Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) Modst3R válasza Mans20 (#150) üzenetére


Modst3R
senior tag

Hangosnak azért nem mondanám. Ha lesz jóféle bios feltöltöm vhova. :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#152) Modst3R


Modst3R
senior tag

NON OC

1050 ti SC

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#153) xtro


xtro
aktív tag

Üdv nép!

Nagy bajban vagyok.Meghalt ??? a frissen vett VGA-m.
Történt a héten h vettem egy ZOTAC GTX 1050ti -t. Berakom minden pöpec. Majd egyszer csak böngészés közben fekete lesz a kép majd semmi mondom ok. Gép újra pár perc után a hiba újra itt, nyami. Ráadásul a fekete kép után egy sima egyszínű színes kép jön be (WTF?). Ezt egy párszor eljátszottam az utolsó kép színe mindig változott. Mondom , visszarakom régi kártyát azzal semmi gond ( arról vagyok most is).

Esemény napló:
Hiba 2016. 11. 08. 18:31:51 DistributedCOM 10016 Nincs
A(z) alkalmazásspecifikus engedélybeállítások nem biztosítanak a(z) Helyi számára Aktiválás engedélyt a COM-kiszolgálóalkalmazáshoz. CLSID:
{8D8F4F83-3594-4F07-8369-FC3C3CAE4919}
, APPID:
{F72671A9-012C-4725-9D2F-2A4D32D65169}
, felhasználó: NT AUTHORITY\SYSTEM, SID: S-1-5-18, cím: LocalHost (helyi állomás, LRPC használatával), futtatási alkalmazástároló: Nem érhető el, SID: Nem érhető el. Ez a biztonsági engedély a Komponensszolgáltatások felügyeleti eszközzel módosítható.

Egy kis böngészés után, (és hajtépkedés) az engedélyeket átálítottam majd restart. Ugyan az, idegállapotom ugrott. :)

Végül a DDU nevű programnak hála a drivereket leszedtem majd újra (ez is szenvedés volt). Ez jó is volt úgy 3 napig mikor ma egyszer csak megint bedobta nézem wtf??. Engedélyeket nézem minden a helyén, modnom akkor DDU az sem segit egy pár perc után vagy bejelentkezés után egyből feketekép majd a színes cucc(még mindig csak 1 szín).

A kérdés hogy mi a retek ez? :W :W

(#154) Departed válasza xtro (#153) üzenetére


Departed
őstag

Másik gépben kéne megnézni. Ha ott is csinálja, mehet vissza gariban. :K

(#155) Mans20 válasza Modst3R (#152) üzenetére


Mans20
addikt

Az a 47% Fan speed hogy jött össze? Van a precisionban ventiszabályzás rész? Itt a tesztben tuningolva 35%

(#156) Modst3R válasza Mans20 (#155) üzenetére


Modst3R
senior tag

Precibe is ab-ben is. Én ab-t használtam.

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#157) sutyi^ válasza Mans20 (#155) üzenetére


sutyi^
senior tag

Nyitott teszt asztal vagy jobb szellőzésű ház. Ennyi.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#158) sutyi^ válasza xtro (#153) üzenetére


sutyi^
senior tag

Frissits BIOS-t az alaplapon, ha úgyse akkor vidd vissza szvsz.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#159) Csupingo válasza xtro (#153) üzenetére


Csupingo
veterán

Valami 4-5 kiadással régebbi drivert próbálj ki. Az utolsó kettővel voltak gondok (már foltozva lett).
A böngészőben a hardveres gyorsítást kapcsold ki, vagy másik böngészővel próbálkozz, hátha.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#160) xtro válasza Csupingo (#159) üzenetére


xtro
aktív tag

Nem csak böngészésnél hanem bárhol mind1,hol vagyok ha ott hagyom a gépet az asztalon akkor is bedobja.Van amikor már a bejelentkezés után egyből.

(#161) Csupingo válasza xtro (#160) üzenetére


Csupingo
veterán

Az már nem hangzik olyan jól. Azért régi driverekkel tegyél még egy próbát szerintem.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#162) Luskan válasza xtro (#160) üzenetére


Luskan
tag

Esetleg egy linuxot probálnék meg pendrive-ról elindítani, akkor jobban letudod szűkíteni a kört. Ubuntu

(#163) xtro válasza Luskan (#162) üzenetére


xtro
aktív tag

Hiba megoldva!

Bevittem szervizbe azt mondták valami ősrégi driver kavart,leszedték és megy is :)

Én is ezt csináltam elvileg, na mind1 a profik megoldották :R örülök hogy megy.

[ Szerkesztve ]

(#164) Mans20


Mans20
addikt

Jön a 1050 LP verzió is. GTX 1050 Ti 4GT LP

(#165) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

van már valaki aki bevállalt egy gtx 1050/ti-t? :D

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#166) Modst3R válasza kisza25 (#165) üzenetére


Modst3R
senior tag

SC-t tesztelgetek egy ideje. Teljesen jó...csodát nem kell azért várni. Ennyi pénzből ezt lehet :R

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#167) kisza25 válasza Modst3R (#166) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

lehet én is csatlakozok eggyel:)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#168) Modst3R válasza kisza25 (#167) üzenetére


Modst3R
senior tag

mondjuk én akkor vettem amikor nem nagyon volt választási lehetőség, most már ink gaming x-et vennék ;]

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#169) kisza25 válasza Modst3R (#168) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én bepróbálok egy ár/értékben legjobbnak tűnő legolcsóbb 2 ventis (52eFt)msi 1050ti-t
gondolkoztam sima 1050-en, de 2GB-al már nem akarok kártyát venni, a Sapphire rx 460 4GB 45-eFt-ért hasonló ár/érték, de elég ingadozó teljesítményt mutatott tesztekben.
Szerintem szombaton megkapom, vagy hétfőn :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#170) AxBattler válasza kisza25 (#169) üzenetére


AxBattler
félisten

Ennyi volt az RX460? Nem jött be?
Aláírásodban már a 1050Ti szerepel...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#171) Modst3R válasza kisza25 (#169) üzenetére


Modst3R
senior tag

én azt nem erőltetném, de te tudod, plusz pár ezer forintért masszívabbat választottam vna...

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#172) AxBattler válasza Modst3R (#171) üzenetére


AxBattler
félisten

Melyikre gondolsz?
Csak mert itt a Giga G1 Gaming lenne a valóban értelmes következő lépés, de az már +9k HUF.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#173) Modst3R válasza AxBattler (#172) üzenetére


Modst3R
senior tag

globálisan néztem nem iponon. legutobb mikor néztem 56k vt a gaming x mint írtam...

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#174) AxBattler válasza Modst3R (#173) üzenetére


AxBattler
félisten

Legfeljebb a sima 1050 GamingX lehet annyi...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#175) Modst3R válasza AxBattler (#174) üzenetére


Modst3R
senior tag

iponon vt 56k, természetesen már nem elérhető, de nem fogom bizonyitgatni az igazam mert nem érdekel, mindenki keresgessen magának, azért van a google, nekem erre nincs kapacitásom! :R

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#176) kisza25 válasza AxBattler (#170) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

rx 470 volt nem volt vele sok gond, de elég hangos volt és nagyon beleszólt a ház szellőzésébe+ befűtött az SSD-nek, meg ismersz, 1 kártya 2-3 hónap nálam:D
időm sincs úgy játszani (8hetes gyerek), mondom eladom veszek valami olcsóbbat 35eFt rx 460-tól jutottam el idáig:D:P
modster : értelmesebb hűtéssel 59eFt alatt nem találtam számomra megbízható oldalon.
Eredetileg 35eFt-ért akartam rx 460 2GB-ot, de aztán inkább rx 460 4GB (45eFt), majd 1050 2GB felé kacsintgattam (45eFt), de 2GB kártyát nem akartam, 45eFt-ért van már 1050ti (inno3d), de a márkától+ az oldaltól is tartok ahol volt. 1 ventiset nem akartam, de 60eFt-ért meg már inkább 1060 +5eFt-ért.
Szóval a kicsit többért kicsit jobb ez mehet egészen a rx480/470-ig:P

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#177) Csupingo válasza kisza25 (#176) üzenetére


Csupingo
veterán

Melyik 470 változat volt, aminek már zavart a hangja?

Azon nem is csodálkozom. Direkt ilyet akartál? Ha alapon hagytad, meddig melegedett fel játék alatt?

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#178) kisza25 válasza Csupingo (#177) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

platinum

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#179) AxBattler válasza kisza25 (#176) üzenetére


AxBattler
félisten

Értem. Egyébként szerintem nem rossz választás, ha lesz Pascal Tweaker, a bordái alapján akár 0rpm-re is állíthatod majd a ventijeit.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#180) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

Lassan szeretnék videokártyát újítani, szerintetek melyik gyártót érdemes választani. Az MSI viszonylag jó áron van (52 ezer), erről mit gondoltok? Most egy kétventis Asus 750Ti-m van.

Egyébként legszívesebben Asus/Gigabyte közül választanék (hőcsöves giga jó volna), csak eléggé elszállt az áruk (60k+)és egyelőre nem is minden típust forgalmaznak.

[ Szerkesztve ]

(#181) kisza25 válasza gabro0 (#180) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én ilyet rendeltem, ha addig tudsz várni megírom a tapasztalatom, szerintem szombaton megkapom

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#182) gabro0 válasza kisza25 (#181) üzenetére


gabro0
őstag

Persze simán. Lehet kivárom míg lemegy 50k körülire egy Giga/Asus példány. Itt pár napja 55 volt, szóval látok reményt.
Köszi előre is :R

(#183) kisza25 válasza gabro0 (#180) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

itt is meglegyen, msi 1050ti 4GT

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#184) xtro


xtro
aktív tag

Szerintem még várjatok a vásárlással. Hamar esni fognak az árak. Nekem külföldről hozta rokon ezt 39k ért

Esni fog az.

gabro0

Én is 750ti-ről ugrottam erre, nagyon nagy a különbség megéri :C

[ Szerkesztve ]

(#185) Csupingo válasza xtro (#184) üzenetére


Csupingo
veterán

Hangja és a terhelt hőfok milyen?

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#186) Redneck


Redneck
veterán

Akarok venni egy Ti-t az iponnál. 50 max 55 a keret, többet nem adok érte. Ez a Gigabyte milyen? 750 Ti-nél kb bestbuy volt a rezes WF.
Jobban örülnék mondjuk ha 50 lenne. Eredetileg 1060 volt a cél, de a 3GB kevés, a 6GB pedig nagyon drága.

1680x1050@75Hz multira és 1920x1080@60Hz single játékra lesz.

xtro:
Tuningolt 750 Ti volt? Mert én kicsit tartok a váltástól, az enyém 1425/6600-on megy.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#187) kisza25 válasza Redneck (#186) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

szia, nekem MSI van hőcső nélkül, terhelve sem hangos, ebben van hőcső csak jobb lehet

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#188) Lifer092


Lifer092
senior tag

A Manli féle gyártóról van valakinek bármilyen tapasztalata? Megbízhatóak?
Néztem egy 1050Ti-t kíváncsiságból, és hát, az egy ventis megoldása nekem elég gagyinak tűnik...
Mármint nem maga az egy ventis megoldás, hanem maga a venti... Olyan nem tudom. Ócó' kínainak tűnik. Tesztet meg sehol sem találtam, max csak a két ventis Gallardo-járól.

KÉP

Merjek ezen gondolkodni vagy inkább nézzek mást?

(#189) Csupingo válasza Lifer092 (#188) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem akarok általánosítani, de egy ph-s fórumtárs kiváncsiságból bevállalt egy manli gtx 970-et. Nem volt tőle elragadtatva.
Szerintem ha van másik lehetőség, akkor inkább másik gyártótól nézz kártyát. Pl. az inno3d -re se panaszkodik, akinek van és azok se olyan drágák.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#190) kisza25 válasza Lifer092 (#188) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

valaki vett itt egy gtx 970-et Manli-t még az is nagyon gagyi volt, pedig az más árkategória, logoutra írt is, de most nem találom, olyat nem vennék :N

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#191) Lifer092 válasza kisza25 (#190) üzenetére


Lifer092
senior tag

Köszönöm a válaszokat, inkább akkor Palit, vagy Gigabyte kártyát nézek. :K

A Palit-ra egész sok garanciát adnak, egész meggyőző az a 36 év gari.... :DDD :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#192) xtro válasza Csupingo (#185) üzenetére


xtro
aktív tag

Eddig maximum 60fokon volt az átlag az olyan 47 (Aida64) ezt egy pár órás gaming után.

Halk,ez egy fontos szempont volt nekem a vásárlásnál -csendes-( igaz ez egy 1050 de kb ilyen )

Redneck

Haver is pont ezt vette csak ajánlani tudja.

Ez volt . Illetve a srác itt csinált egy jó kis videót azoknak akik újítanának.

(#193) Czvik2.0 válasza xtro (#192) üzenetére


Czvik2.0
tag

Tesómnak kellett egy új kártya 40 ezer körül. Be rendeltem neki a kis két ventis 1050-et. Kíváncsian várom hogy mit tud élőben. :)

Szerk.: Új hozzászólást akartam bocsi :D

[ Szerkesztve ]

(#194) Mans20 válasza xtro (#192) üzenetére


Mans20
addikt

"Hamar esnek az árak" Mikor? Amiket kinéztem ASUS és EVGA az felment 60-65000FT-re 55-ről.. Inno, PNY meg ilyenek nem kellennek.

(#195) kisza25 válasza Mans20 (#194) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

1050-ek vannak 40 alatt, 1050ti-k 50 alatt, arról mi nem tehetünk, hogy finnyás vagy:D MSI és ASUS nagyon lassan szokott az árhoz nyúlni;)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#196) Lifer092 válasza Mans20 (#194) üzenetére


Lifer092
senior tag

Pedig ez a valóság, a nagyobb nevű gyártók valóban később nyúlnak az áraikhoz... De ott vannak a kisebbek akik szintén megbízhatóak, Inno3D is, PNY is, Palit is.Az Inno-nak már régen voltak a hűtési gondjai, már azok is nagyon megbízhatóak és minőségi termékek. Palit 1050Ti pl. már van 48 ezerért.

A megbízhatóság, meg hidd el hogy a többi márkánál is lehet kérdőjel. Én már szívtam Asus Strix-el is...

(#197) Mans20 válasza kisza25 (#195) üzenetére


Mans20
addikt

Nem mindenkinek szimpatikusak a kissebb márkák, inkább kiadok kicsivel többet érte, de hogy 65-70-re mennek az árak az nem normális.

(#198) kisza25 válasza Mans20 (#197) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ezért vettem én is MSI-t, csak az olcsóbb 52500Ft-os 2 ventist:)

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#199) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok,

2GB-os verzióból melyiket érdemes venni, illetve nagyjából mennyit érdemes rászánni erre a kártyára? Olcsó kártyát keresek, és GTA V menne néha-néha, abban pedig jobb a 1050, mint az ATI RX460, illetve még sok másban is. Amit találtam és legolcsóbb, az ez lenne. Valakinek esetleg van tapasztalata erről a kártyáról? :)

(#200) weborgon


weborgon
csendes tag

Jelentem mai nappal én is csatlakoztam az Inno3D 1050 2G videókártyát használók táborához :-), némi vacilálás után végülis a kétventis Twin változatnál döntöttem.

INNO3D GTX 1050 N1050-1DDV-E5CM 2GB Twin X2

IPON, 38.000 Ft., 3 év gari. Egy 26 hónapos ASUS 750 Ti -t váltott (ami amúgy számomra az uccsó 10 év "kedvenc" kártyája volt), de most még 30.000 Ft. -ért el tudtam passzolni, gyanítom, hogy az ünnepek után már nagyot buktam volna rajta.

Nade megjött az új 1050 -es, tegnap beszereltem, aztán ma egész délután teszteltem. A csomagolása enyhén szólva spártai, kb. mint egy TESCOS doboz, amibe a tejfölt szoktam pakolni.. Tartozék nuku, csak egy papírtokos CD és slussz. Maga a kártya viszont OK, "van súlya", az összeszerelés minősége rendben van.

Benchmarkok:

FireStrike: 6935
SkyDiver: 22759

Unigine Heaven (1920x1080, 8xAA, Ultra, Extreme Tessellation):
FPS: 33.7
Score: 848
Min FPS: 20.6
Max FPS: 73.4

Játékok (FullHD):

XCOM2, high: 40-50 FPS
Witcher 3, high: 40-50 FPS
Civilization 6, high: 50-70 FPS
Fallout 4, high: 40-50 FPS
GTA 5, high: 40-60 FPS

Ezek kb. 70-80% -al jobb eredmények, mint az előző 750 Ti kártyával voltak; az előző generációból leginkább a 2 GB -os GTX 960 szintjével van pariban.

DX12 alatt nem próbáltam, lévén még nincs Win10 a gépemen (+ a jelenlegi felhozatalból még egyelőre nincs is olyan DX12 game, ami érdekelne). Tuningot sem próbáltam, sose szoktam, meg ezen a kártyán amúgy sincs plusz tápcsati.

Az Inno3D 1050 2G Twin kártya alapjáraton, böngészés, filmnézés, stb. közben 28 fokos, 20% -on pörögnek a ventik ami 800 RPM -et jelent. 2 órányi benchmarkozás és játék után 61 fok volt a plafon ameddig felmelegedett, ekkor 26% -on jártak a ventillátorok (1040 RPM). Akár így, akár úgy, a hangja semmi, szó szerint némán pörög a kártya (ha 20 centire dugtam a fejem a gépházhoz, akkor se hallottam semmit). Mondjuk ez gondolom főleg azért van, mert csúcsjáraton se eszik többet 55-60W -nál, azt meg nem kunszt lehűteni; szerintem ez az a kategória, ahol még a sima egyventis megoldások is bőven bevállalhatóak - és bármely kétventis hűtő már-már overkill.

Summa: aki hozzám hasonlóan high-medium beállításokal és 40-50 FPS sebességgel játszik (+ olcsón akarja megúszni a váltást), az nyugodtan választhatja ezt az Inno3D 1050 -et is. Hozza amit kell, halk, és ha azt veszem, hogy 2-3 hónapja még 58-64e között mozogtak a kétventis, kétgigás 960 -asok, akkor ahhoz képest ezt a teljesítményt most kvázi egy húszassal olcsóbban megúszhatja. Sokakkal ellentétben egyébként én úgy gondolom, hogy ennek (és a többi) kártyának az ára már nemigen fog lentebb menni a következő fél évben legalábbis, mivel 1-2 héten belül szinte biztos a FED kamatemelés, ergo a dollár árfolyam felfelé fog mozdulni és egy darabig tuti ott is marad. Anno én még 32.000 Ft -ért vettem az ASUS GTX 750 Ti -t 2014 őszén egy akcióban, ami aztán szépen fölkúszott a 40 -es tartományba és ott is maradt, most is valami hasonlót várok. Szóval aki váltani akar, annak szerintem most kell lépnie.

Na bocsi a hosszúért. :-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.