Hirdetés

2019. november 17., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#851) athomi válasza sanyi0627 (#850) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Jó zsúfolt lesz :D Kiszát kérdezd meg hogy viselkedik a házban a kártya, de ha jól értem akkor a tiedbe is beférne egy nagyobb kártya, így lehet a Giga félpasszív kártyája jobb lenne idle-ben a csend miatt :U meg annak kicsit mintha hátrébb lenne a ventije, így a fölötte lévő SSD (?) nem takarná be annyira a ventit.

[ Szerkesztve ]

(#852) sanyi0627 válasza athomi (#851) üzenetére

sanyi0627
(senior tag)

Rákérdezek nála.
Vinyo lesz felette.
Lehet az lesz a vege hogy kivágatom a ház tetejét lézeressel ha nem lesznek jók a hőfokok.
Az ssd-nek csinalok egy keretet plexiből.

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#853) Dendytv válasza Dendytv (#841) üzenetére

Dendytv
(aktív tag)

Erre kérhrtek kis segítséget? :B

Tipli van gyerekek, nem vagyok rabszolga Aki csak a nagyobb celláért harcolna Bevettük a mesét, megharaptuk rendesen Aztán majd harapjuk a füvet is csendesen

(#854) kisza25 válasza sanyi0627 (#852) üzenetére

kisza25
(félisten)

nekem is giga kártya van, a vinyó nem lesz jó felette, mert ugye félpaszív, 60 fokig elengedi, tehát olyan meleg megy a kártya fölé, ahol megreked, ha nem megy rajta a venti, a ház aljában vannak kis gumibakok 2db 2,5 HDD-nek

az már olyan régen volt, hogy valamikor holnap by 3 éves fiam:)

(#855) Scholes9

Scholes9
(nagyúr)

Megjött a Gaming X kártya, tényleg brutál halk :K Diablo 3, Overwatch, Starfract 2 tökéletesen fut WQHD felbontásban :)

(#856) kisza25 válasza Scholes9 (#855) üzenetére

kisza25
(félisten)

grat hozzá:)

(#857) Scholes9 válasza kisza25 (#856) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Köszi :R

(#858) sanyi0627 válasza kisza25 (#854) üzenetére

sanyi0627
(senior tag)

Az a baj hogy 3.5 vinyom van és nincs pénz lecserélni.
Majd meglesem a hőfokokat vga nélkül.
Azt lehet lézeres vágással kivágatom a ház tetejét méhsejt rácsosra. Meg max nem veszek félpasszívat.

(#859) kisza25 válasza sanyi0627 (#858) üzenetére

kisza25
(félisten)

a gigabyte turbó hűtési módban, nem félpasszív

(#860) athomi válasza kisza25 (#859) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Nálam turbó módban annyi a különbség, hogy 60°C helyett már 50°C-nál bekapcsol a venti, meg nyilván kicsit agresszívebb a venti vezérlés, de továbbra is félpasszív marad a kártya. Viszont ott a manual settings, ott azt művelsz amit akarsz. :D

[ Szerkesztve ]

(#861) kisza25 válasza athomi (#860) üzenetére

kisza25
(félisten)

igaz, 45 foktól megy ez is turbó módban, viszont ebben a házban azt nem nehéz elérni, de végül is azt állítasz be amit akarsz:)

(#862) Vigneau

Vigneau
(nagyúr)

Sziasztok!

A mini és a legkisebb 2 ventis Gigabyte 1050 Ti között vacillálok. Jelenleg is egy mini GTX 960-at nyúzok, akkoriban sajnos később jött be a pici 2 ventis változat. Csupán minimális pluszköltséggel szeretnék cserélni és frissíteni a garit. WoT alatt az említett GTX 960 is remekel nálam FHD-ben, ezért is kacsingatok a GTX 1050 Ti vonal felé.

Az általam nézegetett két VGA ugyanarra a nyákra épül, gondolom. Jól tudom, hogy ezek a VGA-k már félpasszívak? Hangra mennyivel lennék előrébb, ha a 2 ventis (2x80mm?) hosszabb verziót választom, vagy maradok a 2 centivel rövidebb 1 ventis (90mm?) verziónál?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

Vigi

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#863) dewil666

dewil666
(őstag)

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy mennyire ajánlott a Giga WF 1050Ti illtve G1?
Hűtése mennyire jó illetve memória hűtve van?
(Ismerősömnek kellene)

[ Szerkesztve ]

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#864) athomi válasza Vigneau (#862) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Mindkettő félpasszív. Terhelve mindkét kártya ventije 1300-1500 RPM körül megy, csak a kisebbiken egy venti van és 90mm-es. Sok különbség nem lehet.

(#865) Scholes9 válasza Vigneau (#862) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

A 2 ventis egy picit halkabb lehet valószínűleg :) Én azt venném :)

[ Szerkesztve ]

(#866) weborgon válasza Vigneau (#862) üzenetére

weborgon
(kezdő)

Igen, mind a két kártya félpasszív, vagyis idle biztosan némák. Teljes terhelés alatt a kétventis halkabb (ugyanolyan hőmérsékletre való lehűtéshez a 2 db. ventillátornak alacsonyabb fordulatszám is elég). Ha nem túl nagy az árdifferencia a két kártya között (2.000-3.000 Ft.), akkor én a kétventist venném, de amúgy mindkét kártya nagyon jó.

(#867) Vigneau válasza weborgon (#866) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat! :R

Megerősítettetek a 2 ventis irányában. A difi cirka 1.6k HUF körül alakul, ami valóban nem tétel itt már. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#868) weborgon válasza dewil666 (#863) üzenetére

weborgon
(kezdő)

Erősen szubjektív vélemény: a Gigabyte kétventis kártyái szerintem kb. mindenben a középkategóriát képviselik (kategórián belüli teljesítmény, ár, minőség, hűtés, hang, stb.). Nem annyira fainok mint pl. az Asus EX vagy MSI Gaming kártyái, de jobbak, mint az Inno3D, Palit, Zotac típusai. Mivel a 1050Ti alig fogyaszt valamit, ezért mind a Gigabyte WF mind G1 hűtések bőven több, mint elégségesek rája (a memória szerintem egyiken sincs hűtve, de ez egy 75W -s kártyán nem probléma).

Szerintem az ismerősödnek mindkettőt ajánlhatod, de arra figyelj oda, hogy a 3 év gari legyen meg.

(#869) dewil666 válasza weborgon (#868) üzenetére

dewil666
(őstag)

Oké köszönöm!
Akkor a WF-et mondom neki mert 4e ft-al olcsóbb.

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#870) Mans20 válasza weborgon (#868) üzenetére

Mans20
(addikt)

A G1-en van vrm hűtés és a memória is hűtve van. Gigabytenél ez a legjobb 1050-es szerintem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#871) athomi válasza dewil666 (#863) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

A G1 fasza kártya, csak szerintem pont úgy nem éri meg a felárat, ahogy az MSI Gaming és az Asus Strix se. Amúgy hűtve van rajta a memória és a VRM is. Link Ahogy elnézem elég jól működik a hűtése. :)

Az összes Giga félpasszív, inkább az olcsóbb modelleket nézzétek. A Windforce max. hőmérséklete 65°C körül alakul, ilyenkor se hallani a hűtését nap közben a szobában. 90mm-es ventik vannak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#872) JohnK válasza athomi (#871) üzenetére

JohnK
(aktív tag)

Lehet, hogy csak hangzatos reklámszöveg, de az ASUS az egyedül ahol teljes egészében géppel készül a kártya kihagyva a képletből minden emberi hibalehetőséget. Mivel zárt házam van a színes LED engem speciel teljesen hidegen hagyott, a megbízhatóság miatt vettem AUSUSt.

Más: Ha játék előtt nem indítom el a célprogramjában a gameboostert, ami bezár bizonyos windows alkalmazásokat és felszabadít rendszermemóriát, akkor mikroakadások vannak, bármilyen gagyira is van levéve a grafika és FPS is kevesebb akármiben. Tudja esetleg valaki, mitől lehet ez? Win 8.0, konfigom adatlapomon.

(#873) tekergőke

tekergőke
(csendes tag)

Jó estér!
https://www.msi.com/Graphics-card/GeForce-GTX-1050-2G-OC.html#hero-overview
Valaki használ ilyen kártyát?

(#874) Csupingo válasza tekergőke (#873) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Nem én vagyok az illetékes, de ha 40 körül láttad, akkor annyiért már ilyen giga is van. Az msi nem állítja le a ventilátorát, ha jól tudom, a giga igen. Úgy hallottam, hogy annak az 1 ventis msi-nek sincs nagy hangja, de szerintem egy kétventilátoros változat halkabb lehet.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Micsoda? 35 cm. Francia kenyér bukósisakkal. IHM

(#875) tekergőke válasza Csupingo (#874) üzenetére

tekergőke
(csendes tag)

Mindenféle képen 1 ventist akarok( Fülest használok az esetek 99%-ban) Igen [link] 40 ért láttam :)

(#876) athomi válasza tekergőke (#875) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

[link]

Nincs gond az MSI-vel sem.

[ Szerkesztve ]

(#877) Csupingo válasza tekergőke (#875) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Két tulajtól találtam infót. Igaz, nekik ti van, de szerintem ugyan azt a hűtőt kapták.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Micsoda? 35 cm. Francia kenyér bukósisakkal. IHM

(#878) tekergőke válasza athomi (#876) üzenetére

tekergőke
(csendes tag)

Volt msi 210-s kártyám, a mostaninak az elődje (villám végzet vele) az érezhetően erősebb volt mint a mostani gainward 210-s
Most így futólag utána olvastam és nem csoda :)

(#879) tekergőke válasza Csupingo (#877) üzenetére

tekergőke
(csendes tag)

Majd pénteken beszámolok róla :)
Elméletig akkor hozza a futár.

(#880) athomi válasza tekergőke (#878) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ennek a hozzászólásnak fussunk neki még egyszer légy szíves és talán érdemben is tudok rá valamit mondani. :)

[ Szerkesztve ]

(#881) tekergőke válasza athomi (#880) üzenetére

tekergőke
(csendes tag)

Régebben(2 éve) volt msi videó kártyám de az egy alap N210-es volt csak még is jól teljesített. Ez lett "villám" bajos. Most jelenleg egy gainward n210 "üzemelget" amit a pc szerelő rakott bele, közel sem tudja azt mint az msi.
Csak arra voltam kíváncsi, hogy az újak hozzák e régebbiek szintjét.

(#882) rioter

rioter
(csendes tag)

Helló!

Vga-t szándékozom cserélni, 1050 ti-re, viszont az a problémám, hogy a monitoron csak dsub csatlakozás van (a monitortól nem válnék meg). Átkutattam az Asus/Giga/MSI/Evga/Zotac kártyákat, de mindegyiken csak dvi-d, hdmi, és esetleg displayport van.
Hogyan tudnám megoldani a csatlakoztatást (lehetőleg nem aranyárú adapterrel)?
Elvileg a dvi-d lényege, hogy nincs analóg jel rajta, de mégis láttam amazonon dvi-d-dsub konvertert, és nem elírás, mert kép alapján is az... ez vajon hogy működhet? Netán tudtok olyan kártyát, amivel megoldható a dsub csatlakoztatás?

(#883) Scholes9 válasza tekergőke (#881) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

MSI sztem az egyik legjobb márka most vga kártyák tekintetében, leginkább a hűtés miatt írom ezt, amit a Gaming szériával vívtak ki maguknak, teljesen jogosan. Persze sokszor az árlista végén szoktak elhelyezkedni, de nem minden esetben igaz ez azért :) Nekem ez az első MSI Gaming kártyám és abszolút azt kaptam, amit vártam, idle totál néma a gépem, de játékok alatt is kb hangtalanul teszi a dolgát :)

[ Szerkesztve ]

(#884) athomi válasza tekergőke (#881) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Értem. Nem ismerem a kártyát, de gondolom az egyik GDDR2-es a másik meg GDDR3-as memóriával volt szerelve. Meg lehet a GPU órajelei között is volt különbség. Azt viszont nem értem, hogy jön ez most ide, főleg hogy Gainward és MSI-t hasonlítgatsz.

Fenti két kártya kb. ugyanazt tudja, picit az MSI magasabb órajelen jár, de ez nem jár észrevehető teljesítménykülönbséggel.
Az általam linkelt Gigabyte egy picit kisebb kártya (mindhárom dimenzióban), mint az általad kinézett MSI. A Gigabyte-on 90mm-es venti csücsül, az MSI-n kép alapján eggyel kisebb. A Giga kártyája félpasszív, tehát terheletlen állapotban leállnak a ventik, míg az MSI kártyája aktív hűtéses. Tudjuk, hogy a Giga ventije max. terhelésnél 1300-1500 RPM-es fordulatot produkál és hogy ilyenkor is halk.

Fentiek fejében eldöntöd melyik a szimpatikusabb.

[ Szerkesztve ]

(#885) Scholes9 válasza athomi (#884) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Tudom, hogy nem, csak leírtam, mivel dicsérte az MSI-t :)

[ Szerkesztve ]

(#886) athomi válasza Scholes9 (#883) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ne keverjük már meg, nem MSI Gaming-gel szemezget. :N

(#887) tekergőke válasza athomi (#884) üzenetére

tekergőke
(csendes tag)

Msi lesz már meg rendeltem. Az egy tapasztalatom volt azzal a kártyákkal. Ez most lényegtelen.
Majd kiderül milyen lesz az új kártya :)

(#888) ollie válasza rioter (#882) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Már évek óta nem tesznek D-Sub-ot a kártyákra, és DVI-ből is csak a D verziót szokták. Szóval kénytelen leszel vagy átalakítót venni, vagy monitort cserélni. Egyébként létezik HDMI -> D-Sub átalakító is, és nem drága.

(#889) Komi28

Komi28
(aktív tag)

Miként lehet két monitorral beüzemelni? A fiam ráteszi az elsődlegesen megy rendesen a második monitort hdmi-n ráköti de amonitor szt jelzi, hogy nincs jel ellenőrizze a kábet. Win 10-ben megpróbáltuk dulikálni de így sem megy.
Esetleg valami ötlet mi lehet a hiba? :F Köszi

(#890) sanyi0627 válasza kisza25 (#849) üzenetére

sanyi0627
(senior tag)

Na megoldva.
1db 3.5 vinyo lesz a hazba alul .ssd oldalt elvan magaba. Fent még a keretet is kiszedtem.

(#891) xtro válasza Komi28 (#889) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Pontosan melyik kártya?

(#892) Komi28 válasza xtro (#891) üzenetére

Komi28
(aktív tag)

Geforce GTX 1050TI

(#893) xtro válasza Komi28 (#892) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Még pontosabban ,Zotac,Asus,.. illetve azok melyik verziója?

(#894) ollie válasza Komi28 (#889) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Az elsődlegest mivel köti rá? Nekem elsődleges HDMI, másodlagos DVI, és tökéletesen megy mindkettő.

(#895) Komi28 válasza xtro (#893) üzenetére

Komi28
(aktív tag)

Gigabyte [link törölve] ez a kértya.

Elsődleges DVI, másodlagos HDMI.
Esetleg mindkettő lehet HDMI?

A linket töröltem, mert a képfeltöltő 18+-os reklámokat tartalmaz. Keress egy normális képfeltöltőt, vagy használd a PH sajátját!

[ Módosította: ollie ]

(#896) athomi válasza sanyi0627 (#890) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ez így már korrektnek hangzik, nem lett volna túl egészséges a vinyót odafent közvetlenül a VGA felett sütögetni, meg a kártyának se tudom milyen hangja lett volna, ha a venti - kis túlzással - el van barikádozva egy nagy vinyóval.

[ Szerkesztve ]

(#897) dangerzone

dangerzone
(addikt)

Na rendeltem Iponból én is egy Zotac 1050 Minit. Tetszik, hogy csak 14 cm hosszú. Így még marad is hely az ITX-es házamban. :)

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#898) AxBattler válasza dangerzone (#897) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Ti, vagy sima? Melyik ház?

Cable management is for the weak!

(#899) dangerzone válasza AxBattler (#898) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Sima. Túl sokat nem játszom már. Full HD-ra remélhetőleg elég lesz Doom4, BF1, ME: Andromeda alá. :)

Most van egy Sharkoon CA-M házam, de otthon fából barkácsolok egy kisebbet. :)

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#900) AxBattler válasza dangerzone (#899) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Jónak tűnnek a mini Zotac-oc, tesztekben csendesnek olvastam mindkét modellt, és jópofa a méretük is. Egyedül a félpasszív üzemet hiányolom, ha ezt is tudnák, tuti ilyet vettem volna. :K

[ Szerkesztve ]

Cable management is for the weak!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.