Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2001) mate211


mate211
csendes tag

Hali!
Nem rég vettem egy Gigabyte GTX1050-est, a low profile verziót. Minden fasza volt, az új Prey-t meg az új Doom-ot is hibátlanul vitte, ám most a witcher 3-al problémáim vannak.

Ha belépek shop menübe, vagy gwentezek, akkor artifactek jelennek meg rendszertelenül a képernyőn.Különböző színű(piros, zöld) vonalakról van szó, egy másodpercre villan fel. Nem sima vonalak, hanem ilyen statikus jellegű, "zajos", ha ez így értelmezhető. A másik furcsaság, hogy ilyenkor leesik a kártya hőmérséklete( ez érthető is, hiszen nincs akkora igénybevétel), és az érzékelő beragad 35 fokra(ez változó, de kb 30 és 40 között), tehát a ventit se pörgeti annyira. Fogalmam sincs mennyire viszi fel ilyenkor ténylegesen a hőmérsékletet, mikor visszatérek a nagyobb igényű játékhoz. A hő szenzor csak restart után javul meg, aztán witcher alatt megint beragad. Ez mi a fene? Simán hibás szenzor? De ha az, akkor restart után miért jó megint?

Ha van valakinek tapasztalata, ötlete, azt megköszönném :/ Nem szívesen viszem vissza gariba ennyivel, mert ezzel hónapokig eltökölnének.

[ Szerkesztve ]

(#2002) athomi válasza mate211 (#2001) üzenetére


athomi
veterán

Egy srceenshotot lőhettél volna róla, mégis csak látnánk mi is a problémát.

Ha jól gondolom ez egy játékon belüli shop. Elképzelhető, hogy azért esik a GPU hőmérséklete, mert ilyenkor kevésbé van terhelve a videókártya, az visszavesz az órajelekből. Csak játékban monitoroztad a hőmérsékletet, vagy próbáltad mondjuk GPU-Z-vel is asztalra visszalépve ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#2003) mate211 válasza athomi (#2002) üzenetére


mate211
csendes tag

Ja játékon belül. Az oké is ,hogy leesik a hőmérséklet, a probléma, hogy utána meg is marad egy alacsony rossz értéken. Asztalra visszalépve is néztem,e nem mozdul a hőmérő, még ha más játékot indítok, akkor se. Csak a restart oldja meg. Gpu-z, afterburner, hwmonitor, a gigabyte saját oc progija is mind a hamis értéket mutatja hőmérsékletnek, a baj, hogy ehhez igazítja a venti sebességét, és félek, hogy játék alatt elfüstöl majd egyszer a kártya.

Megpróbálok screenshotot lőni majd, de szerintem az a fele a problémának csak tünet. :(

(#2004) athomi válasza mate211 (#2003) üzenetére


athomi
veterán

Ha jól értem, akkor csak a hőmérséklet ragad be, az órajelek viszont nem. Ez így tényleg nem okés, mert a ventit a hőmérsékletnek megfelelően állítja a kártya, szóval baromira felmehet a kártya hőmérséklete. Ez szerintem garancia lesz, de úgy kéne visszaküldened, hogy rágyere, hogyan reprodukálható a hiba, különben nem fognak semmit csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#2005) AxBattler válasza athomi (#2000) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem jó lesz, köszi a melót!
Kiegészítés:
- tudtommal a nagyobb, 2 ventis EVGA kártyák is félpasszívak;
- hasonlóképpen a nálunk is kapható KFA2 2 ventis változata;
- és szerintem a KFA2 low profile megoldásai bírnak a legmasszívabb hűtőbordával.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2006) athomi válasza AxBattler (#2005) üzenetére


athomi
veterán

Az EVGA-król kiderült, hogy nem félpasszívak. Ph!-s hír alapján én is azt hittem, ebből kifolyólag tévesen le is írtam a topikban. Aztán fórumtárs írta, hogy neki nem állnak le a ventik. Korábbi szöveg a ph!-s hírben. Végül átbeszélésre került és kiderült, hogy nem félpasszívak, a ph!-s hírt is módosították ennek megfelelően.

A KFA2 low profile kártyáját akkor beteszem a listába. :R

Az utolsó mondatot is átmódosítom, mert nem egyértelműen értelmezhető.

[ Szerkesztve ]

(#2007) #22743424 válasza athomi (#2000) üzenetére


#22743424
törölt tag

A ZOTAC-nak is van Low Profile kártyája , illetve annak is van saját monitorozó és tuning programja FireStorm. Tény, hogy ez nem annyira ismert. Köszönjük az összefoglalót ! :)

(#2008) AxBattler válasza athomi (#2006) üzenetére


AxBattler
félisten

Azt hittem, csak az 1 ventisek aktívak... mea culpa.
Viszont a 2 centis KFA2 is félpasszív a gyártó szerint, bár tesztet még nem olvastam róla.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2009) athomi válasza AxBattler (#2008) üzenetére


athomi
veterán

Ezt hol írják hogy félpasszív, mert nem találom?

(#2010) AxBattler válasza athomi (#2009) üzenetére


AxBattler
félisten

Keresem, de most épp nem találom... pedig eskü mintha ezt olvastam volna. :F :B

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2011) kisza25 válasza AxBattler (#2008) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

fura, mert a gtx 950-et meg félpasszívra csinálták az 1ventiset is

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2012) dugo_ válasza AxBattler (#2010) üzenetére


dugo_
veterán

Itt és itt is azt írják, hogy nincs félpasszív üzemmód.

(#2013) AxBattler válasza dugo_ (#2012) üzenetére


AxBattler
félisten

Akkor nincs kérdés, my bad. :R

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2014) -KP-


-KP-
addikt

Hali,

meg tudnátok nekem mondani hogy innen melyik a legolcsóbb félpasszív 1050Ti?

Jól sejtem, hogy a gigabyte mini lenne az?

[ Szerkesztve ]

(#2015) dugo_ válasza -KP- (#2014) üzenetére


dugo_
veterán

Én is úgy látom.

(#2016) AxBattler válasza -KP- (#2014) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, Gigabyte GV-N105TD5-4GD. :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2017) westcoastog


westcoastog
veterán

Sziasztok!
2 kártya között vacilálok az ár miatt, jó lenne most megfogni azt a pár ezret is.

Ő lenne az első kiszemeltem
ASUS GTX1050 2GB (EX-GTX1050-2G) - 36990

A második kiszemelt, vele fognék már 2k-t.
GIGABYTE 1050 (GV-N1050OC-2GD) - 34990
LeC-nél az aprón néztem ezeket, biztosan változott az áruk azóta, meg az sem biztos hogy lesz már neki raktáron.

A gigabyte féle megoldás milyen lehet? Az lenne a fontos hogy halk legyen, az asus 55 foknál kapcsolja be a ventiket, de ha jól olvastam a gigabyte meg kapcsolgatja folyamatosan mikor nem kell gpu erő, idle vagy töltőképernyők közben.

Jó választás lehet a gigabyte is, vagy érdemesebb az asust megvenni? :R

(#2018) athomi válasza westcoastog (#2017) üzenetére


athomi
veterán

Mindkettő félpasszív, jó hűtésük van. Nyugodtan megveheted a Giga-t, kicsit magasabb a gyári OC-ja is. Az Asus 55°C felett kapcsolja be és alatti ki a ventiket, a Giga 60°C fölött be és 50°C alatt ki.

szerk.: Ezek szerint az Asus 60°C-nál kapcsolja be a ventiket és 55°C-nál ki. A hivatalos oldalukon csak az szerepel, hogy 55°C-nál leállnak a ventik.

[ Szerkesztve ]

(#2019) dugo_ válasza westcoastog (#2017) üzenetére


dugo_
veterán

60 foknál kapcsol az Expedition egyébként.

(#2020) AxBattler válasza westcoastog (#2017) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem ilyen Giga hűtésem van, csak a Ti változaton. Teljesen csendes, idle megállnak a ventik, de terhelés alatt sem hallom.

(#2021) Chaser
A 2db 120mm-es BQ házventi szerinted minek van a házban?
Illetve most néztem GPU-Z-vel: netezés (2 ablakban, 30 tabbal) közben stabil 41 Celsius fokos a kártya... ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#2021) Chaser válasza AxBattler (#2020) üzenetére


Chaser
titán

én ezt egyébként nem díjazom, oké h a gpu nem fől meg, de elég sok alkatrész van még egy kártyán, idle is engedném egy kicsit a ventit dolgozni, ha terhelve sincs hangjuk minimum fokozaton még annyi sem, de legalább kicsit szellőzteti az alkatrészeket

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2022) westcoastog


westcoastog
veterán

(#2018) athomi
Akkor elég lesz a gigabyte is nekem. Valahogy mindig a gigabyte vga-knál kötök ki. :DDD

(#2019) dugø
akkor valami hülyeséget olvastam lehet. :D

(#2020) AxBattler
Az nagyon jó, jó lesz nekem ez a kari. :)

(#2023) kisza25 válasza Chaser (#2021) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

a gigabyte-nál, ha felrakod a saját OC progiját van 3 gyári ventiszabályozási lehetőség, abból az egyik alapjáraton is pörgeti a ventit valami 20%-on, de terhelve is kicsit jobban pörgeti, aztán van a normál ami ha nem piszkálod is pont az, meg van a silent ami még kevésbé teker terhelés esetén is halkab
Meg aztán van az egyéni, ahol oda állítod ahova akarod:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2024) athomi válasza Chaser (#2021) üzenetére


athomi
veterán

Biztos hogy nem melegszik a kártya többi része sem idle állapotban. Max. akkor lennének kisebb aggályaim, ha a ház zsúfolt, rosszul szellőző lenne. Nálam most nyáron 27°C-os szobában 38°C-os a GPU hőmérséklete.
A félpasszív hűtésnek amúgy is van annyi előnye, hogy lassabban, fokozatosabban hűl le a kártya hőmérsékelete idle állapotban, igaz, terhelésnél meg pont hogy gyorsabban felmelegszik.

Amúgy meg néhány kattintással mindenki beállíthatja a ventiprofilt úgy, ahogy neki tetszik. :U

[ Szerkesztve ]

(#2025) DJGABI


DJGABI
addikt

KFA2 GTX1050 Ti OC 4GB DDR5 - 46 440 Ft [link]
egyetlen egy darab? :D

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2026) shteer válasza DJGABI (#2025) üzenetére


shteer
titán

nem állnak sehol sem hegyekben a készletek, utsó db

..szerintem jónak tűnik

(#2027) Chaser válasza athomi (#2024) üzenetére


Chaser
titán

aki nem tud álítgatni azon nem segít venti profil, mert azt se tudja mi az:)
jól szellőző ház megint más kérdés, volt zafír kártyám anno, 10 centiről se hallottam a hangját, és tényleg hüsi volt minden része, majd pár év múlva kiderül mennyire volt hatékony ez a fél passzív megoldás

shteer vizesekhez visszavittem a 4 asust, 47-ért vettem, 57-ért visszarakták, már 60k és nincs készlet, de 14 napot várjak a pénzemre, oké várok, jogszabály
mikor megyek érte azon lendülettel be is írok a nagy könyvbe ( : jogszabály ellen jelen esetben nem vétettek, csak pofálanság

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2028) athomi válasza Chaser (#2027) üzenetére


athomi
veterán

El kell indítani egy programot és mindössze egy gombot kell megnyomni ahhoz, hogy a kártya átváltson aktív módba (ilyenkor 20%-on forog a venti). Ha valakinek ez nem megy, akkor a gépet sem tudja használni. :)

(#2029) shteer válasza Chaser (#2027) üzenetére


shteer
titán

mégis mit írsz a könyvbe és mit vársz ettől? :)

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2030) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Melyik gyártó 1050 Ti kártyái a leghalkabbak? Most egy félpasszív Gigabyte Rx 460-asom van, annál idle üzemben le is állnak a ventik.

Let the Zone take me if I am.

(#2031) athomi válasza kutga (#2030) üzenetére


athomi
veterán

Félpasszívból mindegy elég halk, de ha a leghalkabbat keresed, akkor MSI Gaming és talán Asus Strix.

[ Szerkesztve ]

(#2032) kutga válasza athomi (#2031) üzenetére


kutga
nagyúr

Ok, köszi.

Let the Zone take me if I am.

(#2033) Chaser válasza shteer (#2029) üzenetére


Chaser
titán

csak annyit, ha nekik kedvező a jogszabály akkor alkalmazzák, ha nekik nem kedvező írnak rá saját protokollt - pont addig vagy jó amíg odaadtad a pénzt, ha gond van már nem vagy olyan jó -
semmit nem várok, megemlítettem nekik a hibás és vissza nem vett vga-t ami itt volt a topikban publikusan, arra tudtak egyből kifogást találni mért nem vették vissza, ilyeneknek kereskedelemben semmi helye, mondtam is nekik senkit nem érdekel van-e nekik instant bevizsgáló szervizük, jogszabályt nem ők hozzák egyelőre ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2034) shteer válasza kutga (#2030) üzenetére


shteer
titán

STRIX brutál jó :K túlzás is erre a kategóriára

Chaser: fura. én ott is azonnal visszakaptam, iponban is és edigitalban is 1x-1x kényszerültem elállásra. igaz mindet ott is fizettem ki előtte.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#2035) kutga válasza shteer (#2034) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez tényleg elég jól néz ki.

Let the Zone take me if I am.

(#2036) athomi válasza kutga (#2035) üzenetére


athomi
veterán

Szeret is fölé nyalni a 75W-nak. Már ha ez számít valakinek. :)

(#2037) kutga válasza athomi (#2036) üzenetére


kutga
nagyúr

Inkább az foglalkoztat hogy hol kapok és mennyiért. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#2038) athomi válasza kutga (#2037) üzenetére


athomi
veterán

Emberi áron sehol. ;]

(#2039) sb


sb
veterán

Üdv.
Giga 1050 Ti 4GB WF-el újítottam. Kivárás után, hogy kell-e ez nekem - amúgy nem :D - az elszállt árak mellett a 2GB-os tűnt jó választásnak, de csak 1-2 napig. Ott is 40k körül van már egy normális félpasszív modell, így maradt 50 alatt a Ti.

Kérdés: Mi a rák ez műanyag backplate rajta? Azt láttam, hogy a gpu alig 6x fokig melegszik gyárilag is, de a hátlapon nem sül meg valami alatta? Le lehet ezt műteni vagy a gari miatt inkább hagyjam. ?

[ Szerkesztve ]

(#2040) athomi válasza sb (#2039) üzenetére


athomi
veterán

Védi és merevíti a kártyát, meg ad egy letisztult megjelenést a kártyának, már ha valakinek ezek fontosak. Gondolom van alatta annyi légrés, amennyi szükséges oda.

(#2041) shteer válasza sb (#2039) üzenetére


shteer
titán

dísz. nincs igazán jelentősége ha kap rendesen levegőt a vga

..szerintem jónak tűnik

(#2042) kisza25 válasza sb (#2039) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szerintem minden a hűtött oldalán van a vga-nak, nekem 3hónap alatt még egyszer sem sírt, hogy melege lenne:)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#2043) sb válasza shteer (#2041) üzenetére


sb
veterán

Azt látom, hogy dísz. :)
Eddig csak hűtési célból találkoztam backplate-tel. Azt mondjuk nem néztem, hogy mi és mennyi cucc van rajta de eddig alapnak gondoltam, hogy:
1. Ha tele van vagy az átfűtött nyákot kell akkor hűtik.
2. Ha nem kell akkor meg csupasz.

De hogy rátolják - szerintem - a szellőzés akadályozására... ez elég fura. :)

@athomi: 0-1mm kb. a rés. Az biztos, hogy gátolja a passzív hűtést is.
És az is biztos, hogy nem merevít sokat mert tejfölösdoboz szintű :)

Na mindegy. Ami nem gond az nem zavar és egyelőre még be se raktam, nemhogy túlmelegedett volna. :DDD
Csak érdekes volt első ránézésre...

[ Szerkesztve ]

(#2044) athomi válasza sb (#2043) üzenetére


athomi
veterán

A fém hátlapok sem érintkeznek teljesen a kártyával, szóval hűtés szempontjából az a legjobb a kártya hátoldalának, ha nincs rajta semmi és egy kis légáramlat éri.

[ Szerkesztve ]

(#2045) sb válasza athomi (#2044) üzenetére


sb
veterán

Az is igaz. Ramra szoktak max felfeküdni gap paddal. És merevítenek.

(#2046) Tom5 válasza shteer (#2034) üzenetére


Tom5
addikt

Nekem is strix van. Kis méregzsák. ;] Hangja nuku, Szeretem. :B

(#2047) Chaser válasza shteer (#2034) üzenetére


Chaser
titán

kp-ban fizettem én is helyszínen, neten csak lerendeltem
volt még egy másik példány is, arról előtte jött mail h a futárnál, azóta se ért ide ( :
nem vittem még vissza eddig semmit, jogszabályt nem is néztem helyszíni fizetésre, ha egyből vissza kellett volna adniuk akkor fognak kicsit izzadni ( :
strix tényleg jó és túlzás, msi gaming is,

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2048) zed1983 válasza shteer (#2034) üzenetére


zed1983
őstag

A Strix nem csúnya

De nekem ez az EVGA még jobban bejön :
És ezt is választottam, halk(nagyon)

[ Szerkesztve ]

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#2049) Chaser válasza zed1983 (#2048) üzenetére


Chaser
titán

ezek a kártyák heatpipe nélküli csepp egy ventis hűtéssel is halkak, amelyik nem az csúnya tervezési hiba:) ott az asus phoenix, vagy a gb mini, legolcsóbbak közt vannak és semmi gond velük

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#2050) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
960-ról (4GB) váltanék 1050ti 4GB-ra.
Ezt tudnám 45 körül beszerezni:
GIGABYTE GTX1050Ti 4GB GDDR5 (GV-N105TD5-4GD
Mi erről a vélemény, még úgy általánosságban elégedettek vagytok vele?
Ennyiért adtam el a 960-ast, szerintem jobb is az 1050ti

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.