Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6951) Csupingo válasza geri0095 (#6948) üzenetére


Csupingo
veterán

Az órajelek akkor visszaálltak a legalacsonyabb szintre, idle állapotban?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6952) szimi57


szimi57
őstag

Egy kis BF3 multiplayer volt.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6953) Askformore válasza Drachande (#6938) üzenetére


Askformore
senior tag

Szia! Tegyél fel egy WIN10-et! Nekem az R9 270X csinált a bf1 bétában 45-55fps-t highon, 1060-nal sokkal jobban kell mennie. Kollégámnak ugyanez volt a baja, mint neked, rákerestünk neten még a melóban, és mindenhol azt írták, hogy win10 megoldja ezt a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#6954) FroZone99


FroZone99
aktív tag

Sziasztok!

Videokártya vásárlás előtt állok és egyelőre érdeklődés jelleggel szeretnék kérdezni Tőletek.
Jelenleg 2 típus felől érdeklődnék: Asus gtx 1060 turbo 6gb és dual 6gb.
Milyen tapasztalatok vannak ezekkel a kártyákkal kapcsolatban? Megéri a felárat a dual?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#6955) Speed_Speed válasza Drachande (#6938) üzenetére


Speed_Speed
tag

Windows 10-et, és csak is a videókártya saját driverét rakd fel.

[ Szerkesztve ]

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#6956) Drachande válasza Speed_Speed (#6955) üzenetére


Drachande
tag

Ok, köszönöm mindenkinek az infókat.

(#6957) Speed_Speed válasza FroZone99 (#6954) üzenetére


Speed_Speed
tag

Árban max 8-10 ezer,teljesítményben, fogyasztásban nincs különbség.
Viszont ami lényeges lehet: Az a hűtés
Az Asus Gtx 1060 6GB turbo az referencia hűtésű, ami hangosabb és melegebb mint az Asus Gtx 1060 6GB dual.
Én javaslom,hogy a Dual legyen,mert halkabb és hűvösebb.

Nem lehetsz öreg és bölcs, ha nem voltál fiatal és őrült... Vigyázz az útra, melyre lépsz, mert az élet útja kétes és nehéz. Ha lépsz, fontold meg léptedet, mert visszalépni néha nem lehet!

(#6958) Askformore válasza Speed_Speed (#6957) üzenetére


Askformore
senior tag

+1, a dualt vedd mindenképp!

(#6959) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Végül feladtam a használt 1060 3gb utáni keresgélést, és rendeltem Lec kollegától egy GTX1060 Armor 3g-t.
Csak karácsonykor lesz rá idő próbálgatni, de remélem nem lesz vele gond.
Köszönöm a segítségeteket.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#6960) Mika1227


Mika1227
őstag

Arra van valamilyen megoldás, hogy ha állítok játékban DSR-t akkor amikor kilépek a játékból ne legyenek szanaszét az ikonok? Ti használjátok ezt a funkciót?

[ Szerkesztve ]

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6961) SipiBcs


SipiBcs
őstag

Sziasztok!

Csurran egy kis plusz a családi kasszába, vásárláson töröm a fejem. Egy EVGA670 FTW-nek keresem az utódját.

- EVGA GTX980 3 vagy 6GB (75e. körül)
- Gigabite GTX 1060 OC 6GB (85e. körül)
- EVGA GTX 1060 FTW 6GB (95e. körül)

Átböngésztem gyorsan a topicot, de kíváncsi lennék a személyes tapasztalatokra. Ár/érték arányban melyik lehet az elmúlt hónapok tapasztalatai alapján a jó választás? Köszönöm a válaszokat előre is! :)

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6962) Vasshammer válasza SipiBcs (#6961) üzenetére


Vasshammer
tag

Giga WF2 OC-vel tapasztalat:

Csendes, nálam nem morog, nincs hibája. Kissé gagyi kinézet, műanyag hátlap jellemzi.
Játékok csodaszépek, BF1 FHD-ben HIGH-on folyamatosan 60fps fölött.

Én beállítottam, hogy 50 foknál már kapcsoljanak a ventik, egy jóval korábbi hsz-emben lehet látni a grafikont.

Sokan szidják a Gigabyte-ot, várd meg a többiek mit mondanak ezzel kapcsolatban, aszerint mérlegelj.

Üdv, VH

(#6963) EVL2 válasza SipiBcs (#6961) üzenetére


EVL2
aktív tag

A Giga WF2 árérték bajnok (szerintem) és talán a legtöbb példány azokból van itt a fórom lakóknál.
Ha gyenge minőségű tápod van nem ajánlom mert hajlamos a cw-re ugyan úgy mint az G1 tesója.

A EVGA 1060-as kártyáit érdemes lecsekkolni , hogy az adott tipus szám szerepel e a vrm túlmelegedős egyedek között. A mini verzióst sokan istenítik. Én kerülném a fekete listás EVGA 1060-as kártyákat ha szerepelnek a problémával érintett listán. Amúgy kedvelem az EVGA-t de mostanában kicsit melléfogott a nagy kapkodásban.

(#6964) SipiBcs válasza Vasshammer (#6962) üzenetére


SipiBcs
őstag

Nincs előítéletem egyik gyártóval sem. Valójában új vagyok a zöld oldalon, a 670-es volt az első NV kártyám, de teljesen meg vagyok vele elégedve. :) Ár/értékben keresem a legjobbnak tűnőt, no meg amelyik esetleg tartja is majd használtan az árát, nehogy 2 év múlva harmad áron lehessen csak elpattintani! :)

EVL2: FSP 500-as tápot hajtok. Úgy tudom ez minőségi táp. :) Ha egyértelműen nem a gázos szériából való, akkor megéri a magasabb árat egy EVGA FTW?

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6965) EVL2 válasza SipiBcs (#6964) üzenetére


EVL2
aktív tag

Igen, utána rálestem hogy milyen tápod van. FSPHexa és Raider tápok jók csak sűrűn előferdül velük hogy cw-sek az említett Giga kártyákkal. Ha egy FSP hexa táp is hajlamos össze csipogni ezzel a vga-val akkor van rá esély hogy a tieddel is nyafogna. De persze lehet hogy nem. Ez csak az én személyes megfigyelésem és persze szerencse kérdése is.

Neked kell eldöntened hogy megéri e a felárat egy EVGA kártya de ha komolyabb kártyát szeretnél és nem sajnálod rá a zsetont akkor inkább az MSI Gaming X mert itt mindenki dicséri és csak jót hallani róla. Oké, van aki szerint felesleges olyan komoly hűtés erre a gpu-ra ,de ez szerintem egyéni ízlés kérdése. Jók az alu tömbös megoldások is ha spórolni akarsz.

Szerk: Ja és kiemelném hogy annyira a te tápodat nem ismerem csak az újabb FSP tápok amikkel gyakrabban találkoztam.

[ Szerkesztve ]

(#6966) Departed válasza EVL2 (#6965) üzenetére


Departed
őstag

Nálam FSP Raider 550w - Gigabyte WF2 OC 6GB kombó van, és nincs coilwhine. :N

Van egyáltalán valakinek cicergés a WF2 verzióval? Mintha csak G1-gyel kapcsolatban hallottam volna itt a jelenséget. Nekem speciel yt videók kellettek hogy halljak ilyet. :)

(#6967) Vasshammer válasza Departed (#6966) üzenetére


Vasshammer
tag

nincs cw, teljesen halk.
Tápom: XFX TS550 bronz

Üdv, VH

(#6968) EVL2 válasza Departed (#6966) üzenetére


EVL2
aktív tag

Ajánlom figyelmedbe ,hogy most az 1x olvass vissza a topikba! Találni fogsz FW2 kártya tulajokat cw-vel. Nem egyet és konkrét példát is találni fogsz akinél eltűnt a jelenség miután az FSP Hexát lecserélte. Találni fogsz továbbá olyat is akinek a Raiderel volt problémája és csere után az is rendeződött. Nem hiába írtam hogy ezekkel már találkoztam és azt is ,hogy ettől még nem 100% hogy cw-s lesz.

Esetleg ha nem tudod hogyan kell visszafelé görgetni vagy léptetni a topikba írj és szívesen segítek. :K
Szóval a kérdésed felesleges ha veszed a fáradtságot és olvasol.

[ Szerkesztve ]

(#6969) Redneck válasza Årpi (#6919) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Egyelőre kicsit ideges vagyok.

Hazajöttem, kibontottam. Meglepődtem, hogy nem volt antisztatikus zacskóban. Beszerelésnél kiderült, hogy mivel dög nagy, ki kell vennem az egyik ventilátort. Majd jött a bónusz: nincs 8 pin a tápon, átalakító sehol. Régi VGA-k dobozában is csak Molex->6pin. Utoljára a 460-as GTX-em kért 8pint, azóta más lett a tápom. Ha még a Windows 7 is probléma lesz neki, megy vissza és veszek egy 1050 Ti-t. Persze közben szépen felmentek az árak is. Tele a *****.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6970) Rasiel válasza Redneck (#6969) üzenetére


Rasiel
senior tag

Miért lenne problémája a Windows 7-el?

(#6971) Pubszon válasza Departed (#6966) üzenetére


Pubszon
veterán

Volt, Corsair TX650-el. De azzal még a hálókártya is cicergett. RM550x-el nem. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6972) Redneck válasza Rasiel (#6970) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Pár hozzászólással ezelőtt írták, hogy volt ilyen. Egyelőre most átalakítót kell vegyek, de ma már nem tudok.

Szerk:
Nagyon utálom az ilyen átalakítósdit meg kábel toldalékokat.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6973) Csupingo válasza Redneck (#6972) üzenetére


Csupingo
veterán

Már egy nyamvadt átalakítót se adnak hozzá? Gyönyörű, mondhatom. Én a gtx 960-hoz még kaptam. Az inno ott spórol, ahol tud, úgy látom. Amúgy talán elindulna a 6-ossal is.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6974) EVL2 válasza Redneck (#6969) üzenetére


EVL2
aktív tag

Nekem van két átalakítóm ha véletlen Békéscsaba környéken laksz szívesen neked adom (mind a kettőt). Delock márkájúak és nem a felgyulladós fajták! :)

Departed : Ha véletlen nem hinnéd el hogy volt olyan 8 pines átalakító ami leégett szintén ajánlom a vissza olvasást a topikba.

[ Szerkesztve ]

(#6975) Årpi válasza Redneck (#6969) üzenetére


Årpi
őstag

Oh...szerencsére nekem nem volt ilyen mert mind a két pcie kábelem ami kijön az tápból 6+2-es..,remélem hamar megoldódik azért a te gondod is. :R

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6976) adly77


adly77
tag

sziasztok!
Nem tudok drivert telepíteni...
Tud valaki segíteni mi lehet a gond?
Nyilván a megfelelő oprendszerhez valót szedtem le

(#6977) Csupingo válasza adly77 (#6976) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha win 10, akkor legalább a 1511-es változata kell az új nvidia driverekhez.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6978) adly77 válasza Csupingo (#6977) üzenetére


adly77
tag

igen .most telepített win 10

(#6979) EVL2 válasza adly77 (#6976) üzenetére


EVL2
aktív tag

Friss win 10-nél nekem is volt hasonló gondom. Valamelyik illesztő programod hiányzik ami mindenképpen kell előtte hogy települjön vagy csak nem frisset tettél fel. Én ezt könnyen orvosoltam. Iobit Driver bosstert telepítettem ami minden illesztőt és frissítést le csekkol és igény szerint frissíti. A Free verzió is simán megcsinálja. Ez után már simán települt a vga illesztő. A driver boostert én csak erre szoktam használni friss telepítéseknél és utána száműzöm is a gépről. Volt egy másiki gépnél hasonló dolgom és ott viszont csak az oldotta meg ha Experiencen keresztöl telepítettem. Vicces hogy ugyan az a illesztő program nem volt hajlandó önmagában települni.
Szerintem ezeket próbáld meg és biztos vagyok benne hogy megoldódik a gondod. Nem egyedi eset! :N

(#6980) Redneck válasza EVL2 (#6974) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nagyon rendes tőled! Köszönöm mindenkinek a lelki támogatást, Delockot veszek este, reggel megcsinálom ha hazajöttem munkából. Megcsináltam kulturáltabban a kábelmenedzsmentet, kicseréltem a ház első ventijét (már csak világított) a másikra ami nem fért be.

Holnap tesztelek, irok majd mi a helyzet. Volt egyébként egy kis fakk a dobozban de nem volt benne semmi. Létezik hogy újracsomagolt mert visszavett kártya? Az antisztatikus zacskó hiánya is erre utalna?
6 pinnel amúgy kiírta hogy dugjak rá tápot.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6981) sakal83 válasza Redneck (#6980) üzenetére


sakal83
addikt

igen. Nagy valószínűséggel "elállt" vga.

(#6982) Årpi válasza Redneck (#6980) üzenetére


Årpi
őstag

Szerintem simán ennyi van a csomagban,mert végignéztem kb az összes unboxingot amit találtam róla és egyikben sem volt semmi ott.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6983) Redneck válasza Årpi (#6982) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Neked is zacsi nélkül volt? Egyébként az Inno3D matrica sértetlen volt rajta.
Jó nagy dög kártya amúgy.😆

Szerk:
120W TDP miatt nem néztem a méretét, azt hittem vagy 5 centiméterrel rövidebb.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6984) Årpi válasza Redneck (#6983) üzenetére


Årpi
őstag

[link] <-- Pont így volt becsomagolva,ahogy ebben az unboxingban.

Bár én még mindig azt mondom,inkább itt spóroljanak és ne a kártyán,hűtésen stb. :R

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6985) dewil666 válasza Redneck (#6983) üzenetére


dewil666
őstag

Jó nagy kártya.
Gratulálok hozzá!
A kártyán volt fólia mint a videóban?

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6986) Redneck válasza dewil666 (#6985) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem volt rajta. Ha gebasz lesz visszaviszem. Amúgy ez nem gáz hogy 3 év garis DeLock átalakítóval rakom össze? Le fogja adni a 400-as Hexa a kraftot? Tudom hogy nem prémium táp de ajánlott. Sok gépbe raktam ilyet vagy 500-ast.

IPon, 3 év gari, 86 rugó volt. A doboz Inno3D zárómatricái sértetlenek voltak, a CD és a papírok is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6987) BReal válasza Redneck (#6980) üzenetére


BReal
addikt

Már az eleve visszaküldésre adott volna okot, hogy antisztatikus zacskó nélkül merték kiküldeni. Egyértelmű, hogy visszaküldött vagy használt kártya. Melyik hányadék boltból próbálják rád sózni?

Most nézem, hogy tényleg nincs zacskóban. Komoly. Úgy látszik, mindenhol spóroltak Innoéknál. :D

[ Szerkesztve ]

(#6988) Redneck válasza BReal (#6987) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Azért a kártyán nem éreztem hogy spóroltak rajta. Masszív, minőségi anyagokból készült, hűtött VRM-mel. A doboz felső részén is volt külön szivacs.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6989) EVL2 válasza Årpi (#6984) üzenetére


EVL2
aktív tag

Hát le a kalappal még azt hittem hogy a G1 nagy kártyának számít az 1060-as szériába. Oké fejből vágom lassan mindegyik 1060 kártya méreteit de ez hatalmasabb mint gondoltam. Simán lehetne vele embert ölni vagy a ventikkel grapefruitot facsarni! Szép nagy dög! :Y :DDD Már csak e miatt is kéne egy! :K

Azért örülök hogy nem ilyet vettem mert ha meglátom zacskó nélkül videót sem kerestem volna max a visszautazása alatt . Engem imádnak megtalálni az újracsomagolt termékekkel. A tápommal is eljátszották de orvosolták saját költségükre. Roppantul be tudok az ilyenre gurulni.

[ Szerkesztve ]

(#6990) , válasza Redneck (#6980) üzenetére


,
addikt

Inno3D nem ad zacskót. Enyémben sem volt egyikben sem, amiket vettem, viszont egy matricával gyárilag le voltak zárva a dobozok.

(#6991) Redneck válasza Årpi (#6984) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ezek szerint neked volt fóliád. Mindegy, nem érdekel, ha a kártya frankó, marad. 3 év garancia a mai naptól van rá.

Scorp2011:
7300GT idején még adtak, igaz akkor a doboz volt akkora, hogy éppen belefért a kártya.
Az első DDR2 egy hónapot bírt, minimális ráfizetéssel lett egy DDR 3, az azóta is működik. Persze évek óta áll.

VGA tartó keretem nincs, 2 csavar és a slot tartja. A kábelezés funkcionális, légmozgás van rendesen. Nem vagyok rá büszke, de tápot és házat nem cserélek már.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6992) Årpi válasza Redneck (#6991) üzenetére


Årpi
őstag

Volt fólia igen,plusz a doboz "Inno3D" matricákkal volt lezárva a két oldalán.

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6993) Redneck


Redneck
Topikgazda

Mondjuk azt nem értem, hogy a dobozon miért szerepel a minimum követelmények között, hogy 6 pin.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6994) Poiro7 válasza Redneck (#6991) üzenetére


Poiro7
aktív tag

Az én kártyám se volt bezacskózva, de volt átlátszó fólia, a műanyag részeken, a ventilátoron, és a feliraton. És a papír doboz mindkét oldalt le volt ragasztva.

[ Szerkesztve ]

(#6995) Poiro7 válasza Poiro7 (#6994) üzenetére


Poiro7
aktív tag

És a rekesz üres volt. Ide átalakítókat szoktak rakni. Úgy látszik ide nem kell.

(#6996) Csupingo válasza Poiro7 (#6995) üzenetére


Csupingo
veterán

Akkor a helyére gondoltak, csak valami élelmes vezető kitalálta, hogy jó lesz az majd a dolgozók karácsonyi csomagjába.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6997) SipiBcs válasza EVL2 (#6968) üzenetére


SipiBcs
őstag

Köszönöm a tippeket. Olyan 35 körül piacra dobom a kártyámat, meglátom mennyire engedi a pénztárcám a váltást.

Közben olvasom, hogy csabai vagy... :DDD

"Ha választanod kéne a barátnőd és az ötöslottó között, te milyen kocsit vennél?"

(#6998) #70516736 válasza Departed (#6966) üzenetére


#70516736
törölt tag

Igaz nekem csk a 3 gigás van de se a hexával sem a bq-val nincs cicergés

(#6999) EVL2 válasza SipiBcs (#6997) üzenetére


EVL2
aktív tag

Persze ,hogy az vagyok! ;)

(#7000) Redneck


Redneck
Topikgazda

Ezt dobta elsőre az 1060-as. Nem olyan jó mint Årpié, de elsőre nem rossz. Majd pár játékteszt eldönti.

A tápom viszont közelről hallgatva cicereg vele (magas fps-nél), és most hogy átraktam előre a nagy légszállítású ventillátort, olyan szélzajom van mint a metró alagútnak. A kártyát egyáltalán nem hallottam, de a BF4 még kimaradt eddig.

GPU-Z nekem is ugyanazt mutatja.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.