Hirdetés

2019. november 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-12-23 00:27:00

LOGOUT.hu

nVidia GeForce GTX 1050 / 1050 Ti (GP107) összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

(#951) Scholes9 válasza kisza25 (#948) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Sokan szidják, h szar ár/értek aránya van a 1050 Ti-nek, de pl, ha már a fogyasztás/teljesítményt nézzük, akkor egyből más a helyzet, aláz bármit a mostani piacon, a hűvösségét és halkságát már nem is említem...akinek ezek fontosabbak, mint a teljesítmény, annak igenis best buy kártya ez...Én kizárólag WQHD felbontásban használom leginkább Blizzard játékokra és tökéletesen megfelel, emellett nincs hangja játék közben sem neki, 60-62 fok körül szokott lenne emellett, akkor miért is vettem volna mást nem? :) Ha így nézzük, akkor ez egy tökéletes kártya.

[ Szerkesztve ]

(#952) Vigneau válasza Scholes9 (#951) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

WoT alatt is tökéletes FHD-n, főként maximális beállításra optimalizálva. :K

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#953) kisza25 válasza Scholes9 (#951) üzenetére

kisza25
(félisten)

kipróbáltam gigabyte rx460 4GB-ot,
Sapphire rx 470 platinumot, nitro +-t,
gtx 1050ti MSI és 2gigát ezek közűl, ha csak a teljesítmény számít:rx470 nitro+
ha a csend: bármelyik 1050ti és rx 460
az ár: rx 460
ár/érték/teljesítmény/csend/hűvös fullHD-re 1050ti, egyértelműen:)

[ Szerkesztve ]

ELADÓ! ryzen 1600x, Raijintek aidos CPU hűtő,

(#954) Franklin válasza kisza25 (#950) üzenetére

Franklin
(őstag)

Pontosan a fogyasztás miatt nem szimpi nekem a 470.

Röhej, hogy többet eszik még a 480-nál is.

(#955) galocza

galocza
(aktív tag)

halihó,
hátha találkoztatok ilyesmivel...
win7 x64, gainward phantomom (gtx 580) megdöglött. pár napig kölcsönkártyát használtam, egy radeon 67xx-et. megjött az új kártya (gtx 1050 ti), betettem - és a windows boot bő két perccel meghosszabbodott, a verziószámos és preparing your desktop képernyők között csak feketeség, hdd led kb másodpercenként villan egyet (amúgy ssd van).
letoltam a drivert, próbálkoztam még a két korábbival is (378.49/66/78), ugyanaz. ddu-s drivergyilok, újra a legújabb, semmi javulás.
amikor nem volt fent driver csak standard vga adapter, nem volt a 2 perc szünet. gtx 580-nal nem csinálta (szintén 378.78)
normális ez? ha nem, találkoztatok hasonló esettel? megoldás esetleg?
köszi,
g

ps: nincs várakozás feltelepített driverrel safe mode-ban, de van normál indítással letiltott vírusirtóval.

[ Szerkesztve ]

(#956) Csupingo válasza galocza (#955) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Jó kérdés. Amúgy ha végre elindul, akkor úgy megy, ahogy kell? Talán egy alaplapi bios frissítés segítene, vagy egy win újratelepítés.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Micsoda? 35 cm. Francia kenyér bukósisakkal. IHM

(#957) galocza válasza Csupingo (#956) üzenetére

galocza
(aktív tag)

köszönöm a gyors választ.
igen, amikor végre elindul, minden remek.
bios frissítés nem nagyon lesz, az utolsó is most múlt 5 éves 8).
igen, wininstall lesz a következő lépés, de nagyon nem akaródzik...

(#958) AxBattler válasza galocza (#957) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

+ nem ártana egy upgrade W10-re. ;)
Tudod: modernebb hardverhez modernebb szoftverkörnyezetet... akármennyire is fáj.

Cable management is for the weak!

(#959) kisza25 válasza Franklin (#954) üzenetére

kisza25
(félisten)

volt ez már korábban is így pl hd5830 többet evett mint az 5870 (magasabb fesz és magasabb órajel):P
fogyasztásban NV sokkal jobb, legalábbis ezzel az 1050ti-vel, mert nekem az rx 460 is többet evett és jobban melegedett, pedig az jóval gyengébb

[ Szerkesztve ]

(#960) Scholes9 válasza kisza25 (#959) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Jobb és nem is kicsivel, sokan meg nem hiszik el, h van olyan, aki e szerint vesz vga-t, pedig van, nem is kevés :U Mondjuk ~ 5 éve én sem gondoltam volna, h ez alapján választok majd vga-t a gépembe, de mégis így lett :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#961) kisza25 válasza Scholes9 (#960) üzenetére

kisza25
(félisten)

egyébként tök logikus, hogy nézi az ember a fogyasztást, na nem a villanyszámla miatt, hanem:
elég a kisebb táp is és kevesebb hőt termel, így halkabb lesz ugyanolyan hűtővel a VGA, a CPU-nak sem fűt be és a táp is kevésbé terhelve halkabb lesz.
Amikor beraktam az rx 470 nitro+-t és felpörögtek a ventijei, a párom megkérdezte, hogy normális ez, hogy ilyen hangos ( p4 gépek óta halk gépeket rakok össze ), még neki is feltünt, pedig őt aztán nem nagyon érdekli :DDD

[ Szerkesztve ]

(#962) Scholes9 válasza kisza25 (#961) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Pontosan, nyilván én sem a villanyszámla miatt "figyelem" a fogyasztást :D Hanem, ahogy írod is, kb a gépben lévő összes alkatrész hőmérsékletére és, ami számomra még fontosabb - mivel totál néma a gépem - az egyes alkatrészek hangjára is nem kicsit kihatással van :K Tehát, hiába fasza egy kártya ár/érték aránya, h brutál sokat fogyaszt :U

[ Szerkesztve ]

(#963) ollie válasza kisza25 (#953) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Az ár/teljesítmény arányban nem lehet jó a 1050 Ti.

(#964) Scholes9 válasza ollie (#963) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

Abban nem is, de fogyasztás/teljesítmény arányban meg nincs jobb nála kb :) Szerintem amúgy összességében írta, h a legjobb :)

[ Szerkesztve ]

(#965) kisza25 válasza ollie (#963) üzenetére

kisza25
(félisten)

miért nem? legolcsóbb rx 460 4GB 36eFt, legolcsóbb 1050ti 47eFt, 25% drágább, 50% erősebb
rx 470 65 eFt, 30% drágább, 40% erősebb, de 1050ti alá elég egy 300W táp, rx 470 alá azért nem árt egy 450W táp
amúgy valóban rx 470 a best ár/értékben, meg az 1060 3GB, feltéve, ha nem 50eFt a max amit rászán az ember VGA-ra (nagyon sokáig nálam ez volt a limit, most is csak néha néha kacsintok be fölé, hogy meggyőződjek, hogy nekem arra nincs is szükségem:P)

[ Szerkesztve ]

(#966) Scholes9 válasza kisza25 (#965) üzenetére

Scholes9
(nagyúr)

RX 470 csak addig a legjobb ár/érték arányú kártya, amíg kizárólag ezt a 2 részét nézzük, ha már idevesszük a fogyasztást is, akkor sehol nincs. De tudod ezt :)

[ Szerkesztve ]

(#967) daninet

daninet
(addikt)

Szisztok

segítsetek, mi a különbség az alábbi 4 kártya között.. konkrét összehasonlítást nem találtam sehol csak félinformációkat itt-ott

GTX 1050 Ti Single fan
GeForce GTX 1050 Ti FTW ACX 3.0
GTX 1050 Ti SC Single fan
GTX 1050 Ti SSC ACX 3.0

A méretbeli különbségeket értem, kis házba is jó. Az FTW-n van tápcsati, azt nem tudom a többi hogy megy anélkül.
20 dollár az árkülönbség, szvsz nem sok, azt veszem amelyik a legjobb.

Trust me.. I'm from the internet. ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#968) ollie válasza kisza25 (#965) üzenetére

ollie
(MODERÁTOR)

Pont megindokoltad, hogy miért jobb ár/érték arányú az RX470.

(#969) Viktor77 válasza daninet (#967) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Táblázat.

Some people move on, but not us ... not us

(#970) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Nno, kicsomagoltam a giga 1050 Ti LP-t, ilyen pici vga-m még nem volt:DD. Első körben a nagygépembe kerül, majd megy a kis HTPC ITX-dobozba. Ránézésre nagyon baba kis teremtmény:)

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#971) kisza25 válasza t72killer (#970) üzenetére

kisza25
(félisten)

kíváncsi vagyok mennyire lesz hangos
ollie: nekem az értékbe beletartozik az is, hogy ne is halljam a kártyát, ezt még a nitro+ sem tudta

[ Szerkesztve ]

(#972) t72killer válasza kisza25 (#971) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Énis:R bár a jelen szituban "le kell másznom hozzá" a gépházba, majd ha átkerül a kis tu100-asba, akkor lesz érdekes:K

"nem hallod a kártyát" - a 0dB nehéz feladat, passzív borda+nem-vinnyogós tekercsek kellenek hozzá. Amúgy kipróbálom, működőképes-e a kis 1050-es passzívban a gyári alubordájával.:K

[ Szerkesztve ]

(#973) kisza25 válasza t72killer (#972) üzenetére

kisza25
(félisten)

a 3 1050ti közül az MSI-nek volt egy icipici gerjedős hangja passzívan
más: Jut eszembe ezen a giga WF-en a memóriákon is van hővezető ragacs, meg ugye 6pin, lehet bírja a húzgálást, majd egyszer kedvem/időm lesz megnézem mi a vége:)

(#974) t72killer válasza kisza25 (#973) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

A hűtött memória jó dolog, elég keskeny a 1050 sávszéle:K. A 6pin mondjuk nem hiszem, hogy túl sokat számítana a 4hez képest - persze a csati nélkülieknél sokkal jobb, az enyémet aligha fogom tuningolni 75W-ból:))

(#975) kisza25 válasza t72killer (#974) üzenetére

kisza25
(félisten)

a pcie 3.0 150W-ot tud, azt nem tudom, hogy a kártya limitálva van-e biosban, hogy nem vehet fel többet, mint 75W

[ Szerkesztve ]

(#976) t72killer válasza kisza25 (#975) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Á, ok, eddig 75W-ot tudtam a slotra. 150 bőven sok:))

(#977) t72killer

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

tuninghoz (giga 1050 Ti LP) Precision-t vagy Afterburnert javasoltok mostanában?

(#978) Vigneau válasza t72killer (#977) üzenetére

Vigneau
(nagyúr)

Én rövid nyákos két ventist használok, a legfrissebb AB remekül megy vele.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#979) AxBattler válasza kisza25 (#975) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

pcie 3.0 150W-ot tud
Kizártnak tartom, akkor miért 75W-ra lövik be mindig a tápcsati nélküli VGA-kat, pl. GTX950?

(#977) t72killer
AB, bár a Precision nekem szimpibb (meg RivaTuner nélkül is leszabályozza a frame-et), de időnként b@xogat regisztrációval, meg hogy nem EVGA kárta... AB simább ügy szvsz.

(#980) Csupingo válasza AxBattler (#979) üzenetére

Csupingo
(addikt)

A teljes kompatibilitás miatt. Ezért lehet betenni egy 1 vadi új kártyát is, egy 10 éves pci 1.0-ás lapba.

Mi a panasz? Víz alatt fullad? Értem. (Maksa) Micsoda? 35 cm. Francia kenyér bukósisakkal. IHM

(#981) t72killer válasza AxBattler (#979) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Köszi mind2töknek, maradok az AB-nél:R.

Még arra kell rájönnöm, hogy fogjam vissza a win10-et az önkényes drivertelepítgetéstől, máris látom, hogy ott sorakozik egy tavaly decemberi driver, ami felül akarja írni a frisset, amit most töltöttem le:W

(#982) Viktor77 válasza t72killer (#981) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Rendszer, Speciális rendszerbeállítások, Hardver. Itt már meglátod.

(#983) AxBattler válasza Csupingo (#980) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

:R Erről a cikkről megfeledkeztem, mehetne a Tudástárba.

(#984) t72killer válasza Viktor77 (#982) üzenetére

t72killer
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Megléptem + a csoportházirendben is találtam egy idevágó tételt (angolban: Admin Templ/Win Components/Windows update/Do not include drivers), ezt is engedélyeztem:R

(#985) kisza25 válasza AxBattler (#979) üzenetére

kisza25
(félisten)

na most estem haza, de látom már megválaszolták, a pcie 2.0 már 150W-os, csak a pcie 1.0 75W, de mivel fizikailag kompatibilisek és még nem haltak ki, ezért muszáj (szerintem VGA biosban van korlátozva) 75W-ra belőniük

(#986) ijk90

ijk90
(csendes újonc)

Üdv!
Tudnátok segíteni benne hogy a jelenlegi processzorom (fm2+ X4 860K)kitudná e hajtani a következő kártyát :http://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N105TOC-4GD#sp
De már időközben rendeltem másik procit is egy A10 7890k szériát az szerintem jobban meg tudja hajtani.
A válaszokat köszönöm szépen! :R :R

(#987) Csupingo válasza ijk90 (#986) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Szerintem a mostani proci is szinte minden esetben elég lenne a kártyához. Talán csak pár izmos multi-ban nem teljesen. Az új cpu-val valószínűleg nem lesz gond.

(#988) ijk90 válasza Csupingo (#987) üzenetére

ijk90
(csendes újonc)

Köszi szépen a választ!!! :) :C :C :R :R

(#989) AxBattler válasza ijk90 (#986) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Szerintem teljesen felesleges procit cserélned, nem fogsz értékelhető gyorsulást elérni. Inkább próbálj meg pár 100Mhz-et húzni a procin, ha engedi a lapod és a tápod.

(#990) Csupingo válasza ijk90 (#988) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Bocsánat, arra elfelejtettem kitérni, hogy szerintem nem sokkal gyorsabb a másik processzor sem. Ha nem nagy összeg a csere, akkor persze meg lehet ejteni, de máskülönben nem igazán éri meg. Ha van rá mód, vissza is mondhatod a rendelést. Érdemesebb erősebb, modernebb cpu-ra váltani, pl: ryzen, vagy valamilyen használt i5. Persze te tudod, hogy neked melyik módszer éri meg jobban.

(#991) AxBattler válasza Csupingo (#990) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

+1
Illetve olvasgattam a PH-tesztet, és 4.4Ghz-ig elég szépen húzható, szóval én inkább ebben látnám a megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#992) ijk90 válasza Csupingo (#990) üzenetére

ijk90
(csendes újonc)

Hát az egész alaplapot,procit már nem akarnám lecserélni kb 2hónapja sikerült összerakni mindent darabonként.A proci meg kb 45körül van újonnan.

(#993) Csupingo válasza ijk90 (#992) üzenetére

Csupingo
(addikt)

Az is megoldás lehetne, hogy most nem veszel cpu-t a kártya mellé. Ezzel is egész szépen fog menni szerintem. Aztán 1 év múlva, vagy amikor lesz rá keret, akkor lapot és procit is cserélsz. Ennyi pénz azért elég sok egy alig gyorsabb processzorért. Persze én nem vagyok amd tudor, érdemes lenne a milyen processzor topikban is érdeklődnöd.

(#994) dangerzone

dangerzone
(addikt)

Na végeztem egy kis tesztet a GTX 1050-nel. Metro Redux, Dirt Rally beépített benchmarkjaival.
1. Alapórajelen, 2. GPU +200 MHz, 3. Mem +900 MHz, 4. GPU +200 + Mem +900 MHz

Eredmények:

Beállítások:

Metro:

Dirt:
1920*1080, MSAA - 8x. Preset - Ultra, Adv. blending - OFF

[ Szerkesztve ]

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#995) AxBattler válasza ijk90 (#992) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Az FM2+ platform már 2 hónapja is elavultnak számított, meglehetősen rossz döntés volt ebbe pénzt feccölni, de A10-et venni upgrade gyanánt, VGA mellé, még ennél is elbaltázottabb húzás.

A jelenlegi helyzetben a tuning a legjobb lehetőséged a platformcserén kívül, de ugye azt nem akarsz.

(#996) kisza25 válasza dangerzone (#994) üzenetére

kisza25
(félisten)

tehát a +200 GPU annyit hoz, mint a +900 memória
de azért hoz, a kettő együtt 10-15%
az nrm sok, tied tápcsatis?

[ Szerkesztve ]

(#997) AxBattler válasza dangerzone (#994) üzenetére

AxBattler
(nagyúr)

Az igen! Szépen ugrott a kis Zotac, főleg a Dirt alatt!
Nem gondoltam volna, hogy a memóriatuning ennyit hoz, de ezek szerint érdemes húzni. Meg is lépném, ha nem lenne elég így is a 1050Ti.

(#998) Viktor77 válasza AxBattler (#997) üzenetére

Viktor77
(félisten)

A Dirt-ök általában mindenen jól futnak, így ezt nem nevezném mérvadónak. Metro alatt viszont a 2fps sincs meg, így a fenti két játék alapján tök felesleges a tuning.

(#999) dangerzone válasza dangerzone (#994) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Szóval ez Dirt esetén 16%-os , Metro esetén 12%-os különbség.

@kisza25: Nincs rajta tápcsati. Nrm? Az mi? :)

[ Szerkesztve ]

" Things NOT to pack: alcohol, firearms, sharp objects, kettles, irons, food or beverages, drones, Galaxy Note7 "

(#1000) dangerzone válasza Viktor77 (#998) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Jah, hát a világot nem váltja meg ez a pár % többlet, de összehasonlításnak legalább jó kiindulóalap. :)

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.