Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Ciccuka válasza Viktor77 (#1449) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ha nem tudsz érdemben és értelmesen hozzászólni, akkor kérlek a sértegetést hagyd abba (tartsd meg magadnak), mert az nem a PH-ra való stílus. Nem mellesleg te még semmit sem mutattál fel az állításaid megerősítése érdekében.

athomi Az, hogy a neked nem szimpatikus tagok hozzászólásait nevetségesnek próbálod beállítani az nem túl "szakmai" megnyilvánulás.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1452) Viktor77 válasza Ciccuka (#1451) üzenetére


Viktor77
titán

Érdemben hozzászólni? Te hol tetted? Állításaim megerősítése? Javíts ki ha tévedek, de még ott tartunk, hogy te állítottál valamit, amit ezidáig sem sikerült alátámasztanod.

Egyelőre itt tartunk, ha már elfelejtetted volna. Ennek a hsz-nek az alátámasztását várjuk.

athomi: szerencsére én csak F1 topicban találkozok vele, de ott is kapja/kapta az ívet rendesen.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1453) Ciccuka válasza Viktor77 (#1452) üzenetére


Ciccuka
veterán

És, - vagy érdemben megcáfolni (valós forrással).
Csak a szavakkal dobálóztok.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1454) Viktor77 válasza Ciccuka (#1453) üzenetére


Viktor77
titán

De mit cáfoljak meg? Nem állítottál tényt, így nincs mit megcáfolni.

Mintha azt írnád, az ég zöld. Én meg cáfoljam meg.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1455) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Én ezt állítom: általánosságban a Gigabyte középkategóriás (főleg GTX1060) videókártyái picit nagyobb részt szenvednek valami rákfenétől, mint a többi más konkurens gyártók termékei. Ráadásul mindezt úgy, hogy nem is ők adják el a legtöbb kártyát.

Jellemző hibák:
- kerregőventilátor
- cicergő áramellátás
- elhajló nyák
(amiből idővel további hibák generálódnak, így jellemzőbb a garancián túli meghibásodás)

Persze hozzátenném, hogy más gyártóknak is vannak hibás vagy kevésbé jó szériái. Cicergésről linkeltem korábban

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1456) senki66 válasza athomi (#1442) üzenetére


senki66
senior tag

Kedves fórumtársak,
[Erre] a kérdésre válaszoltam, de Ciccuka közbevetése igen csak elvitte a témát, szóval jó lenne ez a kártya a full HD-ra esetleg 4K filmre? játékra nyilván nem. Illetve esetleg a Forza Horizon 3-mal kapcsolatban ha tudna válaszolni valaki.

(#1457) athomi válasza senki66 (#1456) üzenetére


athomi
veterán

Igen, jó lesz. Full HD-ban jelenleg játékra is, 4K-ban viszont erősen felejtős vele a játék. Forza Horizon 3-mal személyes kapcsolatom nincs, de a tesztek szerint jól megy a kártyával full HD felbontáson.

(#1458) AxBattler válasza Ciccuka (#1455) üzenetére


AxBattler
félisten

A közelmúltban volt 2db 750Ti-m (1db LP és 1db WF2) , és most 1db 1050Ti-m a Giga-tól.
A felsorolt jelenségek egyikét sem tapasztaltam, egyik példánynál sem (oké, a LP változatnak hallható a ventije, de az más tészta).

Ellenben az MSI N750Ti-2GD5/OCV1 ventije terhelés alatt érzékelhetően kerregett, az Asus GTX750TI-PH-2GD5 esetében pedig előjött nagyon enyhén a cicergés, ami azonban egy tápcserét követően szinte teljesen megszűnt.

Akkor most nálam van a hiba? :)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1459) motocoder válasza AxBattler (#1458) üzenetére


motocoder
aktív tag

Nekem van itthon egy Giga gtx 1050 ti windforce és egy Giga gtx 1050 lp egyiknek sincs semmi baja!
Az lp is csöndes!

[ Szerkesztve ]

(#1460) athomi


athomi
veterán

Zárjuk le azzal, hogy nincs gond a Gigabyte GTX1050/Ti-kkel (egyik sem cicereg, kerreg, stb.), mindegyik félpasszív (kivéve LP), megfelelő hűtéssel rendelkezik, jó a ventiprofiljuk és kedvező az árazásuk, valamint 3 év garancia van rájuk. Ajánlottak.

[ Szerkesztve ]

(#1461) AxBattler válasza athomi (#1460) üzenetére


AxBattler
félisten

Ámen.

(#1459) motocoder
Jók azok. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1462) Scholes9 válasza athomi (#1460) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Ez így van :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1463) Alpachino válasza athomi (#1460) üzenetére


Alpachino
veterán

Ez eddig sem volt kérdés :N Max. egy troll szerint :)

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1464) senki66


senki66
senior tag

A (Gigabyte) 1050 Ti-ken ugye nincsen tápcsatlakozó?

(#1465) fagy53 válasza senki66 (#1464) üzenetére


fagy53
nagyúr

Miért ne lenne?
Legfeljebb felesleges.... :D

(#1466) Viktor77 válasza senki66 (#1464) üzenetére


Viktor77
titán

Van amelyiken van, van amelyiken nincs.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1467) athomi válasza senki66 (#1464) üzenetére


athomi
veterán

A Windforce-on és a G1-en van, a többi Gigabyte-on nincs.

[ Szerkesztve ]

(#1468) motocoder


motocoder
aktív tag

Nekem Windforce Ti van és azon nincs tápcsatlakozó!
tipusa:GV-N105TOC-4GD
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1469) esikl012


esikl012
tag

Sziasztok!
Csatlakozok én is a clubhoz egy ilyet váltott egy ilyen. :D

[ Szerkesztve ]

Sok munka van abba' ám, hogy ennyire félősek, Halottak vezetnek itt riadt kis élőket.

(#1470) athomi válasza motocoder (#1468) üzenetére


athomi
veterán

Ennek a kártyának ami neked van nem Windforce a neve (csak a ventinek ami rajta van), nincs rajta tápcsati. Ez a Windforce nevű kártya és ezen van a tápcsati, ahogy fentebb írtam.

[ Szerkesztve ]

(#1471) senki66 válasza fagy53 (#1465) üzenetére


senki66
senior tag

Csak azért gondoltam, mert a képeken amiket eddig láttam nem látszott, na meg a 1050TI egy kifejezetten alacsony fogyasztású kártya.

(#1472) senki66 válasza athomi (#1467) üzenetére


senki66
senior tag

A drágább kártyákon van ezek szerint.

(#1473) motocoder válasza athomi (#1470) üzenetére


motocoder
aktív tag

Ok!
Ezt nem tudtam.

(#1474) fagy53 válasza senki66 (#1471) üzenetére


fagy53
nagyúr

Attól, hogy tápcsatis még alacsony fogyasztású marad, de lehetőség nyílik az áramfelvétel növelésére, de nem viszik túlzásba a gyártók ezt a lehetőséget.. ;]
Csekély gyorsulásra lehet számítani a tápcsati nélküli kártyákhoz képest kb 5-10%.
A tápcsatis kártyákat is fel lehet húzni csak az a baj, hogy a gyakorlatban nem jön le az órajel emeléssel arányos sebességnövekedés mert a TDP-t korlátozza a bios, Itt van jelentősége a tápcsatinak, de a tapasztalatok szerint a gyártók csak nagyon kevés teret engedtek még így is a tuningnak.
Én egy ideje már nem foglalkozom a tuninggal egyrészt mert bőven elég nekem a gyári turboboost, másrészt mert a mai kártyák nem teszik lehetővé a régi, klasszikus tuningot, ahol 30-80%-os FPS növelésért érdemes volt küzdeni.. :K

[ Szerkesztve ]

(#1475) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Nemrég álltam neki a Splinter Cell Blacklist-nek, 1080p/High-on tolom, SSD-ről, az adatlapomon szereplő konfiggal, de sajnos gyakran beesik 30fps alá a képfrissítés, lag-ok vannak, főleg sonar vision használatakor.

Jól gondolom, hogy az i3 a szűk keresztmetszet, és a 1050Ti bőven elég kellene legyen?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1476) motocoder válasza AxBattler (#1475) üzenetére


motocoder
aktív tag

Az i3 bőven elég ehhez a játékhoz!
Kb. 60-90 fps között kéne mennie ezzel a procival.
Alacsony gépigénye van a Splinter Cell Blacklistnek.
Inkább valami szoftveres gond lehet (pl. játék vagy directx frissités)vagy a virusirto kapcsol be.

(#1477) AxBattler válasza motocoder (#1476) üzenetére


AxBattler
félisten

DX11-el tolom, lehet kipróbálom DX9 módban is.

Afterburner fut Rivatuner-rel a háttérben, meg ugye Steam + Uplay, szóval a játékfrissítéssel nincs gond, a W10 is mindig frissül.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1478) motocoder válasza AxBattler (#1477) üzenetére


motocoder
aktív tag

A frissitett Win 10 a creator update után sokan panaszkodtak a rx 470 forumban,hogy gond volt a játékkal.
Visszarakták a régebbi win 10-et és jó lett minden.
Csinálj egy rendszer visszaállitást és jo lessz![link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#1479) AxBattler válasza motocoder (#1478) üzenetére


AxBattler
félisten

Bocsesz, de az oprendszert szeretném továbbra is up-to-date használni, szóval ez nem opció.
Lesz egy malware-vadászat, meg egy DDU-s driverfrissítés, aztán meglátom, hogyan tovább.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1480) Smiley


Smiley
őstag

Sziasztok,

A hetvegen nem birta a "nagy harcos" (570+overclock az 580 fole) a tobb oras GTA V-t, es megdoglott. ;]
Gondoltam ~15 ev utan felhagyok a regi nagy felsokategorias hasznalt cuccokkal, mert jelenleg szerintem irtozatosan dragan adjak oket. A kovetkezo lepcso a fejemben valahol a 770-780 lett volna, de amikor megneztem a hasznalt piacot ledobta az agyam az ekszijat...

Gondoltam akkor legyen uj kartya, de azert nem szeretnek 80-100e kartyat venni, hogy honapokig be se legyen kapcsolva. Csak a GTA V erdekel, arrol nem is beszelve, hogy nincs is idom jatszani.
A nagy kerdes, hogy mire kepes ez a belepo Gigabyte 1050TI OC a GTA V-ben. Probaltam teszteket keresni, de szanalmas az osszes. Felhuznak mindent ultra-ra esz nelkul es kiirjak hogy 23fps. Koszi, b@zdmeg, de egy normalisan beallitott jatekkal mire lenne kepes, ez engem jobban erdekelne.
Fullhd-ben high/very high-ot szeretnek tovabbra is. Ezt a szethajtott 570, egy 4ghz-ra huzott E5450 mellett siman hozta 50-60 frame/s. A nagyfelbontasu textura hianyzott a vram hianya miatt, amire itt most lehetosegem nyilna, kerdes hogy elbirja-e.

Elore is koszi a segitseget!

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1481) Csupingo válasza Smiley (#1480) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha húzott gtx 570-re gondoltál, annál szerintem 15-25 százalékkal lehet gyorsabb az 1050 ti. Az 50-60 fps helyett lesz talán ugyanazokkal a beállításokkal 58-70 fps. Viszont a 219W-os tdp-vel rendelkező kártya helyett lesz egy 75W-os, ami szinte némán teszi a dolgát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1482) Smiley válasza Csupingo (#1481) üzenetére


Smiley
őstag

Igen a GTX-re gondoltam... Elfelejtettem, hogy az AMD is igy szamozza mar a vackait. :U
Nekem soha nem volt belepo kartyam, es igazabol nem ismerem ezeket a korlatozasokat amiket a belepo kategoriaban alkalmaznak, szoval ezert is kerdeztem ra inkabb. Viszont ha ez a belepo kis kartya tudja high textura-val hozni az 50-60 frame/s akkor nagyon boldog ember leszek.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1483) Csupingo válasza Smiley (#1482) üzenetére


Csupingo
veterán

Én is hirtelen pár eltérő teljesítményt láttam. Találtam olyan táblázatot ahol az alap 570 a gtx 750ti környékén volt, aztán sok ph-s tesztben pedig a 660, 660ti közelében. Valamint a tied még húzva is volt, ezért mondanám, hogy kb. 20%-kal gyorsabb a gtx 1050ti. Szóval a nyers erőtöblet nem fog elrepíteni a székből, de ezt tudja egész hűvösen, 75W fogyasztás alatt, némán. Talán pár újabb játékban jobban is elhúzna az 570-től.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1484) Smiley válasza Csupingo (#1483) üzenetére


Smiley
őstag

Nem is az a cel. Eleg ha annyit irok, hogy amikor megjelent akkor vettem meg a jatekot, es iden februarban sikerult 100%-ra kijatszani, de annyira jo volt a story, hogy most nekiugrom majd ujra. Itt most inkabb az a dilemmam, hogy 40-ert csak ilyen 4 eves 770-et tudnek venni, ami ugyanugy befuti a szobamat. Ellenben ez a 1050ti valoszinuleg kussban hozna azt amire nekem szuksegem van, raadasul 3 ev garival, ugyanazon az aron.

Az 570 visito hangja nem zavart, mert a fules mellett ugysem hallottam. :D

[ Szerkesztve ]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1485) Alpachino válasza Csupingo (#1483) üzenetére


Alpachino
veterán

Már eleve az 1280MB Vram Vs. 4GB + 30-40% erőtöblett ( saját mérés :K ) + fogyasztás miatt teljesen értelmetlen összehasonlítani a GTX570-et az 1050TI-vel :N

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1486) AxBattler válasza Smiley (#1484) üzenetére


AxBattler
félisten

GTA5-öt röhögve viszi a 1050Ti, ráadásul a legolcsóbb, 1 ventis Gigabyte is teljesen jól lehűti ezt a chip-et, szóval no para.

Aprón is jó áron tudsz venni garis 1050Ti-t, pl. van fenn egy új MSI GTX 1050 TI 4GT OC, 41.9k HUF-ért.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1487) Smiley válasza AxBattler (#1486) üzenetére


Smiley
őstag

Koszi! :R Informatikai cegnel vagyok, es eleg komoly kedvezmenyekkel tudok venni magamnak uj cuccokat, ezert is gondolkoztam el rajta. kb 35e korul lenne ez az oc gigabyte verzio 3 ev garral.

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1488) AxBattler válasza Smiley (#1487) üzenetére


AxBattler
félisten

Nincs mit. Ha ennyire el vagy eresztve :D , akkor talán érdemes megfontolni egy komolyabb hűtéses változatot: GV-N105TWF2OC-4GD

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1489) Viktor77 válasza AxBattler (#1488) üzenetére


Viktor77
titán

Ő nem ugyanezt linkelte?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1490) AxBattler válasza Viktor77 (#1489) üzenetére


AxBattler
félisten

Ki és hol és melyiket? :))

(#1491) Viktor77
De igen, igazad van! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1491) Viktor77 válasza AxBattler (#1490) üzenetére


Viktor77
titán

#1480-ban.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1492) Smiley válasza AxBattler (#1490) üzenetére


Smiley
őstag

Pont erre jutottam en is. ;]

Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

(#1493) tmslevi


tmslevi
tag

Sziasztok,

Egyik ismerősömnek ilyen kártyája van (GV-N105TWF2OC-4GD).
Tökéletesen működik, de néha bevillódzik a kép (fekete képernyő pár századmásodpercig). Ez főleg youtubon jön elő, mikor egy másik videóra kattint, ahogy teljes képernyő gombnál is mindig bevillan, teljes képernyős játékoknál viszont nem, de ablakos játékoknál ugyanúgy villan.
Próbáltam utánanézni guglin, de semmi találat hasonló jelenségre.
Próbált bios, driver frissítést.

Valami ötlet?

Előre is köszönöm! :R

(#1494) Orgi válasza AxBattler (#1486) üzenetére


Orgi
őstag

Sziasztok,

jelenleg egy i3-6100 mellett van egy régi 660-as videókártyám. Főleg Overwatch-al játszom fullHD-ban, nem vagyok egy nagy játékos mondjuk és medium beállításokkal sincs problémám. Nézegettem az 1050ti kártyákat, konkrétan amit a kolléga linkelt az apróról (MSI GTX 1050 TI 4GT OC), ez jónak mondható az 1050ti-k között? Úgy nézem, kb egy huszast kéne a mostanimra rádobni kb, ér ennyit a teljesítmény-többlete szerintetek? Köszi a tippeket!

(#1495) AxBattler válasza Orgi (#1494) üzenetére


AxBattler
félisten

Teljesen vállalható alternatíva, ha nem akarsz plusz pénzt kiadni az extra hűtésért.
Szvsz jócskán érezhető lesz az ugrás teljesítményben de volt olyan is, akinek az i5-re váltás dobta meg rendesen az FPS számot.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1496) Alpachino válasza AxBattler (#1495) üzenetére


Alpachino
veterán

Multiban elképzelhető, hogy a 1050ti mellett hoz valamit az I5...de egyébként én a kaby lake G4560-al semmi teljesítmény csökkenést nem észleltem pl. a I5 2500-al szemben :N

de egyébként a netes tesztek is ezt bizonyítják, vagy is az 1050TI mellé tökéletes elég egy I3 6100, G4560 szintű proci : [link]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1497) AxBattler válasza Alpachino (#1496) üzenetére


AxBattler
félisten

"Multiban elképzelhető, hogy a 1050ti mellett hoz valamit az I5..."
vö.
"Főleg Overwatch-al játszom fullHD-ban..."

;)

+ egy i5-re váltó, OW játékos, RX460 júzer véleménye:
"Eddig fullHD high beállításokon 50-70fps-em volt.. Most 130-140.."

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1498) Zimmi91 válasza Orgi (#1494) üzenetére


Zimmi91
addikt

Én is 660at cseréltem először 1060 6G-re majd azt egy 1050Ti-re. Érezni fogod a váltást az biztos ;]

[ Szerkesztve ]

" Just remember Manchester is RED! "

(#1499) athomi válasza Orgi (#1494) üzenetére


athomi
veterán

Aktív hűtéses, nincs vele gond, veheted.

(#1500) Orgi


Orgi
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek az értékes hozzászólását :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.