Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1651) Sir81 válasza Chaser (#1650) üzenetére


Sir81
aktív tag

És még van képed idejönni és nyíltan röhögcsélni is... Na ezek vagytok ti!

(#1652) xtro válasza Chaser (#1650) üzenetére


xtro
aktív tag

Vagy berakod SLI-be és akkor több VGA számol egyet (1050-ek nem tudják) vagy több gépet "egyesítesz" csak akkor az plusz fogyasztás(cpu,hdd stb,...). De szvsz ha csak egy ilyen low profile gépbe akarod berakni így mellékkeresetnek akkor mehet,csak számolj vele hogy az itteni árral kb 3hónap alatt térül meg. Ha egy kicsit komolyabban gondolod akkor inkább olyat vegyél amit később bővíthetsz (SLI/CF).
Notebookra rákötve külsőleg kb 30%-al rosszabbul teljesít.

Sir81 ¯\_(ツ)_/¯

[ Szerkesztve ]

(#1653) giornalista válasza Sir81 (#1651) üzenetére


giornalista
senior tag

miért is?

bárki azt, annyit és arra vesz, amit akar, hol itt a gond?

(#1654) Sir81 válasza giornalista (#1653) üzenetére


Sir81
aktív tag

Igazad van. A politikus is annyit lop amennyit csak tud és akar. Legyünk erre is büszkék! A lényeg hogy legyen dellád ez a mai világ erkölcsi mutatója! Akinek ezt már magyarázni kell az régen rossz.

(#1655) Chp


Chp
őstag

De most tulajdonképpen mi ez a jelenség amely során felmentek a 1050(Ti) árak és legtöbb helyről el is fogytak a kártyák? Mi történik?

(#1656) dugo_ válasza Chp (#1655) üzenetére


dugo_
veterán

Elfogyott minden más, jobb híján erre fanyalodtak rá a vevők.
Még mindig jobb, mint Venezuelában.

(#1657) Chp válasza dugo_ (#1656) üzenetére


Chp
őstag

De lesz ez korrigálva? ... úgy értem újra fel fogják tölteni a ráktári árukészleteket? Jövő hónap elején tervezem a 1050 Ti-m rendelését, marha boldog vagyok. :(((

(#1658) giornalista válasza Sir81 (#1654) üzenetére


giornalista
senior tag

milyen erkölcsi érték kapcsolódik vajon egy videokártyához?

te és én játékra használod, a másik pénzt keres vele, mesélj már egy kicsit arról, hogy hol itt az erkölcsi különbözőség.

az, hogy örülsz-e valaminek vagy sem, jó-e neked vagy sem, meg teljesen független ettől.

(#1659) dugo_ válasza Chp (#1657) üzenetére


dugo_
veterán

Jövő hónapban kiderül. LeC-nél még vannak 44-53k között.

(#1660) Chaser válasza Sir81 (#1651) üzenetére


Chaser
titán

mi a problémád?
elő van írva, hogy vga-t csak játékra lehet használni?
én nem mondom meg mire költsd a pénzed, te se mondod meg nekem, azt se amit veszek mire fogom használni, köszönöm
van egy üresen álló gépem, most lenne valami értelme is, ha 1080tit vennék játékra azt se sűrűn használnám...nem miattam fog bedőlni a vga piac az biztos:) ha visszatermeli az árát már bőven jó, aki nem akarja nem csinálja, nincs benne semmi llegális
csak egy játék...

xtro köszönöm, micro torony, mehetne bele pár vga, táp elbírna ebből 3-4-et, de ha csak sli-vel működik akkor lényegtelen:) nagyobb vgat pedig ilyen árakon nem veszek, farmban egyelőre nem gondolkozom:) kipróbálom, aztán kiderül...abban már látnék fantáziát, h minimál konfigokat össze dobni erre csak 1050-re építve, ahogy átfutttam még mindig olcsóbb egy konfig mint magéban egy 1060:) van pér monitorom is elfekvpben, 3.4 gépet tudnak kezelni..na majd jétszom, köszönöm az infot még egyszer

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1661) Sir81 válasza giornalista (#1658) üzenetére


Sir81
aktív tag

Igen, csak lehet hogy nekem elég egy kártya ahhoz amihez kell neki meg kell minimum 6. Tudsz számolni? Aztán még el is akarja adni miután kiélte! Valóban teljesen tisztességes korrekt hozzáállás...

(#1662) athomi válasza Sir81 (#1661) üzenetére


athomi
veterán

Ne csináld már, mindenki annyi kártyát vásárol amennyit akar, és arra használja amire akarja. Ha akarja mind a 6-ot használhatja söralátétnek is. Semmi tisztességtelen, erkölcstelen nincs ebben.

[ Szerkesztve ]

(#1663) Pasadena83 válasza Chp (#1619) üzenetére


Pasadena83
csendes tag

Nekem MSI van, sima egy ventis. Teljesen csendes.
Szerintem nyugodtan meg lehet ezeket venni. Ha nem akarod huzni, akkor nem biztos hogy megeri a felarat a dragabb hutes: presze ez egyeni preferencia kerdese is.

(#1664) Chp válasza Pasadena83 (#1663) üzenetére


Chp
őstag

Nos igen, pont azért szeretném a Gigát, hogy egységes legyen az összkép, mivel az alaplapom is az. Nincs technikai befolyása, csak bogár a fejben. Mindegy, talán a jövőhét vagy hónap folyamán újra lesznek Gigák.

(#1665) giornalista válasza Sir81 (#1661) üzenetére


giornalista
senior tag

te, és mi közöd van ahhoz, hogy hány kártyát vesz? kifizeti? ő maga? igen. akkor meg?

ki ne találjuk már, hogy ez bárkire is tartozik, vagy hogy van "jó" meg "rossz", sőt, erkölcsös, meg morális (...) felhasználása egy VGA-nak :Y :Y

(#1666) #22743424


#22743424
törölt tag

Én úgy látom, hogy az olyan ami nekem van nem nagyon kelendő ZOTAC ZT-P10510B-10L pedig remek kártya és nagyon jó a hűtése és halk . Jelenleg a leghangosabb dolog a gépemben egy WDC WD1600HLFS-60G6U1 merevlemez. Nem hangosabb mint egy egy ventis. :)

(#1667) Nagya21


Nagya21
addikt

HAli!!
Illen karit vettem a múlt héten a vizeseknél 49650-ért (de ott már nincs) az Iponnál van de nóóóóórrrrrmálisak ezek?????
IPON
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1668) giornalista válasza Nagya21 (#1667) üzenetére


giornalista
senior tag

ezek nyilván hibás árak :) a másik topikban 3 gigás 1060-at tettek be LegjobbMárktól 170 ezerért :D

(#1669) Chp válasza Nagya21 (#1667) üzenetére


Chp
őstag

Ez az ár hogyan lehetséges? :Y

(#1670) #22743424 válasza Nagya21 (#1667) üzenetére


#22743424
törölt tag

Leértékelve! :W :C Valakinek nagyon elgurult a valamije.

[ Szerkesztve ]

(#1671) Nagya21


Nagya21
addikt

Há gondúkodom nagyon, hogy eladom nekik 80-ért :DDD :DDD :DDD
'oszt veszek egy 1060-ast ........
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1672) Sir81 válasza giornalista (#1665) üzenetére


Sir81
aktív tag

Ezt mond azoknak aki miattuk nem jutnak kártyához abszolút a nyár folyamán! Vagy szerinted ez a normális ami most a piacon megy???

(#1673) Viktor77 válasza Sir81 (#1672) üzenetére


Viktor77
titán

Ja, mert egy videókártya létszükséglet. Nem jutnak kártyáához? Jajj, most mi lesz? Világvége, nem kapok videókártyát!

Tök mindegy mi megy a piacon, de ahhoz neked pont nulla közöd van, hogy más a fizetéséből milyen és hány videókártyát vesz.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1674) Sir81 válasza Viktor77 (#1673) üzenetére


Sir81
aktív tag

Ha 10 év után szeretnél gépet újítani és ezek belesz*rnak akkor igen "létszükséglet". Látom te se vagy képes felfogni, hogy nem az a baj hogy mennyit vesz hanem hogy mennyi marad...

(#1675) Viktor77 válasza Sir81 (#1674) üzenetére


Viktor77
titán

1. Ha nulla marad, akkor sincs semmi jogod mást leszólni, hogy felvásárolta az egész gyárat.
2. A "mennyi marad" pont nem rajta múlik, hanem a gyártókon.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1676) AxBattler válasza Sir81 (#1674) üzenetére


AxBattler
félisten

Te nem vagy magadnál. Ez nem olyan mint az élelmiszer ellátás háború idején.
Nem fog senki belepusztulni, ha 1-2 hónapot várnia kell VGA-ra.

Meg nehogymá' a vevő/fogyasztó feleljen a kínálatért; ha jól gondolom, ez a kereskedő, forgalmazó, és a gyártó cég sara.

(#1677) dugø
Ott épp polgárháború van. ;)

Ja, nehogy megnyissa valaki az arukereso.hu-t, vagy argep.hu-t... :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1677) dugo_ válasza AxBattler (#1676) üzenetére


dugo_
veterán

Még háború sem kell hozzá, elég átruccanni Venezuelába,. Ott épp Kolumbiáig kell menni, hogy WC-papírt kapjon az ember...

Még mindig van egyébként 50k alatt boltból 1050Ti, de egyszerűbb párhuzamosan fél tucat topikot túráztatni a sírással.

[ Szerkesztve ]

(#1678) Sir81 válasza AxBattler (#1676) üzenetére


Sir81
aktív tag

Abban igazad van hogy a gyártó sara és nyilván ebben bőven benne van a szándékosság is.
Szerintem itt nem 1-2 hónapról lesz szó, de ne legyen igazam.

(#1679) Sir81 válasza dugo_ (#1677) üzenetére


Sir81
aktív tag

Hol van 4Gb modell 50 alatt?

(#1680) dugo_ válasza Sir81 (#1679) üzenetére


dugo_
veterán

https://www.alza.hu/gigabyte-geforce-gtx-1050-ti-d5-4g-d4564639.htm
Például.
Vagy egy ventis MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC is van az Alzánál, Aquánál, de az nem tud félpasszívat. Végig kell Árukeresőzni a lehetőségeket.

(#1681) weborgon válasza giornalista (#1665) üzenetére


weborgon
csendes tag

Azért szerintem ne ugassuk le annyira Sir81 -t, mert bizonyos szempontból van igazság a szavaiban, bár én más szempontból közelíteném meg.

Gondoljátok át skacok, hogy voltaképpen miért lőtt ki ennyire magasra a BitCoin és egyéb cryptovaluták árfolyama? A BT pl. járt már 2800 dolláron is, és bár az árfolyamuk totál hullámvasút, de évek óta stabilan növekszik. Mi ezeknek a virtuális valutáknak a legnagyobb kézzelfogható előnye?

Megmondom: az anonimitás. A tranzakciók lekövethetetlenek, nem csak a NAV, hanem senki által nem láthatóan mozognak a nagy pénzek. Bár sokan mondogassák, hogy majd mögé áll a reálgazdaság és nem csak a feketepiac mozgatja.. ez talán majd egyszer így lesz, de most még tuti nem. Mutatóba ugyan van pár webáruház meg üzlet ahol cryptovalutákkal is fizethetsz, de ezek valós aránya azért elég minimális. Ez érthető, uis. épeszű üzletvezető nem bizniszel a cégében olyan valuta alapján, aminek az árfolyama akár napi szinten 20-30% föl-le mozgásokat produkál. A reál gazdasági szféra gyártói és forgalmazói addig nem állnak át egy új pénznemre, amíg annak árfolyama nem stabilizálódik - hacsak nem akarnak kaszinó üzemmódban termelni.

Szóval a BT, ETH meg egyéb cryptopénzek árfolyamát (ma még) biztosan nem a qrva nagy reálgazdasági háttér tolja felfelé, hanem az anonimitás ténye és abból fakadó előnyök (meg persze a magánemberektől származó spekulatív célú tőkebefektetés, akik "hisznek" a dologban, de az más tészta). Az anonimitás és pénzmozgások nyomonkövethetetlensége meg annak jó, akinek dugdosnivalója van. Mondjuk ha egy drogbáró lennék, akkor manapság tuti nem készpénzzel szarakodnék, hanem ha az egyik "leányvállalatom" lovét akar nekem küldeni, akkor ők vesznek BTC -t, azt elutalják nekem, én a kapott BTC -t átváltom dollárra és ha jó az időzítés, akkor az egész tranzakciós művelet pár perc vagy órán belül lezajlott. Lové nálam és egy hatóság se tudja követni, aka pénzmosás kipipálva.

Az árfolyamok tehát azért lőttek ki annyira, mert az uccsó pár évben mind több feketepiaci szereplő állt át hasonló módszerre, vagyis non-stop kereslet van a cryptovalutákra. Drog, fegyver, qrvák, emberkereskedelem.. soroljam? A Wannacry -hoz hasonló vírusok készítői se azért BTC -ben kérték a dellát, mert olyan modernek, hanem azért mert az anonimitás nem rossz, ha ilyesmi bizniszben utazol.

Most biztosan nagyon sokan fognak lehurrogni meg elküldenek a p*csába, merthogy "igenis a reálgazdaság egyre aktívabb részvétele tolja meg az árfolyamot" (ami miatt most érdemes ebbe magáemberként is beszállni), meg satöbbi. Én viszont a józan paraszti eszemmel azt mondom, hogy ha holnap - valami csoda folytán - hirtelen megszünne a BTC, ETH és egyéb virtuál pénzek anonimitása, akkor villámgyorsan a béka segge alá zuhannának az árfolyamok - persze nem a nullára, de a jelenlegi töredékére. Ilyen csoda persze nem várható, ezeket a kódokat szinte lehetetlen feltörni, szóval még jódarabig ezzel kell élnünk.

A bányászok lényegében ennek a hálózatnak a fenntartásáért, működtetéséért kapják a pénzüket. Pici marzs az övék, havi pár tízezer azért leeshet egy magánembernek is, főleg ha az áramot is "okosba" meg tudja oldani. Nagyon minimális, milliomodnyi töredéke ez annak a lovétömegnek, amik anonim mozgatásához hozzájárul, de a pénz forrása attól még lsd. fentebb.

Szóval a morális vetülete a dolognak inkább innen nézve érdekes, és nem a VGA -k ára felől megközelítve. Pár hónapja én is totóztam rajta, hogy üzembe állítsak-e egy bányászgépet, de én a fentiek miatt inkább nem. Sir81 jól mondja a #1654 hozzászólásban: a pénz nem minden. Annyira sz*rul meg nem állok anyagilag, van nekem rendes szakmám is amivel a hamburgerrevalómat megkereshetem. Sok évvel ezelőtt pár pacák megkeresett, hogy csináljak nekik egy webáruház szerű oldalt, csak ott főleg vagy 200 prosti lett volna, a normál ár dupláját ajánlották, én meg azt is - nagyon udvariasan - visszautasítottam. Később jópár programozó ismerősöm mondta, hogy milyen hülye vagyok. Én meg hiába magyaráztam, hogy önmagában nem a qrválkodással van bajom - ha a lány full önként csinálja és részéről OK, akkor nincs abba semmi rossz -, de ne mondja már nekem senki, hogy ha van 200 prosti egy honlapon, akkor ott kivétel nélkül mindegyik önként és dalolva csinálja mert mindig is erről álmodott, s egy sincs köztük, aki ne valamiféle kényszerből (fizikai, lelki, anyagi, drog, stb.) S ha csak egy lány is van a 200 -ból, akkor az a weboldal-készítés már nem az én bizniszem. De ez csak az én hülye heppem, ha ügyvéd vagy könyvelő lennék, akkor is megnézném, hogy milyen személy érdekeit védem vagy milyen cégnek adminisztrálok.

Persze, senki ne értsen félre: nem teszek egyenlőséget az illegális, feketepiaci tevékenységek és a bányászkodás között. Egy-egy bányász részesedése minimális ezekben a folyamatokban és ettől még senki se válik bűnözővé. Jogilag a dolog full legális. Morálisan meg kinek mi fér bele.

Van aztán a dolgoknak még egy környezetvédelmi vonatkozása is, de ebbe mostmár nem megyek bele. :-) Az meg, hogy a VGA -k árára ez az egész milyen hatással van, már tényleg sokadrangú kérdés. Most a raktárkészletek kiürültek, majd pár hónap múlva vissza fogják tölteni. Kell egy kis idő, amíg a gyártók alkalmazkodnak és felfuttatják a termelést, de idővel le fog ez csengeni, aztán úgyis a kereslet/kínálat szabályoz. Most megnőtt a kereslet, de nem lesz ez mindig így.

Na, peace! :-)

[ Szerkesztve ]

(#1682) giornalista válasza Sir81 (#1672) üzenetére


giornalista
senior tag

az egyiknek jó, a másiknak nem. ez így működik.

persze, aki most nem tud VGA-t venni, vagy csak drágábban, az Mr. Crayfish (gyk: rák úr). sokan viszont nagyon jól jártak, mert el tudták adni a kártyájukat haszonnal. a harmadik meg örül neki, mert pénzt keres vele.

az ilyen helyzetekben van, aki szerencsés, van, aki rosszabbul jár, de azokat basztatni, akik jól járnak, hát nem tudom :) pure irígység, szerintem, más okát nem nagyon látom ezeknek az indulatoknak.

(#1683) AxBattler válasza giornalista (#1682) üzenetére


AxBattler
félisten

Sáványú á szeőlő! :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1684) athomi válasza Sir81 (#1679) üzenetére


athomi
veterán

Nem félpasszív, de simán vállalható kártya (47,-EFt).

[ Szerkesztve ]

(#1685) Sir81 válasza #22743424 (#1670) üzenetére


Sir81
aktív tag

Náluk minden mindig áthúzva és leértékelve van... :C

(#1686) senki66


senki66
senior tag

Rákerestem én is az Árukeresőn az egy ventis Gigára és azt látom, hogy Aquán 45590 - ennyiért vettem én is junius 1-én, de ha rákattintok, akkor kiderül, hogy még sincs már, nem tudom az Árukereső motorja, hogyan működik? Szóval nekem az egyik szemem sír a másik nevet, mert én május végén visszaadtam egy RX480 8 GB MSI Gaming x-et, mert szürke importos volt és nem bíztam a garanciában, pedig még áprilisban 74000-ért vettem (azt hiszem, akkor xar volt a Bitcoin és társai árfolyama, sokan attól tartottak, hogy még lejjebb megy) pedig ha mostanában eladom hardveraprón lehet "ingyen" meg lett volna a 1050TI, amit ~46000-ért vettem. Persze az is lehet, hogy az én "új" RX480-am is bányászlányka volt, akkor meg mégis jobb ez így.

(#1687) Pasadena83 válasza Chp (#1664) üzenetére


Pasadena83
csendes tag

Amazon? 147€ ert mar van Giga.

(#1688) Chp


Chp
őstag

A tököm tele van a nagy bányászokkal. Csak úgy megjegyeztem. Mire a vásárláshoz érek(júli eleje; fizu) lesz 60-70K egy 1050 Ti, vagy mi a fene van? Főleg, ha lesz még egyáltalán. És nem! Eszem ágában sincs 1-2 hónapot várni dVGA-ra, főleg, hogy integráltat kell használjak egyelőre. Brutálisan fel vagyok háborodva.

[ Szerkesztve ]

(#1689) Nagya21 válasza Chp (#1688) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Vedd meg most részletre, és ha majd lesz pízed, visszatolod a részletet.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1690) Chp válasza Nagya21 (#1689) üzenetére


Chp
őstag

De honnan vegyem? :(

[ Szerkesztve ]

(#1691) #22743424 válasza Chp (#1690) üzenetére


#22743424
törölt tag

Őket holnap hívd már fel én idevalósi vagyok és mióta eszemet tudom meg van ez a bolt [link]

(#1692) Chaser válasza #22743424 (#1666) üzenetére


Chaser
titán

2 év gar sztem erősen visszahúzó erő, ennyiért lehet venni 3 évvel is, sőt olcsóbban más gyártótól
én most ezt nézem, árban is jó és talán az egyetlen passzív megoldás - nem mintha ilyen kártyánál annyira számítana :) -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1693) Chp válasza #22743424 (#1691) üzenetére


Chp
őstag

Tegnap leadtam náluk a rendelést egy Gigabyte 1050 Ti-re, most jött a visszajelzés, hogy hupsz, el is fogyott.
/
Olyan szinten fújok a nagyfejű bányászokra, hogy lemarnám az arcukról a bőrt, amiért ilyen helyzetet idéztek elő. Mondjon erre bárki bármit. Herótom van tőlük.

(#1694) Chaser válasza Chp (#1693) üzenetére


Chaser
titán

beszéld ki magadból, könnyebb lesz ( :
;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1695) AllTheBest válasza Chp (#1693) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Semmi gond nem lenne a bányászokkal, ha a gyártók ki tudnák szolgálni mindenki igényeit. Kicsit én is fújok rájuk, de talán rendbe szedi magát a piac pár hónapon belül

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1696) Chp válasza Chaser (#1694) üzenetére


Chp
őstag

Jól is esett, a kutya hágja meg!

(#1697) Chaser válasza AllTheBest (#1695) üzenetére


Chaser
titán

erről van szó, a gyártók nem voltak erre felkészülve, ami nem meglepő:) most valszeg 48 órából 24-et mennek a gyárak ( :
de ha az lecseng tömeges túlkínálat lesz, nagy eséllyel a gyártók is kénytelenek lesznek árat csökkenteni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1698) AllTheBest válasza Chaser (#1697) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én is csak reménykedek, ha lecsengett a bányász őrület, akkor ha elérhető lesz nomrális áron akkor vagy 1060 sli vagy rx 480 crossfire lesz beszerezve, remélem, hogy 2 év garis bányászkarikkal fog megtelni a piac :D

[ Szerkesztve ]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1699) Chp válasza Chaser (#1697) üzenetére


Chp
őstag

Véleményed szerint mennyi idő lehet még lecseng az általad említett folyamat? Megközelítőleg. :B

...bele sem gondoltam, valóban túlkínálat lesz így.

[ Szerkesztve ]

(#1700) Sir81 válasza AllTheBest (#1698) üzenetére


Sir81
aktív tag

RX 480-ra nagyon ne számíts. Jön az új széria, nem fognak már régit gyártani. Az meg valóban szánalmas, hogy a sok kretén bányász elkezdi magyarázni hogy napi 24 órás járatás után igenis érdemes vásárolni tőlük! Annyira szánalmasak! ;]

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.