Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) Mans20 válasza guftabi96 (#49) üzenetére


Mans20
addikt

Délután szokott,15 órától ha jól tudom.Merlinnél már van két féle,ha tényleg ennyi lesz a többi is, akkor jó áron kezd. [link]

(#52) Bjørgersson válasza Mans20 (#51) üzenetére


Bjørgersson
félisten

MSI, EVGA vagy Asus szerintem legalább egy ötössel drágább lesz, de ne legyen igazam.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#53) guftabi96 válasza Mans20 (#51) üzenetére


guftabi96
addikt

Merlinnél általában minden drágább, remélhetőleg más boltban olcsóbbak lesznek.
Én arra leszek kíváncsi, hogy a tápcsatlakozó nélküli Ti-k hogy fognak menni.

#KeepFightingMichael

(#54) gézu válasza guftabi96 (#53) üzenetére


gézu
őstag

Szerintem nem lesz itt csoda, kapunk egy 960 GTX-et pacal alapon eleinte kb. hasonló árban. A fogyasztás inkább belefuthat a csoda kategóriába, mint a teljesítmény.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#55) Mans20


Mans20
addikt

Ömlenek a tesztek nemsokára. NVIDIA GeForce GTX 1050(Ti) Reviews

(#56) Ciccuka válasza Mans20 (#55) üzenetére


Ciccuka
veterán

Magyar teszt is jöhetne már.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#57) Mans20


Mans20
addikt

Hurrá. MSI GeForce GTX 1050 & 1050 Ti Gaming X Review Guru3d

[ Szerkesztve ]

(#58) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

TechPowerUpon is van mar. Valamiert ereztem, hogy az MSI lesz az elso. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#59) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Tuningnál olyan mintha falba ütközne 1911Mhz-en mindegyik GP107 chip

(#60) Gerr'y


Gerr'y
senior tag

(#61) mcs válasza Sondi1986 (#59) üzenetére


mcs
veterán

És kőkemény vram sávszéllimitbe is. :)

(#62) Departed válasza Bjørgersson (#58) üzenetére


Departed
őstag

Nincsenek nagy meglepetések, 1050=960, teljesítményük fele az 1060-énak.
1050 TI pedig 20%-ot rak erre. Én akkor is szívesebben láttam volna egy 470-hez jobban kezelítő TI-t, ez van.

Íme tehát a mai vga helyzet:

(#63) AxBattler


AxBattler
félisten

Eurogamer - Nvidia GeForce GTX 1050 Ti review
DigitalTrends - Nvidia GeForce GTX 1050 Ti review
Tomshardware - Nvidia GeForce GTX 1050 & 1050 Ti Review
HardwareCanucks - The NVIDIA GTX 1050 Ti & GTX 1050 Review
Techspot - Nvidia GTX 1050 & 1050 Ti review
Techpowerup - MSI GTX 1050 Gaming X 2 GB
Techpowerup - MSI GTX 1050 Ti Gaming X 4 GB

Hmm... nem is rossz! :C

Kellemes meglepetés, hogy az MSI GamingX változat most csak 230mm hosszú! :K

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#64) PuMbA válasza AxBattler (#63) üzenetére


PuMbA
titán

A 75W-os tápcsati nélküli 1050 Ti verzió gyorsabb a tápcsatis 100W-ot fogyasztó ASUS STRIX RX460-nál :) A 2GB RAM pedig nagyon limitál a sima 1050-en, mikrolaggol, mint állat, computerbase.de tesztben nagyon jól látszik :)

[ Szerkesztve ]

(#65) Ciccuka válasza AxBattler (#63) üzenetére


Ciccuka
veterán

A fogyasztási értékek nagyon rendben vannak, a jelenlegi ára viszont nem. 54k azért túlzás egy kicsit, ezért a teljesítményért.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#66) atenza válasza Departed (#62) üzenetére


atenza
senior tag

Igen jó lett volna de nem fog az nvidia konkurenciát csinálni a saját 1060 3GB-osának.

(#65) Ciccuka
Aha meg 62k persze... [link]
Inkább 470 ennyiért...

[ Szerkesztve ]

(#67) AxBattler válasza PuMbA (#64) üzenetére


AxBattler
félisten

Yep, 1050Ti tényleg jobb, de 2GB-tal már semmit nem vennék.

(#65) Ciccuka
Ugyanúgy, mint az RX460-nál, itt is kell várni 1-2 hónapot, mire beáll az ára.
Közben lehet, hogy a Radeon még olcsóbb lesz... :))

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#68) Csupingo


Csupingo
veterán

A 960 is emlékeim szerint 72 körül nyitott. Ha csak azt nézzük, ez már most nem olyan rossz.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#69) BReal válasza Departed (#62) üzenetére


BReal
addikt

Azért azt is tegyük hozzá, hogy az MSI Gaming X rak hozzá 20%-ot a referencia 960-hoz. Ha egy custom 960-ot néznénk, messze nem lenne annyi különbség.

(#70) -FLY->


-FLY->
őstag

Egyenlőre úgy vélem, hogy ez nekem nem ér pénzt. Nem sos, de vége vagy 470 lesz, vagy kivárom a következő generációt.

(#71) Jammalan válasza -FLY-> (#70) üzenetére


Jammalan
tag

Elzárást is érdemel aki ezért ennyit kiad. :D 61ért van 470 és még be se gyűrűzött az árcsökkentés.

(#72) shteer válasza -FLY-> (#70) üzenetére


shteer
titán

Egyelőre nincs mire pénzt kiadni :)

Jammalan: normális hűtővel a 470 is 65+

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#73) Bjørgersson válasza Departed (#62) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Hat, en azert meg ennyi gyorsulasra se szamitottam. :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#74) Csupingo


Csupingo
veterán

A 64 ropis 470 mellett olyan 52 körül érné csak meg. Legalább szegény amd most ebben a szegmensben degeszre keresheti magát.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#75) BReal válasza shteer (#72) üzenetére


BReal
addikt

Jaja, 65000 körül van XFX, Sapphire, ASUS, Sapphire. Tesztek alapján vannak játékok, amiben durván elveri a 960-at (Rise of the Tomb Raider, BF1 30%, TW: Warhammer alatt közel 2-szer gyorsabb - mindkettő DX12 alatt tesztelve), más játékokban (FC Primal, Witcher3) 2 fps-sel jobb a 960-nál, Mafia 3-ban egyforma, Divisionben meg gyorsabb a 960 vagy pl. GTA5-ben a kb. általam maximum várt 10%-kal gyorsabb a 1050Ti... Úgy néz ki, hogy DX12 alatt szépen elveri a 960-at, míg DX11 játékokban 0-10% közötti gyorsulás (meg mínusz...) látható. Fontos, hogy a tesztben 2 GB-os 960 szerepel, szóval lehet, hogy abból is adódik a DX12 játékok alatti nagy hátránya (ha lesz majd teszt róla, berakhatna olyat is valaki). Viszont a 470 általában 40%-kal veri (Division, Gears of War 4), van, ahol kevesebbel, pl. Witcher 3 30%, GTA5 20%, FC Primal 25%), van, ahol többel (Rise of the Tomb Raider 49%, BF1 43%, Doom Vulkan 60%, Deus Ex 65%).

Ezekből nekem - ha a 65000 Ft-os 470-nel számolunk - az jön ki, hogy 47000 Ft körüli árnál lenne arányos a különbség (40%-kal drágább, 40%-kal erősebb). Viszont elvileg lesz egy 10 dolláros árcsökkentése még a 470-nek (USA-ban már van 2 modellen), illetve a fentebb említett értékek egy MSI Gaming X 1050 Ti-től származnak, ami 165$, amit úgy 60000 fölé (61000) saccolok itthonra. Nyilván ennél lesznek jóval olcsóbb megoldások (pl. Giga WF, EVGA és Zotac Mini, MSI Armor vagy OC), de a 140$-os MSRP-ből kiindulva elvileg 50000 Ft fölött lesz mind (52000 környékén). És még egyszer megjegyezném, hogy BF1 FHben, ami az utóbbi idők legoptimalizáltabb játéka, DX12 alatt 58 átlag fps-t megy FHD Ultrán.

[ Szerkesztve ]

(#76) h.kalman válasza Csupingo (#74) üzenetére


h.kalman
csendes tag

jogos. Nálunk azért elég poénos hogy ennyiért megy az 1050TI bíztam benne emberi áron indít kb 50-53 de álom :D majd meg kell várni hogy lemenjen az ára...
De szerintem mivel a nagykerek is tudják hogy a kari az ajánlott árnál jóval többet ér így biztos fent fogják tartani az árat...

(#77) Mans20


Mans20
addikt

Én az egy ventis EVGA-t terveztem, gondoltam félpasszív lesz mint a 950, de itt a tesztben nem az, és még az RPM is állandó 2000? vagy én értek hülyén valamit? [link]

(#78) Ciccuka válasza Mans20 (#77) üzenetére


Ciccuka
veterán

Nagyon melegszenek az EVGA egyes videokártyái

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79) Bjørgersson válasza Ciccuka (#78) üzenetére


Bjørgersson
félisten

1070 és 1080, nem 1050 és 1050 Ti.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#80) BReal válasza h.kalman (#76) üzenetére


BReal
addikt

140 dollár az ára, gondolom van referencia belőle. Ahhoz 10 dollár biztos hozzá kell számolni a legolcsóbb customok árához. Akkor meg úgy 54-55000 Ft-os ár jön ki a legolcsóbb modellekre.

(#81) Ciccuka válasza Bjørgersson (#79) üzenetére


Ciccuka
veterán

Ezért is van off-ban. ;)

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#82) shteer válasza Ciccuka (#81) üzenetére


shteer
titán

ezért totál felesleges is volt beírni

..szerintem jónak tűnik

(#83) Ciccuka


Ciccuka
veterán

NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti – a legkisebb Pascal

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#84) sutyi^


sutyi^
senior tag

ComputerBase teszt

Hát ahogy azt várni lehetett az órajelekből, sajnos nem kellett hanyat b@szni magunkat.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#85) shteer válasza sutyi^ (#84) üzenetére


shteer
titán

hozta a kötelezőt, 960 fölött. ki várt ennél többet?

..szerintem jónak tűnik

(#86) BReal


BReal
addikt

Azok után, hogy a 1060 6GB hozza a 980 teljesítményét, szerintem ez kevés (hozzátéve pl. azt, hogy Divisionben Guru3D tesztben verte a 960 a 1050Ti-t). De még a teljesítménnyel van a legkevesebb gond, mert kisebb-nagyobb kompromisszumokkal összehozható általában az átlag 60 fps (hozzáteszem, a remekül összerakott Frostbite-os BF1 FHD Ultra is csak 58 átlag fps, ami ahhoz a játékhoz kevés (minimumok miatt)). Az óriási probléma az ára. Az valami tragédia.

[ Szerkesztve ]

(#87) BReal válasza BReal (#86) üzenetére


BReal
addikt

Amit BF1 után akartam írni, hogy más játékokban meg pl. Division 37 fps, Mafia 3 26 fps, stb.

(#88) sutyi^ válasza shteer (#85) üzenetére


sutyi^
senior tag

Szerintem mindenki, mielőtt még a specifikációk napfényt láttak.

Ha a GTX 1050Ti egy GTX 1060 3GB teljesítményének ~80-85%-át izzadná ki, a sima GTX 1050 pedig egy AIB 960 GTX szinten tanyázna, akkor nem szólnék semmit. Nyílván arányosan magasabb MSRP-vel.

A mostani teljesítményt szintet ahol effektíve vannak ezek a kártyák, ennyi pénzért, sőt olcsóbban is megvehetted már tavaly, idén meg pláne még megjelenésük előtt. Sajnálom de ez az én szememben harmatos.

Hogy a klasszikus Ötödik Elem szinkront idézzem:
- Korben szívem! Mi volt ez? Szar! Rossz volt, lapos volt, erőtlen, gagyi, töketlen, én pedig itt showt csinálok tudod? Hmm? Hadd szóljon, pápápá!

[ Szerkesztve ]

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#89) shteer válasza sutyi^ (#88) üzenetére


shteer
titán

Specifikációk előtt? Hol van az már

960 szint 75W-ból. Ez volt a reális várakozás, amit túl is teljesített

A nyitóár meg annyi amennyi. Majd beáll.

Gaming 1050 TPU tesztben 1%.-tal marad le a 960-tól.

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#90) Departed válasza sutyi^ (#88) üzenetére


Departed
őstag

Ez így van, annyit hozzátéve hogy a fogyasztás értékek csökkentek.

De nyilván Te is azért választottad az 1060-at, mert FullHD-ban a szinte kompromisszummentes játékhoz az kell, túl sok teljesítményvesztés lemenni az 1050TI szegmensébe. A köztes megoldás jelenleg az AMD oldalán van (470), vagy marad a jobban pénztárcába nyúlás és 80ezer fölötti válogatás.
Esetleg egy résbetömő kártya, csak ennek az 1050TI-nek kellett volna lennie név alapján, sebaj, jöhet egy 1050TITI. :P

(#91) Televan74 válasza shteer (#89) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez így igaz, jó kártya. Az áruk meg majd csak beáll értelmes szintre.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#92) sutyi^ válasza Departed (#90) üzenetére


sutyi^
senior tag

960-am volt előtte, csak azért váltottam le mert a kolléga vett magának 1070-et innen apróról nyomott áron én meg átvettem tőle a 1060-at hónaposan. :)

Inkább fogyasztott volna a 1050Ti többet még egy 20W-al, és lenne 1800-1900MHz környékén a boost órajel, szerintem jobban lenne pozícionálva, de ez már az álmodik a nyomor kategória.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#93) syberia válasza Ciccuka (#83) üzenetére


syberia
veterán

Majdnem olyan erős mint a 280X Vapor-X kártyám, kis különbség hogy ezen 2X8 pin tápcsati figyel :DDD Nem semmi hogy egy 75 wattos vga tudja a 250 wattos szintjét! :R

https://howbad.info/

(#94) Departed válasza syberia (#93) üzenetére


Departed
őstag

Jesszus 280X teljesítményhez 2*8pin tápcsati, amivel a max áramfelvétel 375watt :D Ajánlott táp meg 750 wattos volt hozzá. :Y

Hát igen, hálistennek szépen alakulnak a teljesítmény/fogyasztás értékek évről évre. Filozófikusan/reálisan szólva az ilyen kisebb dolgokat is meghálálja Földünk. :K

(#95) guftabi96 válasza sutyi^ (#92) üzenetére


guftabi96
addikt

Egyetértek, az 1060 alá én is valami erősebbet vártam, de aztán amikor jöttek a specifikációk, akkor már sejthető volt, hogy itt bizony megint lesz egy nagy lyuk a palettán. :(
Szép, meg minden, hogy ezt a teljesítményt tápcsati nélkül megoldja, de szerintem itt sokan jobban örültünk volna egy kártyának, ami 25w-tal többet fogyaszt, cserébe erősebb is.

#KeepFightingMichael

(#96) AxBattler válasza guftabi96 (#95) üzenetére


AxBattler
félisten

Pedig szerintem itt egy kiemelt szempont volt a tápcsati elhagyhatósága, akár még a teljesítmény rovására is.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#97) syberia válasza Departed (#94) üzenetére


syberia
veterán

Ezt én sem értem mert már évek óta van 280X kártyám, és egy XFX 450 wattos (Seasonic egyágas 12V~408W) lazán viszi őket, fogyasztásmérő a tanú rá hogy a teljes rendszer jóval 300 watt alatt kajál játék közben, szintetikus tesztprogrammal meg nincs kedvem gyilkolni.

(#95) guftabi96: Az RX 460 és 470 között is nagy a szakadék, nem csoda hogy az erősebbnek lett jobb az ár/érték aránya, csak legyen végre erős árverseny.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#98) guftabi96 válasza syberia (#97) üzenetére


guftabi96
addikt

Arról a lyukról is pont ez a véleményem :K

#KeepFightingMichael

(#99) sutyi^ válasza AxBattler (#96) üzenetére


sutyi^
senior tag

Akkor lett volna a sima 1050 a mostani Ti változat helyén, amiből szintén lehet venni tapcsati nélküli kiadasokat.

-Pedig nem is én utállak téged, te utálod saját magad! - ...és mégis egész nap együtt kell lennem saját magammal.

(#100) AxBattler válasza sutyi^ (#99) üzenetére


AxBattler
félisten

Hát igen, az is lehetett volna, főleg ha olyan 55W-környékére sikerült volna lefaragniuk a fogyasztását.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.