Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Alpachino válasza mucsiattila (#1399) üzenetére


Alpachino
veterán

Nekem az E5440 egy 750TI-vel volt előtte párosítva...azzal mondjuk, úgy ahogy elégségesnek bizonyult, de a 1050ti már nagy falat volt neki. Ráadásul 3GHz fölé sem tudtam húzni a procit, a G41 fsb korlátai miatt. :(

De ha később lesz konfig, ill proci csere, akkor mehet bele, addig elesszel a xeonnal annyi biztos :K

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1402) Scholes9 válasza D4v3 (#1400) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Nálam is voltak random fagyások, kipróbálom ezt :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1403) AxBattler válasza D4v3 (#1400) üzenetére


AxBattler
félisten

Nálam ugyan nem volt fagyi, viszont ezt én is belövöm, jól fog még jönni.
Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#1404) Viktor77


Viktor77
titán

De ne az általános fülön állítsátok maxra (mert így full órajelen teker mindig), hanem a problémás alkalmazást adjátok hozzá, és ott. Így mikor az fut, akkor nyomja maxra az órajelet. Asztalon pl. minek menjen fullon?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1405) Scholes9 válasza Viktor77 (#1404) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Mert ki tudja miért fagyott nálam pl. Amúgy így is alig fogyaszt. Kipróbálom egyelőre csak :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1406) Ciccuka


Ciccuka
veterán

Palit GTX 1050 Ti KalmX 4GB Review

:C

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1407) Vigneau válasza Ciccuka (#1406) üzenetére


Vigneau
félisten

Remek OC értékei vannak a tesztben. Vajon újságírói példány lehet? Én sosem fogok ki ilyen potenciálú VGA-kat... :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#1408) Ciccuka válasza Vigneau (#1407) üzenetére


Ciccuka
veterán

Passzívnak gyártott kártyák hűtőventilátorral megtámogatva, mindig tudtak.

Pl. Radeon 9550

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1409) Scholes9 válasza Ciccuka (#1406) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Bazz, nem is gondoltam volna :D :D

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#1410) Alpachino válasza Scholes9 (#1409) üzenetére


Alpachino
veterán

Nagyon kafa..passziv meg minden...de ennek a karinak az 1050ti esetében semmi értelme :N

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1411) Ciccuka válasza Alpachino (#1410) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezzel vitatkoznék. Egy normális hűtő került rá, ami üzem közben 0dD hangot ad ki magából elvileg. Célközönsége például, aki csendes gépet épít, de mellette még egy kis játékos teljesítményre is vágyik pluszban.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1412) athomi válasza Ciccuka (#1411) üzenetére


athomi
veterán

Zárt házban elég durván be tud melegedni. Félpasszív kártyák mellett (60°C-ig ugyanúgy 0dB), amik terhelés során is baromi halkak nem sok értelmét látom.

[ Szerkesztve ]

(#1413) Alpachino válasza Ciccuka (#1411) üzenetére


Alpachino
veterán

Szerinted pl. egy giga félasszív 1050ti mennyi hangot ad ki , mikor 60 fokig meg sem moccan a vetnije...? :N

Játék alatt, max. terhelésen, igen is hűtsön, ne engedje a karit 74 fokig. Továbbra is azt mondon tök értelmetlen egy 75W os 1050ti-nél a tök passzív megoldás.

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#1414) mucsiattila


mucsiattila
csendes tag

Sziasztok!

g4560 és 8GB ram mellé melyik 1050Ti-t ajánlanátok? Melyik most ár/érték arányban a legjobb itthon?
(Egyelőre 1080p, de később tervezem egy (esetleg 2) jobb (pl 1440p) monitor beszerzését)

Előre is köszi!

(#1415) Csupingo válasza mucsiattila (#1414) üzenetére


Csupingo
veterán

Ez vagy akár ez egész tűrhető árban van.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#1416) athomi válasza mucsiattila (#1414) üzenetére


athomi
veterán

1440p mellé karcsú lesz a kártya, mondjuk ha kellően kompromisszumképes vagy akkor jelenleg elég.

(#1417) gbors válasza mucsiattila (#1414) üzenetére


gbors
nagyúr

Én az egyventis Gigabyte-ot javaslom.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1418) camper007


camper007
csendes tag

Sziasztok!

gépvásárlást tervezek, konfig:

Alaplap: B250M MORTAR
CPU: G4560
RAM: Corsair vengeance lpx 8gb DDR4 2400MHz
HDD: WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
SSD: KINGSTON hyperx fury 120GB
TÁP: FSP HEXA+ 400w
HÁZ: Bitfenix Shinobi

ehhez gtx 1050ti-t választanék, a kérdésem az lenne, hogy megéri e
1050ti árak
a wf2oc-t választani az olcsóbb verziókkal szemben?

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#1419) AxBattler válasza camper007 (#1418) üzenetére


AxBattler
félisten

Szvsz vedd nyugodtan az olcsóbb Gigabyte-okat, nem lesz velük gond. :K

Huh, jól felmentek a 1050Ti árak, legutóbb 40k volt az alap Giga... :F

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#1420) Viktor77 válasza camper007 (#1418) üzenetére


Viktor77
titán

Nem éri meg a drágább, semmit nem ad pluszban, a sima is hangtalan.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1421) Ciccuka válasza camper007 (#1418) üzenetére


Ciccuka
veterán

Gigabyte-okat szerintem kerüld el!

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1422) camper007 válasza AxBattler (#1419) üzenetére


camper007
csendes tag

AxBattler és Viktor77

Köszönöm a válaszokat! :R

(#1423) camper007 válasza Ciccuka (#1421) üzenetére


camper007
csendes tag

Szia, miért? inkább mit ajánlott venni?

(#1424) athomi válasza camper007 (#1423) üzenetére


athomi
veterán

Csak szokás szerint zöldségeket beszél a kisasszony. Nyugodtan vedd a Gigabyte-ot, minden rendben a Gigabyte GTX1050/Ti-kkel.

[ Szerkesztve ]

(#1425) camper007 válasza athomi (#1424) üzenetére


camper007
csendes tag

Ok, köszi :D

(#1426) athomi válasza camper007 (#1418) üzenetére


athomi
veterán

A Windforce az egyventis Gigabyte kártyához képest valamivel hatékonyabb hűtéssel rendelkezik köszönhetően a nagyobb hűtőbordának, az 1 db hőcsőnek, a két 90mm-es ventinek, így pár fokkal hűvösebb a kártya (az egyventisnek szintén 90mm-es ventije van), valamint van egy műanyag merevítő hátlapja, található rajta egy kiegészítő tápcsatlakozó és valamivel magasabb órajelen jár GPU-ja.

[ Szerkesztve ]

(#1427) Ciccuka válasza camper007 (#1425) üzenetére


Ciccuka
veterán

Manli/Inno3D/Gigabyte a legalja kategória manapság a videokártyák terén, de vannak még akik hisznek bennük... Linkelhetnétek megbízhatósági statisztikákat

GTX1060 esetén jellemző problémák: ventilátorhiba, cicergés, nyákhajlás

Viktor77 elég átnézni a GTX1060 (más korábbi Nvidia) topikokba, ezt te magad is jól tudod. Ezek már tények. Elég ha valaki folyamatosan követi az aktuális népszerűbb videókártya topikokat.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1428) Viktor77 válasza Ciccuka (#1427) üzenetére


Viktor77
titán

Tedd meg te kérlek. Addig üres duma amiket írsz. Egyelőre te állítasz valamit, támaszd alá.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1429) athomi válasza Ciccuka (#1427) üzenetére


athomi
veterán

Fogd már fel, hogy GTX1050/Ti-ket ajánlgatunk, leszarjuk mi van a GTX1060 topikban. Aki GTX1060-at akar venni az átfárad a topikjába és ott majd ajánlanak neki nagyobb tapasztalattal, nagyobb rálátással kártyát, mint amennyi neked van. Kérlek ne írogass olyanokat zöldségeket a GTX1050/Ti topikban, hogy a Gigabyte GTX1050/Ti nem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#1430) Klikk1984 válasza Ciccuka (#1427) üzenetére


Klikk1984
csendes tag

Ilyen hülyeséget még nem hallottam. Nézd még az eladási számokat. Giga vezeti. Ennyit erről.😀

(#1431) Viktor77 válasza Ciccuka (#1427) üzenetére


Viktor77
titán

1. Hány márkáról rakjak ide linket, amikben hibásnak tüntetik fel? Sejtheted, hogy bármelyikről tudnék, százszámra.
2. Amiből sokat adnak el, abból több lesz a hibás. Ez elég logikus.
3. Hogyan kapcsolódik az 1060 az 1050-hez?

Egyszer kifogtam egy hibás Abit lapot. Képes voltam felfogni, hogy nem összes Abit lap szar, és az után is csak Abit lapjaim voltak (amíg voltak), nagy megelégedésemre.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1432) AxBattler válasza Ciccuka (#1427) üzenetére


AxBattler
félisten

És mivel az RX470-es Asus STRIX-eknek x@r volt a VRM-je, ezért ne vegyen senki STRIX RX460, 480-at, de 570-et se, nem igaz? :U

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#1433) athomi válasza AxBattler (#1432) üzenetére


athomi
veterán

MSI RX470 Armor ventijei rendeltetésszerűen 2500-3000 RPM-en üzemelnek terhelés alatt, ami brutális hanggal jár, ha nem lenne PCI-E foglalatba úgy elszállna, hogy kérhetne felszállási engedélyt is. Ráadásul hibás MSI RX470 Gaming-ről is tudok, szóval az MSI is egy szutyok. :D

(#1434) Ciccuka válasza Klikk1984 (#1430) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nézd még az eladási számokat. Giga vezeti.
Hol nézzem meg?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1435) senki66


senki66
senior tag

Sziasztok,

Visszaolvastam kicsit a topikban és úgy látom itt is ugyan az a dilemma van, mint a 1060/RX470/80 stb. topikban, legalábbis a Gigabyte-tal kapcsolatban. Van aki szerint rossz, sokaknak meg nincs vele semmi gondja. Én először egy RX480 8 GB MSI Gaming X kártyát vettem, az RX topikban szinte mindenki ezt favorizálta, meg az XFX-et esetleg Sapphire Nitro+ -ot, a Gigabyte ott is eléggé le volt sajnálva. Nos az MSI "csúcskártyát" hamarosan ki kellett cserélni, mert rossz volt. A csere kártyát ugyan az a Gaming X éppen most fogom visszaadni, mert az sem jó. Visszakapom az árát, így most azt tervezem vennék egy GTX 1050 Ti-t és a különbözethez meg spórolok és majd cserélem a lapot meg a procit is inkább. Van e a 1050-ben kifejezetten ajánlott típus?az olcsóbb kártyák is jók? illetve ehhez gondolom elég lehet az egy ventis modell is, szóval mit ajánlanátok? Nekem nincs előítéletem a Gigabyte-tal sem, évekig egy Giga HD7770 OC-ém volt, amit az RX480 vásárlásakor adtam el kitűnő állapotban (mivel 1060-as topikban is kérdezősködtem, na ott kapásból le is szarozták a volt Giga kártyámat)

[ Szerkesztve ]

(#1436) athomi válasza senki66 (#1435) üzenetére


athomi
veterán

Mivel a Gigabyte GTX1050/Ti kártyákkal nincs gond, félpasszívak, terhelve is csendesek és az egyventis modell is 70 °C alatt marad folyamatos terhelés mellett, valamint a legkedvezőbb az árazásuk, ezért elsősorban ezeket szoktuk ajánlani. :)
Ajánlhatunk más modellt is, pénztárca és igények kérdése. Ha félpasszívat szeretnél, akkor már eleve eléggé leszűkül a kör.

szerk.: Közben alattam lévő hsz-ban ajánlottak is.

[ Szerkesztve ]

(#1437) AxBattler válasza senki66 (#1435) üzenetére


AxBattler
félisten

Valamelyik Gigabyte, Asus Expedition, Asus Strix, MSI Gaming közül választanék, pénztárcától és igényektől függően.
Nekem 2 ventis alap Giga-m van, meg vagyok vele ölégedve'.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#1438) senki66 válasza athomi (#1436) üzenetére


senki66
senior tag

Igen félpasszívat szeretnék, de ha jól tudom a Giga mindegyik az.
AxBattlernek is: Mivel egy RX480 árából veszem, így pénztárca lenne, de inkább más fejlesztésre költeném.
A legolcsóbb egyventis Giga - GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti D5 4GB - szállítással 46k körül van.
2 ventis Giga - GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB - 48k.
Érdemesebb a két ventist venni, vagy mindegy? - erre tulajdonképpen már válaszoltál is, de itt csak 2 k a különbség.
A kevéssé elterjedt típusok között KFA2, Inno3D, Zotak, Gainward nincs ajánlott?
Mivel korábban nem terveztem 1050 Ti-t venni, nem is figyeltem ezek árait.Az árak most milyen szinten vannak, lent/fent?
Ja és nálam korábban az Asus volt blacklisted, a legutóbbi tapasztalataim miatt pedig az MSI-hez sincs sok kedvem.

[ Szerkesztve ]

(#1439) fagy53 válasza senki66 (#1435) üzenetére


fagy53
nagyúr

Nincs semmilyen dilemma, hallgass a józan többségre! Nem hiszem, hogy a gyártástechnológia ill. a felhasznált alkatrészek érdemben minőségi különbségeket jelentenének a gyártóknál, gondolok a megbízhatóságra...
A felhasználó választása ár és funkcióbeli eltérések alapján történjen, hibás szériák minden gyártónál előfordulhatnak, de szomorú, ha más típusok éppen előforduló anomáliái miatt jelen topikot is feldúlják egyesek. :W
Remek kártya az 1050Ti és ráadásul sok választási lehetőség is van, a tuningolhatósági szempontok, a méret, a ventilátorok száma, állandó, félpasszív vagy változó fordulatszám stb.

(#1440) athomi válasza senki66 (#1438) üzenetére


athomi
veterán

"A kevéssé elterjedt típusok között KFA2, Inno3D, Zotak, Gainward nincs ajánlott?"

Ezek mind aktív hűtésesek. KFA2-vel nem igazán van tapasztalat, így kihagynám. A Gainward fixfordulatos ventivel rendelkezik és minden körülmények között hangos, hagyd ki. Inno3D-t azért nem ajánlom, mert volt aki az egyventisre, volt aki a kétventisre mondta hogy fixfordulatos és hangos, más meg azt hogy neki nem fixfordulatos. Zotac-nak túl agresszív a ventivezérlése, így bár baromi hűvös (terhelve is 50°C körül van a GPU), de van egy kis hangja.

[ Szerkesztve ]

(#1441) senki66 válasza athomi (#1440) üzenetére


senki66
senior tag

Köszi akkor azokat kihagyom, lehet, hogy mégis a Giga lesz a befutó.
Még a jelenlegi árszínvonalról tudnátok valamit mondani, érdemes mostanság gtx 1050 ti-t venni? (mármint persze önmagához képest)

[ Szerkesztve ]

(#1442) athomi válasza senki66 (#1441) üzenetére


athomi
veterán

Mivel jelenleg már 45k körüli árszint is elérhető, így igen, érdemes vásárolni, már ha elég számodra a teljesítménye. Ha nem, akkor lényegesen mélyebben a zsebedbe kell nyúlni.
Milyen felbontásra, milyen igényekkel, mennyi időre tervezel a kártyával?

[ Szerkesztve ]

(#1443) gbors válasza senki66 (#1438) üzenetére


gbors
nagyúr

Szerintem a 60W-os TDP-hez a kétventis Gigát csak akkor érdemes venni, ha úgy gondolod, hogy később könnyebb lesz eladni :) Nekem az egy nagy ventillátor eleve szimpatikusabb a két kisebbnél, mert kevesebb potenciális probléma, de az 1050-es windforce-okról még nem olvastam rosszakat.

Inno3D-t kerüld el, főleg azokat a típusokat, amire azt írják, hogy olyan robosztus a hűtése, hogy 0-24-ben bírja, mert azok a fix fordulatszámosak :) Nem tudom, van-e még valamelyikkel ilyen gond, és én úgy voltam vele, hogy ha már kb. ugyanannyiért kapok félpasszívat, akkor miért ne? De ez szubjektív.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1444) athomi válasza gbors (#1443) üzenetére


athomi
veterán

A Windforce-on is 90 mm-es ventik vannak, a sima kétventisen vannak 80 mm-esek.

[ Szerkesztve ]

(#1445) gbors válasza athomi (#1444) üzenetére


gbors
nagyúr

És tényleg. Ez marhára nem tűnt fel :B De mindegy, mert a 60W TDP-vel az egy 90-es ventillátor is szimpatikusabb, mint a két 90-es :)

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#1446) senki66 válasza athomi (#1442) üzenetére


senki66
senior tag

De jó, hogy rákérdeztél, nekem eszembe sem jutott ez.
Egyelőre csak full HD-re, egy FHD tévét használok monitornak (is), de 1-2 éven belül lehet lesz UHD is.

(#1447) senki66


senki66
senior tag

+Játszani nem nagyon szoktam, Forza Horizon 3-at hogy viszi, játssza innen valaki 1050Ti-vel?

(#1448) Ciccuka válasza senki66 (#1441) üzenetére


Ciccuka
veterán

Pedig a KFA2, PNY, Galax, Gainward, Palit, Zotac, Evga, XFX, Biostar (Sapphire, Powercolor, HIS - AMD oldalon) mindegyik általánosságban megbízhatóbb (valamelyik még jobb is), mint a Gigabyte. Egyébként összességében elmondható, hogy nem lettek sokkal bonyolultabbak a videókártyák az elmúlt 10 évben, de az általános minőségük az romlott. Alaplapoknál is hasonló a helyzet (ott se ajánlják már a Gigabyte-ot). Gigabyte-ot úgy kell elképzelni most, mint az Acer évekkel korábbifilozófiáját.

Tavaly nyár végi francia statisztika:
Les taux de retour des composants (15)

Érdemes még átnézni a legnépszerűbb amerikai shop felhasználóinak friss visszajelzéseit, hogy teljes képet kapjunk. Megjegyzés: a cicergés például nem garanciális jellegű hiba (ez a gyártók hozzáállása)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#1449) Viktor77 válasza Ciccuka (#1448) üzenetére


Viktor77
titán

Sokáig nyomod még fullba a kretént?

Meghibásodási statisztikát linkelj (az a francia link, az nem igazán az), anélkül meg inkább maradj csendben.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1450) athomi válasza Ciccuka (#1448) üzenetére


athomi
veterán

Még mindig zöldségeket beszélsz, a francia linked semmit nem igazol.

Az megvan, hogy rákerestem a cicergés szóra itt a topikban és csak a te hozzászólásodat dobta fel? Közlöm, hogy nem cicereg egyik GTX1050/Ti sem. Köszönjük hogy itt voltál, viszlát! ;]

Viktor77: Ezt csinálja minden topikban...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.