Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:37

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) AllTheBest válasza Sir81 (#1700) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Én attól még reménykedek, ettől függetlenül az sincs kizárva, hogy vega vagy 1070 lesz, nagyban függ attól, hogy milyen lesz a vega. Én egyelőre ráérek, kicsit hiányzik a 480, de pár hónapig még túlélem :D Én mellesleg úgyis csak 1 évre vennék bányászkártyát, utána eladnám, azt én is tudom, hogy ilyenkor azért elég komoly terhelést kapnak és ez nagyban megrövidíti az élettartamukat :)

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1702) #22743424 válasza Chaser (#1692) üzenetére


#22743424
törölt tag

Tudom de ő kifejezetten ezt nézte ki magának. Ami nekem van az sem nagyon kelendő kártya. Tudom bla bla bla 😀

(#1703) Chaser válasza AllTheBest (#1698) üzenetére


Chaser
titán

semmi értelme multi gpu-nak, max a két legerősebb kártyánál 4k-ra
1070 lazán hoz két 1060-at, nem lineárisan skálázódik sli/cf, ha van 40-50% plusz az már jó
"válság" előtt beugró 1060 80e volt, 1070 120:) 1080 170-180-tól
ráadásul multi gpu-s rendszereknek már kb lőttek, gyártók is rájöttek semmi értelme és nincs rá fejlesztés

Chepany erről a véleményem kizárt dolog mert nem tudom:) sok tényezős játék

a_kvánál elvileg van készleten 47k-ért asus phoenix, rendeltem egyet biztos ami biztos, ahogy néztem bejött a tegnapi eszmefuttatás és ezeknek is el fog mászni az ára, az van még régi áron ami készleten volt, amit linkeltem passzív palitot sok helyen már 100e-ért rendelhető ( : iponnál nincs készleten, így a kiírt kb semmit nem jelent
lehet el is rongyolok azért a vga-ért még ma ( :

szerk: cybermanus lassan mindegy ki mit nézett ki, azt fog venni ami van:d
msi gamingért 55-öt adtam volna, már 58-59, pontosabban az x annyi, olcsóbb gaming 65 inkább

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1704) #22743424


#22743424
törölt tag

A hardverkernél van még egy két darab 1050Ti bár lehet mire leírom már nincs.

(#1705) AllTheBest válasza Chaser (#1703) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Tudom, kicsit én is félek a kétkártyás rendszertől, de ezt majd az ár fogja meghatározni. Engem leginkább az új vega érdekel, amelyiket a 1070 ellen szánják, csak kérdés, hogy mennyire lesz kapható és milyen áron...
Azért az elég durva, hogy már 1050ti-t se lehet kapni sehol normálisat... Nálam kb 2 hete lett volna aktuális a vásárlás, akkro még bőven tudtam válogatni, most meg már ezekből is úgy kell vadászni :W

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1706) athomi válasza AllTheBest (#1705) üzenetére


athomi
veterán

Az hagyján, de egyre többnek kezd elszállni az ára és 100 körül kínálják a kiskereskedők. :D Gondolom ugyanattól a nagykertől rendelnek, az meg jól felárazott.

Ebből még van és nem szállt el az ára (még 47k), igaz aktív hűtéses, de be lehet vállalni.

[ Szerkesztve ]

(#1707) Sir81


Sir81
aktív tag

Szerintem én kivárom a nyár végét. Valamit kell hogy lépjenek erre a nem normális helyzetre.

(#1708) #22743424 válasza Chaser (#1692) üzenetére


#22743424
törölt tag

Mondjuk nem tudom te mit néztél de sztem a 36 hónap az 3 év .

(#1709) Chaser válasza AllTheBest (#1705) üzenetére


Chaser
titán

nem kell tőle félni, tavalyi év már hivatalosan is nem támogatott volt
soha nem volt semmi értelme, csak az aktuális csúcs kártyáknál, ahova magában a csúcs kevés volt dobott rá 30-40%-ot
jelenlegi tendenciát követve új vega csillagászati áron lesz, mit gondolsz ha egy sz@ros 480/580 nincs kiskerben 120 alatt mennyi lesz a vega?:)
ha lezajlik ez az egész akkor lehetne értelmesebb ára, de akkor nv szinten is újra az lesz

szerk: iponon néztem, ott 2 év van...megy a matek, köszönöm ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1710) AllTheBest válasza Chaser (#1709) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Szerencsére nem vagyok se nv se amd rajongó, 2-3 hónapot várok és akkor veszek egy kártyát ami max 150-ért a legjobb ár/érték arányú :D
Ha esetleg bedőlne az etherum bányászat, akkor viszont szerintem eléggé visszaesne a kártyák ára, a kezdők meg próbálnának szabadulni a kártyáktól, na én ebben reménykedem :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1711) athomi válasza Chaser (#1703) üzenetére


athomi
veterán

Azt a passzív Palit KalmX-et amúgy is elfelejteném, nyáron a meleg lakásban megfő a gépházban. Télen mértek a kártyán 70-88°C-t attól függően, hogy a házban mennyi venti működött.

[ Szerkesztve ]

(#1712) Chp


Chp
őstag

Adja az Isten!

(#1713) Nagya21 válasza Chp (#1712) üzenetére


Nagya21
addikt

:DD :DDD :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#1714) Chaser válasza Chp (#1712) üzenetére


Chaser
titán

most néztem 54ért van már náluk ez:)

szerk: vagy a képek rosszak, ez van 47-ért ez a wf

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1715) Chp válasza Nagya21 (#1713) üzenetére


Chp
őstag

Remélem nem dobják vissza, hogy elfogyott. :K

Nos, Chaser kolléga, ilyen gyorsan még nem töltöttem ki rendelési adatlapot mint most. ;]

Szintén szerk.: mindenképp az egy ventis kellett.

[ Szerkesztve ]

(#1716) Chaser válasza Chp (#1715) üzenetére


Chaser
titán

drukkolok..de már az előbb linkelt 47k-s 59k ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1717) AllTheBest


AllTheBest
senior tag

Amúgy már hardverapron se lehet beszerezni attól a pár eladótól aki újonnan árul több fajtát? Volt 2 akinél érdeklődtem anno, ők mindegyikre azt mondták, hogy van, csak 3 nap mire megérkezik, lehet érdemes lenne nektek is feltúrni ha-t, hátha van még valakinél újonnan garis kártya

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1718) AxBattler válasza Chaser (#1716) üzenetére


AxBattler
félisten

:Y Hááát ez dúrva!

De legalább megy fel a kártyám értéke!
60k-ért eladom, és veszek egy RX 550-et, amíg olcsó. ;]

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1719) Pasadena83


Pasadena83
csendes tag

Biztos volt mar rola szo, de nem eri meg mar akkor az Amazon-rol rendelni ? En egy honapja vettem az enyemet 142 Euro ert. Ok ez Ausztria, ingyen szallitas Nemetorszagbol stb. de ha ekkora kulonbseg mar arban, akkor lehet mar megeri MO-ra is lerendelni... :(

(#1720) Chp válasza Chaser (#1716) üzenetére


Chp
őstag

De ha tudnak szerezni, akkor a rendelési áron kell adni, nem?

(#1721) Franklin válasza Pasadena83 (#1719) üzenetére


Franklin
addikt

Mo-ra is van ingyenes szallitas amazon.de-rol.

Csak rengeteg modell out of stock.

(#1722) AxBattler válasza Pasadena83 (#1719) üzenetére


AxBattler
félisten

Ingyen szállít Magyarországra az Amazon €39 összeghatártól.

De ha rákeresel a "RADEON RX" kifejezésre, akkor többnyire "nem rendelhető" státuszú cikkeket dob az amazon keresője, de ugyanez van pl. Mindfactory.de-n is, csak RX 550, 560 szállítható.

Magyarul mindenhol kifogytak a Radeon-okból, és most soros... akarom mondani most jön a GTX 1050 Ti...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1723) csako válasza Chaser (#1714) üzenetére


csako
veterán

Most megint 46,5k

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1724) Viktor77 válasza csako (#1723) üzenetére


Viktor77
titán

Már 54K.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#1725) Lui04


Lui04
aktív tag

Ezzel mi a helyzet? Nem jó kártya vagy csak még nem találták meg a bányászok?

[ Szerkesztve ]

(#1726) csako válasza Viktor77 (#1724) üzenetére


csako
veterán

Uhh, gyorsan változik az ára :Y

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#1727) athomi válasza Lui04 (#1725) üzenetére


athomi
veterán

Nemrég írtam, hogy bár aktív hűtéses, de vállalható. Fórumtárs szerint idle ~1200RPM, ott még biztos hogy halk. Külföldi tesztek szerint is OK.

[ Szerkesztve ]

(#1728) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

nézegetem ipon-t ezmiez 100k a kártyám? :Y

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1729) AllTheBest válasza kisza25 (#1728) üzenetére


AllTheBest
senior tag

És még akciós is :C

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1730) #22743424 válasza AxBattler (#1718) üzenetére


#22743424
törölt tag

Áruló!! :DD
Volt a compceren windforce 48 ezerért gondolkodtam rajta 10 percet és el is vitték. :) :DDD

(#1731) kisza25 válasza kisza25 (#1728) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

olyan érzésem van, mint amikor a HDD-k ára 1-2 nap alatt a duplájára nőtt egy árvíz miatt, egy pár ezrest azon is kerestem:D

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1732) Chp válasza kisza25 (#1731) üzenetére


Chp
őstag

Ez nem elírás?

(#1733) kisza25 válasza Chp (#1732) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

úgy tűnik, hogy nem, ha rámész az ~50eFt-os ajánlatokra ott is 100eFt+ már az oldalakon :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#1734) athomi válasza kisza25 (#1733) üzenetére


athomi
veterán

A nagyker felnyomta az árat. :D

(#1735) Chp válasza kisza25 (#1733) üzenetére


Chp
őstag

Képtelen vagyok felfogni ezt! Kenjék a hajukra! Meddig tart még ez a nagy bányász faszság? Tönkretették a piacot!!! :W

[ Szerkesztve ]

(#1736) AllTheBest válasza Chp (#1735) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Ameddig bele nem őrülsz, ezt mind csak azért csinálják, hogy te ideges legyél. Mikor fog ingyenes lenni a benzin? Ha adsz konkrét időpontot és bizonyítod, hogy akkor ingyenes lesz, akkor megmondom neked, hogy mikor lesz pontosan a bányász válságnak ;]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#1737) Bird


Bird
addikt

Félelmetes ami vga fronton történik...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1738) Chp válasza Bird (#1737) üzenetére


Chp
őstag

Inkább undorító és felháborító is. És leginkább bicskanyitogató. És a k. életbe is! ...

[ Szerkesztve ]

(#1739) Bird válasza Chp (#1738) üzenetére


Bird
addikt

Mondhat bárki bármit, de a kartelezésért (ami még nem bizonyítható), az árak mesterséges beszakításáért a gyártók is felelősek. Nem járnak rosszul ebben a paranoiás helyzetben. Mi szívjuk meg, mint mindig. :(

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1740) Chp válasza Bird (#1739) üzenetére


Chp
őstag

Egy átkozott Gigabyte 1050 Ti-re lenne szükségem, 50K körül, és teljesen ellehetetlenített ez a dolog. Teljesen!

(#1741) Bird válasza Chp (#1740) üzenetére


Bird
addikt

Az egész vga piac romokban, egyelőre kilátástalan a helyzet. Kínjukban már bányászkártyákban gondolkodnak. De szerintem ez csak terelés...

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1742) Chp válasza Bird (#1741) üzenetére


Chp
őstag

Leadtam a rendelésem ma délelőtt egy Giga 1050 Ti-re a Compkernél, 46.670-ért. Mikor leadtam a rendelést, 1 napot írtak az elérhetőségre. Rá egy szűk órára 50K felett lett ugyanez, és 3 nap elérhetőséget írnak. Mi lesz a dolog vége véleményed szerint? Nem költői kérdés, tényleg kíváncsi vagyok, hogy szerinted hogyan alakul a helyzet.

(#1743) Bird


Bird
addikt

Szerintem? Egy kis homok vagyunk a gépezetben. Egész Eu vga nélkül maradt... Én nem hiszek a magyar webshopokban. :( Szinte biztos hogy ennyiért nem fogják tudni beszerezni... Őrületes hiány van lassan az egész világon. A gyártók most kaszálnak....

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1744) Chp válasza Bird (#1743) üzenetére


Chp
őstag

Akkor nem marad más mint a ~100.000Ft-os 1050 Ti?

(#1745) Bird válasza Chp (#1744) üzenetére


Bird
addikt

Annyit ne adj ki érte... :(( Ha ez így marad nem mostanában kell gamer pc-t építeni/fejleszteni. MOD: Megértelek és veled vagyok maximálisan...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1746) Chp válasza Bird (#1745) üzenetére


Chp
őstag

Eszem ágában sincs. Nekem csak kéne már egy ilyen dVGA, amivel tudok normálisan játszani!

(#1747) kutkut válasza kisza25 (#1733) üzenetére


kutkut
addikt

Ez durva, de még inkább szomorú... Lehet, hogy így nekem is könnyes búcsút kell intenem az enyémtől... úgy 90k-ért. ;]

Meizu MX3 32GB

(#1748) Bird válasza kutkut (#1747) üzenetére


Bird
addikt

De mit vennél helyette? :DDD

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#1749) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Ezek milyen árak? Apokalipszis van kockáéknál ? Nem elírás? 1050 ti 100-ért?

[ Szerkesztve ]

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#1750) Bird válasza zovifapp111 (#1749) üzenetére


Bird
addikt

Ezek? Elszállt árak, olyan mértékben amilyet az elmúlt 10 év biztosan nem látott... Ráadásul még sehol a vége.

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.