktív tag

Miner keresésre tudtok valamit javasolni?

-Wake up Neo!

(#6726) szimi57


szimi57
őstag

Lefuttattam az Unigine Heavent a GTX 1060-on és összehasonlitottam az elözö HD 7870-el az ererdményt.
Dupla pontszámok, kivéve min. FPS-t, ami megfelezödött! Ezt kicsit durvának találom, mármint a min. FPS-t.
Nem hiszem, hogy ennek igy kellene lennie!

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6727) Speed® válasza szimi57 (#6726) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem kell vele foglalkozni, random szám kb. Legacy benchmark ráadásul..keress frissebbet..vagy játssz. Ott mindenhol meglesz a difi..

(#6728) Csupingo válasza hundai (#6725) üzenetére


Csupingo
veterán

Roguekiller vagy malwarebytes. Valamelyik meg szokta találni a problémás elemet.

szimi57: nem az Unigine Heaven-nél szokott lenni, hogy az első futtatásnál nagyon alacsony a min. fps? Indítsd el még egyszer.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6729) Pubszon válasza szimi57 (#6726) üzenetére


Pubszon
veterán

Nem a VGA miatt van 6-8 minimum FPS.
Jóval többet tud az. Ahányszor méred, annyiszor lesz más a minimum FPS.
Mennyi lett amúgy a minimum FPS?

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6730) szimi57 válasza Pubszon (#6729) üzenetére


szimi57
őstag

8,..., szemben a 16,...

Azért nem futtatom le még egyszer, hogy nagyobb legyen a min FPS. Valami el van szurva, lehet, hogy a proginál.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6731) , válasza szimi57 (#6730) üzenetére


,
addikt

Futtasd le újra, máris kapsz dupla akkora minimum fps-t. Ennyit ér ez a program.
Nálam (GTX 1060 3GB) legalábbis jól megduplázta másodszori futtatásra (az átlag és a max fps az kb ugyanannyi maradt):
http://www.kephost.com/image/v3w4

(#6732) jcs válasza szimi57 (#6726) üzenetére


jcs
tag

Nekem ez a minimum fps csak a teszt első két másodpercében volt. Utána sehol...Olyan mintha induláskor lenne egy "frame-time drop". Utána szalad rendben...

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6733) Pubszon válasza , (#6731) üzenetére


Pubszon
veterán

Nekem hd5770 - el 4.2 volt a minimum, 11 az átlag. És nem felé olyan erős kártya...
Jó ez a program, de csak az átlag fps a mérvadó..

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6734) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Lehet láma kérdés, de mivel tudom megnézni / monitorozni, hogy elég-e a procim a Giga 1060-hoz?

Egyébként Heaven 4.0-t futtatva ezt az eredményt kaptam :

[ Szerkesztve ]

(#6735) schawo válasza smiti (#6734) üzenetére


schawo
titán

A CPU-n elhelyezett felirat elolvasásával :D Elég.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6736) sakal83 válasza smiti (#6734) üzenetére


sakal83
addikt

Az, hogy elég, egy relatív fogalom.

Attól függ mi a cél. Egy bizonyos minimum fps vagy, hogy a GPU 100%-on tekerjen.

Ez alkalmazásfüggő. Minden játéknál más és más.

Az MSI Afterburnerrel ki tudod íratni, hogy játék közben milyen a GPU és CPU kihasználtság %-san.

Akkor van teljesen kihajtva a GPU, ha 98-100% közötti tartományban van. A proci pedig nem éri el a 95%-ot kb.

Ha a proci 100%-hoz közelien pörög, és a GPU % 98% alatti, akkor adott alkalmazásban és pillanatban nem elég a CPU a játéknak, a GPU többet is bírna.

Ha a GPU és CPU sem pörög csak 80 illetve 70%-on, akkor sz*rul van megírva az alkalmazás (vagy mondjuk korlátozva van az fps)

Próbáltam magyarul leírni:)

Az a CPU több játékban bizonyos eseteknél nem fogja tudni "kihajtani" a GPU-t teljes egészében, ebben biztos vagyok. De általánosságban elégnek mondható. Egy jobb processzor vétele nem hozna akkora teljesítménynövekedést, hogy ár-értékben megérje.

[ Szerkesztve ]

(#6737) sakal83 válasza smiti (#6734) üzenetére


sakal83
addikt

Itt van egy teszt, hogy miről beszélek

2:57-nél vannak összegezve az AVG FPS-ek.

(#6738) gogantibi válasza smiti (#6734) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Nekem i5-6500-al ASUS DUAL GTX 1060 O3G mellett 68.8 átlag fps és 18xx pont, viszont a minimum fps nálam 8.8 volt a max pedig 137, de csak azért mert 70 fokon valami gebasz van a kártyával :/

(#6739) gogantibi válasza gogantibi (#6738) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Én se értek hozzá, csak felvágtam kicsit :))

(#6740) szimi57 válasza smiti (#6734) üzenetére


szimi57
őstag

Inditsd el az AIDA64-et. Fent menü-eszközök-rendszer stabilitás teszt, erre elöjön egy ablak. Itt láthatod amint monitorozza a proci terhelését. Nem kell elinditani a "Start" menüponttal. Ezután adsz uzsonnára a GPU-nak egy kis szörösfánkot. Ha a szörösfánk tetszik neki ugy 98 százalékig és a proci terhelése nem több, mint 90-95 százalék, akkor jó. :) Egyébként simán viszi. Csak vigyázni kell a szörösfánkkal, nehogy gyomorégés legyen töle. :)

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6741) , válasza szimi57 (#6740) üzenetére


,
addikt

Nálam i7-2600 mellett a CPU kihasználtság fix 25%. A GPU az 100%.

(#6742) szimi57 válasza , (#6741) üzenetére


szimi57
őstag

A szörösfánk helyett inkább az Unigine-t célszerübb futtatni, az jobban terheli a procit.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6743) sakal83 válasza , (#6741) üzenetére


sakal83
addikt

inkább battlefield 1-et. Sem a heaven sem a szőrösfánk nem terheli a procit, mert GPU tesztelők

(#6744) , válasza szimi57 (#6742) üzenetére


,
addikt

Az még kevésbé terhelte le, mert azzal csak átlag 10% volt a CPU terhelése, 1 helyen ugrott fel majdnem 20%-ig, de csak egy pillanatra.

#6743 sakal83:
Nincs BF1-em sajnos.

(#6745) szimi57 válasza , (#6744) üzenetére


szimi57
őstag

BF3 - BF4 Multiplayer sem rossz.

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6746) dewil666 válasza jcs (#6722) üzenetére


dewil666
őstag

Elírtam!
Ezekre gondoltam hogy ezek nincsenek hűtve.
Illetve azok a memóriák is eléggé elhanyagolták hűtés szempontjából (nem mintha az a kis fém darab bordák nélkül annyira jó megoldás lenne):

Gigánál minden hűtve van. Ez lett volna a lényeg a mondandómnak :K

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6747) jcs válasza dewil666 (#6746) üzenetére


jcs
tag

Az alsó képen annak a függőleges téglalap alapú sárga izének mi a funkciója? Ja, vagy arra gondolsz, hogy "kilóg a memória? De hát ott kezdődnek a hőcsövek...

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6748) dewil666 válasza jcs (#6747) üzenetére


dewil666
őstag

Az a "függőleges téglalap alapú sárga izé" a gap-pad a vrm-hez (hővezető párna).
Igen ott kezdődnek a hőcsövek és ezért nem tudott a ramra hűtést tenni. Így biztosan jól húzható a memória :W
Annyira jó hűtést akartak hogy el.aszták. Pedig akár jó is lehetett volna.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6749) jcs válasza dewil666 (#6748) üzenetére


jcs
tag

Értem , én csak a teszoldalból indultam ki. Ott felhúzták annyira mint a Giga extreme-et.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6750) dewil666 válasza jcs (#6749) üzenetére


dewil666
őstag

Az lehet. De kíváncsi vagyok az élettartamára.

jcs!
EZ NEM NEKED szól csak a témához kívánok hozzászólni.
Korábban volt itt szó a hűtésről csak nem tudtam a témára reagálni mert dolgoztam.
Na most akinek mindegy hogy 60 vagy 75-80 fokon megy a vga az meg is érdemli.
Nem arról van itt szó hogy az én fülemet zavarja e hogy hangos a venti pl egy gyengébb hűtésű kártyán és esetleg melegebb pl 75-80 fok. Vagy esetleg valaki azért vesz jobb hűtésű kártyát mert szénné akarja tuningolni. Egy jó hűtés a vga élettartamát is megnöveli, mert nem mindegy az idle (30 fok) és a terhelt (60fok) közötti hőingadozás. Ugyanis ez öli meg a kártyát. Nem véletlen van pár hirdetés hogy bga javítást csinálnak (tudom ez laptop de vga-t is csinálnak). Nem beszélve a memória hűtésről. Ha az csíkozni kezd lehet szomorkodni főleg ha lejárt a garancia. Tudom sokan vannak úgy hogy addigra eladja a kártyát még garanciával. De nem mindenki teheti azt meg hogy ilyen könnyen váltogassa a vga-t.

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.