Hirdetés

2019. november 13., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1001) sanyi0627 válasza ijk90 (#986) üzenetére

sanyi0627
(senior tag)

Szia
Felesleges az a10 főleg ha dvga is lesz.
A mostanit húzd.
Esetleg válts intelre. Ha olcsón meg akarod úszni akkor egy g4560 egy olcsó lappal.
Üdv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#1002) kisza25 válasza dangerzone (#999) üzenetére

kisza25
(félisten)

nrm=nem elgépelve:P
feszt emeltél? nekem +150Mhz a plafon az felett fagy, ez 1900Mhz boostot jelent
most nézem, nekem 1480Mhz a plafon, neked 1554Mhz, az nem rossz, akkor az enyémet még annyi értelme sincsen húzni:P

[ Szerkesztve ]

az már olyan régen volt, hogy valamikor holnap by 3 éves fiam:)

(#1003) athomi válasza kisza25 (#1002) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Azért ha van Dirt és Metro a gépeden kipróbálhatod, meg az övé sima GTX1050.

(#1004) kisza25 válasza athomi (#1003) üzenetére

kisza25
(félisten)

áhzó, akkor megnyugodtam:D
most csak egy 3dmark-al tudok szolgálni:)

(#1005) dangerzone válasza kisza25 (#1002) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Ja, oksa, azt hittem valami hyper szakmai paraméter. :)

Ja, sima GTX-em van. Feszt nem tudok emelni sajna.

Az én 3dmarkom itt van. 7700 Graphics Score.

[ Szerkesztve ]

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#1006) kisza25 válasza dangerzone (#1005) üzenetére

kisza25
(félisten)

az enyém enged feszt állítani, de %-osan, max 100% :F :Y

(#1007) Viktor77 válasza kisza25 (#1006) üzenetére

Viktor77
(félisten)

+100%, duplafesz.

Some people move on, but not us ... not us

(#1008) dangerzone válasza Viktor77 (#1007) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Nem hinném, hogy azt jelenti. Inkább a 100%-át használja ki a rendelkezésre állónak. A power limittel amúgyis csak 25%-kal tudja megemelni.

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#1009) kisza25 válasza dangerzone (#1008) üzenetére

kisza25
(félisten)

5%-ra mertem eddig tenni, nem vettem észre változást, GPU-Z szerint ugyanannyi a max fesz

(#1010) athomi

athomi
(Topikgazda)

Én egy ultramini teszttel tudnék szolgálni, ami annyiból állna, hogy megnézném a GTX1050Ti teljesítményét az i5-2400 különböző órajelei mellett Rise of the Tomb Raider és Hitman alatt. :)

Csak lenne rá egy kis időm.

[ Szerkesztve ]

(#1011) dangerzone válasza athomi (#1010) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Hitmanben is van beépített bench?

(#1012) athomi válasza dangerzone (#1011) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Van, tegnap próbáltam. Csak nem a játékban kell indítani, hanem a mappából. Az eredményt meg a C:\Users\"neved"\Hitman\profiledata.txt fájlba menti. De ha minden igaz, mindig csak az utolsó mérés eredménye kerül feljegyzésre.

(#1013) athomi

athomi
(Topikgazda)

Hát nem olyan eredményeket kaptam, mint vártam. :)

Hitman (2016):
DX11
1680x1050
minden High
Anisotropic 8x
SSAO Off

i5-2400 3.1 GHz
AVG: 51.66 fps

i5-2400 3.6 GHz
AVG: 52.36 fps

A héten megnézem Rise of the Tomb Raider alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#1014) xtro válasza athomi (#1013) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Állítsd CPU limitesebbre a beállításokat,mondjuk az nem életszerű :/. Vegyél vissza jobban mondjuk 2-2.5Ghz akkor sztm szebben elfog különülni ;)

Jöhet a RoT de tudtommal ott sem lesz nagyobb különbség ,GPU igényes,ettől függetlenül én várom tesztet kíváncsi vagyok. :K

[ Szerkesztve ]

(#1015) ollie válasza athomi (#1013) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

GPU limited beállításokat használsz, vagyis a CPU húzásával nem fog nőni az FPS.

(#1016) athomi válasza xtro (#1014) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ultra beállításokat szándékosan mellőztem, ráadásul nem is full HD a felbontás. Mediumon nem akarok tesztelni, mert nem lenne túl életszerű ahogy írod.

A héten megnézem a ROTTR alatt is.

[ Szerkesztve ]

(#1017) Vigneau

Vigneau
(nagyúr)

No, az új driverrel (378.92) WoT alatt +150/500-on elkezdett háromszögesedni a kép. Viszont +125/600-on eddig jónak tűnik.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1018) athomi válasza athomi (#1013) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Hitman (2016):
DX11
1680x1050
minden Medium
Anisotropic 8x
SSAO Off

i5-2400 3.1 GHz
AVG: 68.8 fps

i5-2400 3.6 GHz
AVG: 74.33 fps

Itt már akad egy kis difi.

[ Szerkesztve ]

(#1019) Scholes9

Scholes9
(nagyúr)

Mielőtt megvettem a kis 1050 Ti-t azért tartottam tőle, h kevés lesz nekem, mivel 1070-ről váltottam vissza. De számomra elég mindenre a kicsike, illetve a hangjával is maximálisan elégedett vagyok. Fast sync-cel játszom, 60-70 fps között, már ahol ezt állítani leeht persze, de csak akkor hallok egy nagyon picit a gépből játék közben, ha odahajolok a ház fölé, meg persze kikapcsolom a hangrendszert, amúgy semmit :DDD :K :B A 1070-nel is elégedett voltam, de ezzel is legalább annyira az vagyok, már lassan 1 hónapja megvan ez az MSI, nagyon kellemes csalódás :K Gondoltam leírom, sosem árthat a tapasztalatcsere, ja és nem az MSI-t akarom sztárolni, ez nagyjából az összes Ti-re jellemző, amit fent leírtam, jó kis kártya ez na, el lett találva :D :K

Techpowerupos MSI Gaming X tesztből: "Non-gaming power consumption of the GTX 1050 Ti Gaming X sets a new record for the most efficient card outside of gaming. Only 3-4 W in all these tasks, including Blu-ray playback, it is almost unbelievable." :B :R

[ Szerkesztve ]

(#1020) Lifer092

Lifer092
(aktív tag)

Én is nagyon megvagyok elégedve, nekem egy MSI 1050Ti OC 4GB-os kártyácskám van, nagyon szeretem. Egy Gigabyte 750Ti OC 2GB-ot váltott. Hozzáteszem, hogy 1440x900-ban játszok, nekem ez a felbontás teljesen elég, relatíve elég sokat is játszom de ennek ellenére akkor is elég nekem ez a felbontás. (Adatlapomon a gépem. :) ) Nagyon halk, és semmit sem melegszik szinte terhelés alatt.

Én is ajánlani tudom mindenképpen, szerintem nagyon is megéri az árát és teljesítményben sincs vele gond. Persze, ettől a kártyától elvárható szinten. (Azért ne várjunk egy Ultra beállítást 4K-n egy Wildlands esetében).
Későbbiekben még dobok mellé egy i5-7400-at, aztán szerintem a gépfejlesztésem megint letudva vagy 8 évre kb. :K

Pl.: Division, FC Primal, Doom, Battlefield 1 ultra beállítással nagyon szépen futnak. Csak egy pár játékot említve amikkel játszom. :) (Doom majdnem közel 200fps, külső helszínen is 160-170. Division 60-70 DX12-ben, FC Primal 60-70, BF1 60-80)

[ Szerkesztve ]

|| Honor 10 || Xbox One X 1Tb || Zoom-Zoom ||

(#1021) dangerzone

dangerzone
(addikt)

Valaki fog itt játszani az új Mass Effecttel? Írhatna röviden, hogyan fut neki a játék. :)

(#1022) AxBattler válasza Lifer092 (#1020) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Milyen monitor?

Ja, én is meg vagyok vele elégedve a két ventis Giga 1050Ti OC-vel. Játék közben csak a CPU ventit hallom felpörögni, a VGA kb. semmit nem erőlködik.

[ Szerkesztve ]

Cable management is for the weak!

(#1023) _stick_

_stick_
(őstag)

Sziasztok!
Erre neveznék be. Milyen véleménnyel vagytok róla? Tudunk valamilyen gyári hibáról?

(#1024) athomi

athomi
(Topikgazda)

Rise of the Tomb Raider:

i5-2400 3.1 GHz:
AVG: 56.08 fps

i5-2400 3.6 GHz:
AVG: 56.44 fps

3-3 mérés átlagolásával megkapott eredmények.

[ Szerkesztve ]

(#1025) dangerzone válasza athomi (#1024) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Jah, hát ez VGA limit :)

(#1026) Csupingo válasza athomi (#1024) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Legalább már láccik, hogy 3,1 csigahercen is kihaccsa adott beállításokkal. :DDD Szerencsére még nem kell egy i7-es az 1050 ti-hez.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) "Fain a verdája bácsi! -De közel sem olyan fain, mint a te bringád!"

(#1027) athomi válasza Csupingo (#1026) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

És akkor ehhez még hozzávehetjük, hogy a legtöbbeknek már full HD-s felbontású monitora van az enyémmel szemben. :)

[ Szerkesztve ]

(#1028) ollie válasza Csupingo (#1026) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Na ez pont nem derül ki a tesztből, mert óriási különbség van egy i7 meg egy i5 között, 500Mhz húzás ahhoz képest lófütty.

(#1029) _stick_ válasza _stick_ (#1023) üzenetére

_stick_
(őstag)

OK, majd 1.5 órával később a válaszok hiánya miatt akkor úgy értelmezem, hogy nincs ilyen. A véleményt meg látom feljebb. :R
Egy garis hibás VGA árát levásárolhatom és erre esett a választás.

(#1030) athomi válasza _stick_ (#1029) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Veheted nyugodtan, jó árban van. Hibájáról nem tudunk. Aztán hogy később lesz e azt nem tudjuk megjósolni. Félpasszív, 60°C felett bekapcsolnak, 50°C alatt lekapcsolnak a ventik. Teljes terhelésnél 64-65°C fölé nem megy a GPU hőmérséklete. A ventik max. ~1500 RPM-en mennek a legnagyobb terheléskor, ilyenkor még elég halkak.

[ Szerkesztve ]

(#1031) Csupingo válasza ollie (#1028) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Szerintem pont ez derül ki, mivel már i5-ön se gyorsul többet. Ergo, egy ilyen teljesítményű proci is elég, felesleges az i7.

(#1029) _stick_: ez elvileg a hőcsöves változat. Jónak kéne lennie.

[ Szerkesztve ]

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) "Fain a verdája bácsi! -De közel sem olyan fain, mint a te bringád!"

(#1032) Scholes9 válasza ollie (#1028) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Jogos :K

(#1033) kisza25 válasza _stick_ (#1023) üzenetére

kisza25
(félisten)

hi nekem ilyen van, hangját nem hallani, vedd bátran
6 pines pci kábelt vegyél mellé, mert nem adnak hozzá

[ Szerkesztve ]

(#1034) Franklin válasza Csupingo (#1031) üzenetére

Franklin
(őstag)

Kivéve, ha valaki BF1 multizik és közben streamel, akkor oda lófütty az i5 ;]

(#1035) kisza25 válasza Franklin (#1034) üzenetére

kisza25
(félisten)

nekem is valami fura volt, aztán észrevettem, hogy 3trémark i5-6500-nak látja a procim, biosban látom, hogy fix 3,2Ghz-en van, lol, mondom ezt mikor sikerült elállítanom, már azt észrevettem játék alatt:P
Multi zabálja a procit rendesen (bf1/3/4....)

(#1036) _stick_ válasza athomi (#1030) üzenetére

_stick_
(őstag)

Köszönöm. Azért mentem rá a megbízhatóság témára, mert a korábbi VGA-m (ASUS 7790HD) ramjának az alap órajele túl alacsony volt és IDLE fagyásokat okozott. Összidőben heteket teszteltem a gépet és gyötrödtem, hogy mi lehet az oka, majd a komplett gép cserét követően mikor folytatódtak a fagyások, belemerűltem mégjobban a témába és egy külföldi fórumon találtam egy progit, amit egy itteni topiktárs készített. Ezzel meg lehet emelni az alapórajelet, hogy ne aludjon be. Viszont egyedül az ASUS-oknál nem javított 100%-ban a helyzeten és 2-3 naponta volt IDLE fagyás (a napi többről javult). Aztán mikor bankos tranzakciót követően azonnal lefagyott kikaptam a gépből és gari.

(#1037) kisza25 válasza _stick_ (#1036) üzenetére

kisza25
(félisten)

azt kell mondjam, türelmes ember vagy:D Ezzel ilyen jellegű ismert gondok nincsenek:)

(#1038) Csupingo válasza Franklin (#1034) üzenetére

Csupingo
(őstag)

Persze, de most erről a jelenlegi tesztről beszéltünk. Még azt is érdekes lenne megnézni, ha valaki érez rá késztetést, hogy mennyire kell visszalassítani egy ilyen procit, hogy már elkezdjen visszalassulni a kártya is. Így kb. lehetne látni, hogy milyen erős cpu kell az 1050 ti-hez.

(#1039) kisza25 válasza Csupingo (#1038) üzenetére

kisza25
(félisten)

ez teljesen játékfüggő, én mondom észrevettem a fix 3,2Ghz-et az i5-6600-nál

(#1040) _stick_ válasza kisza25 (#1039) üzenetére

_stick_
(őstag)

Megéri a +5ezer Ft-ot a G1 gaming ahhoz képest amit belinkeltem? Van ez a villogás, ami nem érdekel, meg minimálisan magasabbnak írja az órajeleket. Tud ezektől többet?

(#1041) JohnK válasza kisza25 (#1039) üzenetére

JohnK
(aktív tag)

Ez érdekelne, mert nekem is i5 6600-zal van az adatlapomon látható konfig. Ugye nem az van, hogy ha visszább veszed a CPU-t gyorsabb a VGA?

(#1042) kisza25 válasza JohnK (#1041) üzenetére

kisza25
(félisten)

hogymi? nem véletlen lefixáltam a procit biosban
_stick_: szerintem nem

[ Szerkesztve ]

(#1043) AxBattler válasza kisza25 (#1042) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Hát akkor így volt neked CPU korlátos az RX470-el? Szép. ;]

(#1044) dangerzone válasza JohnK (#1041) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Ha így lenne, akkor mindenkinek Pentium 1-ese lenne még :)

(#1045) kisza25 válasza AxBattler (#1043) üzenetére

kisza25
(félisten)

azzal nem az volt a levfőbb baj, amúgy 3,2Ghz-en volt fixálva, amúgy meg 3,6Ghz 4magon a max, nem olyan nagy különbség
befűtőtt így is, mi lett volna, ha proci is jobban teker/tekeri

(#1046) Scholes9 válasza _stick_ (#1040) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Sztem nem :)

(#1047) athomi válasza _stick_ (#1040) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Szemben a Windforce 1 hőcsövével és a műanyag hátlapjával, ennek 2 hőcsöve van és fém hátlapja. Pár fokkal hűvösebb, meg 38MHz-cel magasabb a GPU órajele. Megér +5 ezret? :N

Esetleg egy kis ráfizetéssel elgondolkodhatsz egy RX470-en, az több mint 40%-kal erősebb kártya, viszont az melegebb, hangosabb, többet fogyasztó kártya.

(#1048) _stick_ válasza athomi (#1047) üzenetére

_stick_
(őstag)

Köszönöm.

(#1049) athomi válasza Csupingo (#1038) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

RX470-nel szívesen kipróbálnám ugyanezt. Főleg ott szokott előjönni, hogy be próbálják párosítani régebbi AMD, meg i3 procik mellé.

[ Szerkesztve ]

(#1050) AxBattler válasza kisza25 (#1045) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Valóban, inkább az erősebb 4 fizikai mag számít, mintsem a magasabb órajel.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.