Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) czanga

czanga
(senior tag)

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy Zotac GTX 1050 Ti-t, a dual fan kialakításút. Gondoltam megosztom a tapasztalataimat veletek.

tehát:
+2év gareancia beregisztrálása gyorsan ment, számlát kell feltölteni mellé. Hűvös kártya, nem hajlamos a melegedésre. A kártya számomra jó vételnek bizonyult az FX-6300 mellé, újabb játékok is, mint a Tomb Raider High beállítások mellett szépen futnak. Ugyan a gépemben kb minden viszonylag hangos (Corsair CX400-as táp ventije cserés már, 2010-ben vett WD blue elég hangos darab, proci hűtőm se túl halk), de közelről azért hallani a kártyát is, ha megfigyeljük közelebbről. Asus 7770-hez képest érezhetően hangosabb darab, főleg szélzajt hallani. Kíváncsi lennék milyen lenne egy halkabb hűtéssel megáldott gépben.
Ehhez kapcsolódóan egyetlen fúrcsaság, hogy 40%-os venti fordulat alá nem megy. Valahogy az az alap, és itt nem a leállításról beszélek, az tiszta, hogy azt nem tudja.

Összességében akinek inkább a több gari fontos, mint az esetlegesen valamivel hallhatóbb működés, akkor jó vétel lehet, nagy problémám eddig nem volt vele.

Utoljára bejelentkezve: 2005, és azóta folyton itt dekkol.

(#902) dangerzone

dangerzone
(addikt)

Na megjött a kis Zotac 1050 Mini. Nagyon cukker. :D

Toltam neki egy kis OC-t, a feszültségi értékekhez nem tudok nyúlni, power limit 100%-on.

Így is egészen büszke vagyok rá, Doom 4 alatt teszteltem. 30 percet bírt. Pár 3dmark-ot is kap majd. :)

+18% GPU, +28% Mem OC

[ Szerkesztve ]

(#903) Vigneau válasza dangerzone (#902) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Tényleg korrekt! :K

Nekem vasárnap jön a rövidnyákos 2 ventis Gigabyte Ti-m, a héten majd megsergetem WoT alatt. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#904) dewil666

dewil666
(őstag)

Na végül a G1 mellett döntök és azt rendelem majd meg :)
Majd később jövök eredményekkel!

[ Szerkesztve ]

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#905) athomi válasza dangerzone (#902) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

A GPU-ból is elég durva órajelet sikerült kihoznod, eddig csak szintén egy Zotac teszben láttam hasonlót, de a memóriát még egyik tesztben sem láttam 8100 MHz-nél többet menni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#906) kisza25 válasza dangerzone (#902) üzenetére

kisza25
(félisten)

te mindig belenyúlsz a tutiba:D

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL+ játék+live gold 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18000.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16200.-

(#907) dangerzone válasza kisza25 (#906) üzenetére

dangerzone
(addikt)

:DDD
Ja, csak aztán általában mindig eladom. :D De most, most megfogadtam, hogy hűséges leszek, amíg nem jár le a gari, nem lesz új videokártya. :D

(#908) kisza25 válasza dangerzone (#907) üzenetére

kisza25
(félisten)

hát persze egy 2GB karival akarod kihúzni 5 évig:D
nó para, nálam 1hónapot volt az utsó 1050ti:D

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL+ játék+live gold 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18000.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16200.-

(#909) AxBattler válasza Vigneau (#903) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Dettó beszállok egy Gigabyte GV-N105TOC-4GD-tel! :K

Cable management is for the weak!

(#910) HANDO88

HANDO88
(senior tag)

Számit valamit a plusz táp csati? Tuningnál van jelentősége?

Vagyok aki voltam,leszek aki vagyok.

(#911) dangerzone válasza kisza25 (#908) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Sztem utoljára az S3Trio húzott ki 5 évet nálam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#912) kisza25 válasza AxBattler (#909) üzenetére

kisza25
(félisten)

Grat hozzá, használd egészséggel :R

(#913) AxBattler válasza kisza25 (#912) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Köszi!
Eddig még csak Heroes of the Storm-mal és BFBC2-vel próbáltam, de szinte alig van különbség az Idle és a terhelt állapot hangereje között. HotS alatt talán be sem kapcsolt a ventije, ezt még csekkolnom kell.

(#914) athomi válasza AxBattler (#913) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Olyan 1800 RPM körül már hallható a surrogás (manuálisan beállítva kipróbáltam), de ~1500 RPM fölé nem mennek a ventik teljes terhelésnél sem.

[ Szerkesztve ]

(#915) Ciccuka válasza dangerzone (#911) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

HD4850 is elment annyit :U

🏎️ 🏁

(#916) Vigneau válasza AxBattler (#909) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Az első próbálkozások megvannak nekem is vele. GPU +150MHZ, VRAM +500MHz - eddig csont nélkül megy. Powerlimit felcsapva 104%-ra.

(#917) dangerzone válasza Vigneau (#916) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Toljad neki! :)

(#918) AxBattler válasza Vigneau (#916) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Az szép! Afterburner? :C

[ Szerkesztve ]

(#919) Vigneau válasza AxBattler (#918) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Így van, naná. És szimplán csak felhúztam a csúszkát, bírja a jelek szerint. ;]

Hosszú évek óta használom, mellette egyedül csak az ASUS GPU Tweak-je jött be, de az amolyan kiruccanás volt. A Gigabyte OC Guru-t nagyon nem komálom...

dangerzone:
Azon leszek, de csak óvatosan. A Te órajeleid nagyon impresszívek.

[ Szerkesztve ]

(#920) AxBattler válasza Vigneau (#919) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

A GPU-t, meg a Power limit-et biztosan én is meg fogom piszkálni, de a mem órajeleket hagyom gyári értéken: észrevételem szerint ez hoz legkevesebbet a konyhára, ugyanakkor a memória hajlamos leginkább kipurcanni tuning hatására.

(#921) dangerzone válasza AxBattler (#920) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Ezt majd letesztelem én is, hogy mennyit hoz, ha cask a gpu-t, vagy a memóriát húzom. Valami játék beépített benchmarkjával kellene, nem 3d markokkal.

Tudtok amúgy ilyen játékot beépített benchmarkkal? :) Nekem csak a Stalker, meg a Metro 2033 ugrik be hirtelen.

Feszültséget azt meg valszeg nem piszkálom. De Afterburnerben, Zotac gyári progijában nem is tudom. 100%-nál maxon van a csúszka, pedig engedélyezve van az OC.

[ Szerkesztve ]

(#922) athomi válasza dangerzone (#921) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Rise of the Tomb Raider-ben biztosan van. De érdemes lenne 2-3 játékkal próbát tenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#923) ollie válasza dangerzone (#921) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Deus Ex Mankind Divided

(#924) AxBattler válasza dangerzone (#921) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Játékbenchekről pont múltkor kérdeztem.

Sniper Elite v2
Doom 2016 demójának is talán van bencse
Resident Evil 6
H.A.W.X. 2
Aliens vs. Predator

[ Szerkesztve ]

(#925) dangerzone válasza athomi (#922) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Jaja, mindenképpen többel kellene.

Akár páran meg is egyezhetnénk a játékokról, és össze lehetne hasonlítani, hogyan viselkedik a Ti, meg a sima gtx egymáshoz képest a tuning hatására. Esetleg mennyit számítanak a különféle procik, rendszerek. :)

@Ollie, AxBattler: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#926) kisza25

kisza25
(félisten)

visszatérek egy giga wf gtx 1050ti-vel a héten :DDD

(#927) Scholes9 válasza kisza25 (#926) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Ez gyors volt. Néha én is kikacsingatok a 470 felé, de aztán rájövök, h sokkal hangosabb és melegebb lenne, mint a 1050 Ti, így gyorsan el is hesegetem ezeket a gondolataimat :U :DDD A pirosaknak - szokás szerint - van még mint fejlődniük fogyasztás terén :U :K

[ Szerkesztve ]

(#928) AxBattler válasza kisza25 (#926) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Hajrá! Aztán az MSI AB-t ne felejtsd el felrakni... :C

(#929) kisza25 válasza Scholes9 (#927) üzenetére

kisza25
(félisten)

Ja, pontosan ezekkel a dolgokkal volt a gond, nagyon befűtött és ezért minden hangos lett:)
Az rx 460 is jobban melegedett, mint a gtx 1050ti, azonos hűtővel, pedig jóval gyengébb és azonos a TDP (elvileg) , az rx 470 -el 250W lett a gép teljes fogyasztása (max), majd most újramérem 1050ti-vel de 150W-ra emlékszek (max) :)

(#930) athomi válasza kisza25 (#926) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Ilyen gyorsak voltak? :Y A Giga WF-ot kaptad a sima kétventis helyett?

(#931) kisza25 válasza athomi (#930) üzenetére

kisza25
(félisten)

szerintem keversz valakivel, nem volt gari, cserebere volt, giga gtx 1050ti-ről rx470nitro+, majd most egy giga wf 1050ti

(#932) dangerzone válasza kisza25 (#931) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Jól néz ki ez a kari, látom van rajta backplate is. Nyam nyam :)

(#933) athomi válasza kisza25 (#931) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

Benéztem, bocs. :DDD Bár arról lemaradtam, hogy rápróbáltál az RX470-re. :) Majdnem rámentem én is egy egy RX470 Nitro+ kártyára, de olvastam hogy terhelve kissé hangos, amúgy is bőven elég nekem a következő 2 évben a GTX1050Ti, aztán meg lehet már nem is fogok egyáltalán játszani.

[ Szerkesztve ]

(#934) Scholes9 válasza dangerzone (#932) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Nekem nem kéne, mennyivel hangosabb lehet az, mint egy 1050 Ti :U

(#935) kisza25 válasza Scholes9 (#934) üzenetére

kisza25
(félisten)

95 mm-es ventikkel, félpasszív működéssel, nem lett volna rossz, a tápom hangosodott fel, mert 100W-al nőtt meg a fogyasztás, max 30% pörgött, nem kicsi ám az a kártya:

most meg ugye ez lesz jól lement az ára ennek is:)
ez se lesz kicsi:)

[ Szerkesztve ]

(#936) dangerzone válasza Scholes9 (#934) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Mármint a Giga 1050 Ti Wf :)

(#937) Vigneau válasza kisza25 (#935) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Az enyém 50k-s áron volt. Pár napot várva már 48.5k lett volna. No, ez van...

A +200MHz már nem frankó a GPU-nak, Valley kifekszik tőle. :N

(#938) Scholes9 válasza dangerzone (#936) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

:B :B :B :DDD

kisza25: jó lesz biztos :)

[ Szerkesztve ]

(#939) kisza25 válasza Vigneau (#937) üzenetére

kisza25
(félisten)

előzőt se húztam, ezt sem fogom, én multizok low graffon, oda még sok is

(#940) dewil666

dewil666
(őstag)

Sziasztok!

Játszik valaki GTA 5, FC Primal, Watch Dogs 2 játékokkal? Mennyire jó ez a vga ezekhez vagy hasonló kaliberű gamekhez? FullHD-ban magas textúrával használnám és csak a következő generáció megjelenéséig.

Laptop-asztali pc tisztítás, újra pasztázását vállalom! dewil666 felhasználónak 255, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#941) athomi válasza dewil666 (#940) üzenetére

athomi
(Topikgazda)

GTA5 és FC Primal gond nélkül fut magas beállításokkal, persze csak ha nem fix 60 FPS a cél. Watch Dogs 2-ről nem tudok nyilatkozni, az kimaradt.

[ Szerkesztve ]

(#942) xtro válasza dewil666 (#940) üzenetére

xtro
(aktív tag)

Watch Dogs 2 -t és a FC Primalt toltam egyikkel sem volt semmi gond :N

(#943) dewil666 válasza xtro (#942) üzenetére

dewil666
(őstag)

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!
Ismerősömet hiába kérdeztem akinek ilyen kártyája van csak autós játékokkal játszik.
Akkor nekem is elég lesz egy ilyen vga.

(#944) Scholes9 válasza dewil666 (#940) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Számomra meglepően jól használható a kártya, sőt még WQHD felbontásban is :)

[ Szerkesztve ]

(#945) Franklin

Franklin
(őstag)

Sziasztok,

Az MSI Gaming 1050 mennyivel fogyaszthat többet a tápcsati nélküli két ventis Gigabytetól?

(#946) Csupingo válasza Franklin (#945) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Ez a gaming x. 76 W-on tombolt, átlag játéknál 62 W. :DDD A sima 1050 változatok nem igazán lépik át szerintem a 75 W-os határt.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Micsoda? 35 cm. Francia kenyér bukósisakkal. IHM

(#947) Scholes9 válasza Franklin (#945) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Sztem kb semmivel, max pár Watt lehet a különbség.

(#948) kisza25

kisza25
(félisten)

Na megjött a giga 1050ti wf oc, nem sokkal kisebb, mint az rx 470 nitro + volt, a backplate műanyag és egyben van a hűtéssel, elég jó masszív, tápcsati van rajta, kábelt nem adtak.
hangtalan a kártya idle és load is:

[ Szerkesztve ]

(#949) AxBattler válasza kisza25 (#948) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

A 64 fok azért sokkal barátibb a bolti Metis-ben.

(#950) kisza25 válasza AxBattler (#949) üzenetére

kisza25
(félisten)

eddigi csúcsfogyasztás 130W, a nitro+-al 250W volt :Y Nem csoda, hogy befűtött
Az oldala még nincsen fent a háznak, mert hallgatózok, majd mérek úgy is:)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.