Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#6701) bul07


bul07
nagyúr

MSI 1050 TI GAMING X

Battlefield 5
1680x1050 felbontás
Csak a apalap és a processzor más

MSI B150 Gaming M3 (MS-7978)
Intel Core i5-6600K, 3700 MHz (37 x 100)

ASRock B560 Steel Legend
Intel Core i5-10400F, 4000 MHz (40 x 100)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#6702) athomi válasza Csupingo (#6699) üzenetére


athomi
veterán

Idle 20°C, load 40°C, ami ettől a hűtéstől még ezzel a kártyával is brutál alacsony, ilyen ventivezérlést biztos nem csinál a kártya, tehát biztos nem szoftveres jellegű a hiba. Az értékekből leginkább az látszik, hogy valóban maxon mennek a ventik, nincsenek vezérelve.

Ezért gondoltam, hogy esetleg a kábelt átnézheti, ha azzal nincs gond, akkor "mélyebb" a probléma.

Baromi hangos lehet így a kártya, 2000 rpm körül azért már egy 80 mm-es ventinek jön a hangja rendesen, 4000 rpm körül brutális lehet.

[ Szerkesztve ]

(#6703) Csupingo válasza athomi (#6702) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem is tudtam, hogy 4000-rel is tud forogni. :) Az már nem semmi.
Szerintem is sokkal valószínűbb, hogy a ventilátor hibásodott meg, bár akár driver is csinálhat ilyet. (Olyanra emlékszem, hogy voltak hibás driverek, amik nem kapcsolták be a ventiket és majdnem megfőttek a kártyák. Az szoftver gond volt.)

Ha jól tudom, 2-3 ventilátoros kártyáknál gyakran csak 1 ventinél figyeli a vga a visszajelzéseket. Ezért szokott az előfordulni, ha pont az megy tönkre, akkor vadul teker az összes és nem lehet szoftveresen szabályozni. Viszont ha egy másik venti megy tönkre, attól még lehet fordulatszámot változtatni, sőt maga a kártya is változtatja, ha a terhelés mértéke és a hűtés minősége engedi.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6704) Bjørgersson válasza _DiEGO_ (#6686) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Elvileg valamikor ilyen lesz. :)

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6705) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Aha, tehát majd ha kész lesz a dark mode és az után.
köszi

(#6706) AxBattler


AxBattler
félisten

Mo-on hol lehet vajon külön LP hátlapot venni LP kártyákhoz? Talált már ilyet vki?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#6707) Csupingo válasza AxBattler (#6706) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem sok boltban lehet, csak nem mindig listázzák. De szokott lenni vaterán és hardveraprón is.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6708) athomi


athomi
veterán

MSI GTX1050TI OEM

Hardveraprón bukkantam rá.

[ Szerkesztve ]

(#6709) BigBear


BigBear
senior tag

Hátha valakinek segítség.
Nemrég vásároltam egy minimálgépbe egy 1050-es kártyát (Gainward 1050 2GB).
Sajnos a ventije számomra vállalhatatlanul zavaró volt, nem is a hangossága miatt (az is), hanem mert berregett alapon is.
Csodálatos módon a Gainward egy olyan egybeöntött burkolattal szerelte a kártyát, hogy a venti nem cserélhető rajta normálisan.
Bogarászni kezdtem, mit is lehetne tenni, de gyakorlatilag nincs a piacon utángyártott univerzális hűtő. Semmilyen.
A kártya rögzítése is 43x43-as, amivel nem sok értelmes kártyát szereltek.
Viszont leltem aprón egy hibás HD7770-es kártyát, aminek jó kis hőcsöves hűtése volt (nem vapor-x, csak sima), nem az a szutyok Intel gyári hűtőre hasonlító alumíniumdarab amivel szereltek sok 1050-et.
Ugyan meg kellett kicsit szenvedni vele, mert ugyan a furatok távolsága megegyezett, de amire nem gondoltam, a furatok átmérője nem. A 7770-en a hűtő négy kis tappancsa átmegy a furaton, gumi alátétekkel ül fel a kártyára a hűtő, a 1050-en meg kis műanyag távtartók vannak, olyan magassággal, hogy pont szépen felül a kártyára a hűtő.
A lábakon kicsit reszelve viszont éppen beleillik a furatokba a talp. A hűtő alapból ugyan nem fekszik fel tökéletesen (billeghet a magon), de óvatosan és egyenletesen húzva a csavarokat addig, amíg a 7770 hűtő gumi tappancsai éppen elérik a kártyát végül szépen ráült a magra.
A bordára gyorskötözővel felraktam egy 9 cm-es ventilátort, az éppen elfért.
Most már pár hetes tesztelés után kijelenthetem, hogy működik rendben minden. A gyári hűtővel 70-80 fok körül mozgott a 1050 terhelve, ezzel a mókolt verzióval nem éri el a 55 fokot úgy, hogy gyakorlatilag alig van hangja. Teljesen hangtalan beállításban olyan 60 fokig megy, ha felpörgetem a rajta levő AC ventit 1800-as fordulatra (ami még mindig messze van a gyári ventiktől), 50 alatt marad terhelve.
Úgyhogy bár nem gyári, óvatosan kell vele bánni, csúnya, de müxik.
:R

(#6710) cinemazealot válasza BigBear (#6709) üzenetére


cinemazealot
addikt

"...csúnya, de müxik."

Ha tényleg csúnya, akkor kérünk róla egy képet. Jöhet a házi barkács topicba is. :D

(#6711) Str8 sk8r válasza _DiEGO_ (#6640) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...most jutottam egy gainward 1050ti kártyához én is (kb 15 éve nem volt NV karim) és nekem is ez ugrott be rögtön : ha már ott van a bekötési pont is-nem lehet valahogy utólag rábuherálni egy 6 pines csatit a kártyára? :U :Y :DDD ...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#6712) Vigneau válasza Str8 sk8r (#6711) üzenetére


Vigneau
félisten

Azért örülök neki, nem csak nekem szoktak eszembe jutni költői kérdések egy-egy gyártó spórolási módszerei láttán. :K

Ráforrasztani persze rálehet, de az már egy másik kérdés, hogy miként működne. Nem tudhatod, milyen az áramkör és az alkatrészek a nyákon. Hacsak nem totál ugyanaz, mint egy esetleges magasabbra kvalifikált 1050 Ti-nek házon belül.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6713) Str8 sk8r válasza Vigneau (#6712) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...igazából aggódom is mert bár szerintem kicsit csalhat a mérés eredménye de : terheletlenül 30-35w teljesítmény felvételt mér; furmark alatt 96-99% terhelés mellett pedig 81-82w-ot! jelzett az afterburner...az lehet hogy valami oknál fogva 20+25w-al többet mér-esetleg 30-40%-al többet ír? :U :F...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#6714) Vigneau válasza Str8 sk8r (#6713) üzenetére


Vigneau
félisten

Amondó vagyok, nézz rá a HWInfo64-el is, az általában megbízható. Másik kérdés, az MSI Afterburner-ből melyik verzió van fent Nálad?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6715) Str8 sk8r válasza Vigneau (#6714) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...ezt a hwinfot kipróbálom... :R...az AB meg nem is tudom...talán 1-2 éves lehet max... :DDD...

...amúgy ha szeretnék tolni egy kis undervolt-ot : van rá lehetőség - hogy kellene - bonyolult? :B...

[ Szerkesztve ]

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#6716) Vigneau válasza Str8 sk8r (#6715) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem árt a legfrissebb AB-t (4.6.4 Final vagy 4.6.5 Beta 1) használni. Egyre több benne a monitorozható érték.

Settings-ben Unlock voltage control és monitoring. (Remélhetőleg támogatja a Gainward kártyádat. Nekem is támogatta a Gigabyte GTX 1050 Ti-m és a jelenlegi XFX RX 6600-am is.)

Aztán szépen óvatosan lépkedsz lefelé ízlés/türelem szerint 5-10mV-onként, majd tesztelsz 3DMark Time Spy-ban és Unigine Valley-ben.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6717) Str8 sk8r válasza Vigneau (#6716) üzenetére


Str8 sk8r
őstag

...egyébként magában az nvidia szoftverben nem engedi állítani a magfeszt? :U...

...más...mivel a gyári venti nagyon zajos gondoltam módolom szerkezetet... leteszteltem a kártyát a régi-gyári bordával de a gyári venti helyett egy speciális légkavaró rendszert építettem ki ami gyakorlatilag bármilyen vga hűtővel kompatibilis...egész tűrhető lett szinte hangtalan egy 12 cm-es venti tolja rá a levegőt...úgy éreztem az helyett a kis alu borda helyett megérdemelne egy rendesebb hűtést...be is ruháztam egy Thermalright V2 - be...módomban állt letesztelni a hűtőbordák közötti különbséget-igy is tettem-meg is lepődtem...a régi idle 36c terhelve max 77c...a v2 pedig rendre 35-80...többször leszedtem módosítottam a távtartó bakok vékonyságán; pasztát cseréltem másik fajtára stb...
...érdekes lehetne hogy az idle hőmérséklet kevesebb lett kicsit...látva hogy terhelten emelkedett arra gondoltam lehet hogy délutánra lejjebb hűlt a levegő...viszont később néztem hogy a proci hőm stabil...aztán a furmark tesztnek is az átlaga emelkedett bár csak 70-rol 71-re... :U...és néztem terhelés alatt az alap 1290MHz rol 1330-1350MHz amin fut...viszont a gyári hűtővel nem néztem mennyin ment...lehet hogy turbozik és azért magasabb? :F...

×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

(#6718) Vigneau válasza Str8 sk8r (#6717) üzenetére


Vigneau
félisten

A Geforce-ban eddig én nem találkoztam feszültségállítási csúszkával. Való igaz, hogy az Adrenalin-ban viszont van.

A Boost-nak elvileg több fokozata van. Amennyiben ideálisabbak a körülmények, hajlamos magasabbra órajelre tornázódni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6719) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Üdv!
Van egy GIGABYTE GTX 1050 Ti OC kártyám. Azt a jelenséget produkálja, hogy ha egyszer felpörgeti a ventilátort, többet nem lassítja le. Még akkor se ha afterburnerben én tekerem fel, aztán le. Marha idegesítő, hogy játék után újraindításig üvölt még a desktopon is.
Mit lehet ezzel tenni?

(#6720) m3ss


m3ss
veterán

sziasztok, ez lehet ide jobban passzolna, vki latott mar ilyesmi problemat 1050ti-nal? :R

https://www.instagram.com/jozsef.beko/

(#6721) Amadeus77


Amadeus77
csendes tag

Sziasztok, szeretnék kérni egy STRIX-GTX1050Ti-O4G-GAMING bios-t. Fontos, hogy a kártya Hynix memóriás. Ha teljes bios file van vagy ifr file is jöhet. Techpowerup.com-on néztem már de sajna ott csak Samsung memóriás van. Köszi!

(#6722) Bjørgersson válasza Amadeus77 (#6721) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Pingeld meg az ottani fórumon eidairaman1-et, szerintem ő fog tudni segíteni.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#6723) Senquist


Senquist
tag

Sziasztok!

Tegnap játék közben lefagyott a gép majd újraindításkor a videókártya driverem nem indult el és hibát írt ki.
Ma ezt cd-ről újra telepítettem és már működik , viszont segítséget szeretnék kérni hogy a programot miként állítsam be.

Nem tudom hogy a felsorolásokból mi micsoda és nem találtam róla Magyar leírást sem ezért fordulok most hozzátok.

Videokártyám:
GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti D5 4GB GDDR5 128bit (GV-N105TD5-4GD)

Kártyához tartozó program:
Aorus Engine

Most így van beállítva alapon, azt tudom csak hogy a Fan ra elindúl a venti ill. a sebességet növelhetem, de a többit hiába fordítanám le a googleval ha magyarázatot nem kapok róla.

Mi lenne az az érték amin lennie kellene?

Az alaplapomon van Integrált videókártya, ami amúgy Asus B150 plus

Előre is köszönöm segítségeteket!

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#6724) smc válasza Senquist (#6723) üzenetére


smc
addikt

Ezzel húzni tudnád a kártyát, nincs rá szükség ha nem tudod mi mit jelent. :)
Nyomj rá egy resetet. A venti elvileg magát szabályozza, nem kell bántani, nem tudom hogy ez le is áll-e ha nincs terhelés, de attól nem kell megijedni. Ha játék alatt felpörög akkor rendben van.
Drivert viszont lehet érdemes lenne az nvidia oldaláról frissíteni, mert a cd-n lévő lehet már 5 éves :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6725) athomi válasza smc (#6724) üzenetére


athomi
veterán

Félpasszív, így leállnak a ventik, azt hiszem 50°C alatt.

(#6726) Vigneau válasza Senquist (#6723) üzenetére


Vigneau
félisten

GPU boost: a mag frekvenciája;
Memory clock: a memória frekvenciája;
GPU voltage: a mag feszültsége (jelenleg zárolva);
Fan speed: ventilátor sebesség (0dB-s, azaz leállítja alacsony terhelésen) - be lehet állítani görbét hozzá;
Power target: GPU teljesítménylimit kitolása;
Target temperature: ventilátor bekapcsolásának hőmérséklete.

Mivel a hűtésed nem túl acélos, a gyári beállításokat annyira nem piszkálnám. Ellenkező esetben lehet próbálkozni 25MHz-es lépésekkel felfelé, a GPU feszültségnek pedig max. +100mV-ot adni, de csakis saját felelősségre.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6727) Senquist


Senquist
tag

Köszönöm a segítségeteket!

Alapértéken hagytam ami

GPU boost: 1392
Memory clock: 7008
GPU voltage: 0
Fan speed: 50
Power target: 0
Target temperature: 55

Beállítások vannak most érvényben.

A gépben lévő hűtések:
nem az intel által kapott hűtőt használom hanem ahelyett a Be Quiet Pure Rock hűtő van beszerelve, és ezen kívül a házban van még szintén Be quiet -től 5db venti

..."Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!"...

(#6728) F1DO


F1DO
senior tag

Sziasztok,

A 1050 (Ti) kártya tud egyszerre több monitort meghajtani - úgy hogy egyik monitor DVI, a másik HDMI csatlakozással van rákötve?

(#6729) Csupingo válasza F1DO (#6728) üzenetére


Csupingo
veterán

Szia! Igen.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#6730) F1DO válasza Csupingo (#6729) üzenetére


F1DO
senior tag

Köszi az infót!

(#6731) smc


smc
addikt

Vannak még akik rajtam kívül ezzel a kártyával csapatják a játékokat 23 derekán? :DDD

Lassan cserélni kell majd, de még nincs meg az utód. Mit javasoltok helyette?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6732) cinemazealot válasza smc (#6731) üzenetére


cinemazealot
addikt

Jelen! :D Bár '23 derekán '21-esek a legfrissebb játékaim, azok közül is csak az It Takes Two volt, ami egy-egy jelenetnél beszaggatott. Mostanában a 3060 (Ti)-vel szemezek másodkézből, de mivel nem sokat játszom, nem érzem siettetőnek a cserét.

(#6733) Vigneau válasza smc (#6731) üzenetére


Vigneau
félisten

Én anno először egy RX 6600-re váltottam, aztán rá fél évre jött az RTX 3060 Ti. De már az AMD VGA is jelentős előnyt hozott, a GTA V is remekül elvolt vele. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6734) smc


smc
addikt

Mi most a Divinity Original Sin 2-őt nyomjuk vele. Azt elbírja, de elég régi játék. :D
Starfield talán az első ami érdekel az újabb játékok közül, no meg a Cyberpunkot is újra kezdeném ha kijön a kieg az ősszel, szóval ezekre kell majd valami. Mondjuk akkor már komplett gép csere lesz, szóval még nem tudni mi marad vga-ra.
3060-at néztem én is, ha jól tudom ez az új 50-es kártya kb az újabb genekben. :D

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6735) Jarod1


Jarod1
addikt

sZiasztok !

Az alábbi probléma jelent meg nálam,
kiterjeztett üzemmódba van az Asus Laptop egy 24" os Aoc monitorra ez a főképernyő
a képen züld pixeles foltok jelntek meg, ( laptop monitorján tökéletes a kép)de ha csak a monitorra kitett kép van akkor tökéletes a kép.
van ötletek mitől lehet ez?
minden driver legfrisebb

(#6736) Viktor77 válasza Jarod1 (#6735) üzenetére


Viktor77
titán

Mit kell nézni?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6737) smc válasza Jarod1 (#6735) üzenetére


smc
addikt

Screenshotolni nem tudod a képhibát. :D Vagy igen? Na most már nem tudom.. :D
Fotózd le mobillal.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6738) Viktor77 válasza smc (#6737) üzenetére


Viktor77
titán

A screenshotot a vga-ról közvetlen veszi a gép, ha ott nincs képhiba (mint esetünkben) akkor nem fog látszani semmi.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#6739) Jarod1 válasza Viktor77 (#6738) üzenetére


Jarod1
addikt

Na itt van a kép, nem hittem hogy a scrennshoton nem látszik

(#6740) kpityu2 válasza Jarod1 (#6739) üzenetére


kpityu2
őstag

Talán valami tranziens hiba a kábelen amikor mindkét kimenet dolgozik. Ha a táp nincs rajta a monitoron akkor is ezt csinálja? Próbáld meg másik monitorkábellel ha van.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#6741) cinemazealot válasza Jarod1 (#6739) üzenetére


cinemazealot
addikt

Nekem ez HDMI átvitel hibának tűnik. Másik kábellel próbáltad már?

(#6742) smc válasza cinemazealot (#6741) üzenetére


smc
addikt

Másik kábel, másik csatlakozó a monitoron, másik monitor (akár tv is lehet), esetleg másik vga driver. Ezeket kellene kipróbálni igen.

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6743) _DiEGO_ válasza Viktor77 (#6736) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A 24" -os AOC monitornak nincs véletlen illesztőprogramja? [link] Ilyenkor egy pontos típust sem ártana megadni. Netán az is hiányos lehet.
Talán más-más színprofil van beállítva?

És amúgy igen, sokat számít egy jobbféle HDMI kábel is, akár egy alap normal HDMI kábel is okozhat gondot.
Nekem pl ilyen van : [link]

(#6744) smc válasza smc (#6734) üzenetére


smc
addikt

Nos kijött ez a csodálatos játék.. :D Ezzel búcsúzom is a topiktól azt hiszem, bár még nem találtam ki mi legyen a sorsa az aláírásban is szereplő konfignak, mert abból kb semmi nem maradt az újban, mert minden annyira ki volt öregedve.
Itt egy full konfig ami viszi a GTA5-öt szolid beállításokkal, és rengeteg játékot nyomtunk rajta végig, de most kb semmit nem ér. :( Lehet inkább megtartom és építek belőle valami htpc-t.. :B

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6745) Vigneau válasza smc (#6744) üzenetére


Vigneau
félisten

Gondold el, hogy azért derekasan helyt állt, hiszen azért egy bő hat éves kártyáról beszélünk. Nálam is 5 évet leszolgált becsülettel. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6746) smc válasza Vigneau (#6745) üzenetére


smc
addikt

Teljes mértékben, ráadásul egy még akkori szinten is olcsó kártyáról beszélünk. :R

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#6747) Vigneau válasza smc (#6746) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha jól emlékszem, újonnan 50k alatt meg is lehetett kapni boltból. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#6748) mongo


mongo
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, hátha valaki találkozott már hasonló problémával.

Egy notebook 1050 vga-val van problémám.
Windows által telepített 442.50-es szoftverrel semmi probléma, saját és külső monitoron is van kép.
Legújabb 552.22-es szoftverrel viszont csak külső monitoron van kép.
Boot alatt még a saját képernyőjén jelenít meg, aztán átvált a külsőre és a sajátot nem lehet életre kelteni, de a rendszer látja.
(Win 10 Home 22H2)
Melegedés nincs, minden érték rendben, játékok így is-úgy is mennek.
Előre is köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#6749) _DiEGO_ válasza mongo (#6748) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hali!

Azt azért megadhattad volna, hogy a külső az milyen moncsi, illetve milyen csatin lóg mint kimeneten?
HDMI - DVI - DisplayPort ?
Amúgy ott is áttudod állítani hogy a másik azaz a saját kijelző legyen az elsődleges ! Aztán majd ha már átváltott, akkor adod meg hogy a külső az milyen legyen ? Duplikált vagy épp kiterjesztett.

(#6750) mongo válasza _DiEGO_ (#6749) üzenetére


mongo
csendes tag

FullHD mindkettő, a külső HDMI-n keresztül csatlakozik, nincs más.
Hibába választok ki bármilyen opciót a saját képernyő fekete marad.

(#6751) _DiEGO_ válasza mongo (#6750) üzenetére


_DiEGO_
őstag

De ha lehúzod a külsőt, akkor meg van kép ugye? :K

Azért a laptopod pontos típusát sem volna rossz, ha megadnád ! :))

BIOS-ban nézz körül, nincs olyan opció, hogy 2 kijelző esetén melyik legyen az elsődleges?

Primary Display

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.