Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6751) hundai válasza dewil666 (#6750) üzenetére


hundai
aktív tag

Szívemből szóltál ! :R

-Wake up Neo!

(#6752) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Sziasztok!

Jártam már erre, nem jött össze a 6gb-os 1060 megvétele.
Most lehetőségem csak a 3 gigás példányra van. Ahonnan betudom szerezni az a 220Volt (remélem nem gond, hogy kiírtam). Az a helyzet áll fenn, hogy a kártya nettó ára + 3 ezer forint amiért megtudnám venni. Szóval:
Giga Windforce - 65k
Giga G1 Gaming - 70k
Msi GamingX - 68k
Msi Armor OCV1 - 68k
A GamingX a legszimpatikusabb, s árban is jó. Fórumot olvasva nem láttam, hogy valakinek gondja lett volna vele (igaz azok a nagytesók voltak).

Jól gondolkodom ezen a téren? Mehet a GamingX?

Baggio

(#6753) dewil666 válasza Baggio04 (#6752) üzenetére


dewil666
őstag

Szia!

A felsoroltak közül az Msi GamingX a legjobb választás szerintem :K
Még nem találkoztam problémás darabbal.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6754) laychi válasza dewil666 (#6746) üzenetére


laychi
veterán

a jobb oldalt sárgával bekeretezett rész a vrm-hez tartozó tekercs,a tőle jobbra lévő vrm-eket kell hűteni,amik hűtve is vannak a GAP paddal(2. képen látszik is a gappadban a nyomuk

Memóriahűtés már valóban inkább aggasztó.
Ott csak az a levegő hűti,max amit a venti ráfúj,de pont a közepe alá esik

[ Szerkesztve ]

(#6755) jcs válasza dewil666 (#6750) üzenetére


jcs
tag

Én se Veled akarok vitatkozni, hanem általában megvitatni a dolgokat. Nem vagyok mérnök és attól, hogy az asus kártyáit azok csinálták attól még lehet , hogy tényleg elrontották. Nekem nem volt ilyen kártyám , ellenben Veled :R
Csak az első írásodból indult ki az eszmecsere. Azt nem tudom , hogy tényleg miért nincs még 2mm széles fémlap??? Maga az a fémlap gondolom a lamellákkal direkt érintkezik. Hogy a kiálló memóriarész ezáltal milyen hűtést kap....

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6756) Baggio04 válasza dewil666 (#6753) üzenetére


Baggio04
aktív tag

:R

Baggio

(#6757) dewil666 válasza jcs (#6755) üzenetére


dewil666
őstag

Nem is úgy veszem ezt hogy vita lenne :N
Pusztán eszmecser!

Sajnos a memórián levő fém lemez nem ér hozzá a lamellákhoz.

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#6758) jcs válasza Baggio04 (#6756) üzenetére


jcs
tag

Gaming X általában a "sima" Gaming nél 1-2 ezerrel drágább!! Igy ez most "best buy".. :Y

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6759) Baggio04 válasza jcs (#6758) üzenetére


Baggio04
aktív tag

Minden másnak ugrál az ára az oldalon, ennek pedig fix. Szóval bízva bízok, hogy mire megérkezik az ár maradjon.

Baggio

(#6760) gogantibi válasza schawo (#6582) üzenetére


gogantibi
csendes tag

Szia! Bocs a késői reakcióért, de csak most értem oda, hogy képet is csináljak róla.
Sajnos csak ebben a formában tudtam elkapni.

[link]

(#6761) jcs válasza dewil666 (#6757) üzenetére


jcs
tag

Ha nem ér hozzá akkor semmi értelme!? :F Én csak szemmértékre néztem, hogy ha a hőcső direktben érintkezik a gpuval akkor "elvileg" a gpu feletti memórián a fémhez hozzáérne a borda , egy síkba kerülne, a
gpu mellettivel meg ahol rézszínűből aluszínűbe vált direktben a hőcső!

...szakmaiatlan vagyok ! diszlexiás és a csökkent értelmi képességű :(

(#6762) Grougon válasza dewil666 (#6750) üzenetére


Grougon
tag

Szerintem teljesen mindegy a hőfok amíg a gyártó által megadott max érték alatt marad.

Évek ót megy a macbookom 100 fok feletti procival napi szinten (+ vga is elég meleg) és az ég világon semmi baja. Szerintem ez inkább marketing fogás csak hogy kinek hűvösebb a kártyája pár fokkal. 60-75 fok között nem hiszem hogy lenne bármi eltérés az élettartamban. Aztán ki tudja :)

(#6763) , válasza Grougon (#6762) üzenetére


,
addikt

Így ahogy mondod.
:K

(#6764) Pubszon válasza Grougon (#6762) üzenetére


Pubszon
veterán

Persze hogy nem.
Én sem értem, hogy miért számít az hogy 62-n nem pedig 75-ön van a GPU.
Nem fűt be jobban a gépházba ha a GPU 75 fokos, sőt... ez fizika.
Annyi miatt számít, hogy akkor lejjebb veszi a boost órajelet.
A hűtés pedig ordíthat 60 fokon is, de lehet kussba is 80 fokon, az már más téma. :)
Nekem is fontos, hogy azért összességében jó legyen a hűtés, de nekem nem nagyok az igényeim, a WF2 nekem tökéletes. Idle néma és normálisan lehűti.
Kinek a pap... :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6765) PeL válasza dewil666 (#6750) üzenetére


PeL
addikt

Nem akarok újabb vitát kelteni hogy kell e a jó hűtés a VGA-ra vagy sem, csak a tapasztalatom alapján beszélek hogy szvsz a mai kártyák átlagosan élettartamban nem bírnak annyit mint a régebbiek vagy a technológiából fakadóan, vagy eleve így tervezik meg őket hogy lejár a garancia és elég sanszos hogy rövid időn belül megdöglik a kártya (hogy ez mennyire köszönhető az aktuális kártya hűtésének, hát ezt kb senki nem mondja meg). Ez előtt az új configom előtt egy Sapphire 7770-es volt a gépemben, amire 3 év garancia volt. Fél évet ment még miután lejárt gari, aztán egyszer csak játék közben elkezdett pöttyöket, kockákat kirakni random a képre, aztán le is fagyott. Tény hogy nagyon sokat is ment, volt nyüstölve rendesen. Öcsémnek 7790-ese volt, neki is kb fél évvel a gari lejárta után megdöglött hasonló tünetekkel. 3 év alatt meg eleve elavul egy kártya, ma még bőven jó a vadiúj GTX 1060-asom, de esélyes hogy kb 3 év múlva az akkori alsó kategóriás kártyák verni fogják teljesítményben, vagy minimum ugyanezt fogják hozni. Csak arra célzok hogy (szigorúan magánvélemény) nincs túl sok értelme szerintem eleve hosszú távra tervezni manapság a hardwarekkel.

Természetesen mindenki úgy költi a pénzét ahogy akarja, de én épp ezek miatt inkább az olcsóbbat veszem.

(#6766) szimi57


szimi57
őstag

A jó-jobb-mégjobb hütéssel kapcsolatban megjegyezném, hogy én inkább a GPU alulfeszelését részesitem elönyben.
Egy HD 7870-et hajtottam alulfeszelve a mostani GTX 1060-ig. Szerintem az alulfeszelés többet ér, mint egy überszuper hütö és ingyen van. :) A GTX-re még nem találtam megoldást, de érdekelne.

[ Szerkesztve ]

A MOSOLY egy olyan vezeték nélküli kapcsolat, amely nem igényel külső áramforrást.

(#6767) szabadoslac


szabadoslac
tag

Üdv.

Szerintetek egy fm2+ a10 7800 as proci 3.9 mhz. és 2133 mhz. es ram elegendő a Gtx 1060 hoz? Vagy ezár kevéske?

Köszi

(#6768) Departed válasza szabadoslac (#6767) üzenetére


Departed
őstag

Nem lesz vele gond, FullHD és fölötte legtöbb mai játéknál a vga lesz az fps érték meghatározója. :K

(#6769) mobal


mobal
MODERÁTOR

Dilemmázom. WF2 vagy Strix? :)

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6770) Mika1227 válasza mobal (#6769) üzenetére


Mika1227
őstag

MSI Gaming X! :K :D De komolyra fordítva a szót és mi a dilemma tárgy az ár vagy más?

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6771) , válasza szabadoslac (#6767) üzenetére


,
addikt

CPU limited lesz.

Itt egy videó, A10-7850K + GTX 1060:
https://www.youtube.com/watch?v=ozzfTguhaj0

(#6772) mobal válasza Mika1227 (#6770) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az is. Hogy ér-e a Strix többet pl.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6773) Puma K válasza mobal (#6769) üzenetére


Puma K
veterán

Esetleg Zotac 1060 AMP?

(a vizeseknél 3 év garancia jár rá, míg az ipipnél 2, máshol meg 1...)

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6774) sakal83 válasza mobal (#6769) üzenetére


sakal83
addikt

Mennyi az arkulonbseg?

5-6kt megerhet de tobbet egy fillért nem adnék erte. Teljesitmenyben ugyanaz. Garija ugyanannyi. Es kesobb 10-15kval tobbert biztos nem tudod eladni.

[ Szerkesztve ]

(#6775) Mika1227 válasza sakal83 (#6774) üzenetére


Mika1227
őstag

:K

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6776) mobal válasza sakal83 (#6774) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az mindegy, mert az árba egy 1070 is beleférne. Csak feleslegesnek találom azt jelenleg. Zotacot néztem, de jóval melegebb mint egy Strix a tesztek alapján.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#6777) Mika1227 válasza mobal (#6776) üzenetére


Mika1227
őstag

Ha belefér az árba akkor mehet a Strix vagy MSI Gaming X vagy Giga Extreme!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6778) Redneck


Redneck
Topikgazda

Üdv!

1050 Ti volt a terv, de elgondolkoztam a 3GB-os 1060-as kártyán is tegnap. Szabad ilyet venni?
Vagy inkább a drágább 2 ventist? Bár akkor már Windforce is lehetne, de annál magasabb hőmérsékletet írtak.

Igaziból nem komálom az Inno3D márkát, de 3 év garanciát adnak rá, és jókat írtak róla. Bár a 70-75 fok nálam a GTX 460 óta ismeretlen tartomány, de a 60+ is. A házam jól szellőző.

Egyetlen játéktól eltekintve (Tomb Raider), mindenhol lazán elverte a +1GB VRAM-os 1050 Ti-t, mert jóval erősebb a GPU. Ráadásul nagyobb felbontásokon is. Inkább veszek vissza kicsit a textúra felbontásból, de legyen meg mindig a sebesség.
Valahol olvastam hogy az 1060 memóriatömörítési eljárása nagyon jó, ezért tud a 3 GB-os is jól szerepelni.
Ahogy én érzékelem, ahol az 1050 Ti a +1GB VRAM-hoz nyúlna, oda kevés a GPU is.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6779) Puma K válasza mobal (#6776) üzenetére


Puma K
veterán

Általában a tesztek többségében nem rendes szellőztetett gépházban mérik a kártyákat, hanem csak a hátára fektetett az asztalon fekvő alaplapba tömködik őket. Így minden kártya melegebb értéket tud produkálni, mert nincs körülötte légmozgás és áll a levegő.

Egy egyedi ventiprofil is csökkentheti a hőmérsékleteket úgy, hogy még nem zajong a kártya.

Mindentől függetlenül írom, hogy ez a ventilátorleállítósdi számomra baromira nem szimpatikus amit gyakorlatilag kivétel nélkül minden kártyán alkalmaznak a gyártók... inkább forogjon alapból 10-20-30%-on a VGA-n lévő venti és legyen állandó légmozgás a VGA hűtőbordái között. Baj nem lesz belőle és akkora hangorkán sem keletkezik emiatt.

Komának még októberben raktam össze komplett gépet és a kezemben fogva az MSI Gaming X-et elmosolyodtam a kártya méretén és súlyán hogy szép darab.
Összeállt a gép mentek a tesztek, és mikor látom, hogy alig forog a venti és 70°C a kártya akkor az számomra nem volt szimpatikus. Ekkora hűtő és 120W TDP-s GPU 70°C-on :N

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6780) Thunderzolee

Üdv!

1060 6GB-re váltana kollégám (GTX960 4GB-ról).

Melyiket keressük, mert árgépen 86ezertől kezdve 130ezerig vannak ilyen kártyák. Nem akarom a topicot végigolvasni, az első hsz-ban meg nincs összefoglaló melyik gyártó melyik modellje mit tud.

A gépházba 290mm-es fér be max.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#6781) Pubszon válasza Thunderzolee (#6780) üzenetére


Pubszon
veterán

Ár/érték arányban a Gigabyte WF2 OC nagyon jó választás. De pár hozzászólással feljebb ajánlottak Asus és MSI modelleket is.
100 felettieket szerintem felesleges megvenni, nem érnek annyit.

[ Szerkesztve ]

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#6782) Departed válasza Puma K (#6779) üzenetére


Departed
őstag

Egyszerűen nem értem mi ez a "70 fok úristen" elgondolás. AMD 290-390esei 90-95 fokon mennek vidáman bár hangosan. Ezek meg 70 körülre belőtt ventiprofillal kussban. Megy a hőmérséklet fetisizmus de mi a fenének? :U

(#6783) Mika1227 válasza Departed (#6782) üzenetére


Mika1227
őstag

Szerintem is felesleges ezen rugózni (bár mindenki maga tudja). Én a venti profilt se piszkálom, bár régebben engem is zavart ha idle-ben nem mentek a ventik de úgy van az kitalálva akkor legyen úgy! De én is kipróbáltam, hogy idle menjen a venti nem sokkal lett hűvösebb szvsz az a pár fok nem számít.

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#6784) BReal válasza Departed (#6782) üzenetére


BReal
addikt

Azért ezt a "290-390 90-95 fokot mennek" kijelentést jó lenne úgy pontosítani, hogy a referencia modellekre igaz ez esetleg. Normális hűtéssel szerelt modellek nem sokkal produkálnak nagyobb hőmérsékletet, mint egy mai kártya... Pl. ASUS 290 DCII 73 fok.., MSI 390 Gaming 76 fok, MSI 390x Gaming 82 fok terhelés alatt (kiguglizott tesztekből írtam, pl. Techpowerup, Guru3d, Overclockers). Nagyon hangzatos amit írsz, csak nem igaz.

Amúgy azt osztom, hogy a félpasszív módnak az extrán hangérzékenyeken túl azok is örülnek, akik nem akarnak nagyobb hőmérséklet ingadozást látni a kártyán - nem vagyok mérnök, de feltételezem, hogy jobban szereti a kártya, ha nem 30-40 fokról megy fel 70-re (vagy fölé), hanem mondjuk 50-60-ról.

[ Szerkesztve ]

(#6785) Redneck


Redneck
Topikgazda

Tekintsünk el a hőmérséklettől, mindenki saját maga dönti el hogy zavarja e. Élettartam szempontjából az alacsonyabb hőmérséklet a jó. Az AMD kazánok pedig nem érdekelnek, az én gépházamban nem lesz fűtőtest.

70-75 fok nem nagy szám egyébként, de ha van 60-as verzió akkor inkább azt választom. A kisebb hőingadozás is jót tesz a forrasztások élettartamának.

Érdemes 66.5-ért Inno3D Compactot vagy két ventist venni, vagy inkább a WF? Azon +4 rugóért van backplate és elvileg hűvösebb.

Húzni azért értelmes határig fogom. :) Már amikor kell egy kicsit direktebb frametime...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6786) BReal válasza Redneck (#6785) üzenetére


BReal
addikt

"Az AMD kazánok pedig nem érdekelnek, az én gépházamban nem lesz fűtőtest."
"70-75 fok nem nagy szám egyébként"

Szerinted mennyi a hőmérséklete az AMD kártyáknak, főleg a mostaniaknak? Plusz fentebb írtam ki a tesztekből a hőmérsékleteket, a 390x-en kívül mindegyik beleesett a 70-75-ös kategóriába a maguk 250 és 275W-os TDP-jükkel. A mai kártya pedig 120-150W. Ne süllyedj le a szánalmas kategóriába, kérlek.

Ha elvileg hűvösebb és van rajta backplate, akkor gyakorlatilag miért is kérdezed, hogy érdemes-e? Csak el tudod dönteni, hogy ez megér-e neked 4000 Ft-ot.

[ Szerkesztve ]

(#6787) laychi válasza Departed (#6782) üzenetére


laychi
veterán

Azt se felejtsük el,hogy 70-72 foknál elkezdenek az órajelből droppolni ezek a kártyáak, 9xx széria is ilyen volt.
És ha stabil órajeleket akar az ember,esetleg OC-t,akkor nem árt kicsit hűvösebben tartani a kártyát.

(#6788) Redneck válasza BReal (#6786) üzenetére


Redneck
Topikgazda

A mostaniakról szó sem volt, a kazánokat emlegette valaki. Én is megnézem a külföldi teszteket (nemcsak a ph! AMD ajnározását), tisztában vagyok a jelenlegi helyzettel, de valahogy nem jött meg a kedvem egy RX 470-hez.

laychi: Ezt nem tudtam, köszönöm!

Akkor már csak a WF vs 2 ventis Inno3D között kell döntsek. Előbbinél volt egy 73 fokos komment (mérvadó tesztet még nem találtam), utóbbinál pedig egy 60-as. Köszönöm a segítséget! Jövő héten megveszem, mehet fel a legújabb driver?

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6789) sakal83 válasza Redneck (#6788) üzenetére


sakal83
addikt

Melyik kétventis Inno?

Mennyi lenne a wf illetve az inno árban?

[ Szerkesztve ]

(#6790) Redneck válasza sakal83 (#6789) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Ez az Inno3D.
Nincs rajta backplate, és most nem találom de elég jó hőcsöves borda van rajta. Bár ennél az árnál inkább a WF +1300 Ft-ért.
Az a baj hogy ezek csak tippek mert hőmérsékleti adatot egyikről sem találok.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6791) Puma K válasza Departed (#6782) üzenetére


Puma K
veterán

Az a 70 fok úristen, hogy egyre alacsonyabb fogyasztású és középkategóriás GPU-n akkora hűtő van mint a felsőbb kategóriás kártyán.

Ezek ellenére engedik olyan hőfokokra felmelegedni a adott részeit (ami a forrasztásoknak nem tesz jót), amit pár éve egy idő után egyre hangosabb majd üvöltő ventikkel lehetett csak tartani. Ha neked fontosabb a hang akkor meg lejjebb vettél a fordulatból és ment 70°C fölé a kártya.

Ha emlékezetem nem csal akkor akár 120°C-ig is mehet a GPU hőmérséklete. De előbb fog megdögleni a kártyán a VRM amit még mindig nem lehet monitorozni Nvidia kártyáknál... lásd az EVGA hűtési hibája ami hőkamerával derült ki a ~100°C-on járó VRM (amit már javítottak).

Plusz az Nvidia GPU Boost 3.0-ja sem szereti az egyre növekvő hőmérsékletet, mert amint észreveszi és átlép egy szintet elkezdi visszavenni az órajelét a GPU-nak, hogy hőmérsékletet csökkentsen. Lehet ez a 10-es szériájú kártyák GPU Boost 2.0-val stabilabban tartanák a maximum órajelet... Tuningnál meg megint csak belepiszkál a GPU Boost 3.0... de van rá megoldás Overclock Pascal GPU

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#6792) Askformore


Askformore
senior tag

Sziasztok,

Gainward 1060 Phoenix 6GB jó kártya, vagy felejtsem el?

(#6793) laychi válasza Puma K (#6791) üzenetére


laychi
veterán

Itt van róla a teszt: [link]

Tovább lapozva több kártya is szerepel a tesztben.
Az inno3d és a gigabyte megoldása a legjobb, hisz azoknál a vram és a vrm is megfelelő hűtést kapott.

(#6794) sakal83 válasza Redneck (#6790) üzenetére


sakal83
addikt

Nem vagyok benne biztos, hogy félpaszív az Inno3d.

Volt 3gb-os WF-em, nem volt baja a hűtésének, és halk is volt.

(#6795) Redneck válasza sakal83 (#6794) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Nem kell félpasszív legyen, nem zavar ha folyamatosan megy a ventilátor, már ha nem hangos a hűtés. Inkább a hőmérséklet a fontos. Mennyire melegedett a WF?
Az Inno3D-vel az a bajom hogy nem találom a leszedett hűtésről a képet. Valahol belefutottam egyszer, és úgy emlékszem sokkal komolyabb hőcsövezés volt rajta mint a Gigán. Mondjuk ettől függetlenül még fenntartással kezelem, nagyon régen volt velük tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6796) sakal83 válasza Redneck (#6795) üzenetére


sakal83
addikt

72-73 C volt a max

húzva +200-on

[ Szerkesztve ]

(#6797) Redneck válasza sakal83 (#6796) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Akkor nem kockáztatok marad a Giga, 750 Ti-nél abszolút ár/érték bajnok volt a Windforce rezes hűtővel.
Kár hogy nincs 70 alatt, persze hogy a legrosszabbkor kell nekem is!

Szerk:
3GB VRAM-mal ütköztél korlátba? Milyen felbontáson használtad?

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#6798) Årpi válasza laychi (#6793) üzenetére


Årpi
őstag

Na elég jókat írtak itt is a Gaming OC Inno3D-ről ahogy látom hűtés szempontjából...hétfőn érkezik a kicsike :D

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#6799) BReal válasza Redneck (#6797) üzenetére


BReal
addikt

Ez már sokszor le lett itt írva. Játékfüggő. Ha csak 1-2 féle játékkal játszol, amit nem érint, akkor nem fog érdekelni. Ha viszont mindenevő vagy, akkor bele fogsz ütközni már most ilyen olyan dolgokba. Kezdve attól, hogy vannak játékok, amiben nem engedi beállítani a maximum részletességet, vagy automatikusan alacsonyabb részletességre állítja a képminőséget játék közben (GoW 4), vagy a minimum fps-ek lesznek alacsonyabbak a 4-6-8 GB-os VGA-khoz képest (pl. Rise of the Tomb Raiderben hiába megy átlag 14 fps-sel többet a 1060 3Gb a 470 4GB-hoz képest (71-85, szóval bőven 60 fölött mindkettő), ha minimum fps-ben 14-gyel a 1060 3GB lassabb
, de a Shadow of Mordor is ilyen), vagy az átlag fps-ben is nagyobb lesz az eltérés az átlag kb. 10%-hoz képest a 6GB-oshoz viszonyítva (pl. Doom OpenGL-ben szinte semmi különbség a 6 GB-hoz képest, Vulkanban pedig több, mint 35%-kal gyorsabb a 6 GB-os; Shadow of Mordor és COD: BO3 átlag 10% különbség helyett 15%)

[ Szerkesztve ]

(#6800) Redneck válasza BReal (#6799) üzenetére


Redneck
Topikgazda

Értem. Nem gáz ha textúra felbontást Ultra vagy Very High helyett, Highra kell rakjam.
Az a bajom hogy az 1050 Ti ereje úgy tűnik nem lenne elegendő oda ahol a +1GB VRAM kéne.

AMD és használt pedig jelenleg nem játszik.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.