Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6251) sakal83 válasza geri0095 (#6247) üzenetére


sakal83
addikt

Lehet fizetni fogsz egy tesztköltséget...

Bár ne úgy legyen, de erre hivatkozva, azért kemény :) Minden megy maxon, de a GTV 5 szaggat :)

Segítség

fullhd max minden egy Titannal avg 30 fps...

[ Szerkesztve ]

(#6252) ggbuffon1897


ggbuffon1897
őstag

Sziasztok,

ma berendeltem egy Gainward Phoenix 1060 GS-t, van valakinek valamilyen tapasztalata a kártyáról? (zaj, hűtés stb). Teszteket nem igazán találtam róla.

6pines tápcsati miatt lehet gond az áramellátással? (fps droppok stb)

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#6253) mobal


mobal
MODERÁTOR

Hosszas tanakodás után a következő kártyám egy Strix 1060 6 Gb lesz. Kérdésem vele kapcsolatban, hogy a Bf1-et avg 100 fps-sel tudná vinni mediumon?

Köszi!

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6254) EVL2 válasza ggbuffon1897 (#6252) üzenetére


EVL2
aktív tag

Tutui nem lesz gond, mielőtt még valaki engem itt megkövezne! Csak szerintem belefért volna a 8pin is, de attől még 100% hogy ki fog szolgálni és biztos vagyok benne hogy boldog tulaja leszel.

Mobal Médiumon és FHD biztos hogy hozza az átlag 100fps-t szerintem. Nekem maxon FHD-ba átlagba hozza a 70-75 fps-t. Szerintem Médiumon simán kéne bírnia a 100-at. Gondolom nem 4k-ra gondoltál.

[ Szerkesztve ]

(#6255) EVL2 válasza mobal (#6253) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ja és azt hozzátenném hogy D12 alatt nekem jobban teljesít a gépem amiből azt feltételezem hogy főleg a cpu-m a keskenyebb keresztmetszet nálam. Az meg bőven van neked hozzá! Lehetőleg D12 alatt próbáld mert mintha jobban kihasználná a több szálat.

(#6256) SirRasor


SirRasor
őstag

GTX 1060 vs RX 480 DX12-ben; a tesztalany a Deus Ex - Mankind Divided, ami brutál módon eszi az erőforrásokat és az RX-nek a DX12-es fölénye miatt egyértelműen jobban kell teljesítenie.
Van egy alap benchmark a játékban és kb +10 FPS-sel ver rá a 1060-asra.

Azért a játék *szintetikus tesztje* után valós játékmenetben is összehasonlították, és fura módon ott csak 1-2 FPS különbség volt az RX 480 javára, pedig a játék AMD karikra lett kihegyezve, illetve volt, hogy a GTX átvette a vezetést!

Érdemes belenézni:
https://www.youtube.com/watch?v=oNF8c9y9GxE&t=163s

Bottom line: szerintem DX11 és DX12-ben is megéri a GTX 1060 a nyers ereje, és a fele fogyasztása miatt.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#6257) BReal válasza SirRasor (#6256) üzenetére


BReal
addikt

Így van, DX12-re is jobb lesz a 1060. Tehát így is, úgy is veri a 1060-at Deus Exben, de jobb lesz az NV DX12-ben. Oké. :D Akkor mi van a Forza Horizon 3-mal? A Hitmannel? TW: Warhammer? Battlefield 1? Ashes? Amiben DX12 alatt gyorsabb a 1060, az a Civ 6 és a GoW4. Watch Dogs 2-ben meg kemény 6%-ot ver a 480-ra DX11-ben. Divisionben egál, Witcher3-ban is minimális különbség. Most akkor mi van?

[ Szerkesztve ]

(#6258) geri0095 válasza BReal (#6248) üzenetére


geri0095
csendes tag

Igazatok van, nem írtam hozzá, hogy a GTA V csak egy példa volt, még a PES 2016 vagy DiRT rally is szaggat, max 25-30 fps, pedig nem maxon futottak! Nem azért raktam maxra, mert ész nélkül odadobtam, szimplán tesztértékeket futtattam. A bolt tőlem 1,5 km-re van azóta be is vizsgálták és hibás volt, ahogy gondoltam, szóval cserélték. (A chipsettel voltak gyári problémák, ilyen van)

Köszi a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6259) smc válasza SirRasor (#6256) üzenetére


smc
addikt

Ezt csak úgy mellékesen

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6260) , válasza MK VII (#6236) üzenetére


,
addikt

Már miért nem hasonlítottam jól össze?! Miért írtam volna úgy a hozzászólásom, hogy az igazam bizonyítsam?! Kötekedni akarsz csak, vagy tudsz tényeket is felmutatni?! (A linked sem működik.)

Megnéztem direkt a te kedvedért a PCX-nél is, tessék:

Legolcsóbb GTX 1060 3GB: 64574 Ft Link
Legolcsóbb 2 ventis GTX 1060 3GB: 65366 Ft Link
Legolcsóbb GTX 1060 6GB: 87774 Ft Link

Különbség: kb +35%

De nézzük meg akkor itt is az azonos márkán/típuson belülieket ugyanúgy, mint előtte is:
MSI Gaming X:
3 GB: 80410 Ft Link
6 GB: 108428 Ft Link
Különbség: +35%!!!

Gigabyte G1 Gaming:
3 GB: 74288 Ft Link
6 GB: 96007 Ft Link
Különbség: +29%!!!

Tessék, kifejezetten a te általad ajánlott helyen (PCX) néztem meg, és ott is ugyanez jött ki.
Megnéztem a legolcsóbb változatokat is mindkettőből, illetve megnéztem konkrét márka/típus szerint lebontva is, és pont ugyanaz jött ki így is.

(#6261) BReal válasza geri0095 (#6258) üzenetére


BReal
addikt

Az már más. :)

(#6262) , válasza BReal (#6238) üzenetére


,
addikt

Már linkeltem, úgy is meg van a különbség ugyanúgy.
Legolcsóbb 2 ventis 1060 3GB: 65366 Ft Link
VS
Legolcsóbb 2 ventis 1060 6GB: 87774 Ft Link

+34% jön ki így is. De ha konkrét márka/típus szerint nézzük akkor is, ahogy láttad. Lehet ezt akárhogy csűrni-csavarni, de +30% árkülönbség mindig meg volt a 6 GB-os és a 3 GB-os között, bármikor is néztem.

(#6263) BReal válasza , (#6262) üzenetére


BReal
addikt

Bocsi, de Manlit vegyen az, akin két anyja van. :) Azért minden szart ne nézzünk már. Október elején a Giga WF2 3GB 71000 Ft volt, a 6GB-os 86000. Nekem ez rémlett - az 20%. Amúgy az MSRP árban is 25% különbség van.

[ Szerkesztve ]

(#6264) sakal83 válasza geri0095 (#6258) üzenetére


sakal83
addikt

Ennek orulok. Korrektek voltak

(#6265) ugforma


ugforma
tag

Gainward Phoenix GTX 1060 6GB Golden Sample tapasztalatok?

[ Szerkesztve ]

(#6266) Csaber válasza , (#6262) üzenetére


Csaber
senior tag

Én 6 Gb-osat vettem , abból is az egyik legolcsóbbat , a mondanivalóm az egyvenitesek jelentősen kissebb értékre boostolnak amellett hangosabbak , másrészt lehet itt számolgatni hogy megéri -e vagy nem , az biztos hirtelen erősödött a dollár és a kevésbé fogyó termékek ára maradt a régi. ami meg fogyott az meg megurott 6-7%-al így egy kicsit torz a árazás majd beáll valahova sajna nem nekünk lesz jó ...

[ Szerkesztve ]

(#6267) vlevi válasza ggbuffon1897 (#6252) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem a furmark alatt egyszerkétszer elérte a tdp limitet a giga 1060-as. Ezen is csak 6-os tápcsati van. Azt nem tudom neked megmondani, hogy ez a limit a 6-os tapcsati miatt volt-e, vagy pedig az 1060-asnak a tdp felső határa-e. Ha az előbbi, azon segithet a 8-as csatlakozó. De, mivel én nem tuningolok, nekem elég a 6. Ha tuningolni akartam volna, akkor nem gigat veszek, hanem valami mást, de akkor meg mar majdnem ott lennék, hogy akkor inkabb mérnemveszel 1070-t, az húzás nélkül is sokkal erősebb, mint bármelyik szénnétuningolt 1060...

(#6268) , válasza BReal (#6263) üzenetére


,
addikt

Az oké, de most ha megnézed az általad említett két kártyát (Giga WF2 3GB és 6GB), most már 34%-kal drágább a 6 GB-os. Vagy linkeltem Giga G1 Gaming-et, MSI Gaming X-et, stb. is. Kb +30% árban. Teljesítményben meg csak kb +10%. És a mondandóm lényege is csak ennyi lett volna, hogy az árkülönbség mértéke a többszöröse a teljesítménybeli különbségnek.

(#6269) Ajbars


Ajbars
csendes tag

Hali érdeklődnék ,hogy szerintetek az Inno3D GeForce GTX 1060 3GB Compact videokártya jó vétel-e?

(#6270) EVL2 válasza geri0095 (#6258) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ez remek! Akkor most már jó eséllyel egy hibátlan példánnyal tolod! :K

(#6271) sakal83 válasza Ajbars (#6269) üzenetére


sakal83
addikt

63ert szerintem jo

(#6272) ugforma válasza , (#6268) üzenetére


ugforma
tag

Ha kesobb veszi a 6Gb-ost, amikor mar igenylik a gamek addigra nem lesz ara a 3gb-osnak es megtobbet kell rafizezni, hogy csereld. pontosan ezert csereltem en is pont most

(#6273) EVL2 válasza Ajbars (#6269) üzenetére


EVL2
aktív tag

Remek időzítéssel tetted fel a kérdésed! Pont a 3gb vs 6gb ütközet folyik 1 napja. :C :DD :DD :DD

(#6274) ugforma válasza Ajbars (#6269) üzenetére


ugforma
tag

compactot szerintem ne, jol jon majd az a +1 venti

(#6275) EVL2 válasza ugforma (#6274) üzenetére


EVL2
aktív tag

Persze csak ha befér a házába.
Ha nem fér be a akkor nem jön olyan jól. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#6276) ugforma válasza EVL2 (#6275) üzenetére


ugforma
tag

ferjen bele na! :C

(#6277) sakal83 válasza ugforma (#6274) üzenetére


sakal83
addikt

De egy ketventis 70k. Az sok egy 3gbosert. Akkor mar 6gbos.

Felpassziv az inno is.

(#6278) ugforma válasza sakal83 (#6277) üzenetére


ugforma
tag

tudom..en is megbantam,hogy 2 honapja 3gb-ost vettem 67 ert. meglattam, hogy a 6gb os 85 k korul mozog azonnal eladtam a 3gb-ost szerencsere elvittek 2 nap alatt 63ert es igy tettem hozza egy keveset, hogy meglephessem magam karira

(#6279) jcs válasza ugforma (#6278) üzenetére


jcs
tag

..na itt is megvan a 34,9% :))
Na de most már mehet a Mirror’s Edge™Catalyst Hyper Settings-en 1440p ben! :K

[ Szerkesztve ]

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6280) EVL2 válasza ugforma (#6276) üzenetére


EVL2
aktív tag

Oké! Értem!

Kedves Ajbars!

Férjen bele a két venti a házadba! :(( Persze csak ha van rá módod ami az alábbiakat takarja: +pénz, hely a házadba és persze ismételten +pénz.
Ha esetleg ezek a források nem biztosítottak a számodra, nyugodtan válaszd szinte bármelyik compakt karit de itt sokan főleg az EVGA picurka gyilkológépezetét ajánlanák. Nekem még nem volt compat vga-m és semmi tapasztalatom benne, csak az itt hallottak alapján írom a véleményem.

Továbbá kérlek a hozzád intézett első mondatomat ne vedd komolyan. :DD Viccnek szántam, de tényleg! :((

[ Szerkesztve ]

(#6281) ugforma válasza jcs (#6279) üzenetére


ugforma
tag

Nem jatszom ilyenekkel. Nem banom a 35%-ot mert orulok neki,hogy azzal jatszhatok amivel epp kedvem van. Egyszer kellett +35% ot fizetnem +3gb ert es ha csak 2 evig leszek el vele mar az is tok jo...de szerintem tovabb is

(#6282) ugforma válasza EVL2 (#6280) üzenetére


ugforma
tag

Nyilvan nem azt mondtam, hogy vegye meg akkor is ha a keretet meghaladja, csak azt,hogy szerintem.

(#6283) EVL2 válasza ugforma (#6282) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nyilán csak viccnek szántam, remélem ő is érti. :)
Amúgy igazad van benne hogy egy compakt méret főleg akkor ajánlott ha kevés a hely. A második ventilátor nagyon jó ha van rá lehetősége.

(#6284) jcs válasza Csaber (#6266) üzenetére


jcs
tag

"mondanivalóm az egyvenitesek jelentősen kissebb értékre boostolnak"
GPU Boost 3.0-s átlag-órajele

Hát azért ez így általánosságban nem igaz... :U

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6285) Ajbars válasza EVL2 (#6283) üzenetére


Ajbars
csendes tag

Nyugi értettem a viccet, a kérdést meg nem magam miatt.
Hanem egy ismerős kért meg nézzem meg a konfigot amit összerakott. :R
És még jót is nevettem rajta :C

[ Szerkesztve ]

(#6286) EVL2 válasza Ajbars (#6285) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor már megvan vásárolva csak az áment várja tőled. Mindenképpen mond neki hogy megérte és remek konfig. Igazából csak az számít hogy ő boldog legyen vele. Az 1060-as karik jóformán 1-2 fps eltérésével ugyan azt hozzák a 3gb-os változatok is csak ott kicsit több kompromisszumot kell kötni.

[ Szerkesztve ]

(#6287) ugforma


ugforma
tag

Ajánlatos a vga 2 ventillátorát porszűrővel ellátni?.Ilyen porszűrőket hol találok?

(#6288) EVL2 válasza ugforma (#6287) üzenetére


EVL2
aktív tag

A ház porszűrése sokkal fontosabb. Olyat hogy a vga-t szűrte volna valaki még sehol sem hallottam.

[ Szerkesztve ]

(#6289) , válasza Ajbars (#6269) üzenetére


,
addikt

Jó vétel, nálam volt már ebből több darab is. :DD
Az egyiket meg is tartottam, meglepően erős kis kártya. Ha nincs terhelés, áll a venti, ha terhelés van, szépen lehűti. Hozza, amit hoznia kell.
Melegedéstől nem kell tartanod, ez nem az a kártya, ahol ez szempont lenne (TDP 120W).
Órajelekben meg ugyanazt tudja, mint ugyanebből a kártyából a 6 GB-os változat (base clock: 1506 MHz, boost clock: 1708 MHz).

Arra kell csak figyelni, hogy van, ahol 3 év garanciával árulják, és van, ahol csak 2 évvel. (AMD oldalon a Sapphire-nál játszották el ugyanezt, holott az RX-sorozatú kártyákra már alapból 3 év jár.)

(#6290) Ajbars válasza EVL2 (#6286) üzenetére


Ajbars
csendes tag

Nem , még nincs meg . De a keretebe ez fér bele leginkább . 210 000 ft a keret max .
És a teljes konfigra.

(#6291) ugforma válasza EVL2 (#6288) üzenetére


ugforma
tag

szeretnem azt is, de ha tudok tenni a ventikre is akkor miert ne? minimalizalnam a port. viszont a hazat is szeretnem de akkor sem talalok megfelelo anyagot erre

(#6292) dewil666 válasza ugforma (#6287) üzenetére


dewil666
őstag

Eleve a háznak kell pórszűrősnek lenni nem a benne levő hardvereknek :K

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6293) Csaber válasza jcs (#6284) üzenetére


Csaber
senior tag

A garantált órajel és a tényleges bost órajel között nem ritka a 200+ Mhz különbség ez a gpu lotto de, az meg hőmérséklet és terhelésfüggő itt a fórumba ha visszanézel láthatsz nem egy jobb kártyát tuning nélkül ~2000MHz-en járni az egyventisnek esélye sincs erre melegebb, és visszaveszi az órajelét.

(#6294) sakal83 válasza Ajbars (#6290) üzenetére


sakal83
addikt

Ha ez fer bele ennyiért jobb vga nincs jelenleg

(#6295) sakal83 válasza Csaber (#6293) üzenetére


sakal83
addikt

Holnap megjön az én egyventisem. Dobok rola adatokat majd. Es irok egy kis véleményt. Volt wfm is igy lesz összehasonlítási alap is

(#6296) ugforma válasza dewil666 (#6292) üzenetére


ugforma
tag

En ezt ertem de hazam nem porszuros alapbol akkor nekem kell sufnyizni valamit

(#6297) dewil666 válasza ugforma (#6296) üzenetére


dewil666
őstag

Az enyém sem volt az gyárilag. De most már porszűrős.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6298) ugforma válasza dewil666 (#6297) üzenetére


ugforma
tag

És tudnál segíteni abban, hogy nekem is az legyen? Honnam rendeljek porszűrőt? Vagy egyáltalán mit kell rendeljek? Néztem ezeket a venti-porszűrőket a pcx-en, darabja 2k és nekem kell vagy 4 szóval felejtős...

(#6299) EVL2 válasza ugforma (#6296) üzenetére


EVL2
aktív tag

Az enyémen gyárilag van porszűrő , de nem elégítette ki az igényem és alaposabban átépítettem a gyári porszerűket. Sajnos volt egy alsó száj amin szűrés nélkül szívta be a levegőt. Viszonylag egyszerűen orvosoltam azt is. Nem nagy dolog ezeket akár házilag is barkácsolni.

Elnézést! Befejeztem részemről az offolást
Szerintem erről tuti találsz egy speciális topikot ha körülnézel

[ Szerkesztve ]

(#6300) dewil666 válasza ugforma (#6298) üzenetére


dewil666
őstag

Én flíz vattával oldottam meg.
Vékonyra szét lehet szedni 0.7-1cm és tökéletes porszűrő lesz illetve kevésbé fogja vissza a venti légszállítását. Évente elég egyszer kitakarítani a házat és akkor is nagyon kevés vékony porréteg van benne. A szűrőket érdemes mosni kb 3 hetente mert sok por lerakódik benne.

OFF vége részemről is!

[ Szerkesztve ]

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.