Hirdetés

2021. február 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1601) dugo_ válasza -KP- (#1599) üzenetére

dugo_
veterán

Boltból a Giga GV-N105TD5-4GD, LeC-től a Giga GV-N105TOC-4GD.

(#1602) -KP- válasza Tom5 (#1600) üzenetére

-KP-
addikt

és ha ezeket vagy ezeket az árakat nézzük?

Számít egy ilyen kis 75W-is kártyánál, hogy 1 vagy 2 ventis?

(#1603) dugo_ válasza -KP- (#1602) üzenetére

dugo_
veterán

Az MSI GTX 1050 TI 4GT OC nem félpasszív, azt kerülném. Arra a 75W-ra elég az egy nagy venti is.

(#1604) athomi válasza -KP- (#1602) üzenetére

athomi
Topikgazda

Nyilván számít a nagyobb borda és a 2 venti, ha még hőcső is párosul hozzá még inkább, de a kisebb borda a 90mm-es bordával is elegendő ehhez a kártyához. Ha nem valami kis kazánházba teszed a kártyát, akkor biztosan nem fogod vele elérni a Gigabyte-tal a 70°C-os hőmérsékletet, mindezt halk működés mellett.
A Zotac például elég agresszívre vette a ventiprofilt, az egyventis verziója is alig lépi át terhelés mellett az 50°C-os hőmérsékletet. :D

[ Szerkesztve ]

(#1605) arabus válasza cybermanus (#1598) üzenetére

arabus
őstag

giga 1050

(#1606) cybermanus válasza arabus (#1605) üzenetére

cybermanus
őstag

Az igen ! Azért egy I7-es csak egy I7-es ! Nekem tervben volt ( van ), hogy készítek egy Ryzen R5-1600X konfigurációt de ezek az árak mellett egyelőre halasztva a projekt. :((

[ Szerkesztve ]

(#1607) juve600 válasza Tom5 (#1596) üzenetére

juve600
nagyúr

én az 1060-at adtam jó áron és váltok vissza 1050ti-re
multiba bőven elég

(#1608) csako

csako
addikt

Üdv itt is :) (másik topikban írtam először)

Megérkezett a Gigabyte 1 ventis GTX 1050 Ti, X58-as alaplap egyből felismerte és elindult minden. Kép van, DP-n keresztül hang is, ha kellene (jól megviccelt, hogy driver telepítés után a monitorból jött a pittyegés)... GTX260 után nekem ez is újdonság... :D Játékot csak a Mass Effect Andromeda-t próbáltam, Ultra beállítással 1920x1200-as felbontásban kellemesen nem szaggat... hangot a videokártya felől nem fedeztem fel, a többi venti elnyomja.
Sima böngészés közben 45 fokos passzívan.

(#1609) AxBattler: Akkor még jókor vettem, összesen 47,6k-t fizettem érte, most meg iPon-on ugyanaz 50,6k :Y

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1609) AxBattler

AxBattler
félisten

Most látom, kezdenek megugrani a boltokban a 1050Ti árak, nevesebb gyártótól már inkább 50k-tól kezdődnek. Apróról meg kapkodják el a 1050Ti-ket, LeC-nél sincs már készlet.
Vicces. Mi lesz itt még? :N

(#1610) athomi
Most is van iPon-ban Asus RX580 8G 166k HUF-ért... egyébként meg a fél Polaris 10 topik eladta a sajátját jó pénzen, szóval ja, ez van. :K

[ Szerkesztve ]

"Vásárolj Durex terméket, és nyerd meg a legújabb Microsoft Xbox Series X 1TB játékkonzolt!" .................. .................................................................................................................. Cable management is for the weak!

(#1610) athomi válasza AxBattler (#1609) üzenetére

athomi
Topikgazda

Várható volt, hogy elkezd emelkedni az áruk, hisz lassan semmit nem kapni. Mondjuk nem egy tisztes kereskedői magatartás ezt kihasználni, de ez van, ilyen ez a popszakma. :D

(#1611) athomi válasza csako (#1608) üzenetére

athomi
Topikgazda

Télen a 20-22 °C-os szobában a Windforce-nak 30-32 °C volt a GPU hőmérsklete, most 26°C-os szobában nekem sem akar 40°C alá visszahűlni így hogy böngészek. Mondjuk a házam sem túl huzatos, úgyhogy lehet adok neki egy nagyon alapfordulatot majd a nagy nyári hőségben.

(#1609) AxBattler: Akinek volt esze az most mindenki szabadult tőle jó pénzért és jött át GTX1050Ti-re vagy RX460-ra átmenetileg. Mondjuk vissza már nem biztos hogy ugyanazt a kártyát szeretném visszavásárolni, miután 24/7-ben mentek. :D

[ Szerkesztve ]

(#1612) csako válasza athomi (#1611) üzenetére

csako
addikt

Én nem aggódom, a GTX260 55-60 fokon tanyázott 8,5 évig :)) most ezzel a kb. 45-tel ugyanannyi, mint a proci.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1613) athomi

athomi
Topikgazda

Rise of the Tomb Raider:
1680x1050, magas beállítások (nagyon nem részletezném)

Alap órajel (base): 1290 MHz
Átlag: 52.56 FPS

Alap órajel (base): 1450 MHz
Átlag: 55.01 FPS

[ Szerkesztve ]

(#1614) Nagya21

Nagya21
addikt

Üdv Mindenkinek!!
Hát először is, hogy visszataláljak :DDD
Másodszor, egy Gigabyte windforcos ti került hozzám, egy 7850-est váltott.
WOT alatt az fps-ek látványos növekedést értek el, az eddigi 60-70 helyett most 110-120-at látok :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1615) AxBattler válasza Nagya21 (#1614) üzenetére

AxBattler
félisten

Velkám! :D

Grats a kártyához, topikot meg nyugodtan elmentheted a fórumos kedvencek közé. ;)

"Vásárolj Durex terméket, és nyerd meg a legújabb Microsoft Xbox Series X 1TB játékkonzolt!" .................. .................................................................................................................. Cable management is for the weak!

(#1616) Nagya21 válasza AxBattler (#1615) üzenetére

Nagya21
addikt

Hali!!
Teccik ez a kurva nagy csönd......., mármint a kártyára értve :DDD
A Wot alatt a 7850 öléggé zajongott, itt meg fülelni köll, hogy mostan megyen, vagy nem megyen :))
Nameg a villanyszámlámnak is valszeg jót tesz a kari fogyasztása.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1617) AxBattler válasza Nagya21 (#1616) üzenetére

AxBattler
félisten

Bizony, nagyon ésszerű választás a 1050Ti.

(#1618) Balesz1899

Balesz1899
aktív tag

Én eddig konkrétan egyszer hallottam a kártyát (egy ventis giga), amikor kipróbáltam az SW Battlefrontot és csapdosta a 68 fokot. Egyébként ha megy is a venti, gyakorlatilag nulla hangja van, imádom.
Lassan költözik egy jobban szellőző házba, talán ott még jobban érzi majd magát :D

(#1619) Chepany válasza Balesz1899 (#1618) üzenetére

Chepany
őstag

Ezzel mégjobban meg lettem erősítve, hogy az egy ventiset vegyem. :R

(#1620) xtro válasza Balesz1899 (#1618) üzenetére

xtro
aktív tag

+1
1ventis zotacs van itt,max terhelésen 68 fölé nem megy 60% venti fordulattal. Semmit sem hallani belőle.

[ Szerkesztve ]

(#1621) kisza25 válasza Nagya21 (#1616) üzenetére

kisza25
félisten

Itt vesztette értelmét egy passzív PC:P
Nekem 1db házventi van+ táp+ VGA venti, 50-60 fok terhleve minden és terhelve is éppen hogy van valami kis hangja a gépnek, ebben a nyári melegben (25-26 fok van a házban)
Hosszú idő óta a félpasszív gtx 1050ti az a kártya, aminek a lecserélésén nem gondolkozom, az előző is csak azért lett lecserélve, mert AxBattler megkérdezte, hogy mi lenne ha...:P

[ Szerkesztve ]

# Seat Ibiza Sport #

(#1622) gbors válasza kisza25 (#1621) üzenetére

gbors
nagyúr

... és ezzel rokonságban, az 1050Ti nagyon jó alapnak tűnik azon tavalyi elképzelésemhez, hogy veszek egy NUC-ot és hozzáhegesztek egy külső VGA-t. Kicsit most zűrös, de a nyár második felében biztos megejtek egy tesztdrive-ot :) (ue. van a családban egy kis BRIX)

"Your motto was in god we trust all others pay by cash"

(#1623) kisza25 válasza gbors (#1622) üzenetére

kisza25
félisten

a hozzáhegesztesz alatt mit értesz, milyen csatlakozón keresztűl?
A késleltetés a legnagyobb gond a külső VGA-val, különben már rég külső kártyás notim lenne i7-el:)

# Seat Ibiza Sport #

(#1624) AxBattler válasza kisza25 (#1621) üzenetére

AxBattler
félisten

Ja. Tettem egy visszautasíthatatlan ajánlatot... ;]

(#1625) giornalista válasza kisza25 (#1621) üzenetére

giornalista
aktív tag

BF1 hogy muzsikál vele, mennyire szereti? ott sincs hangja?

(#1626) kisza25 válasza giornalista (#1625) üzenetére

kisza25
félisten

mondjuk én fullHD low játszom, meg 1-2 hónap kimaradt BF1-el, a bf4 kupa miatt, most kezdtem újra játszogatni vele, fullHD low nincsen gond, FPS-t most nem tudok mondani, mert nem néztem, de este megnézem neked, ha akarod

# Seat Ibiza Sport #

(#1627) gbors válasza kisza25 (#1623) üzenetére

gbors
nagyúr

Ebben a fajtában gondolkodom - majd akkor mérek késleltetést is :)
Komptetitív gaming biztos nem lesz rajta, úgyhogy 10-20ms extra még beleférhet.

[ Szerkesztve ]

"Your motto was in god we trust all others pay by cash"

(#1628) giornalista válasza kisza25 (#1626) üzenetére

giornalista
aktív tag

megköszönném. a full hd low tökéletes lenne nekem is, mert freesync hiányában az FPS-re gyúrnék a 144 Hz-es monitorommal.

(#1629) giornalista válasza giornalista (#1628) üzenetére

giornalista
aktív tag

mindegy. ne vesződj vele, rendeltem egyet a vizesektől, egyventis gigát, annyira dicsérték, és jó áron is van épp. kipróbálom, aztán ha nagyon nem, akkor ott a 14 nap... :) de azért köszönöm.

(#1630) Sir81

Sir81
aktív tag

Sziasztok! Szerettem volna venni egy 1060-as kártyát de... hagyjuk...
Ezt néztem ki:

[link]

Megér ennyit?
Egy Ryzen 1600 mellé lenne 8 Gb DDR4 Ram-al.
Fll HD-ben tolnám 21:9-es monitoron.

(#1631) Gerr'y válasza Sir81 (#1630) üzenetére

Gerr'y
senior tag

Jelenleg nincsen alternatívája,szerintem jó választás. Csendes, halk, OC is mehet a külön tápcsatinak köszönhetően. Rendeld meg holnap/pénteken már nálad is lesz, a törpöket és a bányájukat pedig elfelejtheted őszig.

(#1632) athomi válasza Sir81 (#1630) üzenetére

athomi
Topikgazda

Eddig azt mondtam nem, de úgy megugrottak az árak, hogy 50 alatt már nem is nagyon kapni GTX1050Ti-t. Mivel ez az egyik legjobb GTX1050Ti, így 54-ért a jelenlegi árak mellett már elfogadható az ára, szóval hajrá.

[ Szerkesztve ]

(#1633) giornalista válasza giornalista (#1629) üzenetére

giornalista
aktív tag

hátha esetleg valaha valakinek hasznos lesz:

Battlefield 1, 2560*1080, i7-6700, 8gb ram, 1050 Ti - low grafikán 100 fps környéke stabilan.

egyventis Giga 73 fokra állt be a játék alatt, nagy hangja nincs, ez így elég jó boltnak tűnik egyelőre 45 ezerért :)

ami meglepő volt, hogy nincs rajta tápcsati, ilyen kártyám még nem is volt...

(#1634) Sir81 válasza Gerr'y (#1631) üzenetére

Sir81
aktív tag

Na igen a bányászok. Tudok várni őszig, akkor viszik el a régi gépemet, de tudomásom szerint az új nvidia kártyák 2050 2060 majd csak jövőre jönnek. Ebből kiindulva egy 1050 kell hogy kitartson 2018 elejéig. A másik az hogy a bányászok mennyire szarják szét a piacot, úgy hogy közben az nvidia már nem hajlandó több VGA-t csinálni a 10-es szériából. :(((
Korábban egyébként mennyiért szórták az általam linkelt kártyát?

[ Szerkesztve ]

(#1635) Gerr'y válasza Sir81 (#1634) üzenetére

Gerr'y
senior tag

Nezd meg arukereson vagy iponon a price historyt, de kb. 52-56k kozott mozgott az ara. Addig hezitalsz amig ennek is elszall az ara.

(#1636) Sir81 válasza Gerr'y (#1635) üzenetére

Sir81
aktív tag

Ne viccelj már! Komolyan erre is lecsapnak a bányászok? :))

(#1637) AllTheBest válasza Sir81 (#1636) üzenetére

AllTheBest
senior tag

Visznek azok mindent :) itt lehet inkább arról van szó, hogy az emberek ezt azért veszik, hogy túléljenek pár hónapot amíg nem lesznek megint normálisak az árak. 50 ezer környékén még használtan se lehet kapni jó kártyát, mert kb azonnal viszik az emberek, én 970-et akartam venni, de mindet elvitték ami jó volt...

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1638) Sir81 válasza AllTheBest (#1637) üzenetére

Sir81
aktív tag

Nem tudom hogy ki az aki ezek után megérti ezeket a bányászokat, ne adj isten szereti is őket, de ez már tényleg nem normális és látszólag a gyártók is tojnak rá perpill. Lehet muszáj lesz bevállalnom bár az tuti hogy egy PlayerUnknown's Battlegrounds-hoz kevés lesz, de ha nem jön ki az új 2060 idén és a régi 1060 sem tűnik fel a piacon normális áron akkor nem kérdés a kérdés...

(#1639) xtro válasza Sir81 (#1638) üzenetére

xtro
aktív tag

Hogy érted hogy kevés? Most akarom majd steam sale-en megvenni. Van tapasztalod benne mert a tesztek alapján elég neki.

(#1640) AllTheBest válasza Sir81 (#1638) üzenetére

AllTheBest
senior tag

Rx4xx topicban nagyon hamar mindenki megutálta a bányászokat :D

Egyik szemem sír, a másik nevet. Elég szép haszonnal el tudtam adni az rx480am, cserébe alig találtam helyette valami tartalék kártyát... Szerintem pár hónap és visszaesnek az árak, akkor szerintem visszatérek 480crossfire-re :)

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1641) Sir81 válasza xtro (#1639) üzenetére

Sir81
aktív tag

Gondolod hogy sale-ben fogják adni? Én is pályázom rá. Lehet hogy önmagában elég lebutítva, de ha még twitch-en is sztrímelsz...

(#1642) giornalista válasza Sir81 (#1636) üzenetére

giornalista
aktív tag

nem, hanem ez az egyetlen (!) értelmes árú és teljesítményű kártya, amire vissza lehet térni az elszállt RX-ekből (kivéve, ha valaki előrelépni akar, 1070, 1080 irányba).

a 1050, az RX 460 és az RX 560 is lényegesen gyengébb, mint ez. én is azért ruháztam be rá tegnap 45 ezerért gyorsan az Aquánál, mára már nem is kapható az egyventis Giga... szerintem 30-35 ezerért el lehet majd passzolni az ősszel, ha visszajön az AMD.

látszik egyébként, hogy elindultak felfelé ennek is az árai.

(#1643) Sir81 válasza giornalista (#1642) üzenetére

Sir81
aktív tag

Jézusom... Látom... 71e forint ez kurva nagy vicc már ami itt megy!!! :(((

(#1644) Chaser válasza giornalista (#1642) üzenetére

Chaser
titán

én még nem vettem észre, éjszaka böngésztem át, pont akartam kérdezni ez nem jó bányászni h stagnál az ára?:) 1060-asok ára már kezd elszállni és abból is alig van mint a felette levőkből

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#1645) giornalista válasza Chaser (#1644) üzenetére

giornalista
aktív tag

itt kicsiben mennek az árak.
Ez a kártya pl. egy hete még rendes boltokban is 47-48 ezer volt. most 50 ezer fölött.

az egyventis Giga gyakorlatilag elfogyott. korábban 45 ezer volt, most az Alzánál 50 ezer (Aquanál elfogyott, hiába van fent az ár, én vittem el az utolsót, valszeg), BestMarkt 1 hétre ígéri, ki tudja, lesz-e.

ennél a kártyánál 4-5 ezer forint is brutális drágulás már, hiszen 10-15%-kal megy feljebb az ára ezáltal.

(#1646) AllTheBest válasza Chaser (#1644) üzenetére

AllTheBest
senior tag

Mennek itt is fel az árak, csak nem olyan durván észrevehető mint a 1060, rx480 párosnál. Én amikor azon voltam, hogy kell nekem egy 1050ti, akkor mindenhol 45-től már egész komolyakat lehetett volna kapni, csak mire rávettem magam arra, hogy kéne ,addigra ugyan azoknak a kártyáknak az ára 7-8ezret ugrott felfelé... :(
Egy ilyen budget kártyánál ez elég komoly emelkedés és ha valakinek 45 a plafon kártyávásárlás esetén, akkor pl a 1050ti már el is úszott

(#1647) Chaser válasza giornalista (#1645) üzenetére

Chaser
titán

ez jogos, de még mindig van bőven 50 alatt 1050 ti, ha nem is a legjobb hűtésűek
msi gaminggel szemezgettem sokáig, 55-57 alatt nem láttam, az most is annyi pl, 1 ventis gb iponnál most 50,5-ért van, azt 46 körül láttam legolcsóbban még a "vga válság " előtt

szerk: de tényleg, bányászni használ valaki 1050-est?:)

[ Szerkesztve ]

(#1648) AxBattler válasza Chaser (#1647) üzenetére

AxBattler
félisten

Szerintem bányászni erősebbeket vesznek, de az átlag vásárlónak már annyira nincs más értelmes opciója, hogy maradt a 1050(Ti)... a kereskedő, aprós eladó meg hülye lesz ezt nem kihasználni, ami érthető.

(#1649) xtro válasza Chaser (#1647) üzenetére

xtro
aktív tag

Havi 15-20k jön be bányászásból a ti-vel. Amerikában 38 ezer a ZOTAC GeForce GTX 1050 Ti Mini ( nekem is onnan hozta rokon) vagyis 2 hónap alatt kb megtérül. Kár hogy nem lehet SLI-be rakni :(

(#1650) Chaser válasza AxBattler (#1648) üzenetére

Chaser
titán

most érdeklődöm ez is jó-e rá:) mivel ennek még nem szállt el az ára ha alkalmas rá lehet összedobnék egy 4-6-os fogatot vele...hihi:)

szerk: xtro ha jól értem többes rendszerhez sli/cf kell, nem csak mennek a slotba és számolnak? akkor azért nem túl népszerű bányász vga:) de mind1, egyet akkor is veszek és megnézem mit tud...azon nagy bukó nem lehet

szerk: van egy hp brand gépem, még csak igp-vel néztem, ssd-vel 12-13w volt idle:) 90+ gold táp van benne és 280w-os, ha vga-val terhelve bányász alatt lesz 60-80 az bőven jó
most tovább gondoltam, vajh notebookon expresscardon működik-e? van most elfekvőben pár kis gépem, tökéletesek lennének rá - se fogyasztásuk, se az áruk nem esik a közeljövőben -

[ Szerkesztve ]

Hirdetés

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.