Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) sutyi^ válasza AxBattler (#100) üzenetére


sutyi^
senior tag

Az már egy kategóriával kisebb termék lenne.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#102) syberia


syberia
veterán

"Az újgenerációs modellek átlagosan másfélszer jobb teljesítményt garantálnak az előző nemzedék eszközeinél - sőt, a GTX 1050 Ti még a GTX 960 kapacitását is megközelíti." :))
forrás

https://howbad.info/

(#103) Macka válasza Departed (#94) üzenetére


Macka
veterán

A 280X ugyebár egy átnevezett, minimálisan átdolgozott 7970, ami már nagyon nem mai darab, így nem csoda, hogy ennyit kér enni.

(#104) AxBattler válasza sutyi^ (#101) üzenetére


AxBattler
félisten

Lehet, de akkor lett volna lefedve még egy kategória.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#105) BReal válasza syberia (#102) üzenetére


BReal
addikt

Azért az a költői túlzás kategóriája. Techpowerup összesítő táblázat alapján a referencia 950-hez képest 43%-kal erősebb az MSI Gaming X 1050Ti. Szóval ha nézünk egy akár ugyanolyan MSI 950-et, akkor az az 50% inkább átlag 40%. Persze a kereskedő nyilván felkerekíti. :D

(#106) syberia válasza BReal (#105) üzenetére


syberia
veterán

Ebből látszik hogy mennyire nincsenek tisztában a kártyák hierarchiájával vizesék. ;]

https://howbad.info/

(#107) Ciccuka válasza Ciccuka (#83) üzenetére


Ciccuka
veterán

(#109) Alastair' válasza Mans20 (#108) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha jól áraznák, jól menne ez a 1050Ti, a pirosaktól még nincs ellenfele. Az 1060 3GB és a 470 oda-vissza verik egymást, de a 460 az messze van a 1050Ti-től.

Alister from Hell

(#110) Departed


Departed
őstag

Na az első GTX1050TI bolti árak 62ezernél indulnak. Rendes RX 470 és GTX 1060 3GB is 65k.
Reális ár tehát 1050TI-nek 52ezer teljesítmény alapján, szóval "csak" 10ezret kell csökkennie hogy megérje.

Helyzetelemzésünket hallották. :)

(#111) AxBattler válasza Departed (#110) üzenetére


AxBattler
félisten

Remekül látod meg a nyilvánvalót. :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#112) mcs válasza Departed (#110) üzenetére


mcs
veterán

Lehet, hogy a mostani sz@r kedv beszél belőlem, és kákán is keresem a csomót, de a mai 60-70 ezres kártyák felhozatalát borzalmasnak vélem. Az RX 470 DX10-11ben csiga, a 3 gigás 1060nak a 3 gigája kevés, ez az 1050 Ti pedig erősen túlárazott. :W

(#113) Mans20 válasza mcs (#112) üzenetére


Mans20
addikt

Nekem is elment a kedvem,60-ért nem kell, inkább igp-zek tovább.

(#114) AxBattler


AxBattler
félisten

Ne ríjatok mán' itt, vegyetek apróról valamit, aztán csá', amíg nincs valami normális a piacon! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#115) mcs válasza Mans20 (#113) üzenetére


mcs
veterán

Legjobban egy 6 gigás 1060nal járnék, de arra meg egyszerűen sajnálok 80 ezret kiadni, mert nem vagyok hardcore gamer. Teljesítményben pont ideális lenne a 3 gigás is, de ki tudja, hogy mikor lesz komolyan hátráltató tényező. Az Unreal Tournament 4 alfája olyan stádiumban van már, hogy 2,8 gigát megzabál az igényesebb pályákon, ráadásul nem lett szebb egy tapodtat sem. Nem fogok csodálkozni azon, ha ilyen fejlődéssel kb. 5 év múlva tönkremegy a pc ipar.

(#116) mcs válasza AxBattler (#114) üzenetére


mcs
veterán

Én azt se tudom, hogy megtartsam-e most huzamosabb ideig a 950et, vagy gyorsan adjam el addig, amíg keveset bukok rajta. :DDD

(#117) Sondi1986 válasza Alastair' (#109) üzenetére


Sondi1986
addikt

Látszik a 1060-nak mennyire nagy érvágás a 3GB.

[ Szerkesztve ]

(#118) Alastair' válasza Sondi1986 (#117) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Kevesebb benne a stream processzor mint a 6 gigásba, viszont helyenként 20 - 30 ezerrel olcsóbb is mint a 6 gigás.

Alister from Hell

(#119) Departed válasza Alastair' (#118) üzenetére


Departed
őstag

A kevesebb sp kisebb gond mint a 3GB vram, most is szűkös több játékban, és egyre többen az lesz.

Legolcsóbb új jó hűtéses GTX 1060 (Gigabyte WF2) 3GB-os 69ezer, 6GB-os 84ezer, tehát 15ezer forint a különbség. Írjunk reális értékeket please. :R

(#120) 4264adam válasza Departed (#119) üzenetére


4264adam
veterán

Nagyon sokáig volt 63k is a 3gb .

(#121) AxBattler válasza mcs (#116) üzenetére


AxBattler
félisten

Ez a 10 pontos kérdés nálam is... ;)

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#122) Departed válasza 4264adam (#120) üzenetére


Departed
őstag

Melyik? Arukereso-n nem találok olyat ami addig lement volna, még a gyenge egyventis hűtésűek között sem. :N

(#123) ollie válasza mcs (#112) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne viccelj már. Neked jó eséllyel csak 1 gigád van, mégse kevés. ;]

***

(#124) core i7


core i7
addikt

Ez az 1050Ti 4GB erősebb mint egy 960 4GB ? Ha igen Esetleg egy 970-nél is?

[ Szerkesztve ]

(#125) Alastair' válasza core i7 (#124) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A 960 és a 970 között van.

Alister from Hell

(#126) core i7 válasza Alastair' (#125) üzenetére


core i7
addikt

Nagyon szépen köszönöm :R

(#127) Departed válasza core i7 (#124) üzenetére


Departed
őstag

Ezt az "erős" szót nem használnám az 1050TI-vel kapcsolatban, de nagyobb fps-eket produkál mint egy 960.
A 970-nél nem kevéssel gyengébb.

Egyébként itt prohardver-en van szuper teszt, megtekintése javasolt.

[ Szerkesztve ]

(#128) Alastair' válasza core i7 (#126) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ha a GTX780-ról akarsz váltani, akkor minimum GTX1060 6GB

Alister from Hell

(#129) core i7 válasza Alastair' (#128) üzenetére


core i7
addikt

Nem nekem kellene hanem egyik barátomnak egy i5 2500 mellé

[ Szerkesztve ]

(#130) Departed válasza Alastair' (#128) üzenetére


Departed
őstag

Hát igazából nem is lenne értelme. Tomshardware videókártya-szint táblázatát érdemes ilyenkor megnézni, és az érzékelhető váltáshoz legalább 3 szint különbség kell. 780 és 1060 között egy szint van.

Ezt core i7 is tudja, nem is magára gondolt. :)

(#131) Alastair' válasza Departed (#130) üzenetére


Alastair'
nagyúr

DX12-ben azért bőven van előnye a 1060-nak.

780-ról én se váltottam volna, de van aki évente cseréli.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#132) Departed válasza Alastair' (#131) üzenetére


Departed
őstag

Van persze, de annyi nem hogy ha 780-am lett volna váltsak. 1060-as előtt 5 éves HD6950-em volt :)

(#133) core i7 válasza Alastair' (#131) üzenetére


core i7
addikt

Persze ,hogy van előnye de inkább Voltánál váltanék 780-ról

(#134) Mans20


Mans20
addikt

Vannak érdekes kártyák.

ONDA GeForce GTX 1050 Ti 4GB Aegis

(#135) AxBattler válasza Mans20 (#134) üzenetére


AxBattler
félisten

Exem-f@xom megáll! :C

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#136) #70516736 válasza Departed (#127) üzenetére


#70516736
törölt tag

csak abból a tesztből pont a 3 rivális maradt ki
960/4gb
1060/3gb
470/4gb

(#137) AxBattler


AxBattler
félisten

EVGA 04G-P4-6251-KR GTX1050Ti 4GB GDDR5 ~ 50k HUF

Alakul ez... :K
... csak kár, hogy nem félpasszív. Mintha kitörölték volna ezt a fogalmat a GeForce gyártók agyából. Érdekes, hogy előző generációban Nvidia oldalon volt sok ilyen kari, most meg Radeon vonalon találni sok félpasszívat.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#138) Departed válasza AxBattler (#137) üzenetére


Departed
őstag

Wow, pont egy hete mondtam hogy 52k alatt reális az 1050TI erre már itt is van.
Ennek az 1050TI-nek máris szinte megegyezik az ár/érték aránya az 1060 6GB-éval.

Akinek 50k-ja van tehát vga-ra, már ajánlott a cucc. :K

(#139) Mans20 válasza AxBattler (#137) üzenetére


Mans20
addikt

Ennyiért csoda,pont ezt vártam. Ha esetleg tudsz jobban angolul, ezt el tudnád olvasni? Tényleg nincs venti vezérlés és 2000-et forog? Közbe azt írják halk. Két oldallal arrébb a GPU-Z-ben nem mutatja az RPM-et, csak százalékban.

[link]

(#140) gézu válasza AxBattler (#137) üzenetére


gézu
őstag

Ez az a határ, ahonnan megéri. Csak maradjon is ennyi karácsonyra. ;]

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#141) AxBattler válasza Mans20 (#139) üzenetére


AxBattler
félisten

Attól, hogy csak 60% a Fan speed, még lehet 2000rpm.
Ha csak ezt a táblát nézed, már nyilvánvaló:

Igen, halk, de nem passzív idle. Ez van, ebben a generációban csak a drágább verziók (Asus Strix, MSI Gaming, stb.) kapják meg ezt a feature-t. Sajnos, de nyilván ez üzlet a gyártóknak.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#142) Departed válasza AxBattler (#141) üzenetére


Departed
őstag

Ez fura, az 1060 meg 1070 nem drága verziói is 0rpm ventisek 50 vagy 60 fokig, pedig azok több hőt termelnek. Hát ez van.
Részemről csak félpasszívat vennék ma is mint augusztusban vagy a jövőben bármikor. :K

(#143) Mans20 válasza AxBattler (#141) üzenetére


Mans20
addikt

Nem tudom mi célból döntöttek így, ugyan ez 950-ből félpasszív volt,1500-at forgott terhelve.90W mellett..

(#144) AxBattler


AxBattler
félisten

Azt lehet tudni, hogy mikor lesz Pascal BIOS Tweaker, ha már Maxwell-hez is hamar kiadták?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#145) AxBattler


AxBattler
félisten

MSI GTX 1050 Ti GAMING X 4GB ~ 58k HUF
Ha ez lemegy 54-55k alá, már jó! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#146) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Gigabyte GTX 1050 Ti G1 Gaming 4 GB teszt

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#147) Modst3R


Modst3R
senior tag

Hali mindenki!

Nem gondoltam h leszek itt is. De egy ismerösőm csak velem vt hajlandó épitetni. Nem vt szivem elzavarni.

Tehát az alany egy 1050ti Sc. A kérdésem h precision x oc-ba találkozott vki olyan buggal h nem lehet elmenti semmit? Még egy temp limitet sem? Cibálni nem fogom ahoz nyeszlettnek tünik a kari. Csak ez úgy megakasztott. Lool.

Helpeket előre is köszi... :R

Ps. Gpu 25 fok idle érdemes bios mókával zero rpm-esre alakítani??

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#148) Mans20 válasza Modst3R (#147) üzenetére


Mans20
addikt

Milyen kártya volt előtte? Esetleg próbáld Afterburnerral a tuningot. Egy GPU-Z képet tudnál betenni terhelt állapotba a szenzor részről? Hangja mennyi van terhelve?

(#149) Modst3R válasza Mans20 (#148) üzenetére


Modst3R
senior tag

Nem volt előtte semmi, friss építés, mint írtam megbízásból...

Afterburnert még nem néztem, nem is cibáltam még, semeddig nem jutottam vele, csak a szokásos metódusom csináltam volna, aztán elakadtam, és mivel már késő vt ink elengedtem :DDD

Nem hangos, de a leghangosabb a gépbe, azon kivül csak egy cpu hűtő van meg a venti ami a tápba, azokon már optimalizáltam. Igazából az első ami feltünt hogy 25 fok terheletlenül 45 fokig akár állhatna is a venti. De nem lét feltét. Preci szarakodása jobban izgat. :U

[ Szerkesztve ]

️Anna (sajnos a felhasználó nevem nem tudom módosítani.)

(#150) Mans20 válasza Modst3R (#149) üzenetére


Mans20
addikt

Sajnos ezek az 1 ventisek nem lettek félpasszívak. Talán bios mókolással lehet majd állítani, de ahhoz nem értek. Én is ezt veszem majd, ha tényleg nem hangos, akkor oké.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.