Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) Vadernagyúr válasza Franklin (#450) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Ezt hogyérted? Ahogy nézegettem 1920x1080-ba,magas beállitásokon is futnak rajta az újabb játékok :) Amúgy a 2 és a 4GB-s között,nem sok a különbség,ilyen 5-6 fps :) Azért irtam nektek,hogy akinek van ilyenje,annak mi a véleménye róla,mert akkor nem tesztekből informálódnék :)

[ Szerkesztve ]

PSN: joskovagyok199

(#452) ollie válasza Vadernagyúr (#451) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Elfogy a 2GB, és akkor jön a radikális fps esés. Most is csak úgy jó sok játékban, hogy na textúrák nincsenek max minőségre állítva.

***

(#453) Vadernagyúr válasza ollie (#452) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

ezt a tesztet néztem :) néha erősebb a 2gb-s,mint az rx460 4gb-s :)

https://www.youtube.com/watch?v=uaIz0uBZMpI

[ Szerkesztve ]

PSN: joskovagyok199

(#454) ollie válasza Vadernagyúr (#453) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Akkor vegyél 2GB-set, hogy megszívd vele.

***

(#455) xtro válasza Vadernagyúr (#453) üzenetére


xtro
aktív tag

Ez MOST van és ez már csak lefele megy. A VRAM az nem azt jelenti,hogy több fps hanem úgymonond a VGA nak a saját ramja,lehet hogy csak 5-6fps különbség van de ha felrakod a texture-t highra(vagy feljebb) akkor a 2GB meghal míg a 4GB még vígan fut. És nem csak a texture igényel VRAM-ot hanem szinte minden grafika beállítás. 2GB jövőre (szerintem) már csak a low/medium re lesz elég.

[ Szerkesztve ]

(#456) fagy53 válasza Vadernagyúr (#453) üzenetére


fagy53
nagyúr

Rengeteg teszt van és rengeteg játék, egy biztos, hogy nem rossz az 1050 jelenleg. Akinek FHD-ben max grafika kell annak úgyis a következő kategóriában kell keresgélnie, mert a 2GB és 4GB GP107-esek nem erre valók, különösen a következő játékokban nem.
Az 1050 high beállításokkal, élsimitás nélkül is mindenre jó most, FHD-ben az élsimítás nem sokat ér és ez a funkció eszi a legtöbb memóriát, az Ultra beállítások kedvelőinek meg egy lépcsővel feljebb kell lépni, együtt az "időállóság" megszállottjaival. :D
Ha a két VGA közötti különbség nem éri el a 8k-t, érdemes a Ti-t választani, mert a memóriától függetlenül is gyorsabb mint a kistesó.

(#457) xtro válasza fagy53 (#456) üzenetére


xtro
aktív tag

Miért ne érne az élsimítás semmit FHD-ban? :W

Akkor minek találták ki? Nagyon is látszik, sőt HD-ben is.

[ Szerkesztve ]

(#458) core i7 válasza xtro (#457) üzenetére


core i7
addikt

HD ban igen FHD ban szerintem elég egy 4x es msaa

(#459) Vadernagyúr válasza fagy53 (#456) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Tesztekben High/Ultra beállitásokon tesztelik a kártyát 1920x1080ban :) Azt elhiszem,hogy valakinek nem elég a 30 fps meg ilyenek,de azt azért durvának találom,hogy jövőre,lowon vinné a játékokat,ahogy irták is :) Nekem most egy 7 éves kártyám van,ami egy 5770 1Gb és Infinity Warfare fut vele,low-medium környékén :)

[ Szerkesztve ]

PSN: joskovagyok199

(#460) HurkaLES válasza core i7 (#458) üzenetére


HurkaLES
tag

Ezzel én is így vagyok. Eddig HD-ban játszottam pl GTA V-t viszont élsimítást kellett állítani mert elég gyatra volt úgy. Mondjuk nem minthogyha nem lenne meg az 50-60 fps max élsimítással is. Most pedig FHD-ba kezdtem el játszani. Itt már élvezhető élsimítás nélkül is szerintem. De FHD-ban is hozza a szintet a kártya.

(#461) Vadernagyúr válasza HurkaLES (#460) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Neked pontosabban milyen kártyád van? :)

PSN: joskovagyok199

(#462) xtro válasza Vadernagyúr (#461) üzenetére


xtro
aktív tag

1mp az életemből a tiédett.

https://m.prohardver.hu/tag/hurkales.html

(#463) athomi


athomi
veterán

Úgy tűnik az EVGA kétvenis kártyája is félpasszív. Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#464) core i7 válasza Vadernagyúr (#461) üzenetére


core i7
addikt

MSI 1050Ti-je van a kollégának

(#465) xtro válasza core i7 (#464) üzenetére


xtro
aktív tag

Te meg hol szereztel 990x-et? :DDD

(#466) core i7 válasza xtro (#465) üzenetére


core i7
addikt

2014 őszén vettem DigitXT kollégától :) de árultak 2016 végén is pottom 50k ért

[ Szerkesztve ]

(#467) Vadernagyúr válasza core i7 (#464) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Köszi :) Közben mondjuk már rájöttem,hogy hol kell megnézni :)

PSN: joskovagyok199

(#468) HurkaLES válasza Vadernagyúr (#467) üzenetére


HurkaLES
tag

Igen igen. MSI 1050TI. Egyébként megvagyok vele elégedve. Sőt. Jobb mint vártam. Teljesítményben is. + nekem alapból a házban nincs venti se. És több óra GTA után se veszem észre hogy lenne bármiféle melegedés.

(#469) Dendytv


Dendytv
senior tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy a MSI PCI-Ex GeForce GTX 1050 2GT OC 2GB GDDR5 mennyivel jobb VGA mint az enyém a mostani R7 360 2GB OC ? Mert néz egem itt a VGA-kat s valami 40.000 Ft ez a VGA ( A geforce) Szóval ebben kellene egy kis segítség !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#470) ollie válasza Dendytv (#469) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

2GB-s VGA-t már ne vegyél.

Egyébként kb az R7 370 szintjén van, ill. annál kicsit lassabb.

[ Szerkesztve ]

***

(#471) Csupingo válasza Dendytv (#469) üzenetére


Csupingo
veterán

Úgy tudom, az r7 360 kb. gtx 750 ti szint, az 1050 pedig kb. gtx 960. Azért gyorsabb lenne, de érdemesebb talán 1050 ti-re váltani.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#472) athomi válasza Dendytv (#469) üzenetére


athomi
veterán

Teljesítményben lényegesen előrelépnél, de videómemóriában nem. És ahogy nyálazgattam mostanában a teszteket, már most is akad 1-2 játék ahol a 2GB VRAM bizonyult a szűk keresztmetszetnek. Full HD-s monitor mellé (?) inkább a GTX1050Ti-t lenne érdemes célba venned, azzal még nem szállsz el nagyon anyagilag, de már videómemóriában is előrelépnél. :) Mondjuk ha WoT és hasonlókhoz kell HD monitor mellé, akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#473) xtro válasza Dendytv (#469) üzenetére


xtro
aktív tag

2GB-ot ne. Ha teheted akkor a " ti ".

(#474) Dendytv válasza athomi (#472) üzenetére


Dendytv
senior tag

De úgy kb mennyivel jobb mint a mostani VGA-m ? Százalékban !

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#475) weborgon válasza Dendytv (#474) üzenetére


weborgon
csendes tag

Játéktól függően 70-90%.

(#476) Dendytv válasza weborgon (#475) üzenetére


Dendytv
senior tag

:Y :Y :Y Annyival jobb ? Már a mostani-val is egész szépen elboldogulok hát akkor még majd ezzel :)

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#477) weborgon válasza Dendytv (#476) üzenetére


weborgon
csendes tag

Igen, az R7 360 -hoz képest tényleg jelentős a teljesítménybeli ugrás, én egy 750 Ti -ről váltottam 1050 2G -re, az is hasonló nagyságrend volt. A 1050 Ti -vel ehhez még +15% kraftot és + 2G memóriát tehetsz hozzá, de az már egyéni preferencia kérdése.

(#478) Vadernagyúr válasza athomi (#472) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

melyik játék akad rajta?

PSN: joskovagyok199

(#479) ceia


ceia
őstag

Már 2GB-os Ti is van, érdekes startégia. Szerintem a legjobb az lett volna, hogy 1050 2GB, 1050Ti 3GB, 1060 4GB. Tisztáb lett volna és talán logikusabb na és árban legalábbis a Ti jobban a helyén lenne. A 1060 pedig megérdemelné a 4 gigát.

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#480) ollie válasza ceia (#479) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Persze még csak a 3GB-s kártya hiányzik. :U A sima 1050-et sem lett volna szabad kiadni 2GB rammal, annak is 4GB-vel kéne kezdődnie.

***

(#481) core i7 válasza ceia (#479) üzenetére


core i7
addikt

Ha 1050Ti 3GB al adták volna ki akkor a busza 192 bit lehetne (ami már 1060 3GB) vagy jóval kevesebb mint 128 ami már nem célszerű

(#482) athomi válasza Vadernagyúr (#478) üzenetére


athomi
veterán

Félreérthetően írtam, az akad szót úgy értsd, hogy találni. Itt például eléggé a 2GB vram a korlátozó tényező.

(#483) athomi válasza ceia (#479) üzenetére


athomi
veterán

Én nem hallottam ilyet. Forrás?

[ Szerkesztve ]

(#484) Vadernagyúr válasza athomi (#482) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Jaaa igy már érhető a dolog :) Szóval akkor mindegy mennyibe kerül egy kártya,ha 2GB-s,akkor rosszabbul fog teljesiteni? :) Tehát hiába erősebb az 1050 a 4GB-s Rx460-tól elfogy a vramja.. :)

PSN: joskovagyok199

(#485) ollie válasza Vadernagyúr (#484) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Helyesen ez úgy van, hogy ha elfogy a ram, akkor szopás van.

***

(#486) weborgon válasza Vadernagyúr (#484) üzenetére


weborgon
csendes tag

Nem, nem egészen. Minden az adott játéktól függ, illetve hogy milyen beállításokkal játszod az adott játékot. Ha pl. ULTRA -ra kapcsolt és a létező összes beállítást a max. -ra tolod, az értelemszerűen növeli a VRAM igényt. Ha túlléped azt a VRAM mennyiséget, ami a kártyádon van, attól a játék ugyan még futni fog, de extra műveletként időnként törölnie kell a régi adatokat és ez néhány FPS extrába kerül, ill. microlagokat fogsz tapasztalni.

Pl.: ha egy játékot maxra tolsz és ezzel pl. 2,5G -ra növeled a VRAM igényed, akkor a 4G -s kártya csak simán bemásolja a memóriájába, ott van az összes adat és a játék közben a programnak sose kell törölnie. Ugyanezt egy 2G -s kártyán a program úgy oldja meg, hogy noha 2,5G -re volna max. szüksége, de ő egyidőben csak 2G -t tud használni, ergo annyit használ és játék közben olykor törli az éppen nem használt adatokat és az úgy felszabaduló memóriahelyre írja az újakat, aztán ha megint kell az előző adat, akkor újra töröl a VRAM -ból ami épp nem kell, ésatöbbi..ésatöbbi. Ez az időnkénti törlés és újraírás a memóriából extra idővel jár, ez néhány FPS -be kerül. Mindez függ a játék optimizáltságától és hogy mennyivel több VRAM kellene. Értelemszerűen egy 2,2G max. adatmennyiség sokkal kevésbé bünteti a 2G -s kártyát a 4G -sel szemben, mint ha pl. 3,8G lenne a játék során felhasznált adat.

Viszont ez nem jelenti azt, hogy egy kevesebb VRAM -mal felszerelt kártya tutibiztos rosszabbul fog teljesíteni. Extrém példára erre ott van a 1050Ti 4G vs. 1060 3G, ahol hiába van a 1050Ti -n több VRAM, soha az életben egy játékban se éri utol a 1060 3G -t. Hasonlóképp egy 750Ti 4G se fogja tudni sose FPS -ben utolérni a 1050 2G -t. Mert elsősorban a GPU ereje a döntő, a VRAM mennyiség csak akkor játszik, ha nagyjából azonos GPU erejű videókártyák összehasonlításáról van szó. Pl. GTX 960 2G vs GTX 960 4G, 1050 2G vs 1050Ti 4G, vagy RX 460 2G vs RX 460 4G esetekben értelemszerűen a több VRAM -al szerelt változatok előnyt jelenthetnek.

Általánosságban szerintem elmondható, hogy aki DX12 progikkal akar játszani, oda jó a minél több VRAM. Ha valaki az ULTRA -t preferálja és az összes csúszkát a maxra tekeri (függetlenül attól, hogy ezzel alacsonyabb FPS számokat kap), oda is jól jön a sok VRAM. Ha valaki 2 évnél hosszabb időre veszi a videókártyát (3-4-5 évenként van szándékában cserélni), akkor oda szintén jó a nagyobb VRAM -al szerelt változatot vásárolni.

Ami a GTX 1050 2G és 1050Ti 4G közötti dolgot illeti, van egy dolog, ami árnyalja a képet. Szinte minden tesztoldal és újság ULTRA + MAX beállításokkal tesztel, tehát mindent csutkára feltolnak, ettől persze a VRAM igény is maxra ugrik. Viszont tény, hogy igazából sem a GTX 1050, sem a GTX 1050Ti nem arra lett kitalálva, hogy ULTRA -n játszanak vele - arra már fentebbi ligából kell válogatni (GTX 1060, RX 470/480). Ki a fene akar ULTRA -n 25-30 FPS -sel játszani? Az akadásmentes új játékhoz inkább a 40-60 FPS közti tartomány dukál, ergo az ember le fogja tekerni a beálltásokat HIGH/MEDIUM -ra, ezzel pedig értelemszerűen csökkenni fog a program által igényelt VRAM-mennyiség. (A régebbi, 3-4 éves játékok persze simán mennek a GTX 1050 és GTX 1050Ti -n is ULTRA fokozaton, de 3-4 éve még a VRAM igények is alacsonyabbak voltak, vagyis oda a 2G is elég.)

Az RX 460 2G és RX 460 4G relevanciájában is kb. hasonló a helyzet: természetesen a 4G verziók a jobbak, de ahhoz hogy úgy istenigazából kijöjjön a két kártya közti különbség, vadiúj (nagy memóriaigényű) DX12 játékok kellenek, lehetőleg ULTRA + MAX -ra tekerve (= alacsony FPS, diavetítés-veszély).

Egyébként egyetértek ceia (#479) hozzászólásával, tényleg az lett volna a logikus és ideális, hogy

1050 2G
1050Ti 3G
1060 4G

.. bár még ez se tükrözi tökéletesen a GPU erőviszonyokat, hiszen míg a 1050 vs 1050Ti között +15% a kraftkülönbség, addig a 1050Ti vs 1060 között 35-40% a lyuk. Mindezt persze szimpla technikai okokból nem lehetett kivitelezni, ahogy mások is írták: a 2G/4G 128bites sávszélességen megoldható, a 3G meg 192biten, és mivel a gyártási költséget nagyban befolyásolja az hogy hány bites az adatsín, ezért egy hipotetikus 192bites 1050Ti 3G jóval drágábban gyártható termék lett volna, mint a 128bites 1060 4G. És ki az a hülye, aki megvásárolja a drágább 1050Ti 3G -t, ha ott az olcsóbb (és sokkal erősebb) 1060 4G?

Így aztán lett az hogy

1050 2G
1050Ti 4G
1060 3G

..amiben egyébként az a vicces, hogy ezek szerint az alábbi két eset lehetséges:

a, vagy igaz az, hogy a 1050Ti -re TÉNYLEG SZÜKSÉGES a 4G memória, vagyis FONTOS. Akkor viszont elmondható, hogy a 1060 3G minden idők egyik legelcseszettebb videókártyája, mert ha a 1050Ti -re TÉNYLEG KELL a 4G, akkor hogy a paszulyba lehet elégséges a nála 35-40% -al erősebb GPU -val rendelkező 1060 -ra a csupán 3G???

b, másik verzió, hogy a 1060 3G annyira azért nem sz*r kártya és a maga kategóriájában (FullHD) a következő 2-3 évben igenis szépen helyt fog állni. Ez esetben viszont a 1050Ti memóriája lett egy kicsit "túllőve", ami mondjuk bajnak egyáltalán nem baj (a több VRAM mindig jól jön :-), viszont feleslegesen meg is drágítja. Ez egyébként magyarázhatja azt, hogy ár/teljesítmény arányban a 1050Ti miért éri meg kevésbé pl. egy 10-15e -rel többe kerülő GTX 1060 3G vagy RX 470 -el szemben.

Mert azért lássuk be, hogy aki manapság FullHD -ra tényleg stabil, jövőállóbb és jó ár/teljesítményű kártyát akar venni, akkor a 1060 3G vagy az RX 470 az alternatíva, ma ez a fenti két kártya jelenti a "sweet spot" -ot. Csak kár hogy drágák.

(Ez voltaképp az Nvidia és az AMD közös rafinált stratégiájának az eredménye, néhány éve még egyértelműen a 30-40e közti kártyák jelentették a "sweet spot" -ot, ezt most sikerült feltornázniuk a 60-70e -es tartományba. Ha manapság a legjobb ár/teljesítmény kártyára fáj a fogunk, akkor kicsit mélyebben kell a zsebünkbe nyúlni, dehát ilyen ez a popszakma, drágul a hobbink :-) Uez. elmondható persze proci, memória, ill. egyéb alkatrészek viszonylatában is.

(#487) xtro válasza weborgon (#486) üzenetére


xtro
aktív tag

Ezt a hszt valahogy mentsétek el mert tuti hogy jönnek mások is ugyan ezzel a "problémával".

(#488) ollie válasza weborgon (#486) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

a, vagy igaz az, hogy a 1050Ti -re TÉNYLEG SZÜKSÉGES a 4G memória, vagyis FONTOS. Akkor viszont elmondható, hogy a 1060 3G minden idők egyik legelcseszettebb videókártyája, mert ha a 1050Ti -re TÉNYLEG KELL a 4G, akkor hogy a paszulyba lehet elégséges a nála 35-40% -al erősebb GPU -val rendelkező 1060 -ra a csupán 3G???

Igen, tényleg kell a 4GB, a 3GB-s gtx 1060 egy elcseszett kártya, nem ajánlom senkinek.

***

(#489) Vadernagyúr válasza weborgon (#486) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Köszönöm,hogy ennyi időt ránk szántál és leirtad mindezt :) Hát én jobban 1440x900-ba játszanék,max néha 1920x1080-ba,de csak akkor,ha tv-re tenném a gépet,de az ritka.. :) Igazából,5ezer forint a különbség egy GTX 1050 és egy RX460 4G között.. Néztem teszteket,igaz nem fórumokon meg oldalakon,hanem a youtube-on,és Doom-ban volt jobb a 460 meg Watch Dogs 2-ben.. Mondjuk Watch Dogs szerintem alapból nagyon rossz játék,hogy majdnem megeszi mind a 4G vramot.. Ezzel nincs is baj,csak lehet,sok ilyen játék lesz idén is még,amihez ekkora vram kell.. Végülis nekem a lényeg az lenne,hogy 1440x900-ba eljátszak,30 FPS-el :)

PSN: joskovagyok199

(#490) weborgon válasza Vadernagyúr (#489) üzenetére


weborgon
csendes tag

Ha 1440x900 felbontás + 30 FPS a cél, akkor van egy jó hírem: ezt a teljesítményt mindegyik kártya tudja, amelyek között most vacilálsz, magyarán biztosan nem fogsz mellényúlni. Hátradőlhetsz. :-) Ha 2 évnél tovább szeretnéd használni, akkor felejtsd el a 1050 2G -t, és mivel úgy tűnik nem vagy egy sűrűn csereberélő fajta, ezért Neked tényleg a 4G az ajánlott. Arra figyelj, hogy legyen rajta 3 év garancia, ha pedig kétventis a kicsike, akkor az még hab a tortán. Manli és KFA márkákat kerüld. Kb. ennyi és most irány a bolt! :-D

(#491) Vadernagyúr válasza weborgon (#490) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Lemondtam a GTX 1050 2G-ről.. 50k-ért van RX460 4G :)

PSN: joskovagyok199

(#492) kisza25 válasza Vadernagyúr (#491) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az rx 460 4GB az sokkal gyengébb kártya, mint a gtx 1050 ti, utobbi 1,5x gyorsabb és az is akad 50eFt-ért;)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#493) Vadernagyúr válasza kisza25 (#492) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Igen,csak az a baj,hogy nekem olyan kellene mindenképpen,ami garanciás :)

PSN: joskovagyok199

(#494) athomi válasza Vadernagyúr (#493) üzenetére


athomi
veterán

Azt mind garanciális. :D

[ Szerkesztve ]

(#495) Csupingo válasza Vadernagyúr (#493) üzenetére


Csupingo
veterán

Zotac. Msi. Van még palit és asus is 51 alatt.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#496) xtro válasza Vadernagyúr (#491) üzenetére


xtro
aktív tag

Nem bírom

Ha van 50ezres kereted akkor a "ti"-t vedd ember.Ne tökölj csak rosszabb lesz.A kollégak biztos segítenek kiválasztani a pontos típust.

A Zotac-ot személyesen is tudom ajanlani. Csak a regi drivereket majd DDU-zd le :)).

[ Szerkesztve ]

(#497) kisza25 válasza Vadernagyúr (#493) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

parancsolj

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#498) Vadernagyúr válasza xtro (#496) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

Nem tudtam,hogy újba van 50k-ért TI srácok :DD Itt a közeli boltban 63k-nál kezdődik:D Amúgy a sima egy ventis olyan erős,mint a windforce hűtős,amin dupla van?:D

PSN: joskovagyok199

(#499) athomi válasza Vadernagyúr (#498) üzenetére


athomi
veterán

Sajnos vidéken mindenhol nagyon drágák a hardverek. :( Relatíve nem egy meleg kártya a GTX1050Ti, könnyű hűteni, szóval nem muszáj a nagyobb borda és a 2 venti rá. Az eddigi fórumtapasztalatok alapján az egy ventisek is halkak idle-ben [MSI, Asus, Paslit, Gigabyte (utóbbi félpasszív)] és load-ban sincs nagy hangjuk. A Zotac-ról még nem láttam beszámolót, de 90mm-es ventije van, ha rendbe van a venti vezérlése akkor jó vétel. Már ha túl tudsz lendülni azon, hogy baromi ronda. :D

Nekem Gigabyte Windforce van, de csak mert jó áron jutottam hozzá, amúgy simán bevállaltam volna valamelyik egy ventis társát.

[ Szerkesztve ]

(#500) Vadernagyúr válasza athomi (#499) üzenetére


Vadernagyúr
senior tag

De attól,hogy jól hűti az egy ventis is a kártyát,még ugyan olyan erős,mint mondjuk a gigabyte kártya? :)

PSN: joskovagyok199

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.