Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6801) Redneck válasza Redneck (#6800) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Bocsánat, ígérem befejezem, csak nem akarom megszívatni magam. Nem akarok 2-2.5 évnél előbb VGA cserén gondolkodni.
Ebből kifolyólag is stresszelek a kérdésen.
Jó lenne ha 4GB VRAM lenne, de a GPU ereje is számít. Főleg pl. BF multiban, ahol ha rádrobbantják a fél háztömböt, közben lerusholnak ketten, 128 bites kártyán jobban droppol az fps, VRAM ide vagy oda.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6802) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Mag akarom nézni hogy mi a vga vége tuning alatt alap feszültségen.
Melyik progival teszteljem a stabilitását?
1. Unigine_Valley
2. 3D Mark

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6803) BReal válasza Redneck (#6800) üzenetére


BReal
addikt

Hát ha nem vagy 50000 Ft-hoz szorítva VGA vásárlásnál, akkor nem is kérdés, hogy a 1050Ti-t el kell felejteni. Hiába a -1GB VRAM és bármennyire is nem szimpatikus a 3GB-os verzió, kb. +50%-kal erősebb a 1060... nem is lehet kérdés, hogy ha van rá 15-16000 Ft-od, a 1060 3GB-ot kell venni. Hiába esik le 4x fps-re a Tomb Raider a fenti képen, olyan beállításokkal a 1050Ti kb. átlagban fog annyit hozni.

Edit: 2-2,5 évig nem fog kiszolgálni 3 GB VRAM. Ezt nyugodtan kezeld tényként. Gondolj bele, a gyengébb 970-en is 4 volt (vagy legyen akkor 3,5, tök mindegy, több volt). Ha ezen nem akarsz stresszelni, egyértelműen 6 GB-osat vegyél.

[ Szerkesztve ]

(#6804) Redneck válasza BReal (#6803) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem akarok stresszelni, de nem adok ki +20 rugót VGA-ra, eredetileg az 1050 Ti volt a cél. Ha 80 vagy nagyon max 85 lenne egy 6GB-os, esetleg elgondolkodnék rajta.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6805) BReal válasza Redneck (#6804) üzenetére


BReal
addikt

Ezt találtam legolcsóbban, 84000-ért. Ha ez nem jöhet szóba, akkor 2-2,5 év múlva ugyanúgy többet fog érni a +50% nyers erő (ami játékokban is kijön), mint a +1 GB VRAM, tehát marad a 3GB verzió.

(#6806) Departed válasza Redneck (#6804) üzenetére


Departed
őstag

Avatarképből olyan mintha egy ember beszélgetne magával :D

Nemrég volt 85ért remek kétventis 6GBos (augusztus végén ennyi volt az enyém de azóta is volt).
Középtávra gondolkodsz ne add 6GB 1060 alá. :N

[ Szerkesztve ]

(#6807) Årpi válasza Departed (#6806) üzenetére


Årpi
őstag

"Avatarképből olyan mintha egy ember beszélgetne magával :D"

Én sem értettem először,hogy mi van :DD

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6808) sakal83 válasza Redneck (#6797) üzenetére


sakal83
addikt

Nem volt ra idom mert egy jo ajánlat keretében lecsereltem egy 6gbosra.

Ahogy nézegettem a velemenyeket van korlátja de a gpu sebesség kifogástalan volt.

(#6809) sakal83 válasza Redneck (#6804) üzenetére


sakal83
addikt

A fent leírt korlátok között a legjobb választás egy gtx1060 3gb. Lehetőleg a legolcsóbban. Nekem minim van most. HAn lehet vadászni 60kert inno minit. Az is vállalható azert az árért.

(#6810) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag


Ezt az Asus intel extreme tuning utility írta ki nekem. Hogy is van ez a 4gb ram? Vagy csak a progi hülye? CPU-Z is csak ennyit lát.

(#6811) BReal válasza ElBartimaeus (#6810) üzenetére


BReal
addikt

A RAM az a rendszer memória. A VRAM a videó memória.

(#6812) ElBartimaeus válasza BReal (#6811) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Miféle rendszermemória? Abból 16 gb van és azt jól is jelzi.

(#6813) Departed válasza ElBartimaeus (#6810) üzenetére


Departed
őstag

Csak a progi hülye. Felesleges ilyesmivel foglalkozni szerintem.

(#6814) Puma K válasza Redneck (#6800) üzenetére


Puma K
veterán

Az a high lehet csak medium lesz a valóságban.

(#6801) Redneck

Mostanra a 128-192Bit-es kártyák is elég jól mennek, mert a memóriák órajele is elég magas lett az elmúlt években. Szóval a GPU ereje előbb fog elfogyni mint sem a memória sávszélessége szabjon határt.

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6815) jcs válasza Redneck (#6804) üzenetére


jcs
tag

Nvidia GTX 1060 3GB Review: Does It Have Enough VRAM?

Nézd meg a videót 2. percnél. Majd nézd meg a hasonló DigitalFoundry videot. Melyik kártya miket droppol milyen játékoknál.

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6816) schawo válasza ElBartimaeus (#6810) üzenetére


schawo
titán

CPU-Z is csak ennyit lát.

:F Ezt kétlem.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6817) , válasza Redneck (#6778) üzenetére


,
addikt

Nem értelek, hogy mire írtad ezt:
"Egyetlen játéktól eltekintve (Tomb Raider), mindenhol lazán elverte a +1GB VRAM-os 1050 Ti-t, mert jóval erősebb a GPU"
A Tomb Raider alatt is lazán elverte, 41 vs 70 fps, 1,5-2-szer erősebb nála ott is.
Itt a teszt:
https://www.youtube.com/watch?v=6-zXJJz05Co

Nálam voltak ilyen Inno3D Compact kártyák, semmi gond nincs velük (1-et meg is tartottam). A 3GB VRAM miatt erős fenntartásaim voltak úgy általában a 1060 3GB-okkal szemben egészen addig, amíg ki nem próbáltam őket a gyakorlatban.

(#6818) BReal válasza , (#6817) üzenetére


BReal
addikt

Persze, hogy elverte. Hogyne verné el. 50% plusz kraft van a 1060-ban. De a linkelt képemen (ami amúgy DigitalFoundry-s, az előző hsz-ben szereplő videón látszik) is látszik, hogy bizony most is van olyan szitu, ahol tud jelentős dropokat produkálni. Viszont írta, hogy nem akar-tud többet szánni a VGA-ra, így nem is kérdés, hogy a 1060 3GB a megfelelő választás.

[ Szerkesztve ]

(#6819) Redneck válasza , (#6817) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azért a youtubos videótesztek és külföldi tesztek alapján annyira nem drámai az a 3GB VRAM. Főleg hogy alacsonyabb felbontáson játszom multit mint FullHD. Singleben TV-n pedig nem stresszelek ha közepesen van a textúra és minden más magas beállításon.

sakal83: A GPU sebesség rendben van, itt már csak az a kérdés hogy melyikkel milyen korlátba futok.
Puma K: De legalább 60+ fps lesz a normális játékoknál.

jcs: Köszi ezeken már túl vagyok, sőt rengeteg ShadowPlay feltöltést is megnéztem.

Scorp2011: Nem bánnám ha csak 66 lenne, mivel 56 rugó egy 1050 Ti Windforce, és 70,5 jelenleg az 1060 3GB. Neked is 70-75 fokos volt? Gyári órajelből vett vissza hőmérséklet miatt? Az OC-t próbáltad?

Leegyszerűsítve:
1050 Ti, 1-1.5 év múlva Medium-High és nincs 60 fps
1060 1-1.5 év múlva szintén Medium-High de legalább 60 fps

Kicsit olyan a helyzet a 6GB/3GB és 1050 Ti tengelyen mint a GTX 460 1GB/768Mb és 460 SE 1GB kártyáknál anno.

A segítséget köszönöm, de minél olcsóbban minél jobb megoldást szeretnék. Jó lenne a 6GB egyből, de drágának tartom, ahhoz már keveset játszom. Akkor is inkább multit.

BReal: Azért a Ubisoft féle minőségi programozások, és a mesterségesen felvert gépigényű Tomb Raider engem nem tántorít el nagyon. BF3-4-1 Ultrán is jól pörög 1080p-n 3GB-os 1060-nal is, a GTA is megy Very Highon. GTX 750 Ti-ről jövök, nem egy 970-est váltok le... Azzal is szépen eljátszottam, GTA be volt fps fixálva 48-ra, és TV-n toltam kontrollerrel.
CS:GO és BF pedig fog menni szépen monitoron.
Én inkább az 1050 Ti célközönsége vagyok, de drágának tartom 57-ért. Ha 50 vs 70 lenne a szitu akkor inkább annál maradnék. Jelenleg 57 (1050 Ti) vs 66 (Inno3D) vagy 70,5(Giga WF) a helyzet

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6820) , válasza Puma K (#6814) üzenetére


,
addikt

Medium, hogyne. Tudsz mondani olyan játékot, ahova FullHD mellett csak Medium-ot lehet beállítani a 1060 3GB-tal? Mert én ilyenről nem tudok.

(#6821) BReal válasza Redneck (#6819) üzenetére


BReal
addikt

Mesterségesen felvert gépigényű Tomb Raider? Miről beszélsz? :) Az egyik legszebb játék, ami PC-n elérhető, és 1060-nal 6 GB-tal simán átlag 70 fps fölött van.

(#6820) Scorp2011: Nem akarom a szájába adni az én véleményemet, de gondolom a jövőben megjelenő játékokra gondolt.

[ Szerkesztve ]

(#6822) Redneck válasza BReal (#6821) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem rossz, de nekem annyira nem tűnt nagy cuccnak az előzőhöz képest. Az meg hasított 750 Ti-vel is. Bocsi ez az én véleményem.
Egyelőre engem jobban izgat egy 64 fős BF multi amiben romba lehet dönteni épületeket, jóval dinamikusabb, és nem singleben karistolok egy előre scriptelt úton. Ettől függetlenül meg fogom venni, mert nem volt rossz az előző.

Scorp2011: Egyébként erre gondoltam. Mondjuk ez mérési hiba lehet, mert magasabb felbontáson mégis az 1060 3GB a jobb.

Amúgy később ugyanúgy gyengébb lenne az 1050 Ti GPU-ja, ergo nem lenne tartósabb hiába 1GB VRAM van rajta. Rosszul gondolom? Azon a gyengébb GPU miatt ugyanúgy lejjebb kéne vennem a grafikát.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6823) ElBartimaeus válasza schawo (#6816) üzenetére


ElBartimaeus
csendes tag

Hát pedig.

MSI Afterburnerben valahol meg tudom nézni, hogy pontosan mennyi van benne? Egyelőre csak a nevét találtam meg a kártyának.

(#6824) BReal válasza ElBartimaeus (#6823) üzenetére


BReal
addikt

Ha van rá mód, indítsd el a GTA 4-et vagy 5-öt. Az a beállításoknál kijelzi, hogy az elérhető hány GB VRAM-ból mennyit használ. Talán még a Shadow of Mordor is ilyen.

(#6825) laychi válasza ElBartimaeus (#6823) üzenetére


laychi
veterán

frissítsd a cpu-z-t

(#6826) devast válasza ElBartimaeus (#6823) üzenetére


devast
addikt

Csak a tiedre 4-et raktak 6 helyett...

(#6827) schawo válasza ElBartimaeus (#6823) üzenetére


schawo
titán

Két éves a cpu-z-d. Honnan a búbánatból tudná ez a régi verzió, hogy milyenek egy fél éves vga tulajdonságai. Az asus szoftvered is ilyen nagyon friss?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#6828) Puma K válasza BReal (#6824) üzenetére


Puma K
veterán

GTA IV-nél csak mostanra javították (2008-ban jelent meg PC-re), hogy a menüben helyesen írja ki a 3GB-nál több VRAM-ot. Nem sietett a R* :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6829) Departed válasza ElBartimaeus (#6823) üzenetére


Departed
őstag

Ingyenes programból mindig a legfrissebbet használd, és akkor nem kell majd felesleges fórumposztokat gyártanod. :P

Vagy add el a kártyát milliókért mint a világ egyetlen 4GB vram-os 1060-asát. :D

(#6830) , válasza Redneck (#6819) üzenetére


,
addikt

A következőket mértem az Inno3D 1060 3GB Compact kártyával:
alap helyzetben álló ventivel: 42 fok
játékok alatt (bekapcsolt ventivel): 52 fok
Firestrike alatt a max: 67 fok
Furmark alatt a max: 75 fok

GPU-Z adatok:
GPU clock: 1506 MHz
Memory: 2002 MHz
Boost: 1709 MHz

Játék közben:
GPU: 1898 MHz
Memory: 2003 MHz

Firestrike alatt:
GPU: 1886 MHz
Memory: 2003 MHz

Furmark alatt:
GPU: 1696 MHz
Memory: 2003 MHz

(#6831) dewil666


dewil666
őstag

Na megcsináltam a tesztet.
Ez az alap beállítás:

Ez meg amit bír hibázás nélkül maximum:

GPU: + 137 MHz
MEMÓRIA: + 650 MHz

Viszont a hőfokon meglepődtem, hogy milyen kicsi a különbség.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6832) laychi válasza dewil666 (#6831) üzenetére


laychi
veterán

gpu boostban az 320 Mhz plusz :) 2041,2-->2363,8Mhz
szép :)

elnéztem egy sorral,az a memory, de a gpu nem is látszik ,mert ott az alapórajelesnél minimumot nyomtál,nem maxot

[ Szerkesztve ]

(#6833) devast válasza dewil666 (#6831) üzenetére


devast
addikt

Ez büntet :DDD :DDD :DDD Automata chrome fordító....

[ Szerkesztve ]

(#6834) Departed válasza dewil666 (#6831) üzenetére


Departed
őstag

Nekem is ilyen kicsi a különbség a nonOC/OC között WF2 verzióval. Csak természetesen valamivel nagyobb mindkét hőmérséklet érték.
2100/2300-nál magasabbra meg nem is raktam, ez így szép kerek. :)

(#6835) ElBartimaeus


ElBartimaeus
csendes tag

Oh nice. És én még abban a hitben voltam, hogy az asus honlapjáról netán friss verziót szedhetek le, mint utility programot a lapomhoz... Megnézem majd az újjal. És természetesen nem attól féltem, hogy kevesebb rammal gyártották le, hanem hogy lehalt egy modul mondjuk.

(#6836) dewil666 válasza laychi (#6832) üzenetére


dewil666
őstag

Ja igen látom.
Viszont a HWinfo-bol ki lehet olvasni a képen rajta van.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6837) laychi válasza dewil666 (#6836) üzenetére


laychi
veterán

valóban,azt nem is figyeltem :)

ez is régi progi,ez is csak 4gb ramot jelez :D

akárcsak ElBartimaeus-nál a cpu z

(#6838) dewil666 válasza laychi (#6837) üzenetére


dewil666
őstag

Van ebből olyan ami valós ramot ír?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6839) Departed válasza dewil666 (#6838) üzenetére


Departed
őstag

GPU-Z

(#6840) dewil666 válasza Departed (#6839) üzenetére


dewil666
őstag

Csak az van fent.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6841) PeL válasza Redneck (#6819) üzenetére


PeL
addikt

Ár/teljesìtmènyben 1060-al 100x jobban jársz, mint az 1050 Ti-vel. Engem is lebeszèltek a 1050-ről a "milyen gèpet vegyek" topicban, eredetileg èn is olyat akartam, de inkább vègül lemondtam az SSD-ről ès egy Inno3D GTX 1060 3GB Compact lett, mert ez volt az egyik legolcsóbb 1060-as, ès majd 1,5* gyorsabb a 1050 Ti-től mèg ìgy is.

Nálam Windowsban 36 fok körül megy állò venti mellett, játèkokban sem láttam eddig 60 fok felett, bár elvileg jòl szellőző házam van, ès persze tèl van, nincs 20-21 foknál melegebb a lakásban, nyáron azèrt majd a 30 fokban biztos melegebb lesz pár fokkal a kártya is.

Am sztem a 3GB VRAM neked bőven elèg lesz, főleg ha FullHD alatti felbontásban játszol, akkor meg kb sok is. Èn eddig nem csalòdtam ebben a kártyában, hiába oltják itt az olcsòbb, gyengèbbnek tűnő hűtèsű kártyákat. Teljesen meg vagyok vele elègedve.

(#6842) jcs válasza Redneck (#6822) üzenetére


jcs
tag

Csak segíteni akartam. Aggódsz a Techpowerup teszt miatt.
Miközben írod, hogy nem gond a kisebb részletesség!
A linkelt videoban ( amin már túl vagy :R )
ROTTR:

1080p/ VeryHigh/ SMAA/ High Textures : 64 fps/85 fps semmi frametüske

1080p/ VeryHigh/ SMAA/ VeryHighTextures : 45 fps/85 fps 40ms os frametüske

Úgyhogy nincs benne hiba. A 1050TI betölti a textúrákat hamarabb ...majd nagyobb felbontáson elfogy a GPU ereje.
Szóval akkor minek aggódni?

ROTTR-nél pont 4 gb-nál van a határ.
Hirh/Very High textures
Itt megnézed miről maradsz le...

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6843) Redneck válasza jcs (#6842) üzenetére


Redneck
Topikgazda

jcs: Nem stresszelek, eddig is láttam pár játékot ami Ultra vs Very High vs Highon minimálisan különbözött. Oké hogy ez egy tömörített youtube videó, de nagyon minimális különbséget látok.

Köszönöm srácok! Már csak azt kell eldöntenem hogy Compact vagy WF legyen.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6844) Redneck


Redneck
Topikgazda

Közben elgondolkodtam ezen, végülis meg tudom venni, nem kell rá spóroljak.
Van valakinek ezzel tapasztalata? Visszakeresek azért.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6845) laychi válasza Redneck (#6844) üzenetére


laychi
veterán

Kicsit visszább megosztottam egy tesztet, abban van róla szó. Ígéretes modell. Ha gtx 970-ről lenne értelme váltani, akkor én ezt venném.

vagy a giga g1-et, de az magasabb árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#6846) Redneck válasza laychi (#6845) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Megnéztem, szerintem is az. 66 fokról írnak benne, a WF meg 70 fok fölötti értékeket szokott dobni a userek szerint. Elég komoly csövezés van rajta. Akkor már inkább tényleg dobok rá 15 rugót és nem egy nyírbált chipest veszek kevesebb VRAM-al.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6847) laychi válasza Redneck (#6846) üzenetére


laychi
veterán

Szerintem jó döntést hozol :R
Blődség is lett volna 3GB modellt venni,ha meg van rá a lehetőséged, hogy meg vedd a jobbat és hosszútávon használhatóbbat.

(#6848) Redneck válasza laychi (#6847) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Remélem én is! Végülis megrendeltem. El is tűnt iPonról, lehet az utolsó volt. Ez egy jel, lehet nekem szánták. 3 év garancia van, ha meg nem frankó 14 nap elállás is.

Mindenkinek köszönöm a segítséget, ha megvan beszámolok róla!

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6849) Årpi válasza Redneck (#6848) üzenetére


Årpi
őstag

Jól döntöttél szerintem,nekem is holnap érkezik ez a model...tesztek alapján nagyon kellemes hűtése van és a 3 év gari is ígéretes.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6850) Askformore válasza Årpi (#6849) üzenetére


Askformore
senior tag

Linkeljetek pls hűtés összehasonlító tesztet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.