Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#801) kisza25 válasza pingwin92 (#795) üzenetére

kisza25
(félisten)

Giga

ELADÓ új, bontatlan: Lars & Ivan HA-1( fejhallgató erősítő) 12,5e# Xiaomi Amazfit Bip/lite Cinnabar Red/black 16/18e # használt: Sony XB20 EXTRA BASS™ Hordozható BLUETOOTH® hangfal 14,5e

(#802) weborgon válasza pingwin92 (#795) üzenetére

weborgon
(kezdő)

+1 EVGA

(#803) fagy53 válasza pingwin92 (#795) üzenetére

fagy53
(nagyúr)

Tulajdonképpen mindegy, az EVGA mellett talán két érv van, hőcsöves és értékállóbb. Mindkét előny azonban csak kis eltérést jelenthet ezért egyikkel sem jársz rosszul...

(#804) Scholes9 válasza fagy53 (#803) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Pontosan :K

(#805) Lifer092

Lifer092
(aktív tag)

Még anno írtam ide hogy "ciripel" az 1050Ti-m... Akkor a VGA "hibájára" gyanakodtam, ez már egy jó ideje így megy...

Tegnap véletlenszerűen ránéztem a GPU-z -ben a szenzorok fülre, és némileg furcsálltam hogy nem fut semmi és a kártya 60°C, GPU/Memória maxon... Indítom a CPU-z -t, proci szintén max 3.7GHz-en pörög ha kell ha nem... Na mondom itt valami nem oké... Nagyon nem. Folyamatokban semmi kiugrót nem láttam, minden optimális tartományban volt. Szépen ráengedtem egy teljes rendszervizsgálatot a gépre. Reggelre mire felkeltem kész is lett, és mit talált? Hát BitCoin Miner malware-t!! Mégpedig a Realtek driveremhez kapcsolódva.... :F :Y Kiirtottam az írmagját is, gép restart, még egy gyors vizsgálat, semmit sem talált. A GPU/CPU egyből 3-600 Mhz-es tartományban megy, és 26°C-on. Nem mellesleg az iszonyat idegesítő és hangos "visítás" is megszűnt a kártya részéről, mert az nem ciripelés volt már amit csinált... Illetve a játékon belüli indokolatlan FPS zuhanás, beszaggatás is megszűnt...

Hogy mitől és hogyan és mikor került ez a gépemre lövésem sincs, nem torrentelek, ami játékom/appom van mind jogtiszta vagy free. :F :F

Gondoltam leírom, hátha később valakinek hasznára válik... :R

(#806) fagy53 válasza Lifer092 (#805) üzenetére

fagy53
(nagyúr)

Kösz! :R

(#807) kisza25 válasza Lifer092 (#805) üzenetére

kisza25
(félisten)

hát igen, a bányász vírusok most a menők, mondjuk AMD-re jobban rá vannak állva, mert az bányászni jobb
facebookod van-e? na látod, meg is van, hogy honnan kaphattad, elég megnyitni egy olyan oldalt:)

ELADÓ új, bontatlan: Lars & Ivan HA-1( fejhallgató erősítő) 12,5e# Xiaomi Amazfit Bip/lite Cinnabar Red/black 16/18e # használt: Sony XB20 EXTRA BASS™ Hordozható BLUETOOTH® hangfal 14,5e

(#808) Lifer092 válasza kisza25 (#807) üzenetére

Lifer092
(aktív tag)

Igen, a kerneljében is AMD-k voltak beleírva, de volt benne nVidia is egészen a 750Ti-től kezdve...

Az a vicc, hogy gépen nem nézek FB-t. :) Telefonról megyek csak fel néha, illetve Messengert használok. Gépről ha nagy ritkán fel is megyek az annyi, hogy megnézem az értesítéseket ami 99%-ban Assetto Corsa ( :DDD ) aztán ennyi. Na mindegy, nem tudom honnan jöhetett. Egy a lényeg, sikerült letakarítani így a gép ismét boldog. :K Meg én is...

Ettől függetlenül lehet hogy valóban valami weboldalból jöhetett, még ha az az oldal hivatalos, és normális oldal is. - Nem kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#809) kisza25 válasza Lifer092 (#808) üzenetére

kisza25
(félisten)

mondjuk egy programozónak "dolgoztál" aki a hangkártya frissítésekért felel, de ebbe rossz bele is gondolni:)

(#810) kutkut

kutkut
(addikt)

Sziasztok! Van egy EVGA 1050 Ti-m. Elvileg félpasszív, gyakorlatilag viszont üresjáratban is pörög a ventije. MSI Afterburner szerint 35%-on, ugyanakkor a fordulatszámot 0-nak írja. Nem azért pörög, mert valami használja a háttérben a GPU-t, a kártya 27°C-os. :D Játék alatt (igaz, nem max. terheléssel) 58°C-ra sikerült felmelegíteni. (Ha jól tudom, kb. itt kéne bekapcsolnia.) Mit rontottam el? :) Kéne valami EVGA-s program, ami aktiválja a félpasszív üzemmódot?
Egyébként egy ASUS H61M lapban van egy i5-2400 mellett... Nem bűvészkedtem semmit, csak bepattintottam, és felraktam a legújabb drivert.
Ötlet? :R

Meizu MX3 32GB

(#811) Dendytv válasza Lifer092 (#805) üzenetére

Dendytv
(aktív tag)

Esetleg megkérdezhetem azt,hogy milyen progival csináltál teljes vizsgálatot ?

Tipli van gyerekek, nem vagyok rabszolga Aki csak a nagyobb celláért harcolna Bevettük a mesét, megharaptuk rendesen Aztán majd harapjuk a füvet is csendesen

(#812) athomi válasza kutkut (#810) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Az EVGA gyárt 5 féle GTX1050Ti-t, lehet a tied nem félpasszív.

[ Szerkesztve ]

(#813) athomi válasza kutkut (#810) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Legújabb GPU-Z-vel nézd meg, de az a legtutibb, ha megnézed a saját szemeddel áll e a venti.

[ Szerkesztve ]

(#814) kutkut válasza athomi (#813) üzenetére

kutkut
(addikt)

Igen, ezt nem írtam, de szemmel láthatóan is pörög a venti. Egyébként pontosan erről lenne szó: EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0

Meizu MX3 32GB

(#815) athomi válasza kutkut (#814) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Dobj már légy szíves egy GPU-Z-s screenshotot a sensors fülről. Tényleg félpasszívnak kellene lennie.

[ Szerkesztve ]

(#816) kutkut válasza athomi (#815) üzenetére

kutkut
(addikt)

Tessék. :)

Meizu MX3 32GB

(#817) athomi válasza kutkut (#816) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Minden rendben, mégsem állnak a ventik. Mintha nem lenne félpasszív. Amúgy a hivatalos oldalukon erről én semmi infót nem találtam, de a ph!-n elég egyértelműen azt írták félpasszív, lásd alább.

"Az EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC jó vaskos, duplaventilátoros hűtést kapott, ami alacsony terhelésnél teljesen néma, ugyanis nem pörgeti lapátkerekeit." Forrás.

[ Szerkesztve ]

(#818) Lifer092 válasza Dendytv (#811) üzenetére

Lifer092
(aktív tag)

Sima Avast Free -vel, én azt használom. Nagyon megvagyok vele elégedve. :)

(#819) #73029888

(törölt tag)

Jó az 1050 Ti 4GB....Ghost Recon Wildlands Highon megy 30-60FPS között. (1680x1050)

(#820) Dendytv válasza Lifer092 (#818) üzenetére

Dendytv
(aktív tag)

Köszönöm szépen :R Most már akkor én is inkább áttérek erre :) Eddig nem használtam semmit ! Mert ugye az eredeti vírus védők nekem picit drágák voltak (Bár most látom,hogy valami 6000FT az alap felhasználású avast is 1-évre :) ) A kamu vírus védőkről tehát azok amik tört serial key el vannak azt hallottam,hogy kamuzik, hogy ő frissít meg keresi a vírust de ez nem igaz ! De ez most akkor nekem így marad :B

De lenne egy kérdésem !
Miért van az, hogy a GeForce-ben a megosztás fül az nekem nem működik ! Pedig működőt és most valamiért nem megy ! Pedig hasznosnak találtam és szeretném is használni ! Így néz ki az experiencem és itt látható az ,hogy a megosztás fül nincs bekapcsolva. De mikor bekapcsolom akkor meg ez az üzenet fogad ! Ez nem sikerült. Próbálja újra indítani a rendszert !

Valakivel történt már itt ilyen ? VGA GTX1050 2GB OC

[ Szerkesztve ]

Tipli van gyerekek, nem vagyok rabszolga Aki csak a nagyobb celláért harcolna Bevettük a mesét, megharaptuk rendesen Aztán majd harapjuk a füvet is csendesen

(#821) kutkut válasza athomi (#817) üzenetére

kutkut
(addikt)

Egyébként ez nem tudom, számít-e, de driver telepítésnél semmi "felesleges" (vagy annak vélt, pl. GeForce Experience) csomagot nem raktam fel, csak azt, ami PhysX-hez kellhet meg a drivert magát. Továbbá épp most tértem át AMD-ről... Próbáltam 7-es és 10-es Windowson (dual boot). Ugyanúgy pörög a venti. :F

Meizu MX3 32GB

(#822) -FLY-> válasza kutkut (#821) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Nem írják, hogy félpasszív lenne. Szinte 100%, hogy nem is az, ez van. 960SSC-nél írják, hogy az és az is, szerintem ezt minden gyártó feltünteti, amúgy is szeretnek egy oldalt megtölteni akár felesleges hype-al.

[ Szerkesztve ]

(#823) -FLY-> válasza Dendytv (#820) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

Nem tudom ,hogy mikor jött ki az új exp. de nálam rögtön nem is működött, azóta nincs (és nem is hiányzik). :DDD Fogalmam sincs, hogy átlag juzer mire tudja használni, nálam csak plusz x folyamat volt.

(#824) athomi válasza kutkut (#821) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Egyelőre privátban megérdeklődöm a cikkírótól, hogy honnan jött nekik az infó miszerint a kártya terheletlenül teljesen néma, nem pörgeti a lapátkerekeit. Ha megtudok valamit, beszámolok róla.

szerk.: A drivernek elégnek kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#825) kutkut válasza athomi (#824) üzenetére

kutkut
(addikt)

:R

Meizu MX3 32GB

(#826) weborgon válasza kutkut (#814) üzenetére

weborgon
(kezdő)

Ha nézem az általad megadott gyári linket:

EVGA GeForce GTX 1050 Ti SSC GAMING ACX 3.0

ott azt írják, hogy ez a kártya félpasszív (ha legörgetsz majdnem az oldal aljára, akkor ott részletezik az ACX 3.0 hűtés tulajdonságait és ott virít baloldalt a kék 0dB Operation felirat, ergo ennek tényleg félpasszívnak kéne lennie).

DDU progival le kéne gyalulni az összes régi drivert és maradványt és újrarakni a drivert. Ha nem válik be, akkor alaplapi BIOS -t frissítenék (nem mai gyerek ez a deszka), ha az se válik be, akkor valamelyik partícióra gyorsan feldobnék egy szűz-windowst és azon gyorsan lecsekkolnám, hogy pörögnek-e a ventik. Ha alaplapi BIOS frissítést követő szűz-windowson is pörög idle, akkor gáz van a kártyával, irány a gari.

(#827) Mans20 válasza kutkut (#816) üzenetére

Mans20
(addikt)

Érdekes mert az RPM-et sem mutatja csak %-ban, ilyen az olcsóbb kártyáknál van. Közben ott az oldalon a 0 db. Nézd meg hány eres a vga ventilátor kábele.

(#828) -FLY-> válasza weborgon (#826) üzenetére

-FLY->
(senior tag)

0db ki van csillagozva a lap aljára, hogy **** on select models.

(#829) weborgon válasza -FLY-> (#828) üzenetére

weborgon
(kezdő)

Igaz.

(#830) e-arc.hu válasza e-arc.hu (#788) üzenetére

e-arc.hu
(csendes tag)

Hasznal itt valaki linux alatt GTX 1050-et?

(#831) Dendytv válasza Dendytv (#820) üzenetére

Dendytv
(aktív tag)

Közben most sikerült megoldanom a gondomat :) (gondoltam be írom ide is, hogy ha valakinek hasonló búja-baja lesz hát ha neki is segít majd !) Észre vettem azt,hogy az experiencem (amit a driver CD-ről telepítettem fel) 3.0.6.48-as verzió számú felnéztem a hivatalos Nvidia honlapra ahol az experienc fülben egy 3.3.0.100-as verzió számú van jelenleg. Mondom OK le szedtem az én full experiencemet driver-estől mindenestől,fel telepítettem ezt és azóta működik :)) :C

[ Szerkesztve ]

(#832) athomi válasza kutkut (#825) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Sajnos tévesen hozták le a cikket, a cikkíró is benézte a ****-os megjegyzést. :( Szóval úgy néz ki nem félpasszív a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#833) Scholes9 válasza athomi (#832) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Ehh, pedig majdnem azt rendeltem...ezek szerint jó, hogy nem :)

(#834) AxBattler

AxBattler
(nagyúr)

Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX Review
Frankó kártya. Ha van némi légáramlat/házhűtés, akkor terhelés alatt hűvösebb, mint az MSI Gaming változat! :Y

Kár, hogy nálunk egyelőre aranyáron megy. Ennyiért veszek egy alap, 50k HUF-os kártyát, és veszek rá egy Accelero-t, vagy akármit.

Cable management is for the weak!

(#835) Scholes9 válasza AxBattler (#834) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Ez tényleg már nagyon sok egy Ti-ért :B Nekem jó lesz az MSI Gaming is :D

(#836) athomi válasza AxBattler (#834) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Azért megnéztem volna ennél életszerűbb szituban is, amikor a kártya egy házban van. Gondolom nem állt volna meg 83°C-nál a max. hőmérséklet, ami már nem túl egészséges.:)
Plusz a házventi a bordákra nem ilyen ideálisan fogja rátolni a levegőt, hanem szemből.

[ Szerkesztve ]

(#837) kisza25 válasza AxBattler (#834) üzenetére

kisza25
(félisten)

de ennek a félpasszív kártyák mellett semmi értelme, légáramlat ennek is kell terhelve :U

(#838) HANDO88 válasza athomi (#836) üzenetére

HANDO88
(senior tag)

Sok alsó tápos házban van a táp mögött egy venti hely, az jó szolgálatot tehet ennél a karinál. :K

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#839) xtro válasza AxBattler (#834) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Azta :Y

(#840) athomi válasza HANDO88 (#838) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ami a kártyán lévő borda kb. negyedére fogja közvetlen fújni a levegőt, nem az egészre mint a tesztben. Kíváncsi lettem volna életszerűbben tesztelve a kártyát.

(#841) Dendytv

Dendytv
(aktív tag)

A Gigabyte GTX1050 2GB OC-nak kb hány fokon kell bekapcsolni a Ventilátoroknak ?

(#842) Scholes9 válasza athomi (#840) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Biztos, hogy jobban melegedett volna, kérdés, h mennyivel.

(#843) athomi válasza Dendytv (#841) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Mivel a Gigabyte GTX1050Ti-knek 60°C felett kapcsolnak be, valamint 50°C alatt kapcsolnak le a ventik, így valószínűleg a GTX1050-eknek is.

[ Szerkesztve ]

(#844) sanyi0627

sanyi0627
(senior tag)

Sziasztok
1050ti minibol melyiket érdemes venni?
Zotac-ot neztem ki eddig.
Raijintek metis classic házba lesz.

Köszi
Üdv
Sanyi

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

(#845) Scholes9 válasza sanyi0627 (#844) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Nem tudom kinek van itt minije, lehet érdemes lenne a neten is körülnézni :K

De sztem ez nem lehet rossz, ha mindenképpen ilyesmi kell.

[ Szerkesztve ]

(#846) xtro válasza sanyi0627 (#844) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Nekem zotac minim van semmi baj nincs vele,halk és nem melegszik bátran ajánlom :C

(#847) Scholes9 válasza xtro (#846) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Baromi jó árban van, Iponon 46 ezerért :K

(#848) athomi válasza sanyi0627 (#844) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Baromi jó árban van, 90mm-es a venti, szerintem mehet.

Scholes9: Az nem fog beférni a házba.

[ Szerkesztve ]

(#849) kisza25 válasza sanyi0627 (#844) üzenetére

kisza25
(félisten)

ha sfx tápot raksz bele 25cm-ig elmehetsz, nekem is az van benne, mostani képem nincsen:

[ Szerkesztve ]

(#850) sanyi0627 válasza athomi (#848) üzenetére

sanyi0627
(senior tag)

Viszont most gondolkodok hogy lesz felette egy vinyo és merekedhet fent a házba a meleg.
A házban ez a konfiguráció lenne
G4560 54w egy id cooling vs40v3 mal hutve ez nem fogyaszt sokat.
Viszont van még 2 vinyo és egy SSD is.
Egyik alul másik felül közvetlenüla videokártya felett elég kevés hellyel.
Egy 12cm vetni nyomja ki a házból a meleg levegőt.
Így is mehet ez a kártya?

Kisza
Ugyan az a táp és ház mint neked. Elestek tőled. :DD

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/bejegyzes/sanyi0627/uzleti_szabalyzat.html

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.