Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Dendytv válasza athomi (#550) üzenetére


Dendytv
senior tag

:R Már mentek is ki oda a témák :R Kíváncsi leszek majd a 1050-re menyi FPS-t kapok majd +-ba :K

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#552) ollie


ollie
MODERÁTOR

Na, megrendeltem az Asus GTX 1050 Ti-t, holnap megyek érte, a hétvégén meg beizzítom. 750 Ti-t vált, szóval nagy ugrás lesz, és remélhetőleg az i5 4440S elég jól fog muzsikálni alatta.

***

(#553) Raymond válasza ollie (#552) üzenetére


Raymond
félisten

Itt egy video ahol a 1050Ti tesztelve van kulombozo CPU-k alatt (Pentium G4560, i3-7350, i5-7600K, i7-6700K), nem ugy nez ki hogy a procid majd visszafogna barhol is.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#554) athomi válasza ollie (#552) üzenetére


athomi
veterán

Végül ezt választottad?

(#555) ollie válasza athomi (#554) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen.

***

(#556) Klikk1984


Klikk1984
csendes tag

sziasztok

Beszeretnék ruházni 1 inno3d 1050ti compact(1 ventis) kártyára! Valaki tudna róla véleményt mondani, akinek esetleg van? Mennyire hangos a ventije?köszi Üdv

(#557) athomi válasza Klikk1984 (#556) üzenetére


athomi
veterán

Az INNO3D GTX1050-esein fixfordulatosak a ventik az egy és kétventis kártyákon is. Mivel vélhetőleg a GTX1050Ti-vel is ugyanez a helyzet, ezért INNO3D-t nem szoktunk ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#558) athomi válasza athomi (#557) üzenetére


athomi
veterán

INNO3D GTX1050-ről (egy ventis):
"A kártya az Inno3D műhelyéből került ki, és egyetlen apróságot leszámítva tökéletes volt. Az "apróság" annyi, hogy a kártyán a ventilátor fix fordulatszámon üzemelt. Terhelve sem volt kimondottan halk (cserébe 60 fokon tartotta a GPU-t), de azzal még nem is lett volna semmi bajom - viszont ugyanez a szélzaj idle-ben kifejezetten idegtépő volt, két nap alatt kiderült, hogy ezzel a kártyával sem leszünk barátok." Forrás

INNO3D GTX1050Ti TWIN X2-ről (két ventis):
[link]

INNO3D GTX1050 Twin X2-ről (két ventis):
Ami kicsit fura, hogy a GTX1050 TWIN X2 viszont fórumtárs általi leírása alapján nem fixfordulatos, bár nincs nagy különbség idle-ben és load-ban a venti fordulata között.

[ Szerkesztve ]

(#559) Klikk1984 válasza athomi (#558) üzenetére


Klikk1984
csendes tag

köszi a gyors segítséget
Nálam sokat nyom a venti hangja! alvás közben zavar

[ Szerkesztve ]

(#560) athomi válasza Klikk1984 (#559) üzenetére


athomi
veterán

Akkor valamelyik félpasszív kártyát ajánlom (Gigabyte kártyák mindegyike, Asus Expedition, Asus Strix, MSI Gaming, EVGA SSC).

[ Szerkesztve ]

(#561) Lifer092


Lifer092
senior tag

Ezek a PCX "tesztek".... :DDD :DDD

Francba, pedig 100% biztos voltam benne hogy az 1050Ti -m elkalapálja a 40 ezerrel drágább 6 gigás 1060-at... :((( :DDD

(#562) Mans20 válasza Klikk1984 (#559) üzenetére


Mans20
addikt

Neked is ez ajánlott, hangtalan. [link]

(#563) LackoMester


LackoMester
addikt

Már lassan egy hónapja használok egy MSI GTX 1050Ti OC 4GB kártyát, teljesen jó. Mindenkinek aki kompakt méretű kártyát keres, csak ajánlani tudom a tipust, halk ( nem félpassziv, eleve nem ilyet kerestem ) , hűvös. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#564) syberia válasza LackoMester (#563) üzenetére


syberia
veterán

Ez a hűtés a GTX 750-en is jól szerepelt, kollégámnak is az van, a borda tiszta por ;] de terhelés alatt sem megy 50 fok fölé. :R

https://howbad.info/

(#565) LackoMester válasza syberia (#564) üzenetére


LackoMester
addikt

Tény valami okból vonza a port, de hatékony, annyi biztos. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#566) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

ipon giga 1050 ti 51300 rendeltem is egyet:P

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#567) athomi válasza kisza25 (#566) üzenetére


athomi
veterán

Most akartam írni, az egy ventis meg 50.400, azt is lehet vinni. :)

(#568) kisza25 válasza athomi (#567) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

láttam, raktam rájuk értesítést, ha 52eFt alá mennek kapjak email-t:D
de most az rx 460 4GB-ból is giga van és tök csendes, fogyasztásuk ugyanaz és méretek alapján is ugyanaz a hűtés lehet rajtuk

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#569) Franklin válasza kisza25 (#568) üzenetére


Franklin
addikt

Megveszem az RX 460-ad egy huszasert :P

(#570) kisza25 válasza Franklin (#569) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

postával együtt? :P kb annyiért elmegy szerintem, mint vettem, mínusz párezer Ft, nekem ennyit megér, hogy ezt is kipróbáltam:)
rx 460, 470, gtx 1050ti megvolt, utolsó nekem elég fullHD-ra :)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#571) ollie


ollie
MODERÁTOR

Jajj de jó ez az Asus 1050 Ti! :) Nagy előrelépés 750 Ti után.

***

(#572) sanyi0627


sanyi0627
senior tag

Sziasztok
Mely típusok félpasszívak?
ezeket néztem ki első körben:
GIGABYTE GV-N105TOC-4GD
ZOTAC GeForce® GTX 1050 Ti Mini
Koszi
Udv

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#573) Mans20 válasza ollie (#571) üzenetére


Mans20
addikt

Ugye, hogy néma?

(#574) athomi válasza sanyi0627 (#572) üzenetére


athomi
veterán

Kicsit olvass vissza kérlek (pl. #560). A Zotac mini nem félpasszív.

[ Szerkesztve ]

(#575) ollie válasza Mans20 (#573) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ja, nem hallom.

***

(#576) ollie


ollie
MODERÁTOR

Hmm, a Civilization 6, nagyjából közepes beállításokkal, 3.3GB VGA memóriát használ. Vagyis kell a 4GB, még ehhez a kártyához is. Ja, és nem lassú így, a játák elején 60+ fps (vsync be van kapcsolva), a vége felé is kb 40+ van.

***

(#577) aNorganiK_


aNorganiK_
tag

Hali!

Ezt az EVGA 1050TI-i nézegetem: [link]

Viszont a gyártói oldal szerint nem kell neki tápcsati?Ez igaz vagy más 1050ti-nél is van így?

Jó ez a kártya vagy van kimondottan ajánlott az 1050ti-k között?

--- too weird to live too rare to die ---

(#578) athomi válasza aNorganiK_ (#577) üzenetére


athomi
veterán

A legtöbbnek GTX1050Ti-nek nincs, mert a kártya 75W-os TDP-vel rendelkezik. Amelyiknek van, arra valószínűleg a tuninglehetőség miatt kerül rá, de az eddig tapasztalatok alapján nincs különösebben lényege, mert hamarabb elfogyik a kártyában lévő tuninglehetőség, mint hogy túllépd a TDP limitet.

Nagyon drága ez az EVGA, nem éri meg, keress másik típust. Kicsit visszaolvasva találsz bőven infót. Ha félpasszívat keresel, akkor a jelenlegi kínálatból ezt választanám.

[ Szerkesztve ]

(#579) aNorganiK_ válasza athomi (#578) üzenetére


aNorganiK_
tag

Innen ph-ról venném 53-ért így sem éri meg?

--- too weird to live too rare to die ---

(#580) athomi válasza aNorganiK_ (#579) üzenetére


athomi
veterán

53-ért rendben van, ha bízol a ph!-s eladóban. Mondjuk egy esetleges eladásnál valószínűleg értékcsökkentő tényező lesz, ha "Gézához" szól a garancia. Én még mindig az előbbit venném, mert olcsóbb és az is félpasszív ha ez számít.

[ Szerkesztve ]

(#581) ollie válasza aNorganiK_ (#579) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Boltból már kapsz annyiért, szerintem nem érdemes sufnigarisat venni.

Én pl ezt vette tegnap: [link]

***

(#582) Dendytv


Dendytv
senior tag

Nálam ő jön lefelé ! ő neki jók a cooler-ei ? Hogy ha fel szeretném OC-zni ? És Ismerő mondta,azt hogy ha nincs rajta táp csati az nem olyan jó mert akkor az alaplapból szívja az áramot ez igaz ?

[ Szerkesztve ]

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#583) ollie válasza Dendytv (#582) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ismerős hülyeséget mondott.

OC-re nem igazán lesz jó, arra kéne az extra tápcsati.

[ Szerkesztve ]

***

(#584) Dendytv válasza ollie (#583) üzenetére


Dendytv
senior tag

Akkor nem is OC-zam majd ? apszolute ? És akkor miből szívja az áramot ha nem a lapból ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#585) Franklin válasza Dendytv (#584) üzenetére


Franklin
addikt

A tápból, az alaplapi foglalaton keresztül, mint minden vga.

(#586) Dendytv válasza Franklin (#585) üzenetére


Dendytv
senior tag

De akkor jobban van terhelve az alaplap nem ?

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#587) ollie válasza Dendytv (#586) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Jobban? Nem lehet túlterhelni.

***

(#588) Dendytv válasza ollie (#587) üzenetére


Dendytv
senior tag

Értem :R

Semmi sem égeti úgy a szívet, mint az üresség, ha valamit, valakit elvesztünk, mielőtt igazán ráébrednénk, mennyit jelentett nekünk. Mostanában gyakran emelem kupán hiábavaló tósztra, hogy bocsánatot kérjek attól, aki már nem hall engem: Zakra, aki fölébreztette a bátorságomat.

(#589) xtro válasza ollie (#581) üzenetére


xtro
aktív tag

+1 inkább bolt

(#590) fagy53 válasza ollie (#583) üzenetére


fagy53
nagyúr

Az ismerős nem mondott hülyeséget, ha nincs rajta tápcsati az nem jó a tuningra, mert a lapból szívja az áramot. Ez kb így is van, mert ha van tápcsati akkor ez azt jelenti, hogy ki lehet tolni a TDP-t és nem korlátoz a bios, más kérdés, hogy ennek ellenére kicsi a tuningpotenciál és nem lesz különösebben nyerő ez a verzió.

Dendytv: manapság eléggé beszűkült a tuning lehetőség, a boost bevezetése óta 20% alatti a teljesítmény növelés házilag, ez pedig édeskeveset ér. Gyors ez a kártya így is, ha meg több kell van lehetőség egy lépcsővel feljebb lépni, de ez már pénztárca kérdése és nem a tuningé! ;)

(#591) ollie válasza fagy53 (#590) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne csináld már te is. Mindegyik a lapból "szívja" az áramot (bármit is jelentsen ez a szívás). Az extra tápcsati ahhoz kell, ha a megengedettnél magasabb teljesítményre van szükség (70 vagy 75 watt), amit már nem enged meg a PCIe szabvány. Mivel szabályozza az alaplap, hogy mennyi teljesítményt lehet maximum felvenni, ezért az égvilágon semmi hátránya nincs az alaplapra nézve, hogy a VGA-n van-e extra tápcsati, vagy nem.

***

(#592) Csupingo válasza fagy53 (#590) üzenetére


Csupingo
veterán

Válasz egy másik fórumról: A PCI-e 2.0 miatt ne aggódj: Ugyanúgy 150W a slot terhelhetősége, mint a PCI-e 3.0-nak.
Ergo: Azokat a kártyákat, amelyek többet vesznek fel ennél, külön tápcsatlakozóval látja el a gyártó.

szerk: Valószínüleg a pci-e 1.0 vs. 2.0 kompatibilitással keverted, mert az elöbbinél 75W a slot maximalizált terhelhetőségi limitje." A ph-n is 150 W-ot említenek a sloton keresztül. Úgy tudom, a gyártók a régebbi lapokkal való kompatibilitás miatt készítik úgy a kártyákat, hogy max. 75 W-ot vegyenek fel az alaplap felől, a többit plusz tápcsatlakozón.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#593) ollie válasza Csupingo (#592) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát ha 150-nel terhelhető a PCIe, akkor meg pláne igaz, amit írtam.

***

(#594) fagy53 válasza ollie (#591) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nem ezt írtam én is ? :D Teljesen igazad van , most...
Az ismerős is ezt mondta, a megfogalmazás az már más tészta.
A "szívja" elég vulgáris, de lényeglátó. :D Az alaplapi csatlakozó 75W-os ami a feszültség és az áram szorzata, a feszültség állandó, így a VGA áramot vesz fel, kvázi "szív" a csatlakozóból.
Az áram nagysága a 75W miatt korlátozott, ha nagyobb kell az már csak más forrásból lesz elérhető ez pedig a VGA tápcsatija azoknál a kártyáknál ahhoz ez megvan. Más esetekben pl nálam a VGA bios csökkenti az órajelet és/vagy a feszültséget / a GPU-ról van szó/.
Kb ezt ragozzuk mind a hárman és igazunk van... :DDD

Csupingo: igazad van, valóban megduplázták annakidején a terhelhetőségét ennek a csatinak, de ha a VGA-t 75W-os TDP-vel adják ki, az olyan mintha a csatlakozó csak ennyit engedne meg, ennyiben valóban pontatlanul fogalmaztam, de ez nem változtat a fenti mondanivalómon. :R

[ Szerkesztve ]

(#595) Csupingo válasza fagy53 (#594) üzenetére


Csupingo
veterán

Persze, a tuninggal kapcsolatban igazad van, bár nekem az rémlik, hogy a tulajok többnyire azt mondják, a plusz tápcsatist se lehet sokkal jobban tuningolni, mert gyárilag elég szigorúan 75 W környékére van állítva a kártya. Esetleg annak lehet fontos, akinek pci e 1.0-ás lapja van, hogy ne legyen annyira határon terhelve, vagy akiket kicsit megnyugtat a tudat, hogy a plusz tápcsatlakozót is használva, talán kevesebb áramot vesz fel a kártya a lap felől.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#596) fagy53 válasza Csupingo (#595) üzenetére


fagy53
nagyúr

Jól látod, erről is írtam azért, hogy valaki visszakeresve talán rálel és láthatja, hogy nem sokat ér a tuning a mai kártyáknál. Benne volt a hsz-ban az is, hogy "okos" VGA ez, két ponton is visszaszabályoz, ha elérné a 75W-os TDP limitet, így félelemre semmi ok. Egyetértek veled, bár nem is gondoltam erre, hogy a PCi-e 1.1 szabványú lap tulajdonosaira is gondolhattak az nVIDIA-nál a 75W-os limitnél!

(#597) JohnK


JohnK
aktív tag

Megrendelve az ASUS STRIX-GTX1050TI-O4G-GAMING.

A tulajokat megkérdezhetem milyen felbontáson használják főleg játék/win alatt és mekkora monitoron?

[ Szerkesztve ]

(#598) Sgr_A válasza JohnK (#597) üzenetére


Sgr_A
addikt

szia
32" full hd

(#599) JohnK


JohnK
aktív tag

Sziasztok!

Ha megjön a kártya FURMARK mellett mivel tanácsoljátok tesztelni, hogy biztosan jó-e?

A mostani 750 Ti-t egyből eladnám és nem akarok alaplapi VGA-val maradni, ha valami gond van. Játszani most nincs időm.

(#600) Raymond válasza JohnK (#599) üzenetére


Raymond
félisten

Peldaul ne Furmark-al, hanem jatekokkal amivel jatszol. Vagy ha mar benchmark akkor inkabb egy Time Spy mondjuk.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.